39 rzeczy, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem sklepu internetowego eCommerce

Sklepy internetowe to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Wiodące platformy eCommerce pomogą Ci założyć sklep internetowy w ciągu kilku godzin. Nie musisz być genialnym programistą.


Technologia sprawia, że ​​niektóre części są nieskomplikowane, ale nadal nie jest to łatwe. Jeśli nie masz solidnego planu, możesz zawieść. Zrób ten plan, zanim pójdziesz dalej. Zadaj sobie te 39 pytań na temat założenia działalności eCommerce.

Contents

1. Jak zbudować biznesplan eCommerce?

Istnieje sześć elementów:

Streszczenie – Napiszę tę część na końcu. Podsumowuje pozostałe siedem elementów. Mimo to należy na początku procesu planowania.

Opis Firmy – To ogólny przegląd Twojej firmy. Jakie produkty i usługi zaoferujesz? Kim są twoi klienci? Jakie są przewagi konkurencyjne Twojego sklepu internetowego? Odpowiedzi wymagają głębokiego nurkowania, aby poznać szczegóły. Następnie podsumuj to w akapicie lub dwóch. Będziesz miał do dyspozycji windę.

Analiza rynku – Co wiesz o swojej branży i rynku docelowym? To nie mogą być przeczucia. Bezpłatne zasoby w Internecie usuwają wszelkie wymówki, że nie musisz znać faktów i liczb.

Produkty i usługi –Co będzie oferować twój sklep internetowy? Podejdź do tego z perspektywy klienta. Aby to zrobić, musisz wiedzieć i wyjaśnić, dlaczego będziesz oferować te produkty i usługi.

Marketing i sprzedaż –Jakie jest twoje podejście do docierania do klientów? Tylko dlatego, że budujesz sklep internetowy, to nie znaczy, że przyjdą. Lub nawet kupować rzeczy. Poznaj aspekt „dlaczego” w swoich strategiach. Określ sposób dotarcia do rynku docelowego.

Projekcje finansowe –Nie możesz liczyć na przychody ze sprzedaży online. Musisz to zrobić. Jeśli odniesiesz sukces, czy zobaczysz zysk? Fakty i liczby operacyjne są podstawami, które pomagają w prognozowaniu. Ile będziesz musiał sprzedać, aby pokryć koszty operacyjne? Ustal cele zamiast po prostu zobaczyć, co się stanie.

2. Jak wybrać niszę dla mojego sklepu internetowego?

Odpowiedz na to pytanie, zadając sobie pytanie. Jaka jest twoja pasja?

Mody mają krótką żywotność. Będziesz miał dużo konkurencji, jeśli utworzysz sklep internetowy, aby sprzedawać to, co jest dziś popularne. Dołączysz także do nich, gdy ten produkt nie będzie już gorący.

Wybierz produkt lub usługę, którą sprzedajesz z pasją. Kochasz ten produkt, ponieważ wiesz o nim wszystko. Ludzie chcą kupować rzeczy od ekspertów. Czy szukają go online? Dowiedz się, badając słowa kluczowe za pomocą bezpłatnego Narzędzia propozycji słów kluczowych Google.

Możesz być czymś pasjonatem i nadal nie zarabiać na sprzedaży. Wybierz segment rynku z miejscem na wzrost. Rynek musi być wystarczająco duży, abyś mógł wykorzystać i posiadać określoną sekcję. Na tym polega niszę.

Ogólnie trudno jest znaleźć niszowe produkty i usługi. Niedobór tworzy wartość. Jeszcze lepiej, jeśli produkt lub usługa ma wysokie marże. Możesz sprzedawać mniej i nadal osiągać zyski.

3. Jak ocenić popyt rynkowy na moje produkty?

Po ustaleniu swojej niszy nadszedł czas na głębsze nurkowanie. Musisz dowiedzieć się o potencjale rynku.

Określ potencjał. Użyj metody proporcji łańcucha. Zacznij od dużej grupy i zapoznaj się z właściwościami, które pasują do Twojego produktu. Czy ten rynek rośnie? Czy będą potrzebować edukacji, aby być otwartym na Twój produkt? Przeszacowanie potencjału rynkowego jest łatwe. Możesz ustalić, że miliony ludzi chcą twojego produktu. Ale mogą już z tobą konkurować tysiące firm internetowych. Uwzględnij swoją konkurencję w potencjale.

Kim są twoi konkurenci i gdzie oni są? Jeśli nie wiesz, kto jest konkurencją, musisz się dowiedzieć. Jak docierają do klientów? Sprawdź ich obserwujących w mediach społecznościowych. Zapewni to wgląd w sposoby wyróżnienia produktu na tle konkurencji.

Użyj Google. Użyj Google Narzędzie planowania słów kluczowych aby określić popyt na produkty. Wprowadź słowa kluczowe opisujące Twój produkt lub usługę. Google powie Ci, ile osób szukało tych słów kluczowych. Narzędzie pokazuje także konkurencję tego słowa kluczowego. Możesz dowiedzieć się, ile innych firm używa słów kluczowych, aby przyciągnąć klientów.

Co jeśli Google powie Ci, że nikt nie szuka Twoich słów kluczowych? To mocny znak, że powinieneś ponownie rozważyć sprzedaż tego produktu lub usługi.

4. Jak opracować unikalną ofertę sprzedaży?

To pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Pozwala skoncentrować energię na wysiłkach, które zaspokajają tylko Twoich idealnych klientów. Musisz im powiedzieć, że wiesz, jak to zrobić. To twoja wyjątkowa propozycja sprzedaży.

Apel do idealnego klienta. Istnieje ryzyko, że każdy może być wszystkim. Zidentyfikuj idealną perspektywę, zadając sobie następujące pytania:

 • Czego chce Twój idealny klient?
 • W jaki sposób Twój produkt lub usługa może rozwiązać ich problem?
 • Jakie czynniki motywują ich decyzje zakupowe?
 • Dlaczego mieliby wybrać Ciebie zamiast kogoś innego?

Gdy poznasz te rzeczy, możesz stworzyć propozycję. Musi wyjaśnić, jak rozwiążesz ich problem. Ludzie kupują produkty, aby rozwiązać swoje problemy. Czy Twoja unikalna propozycja sprzedaży daje im rozwiązanie?

5. W jaki sposób pozyskuję produkty dla mojego sklepu internetowego?

Chyba że sam stworzysz produkt; potrzebujesz dostawców. Gdzie je znajdziesz??

Zbadaj organizacje handlowe i branżowe związane z twoim produktem. Organizacje te mają misje, aby dopasować kupujących i sprzedających. Sprawdź te zasoby, aby uzyskać pomoc w zlokalizowaniu odpowiednich kanałów:

6. Jak zidentyfikować mój rynek docelowy?

Twój rynek docelowy to zbiór Twoich idealnych klientów. Musisz zrozumieć ich zachowanie. Jakie są ich powody, dla których chcesz mieć swój produkt lub usługę? Dowiedz się dlaczego, zadając następujące pytania:

Kto będzie korzystał z mojego produktu? To są informacje demograficzne.

Kiedy klienci kupią mój produkt? Niewiele osób chce choinki w lipcu. Czy Twój produkt ma sezonowe możliwości? Nawet produkty, które nie mają szczytowych okresów zakupu. Musisz wiedzieć, kiedy to jest.

Dlaczego klienci tego potrzebują? Pogłęb głębokie zrozumienie problemu, który rozwiązuje Twój produkt lub usługa.

7. Jak znaleźć wiarygodnych dostawców dla mojego sklepu internetowego?

Jak znaleźć wiarygodnych dostawców dla mojego sklepu internetowego?

To zależy od tego, czego szukasz. Potrzebujesz istniejących marek i produktów, które sam wysyłasz? A może szukasz nadawcy? Dostarczają produkty i realizują zamówienia istniejących marek i produktów.

Po wybraniu typu dostawcy musisz zdecydować o jego lokalizacji. Zagraniczni dostawcy zwykle oferują niższe ceny. Koszt nie powinien być twoim jedynym decydującym czynnikiem. Zastanów się także:

Pozyskiwanie za granicą

Zalety

 • Niskie koszty produkcji
 • Wysoki wybór

Niedogodności

 • Niższa postrzegana jakość od klientów
 • Potencjał barier językowych i komunikacyjnych
 • Dłuższy czas wysyłki
 • Mniejsze bezpieczeństwo płatności i regres

Pozyskiwanie krajowe

Zalety

 • Wyższe standardy jakości produkcji
 • Łatwiejsza komunikacja bez barier językowych
 • Łatwiej zweryfikować niezawodność
 • Szybszy czas wysyłki
 • Większe bezpieczeństwo płatności i regres

Niedogodności

 • Wyższe koszty produkcji
 • Mniejszy wybór

Wielu właścicieli sklepów internetowych szuka rekomendacji w swojej sieci. Nie lekceważ potęgi przyjaciół i rodziny. Mogą już znać wiarygodne źródło.

8. Jak badać swoją konkurencję?

Jeśli chcesz wiedzieć, co robi Twoja konkurencja, przejdź do ich sklepów internetowych i dowiedz się. To, czego nie możesz zrobić, to dowiedzieć się, gdzie kierują reklamy do klientów. Technologia oferuje potężne narzędzia, aby się tego dowiedzieć. Oto kilka najpopularniejszych:

AdGooroo

AdGooroo

Monitoruj reklamy do 10 konkurentów. Zobacz, gdzie są umieszczane ich reklamy. Ta płatna usługa zapewnia głęboką inteligencję konkurencyjną. Może nawet oszacować budżety marketingowe konkurencji.

Fosa

Fosa

Pierwszy poziom ich usług jest bezpłatny. Możesz użyć narzędzia wyszukiwania reklam do wyświetlania najnowszych reklam konkurencji. Widzisz rozmiar i miejsca, w których ostatnio były wyświetlane reklamy.

KeywordCompetitor

klucz

Sprawdź bezpłatne i płatne słowa kluczowe, strony docelowe i reklamy konkurencji. Zobaczysz ranking pozycji słów kluczowych dla tysiąca konkretnych słów kluczowych. Ta usługa jest bezpłatna przez pierwsze 30 dni.

Nie jest tak zaawansowany technologicznie jak te trzy sugestie, ale zastanów się, czy nie poprosić rodziny i przyjaciół o pomoc w badaniach nad konkurencją. Poproś, aby przesłali e-mail marketingowy, który otrzymają. Dostają dużo!

9. Jak zbudować witrynę eCommerce?

Wymyśliłeś swoją linię produktów i określiłeś rynek docelowy. Wiesz, kim są twoi konkurenci i gdzie szukają klientów. Czas stworzyć swój sklep internetowy.

Jeśli nie wiesz, od czego i jak zacząć, jesteś dobrym kandydatem na platformę eCommerce. Możesz zbudować sklep internetowy, nawet jeśli nie masz żadnych umiejętności technicznych.

Ale który? Większość chwali się tym, jak łatwo założyć sklep internetowy z ich oprogramowaniem. Istnieją dwa główne sposoby budowy witryny eCommerce.

 • Hostowane oprogramowanie eCommerce (bardziej przyjazne dla użytkownika)
 • Samoobsługowe oprogramowanie eCommerce typu open source (bardziej zaawansowane)

Rozważ hostowane rozwiązanie eCommerce, jeśli chcesz skupić się na sprzedaży swojego produktu. Usuwa techniczne aspekty budowy i prowadzenia sklepu internetowego. Są to gotowe rozwiązania gotowe do użycia. Zintegrowane zarządzanie produktem i procesory płatności są częścią pakietu. Możesz zbudować swój sklep internetowy za pomocą prostej technologii „przeciągnij i upuść”. Nie są wymagane żadne umiejętności kodowania. Korzyści jest wiele, ale możesz zderzyć się z elastycznością.

Samoobsługowe oprogramowanie open source ma sens, jeśli jesteś wykwalifikowanym programistą. Koszty konfiguracji są znaczne. Będziesz także ponosić ciągłe utrzymanie rozwoju.

10. Jak wybrać odpowiednią platformę eCommerce?

Twój wybór wymaga starannego rozważenia. Nie dokonuj wyboru, dopóki nie będziesz pewien, że pozostaniesz przy tym rozwiązaniu. Zmiana zdania jest droga i zajmuje dużo czasu.

Zdolność techniczna jest głównym czynnikiem tego wyboru. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, wybierz platformę oferującą narzędzia i wsparcie potrzebne do odniesienia sukcesu. Jest to tak samo ważne dla klientów, jak i dla Ciebie. Oczekują optymalnego doświadczenia.

11. Jak wybrać bramę płatności?

Bramka płatnicza jest twoją kasą online. Twój sklep internetowy nie przyjmuje gotówki. Musisz zaakceptować kartę kredytową lub inne rodzaje transakcji finansowych online. Oto kilka uwag:

Koszt. Zapłacisz za bramkę płatności. Początkowy koszt uruchomienia obejmuje pokrycie konta sprzedawcy. Skonfigurowanie bramy w Twojej witrynie wiąże się również z pewnym kosztem. Inne koszty są w toku. Sprzedawca bramki płatniczej może obciążyć Cię opłatą za transakcję lub jako stałą miesięczną opłatę. Zarabianie pieniędzy kosztuje.

Zgodność ze sposobem, w jaki klienci chcą ci płacić. Nie wszyscy używają kart kredytowych. Wiele osób korzysta z kart debetowych, a nawet PayPal. Transakcje te są obsługiwane w inny sposób niż karty kredytowe. Upewnij się, że brama płatności działa dla klientów tak samo, jak dla Ciebie.

Bezpieczeństwo. Rośnie liczba kradzieży informacji o płatnościach online. Bezpieczeństwo w jednym obszarze, w którym nie można być zbyt ostrożnym. Poproś sprzedawców o wyjaśnienie, w jaki sposób ich rozwiązanie do obsługi płatności zbliża się do bezpieczeństwa i szyfrowania danych.

Obsługa klienta. W tym przypadku jesteś klientem. Jeśli masz problem z bramką płatności, nie możesz nic sprzedać. Roszczenie o wsparcie 24/7 nie oznacza, że ​​ktoś odbierze telefon, jeśli zadzwonisz. Może to oznaczać nic więcej niż odpowiedź na wiadomość e-mail. Powinieneś to wiedzieć wcześniej.

12. Jak wybrać opłacalną nazwę domeny?

Pomyśl o najpopularniejszych markach na świecie. Są krótkie, odpowiednie do tego, co sprzedają, łatwe do zapamiętania i łatwe do powiedzenia. Wykonaj ćwiczenie związane z brandingiem dla swojej nazwy domeny.

Nazwa domeny dos

Użyj nazwy swojej firmy lub produktu. Nie zawsze jest to możliwe. Sprawdź, czy możesz zarejestrować nazwę domeny pasującą do nazwy Twojego sklepu internetowego. Zrób to, zanim zajdziesz zbyt daleko w jakiekolwiek ćwiczenia związane z brandingiem.

Utwórz nazwę domeny na podstawie słów kluczowych, jeśli wyszukiwanie jest Twoim priorytetem. paintbrushes.com nie jest dostępny dla Twojego sklepu z pędzlami. Większość ogólnych nazw domen zniknęła. Klienci używają dziś bardziej szczegółowych terminów w wyszukiwaniu. Pomyśl o swojej niszy i rynku docelowym. Bardziej sensownym rozwiązaniem może być domena sklepu internetowego po lewej stroniepaintbrushes.com. Wybierz nazwę domeny określającą to, co sprzedajesz.

Zostań z domeną najwyższego poziomu. Jeśli możesz dostać .com, zrób to. Ludzie to zapamiętają. Jeśli znają nazwę Twojej firmy, ale nie adres URL, najpierw spróbuje .com.

Nazwa domeny nie

Niezwykłe pisowni. Chcesz nazwę domeny, którą łatwo zapamiętać i przekazać. Jeśli łatwo się pomylisz, ludzie źle to zrozumieją. Stracisz sprzedaż. Lub mogą znaleźć się na stronie konkurencji.

Długie imiona. Czy trudno jest zapamiętać i łatwo wpisać źle? To może być zabawna nazwa, ale nie trafi do ciebie, klienci. Maksymalna długość domeny wynosi 63 znaki. Spróbuj utrzymać go poniżej 25 lat.

Myślniki. Możesz uzyskać żądaną nazwę domeny, o ile zawierasz myślnik. Przekaż to. Wyróżniają słowa kluczowe, ale łatwo je zapomnieć. Czy chcesz, aby łącznik stał między Tobą a Twoimi klientami??

Uruchom wybrane nazwy domen przez osoby, które znasz. Zobacz, co myślą. Powiedz im, co to jest. Sprawdź, czy potrafią to przeliterować. Dzięki temu dowiesz się, czy jesteś na dobrej drodze.

13. Jak wybrać dostawcę hostingu?

Niewłaściwy dostawca hostingu eCommerce może zatopić Twój sklep. Oto niektóre funkcje, które można wykorzystać w procesie oceny.

Nie zatrzymuj się przy infrastrukturze. Najlepsi dostawcy hostingu eCommerce oferują również narzędzia i dostosowane wsparcie. Czy koncentrują się na swoim wzroście, czy twoim? Szukaj firmy, która chce zostać partnerem, a nie tylko dostawcą usług.

Usługi zarządzane. Marketing i rozwój produktu zwiększają sprzedaż online. Czy Twój dostawca hostingu eCommerce może ci w tym pomóc??

Wsparcie. Przeskakiwanie tutaj jest niebezpieczne. Zainwestuj w zagwarantowanie pomocy, gdy tylko pojawi się problem.

14. Jak zarządzać konserwacją witryny i aktualizacjami?

Najlepszym sposobem zarządzania nimi jest nie robienie tego sam. Dba o to hostowana platforma eCommerce. Konserwacja i aktualizacje odbywają się w tle. Są niewidoczne dla Ciebie i Twoich klientów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedawać twoje produkty i usługi. Platformy hostowane oferują również:

 • Automatyczne codzienne kopie zapasowe witryny
 • Miejsca testowania lub obszary programistyczne do testowania
 • Wsparcie
 • Dostęp sFTP

Jest kilka rzeczy, które nadal możesz podjąć samodzielnie. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na utratę danych, nie możesz pozwolić sobie na umieszczenie wszystkich jaj w jednym koszyku. Rozważ dodatkową kopię zapasową. Co to boli? W końcu to twoja sprawa.

15. Jak skonfigurować sklep internetowy, aby akceptował płatności kartą kredytową?

Twój sklep internetowy będzie wymagał konta sprzedawcy lub konta bramki płatności. Konto sprzedawcy internetowego umożliwia przetwarzanie kart kredytowych. Banki wydają te konta. Widzą twoje konto handlowca jako linię kredytową przyznaną tobie. Składasz wniosek o pożyczkę.

Zacznij od swojego banku podczas wyszukiwania konta sprzedawcy. To duży plus, jeśli masz długoterminowe relacje z bankiem. Jeśli cię odrzucą, wypróbuj inne lokalne banki. Zaoferuj przeniesienie tam wszystkich swoich kont. Często jest to droga do zaczepienia konta sprzedawcy.

To jest pierwszy krok. Będziesz także potrzebować konta bramki płatności. Brama to moduł obsługi, który łączy karty kredytowe kupujących z kontem handlowca. Zajmuje się wnioskami o weryfikację i przeniesienie.

Jako mały kupiec powinieneś rozważyć połączenie tych dwóch wymagań. Dostawcy mogą założyć dla ciebie konto handlowca i udostępnić bramę płatności jako pakiet.

16. Jak chronić informacje o klientach?

Najlepszym sposobem, aby trzymać hakerów z dala od danych klientów, jest nie mieć żadnych danych do kradzieży. Pozwól zewnętrznym dostawcom przetwarzać informacje o karcie kredytowej. Mają siły bezpieczeństwa i techniki, aby bezpiecznie obsługiwać dane klientów.

Użyj szyfrowania SSL na stronach, które zawierają informacje o klientach. Obejmuje to strony rejestracji, strony kasy i strony logowania klienta. Szyfrowanie SSL zapobiegnie kradzieży danych przechowywanych w witrynie przez hakerów. Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa zwiększa zaufanie kupujących. Nauczyli się kojarzyć „https” z wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Uzbrój swoją witrynę w dodatkową ochronę. Zapora sieciowa i inne rozwiązania bezpieczeństwa na żądanie zapewniają pewność. Sieć dostarczania treści pomaga blokować zagrożenia. Przyspieszy czas ładowania witryny dla kupujących.

Szyfruj. Zawsze szyfruj hasła klientów i inne poufne informacje. Weź pod uwagę wszystkie informacje, którymi dzielą się Twoi klienci, jako poufne.

Edukuj swoich klientów. Pomóż im odgrywać aktywną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa danych osobowych. Poinformuj ich, jakie informacje zbierasz i jak. Poproś ich o zgłoszenie podejrzanego zachowania w Twojej witrynie.

17. Jak pobierać podatek od sprzedaży?

Ważniejsze jest, aby najpierw ustalić, kiedy i dlaczego. To, jak to robisz, jest często funkcją używanej platformy eCommerce.

Określ, gdzie masz związek. Prawie wszystkie stany upoważniają sprzedawców internetowych do pobierania podatku od sprzedaży od kupujących. Podatek od sprzedaży należy pobierać tylko w tych stanach, jeśli istnieje tak zwany „związek podatku od sprzedaży”. Musisz mieć znaczącą obecność biznesową w tym stanie. Obejmuje rzeczy takie jak:

 • Posiadanie biura
 • Posiadanie pracownika
 • Posiadanie magazynu
 • Posiadanie partnera
 • Przechowywanie zapasów
 • Dropshipping od zewnętrznego dostawcy

Skorzystaj z tego interaktywnego przewodnika, aby określić, gdzie masz związek podatkowy. Twój sklep internetowy będzie pobierał podatek od sprzedaży na podstawie tych informacji. Musisz zarejestrować się w stanach, dla których będziesz pobierać podatek.

Twój dostawca platformy eCommerce jest twoim partnerem w tym obowiązku. Skorzystaj z ich zasobów, aby zapoznać się z podstawami opodatkowania sprzedaży. Poproś o wsparcie, aby potwierdzić, że od samego początku masz prawidłową i zgodną z przepisami procedurę poboru podatków.

18. Jak skonfigurować realizację zamówienia eCommerce?

Gdy klient kupi coś ze sklepu internetowego, musisz mu to dostarczyć. Możesz nie potrzebować magazynu do przechowywania swoich produktów, ale powinieneś traktować spełnienie tak, jakbyś go potrzebował. Ustawia cię na czas, kiedy będziesz go potrzebować. Lub, gdy będziesz musiał współpracować z firmą zajmującą się realizacją zamówień.

Wykonaj te czynności teraz, aby móc później skalować:

Organizuj produkty. Oznacz wszystkie swoje produkty kodem SKU, kodem kreskowym lub kodem UPC. Jeszcze lepiej, jeśli dotrą w ten sposób od producenta.

Prosta identyfikacja produktu. Spraw, aby informacje o SKU były krótkie i niepowtarzalne. To może mieć dla ciebie dzisiaj sens, ale co za kilka lat? Co jeśli przeniesiesz swój ekwipunek do ogromnego magazynu? Czy Twoje obecne SKU będą miały sens dla przyszłych pracowników??

Zarządzaj ilością produktu. Ile produktów ma na stanie? Skoncentruj się na tak zwanych zasobach reklamowych. Uważaj jednak, aby nie frustrować klientów, którzy nie chcą zbyt długo czekać na Twoje produkty. To jest równoważenie.

Miej oko na wybór produktu. To może nie stanowić problemu, jeśli zaczynasz od małego. W miarę rozwoju będziesz chciał oferować klientom większy wybór. Możesz mieć ograniczone miejsce do przechowywania. Sensowne jest oferowanie większego wyboru tylko w przypadku produktów dobrze sprzedających się.

Zmniejsz koszty pakowania. Apple nauczyło nas, że opakowanie jest częścią marki. Wysokie ceny produktów zwiększają oczekiwania na jakość prezentacji. Większość osób kupujących produkty ze sklepu internetowego bardziej zależy na uzyskaniu najlepszej ceny. Możesz ograniczyć pakowanie, minimalizując różnorodność opakowań i materiałów opakowaniowych. Jeśli używasz markowych pudełek, zrozum związane z tym koszty w porównaniu do wartości, jaką zapewnia.

19. Jak ustalić koszty wysyłki?

Twoja strategia wysyłki powinna jak najmniej ograniczać marże. To wciąż musi być atrakcyjne dla klientów. Badania pokazują, że opłaty za wysyłkę i obsługę powodują porzucenie koszyka. Rozważ te opcje:

Darmowa dostawa. Zwraca uwagę klienta. Może to jednak wpłynąć na twoje zyski. Bezpłatna wysyłka stanowi znaczącą przewagę nad konkurentami, którzy jej nie oferują. Ustal, czy zwiększona wielkość sprzedaży pokrywa osiągnięty zysk.

Oferuj bezpłatną wysyłkę przy minimalnym zamówieniu. Podnosi średnią wartość zamówienia. Możesz zastosować to w stosunku do kosztów wysyłki. Kosztowne przedmioty wymagają dodatkowej obsługi. Klienci tego oczekują. Konkurencyjne tanie towary to inna historia.

Naładuj to, co otrzymasz. Twoi klienci płacą mniej więcej tyle, ile zapłacisz za wysyłkę Twoich produktów. Nie ma to takiego samego wpływu jak bezpłatna wysyłka. Zapobiega to spożywaniu zysków. Inteligentni klienci rozumieją, że otrzymują najlepszą możliwą ofertę.

Stawki ryczałtowe. Ta opcja wymaga przygotowania. Musisz wcześniej ustalić średni koszt wysyłki paczki. Ważne jest, aby wiedzieć, aby nie obciążać ani nie nadmiernie obciążać klientów. Uzbrojony w zakres kosztów możesz ustawić wielopoziomowe, atrakcyjne opcje. Czas dostawy decyduje o cenie.

20. Jak zarządzać zapasami?

Ile potrzebujesz pod ręką? Zapasy są zasobem, ale wiążą pieniądze, dopóki nie zostaną sprzedane. Twój sklep eCommerce musi zoptymalizować zapasy, utrzymując je szczupłe. Musi to zrobić bez ryzyka rozczarowania klienta.

Oto sposoby tego żonglowania:

Bądź zorganizowany. Co? Czy to nie oczywiste? Może nie być. Upewnij się, że Twój ekwipunek jest oczywisty. Jest zorganizowany, więc łatwo jest wiedzieć, gdzie się znajduje?

Wybierz spersonalizowany system. Poszukaj rozwiązania koszyka, które integruje zarządzanie zapasami z usługami księgowymi. Czy może odjąć sprzedane przedmioty za każdym razem, gdy jest wyprzedaż? Może wypychać e-maile, gdy zapas jest niski?

Bądź czujny. Możesz być teraz mały, ale czy nie Twoim celem jest skalowanie? Traktuj dziś jak przyszłość. Przez cały czas przechowuj dokładne zapisy i śledź inwentarz. Zainwestuj w oprogramowanie do zarządzania zapasami, które może Ci pomóc teraz i kiedy jesteś tak duży jak Amazon.

21. Jak zbudować zaufanie w moim sklepie internetowym?

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji, złośliwe oprogramowanie i słaba obsługa klienta powodują, że kupujący online są ostrożni. Wskaźniki zaufania w Twojej witrynie są kluczowe. Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby zbudować zaufanie:

Spersonalizuj to. Ludzie nie ufają stronom ani witrynom. Ufają ludziom. Czy twoja strona ma czynnik ludzki? Chcą zobaczyć twarze i nazwiska. Użyj swojej strony O nas, aby pokazać swój zespół. Wymień nazwy i podaj dane kontaktowe.

Wyglądaj profesjonalnie. To wszystko w twojej prezentacji. Nie jesteś wirtualny. Jesteś prawdziwy. Udowodnij to. Uczyń obsługę klienta solidnym obszarem swojej witryny. Wyjaśnij swoją politykę zwrotów i inne wsparcie w prostym języku angielskim.

Podziel się, że inni ci ufają. Prezentuj opinie klientów. Tekstowe jest w porządku. Wideo jest jeszcze lepsze. Pochwal się relacjami prasowymi. Wyświetlaj logo relacji z mediów.

Udowodnij, że Twoja witryna jest bezpieczna. Ten symbol kłódki jest cenny. Czy Twoje rozwiązanie eCommerce wyświetla powiadomienie, że klienci korzystają z bezpiecznego serwera? Nawet jeśli tak jest, przejdź o krok dalej i przypomnij im.

Ogranicz ryzyko. O co toczy się gra dla twoich klientów? Obawiają się, że utkną z twoim produktem, jeśli mu się to nie spodoba. Zwiększ swoją wiarygodność. Rozwiąż ich obawy z góry. Określ zasady wysyłki i zwrotów. Chodzi o zarządzanie oczekiwaniami.

Twoi klienci oceniają Cię, gdy tylko znajdą się na stronie indeksu. Decydują, czy zaufać ci w ciągu kilku sekund. To od Ciebie zależy, czy zdobędziesz ich zaufanie.

22. Jak przyciągnąć kupujących do mojego sklepu internetowego?

Nie ma końca poradom internetowym na temat SEO i wyświetlania Twojego sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. Ale roboty nie robią zakupów w Twojej witrynie. Ludzie są.

Jedną rzeczą, o której sklepy internetowe najbardziej zapominają, jest to, że wszyscy chcemy mieć ludzki kontakt. Może to brzmieć jak lekcja gramatyki, ale zaczyna się od prawidłowego użycia zaimków. Skoncentruj się na kliencie. Oznacza to użycie zaimka „ty”. Unikaj skupienia się na sobie. Nie używaj zaimka „my”.

Zamieść bloga w swojej witrynie. Pamiętaj, klienci przychodzą do ciebie po rozwiązanie problemu. Produkty i usługi, które sprzedajesz, są tymi rozwiązaniami. Mów o tych rzeczach. Cena i produkt to nie jedyne rzeczy, które się sprzedają.

23. Jak przyciągnąć kupujących do mojego sklepu internetowego?

Oto niektóre statystyki otrzeźwiające.

 • 78% konsumentów anuluje transakcję z powodu złej obsługi klienta.
 • Amerykanie mówią średnio dziewięciu osobom o dobrych doświadczeniach. Opowiedzą 16 osobom o biednych.
 • Potrzeba 12 pozytywnych recenzji, aby zrekompensować jedną nierozstrzygniętą negatywną recenzję.
 • 59% kupujących w Stanach Zjednoczonych wypróbuje nową markę, aby zapewnić lepszą obsługę.

Media społecznościowe to wzmacniają. To także twoje najlepsze narzędzie. To sprawia, że ​​obsługa klienta to wspólny wysiłek. Media społecznościowe oferują narzędzia społeczności online, które umożliwiają klientom znajdowanie odpowiedzi i pomaganie innym. Skorzystaj z forów samopomocy i społeczności w swojej witrynie. Nie przegap mocy bezpośredniego zaangażowania w rozwiązywanie problemów związanych z obsługą klienta.

Oto sposoby, w jakie sklep internetowy może korzystać z obsługi klienta w celu zwiększenia poziomu satysfakcji:

Być pomocnym. To nie jest tak oczywiste. Bycie dostępnym to nie to samo, co bycie pomocnym. Wykracza to poza posiadanie kogoś, kto będzie prowadził czat na żywo lub telefon. Jakość pomocy jest Twoim celem. Czy dajesz przedstawicielom obsługi klienta uprawnienia do rozwiązywania problemów?

Bądź szczery. Klienci nie oczekują od Ciebie doskonałości, ale oczekują, że popełnisz błąd. W tym celu obsługa klienta powinna czuć się swobodnie. Nikt nie oczekuje, że znasz wszystkie odpowiedzi. Kupujący online, którzy potrzebują obsługi klienta, będą oczekiwać, że znajdziesz dla nich odpowiedź. I „nie” jest właściwą odpowiedzią, jeśli oznacza to, że obietnica jest zbyt duża i zawodzi ich.

Zachowaj to prosto i łatwo. Obsługa klienta nie jest kosztem prowadzenia działalności. To inwestycja. Wzmacnia relacje z kupującymi i zachęca do ponownej sprzedaży. Zadowoleni klienci dzielą się swoimi odkryciami. To jest twój cel z obsługą klienta. Ułatw sobie znalezienie kluczowych informacji. Umieść ceny, zasady wysyłki i zasady zwrotu tam, gdzie mogą je znaleźć.

24. Jak mogę tworzyć zdjęcia i opisy produktów?

Twój sklep internetowy jest medium wizualnym uzupełnionym słowami. Użyj obu na swoją korzyść.

Większe obrazy zwiększają sprzedaż. Ustaw je w wysokiej rozdzielczości i uwzględniaj różne kąty. Pozwól klientom powiększyć szczegóły.

Nie oszczędzaj na opisach produktów. Opisz zalety produktu, korzystając z jego funkcji. Znajdź „dlaczego”.

Bądź hojny ze szczegółami. Udostępnij je. Jeśli twój produkt zawiera 37 całkowicie naturalnych składników, podaj link do ich zdjęć. Klienci to doceniają. Czują się komfortowo z decyzjami zakupowymi.

25. Jak obsługiwać wymiany i zwroty?

Przede wszystkim zachęcaj ich. Pokazuje kupujących, którzy są zaangażowani w obsługę klienta. Jeśli nie są zadowoleni, cofnij to. Koniec dyskusji. To powiedziawszy, możesz zmniejszyć zwroty dzięki kompleksowej polityce, którą udostępniasz klientom. Zarządzaj ich oczekiwaniami.

Żadna sprzedaż nie jest ostateczna. Stań za swoim produktem. Nie utrudniajcie im zwrotu rzeczy. Jeśli to zrobisz, nigdy więcej ich nie zobaczysz.

Zmniejsz rozczarowanie.Dokładne opisy produktów i dobre zdjęcia produktów zmniejszają zwroty.

Używaj zwykłych angielskich akronimów i żargon rządzą naszym światem. Trzymaj je poza oknem dialogowym. Ułatw sobie wyszukiwanie informacji o wymianach i zwrotach. Jeśli nie jest łatwo znaleźć, Twoi klienci myślą, że masz coś do ukrycia.

Nie dodawaj ukrytych kosztów ani ukryj ograniczeń czasowych. Poinformuj klientów, czy muszą zapłacić za wysyłkę zwrotną. Wyjaśnij, czy kupujący mają określoną ilość czasu na zwrot lub wymianę zakupionego towaru. Nie ma nic gorszego niż bycie potrąconym przez ukryte koszty. Nie ukrywaj niczego. Musisz znaleźć nowych klientów.

26. Jak mogę śledzić wydajność mojego sklepu?

Kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) mierzą Twoje wyniki. Śledź te punkty danych, a będziesz wiedział:

Ruch w witrynie – Informuje, ile osób odwiedza. Czy niektóre dni są bardziej popularne niż inne? Być może w tych dniach masz specjalne zachęty do zakupu.

Średni czas na stronie – Mierzy zaangażowanie. Niskie czasy oznaczają, że klienci nie mogą znaleźć tego, czego chcą. Lub nie masz tego, czego chcą. Oba są dla ciebie złą wiadomością.

Strony wyjścia –Pokazuje, gdzie straciłeś zainteresowanie. Użyj tych danych, aby udoskonalić swoją witrynę i zwrócić uwagę klientów.

Polecenia –Jak nowi klienci znaleźli Twój sklep internetowy? Pomaga to potwierdzić strategie marketingowe.

Konwersje – Odwiedzanie Twojego sklepu internetowego jest miłe. Kupowanie czegoś jest lepsze. Ten współczynnik konwersji pomaga zdecydować, czy należy zastosować większą presję sprzedaży.

Stopa zwrotu – Powracający goście są wspaniali. Zwrot kupujących jest niesamowity. Sprawdź swoją stopę zwrotu, aby zobaczyć, jak sobie radzisz w pozyskiwaniu klientów.

Średnia wartość zamówienia – Pomaga to zrozumieć nawyki wydawania pieniędzy. Duże wydatki w Twojej witrynie zasługują na szczególną uwagę.

27. Jak zbudować markę dla mojego sklepu internetowego?

Każda marka ma podstawowe elementy. Twój sklep internetowy też.

 • Logo
 • Zabarwienie
 • Typografia
 • Ikony

Połącz wszystkie te elementy. Poznaj je wszystkie, zanim zaczniesz. Są współzależne. Oto, co musisz zrobić, aby utworzyć elementy.

Zdecyduj, kim jesteś. Strategia marki obejmuje Twoje wartości, Twoją wizję. Wyraża to, co chcesz dla swoich klientów i co chcesz, aby ludzie o tobie myśleli. Przekształć to w słowa kluczowe.

Projektuj w kierunku celu. Ogranicz paletę kolorów i czcionki. Wybierz czcionkę dla nagłówków i jedną dla kopii głównej. Nie zapomnij o swoich mobilnych kupujących. Czy czcionki są czytelne w małych rozmiarach??

Dowiedz się, co komunikuje Twoja marka. Czy wszystkie części Twojego sklepu odzwierciedlają ten sam motyw? Twoja marka to spokój. Twoje praktyki biznesowe bardziej przypominają zapasy. To wysyła mieszane wiadomości do klientów. Wszystko powinno umacniać to, czym się decydujesz.

28. Jak utworzyć program lojalnościowy dla klientów?

Co w komplikacjach jest satysfakcjonujące? To pokonuje cel. Usuń złożoność. Zmniejsz go i zamień w przyjemne doświadczenie, które powinno być dla kupującego. W końcu jest to nagroda. To nie powinno zająć długo. Dołączenie powinno zająć mniej czasu.

To nie jest program lojalnościowy dla klientów, jeśli istnieją przeszkody w dołączeniu. Czy możesz to uczynić tak łatwym jak wprowadzenie wiadomości e-mail? Czy mogą dołączyć do Twojej witryny lub zalogować się przy użyciu poświadczeń w mediach społecznościowych?

Udane programy lojalnościowe pozwalają klientom zdobywać nagrody bez wysiłku. Czy nie powinno się od ciebie coś kupować? Jeśli Twój program lojalnościowy wymaga czegoś więcej niż tylko logowania, jest to zbyt skomplikowane. Czy Twoje nagrody są tak hojne, że masz nadzieję, że klienci nie wezmą w nich udziału? Przestań być tak hojny.

Z drugiej strony, czy nagrody dla twojego programu lojalnościowego są powierzchowne? Jeśli klienci nie zobaczą tej wartości, program się nie powiedzie.

Najbardziej udane programy lojalnościowe podnoszą stawkę nagród za kontynuowanie działalności. Motywuje i generuje powtarzające się zakupy. Twoi najbardziej lojalni klienci są dla Ciebie potężnymi agentami marketingowymi. Daj im sposoby dzielenia się swoimi doświadczeniami i zachęć innych do przyłączenia się. Ikony społecznościowe powinny znajdować się wszędzie na stronach programu lojalnościowego.

29. Jak zachęcić klientów do napisania recenzji?

Poprosić ich. Wszyscy rozumieją znaczenie dobrych recenzji. O te pozytywne słowa najlepiej poprosić od razu.

Ułatw klientom pozostawienie recenzji w witrynie. Jeśli nie jest to oczywiste, nie będą go szukać. Umieść linki do profili recenzji w więcej niż jednym miejscu. Uwzględnij je w biuletynach i wiadomościach e-mail.

Daj klientom powód do przeglądu. Wykaż im uznanie z zachętą. Wyjaśnij jednak, że to uczciwa recenzja.

30. Jak mogę promować mój sklep internetowy??

Twoim najlepszym narzędziem promocyjnym jest e-mail. Wyślij wiadomość do swojej bazy danych. Upewnij się, że jest wezwanie do działania w celu udostępnienia e-maila.

Twoja baza danych e-mail powiększy się po uruchomieniu. Użyj go, aby wysyłać cotygodniowe wiadomości, które wyróżniają twoje produkty. Dołącz zdjęcia i bezpośrednie linki do zakupu. Poświęć dodatkowy czas na sformatowanie wiadomości, aby dobrze wyglądała na urządzeniach mobilnych. E-mail generuje normalną falę ruchu.

Osiągnij pozycję lidera w swojej branży dzięki blogowi. To potężny, ale pośredni sposób na promocję Twojego sklepu internetowego. Twoje posty na blogu powinny być pomocne i pouczające. Pisz z neutralnego punktu widzenia. Odnoś się zarówno do konkurentów, jak i do konkurentów. Utrzymuj linki bloga z powrotem do swojego sklepu minimalne i odpowiednie.

Skontaktuj się z innymi blogerami na temat Twojego sklepu internetowego i produktów. Wymaga to trochę badań. Musisz przeczytać ich posty, aby ustalić połączenie. Skontaktuj się z nimi. Wyjaśnij, dlaczego Twój produkt nadaje się do recenzji na swoim blogu. Bądź nastawiony na promocję i zaoferuj próbkę na prezent.

Użyj tych badań na blogach, aby utworzyć drugą listę. Skontaktuj się z nimi i zaoferuj blog gości. To nie będzie autopromocja. Ci blogerzy oczekują przemyślanych komentarzy zapewniających rozwiązania, z których mogą korzystać ich czytelnicy. Twoja nagroda to link do Twojego sklepu w biografii.

Film przyciąga widzów. Można je udostępniać i dodają głębi Twojemu sklepowi internetowemu. Pokaż swoje produkty w akcji. Ludzie również uwielbiają treści zakulisowe. Baw się dobrze i udostępnij kilka wpadek! Utwórz konto YouTube dla swojego sklepu internetowego i zamieszczaj tam swoje filmy. Wzajemnie promuj te dwie witryny.

Media społecznościowe są niezbędne. Skuteczne wykorzystanie mediów społecznościowych w celu promocji Twojego sklepu internetowego wymaga czasu i wysiłku. Potrzebujesz harmonogramu regularnych postów. Oznacza to codziennie lub nawet więcej, w zależności od liczby obserwujących. Obrazy przyciągają uwagę i są udostępniane. Dołącz bezpośredni link, aby kupić go w swoim sklepie internetowym.

Wiele witryn mediów społecznościowych oferuje swoim odbiorcom płatne ukierunkowane reklamy. Facebook i Twitter mają potężne interfejsy, które pozwalają być konkretnym. Upewnij się, że miejscem docelowym jest sklep internetowy, a nie strona firmy w ich witrynach.

Zoptymalizuj nazwy i opisy produktów w swoim sklepie internetowym. Kompleksowe opisy dają więcej możliwości SEO. Zrób to samo ze swoimi zdjęciami. Nadaj im opisowe nazwy. Dodaj swój kanał produktów do Zakupów Google. Te trzy działania SEO pomogą znaleźć nowych klientów.

31. Jak stworzyć skuteczny plan marketingowy?

Twój plan zaczyna się od wiedzy, komu chcesz sprzedać i jak chcą kupić. Określ, kim są Twoi klienci i ich zachowania zakupowe. Ta informacja przygotowuje cię do następnego kroku.

Spraw, aby Twój sklep internetowy był widoczny tam, gdzie szukają ci klienci. Wyszukiwarki, media społecznościowe i blogi mogą wysyłać je do Ciebie z bezpośrednim linkiem. Upewnij się, że jesteś na nie przygotowany, zanim dotrą na miejsce. Skorzystaj z wyszukiwarek, aby znaleźć swój sklep internetowy. Te linki w wyszukiwarkach zrobią pierwsze wrażenie na twoich klientach. Czy tego chcesz??

Skuteczny marketing to skuteczna komunikacja. Audytuj swoją stronę internetową. Czy każda strona przekazuje wyraźny cel? Znajdź co najmniej 10 osób, które pasują do Twojej docelowej grupy demograficznej. Poproś ich o dokonanie zakupów w sklepie internetowym. Zobacz, jak przechodzą proces. Poproś o opinie i podejmij działania, aby usprawnić zakupy w sklepie internetowym.

Wartość powinna zapewniać komunikacja marketingowa. Dla kupujących online oznacza to pokazanie im, że znajdą to, co chcą kupić. Zwiększ sprzedaż swojego produktu dzięki łatwym do wykorzystania informacjom.

Skuteczna komunikacja jest interaktywna. Skoncentruj się na swojej możliwości prowadzenia dwustronnej rozmowy z klientami online. Marketing to także zarządzanie oczekiwaniami. Nie zakładaj, że klienci wiedzą, co robić i czego się spodziewać, robiąc z Tobą zakupy. Pomóż im z monitami. Mogą to być wezwania do działania prowadzące do sprzedaży.

32. Jak alokować budżet marketingowy eCommerce?

Wykorzystaj swoją alokację do pozyskiwania klientów. Chociaż masz markę, to Twoje indywidualne produkty lub usługi generują przychody. Właśnie to chcesz uzyskać przed ludźmi.

Logiczne wydaje się inwestowanie całego budżetu w najtańszy kanał. Możesz zobaczyć początkową odpowiedź, ale nie może tego wytrzymać. Zachowania i preferencje online są zmienne. Gdzie ludzie są dzisiaj, nie będzie tam, gdzie będą jutro. Stawki kanału mogą wzrosnąć i stać się dla ciebie niedostępne. Lepszą strategią jest rozłożenie budżetu na wiele kanałów. Oto ogólny opis tego, w jaki sposób inne witryny eCommerce podchodzą do alokacji:

Zainwestuj od 10% do 30% w kanały SEO. Zaplanuj trwałe stosowanie, aby uzyskać optymalne wyniki. SEO generuje stały ruch. Minusem jest to, że nie zapewni szybkiego zwrotu z inwestycji (ROI), tak jak inne kanały. To dłuższy cykl.

Zainwestuj 10% do 20% w kanały mediów społecznościowych. Trzej giganci sieci społecznościowych (Facebook, Twitter i LinkedIn) to oczywiste wybory. Mają ogromną publiczność. Kierowanie jest łatwe. Nie wykluczaj innych sieci społecznościowych. Twoje produkty lub usługi mogą być odpowiednie dla mniejszych i bardziej wyspecjalizowanych sieci społecznościowych. Zakupy online to wrażenia wizualne. Pinterest i Instagram to wizualne sieci społecznościowe.

Zainwestuj od 20% do 40% w SEM. Jeśli Twój sklep internetowy jest nowy, może to być jedyny sposób na uzyskanie widoczności podczas wyszukiwania. Więcej wydatków nie zawsze jest lepsze. Wyniki pochodzą z upewnienia się, że reklama jest trafna dla odbiorców, do których kierowania poprosiłeś Google. Jeśli nie widzisz wyników, więcej pieniędzy nie pomoże. Często zmieniaj tekst reklamy, aby określić, co rezonuje z wyszukiwaniem. Twoje słowa kluczowe mogą mieć rację, ale twoja kopia nie jest konwertowana na kliknięcie.

Zainwestuj od 10% do 20% w retargetowanie.Jeśli dopiero zaczynasz witrynę eCommerce; możesz mieć małą bazę klientów. Przekierowanie ich jest ograniczoną szansą. Ci klienci byli w twoim sklepie internetowym. Ponowne dotknięcie ich marketingiem jest sposobem na zaproszenie ich do powrotu i zakupu. Poczekaj na retargeting, aż Twój miesięczny odwiedzający uzasadni inwestycję.

Zainwestuj od 5% do 25% w poszukiwania za pomocą reklam displayowych. Zwiększa to świadomość marki w docelowych witrynach.

Zainwestuj od 5% do 10% w e-mail marketing. Jest już od dawna, ponieważ działa. Kampanie z biuletynami skutecznie wpływają na ruch w witrynie i konwersje. Wiadomości e-mail o porzuceniu koszyka mogą przywrócić utraconą sprzedaż. E-maile ze sprzedażą krzyżową mogą zwiększyć wydatki istniejących klientów.

Utrzymuj płynność alokacji. Gdy sklep internetowy dojrzewa, a widownia rośnie, Twoje cele będą się zmieniać. Coraz ważniejsze stają się kanały budowania marki. Jeśli kanał nie daje wyników, nie porzucaj go. Najpierw przetestuj w tym celu inną kreację.

33. Jak opracować strategię SEO dla mojego sklepu internetowego??

Skuteczne strategie SEO obracają się wokół sześciu elementów.

Słowa kluczowe – Przeprowadź badania. Dowiedz się, czego szukają ludzie. Skojarzenie z tymi słowami kluczowymi polega na SEO. Zobacz, jak wygląda konkurencja, korzystając z Narzędzia propozycji słów kluczowych Google AdWords. Niektóre słowa kluczowe będą zbyt konkurencyjne w Twojej niszy. Zamiast tego wybierz słowa kluczowe z długim ogonem (od dwóch do pięciu słów). Mniej firm będzie konkurować o te dłuższe słowa kluczowe. Dadzą ci wyższą rangę miejsca.

Metatagi –Są niezbędne. Najważniejsze słowa kluczowe należą do tytułów stron. Meta tagi są tym, czego Google szuka i klasyfikuje. To samo dotyczy tytułów opisów stron.

Zadowolony – Jakość treści zapewnia pozytywne wrażenia użytkownika. Treść jest najlepszym miejscem do życia dla twoich słów kluczowych. Spraw, by Twoje treści lśniły i używaj ich do edukowania kupujących.

Linki zwrotne –Są one prawie tak samo ważne jak treść. Jakość przewyższa jednak ilość. Pomyśl o swojej strategii dotyczącej treści. Skonstruuj go, aby zawierał odpowiednie linki z powrotem do Twojej witryny. Kultywuj blogi równorzędne z tego samego powodu. Sprzedawaj rzeczy, które ludzie kochają. Pomogą ci również w tym.

Media społecznościowe –Nie można tego obejść. Musisz zapewnić sobie silną obecność w mediach społecznościowych, inaczej nie odniesiesz sukcesu. Strony takie jak Facebook mają tak dużą publiczność, że członkowie używają go podobnie jak wyszukiwarka.

Zdjęcia produktów –Obrazy odgrywają kluczową rolę w SEO. Wyniki wyszukiwania zwracają obrazy, a także strony internetowe. Sprzedajesz produkty na swojej stronie. Obrazy tych produktów muszą być tak dobre, jak to tylko możliwe. Jest jednak coś równie ważnego. Nazwy plików obrazów muszą zawierać odpowiednie słowa kluczowe. W wyszukiwarkach zobaczysz ich wyższą pozycję.

Żadna strategia SEO nie byłaby kompletna bez analizy konkurencji. Jakie są inne witryny eCommerce, takie jak Twoja?

34. Jak korzystać z mediów społecznościowych do promowania mojego sklepu internetowego??

Marketing w mediach społecznościowych przyciągnie kupujących do Twojego sklepu internetowego. Potrzebujesz liczb, aby to udowodnić? Sklep eCommerce Shopify sprawdził dane z ponad 37 milionów wizyt w mediach społecznościowych. Wizyty przyniosły 529 000 zamówień. Oto, co musisz zrobić, aby zacząć.

Utwórz stronę na Facebooku dla swojego sklepu internetowego. Nie używaj do tego celu osobistej strony na Facebooku. Zaproś znajomych z Facebooka do udostępnienia i polubienia swojej strony. Po przybyciu czekają na nich nie tylko zupełnie nowa strona firmowa na Facebooku. Upewnij się, że są dla nich treści do udostępniania i udostępniania. Zachowaj ciągłą zawartość nowej zawartości. Powinien być odpowiedni i na tyle interesujący, aby można go było udostępnić. Wezwanie do działania to wizyta w sklepie internetowym.

Tweetuj o swoim sklepie internetowym. Wymyśl wyjątkowe zniżki dla swoich obserwujących. Zachęcaj ich, by docierali do swoich wyznawców. Nie zapomnij dołączyć tej oferty do swojej sieci na Facebooku. Śledź swoich klientów. Śledź swoich dostawców. Użyj Twittera, aby dotrzeć do wpływowych blogerów, dziennikarzy i analityków branżowych. Mają duże obserwacje. Chcesz tej uwagi. Zaangażuj ich za pomocą zdjęć i filmów.

Skonfiguruj stronę firmy Google+. Produkty Google działają dobrze razem. Twój profil biznesowy w Google+ pomaga mu osiągać lepsze wyniki w wyszukiwaniach Google. Tutaj możesz przeprowadzić interesującą interakcję. Utwórz Hangout Google+ i łącz się z klientami i potencjalnymi klientami w czasie rzeczywistym. Znajdź odpowiednie Społeczności Google+ i zacznij współtworzyć.

Utwórz kanał YouTube. Tutaj większość firm dobrze się bawi. To Twój wybór. Możesz polecić tylko filmy wideo na temat korzystania z produktów lub usług. Lub połącz to z czystą rozrywką. Ważne jest, abyś nie przerywał oglądania filmów.

Utwórz profil LinkedIn. LinkedIn to miejsce, w którym będziesz się rozwijać i utrzymywać profesjonalną sieć kontaktów. Dodaj linki do swojego sklepu internetowego. Skorzystaj z funkcji aktualizacji, aby poinformować ludzi o biznesowych aspektach Twojego sklepu eCommerce. Znajdź i obserwuj swoich dostawców. Dołącz do ich grup i weź udział w dyskusjach. Poproś sieć o dodanie rekomendacji do swojego profilu.

Skonfiguruj profil Pinterest. Pinterest to przede wszystkim zdjęcia, więc skorzystaj z fotografii swoich produktów tutaj. Twórz tablice tematyczne, aby zaprezentować swoje towary i / lub usługi. Twój sklep internetowy powinien mieć przycisk Pinterest Przypnij obok każdego produktu, aby odwiedzający mogli go udostępnić. Te filmy, które utworzyłeś na YouTube, mogą tutaj pełnić podwójną funkcję.

35. Jak zbudować listę e-commerce eCommerce?

Adresy e-mail to oprócz pieniędzy także jedne z najcenniejszych rzeczy, które mogą ci dać klienci. Ułatw sobie udostępnianie Ci tych informacji. Następnie użyj go, aby utworzyć okno dialogowe.

Adresy e-mail są tak cenne, ponieważ pokazują, że ktoś chce usłyszeć, co masz do powiedzenia. Dali ci pozwolenie na ich sprzedaż. Oto jak zdobyć te adresy e-mail.

Wykorzystaj reklamy, aby przyciągnąć ludzi do strony docelowej. Twoja strona docelowa musi zapewniać wyraźną korzyść w zamian za adres e-mail. Może to być specjalna zniżka lub bezpłatne pobranie. Nawet jeśli użytkownik nic nie kupi, nadal zyskujesz na uzyskaniu kolejnego adresu e-mail.

Organizuj konkursy i prezenty w mediach społecznościowych. Poinformuj osoby, które wejdą, że mogą zwiększyć swoje szanse na wygraną. Wszystko, co muszą zrobić, to udostępnić konkurs swojej sieci znajomych na Facebooku. Obrazy przyciągają uwagę. Jeśli nagrodą jest karta podarunkowa dla Twojego sklepu internetowego, utwórz kolaż z najpopularniejszych produktów, do których mogą jej użyć.

Wszędzie umieść skrzynki rejestracyjne e-mail. Każde miejsce, w którym umieścisz go w sklepie internetowym, jest okazją do zebrania adresu e-mail. Nie zapomnij swojego bloga. Wysokiej jakości treść bloga jest naturalnym magnesem dla adresów e-mail. Ludzie subskrybują, aby wiedzieć, kiedy masz opublikować coś nowego.

36. Jak skonfigurować biuletyn eCommerce?

Biuletyny są cennym źródłem konwersji. Osoby, które się zarejestrowały, wskazały, że chcą dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. Teraz możesz do nich docierać z częstotliwością i dawać im więcej powodów do zakupu. Treść biuletynu musi być odpowiednia i zapewniać wartość.

Jesteś sklepem internetowym. Obrazy napędzają Twoją sprzedaż. Pamiętaj o tym przy planowaniu treści biuletynu. To wiadomości, a nie reklama. Twoje treści powinny dotyczyć tego, co dzieje się w Twoim sklepie internetowym. To okazja, aby skupić się na swoich ludziach. To trudna sprzedaż dla Twojej firmy, z łagodną sprzedażą dla Twoich produktów. Twoi klienci też chcą wiedzieć o tobie.

Buduj te relacje, dołączając inne informacje, które klienci cenią. Czy złożyłeś wizytę sprzedawcy, który mieszka w ekscytującym miejscu? Napisz o tym krótki artykuł i dołącz linki do atrakcji w okolicy. Zaproponuj inne firmy, które uzupełniają twoje produkty lub usługi. Poinformuj te firmy. Mogą zwrócić przysługę. Dodaje do twojej sieci połączeń.

Twórz oferty specjalne lub rabaty dla subskrybentów newslettera. Ludzie lubią czuć się ekskluzywnie. Poinformuj ich o przyszłych wydarzeniach sprzedażowych, zanim zostaną ogłoszone w innym miejscu.

Linki społecznościowe w biuletynie pomagają subskrybentom udostępniać je innym osobom. To sposób na zbudowanie listy subskrypcji. Dopilnuj, aby nowe sieci społecznościowe były nowe, gdy wydasz kolejny numer biuletynu.

Twój biuletyn eCommerce nie jest blogiem. Mogą się jednak nawzajem odnosić. Użyj obu, aby promować się wzajemnie.

37. Jak chronić swoją witrynę eCommerce przed włamaniem??

Bezpieczeństwo jest najważniejsze od samego początku. Spraw, aby była to duża część twoich rozważań przy wyborze platformy eCommerce. Zwróć szczególną uwagę na zgodność z PCI i certyfikaty SSL. Zapytaj o ochronę przed spamem, jeśli planujesz korzystać z ich systemu poczty elektronicznej.

Twoja platforma eCommerce zapewnia ochronę przed włamaniami, ale nie jest to wyłączna odpowiedzialność dostawcy. Wasza dwójka jest partnerami. Zapytaj, jak możesz pomóc im w poszukiwaniu podejrzanych działań w Twoim sklepie internetowym. Dowiedz się, jakich znaków szukać. Zainstaluj ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem na wszystkich komputerach, które współpracują z twoim dostawcą.

Klienci Twojego sklepu internetowego mogą nigdy nie wiedzieć, że masz platformę eCommerce. Mają związek z tobą. Jesteś tym, któremu ufają, a nie dostawcą platformy. Będą winić tylko ciebie, jeśli dojdzie do naruszenia bezpieczeństwa. Upewnij się, że możesz zaufać, że twój sprzedawca pomoże ci utrzymać zaufanie klientów.

38. Jak zoptymalizować mój sklep internetowy, aby zwiększyć współczynniki konwersji?

Wskaźniki konwersji stanowią podstawę wysokiej sprzedaży. Spójrzmy na matematykę. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż o 50%, jak byś to zrobił? 50% wzrost budżetu reklamowego?

To droga inwestycja.

Łatwiej jest ustawić cel, aby zwiększyć współczynnik konwersji o jeden współczynnik procentowy. Ten 1% oznacza wzrost sprzedaży o 50%. Jak to robisz??

Czasami tylko niewielka poprawka może prowadzić do znacznej poprawy współczynników konwersji. Wiele drobnych poprawek łącznie może przynieść znaczny wzrost wyników.

Wykonaj testy A / B. Utwórz dwie alternatywne wersje stron swoich produktów. Każdy otrzymuje inny opis produktu lub zdjęcie. Oprogramowanie do testowania A / B kieruje połowę ruchu przychodzącego na każdą stronę. Jedna strona zobaczy więcej konwersji. Tego użyjesz. Wyższe współczynniki konwersji wynikają ze stałego testowania A / B. Google oferuje bezpłatne testy A / B w ramach pakietu Google Analytics.

Miej jasną i przekonującą propozycję wartości. Czy możesz podać swoją propozycję wartości w 10 słowach lub mniej? Dotrzyj do tego punktu, jeśli nie możesz. Dlaczego klienci powinni kupować od ciebie? Gdy to wyjaśnisz i podasz do wiadomości, zwiększysz współczynniki konwersji. Twoja propozycja wartości również nie powinna być zwolniona z drobnych testów A / B.

Utwórz lejek sprzedaży. Czy pytasz o zbyt szybką sprzedaż? Może to wpłynąć na współczynnik konwersji. Ludzie nie kupią, jeśli nie będą gotowi. Czas ten wydłuża się, gdy produkty stają się droższe lub skomplikowane. Lejek sprzedaży rozwija zaufanie. Zwolnij, aby zwiększyć tempo sprzedaży. Najpierw zwiększ wartość dzięki wartości. Pomóż klientom zrozumieć wyniki, jakie otrzymają. Następnie poproś o sprzedaż. Jeśli od pierwszego użytkownika otrzymujesz tylko adres e-mail, znajdziesz go na ścieżce sprzedaży. Zdobyłeś przywilej rozmawiania z nimi.

Pozbądź się żargonu. Używaj języka konwersacyjnego wszędzie w swoim sklepie internetowym. Dołącz podsumowanie, jeśli musisz wyświetlić wymagane zastrzeżenia prawne.

Zwiększ zaufanie kupujących. Dlaczego klienci będą ufać Twojemu sklepowi internetowemu? Przedstaw je godnym zaufania osobom stojącym za Twoją witryną dzięki zdjęciom i biografiom pracowników. Mają jasne i łatwe metody kontaktu. Nie tylko adres e-mail. Dołącz numer telefonu i fizyczny adres lokalizacji. Udowodnij, że jesteś profesjonalistą w projektowaniu i układzie swojej witryny. Wystarczy jedna literówka, aby zabić sprzedaż.

Ułatw kupowanie od ciebie. Może to potrwać kilka wizyt, ale ludzie chcą kupić w ciągu kilku minut, gdy będą gotowi. Pozbądź się niepotrzebnych pól. Dodaj rejestracji za pomocą poświadczeń z sieci społecznościowej. Dodaj filtry, aby usunąć zbędne opcje, aby mogli wyzerować to, co chcą znaleźć. Nie zakładaj, że kupujący wiedzą, co robić. Powiedz im następny krok.

Usuń rozproszenie uwagi. Chcesz, żeby klienci kupowali rzeczy. Jak możesz pomóc im się w tym skoncentrować? Usuń wszystko, co nie jest istotne dla tego działania. Tak, chcą mieć dostęp do kompleksowych informacji o tym, co kupują. Zapewnij dostęp, ale nie wyświetlaj go jednocześnie. To powoduje przeciążenie opcji. Obniża współczynniki konwersji.

Porównaj produkt lub usługę z konkurencją. Brzmi to sprzecznie z intuicją. Po co w ogóle mówić o konkursie? Twoi klienci przeprowadzą badanie, zanim kupią. Po co dawać im możliwość odejścia i zrobienia tego? Kiedy dajesz im porównanie, zachowujesz przewagę. Czy Twoja cena jest wyższa? Wyjaśnij dlaczego. Skonfiguruj porównania w tabelach, aby klienci mogli zobaczyć wszystko na raz.

Dodaj zachętę do zakupu już teraz. Widziałeś tę pracę, jeśli odwiedziłeś strony linii lotniczych. Śledzą miejsca siedzące. Widać, że na lot pozostało kilka. Wiesz, że musisz podjąć decyzję o zakupie lub przegraniu. Stwórz niedobór. Ogranicz ilość lub podaj cenę na określony czas.

39. Czy jesteś gotowy do pracy nad długoterminowym projektem??

Jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy, musisz dziś zrobić. Czy to coś, co widzisz robiąc za lata? Nie można otworzyć fizycznego sklepu i prowadzić go jednocześnie przez miesiąc lub tydzień. Twój sklep eCommerce też nie będzie działał w ten sposób.

Uruchomienie sklepu internetowego może wymagać niewielkiego zaangażowania pieniędzy. Dzień premiery to dopiero początek. Sukces wymaga wzrostu. To przychodzi z czasem.

Teraz możesz zacząć! Utwórz listę kontrolną i wypracuj odpowiedzi na każde pytanie. Nie ma ostatecznych odpowiedzi. Większość z tych przedmiotów ma jednak najlepsze praktyki. Poświęć czas na zakupy online w swoich ulubionych sklepach eCommerce.

Co w nich lubisz? Co cię frustruje? Wymyśl lepsze rozwiązania i zastosuj je w swoim sklepie internetowym.

Staraj się dzielić, na które pytanie było najtrudniejsze i dlaczego?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map