39 Čo je potrebné vedieť pred spustením elektronického obchodu elektronického obchodu

Internetové obchody sú jednoduchý spôsob, ako zarobiť peniaze. Špičkové platformy elektronického obchodu vám môžu pomôcť nastaviť internetový obchod v priebehu niekoľkých hodín. Nemusíte byť kódovací génius.


Vďaka technológii sú niektoré časti nekomplikované, ale stále to nie je ľahké. Ak nemáte pevný plán, môžete zlyhať. Vytvorte tento plán skôr, ako budete pokračovať. Spýtajte sa týchto 39 otázok o začatí podnikania v oblasti elektronického obchodu.

Contents

1. Ako zostavím obchodný plán elektronického obchodu?

Existuje šesť prvkov:

Zhrnutie – Túto časť napíšete ako poslednú. Zhrňuje ostatných sedem prvkov. Napriek tomu to patrí na začiatku vášho plánovacieho procesu.

Popis firmy – Je to prehľad vašej spoločnosti na vysokej úrovni. Aké produkty a služby ponúkate? Kto sú vaši zákazníci? Aké sú konkurenčné výhody vášho internetového obchodu? Na odpovede je potrebné hlboký ponor. Potom to zhrni do jedného alebo dvoch odsekov. Budete mať výšku výťahu.

Analýza trhu – Čo viete o svojom odvetví a cieľovom trhu? To nemôžu byť črevá. Bezplatné zdroje na internete odstraňujú akúkoľvek ospravedlnenie, že nemusíte mať fakty a čísla.

Produkty a služby –Čo ponúkne váš internetový obchod? Pristúpte k tomu z pohľadu zákazníka. Na tento účel musíte vedieť a vysvetliť, prečo ponúkate tieto produkty a služby.

Marketing a predaj –Aký je váš prístup k oslovovaniu zákazníkov? To, že si vytvoríte internetový obchod, ešte neznamená, že prídu. Alebo dokonca kúpiť veci. Preskúmajte vo svojich stratégiách aspekt „prečo“. Definujte, ako sa dostanete na svoj cieľový trh.

Finančné prognózy –Nemôžete dúfať v príjmy z online predaja. Musíte to dosiahnuť. Ak ste úspešní, uvidíte zisk? Prevádzkové fakty a čísla sú základné línie, ktoré vám pomôžu predpovedať. Koľko budete potrebovať na pokrytie operácií? Stanovte ciele namiesto toho, aby ste videli, čo sa stane.

2. Ako si môžem zvoliť medzeru pre svoj internetový obchod?

Odpovedzte na túto otázku položením otázky. Aká je vaša vášeň?

Výstrelky majú krátku životnosť. Ak si vytvoríte internetový obchod, aby ste predali to, čo je dnes horúce, budete mať veľkú konkurenciu. Zlyhajú tiež, keď produkt už nie je horúci.

Vyberte si produkt alebo službu, ktorú predávate s nadšením. Produkt sa vám páči, pretože o ňom viete všetko. Ľudia chcú kúpiť veci od odborníkov. Hľadajú to online? Zistite to pomocou prieskumu kľúčových slov pomocou bezplatného Nástroja pre návrh kľúčových slov spoločnosti Google.

Môžete byť nadšení z niečoho a stále nemôžete zarobiť peniaze predajom. Vyberte si segment trhu s priestorom pre rast. Trh musí byť dostatočne veľký, aby ste mohli využívať a vlastniť konkrétnu sekciu. To je to, čo je výklenok.

Produkty a služby pre nika sa všeobecne nedajú nájsť. Vzácnosť vytvára hodnotu. Je to ešte lepšie, ak má produkt alebo služba vysoké marže. Môžete predávať menej a stále zarábať.

3. Ako vyhodnotím dopyt po svojich produktoch na trhu?

Teraz, keď ste určili svoje miesto, je čas sa hlbšie ponoriť. Musíte zistiť potenciál trhu.

Určite potenciál. Použite metódu reťazového pomeru. Začnite s veľkou skupinou a prečítajte si charakteristiky, ktoré zodpovedajú vášmu produktu. Rastie tento trh? Budú potrebovať vzdelanie, aby bolo prístupné vášmu produktu? Preceňovanie vášho trhového potenciálu je ľahké. Môžete určiť, že váš produkt chcú milióny ľudí. Ale s vami už môžu súťažiť tisíce online firiem. Doprajte svojej konkurencii potenciál.

Kto sú vaši konkurenti a kde sú? Ak neviete, kto je konkurencia, musíte to zistiť. Ako oslovujú zákazníkov? Preskúmajte ich sledovateľov sociálnych médií. Poskytne vám prehľad o spôsoboch umiestnenia vášho produktu tak, aby vynikal od vašich konkurentov.

Použite Google. Používajte Google Nástroj pre návrh kľúčových slov na určenie dopytu po produktoch. Zadajte kľúčové slová, ktoré popisujú váš produkt alebo službu. Google vám povie, koľko ľudí vyhľadávalo tieto kľúčové slová. Nástroj tiež ukazuje konkurenciu tohto kľúčového slova. Môžete zistiť, koľko ďalších firiem používa kľúčové slová na prilákanie zákazníkov.

Čo keď Google povie, že nikto nehľadá vaše kľúčové slová? Je to silné znamenie, že by ste mali znova zvážiť predaj tohto produktu alebo služby.

4. Ako vytvorím jedinečnú ponuku predaja?

To vám pomôže oddeliť sa od konkurencie. Umožní vám zamerať energiu na úsilie, ktoré uspokojí práve vašich ideálnych zákazníkov. Musíte im povedať, že viete, ako to urobiť. Je to váš jedinečný predajný návrh.

Oslovte ideálneho zákazníka. Existuje riziko, že sa pokúsime byť všetkým pre každého. Identifikujte perfektnú perspektívu položením týchto otázok:

 • Čo chce dokonalý zákazník?
 • Ako môže váš problém vyriešiť váš produkt alebo služba?
 • Aké faktory motivujú ich nákupné rozhodnutia?
 • Prečo by si mali vybrať namiesto niekoho iného?

Akonáhle budete vedieť tieto veci, môžete vytvoriť ponuku. Musí vysvetliť, ako budete riešiť ich problém. Ľudia kupujú výrobky, aby vyriešili svoje problémy. Poskytuje im vaša jedinečná ponuka predaja riešenie?

5. Ako získam produkty pre svoj internetový obchod?

Pokiaľ nevytvoríte produkt sami; potrebujete dodávateľov. Kde ich nájdete?

Preskúmajte obchodné a priemyselné organizácie týkajúce sa vášho produktu. Tieto organizácie majú poslanie spájať kupujúcich a predávajúcich. Ak potrebujete pomoc pri vyhľadávaní správnych kanálov, pozrite si tieto zdroje:

6. Ako zistím cieľový trh?

Váš cieľový trh predstavuje kolekciu ideálnych zákazníkov. Musíte pochopiť ich správanie. Aké sú dôvody, prečo chcú váš produkt alebo služba? Zistite prečo položením týchto otázok:

Kto bude používať môj produkt? Toto sú demografické informácie.

Kedy si zákazníci kúpia môj produkt? Len málo ľudí chce vianočný stromček v júli. Má váš produkt sezónne možnosti? Dokonca aj produkty, ktoré nemajú špičkové obdobia nákupu. Musíte vedieť, kedy to je.

Prečo to zákazníci potrebujú? Získajte hlboké porozumenie problému, ktorý váš produkt alebo služba rieši.

7. Ako nájdem spoľahlivých dodávateľov pre môj internetový obchod?

Ako nájdem spoľahlivých dodávateľov pre môj internetový obchod?

To záleží na tom, čo hľadáte. Potrebujete existujúce značky a produkty, ktoré sami dopravíte? Alebo hľadáte zasielateľa? Dodávajú výrobky a plnia objednávky existujúcich značiek a výrobkov.

Po výbere typu dodávateľa musíte rozhodnúť o jeho umiestnení. Zahraniční dodávatelia majú tendenciu ponúkať nižšie ceny. Náklady by nemali byť jediným rozhodujúcim faktorom. Zvážte aj tieto:

Zahraničný nákup

výhody

 • Nízke výrobné náklady
 • Veľký výber

nevýhody

 • Nižšia vnímaná kvalita od zákazníkov
 • Potenciál jazykových a komunikačných bariér
 • Dlhší dodací čas
 • Menej platobnej bezpečnosti a opravných prostriedkov

Domáce zdroje

výhody

 • Vyššie štandardy kvality výroby
 • Ľahšia komunikácia bez jazykovej bariéry
 • Ľahšie overiť spoľahlivosť
 • Rýchlejší dodací čas
 • Väčšia bezpečnosť platieb a postih

nevýhody

 • Vyššie výrobné náklady
 • Menej výberu

Mnoho majiteľov internetového obchodu vyhľadáva vo svojej sieti odporúčania. Nepodceňujte silu priateľov a rodiny. Možno už poznajú spoľahlivý zdroj.

8. Ako preskúmam svoju konkurenciu?

Ak chcete vedieť, čo robí vaša konkurencia, choďte do ich online obchodov a zistite to. Čo nemôžete urobiť sami, je zistiť, kde marketingujú pre zákazníkov. Technológia ponúka výkonné nástroje, ako to zistiť. Tu je niekoľko najpopulárnejších:

AdGooroo

AdGooroo

Monitorujte reklamy až 10 konkurentov. Zistite, kde sú umiestnené ich reklamy. Táto platená služba poskytuje hlboké konkurenčné informácie. Môže dokonca odhadnúť marketingové rozpočty konkurencie.

hradná priekopa

hradná priekopa

Prvá úroveň ich služieb je bezplatná. Pomocou nástroja na vyhľadávanie reklám môžete zobraziť najnovšie reklamy svojich konkurentov. Uvidíte veľkosť a miesta, ktoré boli nedávno zobrazené.

KeywordCompetitor

kľúč

Skontrolujte organické a platené kľúčové slová, vstupné stránky a reklamy svojich konkurentov. Uvidíte hodnotenie pozície kľúčového slova pre tisíc konkrétnych kľúčových slov. Táto služba je bezplatná počas prvých 30 dní.

Nie je to tak vyspelé ako tieto tri návrhy, ale zvážte, či by ste nepožiadali priateľov a rodinu, aby vám pomohli s konkurenčným výskumom. Nechajte si zasielať marketingové e-maily, ktoré dostanú. Dostávajú ich veľa!

9. Ako vytvorím webovú stránku elektronického obchodu?

Prišli ste so svojou produktovou radou a určili ste cieľový trh. Viete, kto sú vaši konkurenti a kde hľadajú zákazníkov. Teraz je čas vytvoriť internetový obchod.

Ak si nie ste istí, kde a ako začať, ste dobrým kandidátom na platformu elektronického obchodu. Môžete si vytvoriť internetový obchod s jedným, aj keď nemáte žiadne technické zručnosti.

Ale ktorý? Väčšina sa pýši tým, aké ľahké je zriadiť internetový obchod s ich softvérom. Existujú dva hlavné spôsoby, ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.

 • Hosťovaný softvér elektronického obchodu (užívateľsky príjemnejší)
 • Softvér elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom (pokročilejší)

Ak sa chcete zamerať na predaj svojho produktu, zvážte hostené riešenie elektronického obchodu. Odstraňujú technické aspekty budovania a prevádzkovania internetového obchodu. Toto sú riešenia na kľúč pripravené na použitie. Súčasťou balíka je integrovaná správa produktov a procesory platieb. Internetový obchod si môžete zostaviť pomocou jednoduchej technológie drag and drop. Nie sú potrebné žiadne zručnosti v oblasti kódovania. Výhody sú mnohé, ale môžete naraziť na flexibilitu.

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom s vlastným hosťom má zmysel, ak ste skúsený webový vývojár. Náklady na zriadenie sú značné. Tiež vám bude prebiehať údržba vývoja.

10. Ako si vyberiem správnu platformu elektronického obchodu?

Váš výber si vyžaduje starostlivé zváženie. Nerobte výber, kým si nebudete istí, že s týmto riešením zostanete. Zmena mysle je drahá a vyžaduje čas.

Pri tomto výbere je hlavným faktorom technická spôsobilosť. Ak pochybujete o svojich schopnostiach, vyberte si platformu ponúkajúcu nástroje a podporu, ktoré potrebujete, aby ste boli úspešní. To je rovnako dôležité pre vašich zákazníkov ako pre vás. Očakávajú optimálny zážitok.

11. Ako si môžem zvoliť platobnú bránu?

Platobná brána je vaša online pokladňa. Váš internetový obchod nemôže prijímať hotovosť. Musíte akceptovať kreditnú kartu alebo iné typy online finančných transakcií. Tu je niekoľko úvah:

náklady. Platíte za platobnú bránu. Za založenie obchodného účtu sa účtujú počiatočné počiatočné náklady. Je tu tiež cena za konfiguráciu brány na vašom webe. Ostatné náklady stále prebiehajú. Predajca platobných brán vám môže účtovať poplatky za transakciu alebo ako paušálny mesačný poplatok. Zarobiť peniaze vás bude stáť peniaze.

Kompatibilita s tým, ako chcú vaši zákazníci platiť. Nie každý používa kreditné karty. Mnoho ľudí používa debetné karty alebo dokonca PayPal. Tieto transakcie sa spracovávajú iným spôsobom ako s kreditnými kartami. Zaistite, aby vaša platobná brána fungovala pre zákazníkov rovnako ako pre vás.

zabezpečenia. Krádež informácií o platbe online je na vzostupe. Zabezpečte jednu oblasť, kde nie je možné byť príliš opatrný. Požiadajte dodávateľov, aby vysvetlili, ako sa ich riešenie platobných brán približuje k bezpečnosti a šifrovaniu údajov.

Zákaznícka podpora. V takom prípade ste zákazníkom. Ak máte problémy s platobnou bránou, nemôžete nič predať. Nárok na podporu 24/7 neznamená, že niekto zavolá na telefón, ak zavoláte. Môže to znamenať iba e-mailovú odpoveď. Mali by ste to vedieť vopred.

12. Ako si môžem vybrať ziskové doménové meno?

Pomysli na najobľúbenejšie obchodné značky na svete. Sú krátke, relevantné pre to, čo predávajú, ľahko zapamätateľné a ľahko povedať. Postupujte podľa tohto značkového cvičenia pre názov vašej domény.

Názov domény dos

Použite názov svojej firmy alebo produktu. Nie je to vždy možné. Skontrolujte, či môžete zaregistrovať názov domény, ktorý sa zhoduje s názvom vášho online obchodu. Urobte to skôr, ako sa dostanete príliš ďaleko k brandingu.

Ak je vyhľadávanie prioritou, vytvorte názov domény z kľúčových slov. paintbrushes.com nie je k dispozícii pre váš obchod s maliarskymi štetcami. Väčšina všeobecných názvov domén je preč. Zákazníci dnes pri vyhľadávaní používajú konkrétnejšie výrazy. Premýšľajte o svojom výklenku a cieľovom trhu. Môže byť zmysluplnejšie, aby doména vášho internetového obchodu bola lefthandedpaintbrushes.com. Vyberte názov domény, ktorý určuje, čo predávate.

Zostaňte s doménou najvyššej úrovne. Ak môžete získať .com, urobte to. Ľudia si to budú pamätať. Ak vedia názov vašej firmy, ale nie adresu URL, ako prvé sa pokúsi použiť doménu .com.

Názov domény nie

Neobvyklé hláskovania. Chcete názov domény, ktorý je ľahko zapamätateľný a ktorý sa ďalej prenáša. Ak sa dá ľahko napísať, ľudia to pomýlia. Stratíte predaj. Alebo by mohli skončiť na webe vášho konkurenta.

Dlhé mená. Je ťažké zapamätať si a ľahko napísať zle? Môže to byť zábavné meno, ale nedostane vás, zákazníkov. Horná dĺžka domény je 63 znakov. Pokúste sa ho udržať pod 25 rokov.

pomlčky. Názov domény, ktorý chcete, môžete získať, ak pridáte spojovník. Odovzdajte to. Dávajú vyniknúť kľúčovým slovám, je však ľahké na ne zabudnúť. Chcete spojovník medzi vami a vašimi zákazníkmi?

Spustite výber názvov domén ľuďmi, ktorých poznáte. Pozrite sa, čo si myslia. Povedzte im, čo to je. Uvidíme, či to dokážu vyhláskovať. Dáme vám vedieť, či ste na správnej ceste.

13. Ako si vyberiem poskytovateľa hostingu?

Zlý poskytovateľ eCommerce hosting môže potopiť váš obchod. Tu je niekoľko funkcií, ktoré môžete použiť v procese hodnotenia.

Nezastavujte sa na infraštruktúru. Najlepší poskytovatelia hostingu v elektronickom obchode tiež ponúkajú nástroje a prispôsobenú podporu. Sú zamerané na svoj rast, alebo na váš? Vyhľadajte spoločnosť, ktorá je ochotná byť partnerom, nielen poskytovateľom.

Spravované služby. Marketing a vývoj produktov zvyšujú predaj online. Môže vám s tým váš poskytovateľ hostenia elektronického obchodu pomôcť?

podpora. Okimovanie je tu nebezpečné. Investujte do zaručenej pomoci hneď, ako sa vyskytne problém.

14. Ako spravujem údržbu a aktualizácie stránok?

Najlepším spôsobom, ako ich spravovať, nie je to urobiť sami. Hostená platforma elektronického obchodu sa o to postará za vás. Údržba a aktualizácie sa uskutočňujú na pozadí. Sú neviditeľné pre vás a vašich zákazníkov. Pri predaji vašich výrobkov a služieb nič nebráni. Hosťované platformy tiež ponúkajú:

 • Automatické denné zálohy vášho webu
 • Stanovovacie miesta alebo vývojové oblasti na testovanie
 • podpora
 • prístup sFTP

Stále sa môžete rozhodnúť urobiť niečo také. Ak si nemôžete dovoliť stratiť svoje údaje, potom si nemôžete dovoliť dať všetky svoje vajcia do jedného košíka. Zvážte sekundárnu zálohu. Čo to bolí? Koniec koncov, je to vaša firma.

15. Ako nastavím svoj internetový obchod na prijímanie platieb kreditnou kartou?

Váš internetový obchod bude potrebovať účet obchodníka alebo účet platobnej brány. Účet obchodníka na internete vám umožňuje spracovať kreditné karty. Banky vydávajú tieto účty. Váš účet obchodníka považujú za úverový limit poskytnutý vám. Žiadate o jednu, ako o pôžičku.

Začnite pri hľadaní obchodného účtu v banke. Je to veľké plus, ak máte s bankou dlhodobý vzťah. Ak vás odmietnu, skúste iné miestne banky. Ponuka na presunutie všetkých vašich účtov tam. Je to často cesta, ako zachytiť účet obchodníka.

Toto je prvý krok. Budete tiež potrebovať účet platobnej brány. Brána je obsluha, ktorá spája kreditné karty nakupujúcich s vaším obchodným účtom. Zaoberá sa žiadosťami o overenie a prenos.

Ako malý obchodník by ste mali zvážiť kombináciu týchto dvoch požiadaviek. Predajcovia môžu pre vás zriadiť účet obchodníka a poskytnúť platobnú bránu ako balík.

16. Ako chránim informácie o zákazníkoch?

Najlepším spôsobom, ako zabrániť hackerom v prístupe k údajom o zákazníkoch, nie je mať v prvom rade žiadne údaje, ktoré by mohli ukradnúť. Poskytovanie informácií o kreditných kartách tretím stranám. Majú bezpečnostné a technické svaly na bezpečné zaobchádzanie s údajmi o zákazníkoch.

Na stránkach s informáciami o zákazníkoch používajte šifrovanie SSL. Patria sem prihlasovacie stránky, platobné stránky a prihlasovacie stránky zákazníka. Šifrovanie SSL zabráni hackerom ukradnúť uložené údaje na vašom webe. Dodatočná úroveň zabezpečenia zvyšuje dôveru vašich zákazníkov. Naučili sa spájať https s vysokou bezpečnosťou.

Vyzbrojte svoje stránky ďalšou ochranou. Firewall webovej aplikácie a ďalšie riešenia zabezpečenia na požiadanie poskytujú dôveru. Sieť na doručovanie obsahu pomáha blokovať hrozby. Urýchľuje to čas načítania vašich webových stránok pre nakupujúcich.

šifrovanie. Vždy šifrujte heslá zákazníkov a ďalšie citlivé informácie. Všetky informácie, ktoré s vami zdieľajú vaši zákazníci, považujte za citlivé.

Vzdelávajte svojich zákazníkov. Pomôžte im prevziať aktívnu úlohu pri ochrane osobných údajov. Dajte im vedieť, aké informácie zhromažďujete a ako. Požiadajte ich, aby nahlásili podozrivé správanie na vašich stránkach.

17. Ako vyberiem daň z obratu?

Najdôležitejšie je určiť, kedy a prečo ako prvé. Ako to robíte, je často funkciou platformy elektronického obchodu, ktorú používate.

Zistite, kde máte spojku. Takmer všetky štáty poverujú online obchodníkov vyberaním dane z predaja od kupujúcich. V týchto štátoch musíte vyberať daň z obratu iba v prípade, že máte tzv. Spojenie dane z obratu. V tomto štáte musíte mať významnú obchodnú prítomnosť. Zahŕňa veci ako:

 • S kanceláriou
 • Mať zamestnanca
 • Mať sklad
 • S pridruženou spoločnosťou
 • Ukladanie zásob
 • Prekládka od poskytovateľa tretej strany

Pomocou tohto interaktívneho sprievodcu zistíte, kde máte vzťah k dani z obratu. Váš internetový obchod vyberie daň z obratu na základe týchto informácií. Musíte sa zaregistrovať v štátoch, pre ktoré vyberáte daň.

Váš partner v tejto povinnosti je predajcom platformy elektronického obchodu. Využite svoje zdroje na vzdelávanie sa o základoch dane z obratu. Požiadajte ich o podporu, aby ste potvrdili, že máte od začiatku správny a vyhovujúci postup výberu daní.

18. Ako nastavím splnenie objednávky elektronického obchodu?

Akonáhle si zákazník niečo kúpi z vášho internetového obchodu, musíte mu ho priniesť. Možno nebudete potrebovať sklad na uskladnenie svojich výrobkov, ale s plnením by ste mali zaobchádzať tak, akoby ste to potrebovali. Nastaví vás na čas, kedy ich budete potrebovať. Alebo, kedy budete potrebovať partnerstvo s realizačnou spoločnosťou.

Urobte tieto veci teraz, takže budete môcť škálovať neskôr:

Usporiadajte produkty. Označte všetky svoje produkty kódom SKU, čiarovým kódom alebo UPC. Je to ešte lepšie, ak k tomu prídu od vášho výrobcu.

Udržujte jednoduchú identifikáciu produktu. Urobte informácie o SKU krátke a jedinečné. Môže to pre vás dnes zmysel, ale čo teraz o pár rokov? Čo keď presuniete svoj inventár do obrovského skladu? Bude vaša súčasná jednotka SKU zmysluplná pre budúcich zamestnancov, ktorí sa zaoberajú plnením úloh?

Spravujte množstvo produktu. Koľko produktu máte na sklade? Zamerajte sa na to, čo sa nazýva štíhly inventár. Dávajte však pozor, aby ste frustrovali zákazníkov, ktorí nechcú čakať na vaše produkty príliš dlho. Je to vyrovnávací akt.

Dbajte na výber produktu. To nemusí byť pre vás problém, ak začnete malé. Keď budete rásť, budete chcieť zákazníkom ponúknuť viac možností. Možno máte obmedzený úložný priestor. Má zmysel ponúkať väčší výber iba pre výrobky, ktoré sa dobre predávajú.

Udržujte nízke náklady na balenie. Apple nás naučil, že balenie je súčasťou značky. Vysoké ceny produktov zvyšujú očakávanie kvalitnej prezentácie. Väčšina ľudí, ktorí nakupujú výrobky z internetového obchodu, sa viac stará o získanie najlepšej ceny. Balenie môžete udržať na minime vďaka minimalizácii rozmanitosti škatúľ a obalových materiálov. Ak používate značkové škatule, pochopte príslušné náklady v porovnaní s hodnotou, ktorú poskytuje.

19. Ako zistím náklady na dopravu?

Vaša prepravná stratégia by sa mala čo najviac obmedziť na vaše marže. Stále musí byť pre zákazníkov príťažlivá. Štúdie ukazujú, že náklady na dopravu a manipuláciu spôsobujú opustenie nákupného košíka. Zvážte tieto možnosti:

Doprava zdarma. Získava pozornosť zákazníka. Môže to však znížiť vaše zisky. Doprava zadarmo je významnou výhodou oproti konkurentom, ktorí ju neponúkajú. Zistite, či zvýšený objem predaja pokrýva zisk.

Ponuka dopravy zadarmo s minimálnou objednávkou. Zvyšuje to vašu priemernú hodnotu objednávky. Môžete to uplatniť na náklady na dopravu. Nákladné predmety si vyžadujú osobitnú manipuláciu. Zákazníci to očakávajú. Konkurenčné lacné ceny tovaru sú úplne iné.

Nabíjajte to, čo vám bude naúčtované. Vaši zákazníci viac-menej platia to, čo by ste zaplatili za odoslanie vašich výrobkov. Nemá to rovnaký vplyv ako preprava zdarma. Zabraňuje vám to, aby ste jedli do svojich ziskov. Inteligentní zákazníci chápu, že dostávajú to najlepšie možné riešenie.

Paušálne sadzby. Táto možnosť si vyžaduje prípravu. Musíte si vopred zistiť priemerné náklady na odoslanie balíka. Je dôležité vedieť, aby ste svojich zákazníkov nenabíjali alebo nedopĺňali. Vyzbrojení rozsahom nákladov môžete nastaviť odstupňované atraktívne možnosti. Dodacia lehota určuje cenu.

20. Ako spravujem inventár?

Koľko potrebujete po ruke? Inventár je výhodou, ale viaže peniaze až do predaja. Váš obchod s elektronickým obchodom musí optimalizovať zásoby udržiavaním štíhlosti. Musí to urobiť bez toho, aby riskoval sklamanie zákazníkov.

Tu sú spôsoby, ako tento žonglérsky akt:

Zostaňte usporiadaní. Huh? Nie je to zrejmé? To nemusí byť. Uistite sa, že je váš inventár zrejmý. Je to usporiadané, takže je ľahké zistiť, kde sa nachádza?

Vyberte si prispôsobený systém. Vyhľadajte riešenie nákupného košíka, ktoré integruje správu zásob s účtovnými službami. Môže odpočítať predané položky pri každom predaji? Môže vytlačiť e-maily, keď je nízka zásoba?

Buďte ostražití. Teraz môžete byť malí, ale nie je vaším cieľom mierka? Zaobchádzajte dnes, akoby to bola budúcnosť. Uchovávajte vždy presné záznamy a prehľad o súpise. Investujte do softvéru na správu inventára, ktorý vám môže pomôcť hneď teraz a keď ste rovnako veľký ako Amazon.

21. Ako budem dôverovať svojmu online obchodu?

Phishingové podvody, malware a zlý zákaznícky servis spôsobujú, že zákazníci nakupujúci online sú ostražití. Ukazovatele dôveryhodnosti na vašom webe sú kľúčové. Tu je päť vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste si vybudovali dôveru:

Nech je to osobné. Ľudia neveria stránkam alebo webovým stránkam. Veria ľuďom. Má váš web ľudský faktor? Chcú vidieť tváre a mená. Použite svoju stránku O nás na zobrazenie svojho tímu. Uveďte mená a uveďte kontaktné informácie.

Vyzerajte profesionálne. Je to všetko vo vašej prezentácii. Nie si virtuálny. Ste skutoční. Dokázať to. Urobte zo zákazníckeho servisu robustnú oblasť vášho webu. Vysvetlite svoju politiku návratov a ďalšiu podporu v jednoduchej angličtine.

Zdieľajte, že vám ostatní dôverujú. Odporúčania zákazníkov. Textový text je v poriadku. Video je ešte lepšie. Vychutnajte si pokrytie tlače. Zobrazte logá vášho mediálneho pokrytia.

Dokážte, že je váš web bezpečný. Tento symbol zámku je cenný. Zobrazuje vaše riešenie elektronického obchodu upozornenie, že zákazníci používajú zabezpečený server? Aj keď sa tak stane, urobte to ešte o krok ďalej a pripomeňte im.

Zmierniť riziká. Čo je v stávke pre vašich zákazníkov? Obávajú sa, že ak sa im nepáči, uviaznu vo vašom produkte. Zvýšte svoju dôveryhodnosť. Riešiť ich obavy vopred. Vysvetlite pravidlá prepravy a vrátenia. Ide o riadenie očakávaní.

Vaši zákazníci vás posudzujú hneď, ako dopadnú na vašu indexovú stránku. Rozhodnú sa, či vám za pár sekúnd budú dôverovať. Je na vás, aby ste získali ich dôveru.

22. Ako pritiahnem nakupujúcich do svojho internetového obchodu?

Neexistuje koniec online rád o SEO a uvedenie vášho internetového obchodu do vyhľadávania. Roboti však na vašich stránkach nekupujú. Ľudia sú.

Jedna z vecí, na ktoré internetové obchody najviac zabúdajú, je to, že všetci chceme ľudské spojenie. Môže to znieť ako lekcia gramatiky, ale začína správnym používaním zámenov. Zamerajte sa na zákazníka. To znamená použitie zámena „you“. Vyhnite sa zameraniu na seba. Nepoužívajte zámeno „we“.

Pridajte na svoj blog blog. Pamätajte, zákazníci, prichádzajú k vám na riešenie problému. Produkty a služby, ktoré predávate, sú tieto riešenia. Hovorte o týchto veciach. Cena a produkt nie sú jediné veci, ktoré sa predávajú.

23. Ako pritiahnem nakupujúcich do svojho internetového obchodu?

Tu je niekoľko štatistických údajov.

 • 78% spotrebiteľov zruší transakciu z dôvodu zlých služieb zákazníkom.
 • Američania informujú priemerne deväť ľudí o dobrých skúsenostiach. Povedia 16 ľuďom o chudobných.
 • Vyžaduje 12 pozitívnych recenzií, aby nahradila jedno nevyriešené negatívne hodnotenie.
 • 59% nakupujúcich v USA by vyskúšalo novú značku, aby poskytovali lepšie služby.

Sociálne médiá to zosilňujú. Je to tiež váš najlepší nástroj. Robí zo zákazníckeho servisu spoločné úsilie. Sociálne médiá ponúkajú online komunitné nástroje, ktoré zákazníkom umožňujú nájsť odpovede a pomôcť ostatným. Na svojej webovej stránke použite svojpomoc a fóra komunít. Neprehliadnite silu priameho nasadenia pri riešení problémov so zákazníckymi službami.

Váš internetový obchod môže využiť podporu zákazníkov na zvýšenie úrovne spokojnosti:

Buď nápomocný. To nie je také zrejmé, ako to znie. Byť k dispozícii nie je to isté ako užitočné. Ide nad rámec toho, aby niekto, kto bude live chat alebo telefónny hovor. Vaším cieľom je kvalita pomoci. Poskytujete zákazníckej podpore oprávnenie na riešenie problémov?

Buď úprimný. Zákazníci neočakávajú, že budete dokonalí, ale očakávajú, že budete vlastniť chybu. Vaša zákaznícka podpora by sa mala cítiť pohodlne. Nikto neočakáva, že budete poznať všetky odpovede. Online nakupujúci, ktorí potrebujú zákaznícky servis, očakávajú, že sa dozviete, že pre nich nájdete odpoveď. A „nie“ je vhodnou odpoveďou, ak to znamená, že ich nadmerne sľubujete a sklamete.

Udržujte to jednoduché a ľahké. Zákaznícka podpora nie je nákladom na podnikanie. Je to investícia. Posilňuje váš vzťah s vašimi kupujúcimi a podporuje opakovaný predaj. Spokojní zákazníci zdieľajú svoje objavy. To je váš cieľ so zákazníckym servisom. Uľahčite vyhľadanie dôležitých informácií. Umiestnite cenové, prepravné a návratové politiky tam, kde ich môžu nájsť.

24. Ako vytvorím obrázky a popisy produktov?

Váš internetový obchod je vizuálne médium doplnené slovami. Využite obidva vo svoj prospech.

Väčšie obrázky zvyšujú predaj. Nech sú im vysoké rozlíšenie a zahŕňajú rôzne uhly. Umožnite zákazníkom priblížiť sa k detailom.

Nepodceňujte popisy produktov. Opíšte výhody produktu pomocou jeho funkcií. Nájdite „prečo“.

Buďte štedrí s podrobnosťami. Sprístupnite ich. Ak má váš produkt 37 prírodných prísad, uveďte odkaz na ich obrázky. Zákazníci to oceňujú. Stávajú sa pohodlnými pri rozhodovaní o kúpe.

25. Ako zvládnem výmeny a vrátenia?

Najskôr ich povzbudite. Ukazuje kupujúcim, že ste odhodlaní poskytovať služby zákazníkom. Ak nie sú spokojní, zoberte to späť. Koniec diskusie. Vďaka komplexnej politike, ktorú zdieľate so zákazníkmi, môžete znížiť návratnosť. Spravujte ich očakávania.

Žiadny predaj nie je konečný. Postavte sa za svoj produkt. Nenechajte im to ťažké vrátiť veci. Ak tak urobíte, už ich nikdy neuvidíte.

Znížte sklamanie.Presné popisy produktov a dobré fotografie produktov znižujú návratnosť.

Používajte jednoduché anglické skratky a žargónu vládnu nášmu svetu. Držte ich mimo dialógového okna. Uľahčite vyhľadávanie informácií o burzách a návratoch. Ak to nie je ľahké nájsť, zákazníci si myslia, že máte čo skrývať.

Nepridávajte skryté náklady ani skryte časové obmedzenia. Dajte zákazníkom vedieť, či musia platiť za spiatočnú prepravu. Vysvetlite, či majú kupujúci určitý čas na vrátenie alebo výmenu niečoho, čo kupujú. Nič nie je horšie ako zasiahnutie skrytými nákladmi. Skryť nič. Budete musieť nájsť nových zákazníkov.

26. Ako môžem sledovať výkonnosť môjho obchodu?

Kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPI) merajú, ako sa máte. Sledujte tieto údajové body a budete vedieť:

Návštevnosť stránok – To vám povie, koľko ľudí navštevuje. Sú niektoré dni populárnejšie ako iné? Možno práve v týchto dňoch máte špeciálne nákupné stimuly.

Priemerný čas na mieste – Meria angažovanosť. Nízka doba znamená, že zákazníci nemôžu nájsť to, čo chcú. Alebo nemáte to, čo chcú. Obe sú pre vás zlou správou.

Výstupné stránky –Ukazuje vám, kde ste stratili záujem. Pomocou týchto údajov môžete vylepšiť svoje stránky a udržať pozornosť zákazníkov.

Odporúčania –Ako našli vaši zákazníci internetový obchod? To vám pomôže potvrdiť vaše marketingové stratégie.

Konverzie – Návšteva vášho internetového obchodu je pekná. Nákup niečoho je lepšie. Tento konverzný pomer vám pomôže rozhodnúť sa, či potrebujete vyvinúť väčší tlak na predaj.

Návratnosť – Spätní návštevníci sú skvelí. Spiatočníci sú úžasní. Preskúmajte mieru návratnosti a zistite, ako sa vám darí pri opakovanom podnikaní.

Priemerná hodnota objednávky – To vám pomôže porozumieť výdavkovým návykom. Veľkí spotrebitelia na vašom webe si zaslúžia osobitnú pozornosť.

27. Ako vytvorím značku pre svoj internetový obchod?

Každá značka má základné prvky. Váš internetový obchod áno.

 • logo
 • farby
 • typografie
 • ikony

Aby všetky tieto prvky spolupracovali. Spoznajte ich všetky skôr, ako začnete. Sú vzájomne závislí. Tu je potrebné urobiť kroky na vytvorenie prvkov.

Rozhodnite sa, čo ste. Stratégia značky obsahuje vaše hodnoty, vyhlásenie o vízii. Vyjadruje to, čo chcete pre svojich zákazníkov a čo od vás majú ľudia myslieť. Premeniť to na kľúčové slová.

Dizajn k účelu. Obmedzte svoju paletu farieb a písma. Vyberte písmo pre titulky a písmo pre kópiu tela. Nezabudnite na svojich mobilných nakupujúcich. Sú písma čitateľné pri malých veľkostiach?

Pochopte, čo vaša značka komunikuje. Odrážajú všetky časti vášho obchodu rovnakú tému? Vaša značka sa týka pokoja. Vaše obchodné praktiky sú skôr zápasom. Týmto sa zákazníkom posielajú zmiešané správy. Všetko, čo sa rozhodnete, by malo posilniť.

28. Ako vytvorím zákaznícky vernostný program?

Čo je odmeňovanie za komplikácie? Poráža to účel. Odstráňte zložitosť. Znížte ju a urobte z nej príjemnejší zážitok, ktorý by mal byť pre kupujúceho. Koniec koncov, je to odmena. Nemalo by to trvať dlho na to prísť. Zapojenie by malo trvať menej času.

Nie je to vernostný program pre zákazníkov, ak existujú prekážky vstupu. Dokážete to tak ľahko urobiť ako e-mailovú položku? Môžu sa pripojiť alebo prihlásiť na váš web pomocou svojich poverení na sociálnych sieťach?

Úspešné vernostné programy umožňujú zákazníkom získavať odmeny bez námahy. Nemal by si od teba niečo kúpiť? Ak váš vernostný program vyžaduje oveľa viac ako prihlásenie, je príliš komplikovaný. Sú vaše odmeny také veľkorysé, že dúfate, že sa ich zákazníci nezúčastnia? Prestaňte byť tak štedrý.

Na druhej strane, sú odmeny za vernostný program povrchné? Ak zákazníci nevidia hodnotu, program zlyhá.

Najúspešnejšie vernostné programy zvyšujú odmeny za pokračujúcu aktivitu. Motivuje a generuje opakované nákupy. Vaši najvernejší zákazníci sú pre vás silnými marketingovými agentmi. Dajte im spôsoby, ako sa podeliť o svoje skúsenosti a povzbudiť ostatných, aby sa tiež pripojili. Sociálne ikony by mali byť všade na stránkach vernostného programu.

29. Ako získam zákazníkov, aby písali recenzie?

Opýtaj sa ich. Každý chápe dôležitosť dobrých recenzií. Tieto pozitívne slová sa najlepšie požadujú ihneď.

Uľahčite svojim zákazníkom, aby vám mohli posielať recenzie na vašich stránkach. Ak to nie je zrejmé, nebudú to hľadať. Vložte odkazy na kontrolné profily na viac ako jednom mieste. Zahrňte ich do svojich bulletinov a e-mailov.

Dajte zákazníkom dôvod na kontrolu. Ukážte im svoje ocenenie s motiváciou. Je však jasné, že ide o čestné preskúmanie.

30. Ako môžem propagovať svoj internetový obchod?

Najlepším propagačným nástrojom je e-mail. Pošlite správu do svojej databázy. Uistite sa, že existuje e-mail s výzvou na akciu.

Po spustení sa vaša e-mailová databáza rozšíri. Používa sa na odosielanie týždenných správ, ktoré zvýrazňujú vaše produkty. Zahrňte obrázky a priame odkazy na nákup. Trávte viac času na formátovanie správy, aby vyzerala dobre na mobilných zariadeniach. E-mail generuje normálny príliv prevádzky.

S blogom si vytvorte vodcu vo svojom odbore. Je to silný, ale nepriamy spôsob, ako propagovať svoj online obchod. Vaše príspevky v blogu by mali byť užitočné a informatívne. Píšte z neutrálneho hľadiska. Referencie rovesníkov aj konkurentov. Odkazy na blog udržujte v obchode minimálne a relevantné.

Kontaktujte ostatných blogerov o vašom internetovom obchode a produktoch. Vyžaduje si to trochu výskumu. Ak chcete zistiť pripojenie, musíte si prečítať ich príspevky. Potom ich kontaktujte. Vysvetlite, prečo je váš produkt vhodný na kontrolu na svojom blogu. Byť zmýšľajúci o propagácii a ponúknuť vzorku na prezradenie.

Pomocou tohto prieskumu blogov vytvorte druhý zoznam. Kontaktujte ich a ponúknite hosťujúcemu blogu. Nebude to sebapropagácia. Títo blogeri očakávajú premyslený komentár, ktorý poskytuje riešenia, ktoré môžu čitatelia použiť. Vaša odmena je odkaz na váš obchod v bio.

Video priťahuje divákov. Sú zdieľateľné a zvyšujú hĺbku vášho internetového obchodu. Ukážte svoje výrobky v akcii. Ľudia tiež milujú obsah v zákulisí. Bavte sa a podeľte sa o niekoľko bloopov! Vytvorte si účet YouTube pre svoj online obchod a zverejnite tam svoje videá. Spoločne propagujte tieto dve stránky.

Sociálne médiá sú nevyhnutné. Efektívne využívanie sociálnych médií na propagáciu vášho internetového obchodu bude vyžadovať čas a úsilie. Potrebujete rozvrh pravidelných príspevkov. To znamená, že v závislosti od vášho počtu sledovateľov bude denne alebo dokonca viac. Obrázky upútať pozornosť a zdieľať. Zahrňte priamy odkaz na jeho zakúpenie v internetovom obchode.

Mnoho sociálnych sietí ponúka publiku platenú cielenú reklamu. Facebook a Twitter majú výkonné rozhrania, ktoré vám umožňujú byť konkrétny. Uistite sa, že cieľ je váš internetový obchod a nie stránka vašej spoločnosti na ich stránkach.

Optimalizujte názvy a popisy produktov v internetovom obchode. Komplexné popisy poskytujú viac príležitostí pre SEO. To isté urobte s vašimi fotografiami. Dajte im popisné mená. Pridajte svoj produktový kanál do služby Nákupy Google. Tieto tri snahy SEO pomôžu novým zákazníkom nájsť vás.

31. Ako vytvorím efektívny marketingový plán?

Váš plán začína vedieť, komu chcete predať a ako chcú kúpiť. Zistite, kto sú vaši zákazníci a aké sú ich nákupné správanie. Táto informácia vás pripraví na ďalší krok.

Zviditeľnite svoj internetový obchod tam, kde títo zákazníci hľadajú. Vyhľadávacie nástroje, sociálne médiá a blogy vám ich môžu posielať s priamym odkazom. Pred príchodom sa uistite, že ste na ne pripravení. Vyhľadajte svoj internetový obchod pomocou vyhľadávacích nástrojov. Tieto prepojenia vyhľadávacích nástrojov urobia pre vašich zákazníkov prvý dojem. Je to ten, aký chcete?

Úspešným marketingom je efektívna komunikácia. Auditujte svoje webové stránky. Poskytuje každá stránka svoj jasný účel? Nájdite aspoň 10 ľudí, ktorí zodpovedajú vašej cieľovej demografickej skupine. Požiadajte ich, aby nakupovali vo vašom internetovom obchode. Sledujte, ako prechádzajú procesom. Požiadajte o spätnú väzbu a podniknite kroky na zlepšenie zážitku z nakupovania vo vašom internetovom obchode.

Hodnota je to, čo by marketingová komunikácia mala poskytovať. Pre online nakupujúcich to znamená ukázať im, že nájdu to, čo chcú kúpiť. Zvýšte predaj svojho produktu informáciami, ktoré sa ľahko konzumujú.

Efektívna komunikácia je interaktívna. Zamerajte sa na svoju schopnosť viesť obojsmerný rozhovor so zákazníkmi online. Marketing sa týka aj riadenia očakávaní. Nepredpokladajte, že zákazníci vedia, čo majú robiť alebo čo môžu očakávať, keď s vami nakupujú. Pomôžte im s výzvami. Môžu to byť výzvy na konanie, ktoré vedú k predaju.

32. Ako môžem prideliť marketingový rozpočet na elektronický obchod?

Použite svoje pridelenie na získanie zákazníka. Aj keď máte značku, sú to vaše individuálne produkty alebo služby, ktoré zvyšujú výnosy. To je to, čo sa chcete dostať pred ľudí.

Zdá sa logické investovať celý rozpočet do najlacnejšieho kanála. Možno uvidíte počiatočnú odpoveď, ale nedokáže to udržať. Správanie online a preferencie sú nestabilné. Ľudia, ktorí sú dnes, nie sú zajtra tam, kde budú. Sadzby kanálov sa môžu zvýšiť a stanú sa pre vás nedostupnými. Lepšou stratégiou je rozdeliť rozpočet na mnoho kanálov. Toto je všeobecné zhrnutie toho, ako iné weby elektronického obchodu pristupujú k prideľovaniu:

Investujte 10% až 30% do kanálov SEO. Naplánujte si trvalé použitie, aby ste dosiahli optimálne výsledky. SEO bude generovať stálu prevádzku. Nevýhodou je, že nebude riadiť rýchlu návratnosť investícií (NI) tak, ako by to mohli iné kanály. Je to dlhší cyklus.

Investujte 10% až 20% do kanálov sociálnych médií. Tri giganty sociálnych sietí (Facebook, Twitter a LinkedIn) sú zrejmé voľby. Majú obrovské publikum. Zacielenie je jednoduché. Nevylučujte iné sociálne siete. Vaše výrobky alebo služby sa môžu hodiť pre menšie a špecializovanejšie sociálne siete. Nakupovanie online je vizuálnym zážitkom. Pinterest a Instagram sú vizuálne sociálne siete.

Investujte 20% až 40% do SEM. Ak je váš internetový obchod nový, môže to byť jediný spôsob, ako zviditeľniť vyhľadávanie. Viac výdavkov nie je vždy lepšie. Výsledky vychádzajú z toho, že vaša reklama je relevantná pre publikum, ktoré ste od spoločnosti Google požiadali o zacielenie. Ak výsledky nevidíte, viac peňazí nepomôže. Kým určíte, čo rezonuje pri vyhľadávaní, často meníte reklamnú kópiu. Vaše kľúčové slová môžu byť správne, ale vaša kópia sa nekonvertuje na kliknutie.

Investujte 10% až 20% do presmerovania.Ak práve začínate webovú stránku elektronického obchodu; môžete mať malú zákaznícku základňu. Opätovné zacielenie je obmedzená príležitosť. Títo zákazníci boli vo vašom internetovom obchode. Opätovné dotknutie sa ich marketingu je spôsob, ako ich vyzvať, aby sa vrátili a kúpili. Počkajte na presmerovanie, kým váš mesačný počet návštevníkov neodôvodní investíciu.

Investujte 5 až 25% do prieskumu pomocou grafických reklám. Tieto zvyšujú povedomie o značke na cieľových webových stránkach.

Investujte 5% až 10% do e-mailového marketingu. Bolo to už dlho, pretože to funguje. Kampane s bulletinmi sú účinnými hnacími silami prevádzky a konverzií. E-maily o opustení košíka môžu oživiť stratený predaj. E-maily s krížovým predajom môžu zvýšiť výdavky existujúcich zákazníkov.

Udržujte svoje pridelené prostriedky v poriadku. Keď váš internetový obchod dozrie a rastie publikum, vaše ciele sa posunú. Dôležitejšie sú kanály na budovanie značky. Ak kanál neprináša výsledky, neopúšťajte ho. Najprv otestujte inú kreatívu.

33. Ako vytvorím stratégiu SEO pre svoj internetový obchod?

Úspešné stratégie SEO sa točia okolo šiestich prvkov.

Kľúčové slová – Vykonajte výskum. Pochopte, čo ľudia hľadajú. Priradenie sa k týmto kľúčovým slovám je o SEO. Pozrite sa, ako vyzerá konkurencia pomocou Nástroja pre návrh kľúčových slov Google AdWords. Niektoré kľúčové slová budú vo vašom výklenku príliš konkurencieschopné. Namiesto toho vyberte kľúčové slová s dlhým koncom (medzi dvoma a piatimi slovami). O tieto dlhšie kľúčové slová bude súťažiť menej firiem. Poskytnú vám vyššie umiestnenie.

Meta tagy –Sú životne dôležité. Vaše najdôležitejšie kľúčové slová patria do názvov stránok. Značky meta sú to, čo Google hľadá a patrí. To isté platí pre názvy popisov stránok.

Obsah – Kvalitný obsah vytvára pozitívny dojem používateľa. Obsah je najlepším miestom pre život vašich kľúčových slov. Urobte svoj obsah žiariacim a použite ho na vzdelávanie svojich kupujúcich.

Spätné odkazy –Sú takmer rovnako dôležité ako obsah. Kvalita však prevyšuje množstvo. Premýšľajte prostredníctvom svojej obsahovej stratégie. Štruktúrujte ho pre relevantné odkazy späť na vaše webové stránky. Kultivujte partnerské blogy z rovnakého dôvodu. Predávajte veci, ktoré ľudia milujú. S týmto vám tiež pomôžu.

Sociálne médiá –Nedá sa to obísť. Musíte si vybudovať silnú prítomnosť v sociálnych médiách, inak nebudete úspešní. Stránky ako Facebook majú také obrovské publikum, že ho členovia používajú podobne ako vyhľadávací nástroj.

Obrázky výrobkov –Obrázky zohrávajú v SEO zásadnú úlohu. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazujú obrázky, ako aj webové stránky. Na svojom webe predávate produkty. Obrázky týchto výrobkov musia byť také dobré, ako ich dokážete vyrobiť. Je tu však niečo rovnako dôležité. Názvy súborov obrázkov musia obsahovať relevantné kľúčové slová. Vo vyhľadávačoch sa vám zobrazí vyššie hodnotenie.

Žiadna stratégia SEO by nebola úplná bez konkurenčnej analýzy. Aké sú iné weby elektronického obchodu, ako je tá vaša?

34. Ako môžem používať sociálne médiá na predaj svojho internetového obchodu?

Marketing sociálnych médií prinesie kupujúcich do vášho online obchodu. Potrebujete čísla, aby ste to dokázali? Elektronický obchod Shopify skontroloval údaje z viac ako 37 miliónov návštev sociálnych médií. Výsledkom návštev bolo 529 000 objednávok. Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať.

Vytvorte si stránku Facebook pre svoj online obchod. Na tento účel nepoužívajte svoju osobnú stránku na Facebooku. Pozvite priateľov na Facebooku, aby zdieľali vašu stránku a páčili sa jej. Po príchode na ne čakajte viac ako len vaša úplne nová stránka spoločnosti na Facebooku. Uistite sa, že existuje obsah, ktorý môžu konzumovať a zdieľať. Nový obsah nalievajte neustále. Malo by byť dostatočne relevantné a zaujímavé. Výzva na akciu je návšteva vášho internetového obchodu.

Tweet o vašom internetovom obchode. Príďte s exkluzívnymi zľavami pre svojich sledovateľov. Dajte im stimuly, aby oslovili svojich nasledovníkov. Nezabudnite túto ponuku zahrnúť do svojej siete Facebook. Sledujte svojich zákazníkov. Sledujte svojich dodávateľov. Pomocou služby Twitter môžete osloviť vplyvných blogerov, novinárov, priemyselných analytikov. Majú veľké následky. Chcete túto pozornosť. Zapojte ich pomocou obrázkov a videí.

Vytvorte firemnú stránku Google+. Produkty Google spolu dobre spolupracujú. Váš firemný profil v službe Google+ pomáha dosahovať lepšiu výkonnosť vo vyhľadávaniach Google. Tu je niekoľko zaujímavých interakcií. Vytvorte Google+ Hangout a spojte sa so svojimi zákazníkmi a vyhliadkami v reálnom čase. Nájdite príslušné Google+ komunity a začnite prispievať.

Vytvorte kanál YouTube. To je miesto, kde väčšina firiem baviť. Je to tvoja voľba. Možno budete chcieť uviesť iba videá o tom, ako používať vaše produkty alebo služby. Alebo to zmiešajte s nejakou čistou zábavou. Dôležité je, aby ste nepretržite dali videoobsah.

Vytvorte profil LinkedIn. LinkedIn je miesto, kde budete rozvíjať a udržiavať profesionálne siete. Pridajte odkazy do svojho online obchodu. Pomocou funkcie aktualizácie informujte ľudí o obchodných aspektoch vášho elektronického obchodu. Nájdite a sledujte svojich dodávateľov. Pripojte sa k svojim skupinám a zúčastnite sa diskusií. Požiadajte svoju sieť o pridanie odporúčaní do svojho profilu.

Nastavte profil Pinterest. Pinterest je o obrázkoch, takže tu môžete využiť svoju fotografiu produktu. Vytvorte tematické tabule na predstavenie vášho tovaru a / alebo služieb. Váš internetový obchod by mal mať pri každom produkte tlačidlo Pinterest Pin It, aby ho mohli návštevníci zdieľať. Aj tie videá, ktoré ste vytvorili pre YouTube, tu môžu robiť dvojitú povinnosť.

35. Ako vytvorím zoznam e-mailových obchodov?

E-mailové adresy sú okrem peňazí niektoré z najcennejších vecí, ktoré vám môžu zákazníci dať. Uľahčite zdieľanie týchto informácií s vami. Potom ho použite na vytvorenie dialógového okna.

E-mailové adresy sú také cenné, pretože ukazujú, že niekto chce počuť, čo musíte povedať. Poskytli vám povolenie na uvedenie na trh. Tu je postup, ako získať tieto e-mailové adresy.

Pomocou reklamy môžete ľudí nasmerovať na vstupnú stránku. Vaša vstupná stránka musí ponúknuť jasný prínos výmenou za e-mailovú adresu. Môže to byť špeciálna zľava alebo bezplatné stiahnutie. Aj keď návštevník nič nekupuje, stále profitujete zo získania inej e-mailovej adresy.

Organizujte súťaže a darčeky na sociálnych sieťach. Dajte ľuďom, ktorí sa prihlásia, vedieť, že môžu zvýšiť svoje šance na výhru. Všetko, čo musia urobiť, je zdieľať súťaž so svojou sieťou priateľov z Facebooku. Obrazy upútať pozornosť. Ak je cena darčekovou kartou pre váš internetový obchod, vytvorte koláž z najpopulárnejších produktov, pre ktoré ju môžu použiť.

Vložte e-mailové prihlasovacie schránky všade. Každé miesto, ktoré ste vložili do internetového obchodu, je príležitosťou na zozbieranie e-mailovej adresy. Nezabudnite na svoj blog. Kvalitný obsah blogu je prirodzeným magnetom pre e-mailové adresy. Ľudia sa prihlásia na odber informácií o tom, kedy uverejníte niečo nové.

36. Ako nastavím elektronický obchodný bulletin?

Spravodaje sú cenným zdrojom prevodu. Ľudia, ktorí sa zaregistrujú, uviedli, že majú záujem dozvedieť sa viac o vašej firme. Teraz ich môžete osloviť s frekvenciou a dať im viac dôvodov na kúpu. Obsah vášho spravodajcu musí byť relevantný a musí poskytovať hodnotu.

Ste internetový obchod. Obrázky poháňajú váš predaj. Majte to na pamäti pri plánovaní obsahu svojho spravodajcu. Je to správa, nie reklama. Váš obsah by sa mal týkať toho, čo sa deje v internetovom obchode. Je to príležitosť zamerať sa na svojich ľudí. Je to tvrdý predaj o vašom podnikaní s mäkkým predajom pre vaše výrobky. Vaši zákazníci chcú vedieť aj o vás.

Budujte tieto vzťahy zahrnutím ďalších informácií, ktoré vaši zákazníci považujú za hodnotné. Navštívili ste predajcu, ktorý žije na vzrušujúcom mieste? Napíš o tom krátky kúsok a zahrnuj odkazy na atrakcie v okolí. Navrhnite ďalšie spoločnosti, ktoré dopĺňajú vaše produkty alebo služby. Dajte týmto spoločnostiam vedieť. Môžu láskavosť vrátiť. Pridá sa do vašej siete pripojení.

Vytvorte špeciálne ponuky alebo zľavy pre odberateľov noviniek. Ľudia sa radi cítia exkluzívne. Dajte im vedieť o budúcich predajných udalostiach skôr, ako budú oznámené inde.

Sociálne odkazy vo vašom bulletine pomáhajú zákazníkom zdieľať ich s ostatnými. Je to spôsob, ako zostaviť zoznam prihlásení na odber. Keď vydávate ďalšie číslo bulletinu, určite nezabudnite na nové sociálne siete.

Váš bulletin o elektronickom obchode nie je blog. Môžu sa však navzájom odkazovať. Použite obe na krížovú propagáciu.

37. Ako chránim svoju webovú stránku elektronického obchodu pred hackerstvom?

Bezpečnosť je od začiatku najvyššou obavou. Pri výbere platformy elektronického obchodu z nej urobte veľkú časť svojej úvahy. Venujte zvýšenú pozornosť súladu s PCI a certifikátom SSL. Ak plánujete používať ich e-mailový systém, spýtajte sa na ochranu proti spamu.

Vaša platforma elektronického obchodu ponúka ochranu pred hackermi, ale nie je to výlučne na zodpovednosti dodávateľa. Vy dvaja ste partnermi. Opýtajte sa, ako im môžete pomôcť sledovať podozrivú aktivitu vo vašom internetovom obchode. Vedieť, aké príznaky hľadať. Nainštalujte ochranu proti vírusom a malvérom na všetky počítače, ktoré sú v kontakte s predajcom.

Vaši zákazníci online obchodu nemusia nikdy vedieť, že máte zavedenú platformu elektronického obchodu. Majú s vami vzťah. Ste tomu, komu dôverujú, nie predajcovi platformy. Budú obviňovať iba vás, ak dôjde k narušeniu bezpečnosti. Uistite sa, že môžete veriť, že váš dodávateľ vám pomôže udržať si dôveru tohto zákazníka.

38. Ako môžem optimalizovať svoj internetový obchod, aby som zvýšil mieru konverzie?

Konverzné kurzy sú základom vysokého objemu predaja. Pozrime sa na matematiku. Ak by ste chceli zvýšiť svoj predaj o 50%, ako by ste to urobili? 50% zvýšenie vášho reklamného rozpočtu?

To je drahá investícia.

Je ľahšie nastaviť cieľ, ktorým je zvýšenie miery konverzie o jedno percento. Toto 1% predstavuje 50% zvýšenie predaja. Ako to robíš?

Niekedy iba malé vyladenie môže viesť k výraznému zlepšeniu miery konverzie. Mnoho malých vylepšení dohromady môže priniesť dramatické zvýšenie vašich výsledkov.

Vykonajte testovanie A / B. Vytvorte dve alternatívne verzie svojich stránok produktov. Každý dostane iný popis produktu alebo obrázok. Softvér na testovanie A / B nasmeruje polovicu prichádzajúcej premávky na každú stránku. Na jednej stránke sa zobrazí viac konverzií. Toto budete používať. Vyššie miery konverzie sú výsledkom neustáleho testovania A / B. Spoločnosť Google ponúka bezplatné testovanie A / B ako súčasť svojho balíka Google Analytics.

Majte jasný a presvedčivý návrh hodnoty. Môžete uviesť svoju hodnotovú ponuku desiatimi slovami alebo menej? Dostaňte sa k tomuto bodu, ak nemôžete. Prečo by vaši zákazníci mali nakupovať od vás? Keď to objasníte a oznámite to, zvýšite mieru konverzie. Váš návrh hodnoty by nemal byť vyňatý z troch testov A / B.

Vytvorte predajnú cestu. Žiadate predaj príliš rýchlo? To môže mať vplyv na mieru konverzie. Ľudia nebudú kupovať, ak nie sú pripravení. Tento čas sa zvyšuje, pretože výrobky sú drahšie alebo komplikovanejšie. Predajná cesta vytvára dôveru. Pomaly veci na zvýšenie tempa predaja. Zvyšujte informovanosť najprv pomocou hodnoty. Pomôžte zákazníkom pochopiť výsledky, ktoré dosiahnu. Potom požiadajte o predaj. Ak všetko, čo dostanete od prvého návštevníka, je e-mailová adresa, nachádza sa vo vašej predajnej ceste. Získali ste privilégium, aby ste s nimi naďalej rozprávali.

Zbavte sa žargónu. Používajte konverzačný jazyk všade v internetovom obchode. Ak musíte zobraziť požadované právne vylúčenia zodpovednosti, uveďte zhrnutie.

Zvýšte dôveru kupujúcich. Prečo zákazníci dôverujú vášmu online obchodu? Predstavte ich dôveryhodným ľuďom za vašimi webovými stránkami pomocou fotografií zamestnancov a životopisov. Majte jasné a ľahké metódy kontaktu. Nielen e-mailová adresa. Uveďte telefónne číslo a adresu fyzického miesta. Dokážte, že ste profesionálmi pri navrhovaní a rozložení svojich stránok. Jediný preklep je všetko, čo zabije predaj.

Uľahčite nákup od vás. Môže to chvíľu trvať, ale keď sú pripravení, ľudia chcú kúpiť do niekoľkých minút. Zbavte sa nepotrebných polí. Pridajte registrácie pomocou poverení na sociálnych sieťach. Pridajte filtre, aby ste odstránili nadbytočné možnosti, aby sa mohli sústrediť na to, čo chcú nájsť. Nepredpokladajte, že kupujúci vedia, čo majú robiť. Povedzte im ďalší krok.

Odstráňte rozptýlenie. Chcete, aby zákazníci kupovali veci. Ako im môžete pomôcť zamerať sa na to? Odstráňte všetko, čo sa netýka tejto akcie. Áno, chcú prístup ku komplexným informáciám o tom, čo kupujú. Poskytnite prístup, ale nezobrazujte ho naraz. To vytvára preťaženie možností. Znižuje mieru konverzie.

Porovnať produkt alebo službu s konkurenciou. To znie kontraintuitívne. Prečo dokonca hovoriť o konkurencii? Vaši zákazníci vykonajú prieskum ešte pred nákupom. Prečo im dávajú príležitosť odísť a urobiť to? Keď im dáte porovnanie, budete držať navrch. Je vaša cena vyššia? Vysvetli prečo. Porovnajte tabuľky v tabuľkách, aby zákazníci videli všetko naraz.

Pridajte motiváciu na nákup hneď teraz. Túto prácu ste videli, ak ste išli na webové stránky leteckých spoločností. Sledujú sedadlá. Môžete vidieť, že počas letu zostáva niekoľko. Viete, že sa musíte rozhodnúť kúpiť alebo stratiť. Vytvorte nedostatok. Znížte množstvo alebo uveďte cenu na obmedzený čas.

39. Ste pripravení pracovať na dlhodobom projekte?

Ak chcete vytvoriť internetový obchod, je to, čo chcete urobiť dnes. Je to niečo, čo vidíte, že odteraz robíte roky? Fyzický obchod sa nepodarilo otvoriť a spustiť naraz mesiac alebo týždeň. Ani váš e-obchod nebude fungovať.

Spustenie internetového obchodu môže vyžadovať iba malý záväzok. Deň začatia je iba začiatok. Úspech si vyžaduje rast. To prichádza v priebehu času.

Teraz ste pripravení začať! Vytvorte kontrolný zoznam a vypracujte odpovede na každú otázku. Neexistujú žiadne definitívne odpovede. Väčšina z týchto predmetov však má osvedčené postupy. Nakupujte online vo svojich obľúbených obchodoch s elektronickým obchodom.

Čo sa ti na nich páči? Čo vás frustruje? Príďte s lepšími riešeniami a dajte ich do práce pre váš internetový obchod.

Dajte si pozor na to, čo bolo najťažšie zodpovedať a prečo?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map