39 Co je třeba vědět před spuštěním internetového obchodu eCommerce

Online obchody jsou snadný způsob, jak vydělat peníze. Přední platformy elektronického obchodu vám mohou pomoci nastavit internetový obchod během několika hodin. Nemusíte být génius kódování.


Díky technologii jsou některé části nekomplikované, ale stále to není snadné. Pokud nemáte solidní plán, můžete selhat. Vytvořte si tento plán, než půjdete dál. Zeptejte se sami sebe na těchto 39 otázek o zahájení podnikání v oblasti elektronického obchodu.

Contents

1. Jak mohu vytvořit obchodní plán pro eCommerce?

Existuje šest prvků:

Shrnutí – Tuto část napíšete poslední. Shrnuje zbývajících sedm prvků. Přesto patří na začátek vašeho plánovacího procesu.

Popis společnosti – Je to přehled vaší společnosti na vysoké úrovni. Jaké produkty a služby nabídnete? Kdo jsou vaši zákazníci? Jaké jsou konkurenční výhody vašeho internetového obchodu? Odpovědi vyžadují hluboký ponor pro podrobnosti. Pak to shrni do odstavce nebo dvou. Budete mít výšku výtahu.

Analýza trhu – Co víte o svém oboru a cílovém trhu? To nemohou být střevní pocity. Bezplatné zdroje na internetu odstraní jakoukoli omluvu, že nemusíte mít fakta a čísla.

Produkty a služby –Co nabídne váš internetový obchod? Přístup k tomu z pohledu zákazníka. Chcete-li to provést, musíte vědět a vysvětlit, proč budete nabízet tyto produkty a služby.

Marketing a prodej –Jaký je váš přístup k oslovování zákazníků? Jen proto, že stavíte internetový obchod, neznamená to, že přijdou. Nebo dokonce kupovat věci. Prozkoumejte ve svých strategiích aspekt „proč“. Definujte, jak dosáhnete svého cílového trhu.

Finanční projekce –Nemůžete doufat v příjmy z online prodeje. Musíte to udělat. Pokud jste úspěšní, uvidíte zisk? Provozní fakta a čísla jsou základní linie, které vám pomohou předpovídat. Kolik budete muset prodat na pokrytí operací? Stanovte cíle místo toho, abyste viděli, co se stane.

2. Jak si mohu vybrat výklenek pro svůj internetový obchod?

Odpovězte na tuto otázku položením otázky. Jaká je vaše vášeň??

Fads mají krátkou životnost. Pokud si vytvoříte internetový obchod, abyste prodali to, co je dnes horké, budete mít velkou konkurenci. Také se k nim připojíte neúspěšně, když tento produkt již není horký.

Vyberte si produkt nebo službu, kterou z prodeje prodáváte. Milujete produkt, protože o něm víte všechno. Lidé chtějí koupit věci od odborníků. Hledají to online? Zjistěte to pomocí průzkumu klíčových slov pomocí bezplatného Nástroje pro návrh klíčových slov Google.

Můžete si být něčím zaníceni a stále si nemůžete vydělat peníze prodáním. Vyberte si tržní segment s prostorem pro růst. Trh musí být dostatečně velký, abyste mohli využít a vlastnit konkrétní sekci. To je to, co je výklenek.

Výrobky a služby pro nika jsou obecně obtížné najít. Nedostatek vytváří hodnotu. Je to ještě lepší, pokud má produkt nebo služba vysoké marže. Můžete prodávat méně a stále dosahovat zisku.

3. Jak hodnotím tržní poptávku po mých produktech?

Nyní, když jste určili svůj výklenek, je čas na hlubší ponor. Musíte zjistit potenciál trhu.

Určete potenciál. Použijte metodu řetězového poměru. Začněte s velkou skupinou a podrobně rozebírejte vlastnosti, které odpovídají vašemu produktu. Roste tento trh? Budou potřebovat, aby vzdělání bylo vnímavé k vašemu produktu? Přeceňování vašeho tržního potenciálu je snadné. Můžete určit, že miliony lidí chtějí váš produkt. Ale s vámi již mohou soutěžit tisíce online obchodů. Zapojte svou konkurenci do potenciálu.

Kdo jsou vaši konkurenti a kde jsou? Pokud nevíte, kdo je soutěž, musíte to zjistit. Jak oslovují zákazníky? Prozkoumejte jejich sledovatele sociálních médií. Poskytne vám přehled o způsobech, jak umístit váš produkt tak, aby vynikal od konkurence.

Použijte Google. Používejte Google Nástroj pro plánování klíčových slov k určení poptávky po produktu. Zadejte klíčová slova, která popisují váš produkt nebo službu. Google vám řekne, kolik lidí vyhledávalo tato klíčová slova. Nástroj také ukazuje konkurenci tohoto klíčového slova. Můžete zjistit, kolik dalších firem používá klíčová slova k přilákání zákazníků.

Co když Google řekne, že nikdo nehledá vaše klíčová slova? Je to silné znamení, že byste měli znovu zvážit prodej tohoto produktu nebo služby.

4. Jak mohu vyvinout unikátní prodejní nabídku?

To vám pomůže oddělit se od konkurence. To vám umožní zaměřit energii na úsilí, které uspokojí právě vaše ideální zákazníky. Musíte jim říct, že víte, jak to udělat. Je to váš jedinečný prodejní návrh.

Apelujte na ideálního zákazníka. Existuje riziko, že se pokusíme být pro všechny. Určete perfektní vyhlídku položením těchto otázek:

 • Co chce váš dokonalý zákazník?
 • Jak může váš produkt nebo služba vyřešit jejich problém?
 • Jaké faktory motivují jejich nákupní rozhodnutí?
 • Proč by si měli vybrat místo někoho jiného?

Jakmile tyto věci znáte, můžete vytvořit nabídku. Musí vysvětlit, jak budete řešit jejich problém. Lidé kupují výrobky, aby vyřešili své problémy. Poskytuje jim váš jedinečný prodejní řešení řešení?

5. Jak získám produkty pro svůj internetový obchod?

Pokud produkt sami nevytvoříte; potřebujete dodavatele. Kde je najdete??

Zkoumejte obchodní a průmyslové organizace související s vaším produktem. Tyto organizace mají za úkol sladit kupující a prodávající. Podívejte se na tyto zdroje, které vám pomohou najít správné kanály:

6. Jak identifikuji svůj cílový trh?

Váš cílový trh shromažďuje ideální zákazníky. Musíte pochopit jejich chování. Jaké jsou důvody, proč chtějí váš produkt nebo služba? Zjistěte proč položením těchto otázek:

Kdo bude používat můj produkt? Toto jsou demografické informace.

Kdy zákazníci koupí můj produkt? Jen málo lidí chce vánoční strom v červenci. Má váš produkt sezónní příležitost? Dokonce i produkty, které nemají období špičkového nákupu. Musíte vědět, kdy to je.

Proč to zákazníci potřebují? Získejte hluboké porozumění problému, který váš produkt nebo služba řeší.

7. Jak najdu spolehlivé dodavatele pro můj internetový obchod?

Jak najdu spolehlivé dodavatele pro můj internetový obchod?

To záleží na tom, co hledáte. Potřebujete existující značky a produkty, které sami dopravíte? Nebo hledáte zasilatele? Dodávají výrobky a plní objednávky stávajících značek a produktů.

Poté, co se rozhodnete pro typ svého dodavatele, musíte se rozhodnout o jeho umístění. Zahraniční dodavatelé mají tendenci nabízet nižší ceny. Náklady by neměly být jediným rozhodujícím faktorem. Zvažte také tyto:

Overseas Sourcing

Výhody

 • Nízké výrobní náklady
 • Velký výběr

Nevýhody

 • Nižší vnímaná kvalita od zákazníků
 • Potenciál jazykových a komunikačních bariér
 • Delší dodací doba
 • Méně plateb a zabezpečení

Domácí zdroje

Výhody

 • Vyšší standardy kvality výroby
 • Snadnější komunikace bez jazykové bariéry
 • Snadnější ověření spolehlivosti
 • Rychlejší dodací čas
 • Větší zabezpečení plateb a postihy

Nevýhody

 • Vyšší výrobní náklady
 • Méně výběru

Mnoho majitelů internetového obchodu hledá do své sítě doporučení. Nepodceňujte sílu přátel a rodiny. Možná už znají spolehlivý zdroj.

8. Jak zkoumám svou konkurenci?

Pokud chcete vědět, co vaše konkurence dělá, jděte do jejich online obchodů a zjistěte to. Nemůžete udělat sami sebe, abyste zjistili, kde marketingují pro zákazníky. Technologie nabízí výkonné nástroje, jak to zjistit. Zde je několik nejpopulárnějších:

AdGooroo

AdGooroo

Sledujte reklamy až 10 konkurentů. Podívejte se, kde jsou umístěny jejich reklamy. Tato placená služba poskytuje hluboké konkurenční zpravodajství. Může dokonce odhadnout marketingové rozpočty konkurence.

Hradní příkop

Hradní příkop

První úroveň jejich služeb je zdarma. Pomocí nástroje pro vyhledávání reklam můžete zobrazit poslední reklamy svých konkurentů. Vidíte velikost a místa, kde se reklamy nedávno zobrazily.

Klíčové slovoCompetitor

klíč

Zkontrolujte organická a placená klíčová slova, vstupní stránky a reklamy vašich konkurentů. Uvidíte hodnocení pozice klíčových slov pro tisíc konkrétních klíčových slov. Tato služba je zdarma prvních 30 dní.

Není to tak špičkové jako tyto tři návrhy, ale zvažte požádání přátel a rodiny, aby vám pomohli s konkurenčním výzkumem. Nechte je poslat marketingový e-mail, který obdrží. Dostanou toho hodně!

9. Jak mohu vytvořit webovou stránku elektronického obchodu?

Přišli jste se svou produktovou řadou a určili cílový trh. Víte, kdo jsou vaši konkurenti a kde hledají zákazníky. Nyní je čas vytvořit svůj internetový obchod.

Pokud si nejste jisti, kde a jak začít, jste dobrým kandidátem na platformu elektronického obchodu. Můžete si vytvořit internetový obchod s jedním, i když nemáte žádné technické dovednosti.

Ale který? Většina se chlubí, jak snadné je zřídit internetový obchod s jejich softwarem. Webové stránky elektronického obchodu lze vytvořit dvěma hlavními způsoby.

 • Hostovaný software eCommerce (uživatelsky přívětivější)
 • Softwarový software elektronického obchodování s otevřeným zdrojovým kódem (pokročilejší)

Pokud se chcete zaměřit na prodej svého produktu, zvažte hostované řešení elektronického obchodu. Odstraňuje technické aspekty vytváření a provozu internetového obchodu. Toto jsou řešení na klíč připravená k použití. Součástí balíčku je integrovaná správa produktu a procesory plateb. Internetový obchod můžete vytvořit pomocí jednoduché technologie drag and drop. Nejsou nutné žádné dovednosti kódování. Výhody jsou mnohé, ale můžete narazit na flexibilitu.

Pokud jste zkušený vývojář webových stránek, má smysl software s otevřeným zdrojovým kódem s vlastním hostitelem. Náklady na nastavení jsou značné. Rovněž vám vznikne trvalá údržba vývoje.

10. Jak si mohu vybrat správnou platformu eCommerce?

Váš výběr vyžaduje pečlivé zvážení. Nedělejte výběr, dokud si nejste jistí, že s tímto řešením zůstanete. Změna mysli je drahá a vyžaduje čas.

Technická schopnost je v této volbě hlavním faktorem. Pokud pochybujete o svých schopnostech, vyberte platformu nabízející nástroje a podporu, které potřebujete, abyste byli úspěšní. To je stejně důležité pro vaše zákazníky, jako pro vás. Očekávají optimální zážitek.

11. Jak si mohu vybrat platební bránu?

Platební brána je vaše online pokladna. Váš internetový obchod nemůže přijímat hotovost. Musíte přijmout kreditní kartu nebo jiné typy online finančních transakcí. Zde jsou některé úvahy:

Náklady. Platíte za platební bránu. Zřízení účtu obchodníka zahrnuje počáteční náklady na spuštění. Konfigurace brány na vašem webu také stojí. Ostatní náklady stále probíhají. Prodejce platební brány vám může účtovat poplatky za transakci nebo jako paušální měsíční poplatek. Vydělávat peníze vás bude stát peníze.

Kompatibilita s tím, jak vám zákazníci chtějí platit. Ne každý používá kreditní karty. Mnoho lidí používá debetní karty nebo dokonce PayPal. Tyto transakce jsou zpracovávány jiným způsobem než kreditní karty. Zajistěte, aby vaše platební brána fungovala pro zákazníky stejně jako pro vás.

Bezpečnostní. Krádež informací o online platbě roste. Zabezpečte jednu oblast, kde není možné být příliš opatrný. Požádejte dodavatele, aby vysvětlili, jak jejich řešení platební brány přistupuje k zabezpečení a šifrování dat.

Zákaznická podpora. V tomto případě jste zákazníkem. Pokud máte potíže s platební bránou, nemůžete nic prodat. Nárok na nepřetržitou podporu neznamená, že někdo odpoví na telefon, pokud zavoláte. Může to znamenat pouze e-mailovou odpověď. Měli byste to vědět předem.

12. Jak si mohu vybrat ziskové doménové jméno?

Pomyslete na nejoblíbenější značky na světě. Jsou krátké, relevantní k tomu, co prodávají, snadno zapamatovatelné a snadno řečitelné. Postupujte podle tohoto značkového cvičení pro název vaší domény.

Název domény dos

Použijte název vaší firmy nebo produktu. To není vždy možné. Zkontrolujte, zda můžete zaregistrovat název domény, který odpovídá názvu vašeho internetového obchodu. Udělejte to dříve, než se dostanete příliš daleko do jakékoli branding cvičení.

Pokud je vyhledávání prioritou, vytvořte název domény z klíčových slov. paintbrushes.com není pro váš obchod se štětcem k dispozici. Většina obecných doménových jmen je pryč. Zákazníci dnes při vyhledávání používají konkrétnější výrazy. Přemýšlejte o svém výklenku a cílovém trhu. Může být větší smysl pro doménu vašeho internetového obchodu, aby byla lefthandedpaintbrushes.com. Vyberte název domény, který určuje, co prodáváte.

Zůstaňte s doménou nejvyšší úrovně. Pokud můžete získat .com, udělejte to. Lidé si to budou pamatovat. Pokud znají název vaší firmy, ale nikoli adresu URL, zkusí to nejprve společnost .com.

Název domény není

Neobvyklé hláskování. Chcete název domény, který si snadno zapamatujete a předáte ho. Je-li snadné překlep, lidé to udělá špatně. Ztratíte prodej. Nebo by mohli skončit na webu vašeho konkurenta.

Dlouhá jména. Je obtížné zapamatovat si a snadno napsat špatně? Může to být zábavné jméno, ale nedostane vás, zákazníci. Horní délka domény je 63 znaků. Zkuste to udržet pod 25.

Spojovníky. Můžete získat požadované doménové jméno, pokud přidáte spojovník. Předejte to. Dělají klíčová slova vyniknout, ale je snadné je zapomenout. Chcete pomlčku stát mezi vámi a vašimi zákazníky?

Spusťte výběr názvů domén lidmi, které znáte. Podívejte se, co si myslí. Řekněte jim, co to je. Uvidíme, jestli to mohou hláskovat. To vám dá vědět, pokud jste na správné cestě.

13. Jak si mohu vybrat poskytovatele hostingu?

Nesprávný poskytovatel eCommerce hostingu může váš obchod potopit. Zde je několik funkcí, které můžete použít v procesu hodnocení.

Nezastavujte se na infrastrukturu. Nejlepší poskytovatelé hostingu eCommerce také nabízejí nástroje a přizpůsobenou podporu. Zaměřují se na svůj růst, nebo na tvůj? Hledejte společnost, která je ochotná být partnerem, nejen vaším poskytovatelem.

Spravované služby. Marketing a vývoj produktů rostou online prodeje. Může vám váš poskytovatel elektronického obchodu s tím pomoci?

Podpěra, podpora. Skimping je zde nebezpečný. Investujte do zaručené pomoci, jakmile se objeví problém.

14. Jak spravuji údržbu a aktualizace stránek?

Nejlepší způsob, jak je spravovat, není to udělat sami. Hostovaná platforma elektronického obchodu se o to postará za vás. Údržba a aktualizace probíhají na pozadí. Jsou pro vás a vaše zákazníky neviditelné. Nic vám nebrání v prodeji vašich výrobků a služeb. Hostované platformy také nabízejí:

 • Automatické denní zálohy vašeho webu
 • Pracovní místa nebo vývojové oblasti pro testování
 • Podpěra, podpora
 • přístup sFTP

Stále se můžete rozhodnout, že uděláte nějaké věci. Pokud si nemůžete dovolit ztratit data, pak si nemůžete dovolit dát všechna vejce do jednoho košíku. Zvažte sekundární zálohu. Co to bolí? Konec konců je to vaše věc.

15. Jak nastavím svůj internetový obchod, aby přijímal platby kreditní kartou?

Váš internetový obchod bude potřebovat účet obchodníka nebo účet platební brány. Účet obchodníka na internetu umožňuje zpracovávat kreditní karty. Banky tyto účty vydávají. Vidí váš účet obchodníka jako úvěrový limit poskytnutý vám. Žádáte o jeden, jako o žádost o půjčku.

Začněte s bankou při hledání obchodního účtu. Je to velké plus, pokud máte s vaší bankou dlouhodobý vztah. Pokud vás odmítnou, zkuste další místní banky. Nabídněte, že tam přesunete všechny své účty. Často je to cesta k zachycení účtu obchodníka.

To je první krok. Budete také potřebovat účet platební brány. Brána je obsluha, která propojuje kreditní karty nakupujících s vaším obchodním účtem. Zajišťuje žádosti o ověření a převod.

Jako malý obchodník byste měli zvážit kombinaci těchto dvou požadavků. Prodejci si pro vás mohou zřídit účet obchodníka a poskytnout platební bránu jako balíček.

16. Jak chráním informace o zákaznících?

Nejlepší způsob, jak zabránit hackerům v přístupu k zákaznickým datům, není mít vůbec žádná data, která by mohla ukrást. Umožněte poskytovatelům třetích stran zpracovat informace o kreditní kartě. Mají svaly zabezpečení a techniky pro bezpečné zacházení se zákaznickými daty.

Použijte šifrování SSL na stránkách, které obsahují informace o zákaznících. To zahrnuje přihlašovací stránky, stránky s pokladnami a přihlašovací stránky zákazníka. Šifrování SSL zabrání hackerům v krádeži uložených dat na vašem webu. Další vrstva zabezpečení zvyšuje důvěru vašich zákazníků. Naučili se spojovat „https“ s vysokou bezpečností.

Vyzbrojte své stránky zvláštní ochranou. Firewall webové aplikace a další řešení zabezpečení na vyžádání poskytují důvěru. Síť pro doručování obsahu pomáhá blokovat hrozby. U nakupujících to zrychlí načítání vašeho webu.

Šifrovat. Vždy šifrujte hesla zákazníka a další citlivé informace. Všechny informace, které s vámi zákazníci sdílejí, považujte za citlivé.

Vzdělávejte své zákazníky. Pomozte jim převzít aktivní roli při zajišťování bezpečnosti osobních údajů. Dejte jim vědět, jaké informace shromažďujete a jak. Požádejte je, aby nahlásili podezřelé chování na vašem webu.

17. Jak vybírám daň z obratu?

Je důležitější určit, kdy a proč jako první. Jak to děláte, je často funkcí platformy eCommerce, kterou používáte.

Zjistěte, kde máte spojitost. Téměř všechny státy pověřují online obchodníky, aby vybírali daň z prodeje od kupujících. V těchto státech musíte vybírat daň z obratu pouze tehdy, pokud máte tzv. „Daň z prodeje“. V tomto státě musíte mít významnou obchodní přítomnost. Zahrnuje věci jako:

 • Mít kancelář
 • Mít zaměstnance
 • Mít sklad
 • S affiliate
 • Ukládání zásob
 • Dropshipping od poskytovatele třetí strany

Pomocí tohoto interaktivního průvodce zjistíte, kde máte vztah k dani z obratu. Na základě těchto informací bude váš internetový obchod vybírat daň z obratu. Musíte se zaregistrovat u států, pro které budete vybírat daň.

Váš partner v této povinnosti je vaším poskytovatelem platformy elektronického obchodování. Využijte své zdroje k tomu, abyste se poučili o základech daně z obratu. Požádejte o jejich podporu a potvrďte, že od začátku máte řádný a vyhovující postup výběru daní.

18. Jak nastavím splnění objednávky elektronického obchodu?

Jakmile si zákazník něco koupí z vašeho internetového obchodu, musíte mu ho dostat. Možná nebudete potřebovat sklad, abyste mohli své výrobky skladovat, ale s plněním byste se měli zacházet jako s nimi. Nastaví vás na dobu, kdy je budete potřebovat. Nebo, kdy budete potřebovat partnerství s realizační společností.

Udělejte nyní tyto věci, takže budete moci později upravit měřítko:

Uspořádejte produkty. Označte všechny své produkty SKU, čárovým kódem nebo UPC. Ještě lepší je, když se k vám dostanou od vašeho výrobce.

Udržujte identifikaci produktu jednoduchou. Udělejte informace o SKU krátké a jedinečné To by vám dnes mohlo dát smysl, ale co za pár let? Co když přesunete svůj inventář do velkého skladu? Bude vaše stávající SKU dávat smysl budoucím zaměstnancům s naplněním?

Spravujte množství produktu. Kolik produktu máte na skladě? Zaměřte se na to, co se nazývá štíhlé zásoby. Dávejte však pozor, abyste zákazníky, kteří nechtějí čekat na vaše produkty příliš dlouho, neznepokojovali. Je to vyrovnávací akt.

Dbejte na výběr produktů. To nemusí být pro vás problém, pokud začnete malé. S růstem budete chtít zákazníkům nabídnout více možností. Možná máte omezený úložný prostor. Má smysl nabízet větší výběr pouze pro produkty, které se dobře prodávají.

Udržujte nízké náklady na balení. Apple nás naučil, že balení je součástí značky. Vysoké ceny produktů zvyšují očekávání kvalitní prezentace. Většina lidí, kteří nakupují produkty z internetového obchodu, se stará o získání nejlepší ceny. Balení můžete udržet na minimum minimalizováním rozmanitosti krabic a obalových materiálů. Používáte-li značková pole, pochopte související náklady a hodnotu, kterou poskytuje.

19. Jak zjistím náklady na dopravu?

Vaše přepravní strategie by se měla co nejvíce omezit na vaše marže. Stále musí zůstat atraktivní pro zákazníky. Studie ukazují, že náklady na dopravu a manipulaci způsobují opuštění nákupního košíku. Zvažte tyto možnosti:

Doprava zdarma. Získává pozornost zákazníka. Může to však snížit vaše zisky. Doprava zdarma je významnou výhodou oproti konkurentům, kteří ji nenabízejí. Zjistěte, zda zvýšený objem prodeje pokrývá zisk.

Nabídka dopravy zdarma s minimální objednávkou. Zvyšuje vaši průměrnou hodnotu objednávky. Můžete to uplatnit na náklady na dopravu. Nákladné položky vyžadují zvláštní manipulaci. Zákazníci to očekávají. Konkurenční levné zboží je jiný příběh.

Nabijte to, co vám bude účtováno. Vaši zákazníci víceméně platí to, co byste zaplatili za dodání vašich produktů. Nemá to stejný dopad jako doprava zdarma. To vám brání v jídle do svých zisků. Chytří zákazníci chápou, že dostávají co nejlepší řešení.

Paušální sazby. Tato možnost vyžaduje přípravu. Musíte včas zjistit průměrné náklady na přepravu zásilky. Je důležité to vědět, abyste své zákazníky nenabíjeli nebo nepřebíjeli. Vyzbrojeni řadou nákladů, můžete nastavit odstupňované, atraktivní možnosti. Dodací lhůta určuje cenu.

20. Jak spravuji inventář?

Kolik potřebujete po ruce? Inventář je aktivum, ale váže peníze, dokud nejsou prodány. Váš eCommerce obchod musí optimalizovat zásoby udržováním štíhlé. Musí to udělat, aniž by riskoval zklamání ze strany zákazníka.

Zde jsou způsoby, jak tento žonglérský akt:

Zůstaňte v pořádku. Huh? Není to zřejmé? To nemusí být. Ujistěte se, že je váš inventář zřejmý. Je to organizováno, takže je snadné vědět, kde je umístěno?

Vyberte si přizpůsobený systém. Hledejte řešení nákupního košíku, které integruje správu zásob s účetními službami. Může odečíst prodané zboží pokaždé, když dojde k prodeji? Může vytlačit e-maily, když je nízká zásoba?

Buďte ostražití. Možná už jste malý, ale není vaším cílem měřítko? Zacházejte dnes, jako by to byla budoucnost. Uchovávejte vždy přesné záznamy a přehled o inventáři. Investujte do softwaru pro správu inventáře, který vám může pomoci právě teď, a když jste stejně velký jako Amazon.

21. Jak budu mít důvěru ve svůj internetový obchod?

Phishingové podvody, malware a špatný zákaznický servis dělají online nakupujícím obezřetnost. Indikátory důvěry na vašem webu jsou zásadní. Zde je pět věcí, které můžete udělat, abyste si vybudovali důvěru:

Ať je to osobní. Lidé nedůvěřují stránkám nebo webům. Důvěřují lidem. Má váš web lidský faktor? Chtějí vidět tváře a jména. Použijte svou stránku O nás k zobrazení svého týmu. Uveďte jména a uveďte kontaktní informace.

Vypadat profesionálně. Je to všechno ve vaší prezentaci. Nejste virtuální. Jste skuteční. Dokaž to. Udělejte zákaznický servis robustní oblastí vašeho webu. Vysvětlete své zásady vracení a další podporu v prosté angličtině.

Sdílejte, že vám ostatní věří. Představte si zákaznické reference. Textový text je v pořádku. Video je ještě lepší. Může se pochlubit pokrytím tisku. Zobrazte loga vašeho mediálního pokrytí.

Dokažte, že váš web je bezpečný. Tento symbol zámku je cenný. Zobrazuje vaše eCommerce řešení upozornění, že zákazníci používají zabezpečený server? I když se tak stane, udělejte to ještě o krok dále a připomeňte jim.

Zmírnit rizika. Co je v sázce pro vaše zákazníky? Obávají se, že se vám budou líbit s vaším produktem, pokud se jim nebude líbit. Zvyšte svou důvěryhodnost. Vyřešte jejich obavy předem. Vysvětlete zásadu přepravy a vrácení. Jedná se o řízení očekávání.

Vaši zákazníci vás posuzují, jakmile přistanou na vaší indexové stránce. Rozhodnou se, zda vám za pár sekund důvěřují. Je na vás, abyste získali jejich důvěru.

22. Jak přilákám zákazníky do svého internetového obchodu?

Online rada o SEO a ukončení vašeho internetového obchodu se při vyhledávání nekončí. Roboti na vašem webu ale nekupují. Lidé jsou.

Jedna z věcí, na které on-line obchody nejvíce zapomínají, je to, že všichni chceme lidské spojení. Může to znít jako gramatická lekce, ale začíná se správným používáním zájmena. Zaměřte se na zákazníka. To znamená použití zájmena „vy“. Zaměřte se na sebe. Nepoužívejte zájmeno „my“.

Vložte na svůj blog blog. Pamatujte, zákazníci, přicházejí k vám pro řešení problému. Produkty a služby, které prodáváte, jsou tato řešení. Mluv o těchto věcech. Cena a produkt nejsou jediné věci, které se prodávají.

23. Jak přilákám zákazníky do svého internetového obchodu?

Zde je několik statistik vytrvalosti.

 • 78% zákazníků zruší transakci z důvodu špatného zákaznického servisu.
 • Američané informují v průměru o devíti lidech o dobrých zkušenostech. Řeknou o chudých 16 lidem.
 • Trvá 12 pozitivních recenzí, aby se vyrovnalo jedno nevyřešené negativní hodnocení.
 • 59% amerických zákazníků by vyzkoušelo novou značku pro lepší služby.

Sociální média to umocňují. Je to také váš nejlepší nástroj. Díky tomu je zákaznický servis společným úsilím. Sociální média nabízejí online komunitní nástroje, které zákazníkům umožňují najít odpovědi a pomáhat ostatním. Na své webové stránce používejte svépomoc a komunitní fóra. Nezapomeňte na přímou angažovanost při řešení problémů se zákaznickými službami.

Zde jsou způsoby, jak může váš internetový obchod využít zákaznickou podporu ke zvýšení úrovně spokojenosti:

Buď nápomocný. To není tak zřejmé, že to zní. Být k dispozici není totéž, co by bylo užitečné. Jde nad rámec toho, že někdo, kdo bude live chat nebo telefonní hovor. Kvalita pomoci je vaším cílem. Dáváte zákaznické podpoře opakování oprávnění řešit problémy?

Buď upřímný. Zákazníci neočekávají, že budete dokonalí, ale očekávají, že budete vlastnit chybu. Vaše zákaznická podpora by se měla cítit pohodlně. Nikdo neočekává, že znáte všechny odpovědi. Online nakupující, kteří potřebují zákaznický servis, očekávají, že se dozví, že pro ně najdete odpověď. A „ne“ je vhodnou odpovědí, pokud to znamená, že je příliš slibujete a zklamáte.

Udržujte to jednoduché a snadné. Zákaznická podpora není náklady na podnikání. Je to investice. Posiluje váš vztah s kupujícími a podporuje opakovaný prodej. Spokojení zákazníci sdílejí své objevy. To je váš cíl se zákaznickým servisem. Usnadněte vyhledávání kritických informací. Umístěte zásady stanovování cen, dopravy a návratu tam, kde je mohou najít.

24. Jak vytvořím obrázky a popisy produktů?

Váš internetový obchod je vizuální médium doplněné slovy. Využijte oba ve svůj prospěch.

Větší obrázky zvyšují prodej. Ať jsou ve vysokém rozlišení a zahrnují různé úhly. Nechte zákazníky přiblížit podrobnosti.

Nepodceňujte popisy produktů. Popište výhody produktu pomocí jeho funkcí. Najděte „proč“.

Buďte velkorysí s detaily. Zpřístupněte je. Pokud má váš produkt 37 přírodních složek, uveďte odkaz na jejich obrázky. Zákazníci to oceňují. S nákupními rozhodnutími se stanou příjemnými.

25. Jak zvládnu výměny a návraty?

Nejprve je povzbuďte. Zobrazuje kupující, kteří se zavázali poskytovat služby zákazníkům. Pokud nejsou spokojeni, vezměte to zpět. Konec diskuze. Díky komplexní politice, kterou sdílíte se zákazníky, můžete snížit návratnost. Spravujte jejich očekávání.

Žádný prodej není konečný. Postavte se za svůj produkt. Neztěžujte jim vrátit věci. Pokud tak učiníte, už je nikdy neuvidíte.

Snižte zklamání.Přesné popisy produktů a dobré fotografie produktů snižují návratnost.

Používejte jednoduché anglické zkratky a žargon vládne našemu světu. Uchovávejte je mimo dialog. Usnadněte vyhledávání informací o burzách a návratech. Pokud to není snadné najít, vaši zákazníci si myslí, že máte co skrýt.

Nepřidávejte skryté náklady ani neskrývejte časová omezení. Dejte vědět zákazníkům, pokud musí platit za zpáteční dopravu. Je jasné, zda mají kupující určitý čas na vrácení nebo výměnu něčeho, co kupují. Nic není horší než zasáhnout skryté náklady. Nic neskrývejte. Budete muset najít nové zákazníky.

26. Jak mohu sledovat výkon svého obchodu?

Klíčové ukazatele výkonu (KPI) měří, jak se máte. Sledujte tyto datové body a budete vědět:

Provoz na webu – Říká vám, kolik lidí navštěvuje. Jsou některé dny populárnější než jiné? Možná v těchto dnech máte speciální nákupní pobídky.

Průměrná doba na místě – Měří zapojení. Nízké časy znamenají, že zákazníci nemohou najít to, co chtějí. Nebo nemáte, co chtějí. Oba jsou pro vás špatnou zprávou.

Opustit stránky –Ukazuje vám, kde jste ztratili zájem. Pomocí těchto údajů můžete upřesnit své stránky a udržet pozornost zákazníků.

Doporučení –Jak noví zákazníci našli váš internetový obchod? To vám pomůže potvrdit vaše marketingové strategie.

Konverze – Návštěva vašeho internetového obchodu je hezká. Nákup něčeho je lepší. Tento konverzní poměr vám pomůže rozhodnout se, zda potřebujete vyvinout větší tlak na prodej.

Návratnost – Návrat návštěvníci jsou skvělí. Zpět kupující jsou úžasní. Prověřte svou návratnost a zjistěte, jak se vám daří při opakovaném podnikání.

Průměrná hodnota objednávky – To vám pomůže porozumět výdajovým zvyklostem. Velké výdaje na vašem webu si zaslouží zvláštní pozornost.

27. Jak mohu vytvořit značku pro svůj internetový obchod?

Každá značka má základní prvky. Váš internetový obchod ano.

 • Logo
 • Barvy
 • Typografie
 • Ikony

Zajistěte, aby všechny tyto prvky spolupracovaly. Znáte je všechny, než začnete. Jsou na sobě závislí. Zde je to, co musíte udělat pro vytvoření prvků.

Rozhodněte se, co jste. Strategie značky zahrnuje vaše hodnoty, vaše vize. Vyjadřuje, co od svých zákazníků chcete a co od vás mají myslet. Převést na klíčová slova.

Navrhněte k účelu. Omezte svou paletu barev a písma. Vyberte písmo pro titulky a jedno pro kopii těla. Nezapomeňte na své mobilní nakupující. Jsou písma čitelná v malých velikostech?

Pochopte, co vaše značka komunikuje. Odráží všechny části vašeho obchodu stejné téma? Vaše značka je o klidu. Vaše obchodní praktiky jsou spíše zápasem. To posílá smíšené zprávy zákazníkům. Všechno by mělo posílit to, o čem se rozhodnete.

28. Jak vytvořím věrnostní program pro zákazníky?

Co je odměňování za komplikace? Poráží účel. Odstraňte složitost. Snižte ji a proměňte ji v příjemný zážitek, který by měl být pro kupujícího. Koneckonců, je to odměna. Nemělo by trvat dlouho přijít na to. Připojování by mělo trvat méně času.

Nejsou to věrnostní programy pro zákazníky, pokud existují překážky pro připojení. Můžete to udělat tak snadno jako e-mailovou položku? Mohou se připojit nebo se přihlásit k vašemu webu pomocí svých sociálních médií?

Úspěšné věrnostní programy umožňují zákazníkům získávat odměny bez námahy. Neměl bys od tebe něco koupit? Pokud váš věrnostní program vyžaduje mnohem více než přihlašovací údaje, je to příliš komplikované. Jsou vaše odměny tak velkorysé, že doufáte, že se zákazníci nezúčastní? Přestaň být tak velkorysý.

Na druhé straně, jsou odměny za věrnostní program povrchní? Pokud zákazníci tuto hodnotu nevidí, program selže.

Nejúspěšnější věrnostní programy zvyšují odměny za pokračující činnost. Motivuje a generuje opakované nákupy. Vaši nejvěrnější zákazníci jsou pro vás silnými marketingovými agenty. Dejte jim způsoby, jak se podělit o své zkušenosti, a povzbudit ostatní, aby se také připojili. Sociální ikony by měly být všude na stránkách věrnostních programů.

29. Jak získám zákazníky, aby psali recenze?

Zeptejte se jich. Každý chápe důležitost dobrých recenzí. Tato kladná slova jsou nejlépe požadována ihned.

Usnadněte svým zákazníkům, aby vám na vašem webu nechali recenze. Pokud to není zřejmé, nebudou hledat. Vložte odkazy na recenze profilů na více než jednom místě. Zahrňte je do svých zpravodajů a e-mailů.

Dejte zákazníkům důvod ke kontrole. Ukažte jim své poděkování. Mějte však na paměti, že jde o čestnou recenzi.

30. Jak propaguji svůj internetový obchod?

Váš nejlepší propagační nástroj je e-mail. Pošlete zprávu do své databáze. Ujistěte se, že existuje e-mail s výzvou k akci.

Po spuštění se vaše e-mailová databáze rozšíří. Slouží k odesílání týdenních zpráv, které zvýrazňují vaše produkty. Zahrňte obrázky a přímé odkazy na nákup. Trávit více času formátováním zprávy, takže vypadá dobře na mobilních zařízeních. E-mail generuje normální příliv provozu.

S blogem si vytvořte vedoucí postavení ve svém oboru. Je to silný, ale nepřímý způsob propagace vašeho internetového obchodu. Vaše příspěvky na blogu by měly být užitečné a informativní. Pište z neutrálního hlediska. Reference jak vrstevníků, tak konkurentů. Odkazy na blog udržujte v obchodě minimální a relevantní.

Obraťte se na další blogery ohledně svého online obchodu a produktů. Vyžaduje to trochu výzkumu. Budete muset přečíst jejich příspěvky, abyste zjistili spojení. Pak je kontaktujte. Vysvětlete, proč je váš produkt vhodný ke kontrole na svém blogu. Buďte propagační a nabídněte vzorek na prozradení.

Pomocí tohoto průzkumu na blogy vytvořte druhý seznam. Kontaktujte je a nabídněte hostujícímu blogu. Nebude to sebepropagace. Tito bloggerové očekávají promyšlený komentář, který poskytuje řešení, která mohou jejich čtenáři použít. Vaše odměna je odkaz na váš obchod v bio.

Video přitahuje diváky. Dají se rozdělit a přidat do vašeho internetového obchodu hloubku. Ukažte své výrobky v akci. Lidé také milují obsah zákulisí. Bavte se a sdílejte několik stříkaček! Vytvořte si účet YouTube pro svůj internetový obchod a tam zveřejňujte svá videa. Křížová propagace těchto dvou webů.

Sociální média jsou nezbytná. Efektivní využití sociálních médií k propagaci vašeho internetového obchodu bude vyžadovat čas a úsilí. Potřebujete rozvrh pravidelných příspěvků. To znamená v závislosti na vašem počtu sledujících denně nebo i více. Obrázky upoutají pozornost a sdílejí se. Zahrňte přímý odkaz a zakupte si jej v internetovém obchodě.

Mnoho sociálních sítí nabízí publikum placenou cílenou reklamu. Facebook a Twitter mají výkonná rozhraní, která vám umožní být konkrétní. Ujistěte se, že určení je váš internetový obchod a nikoli stránka vaší společnosti na jejich stránkách.

Optimalizujte názvy a popisy produktů v internetovém obchodě. Komplexní popisy poskytují více příležitostí pro SEO. Udělejte to samé s vašimi fotografiemi. Dejte jim popisná jména. Přidejte svůj produktový produkt do Nákupů Google. Tyto tři snahy SEO pomohou novým zákazníkům najít vás.

31. Jak vytvořím efektivní marketingový plán?

Váš plán začíná vědět, komu chcete prodat a jak chtějí koupit. Zjistěte, kdo jsou vaši zákazníci, a jejich nákupní chování. Tato informace vás připraví na další krok.

Zviditelněte svůj internetový obchod tam, kde tito zákazníci hledají. Vyhledávače, sociální média a blogy vám je mohou zaslat s přímým odkazem. Před příjezdem se ujistěte, že jste na ně připraveni. Vyhledejte svůj internetový obchod pomocí vyhledávačů. Tyto odkazy na vyhledávače vytvoří první dojem na vaše zákazníky. Je to ten, koho chceš?

Úspěšný marketing je efektivní komunikace. Auditujte svůj web. Sděluje každá stránka svůj jasný účel? Najděte alespoň 10 lidí, kteří odpovídají vašemu cílovému demografickému souboru. Požádejte je, aby nakupovali ve vašem internetovém obchodě. Sledujte, jak procházejí procesem. Zeptejte se na jejich zpětnou vazbu a podnikněte kroky, abyste zlepšili zážitek z nakupování v internetovém obchodě.

Hodnota je to, co by marketingová komunikace měla poskytovat. Pro online nakupující to znamená ukázat jim, že najdou to, co chtějí koupit. Zvyšte prodej svého produktu informacemi, které lze snadno konzumovat.

Efektivní komunikace je interaktivní. Zaměřte se na vaši schopnost vést obousměrný rozhovor se zákazníky online. Marketing je také o řízení očekávání. Nepředpokládejte, že zákazníci vědí, co dělat nebo co očekávat, když s vámi nakupují. Pomozte jim s výzvami. Mohou to být výzvy k akci, které vedou k prodeji.

32. Jak přidělím marketingový rozpočet pro elektronický obchod?

Použijte vaši alokaci pro získání zákazníka. I když máte značku, jsou to vaše jednotlivé produkty nebo služby, které zvyšují výnosy. To je to, co se chcete dostat před lidi.

Zdá se logické investovat veškerý rozpočet do nejméně nákladného kanálu. Možná uvidíte počáteční odpověď, ale nemůže ji udržet. Chování online a preference jsou nejasné. Kde dnes lidé jsou, není to, kde budou zítra. Sazby kanálu se mohou zvýšit a stát se pro vás nedostupným. Lepší strategií je rozložit rozpočet na mnoho kanálů. Zde je obecný přehled toho, jak ostatní weby elektronického obchodu přistupují k přidělování:

Investujte 10% až 30% do kanálů SEO. Naplánujte si trvalou aplikaci pro dosažení optimálních výsledků. SEO bude generovat stabilní provoz. Nevýhodou je, že nebude řídit rychlou návratnost investic (ROI) tak, jak by to mohly ostatní kanály. Je to delší cyklus.

Investujte 10% až 20% do sociálních médií. Tři giganti sociálních sítí (Facebook, Twitter a LinkedIn) jsou jasnými možnostmi. Mají obrovské publikum. Cílení je snadné. Nevylučujte jiné sociální sítě. Vaše produkty nebo služby se mohou hodit pro menší a specializovanější sociální sítě. Online nakupování je vizuální zážitek. Pinterest a Instagram jsou vizuální sociální sítě.

Investujte 20% až 40% do SEM. Pokud je váš internetový obchod nový, může to být jediný způsob, jak zviditelnit vyhledávání. Další výdaje nejsou vždy lepší. Výsledky vycházejí z toho, že vaše reklama je relevantní pro publikum, na které jste od Googlu požádali. Pokud výsledky nevidíte, více peněz nepomůže. Často měňte kopii reklamy a určete, co rezonuje při vyhledávání. Vaše klíčová slova mohou mít pravdu, ale vaše kopie se nepřevádí na kliknutí.

Investujte 10% až 20% do přesměrování.Pokud právě spustíte web s elektronickým obchodem; můžete mít malou zákaznickou základnu. Jejich přesměrování je omezená příležitost. Tito zákazníci byli ve vašem internetovém obchodě. Opětovným dotykem s marketingem je způsob, jak je vyzvat k návratu a nákupu. Počkejte na přesměrování, dokud váš měsíční počet návštěv neodůvodní investici.

Investujte 5% až 25% do vyhledávání pomocí grafických reklam. Zvyšují povědomí o značce na cílených webech.

Investujte 5% až 10% do e-mailového marketingu. Bylo to už dlouho, protože to funguje. Kampaně s informačními bulletiny jsou účinnou hnací silou provozu na webu a konverzí. E-maily o opuštění košíku mohou oživit ztracený prodej. Cross-sell e-maily mohou zvýšit výdaje stávajících zákazníků.

Udržujte své přidělené prostředky. Jak váš internetový obchod zraje a publikum roste, vaše cíle se změní. Důležitější jsou kanály pro budování značky. Pokud kanál nepřináší výsledky, neopouštějte jej. Nejprve na to vyzkoušejte jinou kreativu.

33. Jak vytvořím strategii SEO pro svůj internetový obchod?

Úspěšné strategie SEO se točí kolem šesti prvků.

Klíčová slova – Proveďte výzkum. Pochopte, co lidé hledají. Spojení se s těmito klíčovými slovy je to, o čem SEO je. Podívejte se, jak vypadá konkurence pomocí Nástroje pro návrh klíčových slov Google AdWords. Některá klíčová slova budou ve vaší nika příliš konkurenceschopná. Místo toho zvolte klíčová slova s ​​dlouhým ocasem (mezi dvěma a pěti slovy). O tato delší klíčová slova bude soutěžit méně podniků. Poskytnou vám vyšší umístění.

Meta tagy –Jsou životně důležité. Vaše nejdůležitější klíčová slova patří do názvů stránek. Značky Meta jsou tím, co Google hledá a řadí. Totéž platí pro názvy popisů stránek.

Obsah – Kvalitní obsah vytváří pozitivní uživatelský dojem. Obsah je nejlepším místem pro život vašich klíčových slov. Udělejte svůj obsah zářivý a použijte jej ke vzdělávání svých kupujících.

Zpětné odkazy –Jsou téměř stejně důležité jako obsah. Kvalitní množství trumfů. Přemýšlejte prostřednictvím své obsahové strategie. Struktura je pro relevantní odkazy zpět na vaše webové stránky. Kultivujte peer blogy ze stejného důvodu. Prodávejte věci, které lidé milují. S tím vám také pomohou.

Sociální média –Nedá se to obejít. Musíte si zajistit silnou přítomnost v sociálních médiích, jinak nebudete úspěšní. Weby, jako je Facebook, mají tak obrovské publikum, že jej členové používají podobně jako vyhledávač.

Obrázky produktů –Obrázky hrají v SEO klíčovou roli. Výsledky vyhledávání vrátí obrázky i webové stránky. Na svém webu prodáváte produkty. Obrázky těchto produktů musí být stejně dobré, jak je dokážete vyrobit. Je tu však něco stejně důležitého. Názvy souborů obrázků musí obsahovat relevantní klíčová slova. Uvidíte za nimi vyšší hodnocení ve vyhledávačích.

Žádná strategie SEO by nebyla úplná bez konkurenční analýzy. Jaké jsou jiné weby elektronického obchodu, jako je ta vaše?

34. Jak mohu pomocí sociálních médií prodávat svůj internetový obchod?

Marketing v sociálních médiích přinese kupující do vašeho online obchodu. Potřebujete čísla, abyste to dokázali? Elektronický obchod Shopify zkontroloval data z více než 37 milionů návštěv sociálních médií. Výsledkem návštěv bylo 529 000 objednávek. Zde je to, co musíte udělat, abyste mohli začít.

Vytvořte pro svůj internetový obchod stránku na Facebooku. Nepoužívejte k tomu osobní stránku Facebooku. Pozvěte své přátele z Facebooku, aby vaši stránku sdíleli a líbili. Až na ně přijde, čekejte na ně více než jen zbrusu nová firemní stránka společnosti Facebook. Ujistěte se, že je obsah, který mohou konzumovat a sdílet. Udržujte nový obsah nalévat neustále. Mělo by být dostatečně relevantní a zajímavé, aby se o ně podělil. Výzva k akci je návštěva vašeho internetového obchodu.

Tweet o vašem internetovém obchodě. Pojďte s exkluzivními slevami pro své následovníky. Dejte jim pobídky, aby oslovili své následovníky. Nezapomeňte tuto nabídku zařadit do vaší sítě Facebook. Sledujte své zákazníky. Sledujte své dodavatele. Pomocí Twitteru oslovte vlivné blogery, novináře, průmyslové analytiky. Mají velké následky. Chceš tu pozornost. Zapojte je pomocí obrázků a videí.

Vytvořte firemní stránku Google+. Produkty Google spolupracují dobře. Váš obchodní profil na Google+ pomáhá lépe fungovat ve vyhledávání Google. Zde je několik zajímavých interakcí. Vytvořte Google+ Hangout a spojte se se svými zákazníky a vyhlídkami v reálném čase. Najděte příslušné komunity Google+ a začněte přispívat.

Vytvořte kanál YouTube. Zde se většina firem baví. Je to tvoje volba. Možná budete chtít uvádět pouze videa o tom, jak používat vaše produkty nebo služby. Nebo to smíchejte s nějakou čistou zábavou. Důležité je, aby se video obsah neustále zobrazoval.

Vytvořte profil LinkedIn. LinkedIn je místo, kde budete růst a udržovat profesionální sítě. Přidejte odkazy do svého internetového obchodu. Pomocí funkce aktualizace informujte lidi o obchodních aspektech vašeho elektronického obchodu. Najděte a sledujte své dodavatele. Připojte se ke svým skupinám a účastněte se diskusí. Požádejte síť, aby do svého profilu přidala doporučení.

Nastavte profil Pinterest. Pinterest je o obrázcích, takže využijte své fotografie produktu zde. Vytvořte tematické desky, které vám představí vaše zboží a / nebo služby. Váš internetový obchod by měl mít vedle každého produktu tlačítko Pinterest Pin It, aby ho mohli návštěvníci sdílet. Videa, která jste vytvořili pro YouTube, zde mohou také provádět dvojí povinnost.

35. Jak vytvořím seznam e-mailů s eCommerce?

E-mailové adresy jsou některé z nejcennějších věcí, které vám mohou zákazníci kromě peněz poskytnout. Usnadněte sdílení těchto informací s vámi. Poté použijte k vytvoření dialogu.

E-mailové adresy jsou tak cenné, protože ukazují, že někdo chce slyšet, co musíte říct. Dali vám povolení k jejich prodeji. Zde je návod, jak tyto e-mailové adresy získat.

Pomocí reklamy můžete lidi přivést na vstupní stránku. Vaše vstupní stránka musí nabídnout jasný přínos výměnou za e-mailovou adresu. Může to být speciální sleva nebo zdarma ke stažení. I když si návštěvník nic nekoupí, stále těžíte ze zisku jiné e-mailové adresy.

Pořádejte soutěže a dárky na sociálních médiích. Dejte lidem vědět, že mohou zvýšit své šance na výhru. Jediné, co musí udělat, je sdílet soutěž se svou sítí přátel na Facebooku. Obrázky upoutají pozornost. Pokud je cena dárkovou kartou pro váš internetový obchod, vytvořte koláž z nejpopulárnějších produktů, pro které ji lze použít.

Vložte e-mailové přihlašovací schránky všude. Každé místo, které jste vložili do svého internetového obchodu, je příležitost shromáždit e-mailovou adresu. Nezapomeňte na svůj blog. Kvalitní obsah blogu je přirozeným magnetem pro e-mailové adresy. Lidé se přihlásili k odběru informací o tom, kdy máte zveřejnit něco nového.

36. Jak nastavím informační bulletin o eCommerce?

Informační bulletiny jsou cenným zdrojem konverze. Lidé, kteří se přihlásili, uvedli, že mají zájem dozvědět se více o vaší firmě. Nyní je můžete oslovit s frekvencí a dát jim více důvodů ke koupi. Obsah ve vašem zpravodaji musí být relevantní a musí poskytovat hodnotu.

Jste internetový obchod. Obrázky řídí váš prodej. Při plánování obsahu zpravodaje mějte na paměti. Jsou to zprávy, ne reklama. Váš obsah by se měl týkat toho, co se děje v internetovém obchodě. Je to příležitost zaměřit se na vaše lidi. Je to tvrdý výprodej o vaší firmě, s měkkým prodejem vašich produktů. Vaši zákazníci chtějí vědět také o vás.

Budujte tyto vztahy zahrnutím dalších informací, které vaši zákazníci považují za cenné. Navštívili jste prodejce, který žije v vzrušujícím místě? Napište o tom krátký kousek a uveďte odkazy na zajímavosti v okolí. Navrhněte další společnosti, které doplňují vaše produkty nebo služby. Dejte vědět těmto společnostem. Mohou vrátit laskavost. Přidá se do vaší sítě připojení.

Vytvářejte speciální nabídky nebo slevy pro odběratele zpravodajů. Lidé se rádi cítí exkluzivně. Dej jim vědět o budoucích prodejních událostech, než budou oznámeny jinde.

Sociální odkazy ve vašem zpravodaji pomáhají předplatitelům sdílet je s ostatními. Je to způsob, jak sestavit seznam odběrů. Nezapomeňte své sociální sítě nechat nové, když vydáte další vydání zpravodaje.

Váš eCommerce zpravodaj není blog. Mohou se však navzájem odkazovat. Použijte obě k křížové propagaci.

37. Jak mohu chránit svůj eCommerce web před hackery?

Zabezpečení je od začátku hlavním problémem. Když vyberete platformu elektronického obchodu, udělejte z toho velkou část vaší úvahy. Věnujte zvýšenou pozornost dodržování PCI a SSL certifikátů. Pokud plánujete používat jejich e-mailový systém, zeptejte se na ochranu proti spamu.

Vaše platforma elektronického obchodování nabízí ochranu před hackery, ale není to výhradní odpovědnost dodavatele. Vy dva jste partnery. Zeptejte se, jak jim můžete pomoci sledovat podezřelé aktivity ve vašem internetovém obchodě. Vědět, jaké znaky hledat. Nainstalujte ochranu proti virům a malwaru na všechny počítače, které jsou v kontaktu s vaším prodejcem.

Vaši zákazníci online obchodu možná nikdy nebudou vědět, že máte zavedenou platformu elektronického obchodu. Mají s vámi vztah. Jste tomu, komu důvěřují, nikoli prodejci platformy. Budou obviňovat pouze vás, pokud dojde k narušení bezpečnosti. Ujistěte se, že můžete věřit, že vám váš dodavatel pomůže udržet důvěru zákazníků.

38. Jak optimalizuji svůj internetový obchod, abych zvýšil míru konverze?

Konverzní kurzy jsou základem velkého objemu prodeje. Pojďme se podívat na matematiku. Pokud byste chtěli zvýšit svůj prodej o 50%, jak byste to udělali? 50% zvýšení vašeho rozpočtu na reklamu?

To je drahá investice.

Je snazší stanovit cíl zvýšit míru konverze o jedno procento. To 1% odpovídá 50% zvýšení prodeje. Jak to děláš?

Někdy jen malé vyladění může vést k významnému zlepšení konverzních poměrů. Mnoho malých vylepšení dohromady může přinést dramatické zvýšení vašich výsledků.

Proveďte testování A / B. Vytvořte dvě alternativní verze vašich produktových stránek. Každý dostane jiný popis produktu nebo obrázek. Testovací software A / B směruje polovinu příchozího provozu na každou stránku. Na jedné stránce se zobrazí více konverzí. To je ten, který použiješ. Vyšší míry konverze jsou výsledkem konstantního testování A / B. Společnost Google nabízí v rámci svého balíčku Google Analytics bezplatné testování A / B.

Mít jasný a přesvědčivý návrh hodnoty. Můžete uvést svou hodnotovou nabídku 10 slov nebo méně? Dostaňte se k tomuto bodu, pokud nemůžete. Proč by vaši zákazníci měli nakupovat od vás? Když to objasníte a sdělíte to, zvýšíte míru konverze. Vaše hodnotová nabídka by neměla být osvobozena ani od testování A / B.

Vytvořte prodejní cestu. Žádáte o prodej příliš rychle? To může mít vliv na míru konverze. Lidé nebudou kupovat, pokud nebudou připraveni. Tento čas se prodlužuje s tím, jak jsou výrobky dražší nebo komplikovanější. Prodejní trychtýř rozvíjí důvěru. Pomalé věci snižují tempo prodeje. Zvyšujte povědomí nejprve hodnotou. Pomozte zákazníkům pochopit výsledky, kterých dosáhnou. Pak požádejte o prodej. Pokud je vše, co od prvního návštěvníka dostanete, e-mailová adresa, je v prodejní cestě. Získali jste výsadu, abyste s nimi dál mluvili.

Zbavte se žargonu. Používejte konverzační jazyk kdekoli ve vašem internetovém obchodě. Pokud musíte zobrazit povinná prohlášení o vyloučení odpovědnosti, uveďte shrnutí.

Zvyšte důvěru kupujících. Proč zákazníci věří vašemu online obchodu? Představte je důvěryhodným lidem za vaší webovou stránkou pomocí fotografií zaměstnanců a životopisů. Mít jasné a snadné kontaktní metody. Nejen e-mailová adresa. Uveďte telefonní číslo a adresu fyzického umístění. Dokažte, že jste profesionálové s designem a rozvržením svých stránek. K překonání prodeje stačí jediné překlep.

Usnadněte si nákup od vás. Může to trvat několik návštěv, ale lidé chtějí koupit během několika minut, až budou připraveni. Zbavte se zbytečných polí. Přidejte přihlášení pomocí pověření sociální sítě. Přidejte filtry, abyste odstranili nadbytečné možnosti, aby se mohli soustředit na to, co chtějí najít. Nepředpokládejte, že kupující vědí, co dělat. Řekněte jim další krok.

Odstraňte rozptýlení. Chcete, aby zákazníci kupovali věci. Jak jim můžete pomoci soustředit se na to? Odstraňte vše, co není pro tuto akci relevantní. Ano, chtějí přístup ke komplexním informacím o tom, co kupují. Poskytněte přístup, ale nezobrazte je najednou. Tím se vytvoří přetížení možností. Snižuje míru konverze.

Porovnejte produkt nebo službu s konkurencí. To zní kontraintuitivně. Proč dokonce mluvit o konkurenci? Vaši zákazníci provedou průzkum před nákupem. Proč jim dává příležitost odejít a udělat to? Když jim dáte srovnání, budete mít navrch. Je vaše cena vyšší? Vysvětli proč. Porovnejte tabulky v tabulkách, aby zákazníci mohli vidět vše najednou.

Přidejte motivaci k nákupu hned teď. Tuto práci jste viděli, pokud jste šli na webové stránky leteckých společností. Sledují sedadla. Můžete vidět, že jich několik zbývá. Víte, že musíte učinit rozhodnutí o koupi nebo ztrátě. Vytvořit nedostatek. Omezte množství nebo zadejte cenu omezenou dobu.

39. Jste připraveni pracovat na dlouhodobém projektu?

Pokud je vytvoření internetového obchodu něco, co chcete dnes udělat. Je to něco, co sami vidíte dělat roky? Nemůžete otevřít fyzický obchod a provozovat ho měsíc nebo týden najednou. Váš obchod s eCommerce také nebude fungovat.

Spuštění internetového obchodu může vyžadovat jen malý závazek peněz. Den zahájení je pouze začátek. Úspěch vyžaduje růst. To přichází v průběhu času.

Nyní jste připraveni začít! Vytvořte kontrolní seznam a zjistěte odpovědi na každou otázku. Neexistují žádné definitivní odpovědi. Většina z těchto předmětů však má osvědčené postupy. Trávte čas nakupováním online ve svých oblíbených eCommerce obchodech.

Co se ti na nich líbí? Co vás frustruje? Pojďte s lepšími řešeními a dejte je do práce pro váš internetový obchod.

Dejte pozor na sdílení, na kterou byla nejtěžší odpověď a proč?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map