11 Shtojca WordPress falas për të vendosur një dyqan eCommerce dhe të fillojnë shitjen në internet

Me rritjen e blerjeve në internet, më shumë njerëz sot preferojnë të blejnë gjëra nga dyqanet eCommerce. Kjo nuk vjen si befasi e vërtetë sepse blerja në internet është e përshtatshme dhe e përballueshme.


Mendoni për të: mos të visheni, të futeni në makinën tuaj, të udhëtoni në qendër tregtare ose orë të pritjes në radhë / linja të gjata!

Ndërsa platforma WordPress e lehtëson krijimin e një siti të tregtisë elektronike, ose për të plotësuar biznesin tuaj fizik ose si biznesin tuaj parësor, ekziston një bibliotekë e gjerë e shtojcave në dispozicion, e krijuar posaçërisht për të thjeshtuar dhe automatizuar proceset e dyqanit tuaj dixhital.

Sidoqoftë, zgjedhja e një shtojce WordPress të përshtatshme për nevojat e biznesit tuaj mund të jetë konfuz. Në fund të fundit, ka kaq shumë shtojca për të zgjedhur nga është e vështirë të dallosh më të mirën nga pjesa tjetër.

Mos u shqetëso, sidoqoftë; ne kemi hulumtuar dhe renditur 11 prej shtojcave më të mira (dhe falas) të WordPress. Të gjitha këto shtojca mund të përmirësojnë përvojën e përgjithshme të blerësve në internet të klientëve tuaj. Pra, a jeni gati? Le të fillojmë!

1. MarketPress

MarketPress është një shtojcë e pasur me karakteristika, të dizajnuar mirë dhe lehtësisht të përshtatshëm, shkruar nga zhvilluesit profesionistë në WPMU DEV. Zhvilluesit hartuan këtë shtojcë të mrekullueshme për të ndihmuar bizneset të ofrojnë një përvojë të këndshme, të thjeshtë dhe të bukur të shportës së blerjeve për përdoruesit, pa përdorur ndonjë shtesë ose shtesa.

Shtojca kombinon me inteligjencë fuqitë e shtojcave të ndryshme të fuqishme në një zgjidhje të vetme, të pavarur eCommerce. Ajo vjen me një sërë temash tërheqëse dhe tërheqëse, të cilat mund t’i përshtatni pa ndonjë kodim.

MarketPress është gjithashtu i pajtueshëm me Multisite dhe BuddyPress. Kjo do të thotë që së shpejti mund të ndërtoni rrjetin tuaj të dyqaneve dixhitale (si Amazon dhe eBay) dhe të merrni një përqindje të caktuar të secilës shitje.

Versioni premium i MarketPress, megjithatë, ofron një gamë të veçorive të përparuara, siç janë modulet e llogaritura të transportit, personalizimi i produktit, ndjekja e e-commerce dhe një tërësi e metodave të pagesës.

2. Cart66 Lite

Më parë i njohur si PHPurchase, Cart66 është një zgjidhje shumë efikase, e sigurt dhe e lehtë e-commerce që ju lejon të krijoni një sit “të pajtueshëm me PCI” të çdo lloji. Shkruar nga ekspertët në Reality66, shtojca përpunon informacionin e kartës së kreditit në mënyrë të sigurt në portën tuaj të preferuar të pagesave me Muzireh Checkout.

Ajo që është edhe më interesante është se Cart66 Lite gjithashtu mund të integrohet në mënyrë të përsosur me Amazon S3, duke ju lejuar të shesni produktet tuaja dixhitale pa ndonjë sherr.

Në të vërtetë, ndryshe nga shumica e shtojcave të komplikuara të e-commerce që ju hasni në internet, kjo është e fuqishme por tepër e lehtë për t’u përdorur. Shporta 66 Lite ofron mundësi të shumta të monedhës dhe transportit, i cili i jep njohjen dhe arritjen globale të biznesit tuaj.

Ai gjithashtu përfshin një gamë të karakteristikave të fuqishme, të tilla si integrimi i platformës së filialeve, faturat e personalizueshme të emailit, fushat e personalizuara për produkte dhe më shumë. Ka pothuajse gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dyqanin tuaj dixhital dhe për ta ngritur atë brenda disa minutash!

3. Jigoshop

Jigoshop është një plugin i fortë, i besueshëm dhe shumë i sigurt WordPress eCommerce, i zhvilluar nga Jigowatt, një agjenci e projektimit në internet me qendër në Mbretërinë e Bashkuar. Shtojca është më e përshtatshme për NVM-të (ndërmarrje të vogla dhe të mesme) dhe përmban një pult intuitiv që ju lejon të krijoni dhe menaxhoni dyqanin tuaj eCommerce në pak minuta!

Ju keni më shumë se 30 tema shumë të personalizueshme dhe të drejta të plota për të zgjedhur, të përshtatshme për krijimin e pothuajse çdo lloj dyqani dixhital.

Gjithashtu, ju mund ta merrni dyqanin tuaj në Ueb në nivelin tjetër me qindra shtesa të fuqishme. Jigoshop gjithashtu ka një gamë të veçorive të raportimit që ju ofrojnë një pamje në kohë reale se si po funksionon dyqani juaj eCommerce. Kjo nuk është e gjitha, sidoqoftë! Me sistemin e inventarit miqësor dhe të drejtpërdrejtë të tij, ju lehtë mund të menaxhoni inventarin me Jigoshop.

Jo shumë njerëz e dinë se Jigoshop fillimisht ishte një pirun i platformës më të popullarizuar eCommerce në Ueb sot, WooCommerce. Sidoqoftë, shtojca po bëhet më e popullarizuar më vete me çdo ditë që kalon.

4. WooCommerce

WooCommerce është një plugin i fuqishëm eCommerce, i ndërtuar nga njerëz me përvojë në WooThemes. ’Shtë e mbushur me karakteristika të ndryshme më të larta, të cilat fuqizojnë bizneset të kthejnë faqen e tyre të zakonshme të WordPress në një dyqan të parave të gatshme për tregti elektronike.

Një nga gjërat më të mira në lidhje me këtë shtojcë është mbledhja e saj e zgjerimeve të paguara dhe falas dhe temat që mund të përshtatni për të përmbushur nevojat unike të dyqanit tuaj online. Siç u përmend më herët, WooCommerce është një nga shtojcat më të njohura të eCommerce falas për WordPress në dispozicion sot.

Disa nga markat më me reputacion në botë, të tilla si Harley-Davidson dhe Sipërmarrësi, e përdorin atë. Shtojca aktualisht fuqizon më shumë se 30 përqind të të gjitha dyqaneve në internet në Web! Ju duhet të pranoni; këto janë disa figura mjaft mbresëlënëse kur krahasohen me shtojcat e tjera atje.

Shtojca WooCommerce ofron një gamë karakteristikash të dobishme. Këto përfshijnë një sistem fleksibël të kupimit, integrimin e standardit PayPal, menaxhimin e lehtë të inventarit, raportet e shitjeve dhe rishikimeve, si dhe mundësi të shumta transporti.

Nëse një plugin shumë i përshtatshëm, i fuqishëm dhe intuitiv i e-commerce është ajo që po kërkoni, WooCommerce ia vlen të jepni një fotografi. Shumë dyqane dixhitale e përdorin atë, dhe deri më tani është provuar një mjet i vlefshëm për secilën!

5. Shkarkime të Lehta Dixhitale

Një zgjidhje e thjeshtë, e lehtë dhe e pasur me funksione të tregtisë elektronike, Shkarkime të Lehta Dixhitale ju lejon të shisni shkarkime dixhitale përmes WordPress falas. Për dallim nga shtojcat e tjera, të cilat ofrojnë disa karakteristika të padobishme, Shkarkime të Lehta Dixhitale ofron vetëm veçoritë më të dobishme për të bërë më të lehtë shitjen e mallrave tuaj dixhital.

Një nga karakteristikat e tij kryesore është sistemi i tij i fuqishëm i raportimit që ju lejon të shihni të gjitha shitjet dhe fitimet e biznesit tuaj përmes tabelave të të dhënave për tu analizuar me lehtësi dhe grafikëve interaktivë.

Meqenëse shtojca i mban në mend standardet e kodimit të WordPress, është ndoshta zgjidhja më e përshtatshme për tregtinë elektronike që do të gjeni! Kjo do të thotë se është tepër e lehtë për zhvilluesit të bëjnë ndryshime në bazën e kodit të Shkarkimeve Easy Digital.

Me më shumë se 200 shtesa dhe tema për të zgjedhur, ju mund të përshtatni EDD sipas nevojave të dyqanit tuaj. Sidoqoftë, nëse jeni duke shitur vetëm produkte dixhitale, EDD është pa dyshim zgjidhja më e mirë e mundshme për ju.

6. Ecwid

Ecwid kryesisht i drejtohet bizneseve që nuk duan të kalojnë në telashe për fillimin e një siti krejt të ri. Karakteristika kryesore e kësaj shtojce është që ju të mund të merrni faqen tuaj ekzistuese dhe ta integroni shpejt atë në sistemin Ecwid brenda pak minutash.

Sistemi gjithashtu do të pasqyrohet në disa site të tjera nëse planifikoni të shesni produktet tuaja diku tjetër në Web. Kjo ju lejon të menaxhoni të gjitha faqet tuaja nga një vend, në vend se të kaloni ndërmjet pulteve të shumëfishta. Një veçori tjetër që vlen të përmendet është aftësia për të shtuar një dyqan online në Tumblr, Facebook, ose ndonjë platformë tjetër të mediave sociale.

Plugin Ecwid eCommerce është aplikacioni më i popullarizuar në eCommerce në Facebook; fuqizon më shumë se 40,000 dyqane! Ecwid ofron katër plane me një të lirë. Edhe pse ofron karakteristika të kufizuara, është më se e mjaftueshme për t’ju ndihmuar të shesni produktet tuaja në internet me lehtësi dhe pa asnjë telashe.

Gjëja më e mirë në lidhje me këtë shtojcë është ku të tjerët ju ofrojnë një provë falas (që do të thotë se duhet të paguani përfundimisht), ajo ofron një plan që është plotësisht falas.

7. Tregtia WP e WP

WP eCommerce është një shtesë e fuqishme eCommerce e WordPress, e zhvilluar nga Gary Cao, Justin Sainton dhe Dan Milward. Rreth viteve të fundit, është ndër shtojcat që janë jashtëzakonisht të lehta për t’u përdorur. Shtojca ju lejon të personalizoni CSS dhe HTML, kështu që ju keni kontroll të plotë mbi atë se si shfaqet dyqani juaj në tregti elektronike.

Nuk ka rëndësi nëse biznesi juaj shet abonime, inventar fizik, anëtarësi ose produkte dixhitale, WP eCommerce ka gjithçka që ju nevojitet për të shitur një detyrë të lehtë!

Me më shumë se 70,000 klientë dhe 3 milion shkarkime, WP eCommerce është shtojca e dytë më e popullarizuar në Internet. Ajo që është më interesante në lidhje me këtë shtojcë është procesi i saj i thjeshtuar i arka, i cili rrit ndjeshëm shkallën e konvertimit të dyqanit tuaj online.

Për më tepër, eCommerce WP mund të integrohet me transportues të shumtë dhe procesorë pagese. Nëse jeni duke kërkuar për funksionalitete shtesë, mund të merrni shumë prej tyre duke blerë shtesa premium dhe azhurnime në dispozicion.

8. Shkëmbimi iThemes

iThemes Exchange është një shtojcë intuitive, e shtrirë dhe e thjeshtë eCommerce për WordPress, e zhvilluar nga ekspertët në iThemes. Me ndërfaqen e tij miqësore për përdoruesit, shtojca e bën krijimin e produktit relativisht më të lehtë. Dhe në vend që të krijojë një bazë të dhënash të tërë për klientët, siç bëjnë shumica e shtojcave të tjera, ajo shton informacionin e klientit në faqen e saj duke përdorur sistemin e integruar të përdoruesve të WordPress.

Kjo veçori ju lejon të menaxhoni të gjithë klientët tuaj në mënyrë më efikase pasi mund të modifikoni transaksione, të shtoni shënime në informacionin e klientit, si dhe të shikoni produktet e blera dhe shkarkime të disponueshme me lehtësi absolute.

Fillimi me këtë shtojcë është i thjeshtë dhe zgjat vetëm disa minuta. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të instaloni shtojcën, ta aktivizoni atë, të zgjidhni procesorin e pagesës sipas dëshirës tuaj, të shtoni produktet tuaja dhe të filloni shitjen! Shkëmbimi përdor Stripe si portën e saj të brendshme të pagesës për ta bërë përvojën e blerjes më të lehtë se kurrë për klientët tuaj.

Shtojca gjithashtu vjen me mbështetje për PayPal Standard si një shtesë shtesë. Gjithashtu, ka disa tema në dispozicion për të zgjedhur për të përmbushur nevojat tuaja specifike!

Plane të tjera falas për WordPress për eCommerce për të ndërtuar dyqan online:

9. eShop

Një plugin lehtësisht i arritshëm WordPress, eShop ofron shumë metoda për renditjen e produkteve tuaja. Me këtë shtojcë, rregullimi i cilësimeve dhe shtimi i produkteve është jashtëzakonisht i lehtë. Për të mos përmendur ndërfaqen e tij të thjeshtë dhe shfletimi i shpejtë e bën më të lehtë për klientët tuaj blerjen në dyqanin tuaj eCommerce. Ajo siguron mundësi të shumta transporti dhe porta pagese tregtare. Ju gjithashtu do të gjeni të dobishëm statistikat për blerjet!

10. Shitore e shpejtë

Një shtesë e thjeshtë dyqanesh, Quick Shop ka një mbështetje të integruar si për funksionet e postës elektronike ashtu edhe për PayPal. Shton një shirit anësor në faqe, i cili tregon shportën e blerjeve të vizitorit. Kjo e bën më të lehtë për blerësit të dinë se çfarë janë në karrocat e tyre, ndërsa ata shfletojnë artikuj të tjerë për të blerë. Shtojca gjithashtu ju lejon të shtoni produkte pothuajse menjëherë me butonin e TinyMCE. Ju gjithashtu mund të krijoni opsione të produkteve, lista drop-down, dhe më shumë.

11. ArtPal

Siç nënkupton edhe emri, ArtPal është një plugin eCommerce i destinuar për artistët në mënyrë që ata të mund të shesin kryeveprat e tyre në internet. Shtojca ofron disa karakteristika kryesore, të tilla si mbështetje profesionale për shitje B2B, integrim të thjeshtë PayPal dhe azhurnime të shitjeve në kohë reale. Disaktivizon një artikull posa të shitet për të parandaluar dyfishimin e shitjes. Në fakt, nuk ka rëndësi nëse po shesni një produkt të vështirë apo veprën tuaj artistike, do të pëlqeni të përdorni ArtPal!

Mbi ty

Dhe me këtë, të gjithë, lista jonë e programeve falas WordPress për eCommerce vjen në përfundimin e saj. Siç mund ta shihni, ekzistojnë shumë shtesa WordPress falas që mund t’i përdorni për të shndërruar faqen tuaj të rregullt në një dyqan të plotë të tregtisë elektronike, dhe kjo gjithashtu pa pasur nevojë të shpenzoni shumë para.

Nëse dëshironi që biznesi juaj të fillojë shitjen në mediumin dixhital, ne ju rekomandojmë të merrni parasysh shtojcat e përmendura më lart. Jo vetëm që këto shtojca janë falas, por ato janë gjithashtu të mbushura me karakteristikat e nevojshme që ju nevojiten për ta bërë dyqanin tuaj online një sukses masiv.

Me shtojcat e duhura të instaluara në faqen tuaj të internetit, ju mund ta çoni dyqanin tuaj online në nivelin tjetër duke thjeshtuar dhe automatizuar shumë prej proceseve kryesore të tij që përcaktojnë përfitimin. Sidoqoftë, si gjithmonë, kjo do të varet nga cilësia e shtojcës që përdorni.

Pra, ka ndonjë shtesë tjetër WordPress falas për e-commerce që përdorni? Whatfarë mendoni për shtojcat që përshkruam më lart? A ka ndonjë gjë që dëshironi të shtoni? Ju lutemi na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë. Ne do të donim të dëgjonim nga ju!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map