Shopify Fiyatlandırması: Çevrimiçi Mağazanız için En İyi Planı Karşılaştırın ve Seçin

E-Ticaret yazılım pazarı biraz kalabalık hissedebilirken, faydalarından biri şirketlerin ürünlerini rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmaya zorlanmasıdır. Endüstri devi Shopify bile bir istisna değildir.


Bu, gerçekten güçlü bir içerik oluşturma ve mağaza yönetimi yazılımı arayan ve uygun bir pakette paketlenen müşteriler için iyi bir haber.

Shopify Fiyat Planları

Shopify Fiyatlandırma Planlarını Karşılaştırma

Shopify, farklı büyüklükteki işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış birkaç farklı fiyatlandırma planı sunar.
Belki de en önemlisi, 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyorlar. Kaydolmak için kredi kartına bile ihtiyacınız yok. Bu, günümüzde yazılım şirketleri arasında yaygın bir uygulamadır.

Bu nedenle, önce denemenize izin vermeyen herhangi bir ürüne dikkat edin. Bir satıcı satın almadan önce uçmanıza izin vermezse, sunduğu çözümün kalitesinden o kadar emin değildir..

14 günlük deneme süreniz tamamlandığında, bütçenize ve işletmenize uygun doğru fiyatlandırma planını seçebilirsiniz.

Shopify Lite – 9 $ / ay

Bu ucuz, çıplak kemik planıyla bile, Shopify’ın gücünün tadını çıkarmaya devam edersiniz. Facebook’ta satış yapmanıza ve mevcut herhangi bir web sitesine “satın al” düğmeleri eklemenize olanak tanır. Bir siteden hızlı bir şekilde para kazanabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Facebook'ta Satış Yapmak İçin Shopify Işık Planı Çözümü

Özellikleri

 • Facebook’ta çekici ürün vitrinleri oluşturun
 • Herhangi bir siteye “satın al” düğmeleri ekleyin
 • Fuarlarda ve diğer etkinliklerde kredi kartlarını kabul edin
 • Faturalar oluşturun ve müşterileri faturalandırın
 • Otomatik güncellemeler
 • Pazarlama kaynakları
 • E-posta veya canlı sohbet yoluyla 7/24 müşteri desteği
 • Sınırsız ürün listesi

Sınırlamalar

Ana sınırlama Shopify Lite sıfırdan bağımsız bir site oluşturmanıza izin vermemesi. Zaten bir siteye sahip olan ve geçiş yapmak istemeyenler için gerçekten tasarlanmıştır. Sitenize PayPal düğmesi eklemeye benzer olduğunu düşünebilirsiniz..

Shopify Planları

Temel Shopify – 29 $ / ay

Bir sonraki adım Basic Shopify. Bu sürüm, tamamen barındırılan kendi web sitenizi oluşturmanıza izin verir. Yeni bir iş kurmak için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte gelir. Aslında, girişimciler düşünülerek tasarlanmış ve fiyatlandırılmıştır. İşte bazı önemli noktalar:

Özellikleri

 • İki personel hesabı. Bunlar belirli bilgilere erişimi kısıtlamak için kullanılabilir ve sitenizi yönetmede yararlıdır.
 • Sınırsız ürün ve depolama alanı
 • Güvenlik ve güvenli ödemeler için SSL sertifikası
 • Blog
 • İndirim kodu oluşturma yeteneği
 • Manuel sipariş oluşturma

Müşteri Destek Seçenekleri

Shopify’ın başarısının büyük bir kısmı mükemmel müşteri hizmetlerine atfedilebilir. 7/24 desteğe başvurabilirsiniz. Temel planla, yardımlaşma söz konusu olduğunda aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleriniz vardır:

 • Telefon
 • E-posta
 • Canlı sohbet
 • heyecan
 • Facebook

Ayrıca, bilgi tabanlarını, SSS bölümünü ve eğiticilerini kontrol ettiğinizden emin olun. Muhtemelen kendi sorunuza cevap verebileceksiniz. Düzenli olarak bilgilendirici makaleler yayınlıyorlar ve her zaman kullanıcı deneyimini geliştirmek için istekli görünüyorlar.

Shopify Ücretleri

Aylık ücrete ek olarak, Shopify’ı kullanmanın başka maliyetleri de vardır.

Kredi Kartı Ücretleri ve İşlem Ücretleri: Temel plan ile, her online alışveriş için% 2.9 kredi kartı ücreti artı 30 ₵ ücret ödersiniz. Şahsen, satın alma oranları% 2,7’dir ve ekstra ücret düşürülür. Ayrıca, harici bir ödeme ağ geçidi kullanmayı seçerseniz,% 2.0 işlem ücreti vardır..

Aylık Fiyatlandırma: Ayda 29 $ ile Shopify Basic rekabetçi fiyatlıdır. Diğer büyük oyuncuların çoğunun aynı baloda olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte, Shopify bu fiyat noktasında sınırsız ürün ve depolama sunan bir avuçtan biridir.

Sözleşme Tasarruf Seçenekleri: Para biriktirmek için peşin bir ya da iki yıl ödeme yapabilirsiniz. Yıllık plan satın alın ve iki yıllık planda% 10 veya% 20 tasarruf edin.

İlave maliyet

Bir alan adı da satın almanız gerektiğini unutmayın. Bu, genellikle yaklaşık 10 $ çalışan yıllık bir ücrettir.

Shopify mağazası özel bir alan adına sahip olmanızı sağlar

Belirli uygulamaları satın alarak mağazanızı genişletmek istediğinizi de görebilirsiniz. Bunlar kesinlikle gerekli olmasa da, zaman zaman kullanışlı olabilirler. Fiyatlar tek seferlik bir ücretten aylık abonelik planlarına kadar değişir.

Temel Plan Kimler İçin En İyisidir?

İşinize yeni başlıyorsanız Temel plan size yardımcı olmak için fazlasıyla yeterli sunar. İşletmeniz büyüdükçe yeni sürüme geçmek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, Shopify Basic sağlam ve güçlü bir araç sağlar. Mağazanızı çalışır duruma getirirken gerçek bir sınırlama ile karşılaşmamalısınız.

Shopify – aylık 79 $

Shopify planı genişlemek için alana ihtiyaç duyan büyüyen işletmeler içindir. Ayrıca, müşteri ilişkileri ve iş yönetimine yardımcı olacak bazı daha gelişmiş e-Ticaret özellikleri ile birlikte gelir.

Özellikleri:

Tüm Shopify Basic özellikleri ve ayrıca

 • Hediye kartı oluşturma, satma ve kabul edebilme
 • Profesyonel raporlar
 • Terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma

Müşteri Destek Seçenekleri

7/24 müşteri desteği:

 • Telefon
 • E-posta
 • Canlı sohbet
 • heyecan
 • Facebook

Shopify Müşteri Destek Kanalları

harç

Kredi Kartı Ücretleri ve İşlem Ücretleri: Online işlemler için Shopify müşterilerinden% 2.6 + 30 ₵ kredi kartı ücreti alınır. Satın alma işlemleri şahsen yapılırsa, bu oran% 2,4 + 0’a düşer. Shopify ödemelerini kullanıyorsanız, işlem ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, üçüncü taraf ağ geçitlerinde% 1,0 işlem ücreti vardır.

Aylık Fiyatlandırma: Çoğu yerleşik işletme için 79 $ nominal bir ücrettir. Bu, özellikle bu planla ne kadar yapabileceğiniz göz önüne alındığında doğrudur. Cilalı, profesyonel ve büyüyen bir işletmeyi desteklemek için fazlasıyla yeterli.

Sözleşme Tasarruf Seçenekleri: Para biriktirmek için peşin bir ya da iki yıl ödeme yapabilirsiniz. Yıllık plan satın alın ve iki yıllık planda% 10 veya% 20 tasarruf edin.

İlave maliyet: Ek maliyet potansiyeli, tüm Shopify planları için aynıdır. Tamamen işlevsel bir mağazaya sahip olmak için uygulama satın almanız gerekmez. Ancak, belirli uygulamaların işletmeniz için faydalı olacağını görebilirsiniz..

Uygulama fiyatlandırması oldukça değişkendir. İhtiyaçlarınıza en uygun fırsatı bulabilmeniz için araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..
Son olarak, bir alan adının maliyetini unutmayın. Genellikle, bir alanın yıllık maliyeti yaklaşık 10 ABD dolarıdır.

Shopify Plan Kimin İçin En İyisi?

Shopify planı, büyümeye odaklanmış yerleşik işletmeler için en uygun olanıdır. Plan, hızlı bir şekilde genişlemek ve değişen ihtiyaçlara uyum sağlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri sağlar.

Gelişmiş Shopify – $ 299 / ay

Shopify’ın gelişmiş sürümü tamamen sınırsız olmasa da, oldukça yakın. Advanced Shopify fiyatlandırma planıyla gelen ek özellikler şunlardır:

Özellikleri:

Shopify’ın tüm özellikleri ve ayrıca

 • 15 personel hesabı
 • Gelişmiş rapor oluşturucu
 • Gerçek zamanlı nakliye şirketi

Müşteri Destek Seçenekleri

Tüm Shopify planlarında olduğu gibi, müşteriler üstün hizmet desteğinden yararlanmaktadır. Bilgi bankasında arama yapabilir veya doğrudan bir temsilciyle iletişime geçebilirsiniz. Topluluk forumları da çok aktif ve yardımseverdir. Son olarak, E-ticaret Üniversitelerinden faydalandığınızdan emin olun. Bu ücretsiz hizmet, sitenizi ve pazarlama stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki yollarla müşteri desteğiyle iletişime geçin:

 • Telefon
 • E-posta
 • Canlı sohbet
 • heyecan
 • Facebook

harç

Kredi Kartı Ücretleri ve İşlem Ücretleri: Advanced Shopify ile çevrimiçi alışverişlerde% 2,4 + 30 credit kredi kartı ücreti ödersiniz. Şahsen yapılan alımlar% 2.2 + 0 fee ücrete tabidir. Her zaman olduğu gibi, Shopify Payments’ı kullandığınızda işlem ücreti alınmaz. Harici ödeme ağ geçitleri için% 0,5 işlem ücreti ödemeye hazır olun.

Aylık Fiyatlandırma: Advanced Shopify için aylık 299 dolar. Açıkça ölçeklenebilir bir çözüme ihtiyaç duyan yerleşik işletmeler için tasarlanmış bir plan..

Sözleşme Tasarruf Seçenekleri: Tüm yıl boyunca peşin ödeme yaparak tasarruf edin. Shopify, bir yıllık planda% 10 indirim sunuyor. Bu 350 doların üzerinde bir tasarruf. İki yıllık bir plan satın alırsanız,% 20 indirimleriyle neredeyse 1.500 $ tasarruf edebilirsiniz.

İlave maliyet: Shopify veya BlueHost gibi başka bir sağlayıcı aracılığıyla bir alan adı satın alsanız da, yılda yaklaşık 10 ABD Doları ödemeyi bekleyebilirsiniz..

Web sitenizi genişlettikçe ve daha spesifik işlevler gerektirdikçe uygulamalar eklemek de isteyebilirsiniz. Uygulama fiyatlandırmasının bir kerelik bir ücret veya aylık abonelik olabileceğini unutmayın. Bir uygulamaya yatırım yapmadan önce araştırmalarınızı yaptığınızdan emin olun..

Gelişmiş Shopify Planı En İyisi?

Advanced Shopify, şirketlerine hızla uyum sağlayabilen ölçeklenebilir bir çözüme ihtiyaç duyan büyük işletmeler için en uygun yöntemdir. Bu, işletmenizle birlikte büyümek ve size genişlemeniz gereken araçları sağlamak içindir..

Shopify Plus

Shopify Plus yüksek hacimli işlemlere sahip mağazalar için kurumsal düzeyde bir yazılım çözümüdür. Dünyanın en büyük markalarından bazıları, çevrimiçi mağazalarına güç vermek için Shopify Plus kullanıyor. Sınırsız satış, ürünler ve bant genişliği ile birlikte gelir.

Shopify Plus Planı

Birincil hedef, işletmelerin ürünleri piyasaya sürmeye ve yeni pazarları hedeflemeye odaklanmalarını sağlayan uygun fiyatlı bir çözüm sunmaktır. Güçlü araçlar mağazanızı yönetmenizi ve BT maliyetlerini azaltmanızı kolaylaştırır. 7/24 özel destek, mağazanızı daha hızlı başlatmanıza da yardımcı olacaktır

Shopify Plus Sınırlamalar ve Gereksinimler

Shopify Plus gerçek bir sınırlama getirmiyor. Başlamak için yapmanız gerekenler Shopify ile iletişime geçin. Kişiselleştirilmiş fiyatlandırma ile birlikte sizin için özel bir plan oluşturacaklar.

Shopify Plus Plan Kim En İyi?

LA Lakers ve Dodocase iki Shopify Plus müşterisidir. Her ikisi de tanınabilir markalara ve uluslararası bir erişime sahiptir. Ayrıca benzersiz ihtiyaçları olan yüksek hacimli tüccarlardır. Shopify Plus ihtiyaçlarını karşılamak için idealdir.

En Büyük Rakiplerine Göre Shopify Fiyatlandırması

Magento

Magento, e-ticaret yazılım platformlarında bir başka büyük isim. En büyük fark Magneto CE’nin açık kaynaklı bir hizmet olmasıdır. Bu, teknik olarak ücretsiz olduğu anlamına gelir. Dünyanın her yerinden insanlar, eklenti ve uygulamalar oluşturarak programın oluşturulmasına gönüllü olarak katkıda bulunurlar.

Ne yazık ki, ücretsiz ekli birçok dizeyle birlikte gelir. Birincisi, kendi sunucunuzda barındırma sağlamak zorunda kalacaksınız. Ayrıca, kodlama söz konusu olduğunda oldukça deneyimli olmanız gerekecektir. Bu gereksinimlerden herhangi biri işlemek için çok teknikse, birini işe almanız gerekir. Maliyetler gerçekten toplanmaya başladığında.

Tasarımcılar ve geliştiriciler genellikle saatte 100-250 dolar arasında ücret alıyorlar. Sıfırdan bir site oluşturuyorsanız, saatler hızlı bir şekilde toplanabilir. Ayrıca, tüm eklentiler ücretsiz değildir. Uzantı fiyatları 99 at ‘den başlayıp 8.000 $’ a kadar yükselebilir.

Magento ayrıca çok sınırlı müşteri hizmetleri de sunmaktadır. Topluluk forumlarına göz atabilirsiniz. Ancak, çoğu durumda, sitenizi kuran kişiye danışmanız gerekir. Bu, sorunları çözmek için daha fazla çalışma saati anlamına gelir.

Özetlemek gerekirse, ek maliyetlerden bazıları:

 • Güvenlik
 • Alan adı
 • Barındırma
 • Tasarımcı ücretleri
 • Geliştirici ücretleri
 • Bilişim Destek
 • Eklentiler ve uzantılar

Gördüğünüz gibi, Magneto’nun “ücretsiz” maliyeti çabucak kontrolden çıkabilir.

Magento Kim En İyi?

Büyük bir başlangıç ​​maliyetine rağmen, Magento bazı gerçek pozitifler sunuyor. Sitenizi tamamen özelleştirmenizi sağlayan sofistike ve ölçeklenebilir bir programdır. Bununla birlikte, fiyat etiketi, onu daha köklü şirketler için en uygun hale getirir. Geniş bir kitleye ve yüzlerce ürüne sahip başarılı işletmeler Magneto’dan yararlanabilir.

BigCommerce

Fiyatlandırma planları ve mevcut özellikler söz konusu olduğunda, BigCommerce Shopify’a çok benzemektedir. Standart planları aylık 29,95 dolar. Shopify gibi, şunları sunar:

 • Tek tıklamayla kurulum
 • Ücretsiz temalar
 • 15 günlük ücretsiz deneme sürümü – kredi kartı gerekmez
 • Barındırma
 • Güvenlik
 • Sınırsız depolama alanı ve bant genişliği
 • Hızlı yükleme süreleri
 • Otomatik güncellemeler
 • Bir yıllık aboneliği önceden satın aldığınızda% 10 indirim

BigCommerce Kimin İçin En İyisidir?

Nihayetinde, BigCommerce ve Shopify aynı kitle için yarışıyor. Her ikisi de ilk web sitelerine başlayan girişimciler için çok uygundur. Seçim kişisel tercihinize bağlı olabilir. En sevdiğiniz temanın yalnızca Shopify’da mevcut olduğunu görebilirsiniz. Veya BigCommerce’e özgü belirli bir özellik.

Neyse ki, ikisi de ücretsiz deneme sunuyor. Son kararınızı vermeden önce ikisini de döndürün.

Volusion

Volusion bir diğer üst düzey platformdur. Mini plan için ayda sadece 15 $, bu büyük bir şey gibi görünebilir. Ancak, birçok sınırlama ile birlikte gelir. En fazla 100 ürün ekleyebilirsiniz ve bant genişliği sınırı 1 GB’dir. Ayrıca, yalnızca çevrimiçi desteğe erişebileceksiniz.

Yeni başlayanlar bile aylık 35 Dolar karşılığında Artı Planına geçmek isteyeceklerdir. Artı Planı özellikleri şunları içerir:

 • Sınırsız depolama alanı
 • 1.000 ürün
 • 3GB bant genişliği
 • Telefon desteği
 • Haber bültenleri
 • CRM
 • Terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma

30 dolarlık aralıktaki çoğu planın sınırsız bant genişliği ile geldiğini unutmayın..

Volusion’a karşı açık ara en büyük şikayet fiyatlandırma uygulamaları. Aylık abonelik fiyatlarının reklamını yaparken, tüm gizli ücretleri listelemezler. Beklenecek fiyatların kısa bir listesi:

 • SSL Sertifikası – 149 $
 • SSL Sertifikası Kurulumu (Kendi başınıza kuramazsınız) – 99 $
 • Yeni alan adı – 11,99 ABD doları
 • Bant genişliği ortalamaları – GB başına 7 $
 • Üçüncü taraf ödeme işleme ücretleri – işlem başına% 2,0-3,0
 • PCI hizmet ücreti aylık 1,83 $ – 3 $
 • “Volusion Powered by” bağlantısını kaldırma – 25 TL
 • Fesih ücreti – 99 $
 • Aylık beyan ücreti – 10 ABD doları

Premium temaların ve eklentilerin maliyetinin bile belirtilmediğine dikkat edin. Volusion sağlam bir platformdur, ancak fiyatlandırmaları şeffaf veya rekabetçi değildir.

Kim Volusion En İyi?

Özetle: ekstra ücretlerin farkında olan deneyimli kodlayıcılar. Platform bir WYSIWYG editörü sağlamaz. Sitenizi özelleştirmek için belirli miktarda kod bilmeniz gerekir. O zaman bile, fiyat değer olmayabilir. Beklenmedik ücretler hızlı bir şekilde artabilir. Volusion ile karşılaştırıldığında, Shopify insanların çoğunluğu için daha iyi bir seçimdir.

Shopify Planları SSS

 • Planımı istediğim zaman yükseltebilir veya düşürebilir miyim?
 • Evet! Planınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İster maliyetleri azaltmak ister daha fazla özellik için yükseltme yapmak isteyin, planları değiştirmekte özgürsünüz.
 • Aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim? Cezalar nelerdir?
 • Mağazanızı kapatabilir veya duraklatabilirsiniz. Duraklatmayı seçerseniz, mağaza yine de çalışır durumda olur, ancak müşteriler alışveriş yapamaz. Ayrıca işletme maliyetlerini de azaltacaktır. Shopify mağazanızı canlı tutacak ve 14 $ / ay duraklayacak.
 • Mağazanızı kapatmak kadar kolaydır. Tüm bunlar birkaç tıklama alır ve hesabınızı iptal edebilirsiniz. Mağazanızı kapatmak veya duraklatmak için herhangi bir ceza yoktur.
 • Ücretsiz deneme için kredi kartı bilgilerini girmem gerekiyor mu?
 • Hayır. Ücretsiz deneme sürümünüzü, hiçbir ödeme bilgisi girmeden birkaç dakika içinde başlatabilirsiniz..
 • Nasıl faturalandırılırım?
 • Shopify kredi kartınızdan her 30 günde bir otomatik olarak ödeme alır. Bir fatura alacaksınız, ancak herhangi bir işlem yapmanız gerekmeyecek. Faturanızda, işlem ve uygulama ücretlerinin yanı sıra aylık ücretiniz de bulunur.

Shopify Fiyatlandırması Üzerine Sonuç

Shopify açık ara en popüler Barındırılan e-Ticaret platformudur. Sağlam bir çözüm ve uygun fiyatlandırma planları sunar. İlk kez girişimciler bile Shopify’ın gücünü makul bir fiyata kullanabilirler.

Doğru planı seçmek, işletmenizle nerede olduğunuza ve ne kadar hızlı büyümek istediğinize bağlıdır. İyi haber şu ki, planları gerektiği gibi yükseltebilir ve düşürebilirsiniz. Sadece aynı maliyet, çok yönlülük ve esneklik kombinasyonunu sunan çok sayıda platform yok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map