E-Ticaret Web Sitenizi Başlatmak İçin Shopify Artıları ve Eksileri

Mağazanıza güç sağlamak için en iyi e-ticaret platformu için alışveriş yapıyorsanız, muhtemelen Shopify’a rastlamaya devam edersiniz. Bir endüstri lideridir ve sürekli olarak ilk üç platform arasında derecelendirilmiştir.


Shopify kesinlikle etkileyici bir araç olsa da, ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha fazla seçenek olabilir. En iyi satın alma kararını verebilmeniz için e-Ticaret yazılımının artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shopify e-Ticaret mağazası oluşturucu avantajları ve dezavantajları

ALIŞVERİŞ PROS

Shopify e-Ticaret platformunun uzun bir profesyonel listesi ile geldiğini inkar etmek yok. İşte önemli noktalardan sadece birkaçı.

Anahtar teslim çözüm: Shopify kullanıma hazır. Kurulum işlemine zaman ve para yatırmak konusunda endişelenmenize gerek yok. Kaydolduktan sonra mağazanızı tasarlamaya ve inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Hızlı ve kolay kurulum aynı zamanda en kısa zamanda satış yapmaya ve kazanç elde etmeye başlayabileceğiniz anlamına gelir. Sitenizi oluşturmak için aylar hatta yıllar geçirmek zorunda kalmayacaksınız.

Önemli yerleşik özellikler

Barındırma: Shopify mağazanızı çalıştırmak için güçlü sunucularını kullanır. Bu aynı zamanda herhangi bir teknik problemi çözdükleri anlamına gelir. Kendi sunucularınızı çalıştırma ve sorun giderme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yeni başlayanlar için, bu büyük bir artı.

Güvenlik: Shopify (şimdiki değeri) PCI DSS uyumlu. Bu, kredi ve banka kartı güvenliği için endüstri standartlarını karşıladıkları anlamına gelir. Müşterileriniz finansal bilgilerinin korunduğundan emin olabilirler.

Shopify, PCI DSS uyumlu

Ayrıca, mağazanız ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Bu koruma katmanı hassas verileri şifrelemek için çalışır. Alışveriş yapanların bilgilerini korumanın başka bir yoludur. Bazı e-Ticaret web sitesi oluşturucuları, bir sertifika satın almanızı ve yüklenmesini sağlamak için ödeme yaparsınız.

SEO: Shopify ile SEO uzmanı olmak kolaydır. Yerleşik özellikleri e-Ticaret SEO pratik olarak aptal geçirmez. Program otomatik olarak bir site oluşturur, ek analiz programlarıyla entegre olur ve meta açıklamaları ve etiketleri güncellemenizi sağlar. Tek yapmanız gereken boşlukları doldurmak ve siteniz arama motoru dostu olarak başlayacak.

Shopify web sayfası SEO ekran detayları

Kullanım Kolaylığı Arayüzü: Kullanım kolaylığı için yüksek notlar tasarım özelliklerinin ötesine geçer. Editör yeni başlayanlar için harika olsa da, gösterge tablosunun geri kalanı da öyle. Herkes kolayca yolunu bulabilir. Organizasyon mantıklı ve kurulum hem görsel olarak çekici hem de açıkça işaretlendi.

Uygulama mağazası: Shopify uygulama mağazasında, site özelliklerinizi genişletmek için kullanabileceğiniz binlerce eklenti vardır. Bazıları bir kerelik ücret veya aylık abonelik gerektirse de, birçoğu tamamen ücretsizdir. Sürekli yeni uygulamalar eklendiğinde, yapabilecekleriniz için sınır yoktur.

Shopify App Store

Shopify POS Uygulaması: Shopify çevrimiçi satışların ötesine geçiyor. POS uygulamasıyla, ürünleri canlı etkinliklerde kolayca satabilirsiniz. Mallarınızı pazarlara, fuarlara, pop-up’lara ve diğer toplantılara götürün. Uygulama anında işlem yapmayı kolaylaştırır.

hız: Hızlı yükleme süreleri çeşitli nedenlerden dolayı önemlidir.

 • 1. Arama motorları daha hızlı yükleme sürelerine sahip siteleri ödüllendirir. Yavaş sunucular aslında sıralamanızı olumsuz etkileyebilir.
 • 2. Online alışveriş yapmak sabırsız. Potansiyel bir müşterinin sayfanızı terk etmesine neden olması fazla bir şey gerektirmez. Web sitenizde beklemek zorunda kalmak onları uzaklaştırabilir.
 • 3. profesyonelce görünüyor. İyi bir ilk izlenim için sadece bir şansınız var. Yavaş bir site sitenize güven aşılamaz.

Müşteri desteği: Shopify müşterisi olarak, müşteri desteğine 7/24 erişebilirsiniz. Onlarla şu adresten iletişim kurabilirsiniz:

 • Telefon
 • E-posta
 • Canlı sohbet
 • heyecan
 • Facebook

Mükemmel müşteri desteği seçeneklerini Shopify.

Ayrıca, bir işletme sahibi olarak çeşitli CRM araçlarına erişebilirsiniz. Bunları hoş bir alışveriş deneyimi yaratmak ve siparişleri yönetmek için kullanabilirsiniz. Tüm bu özellikler yerleşik ve ilk günden itibaren kullanıma hazır.

Temel Pazarlama Araçları: Bir siteniz olduğunda, ürünlerinizi pazarlamaya başlamanın zamanı gelmiştir. Shopify, sayfalarınızı site haritaları, meta etiketler, açıklamalar ve sosyal medya entegrasyonu ile optimize etmeyi kolaylaştırır. Diğer pazarlama araçları şunları içerir:

 • Müşteri izleme ve raporlama
 • Promosyon oluşturma ve indirim sunma yeteneği
 • Bülten ve e-posta şablonları
 • Blog özellikleri
 • Mobil cihazlar için duyarlı tasarım
 • Kapsamlı uygulama mağazası

Kapsamlı bir pazarlama kampanyası yürütmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Ek araçlar uygulama mağazasından eklenebilir. Çok sayıda ücretsiz ve uygun fiyatlı seçenek var.

tasarlamak

Shopify Templates Mağaza

Bir çevrimiçi mağaza açmanın en büyük maliyetlerinden biri, sitenizi tasarlamak için bir geliştirici kiralamaktır. Saatlik fiyatlar 100 $ ‘dan başlayıp 200 $’ ın ötesine geçebilir. Ağır bir fatura hazırlamak uzun sürmez. Bu, özel tasarımı birçok girişimin fiyat aralığından çıkarır.

Neyse ki, Shopify ile profesyonel bir geliştiriciye ihtiyacınız olmayacak. Herkes bir site oluşturabilir. WYSIWYG editörü sayfaları özelleştirmeyi kolaylaştırır. Değişiklik yapmak için nasıl kod yazacağınızı bilmenize gerek yoktur.
Sorun yaşarsanız, müşteri desteğine başvurabilir veya kaynak araçlarını kullanabilirsiniz. Sağladıkları:

 • Kapsamlı SSS sayfaları
 • Bir topluluk forumu
 • Bir bilgi tabanı
 • Web sitesi kurma üniversitesi.

Platform yeni başlayanlar için mükemmel, ancak daha deneyimli girişimciler için yeterince çok yönlü.

Duyarlı Web Sitesi Tasarımı

Duyarlı şablonları Shopify.

Alışveriş yapanların çoğu mobil cihazlarına göz atmak ve alışveriş yapmak için kullanıyor. Web siteniz yanıt vermiyorsa, satışları dönüştürmek için mücadele edeceksiniz. Shopify, web sitenizin telefonlarda, tabletlerde ve dizüstü bilgisayarlarda iyi görünmesi için duyarlı tasarıma sahip temalar sunar. Müşteriler ürünlerinizi kolayca görüntüleyebilir ve bulundukları her yerde ödeme yapabilir.

Birçok Ücretsiz Tema

ECommerce platformları, kaç tane ücretsiz tema sunduklarına göre oldukça değişkendir. Shopify bu kategorideki aralığın ortasında yer alıyor. Şu anda 10 ücretsiz tema arasından seçim yapabilirsiniz. Premium temalar 80 ila 150 dolar arasında değişiyor. 10 çok fazla görünse de, ücretsiz temalarının kalitesi rekabetin çok üstünde.

Shopify Web Sitesi Şablonları

Ayrıca Shopify ücretsiz temalarının iyi tasarlanmasına ve kolayca özelleştirilmesine yardımcı olur. WYSIWYG editörü basit sürükle ve bırak değişiklikleri yapmanızı sağlar. Ayrıca temanın koduna erişebilir ve HTML veya CSS ile ayrıntıları özelleştirebilirsiniz. Boyutlandırmayı ayarlayın, renkleri değiştirin ve görüntüleri kolayca ekleyin.

Eklentileri

Shopify yazılımının bir diğer yararı da sürekli olarak uygulama mağazalarını genişletmesidir. Belirli bir aracı veya uygulamayı bulamazsanız, yakında kullanıma sunulacaktır. Sürekli olarak müşteri ihtiyaçlarını iyileştirmenin ve karşılamanın yollarını arıyorlar.

Shopify esnek yazılım platformu siz ve değişen pazarla birlikte büyümeye devam edecektir. Şu anda seçim yapabileceğiniz binlerce eklenti var ve bu sayı her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Shopify da entegrasyon sürecini kolaylaştırdı. Bir uygulamayı satın aldıktan veya indirdikten sonra, hemen başlatılması kolay olacaktır. Tipik olarak, çok az kurulum vardır ya da hiç kurulum yoktur. Mağazanızın işlevselliğini artırmak yalnızca birkaç tıklama alır.

ALIŞVERİŞ İNŞAATLARI

Fiyatlandırma

Piyasada kendinden barındırılan birkaç ücretsiz seçenek olduğunu fark etmiş olabilirsiniz: Magento, Zen Cart, PrestaShop. Ücretsiz etiketi çekici gelse de, bir sorun var. Bu e-Ticaret alışveriş sepetlerini kullanabilmek için kodlama konusunda akıcı olmalısınız. Aksi takdirde, mağazanızı tasarlamak için bir geliştirici kiralamanız gerekir. Bu durumda, “ücretsiz” maliyet hızla kaybolur.

Ayrıca, kendi kendine barındırılan seçenekler de gizli ücretlerle gelebilir. Shopify’a yerleşik ödeme ağ geçitleri, güvenlik sertifikaları ve diğer özellikler için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

Esasen, kendi kendine barındırılan seçenekler teknik bilgiye sahip olanlar için en iyisidir. Yeni başlayan biriyseniz, Shopify hala büyük bir değerdir. Kendi sitenizi hızlı bir şekilde tasarlayabilmeniz aylık aboneliğe değer.

Özelleştirme Zorlukları

Bazı kullanıcılar Shopify temalarının özelleştirilmesinin zor olduğundan şikayet ediyor. Shopify, Liquid adlı kendi kodlama dilini icat etti. Başka dillere alışkınsanız, öğrenme eğrisi olacaktır.

Tersi, Sıvı kullanarak kilitlenmemenizdir. Kullanıcılar hala değişiklik yapmak için HTML, CSS ve JavaScript kullanma seçeneğine sahiptir. Yalnızca PHP’ye güvenenler potansiyel olarak sorunlarla karşılaşacaktır.

Pazarlama Araçları Çok Temel

Bir diğer yaygın şikayet, yerleşik pazarlama araçlarının çok temel olmasıdır. Bu, sopa yapmak için zor bir argüman. Shopify siteleri, ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte gelir. Bir boşluk varsa, tek yapmanız gereken uygulama mağazasını ziyaret etmektir. Herhangi bir kullanıcının mevcut en iyi pazarlama araçlarına sınırsız erişimi vardır.

organizasyon

Shopify, kategori isimleri söz konusu olduğunda ilginç bir seçim yaptı. Kafa karıştırıcı olabilir ve sitede gezinmeyi zorlaştırabilirler. Bu kullanıcı deneyiminden uzaklaşır ve gereksiz bir öğrenme eğrisi oluşturur. Bu con kolayca üstesinden gelmekle birlikte, yine de sinir bozucu.

Göç

Platformları değiştirmeye karar verirseniz, Shopify taşınmayı kolaylaştırmaz. Bu yaygın bir uygulama olsa da, mağaza bilgilerinizin bir kısmını kaybetmek anlamına da gelebilir. Umabileceğiniz en iyi şey, sitenizin CSV dışa aktarılmasıdır. Bu, bir e-Ticaret platformu seçerek zaman ayırmak için iyi bir nedendir. Herhangi bir ücretsiz denemeden yararlanın, böylece yolda göç etmek konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Shopify Kim En İyi?

Shopify aslında bir online mağaza açmak isteyen insanların çoğu için çok uygundur. Kod bilmeyen insanların büyük çoğunluğuna hitap eder. Bu, bir mağaza tasarlarken ve geliştirirken büyük bir tasarruf anlamına gelir. Temelde herkes birkaç saat içinde bir mağaza açabilir ve açabilir.

Shopify ayrıca piyasadaki en iyi fiyatlandırma planlarından birine sahiptir. Gerektiğinde yükseltebilir ve düşürebilirsiniz. Temel plan bile ihtiyacınız olacak ve uygulama mağazasına erişebileceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir. Kredi kartı ücretleri olsa da, bunlar standart.

Shopify Alternatifleri

Shopify büyük bir kitleye hitap eden harika bir platform olsa da, orada başka seçenekler de var. Volusion, BigCommerce ve Magento genellikle Shopify ile en üst sırada yer alıyor. Ve iyi bir nedenden dolayı. Tüm bu platformlar aynı pazarın payı için yarışıyor. Hepsi işinizi kazanmak için çok çalışıyor.

Bununla birlikte, sonunda, Shopify yazılım platformu birkaç nedenden dolayı hala en üst sırada yer almaktadır:

 • 1. En iyi temalar. Diğer büyük oyuncuların daha fazla teması olsa da, Shopify’ın temaları daha iyi tasarlanmış ve daha profesyonel görünümlüdür. Tabii, bu tamamen bir fikir ve kişisel zevk meselesi. Kendiniz görmek istiyorsanız, etrafınıza bakmak için ücretsiz denemeleri kullanın.
 • 2. Süper kullanıcı dostu. Magento, bazı teknik bilgi gerektiren açık kaynaklı bir programdır. BigCommerce ve Volusion sürükle ve bırak editörleri sunar, ancak Shopify kullanım kolaylığı için yüksek puanlar alır.
 • 3. Sınırsız özellikler. Shopify ile asla fazlalıklar hakkında endişelenmenize gerek yok. İstediğiniz kadar ürün ekleyebilir ve sınırsız depolama alanı ve bant genişliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Yükseltilmiş bir paket için ödeme yapmaya gerek yoktur.
 • 4. müşteri hizmetleri. Shopify mükemmel müşteri hizmeti için bir standart belirler. Kullanıcılar 7/24 bir temsilciye ulaşmanın uzun bir yol listesine sahiptir. Diğer platformlar doğrudan erişim için daha fazla ödeme yapmanızı sağlar.
 • 5. Sürekli güncellemeler. Bir Google trendlerine göz atarsanız, Shopify çekiş kazanmaya devam eder. Rakipleri de oldukça adil değil. Bunların çoğu Shopify’ın özelliklerini geliştirme taahhüdünden kaynaklanıyor. Shopify, pazara uyum sağlamaya ve gerektiğinde yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Güncel olmadığı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Shopify, kodlama deneyimi olmayan yeni başlayanlar için en iyi seçim olarak öne çıkarken, bu herkes için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez. Kodlama deneyiminiz varsa Magento’nun daha kolay özelleştirilebilir olduğunu görebilirsiniz. Veya BigCommerce’de mükemmel temayı bulabilirsiniz.

Shopify’ın kitlesel bir çekiciliği var, ancak bir platforma başlamadan önce alışveriş yapmak her zaman sizin yararınıza olacaktır..

Sonuç: Profesyoneller Eksilerden Ağır mı?

Şüphesiz. Aslında, kullanıcıların bahsettiği eksilerin çoğu gerçekten çekişe sahip değildir. Herhangi bir dezavantaj, kullanıcıların çok küçük bir bölümünü etkileyecektir.

Sıradan bir insanın bir çevrimiçi mağaza tasarlaması ve başlatması hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu dünyadaki girişimciler için harika bir haber.

Teknik bilgi veya bütçe söz konusu olduğunda artık büyük engeller kalmıyor. Ayda yaklaşık 30 ABD doları karşılığında, bilgisayarı olan herkes Shopify ile profesyonel bir web sitesi oluşturabilir. Kendi başına grev yapmak için harika bir zaman ve Shopify bu hareketin büyük bir parçası.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map