E-Ticaret Kitlenizi Büyütmenin ve Çevrimiçi Para Kazanmaya Başlamanın 6 Yolu

Bir çevrimiçi mağaza kuran işletme sayısı artmaya devam ettikçe, pazar araştırma şirketi Forrester 2022 yılına kadar tüm perakende satışların% 17’si e-Ticaret yoluyla üretilecek. Alışveriş yapan kişiler giderek daha fazla çevrimiçi işlem yapıyor ve Shopify, Wix ve diğerleri gibi hizmetler hızlı ve kolay bir şekilde bir mağaza kurmayı mümkün kılıyor. İşletmenizi henüz çevrimiçi yapmadıysanız, bunu düşünüyor olabilirsiniz.


Ancak, envanterinizi çevrimiçi duruma getirmek, çevrimiçi işletmenizi başarılı kılmak için yeterli değildir. Ürünlerinizi çekici hale getirmenin yanı sıra, web sitenizin çekici, güvenli ve gezinmesi kolay olması gerekir.

E-Ticaret Kitlesi Büyütme İpuçları src=

Ziyaretçilere hoş bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunan yüksek kaliteli bir web sitesine sahip olmak, e-Ticaret yoluyla satış yapmak için çok önemlidir – bu, insanların alışverişe devam etmesini sağlayan tuğla ve harç mağaza ortamı oluşturmaya benzer. Ziyaretçileri alıcıya dönüştürmek ve çevrimiçi mağazanızı en iyi yatırım getirisi için optimize etmek için bu altı ipucuna göz atın.

1.  Sağlam bir e-Ticaret Vakfına sahip olduğunuzdan emin olun

Bir çevrimiçi mağaza kurmanın ilk adımı, müşterilerin ürünlerinizi bulmasını ve satın almasını kolaylaştıracak bir e-Ticaret platformuna yatırım yapmaktır. Shopify, sektördeki en tanınmış isimlerden biridir, ancak karşılaştırılabilir hizmetler sunan birçok e-ticaret platformu vardır. Çevrimiçi işinizde hangi yazılıma güvenmek istediğinizi araştırırken şu özellikleri göz önünde bulundurun:

 • Güvenilir Web Hosting: Hangi platformu seçtiğinize bağlı olarak, e-ticaret mağazaları tamamen barındırılan ve kendi kendine barındırılan paketler halinde gelir. Tamamen barındırılan, şirketin sitenizin tüm teknik yönlerini sizin için halledeceği, ancak genellikle daha pahalı olduğu anlamına gelir; kendi kendine barındırılan planlar size tam kontrol sağlar, ancak bir barındırma hesabını nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için daha fazla sabır ve istek gerektirir.
 • Özelleştirilebilir Tasarım: Envanterinizi çevrimiçi mağazanızda sunmanın birden fazla yolu vardır. Büyük görüntüler ve en az metin içeren basit, zarif bir tasarım düşünebilirsiniz, ya da daha çok basılı katalog gibi görünmesini isteyebilirsiniz. Vizyonunuza uygun olup olmadığını görmek için platformdaki ücretsiz ve ücretli temalar da dahil olmak üzere tasarım seçeneklerine göz atın.
 • Güvenlik: Çevrimiçi bir satıcı olarak, PCI Veri Güvenliği Standartları müşteri ve işlem verilerini güvende tutmak için. Birinci sınıf güvenlik bir zorunluluktur. SSL sertifikaları sunan ve bir tarayıcının işlemleri güvenli bir şekilde işlemesine izin veren platformların yanı sıra sunucu izleme, kötü amaçlı yazılım taramaları ve sahtekarlık koruması gibi ek güvenlik önlemlerini arayın.
 • Destek ve Belgeler: Özellikle e-ticaret konusunda yeniyseniz, platformda bazı şeylerin kaçınılmaz olarak nasıl yapılacağı ile ilgili sorular. Çevrimiçi mağaza yönetiminin daha zorlu yönlerinde size yol gösterebilecek açık ve eksiksiz belgelerin yanı sıra müşteri desteğinin bulunduğundan emin olmak istersiniz..
 • Büyüme Odası: Çevrimiçi bir mağaza küçük başlayabilir, ancak herhangi bir işletme gibi, umarım zaman içinde büyüyecektir. Gerektiğinde ölçeklendirmek veya küçültmek için seçenekler sunan bir platform seçmek ve sınırlama olmaksızın yeni özellikler ve içerik eklemek önemlidir.

Web barındırma ve çevrimiçi bir e-ticaret platformu ile sıfırdan başlamayı veya tamamen barındırılan bir sistemi tercih etmeyi seçerseniz olsun, başarılı mağazaların birçok özelliği aynı kalır. Hangi yolun mağazanız ve bütçeniz için en anlamlı olduğunu görmek için araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..

2.  Hız ve Güvenilirliği Vurgulayan Güçlü Bir Web Ana Bilgisayarı Seçin

Seçtiğiniz web barındırıcısı, web siteniz hakkında, sayfalarınızın yüklenme süresinden işlemlerin güvenliğine kadar müşterinizin deneyimini etkileyen birçok şeyi belirleyebilir. Tüm web hosting planları küçük işletmeleri veya e-Ticaret’i desteklemek için yapılmamıştır, bu nedenle bir ev sahibi için alışveriş yaparken şu niteliklere bakın:

 • hız: Daha hızlı web siteleri daha fazla müşteri kazanır ve tutar – bu kadar basit. Sürekli olarak hızlı bir web barındırma işletmeler ve arama motoru sonuçlarına yerleştirme için en iyisidir. Sıklıkla geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kata kadar daha yüksek hızlara sahip katı hal sürücüleri ile gelen planlara bakın.
 • Güvenilirlik: E-Ticaret siteleri için, sunucu hataları nedeniyle sitenin çalışma süresi ne kadar az olursa, o kadar iyidir. Müşterilerin web sitenize her zaman erişebilmelerini ve satın alma yapabilmelerini sağlamak için% 99,9 veya daha fazla çalışma süresini garanti edebilecek bir web barındırıcısı bulun.
 • Destek: İdeal olarak, küçük bir işletme için bir web barındırma çeşitli zorluklar size yardımcı olmak için birden fazla kanal üzerinden 7/24 destek sunacak. Bir sorun olduğunda, telefon görüşmesi, sohbet veya e-postanızı hemen yanıtlamak için ana makinenize güvenebileceğinizden emin olun – ne olursa olsun.
 • Depolama: Küçük veya orta ölçekli bir işletme için bile, depolama miktarını (sitenizde, metin dosyalarından videolara kadar olan her şey) sınırlamak işletmenizi geri tutabilir. Önemli ve hızlı depolama aygıtları, performans sınırlamalarına uymadan işinizi geliştirme kapasitesini size verecektir.
 • Düşük Maliyet: Yepyeni bir iş kurarken, maliyetlerinizi en aza indirmek bir gelir ve güvenilir bir gelir oluşturmak için çok önemlidir. Ancak girişimciler, paranın karşılığını daha fazla veren bir barındırma paketinin pazarlık bodrum seçeneklerini atlamaya dikkat etmelidir – ayda birkaç dolar tasarruf adına özellikler, performans veya güvenlikten ödün vermeyin.

En iyi e-ticaret web barındırma ve site oluşturucuları Web sitesi oluşturmayı ağrısız hale getiren kullanıcı dostu şablonlar ve sürükle ve bırak arabirimleri ile kullanıcılara yüksek performanslı barındırma sağlayarak her iki dünyanın en iyisini karıştırın.

3.  Dönüşümleri En Üst Düzeye Çıkaran Kullanıcı Dostu Bir Tasarım Bulun

Bir çevrimiçi işletmeyi ziyaret edenler, ürünleri nerede bulacağınız ve mağaza ile nasıl iletişim kuracağınız konusunda her şeyin açık ve anlaşılır olmasını beklerler. Açıkça etiketlenmiş düğmeler, öne çıkan başlıklar ve sezgisel gezinme, sorunsuz bir alışveriş deneyimine katkıda bulunur. Birçok e-Ticaret sitesi hala bu işareti kaçırıyor, ancak bunlardan biri olmak zorunda değilsiniz.

Çok sayıda çevrimiçi mağaza var ve sitenizi ziyaret eden kişilerin birkaçını daha önce ziyaret etmiş olmasını bekleyebilirsiniz. Bu zaten iyi bir online alışveriş deneyimi nasıl bir fikir var demektir. Kullanıcı deneyimi tasarımındaki uzmanlar, bu özellikleri kullanıcılar için en önemli olanlardan bazıları olarak belirlemiştir:

 • Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri: Bir müşterinin bir ürün satın almasını veya bülteninize kaydolmasını istiyorsanız, bağlantı veya düğme genellikle sayfanın üst kısmında açıkça görülebilir olmalıdır. Dikkatlerini çekmek için göze çarpan bir renk kullanın. Tıklandığında, sonuçta ortaya çıkan ödeme işlemi veya kayıt formu kullanıcıyı bunaltmamalıdır; bunun yerine, temel bilgileri verin veya isteyin.
 • Arama çubuğu: Kullanıcıların bir arama çubuğu aramak zorunda kalmamaları gerekir. Kritik öneme sahip işlevsellik son derece görünür olmalı ve müşterileri tam olarak aradıkları ürüne veya sayfaya yönlendirebilmelidir. İdeal olarak, deneyimlerini daha da kolaylaştırmak için kullanıcı sorgularını otomatik olarak tamamlayan bir çözüm bulun.
 • Menü ve Gezinme: Net başlıklar ile gezinmenizi kolay anlaşılır hale getirin. Müşterileri bunaltmamak veya kaybetmemek için sadeliği etkililikle dengelemek isteyeceksiniz. Ürünlerinizi dahili olarak düzenleme biçiminizden farklı olsa bile, müşteriler için anlamlı olan kategoriler ve alt kategoriler oluşturun. Kullanıcıların izledikleri yolu hatırlayabilmeleri için ekmek kırıntıları ekleyin.

Çeşitli çevrimiçi mağaza şablonlarında gezinmeyi engellemek yerine kullanıcı deneyimlerine ve işlevlerine odaklanın. Elbette, renk düzenlerini göz önünde bulundurmanız gerekir markanızla ve tepkinizle ilgili oldukları için çeşitli tonlar bilinçaltında nihayetinde ortaya çıkar, ancak önce somun ve cıvatalara dikkat etmenizi öneririz.

4.  Net ve İlgi Çekici İçerik Yaz

Bir e-ticaret mağazası, ürünlerinizi ele geçirebileceğiniz bir alandan daha fazlası olmalıdır: markanız hakkında müşteri tabanınızla sürekli bir görüşme yapmak için çevrimiçi bir alandır. İster bir blog ister ürün açıklamaları, isterse müşteri yorumları olsun, sitenizdeki içerik, alıcıların işletmeniz hakkında ne düşündüklerinde büyük rol oynar. Müşterilerinizin kim olduğunu ve onları satın almaya motive eden şeyleri anlamak için uyumlu bir çaba gösterin, böylece içeriğinizi ilgi alanlarına göre özelleştirebilirsiniz.

İçerik pazarlaması, müşterileri etkilemenin en etkili yollarından biridir ve onları işletmenize çekecek. Blogunuzu ve sosyal medyanızı sürekli güncellemek önemli olsa da, burada nicelikten fazla nitelik kuralı geçerlidir. Alanı doldurmak için sadece yüzlerce kelime yayınlamayın; tavsiyelerinizin, haberlerin veya eğlencenin müşteriler için değerli olduğundan ve hem hedeflerini hem de sonuçlarınızı desteklediğinden emin olun. Blog, işletmenizi tanıtmak ve müşteri geribildirimi almak için harika bir yoldur (ayrıca, arama motoru sıralamalarında yardımcı olur – daha sonra daha fazlası).

Bir e-Ticaret platformu seçerken, içeriği kolayca güncellemenizi ve eklemenizi sağlayan güvenilir bir içerik yönetim sistemine sahip olup olmadığını kontrol edin. Metin, resim ve hatta videolar yerleştirme araçlarına sahip olmak, insanları sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenmeye teşvik eder.

5.  Güçlü Anahtar Kelime Araştırmalarıyla Daha Fazla Alışveriş Yapan Kişi

Çevrimiçi mağazanızın web’de keşfedilebilmesi, büyük ölçüde arama sonuçlarında ne kadar görünür olduğuna bağlıdır.. E-Ticaret trafiğinin yaklaşık% 40’ı arama motorlarından geliyor, Google, Bing, Yahoo ve benzerlerini işletmenizin başarısı için kritik önemde yapmak.

Arama motoru optimizasyonu veya SEO sanatı, kullanıcıların ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve işletmenizi çevrimiçi ortamda nasıl arayacağını gösteren içerik oluşturmak için taktikleri birleştirir. bir SEO’nun temel bileşeni anahtar kelime araştırmasıdır, ürünlerinizi ve işletmenizi tanımlamak için en iyi kelimeleri ve kelime öbeklerini keşfetmeyi içerir. Tesadüfen, bu anahtar kelimeler kullanıcıların sizi bulmak için bir Google aramasını büyük olasılıkla kullandıklarıyla eşleşir. Bu kelimeler ve kelime öbekleri, ürünlerinizin açıklamalarından blog yayınlarınıza kadar web sitenizdeki herhangi bir içerikte kullanılabilir.

İyi SEO anahtar kelime kullanımı çabalarınızı yönlendirmek için kelime ve deyimlerin bir ilk listesini yapmak içerir. Gibi ücretsiz çevrimiçi araçlar Google Analytics ve MozBar, ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olabilir. Araştırmanızda spesifik olmaktan korkmayın – en az üç kelime içeren, aramaların büyük kısmını oluşturan ve dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olan uzun kuyruklu anahtar kelimeler.

6.  Tamamlayıcı Gelir Akışlarını Keşfedin

Para kazanmayı umduğunuz birincil yol ürünlerinizin satışından geçmesine rağmen, web sitenizde para yatırmanın diğer yollarını indirmeyin. Çevrimiçi işinize başlangıçta bir başlangıç ​​yapmak ve geliri toparladıktan sonra gelirinizi desteklemek için başka gelirler oluşturmak mümkündür..

Daha sonra, e-Ticaret için, reklamcılık çevrimiçi para kazanmanın en yaygın yollarından biridir. Web sitenize ilgili ürünler için reklam yerleştirmek fazladan nakit getirecek ve müşterilerinizin beğendikleri ürünleri bulmalarına yardımcı olabilir. Benzer bir şekilde, sponsorlu misafir yayınlarını kabul etmek için blogunuzu ve içerik pazarlama yeteneğinizi kullanmayı düşünün veya diğer mağazalara makaleler ekleyerek ağınızı büyütün.

Doğrudan satışların yanı sıra, mağazanızdan elde edilen geliri artırmak için en iyi iki strateji, müşterilere ürünlerinizi çevreleyen yaşam tarzı veya kültürle ilgili ek bilgiler veren, katma değerli içerik veya abonelik hizmetlerinin yerleştirilmesini içerir..

Dijital indirme veya kayıtlar yoluyla blogunuzdaki ücretsiz içeriğe ek olarak makul bir fiyata premium içerik sunmayı düşünün. Keşfetmeye değer başka bir model, ürünlerinizi müşterilere düzenli olarak teslim eden bir abonelik hizmeti sunmaktır – seçtikleri belirli öğeler veya onlar için küratörlü öğeler.

Bugün mevcut olan tüm araçlarla çevrimiçi para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sitenize trafik çekmek ve takipçileri kazanmak için sürekli çalışma ile adanmışlık ve sebat gerektirir. Bununla birlikte, yukarıda ayrıntıları verilen altı stratejiyi uygulayarak kendinizi başarıya ayarlayabilirsiniz..

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me