Bir e-Ticaret Online Mağazasına Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 39 Şey

Online mağazalar para kazanmanın kolay bir yoludur. Önde gelen e-Ticaret platformları birkaç saat içinde bir çevrimiçi mağaza kurmanıza yardımcı olabilir. Kodlama dehası olmak zorunda değilsiniz.


Teknoloji bazı parçaları karmaşık hale getiriyor, ancak yine de kolay değil. Sağlam bir planınız yoksa başarısız olabilirsiniz. Daha ileri gitmeden önce bu planı yapın. Bir e-Ticaret işine başlamak hakkında bu 39 soruyu kendinize sorun.

Contents

1. Nasıl bir e-Ticaret iş planı oluşturabilirim??

Altı unsur vardır:

Yönetici Özeti – Bu bölümü en son yazacaksınız. Diğer yedi unsuru özetler. Yine de, planlama sürecinizin başlangıcına aittir..

Şirket tanımı – Şirketinize üst düzey bir genel bakış. Hangi ürün ve hizmetleri sunacaksınız? Müşterileriniz kimler? Çevrimiçi mağazanızın rekabet avantajları nelerdir? Cevaplar ayrıntılar için derin bir dalış gerektiriyor. Ardından, bir veya iki paragrafta toplayın. Asansör ziftiniz olacak.

Pazar araştırması – Sektörünüz ve hedef pazarınız hakkında ne biliyorsunuz? Bunlar bağırsak duyguları olamaz. İnternetteki ücretsiz kaynaklar, gerçeklere ve rakamlara sahip olmamanız gereken mazeretleri ortadan kaldırır.

Ürünler ve servisler –Online mağazanız ne sunacak? Buna müşteri açısından yaklaşın. Bunu yapmak için, bu ürünleri ve hizmetleri neden sunacağınızı bilmeniz ve açıklamanız gerekir.

Pazarlama ve Satış –Müşterilere ulaşma yaklaşımınız nedir? Çevrimiçi bir mağaza kurmanız, geleceği anlamına gelmez. Hatta bir şeyler satın alabilirsiniz. “Neden” yönünü stratejilerinizle keşfedin. Hedef pazarınıza nasıl ulaşacağınızı tanımlayın.

Finansal projeler –Çevrimiçi satış geliri için umut veremezsiniz. Bunu yapmak zorundasın. Eğer başarılı olursanız, bir kâr görecek misiniz? Operasyonel gerçekler ve rakamlar, tahmin etmenize yardımcı olan temel hatlardır. Operasyonları karşılamak için ne kadar satmanız gerekecek? Sadece ne olduğunu görmek yerine hedefler belirleyin.

2. Çevrimiçi mağazam için nasıl bir niş seçerim?

Kendinize bir soru sorarak bu soruya cevap verin. Tutkun nedir?

Faderlerin kısa ömürleri vardır. Bugün sıcak olanı satmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturursanız çok fazla rekabetiniz olur. Ayrıca, bu ürün artık sıcak olmadığında da hatalı olarak onlara katılacaksınız.

Satış konusunda tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti seçin. Ürünü seviyorsunuz çünkü onun hakkında her şeyi biliyorsunuz. İnsanlar uzmanlardan bir şeyler almak istiyor. Çevrimiçi mi arıyorlar? Google’ın ücretsiz Anahtar Kelime Aracını kullanarak anahtar kelimeleri araştırarak öğrenin.

Bir şey hakkında tutkulu olabilirsiniz ve hala onu satarak para kazanamazsınız. Büyüme için uygun bir pazar segmenti seçin. Belirli bir bölümden yararlanabilmek ve sahip olabilmek için pazar yeterince büyük olmalıdır. Bir niş tamamen bununla ilgilidir.

Niş ürün ve hizmetleri genel olarak bulmak zordur. Kıtlık değer yaratır. Ürün veya hizmetin yüksek marjları olması daha da iyidir. Daha az satabilir ve yine de kar elde edebilirsiniz.

3. Ürünlerim için pazar talebini nasıl değerlendiririm?

Artık nişinizi belirlediğinize göre, daha derin bir dalış yapma zamanı. Pazarın potansiyelini bulmanız gerekiyor.

Potansiyeli belirleyin. Zincir oranı yöntemini kullanın. Büyük bir grupla başlayın ve ürününüzle eşleşen özellikleri inceleyin. Bu pazar büyüyor mu? Ürününüze açık olmaları için eğitime ihtiyaçları olacak mı? Pazar potansiyelinizi fazla tahmin etmek kolaydır. Milyonlarca insanın ürününü istediğini belirleyebilirsin. Ancak, sizinle rekabet eden binlerce çevrimiçi işletme olabilir. Rekabetinizi potansiyele katlayın.

Rakipleriniz kimler ve nerede?? Yarışmanın kim olduğunu bilmiyorsanız öğrenmeniz gerekir. Müşterilere nasıl ulaşıyorlar? Sosyal medya takipçilerini inceleyin. Ürününüzü rakiplerinizden farklı olacak şekilde konumlandırmanın yolları hakkında size fikir verecektir..

Google kullan. Google’ı kullanın Anahtar Kelime Planlayıcı Aracı ürün talebini belirlemek. Ürününüzü veya hizmetinizi tanımlayan anahtar kelimeler girin. Google size bu anahtar kelimeleri kaç kişinin aradığını söyleyecektir. Araç ayrıca bu anahtar kelimenin rekabetini de gösterir. Müşteri çekmek için başka kaç işletmenin anahtar kelimeleri kullandığını öğrenebilirsiniz.

Google size hiç kimsenin anahtar kelimelerinizi aramadığını söylüyorsa ne olur? Bu ürünü veya hizmeti satmayı yeniden düşünmeniz gereken güçlü bir işarettir.

4. Benzersiz bir satış teklifini nasıl geliştirebilirim??

Bu rakiplerden ayrı durmanıza yardımcı olur. Enerjinizi sadece ideal müşterilerinize hitap eden çabalara odaklamanızı sağlar. Onlara bunu nasıl yapacağınızı bildiğinizi söylemelisiniz. Benzersiz satış teklifiniz.

İdeal bir müşteriye hitap edin. Herkes için her şey olmaya çalışma riski vardır. Kendinize şu soruları sorarak mükemmel beklentileri belirleyin:

 • Mükemmel müşteriniz ne istiyor?
 • Ürününüz veya hizmetiniz sorunlarını nasıl çözebilir??
 • Satın alma kararlarını hangi faktörler motive eder?
 • Neden başka biri yerine seni seçsinler?

Bunları öğrendikten sonra, öneri oluşturabilirsiniz. Sorunlarını nasıl çözeceğinizi açıklamalıdır. İnsanlar sorunlarını çözmek için ürün satın alıyorlar. Benzersiz satış teklifiniz onlara bir çözüm sunuyor mu??

5. Nasıl online mağaza için ürün kaynak?

Ürünü kendiniz oluşturmadıkça; tedarikçilere ihtiyacınız var. Onları nereden buldun?

Ürününüzle ilgili ticaret ve sanayi kuruluşlarını araştırın. Bu kuruluşların alıcıları ve satıcıları eşleştirme görevleri vardır. Uygun kanalları bulma konusunda yardım için bu kaynaklara göz atın:

6. Hedef pazarımı nasıl belirlerim??

Hedef pazar ideal müşterilerin koleksiyonu. Davranışlarını anlamanız gerekir. Ürün veya hizmetinizi istemek için nedenleri nelerdir? Bu soruları sorarak nedenini öğrenin:

Ürünümü kim kullanacak? Bu demografik bilgidir.

Müşteriler ürünümü ne zaman satın alacaklar? Temmuz ayında çok az insan Noel ağacı istiyor. Ürününüzde sezonluk bir fırsat penceresi var mı? En yüksek alım sürelerine sahip olmayan ürünler bile. Bunun ne zaman olduğunu bilmelisin.

Müşteriler neden buna ihtiyaç duyuyor?? Ürününüzün veya hizmetinizin çözdüğü sorunu derinlemesine anlayın.

7. Çevrimiçi mağazam için nasıl güvenilir tedarikçiler bulabilirim??

Çevrimiçi mağazam için nasıl güvenilir tedarikçi bulabilirim??

Bu ne aradığınıza bağlıdır. Kendiniz göndereceğiniz mevcut markalara ve ürünlere mi ihtiyacınız var? Yoksa bir damla nakliyeci mi arıyorsunuz? Ürün tedarik ediyor ve mevcut marka ve ürünlerin siparişlerini yerine getiriyorlar.

Tedarikçi türünüze karar verdikten sonra, konumlarına karar vermeniz gerekir. Yurtdışı tedarikçiler daha düşük fiyatlar sunma eğilimindedir. Maliyet sizin belirleyici olan tek faktör olmamalı. Bunları da düşünün:

Yurtdışı Kaynak Kullanımı

Avantajları

 • Düşük üretim maliyetleri
 • Yüksek seçim

Dezavantajları

 • Müşterilerden daha düşük algılanan kalite
 • Dil ve iletişim engelleri için potansiyel
 • Daha uzun nakliye süresi
 • Daha az ödeme güvenliği ve rücu

Yurtiçi Kaynak Kullanımı

Avantajları

 • Daha yüksek üretim kalite standartları
 • Dil engeli olmadan daha kolay iletişim
 • Güvenilirliği doğrulamak daha kolay
 • Daha hızlı nakliye süresi
 • Daha fazla ödeme güvenliği ve rücu

Dezavantajları

 • Daha yüksek üretim maliyetleri
 • Daha az seçenek

Birçok çevrimiçi mağaza sahibi öneriler için ağlarına bakar. Arkadaşlarınızın ve ailenizin gücünü hafife almayın. Güvenilir bir kaynak biliyor olabilirler.

8. Rakiplerimi nasıl araştırırım?

Rekabetinizin ne yaptığını bilmek istiyorsanız, çevrimiçi mağazalarına gidin ve öğrenin. Kendiniz yapamayacağınız, müşterilere nerede pazarlama yaptıklarını bulmaktır. Teknoloji bunu bulmak için güçlü araçlar sunuyor. İşte en popüler olanlardan bazıları:

AdGooroo

AdGooroo

En fazla 10 rakibin reklamlarını izleyin. Reklamlarının nereye yerleştirildiğini görün. Bu ücretli hizmet, derin bir rekabet zekası sağlar. Hatta rekabetin pazarlama bütçelerini bile tahmin edebilir.

Hendek

Hendek

Hizmetlerinin ilk seviyesi ücretsizdir. Rakiplerinizin son reklamlarını görüntülemek için bir reklam arama aracı kullanabilirsiniz. Reklamların yakın zamanda görüldüğü boyutu ve yerleri görüyorsunuz.

KeywordCompetitor

anahtar

Rakiplerinizin organik ve ücretli anahtar kelimelerini, açılış sayfalarını ve reklamlarını kontrol edin. Binlerce anahtar kelime için anahtar kelime konumu sıralaması görürsünüz. Bu hizmet ilk 30 gün boyunca ücretsizdir.

Bu üç öneri kadar yüksek teknoloji değil, arkadaşlarınızdan ve ailenizden size rekabetçi araştırmalarda yardımcı olmalarını isteyin. Aldıkları pazarlama e-postalarını iletmelerini isteyin. Çok şey alıyorlar!

9. Bir e-Ticaret web sitesini nasıl oluştururum?

Ürün grubunuzu buldunuz ve hedef pazarı belirlediniz. Rakiplerinizin kim olduğunu ve nerede müşteri aradıklarını biliyorsunuz. Şimdi çevrimiçi mağazanızı oluşturma zamanı.

Nereden veya nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, bir e-Ticaret platformu için iyi bir adaysınız demektir. Hiç teknik becerileriniz olmasa bile biriyle çevrimiçi bir mağaza oluşturabilirsiniz.

Fakat hangisi? Çoğu, yazılımlarıyla bir çevrimiçi mağaza kurmanın ne kadar kolay olduğu hakkında övünür. Bir e-Ticaret sitesi oluşturmanın iki ana yolu vardır.

 • Barındırılan e-Ticaret yazılımı (daha kullanıcı dostu)
 • Kendinden barındırılan açık kaynaklı e-Ticaret yazılımı (daha gelişmiş)

Ürününüzü satmaya odaklanmak istiyorsanız, barındırılan bir e-Ticaret çözümünü düşünün. Çevrimiçi bir mağaza kurmanın ve işletmenin teknik yönlerini kaldırır. Bunlar, kullanıma hazır anahtar teslim çözümler. Entegre ürün yönetimi ve ödeme işlemcileri paketin bir parçasıdır. Çevrimiçi mağazanızı basit sürükle ve bırak teknolojisiyle oluşturabilirsiniz. Kodlama becerisine gerek yoktur. Avantajları çoktur, ancak esnekliğe karşı çarpabilirsiniz.

Yetenekli bir web geliştiricisi iseniz, Kendi Kendine Barındırılan açık kaynaklı yazılım mantıklıdır. Kurulum maliyetleri önemlidir. Ayrıca sürekli geliştirme bakımı da yapacaksınız..

10. Doğru e-Ticaret platformunu nasıl seçerim?

Seçiminiz dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Bu çözümle kalacağınızdan emin olana kadar seçim yapmayın. Fikrinizi değiştirmek pahalıdır ve zaman harcar.

Teknik yetenek bu seçimde önemli bir faktördür. Becerilerinizden şüphe ediyorsanız, başarılı olmak için ihtiyacınız olan araçları ve desteği sunan bir platform seçin. Bu, müşterileriniz sizin için olduğu kadar önemlidir. Optimum bir deneyim bekliyorlar.

11. Bir ödeme ağ geçidini nasıl seçerim?

Ödeme ağ geçidi, çevrimiçi yazarkasa. Çevrimiçi mağazanız nakit kabul edemez. Kredi kartını veya diğer çevrimiçi finansal işlemleri kabul etmelisiniz. İşte bazı düşünceler:

Maliyet. Bir ödeme ağ geçidi için ödeme yaparsınız. Bir satıcı hesabı oluşturmayı kapsayan bir başlangıç ​​maliyeti vardır. Web sitenizdeki ağ geçidini yapılandırmanın bir maliyeti de vardır. Diğer maliyetler devam ediyor. Bir ödeme ağ geçidi satıcısı işlem başına veya sabit bir aylık ücret olarak sizden ücret alabilir. Para kazanmak için paraya mal olacak.

Müşterilerinizin size nasıl ödeme yapmak istediklerine uyumluluk. Herkes kredi kartı kullanmaz. Birçok kişi banka kartları ve hatta PayPal kullanıyor. Bu işlemler kredi kartlarından farklı bir şekilde yapılır. Ödeme ağ geçidinizin müşteriler için olduğu kadar müşteriler için de çalıştığından emin olun.

Güvenlik. Online ödeme bilgilerinin çalınması artıyor. Çok dikkatli olmanın imkansız olduğu bir alanı güvenlik altına alın. Satıcılardan ödeme ağ geçidi çözümlerinin güvenlik ve veri şifrelemeye nasıl yaklaştığını açıklamalarını isteyin.

Müşteri desteği. Bu durumda müşteri sizsiniz. Ödeme kapınızla ilgili sorun yaşıyorsanız hiçbir şey satamazsınız. 7/24 destek talebi, aradığınızda birinin telefona cevap vereceği anlamına gelmez. Bir e-posta yanıtından başka bir şey ifade etmeyebilir. Bunu önceden bilmelisin.

12. Kârlı bir alan adını nasıl seçerim?

Dünyanın en popüler marka adlarını düşünün. Kısa, sattıkları ürünle alakalı, hatırlaması kolay ve söylemesi kolay. Alan adınız için marka bilinci oluşturma alıştırmasını izleyin.

Alan adı dos

İşletmenizin veya ürününüzün adını kullanın. Her zaman mümkün değildir. Çevrimiçi mağazanızın adıyla eşleşen bir alan adı kaydedip kaydedemeyeceğinizi kontrol edin. Herhangi bir markalama alıştırmasına girmeden önce bunu yapın.

Bir arama önceliğinizse anahtar kelimelerden bir alan adı oluşturun. paintbrushes.com, boya fırçası mağazanız için kullanılamıyor. Çoğu genel alan adı kayboldu. Müşteriler bugün bir aramada daha belirgin terimler kullanıyor. Niş ve hedef pazarınızı düşünün. Çevrimiçi mağazanızın alan adının lefthandedpaintbrushes.com olması daha anlamlı olabilir. Ne sattığınızı belirten bir alan adı seçin.

Üst düzey bir alan adıyla kalın. .Com alabiliyorsanız yapın. İnsanlar hatırlayacak. İşletmenizin adını biliyorlar ancak URL’yi bilmiyorlarsa, .com ilk önce deneyecekleri şeydir.

Alan adı

Olağandışı yazımlar. Hatırlanması ve aktarılması kolay bir alan adı istiyorsunuz. Yanlış yazılması kolaysa, insanlar yanlış anlar. Bir satışı kaybedeceksiniz. Veya rakiplerinizin sitesine geçebilirler.

Uzun isimler. Hatırlamak zor ve yanlış yazmak kolay mı? Eğlenceli bir isim olabilir, ama sizi alamaz müşteriler. Bir alan adının üst uzunluğu 63 karakterdir. 25 yaşın altında tutmaya çalışın.

tire. Kısa çizgi eklediğiniz sürece istediğiniz alan adını alabilirsiniz. Geç şunu. Anahtar kelimeleri öne çıkarırlar, ancak unutmaları kolaydır. Sizinle müşterileriniz arasında bir tire işareti olmasını ister misiniz??

Alan adı seçimlerinizi tanıdığınız kişilere göre çalıştırın. Ne düşündüklerini görün. Onlara ne olduđunu söyle. Heceleyip yazamayacaklarına bakın. Doğru yolda olup olmadığınızı size bildirir.

13. Bir barındırma sağlayıcısını nasıl seçerim?

Yanlış e-Ticaret barındırma sağlayıcısı mağazanızı batırabilir. Değerlendirme sürecinizde kullanabileceğiniz bazı özellikler.

Altyapıda durma. En iyi e-ticaret barındırma sağlayıcıları da araçlar ve özelleştirilmiş destek sunar. Büyümelerine mi odaklandınız, yoksa sizin mi? Yalnızca sağlayıcınız değil, ortak olmaya istekli bir şirket arayın.

Yönetilen Hizmetler. Pazarlama ve ürün geliştirme, çevrimiçi satışları artırır. E-Ticaret barındırma sağlayıcınız bu konuda size yardımcı olabilir mi??

Destek. Burada yağmalamak tehlikelidir. Bir sorun ortaya çıktığında garantili yardım almaya yatırım yapın.

14. Site bakımını ve güncellemelerini nasıl yönetirim?

Onları yönetmenin en iyi yolu bunu kendiniz yapmak değil. Barındırılan bir e-Ticaret platformu bununla ilgilenir. Bakım ve güncellemeler arka planda gerçekleşir. Siz ve müşterileriniz tarafından görülmezler. Ürün ve hizmetlerinizi satmak için hiçbir şey yolunda gitmez. Barındırılan platformlar şunları da sunar:

 • Sitenizin otomatik günlük yedeklemeleri
 • Test için hazırlama bölgeleri veya geliştirme alanları
 • Destek
 • sFTP erişimi

Hala kendiniz yapmaya karar verebileceğiniz bazı şeyler var. Verilerinizi kaybetmeyi göze alamıyorsanız, tüm yumurtalarınızı bir sepete koyamazsınız. İkincil yedeklemeyi düşünün. Ne acıyor? Sonuçta bu sizin işiniz.

15. Çevrimiçi mağazamı kredi kartı ödemelerini kabul edecek şekilde nasıl ayarlarım?

Çevrimiçi mağazanızın bir satıcı hesabına veya bir ödeme ağ geçidi hesabına ihtiyacı olacaktır. İnternet mağaza hesabı kredi kartlarını işlemenizi sağlar. Bankalar bu hesapları çıkarır. Satıcı hesabınızı, size verilen bir kredi limiti olarak görürler. Kredi başvurusu yaptığınız gibi başvuruyorsunuz.

Bir satıcı hesabını ararken bankanızla başlayın. Bankanızla uzun vadeli bir ilişkiniz varsa büyük bir artı. Sizi reddederse, diğer yerel bankaları deneyin. Tüm hesaplarınızı oraya taşımayı teklif edin. Genellikle bir satıcı hesabını takma yolu.

Bu ilk adım. Ayrıca bir ödeme ağ geçidi hesabına da ihtiyacınız olacaktır. Ağ geçidi, alışveriş yapanların kredi kartlarını satıcı hesabınıza bağlayan işleyicidir. Doğrulama ve aktarım isteklerini yerine getirir.

Küçük bir tüccar olarak, bu iki gereksinimi birleştirmeyi düşünmelisiniz. Satıcılar sizin için bir satıcı hesabı oluşturabilir ve paket olarak bir ödeme ağ geçidi sağlayabilir.

16. Müşteri bilgilerini nasıl korurum?

Bilgisayar korsanlarını müşteri verilerinden uzak tutmanın en iyi yolu, en başta çalmak için herhangi bir verinin bulunmamasıdır. Üçüncü taraf sağlayıcıların kredi kartı bilgilerini kullanmasına izin verin. Müşteri verilerini güvenli bir şekilde işlemek için güvenlik ve teknoloji kaslarına sahipler.

Müşteri bilgileri içeren sayfalarda SSL şifrelemesi kullanma. Buna kayıt sayfaları, ödeme sayfaları ve müşteri giriş sayfaları dahildir. SSL şifrelemesi, bilgisayar korsanlarının web sitenizin depolanan verilerini çalmasını önler. Ekstra güvenlik katmanı, müşterilerinizin güvenini artırır. “Https” yi yüksek güvenlikle ilişkilendirmeyi öğrendiler.

Sitenizi ekstra koruma ile donatın. Bir web uygulaması güvenlik duvarı ve diğer isteğe bağlı güvenlik çözümleri güven sağlar. İçerik dağıtım ağı tehditleri engellemeye yardımcı olur. Web sitenizin alışveriş yapanlar için yükleme süresini hızlandıracak.

şifrele. Her zaman müşteri şifrelerini ve diğer hassas bilgileri şifreleyin. Müşterilerinizin sizinle paylaştığı tüm bilgileri hassas olarak düşünün.

Müşterilerinizi eğitin. Kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamada aktif rol almalarına yardımcı olun. Hangi bilgileri ve nasıl topladığınızı bilmelerini sağlayın. Onlardan sitenizdeki şüpheli davranışları bildirmelerini isteyin.

17. Satış vergisini nasıl tahsil ederim?

İlk olarak ne zaman ve neden olduğunu belirlemek daha önemlidir. Bunu nasıl yaptığınız genellikle kullandığınız e-Ticaret platformunun bir işlevidir.

Nerede bir bağlantınızın olduğunu belirleyin. Hemen hemen tüm eyaletler, çevrimiçi satıcılardan alıcılardan satış vergisi almasını zorunlu kılar. Bu eyaletlerde yalnızca “satış vergisi bağlantısı” adı verilen bir vergi varsa satış vergisi almanız gerekir. Bu durumda önemli bir ticari varlığınız olmalıdır. Şunlar gibi şeyleri içerir:

 • Bir ofise sahip olmak
 • Çalışan sahibi olmak
 • Bir depoya sahip olmak
 • Satış ortağı olmak
 • Envanteri saklama
 • Üçüncü taraf bir sağlayıcıdan gönderim

Satış vergisi bağlantınızın nerede olduğunu belirlemek için bu etkileşimli kılavuzu kullanın. Çevrimiçi mağazanız bu bilgilere dayanarak satış vergisi tahsil edecektir. Vergi tahsil edeceğiniz eyaletlere kayıt olmalısınız.

E-Ticaret platformu satıcınız bu yükümlülükteki ortağınızdır. Satış vergisi temelleri konusunda kendinizi eğitmek için kaynaklarını kullanın. Başlangıçtan itibaren uygun ve uyumlu bir vergi tahsilat prosedürüne sahip olduğunuzu doğrulamak için destek isteyin.

18. e-Ticaret siparişinin yerine getirilmesini nasıl ayarlarım?

Bir müşteri çevrimiçi mağazanızdan bir şey satın aldığında, bu müşteriye ulaşmanız gerekir. Ürünlerinizi depolamak için bir depoya ihtiyacınız olmayabilir, ancak yerine getirme ihtiyacınızı sanki bir depoya ihtiyaç duyacaksınız. İhtiyacınız olabilecek zaman için sizi kurar. Veya bir yerine getirme şirketiyle ortak olmanız gerektiğinde.

Bunları şimdi yapın, böylece daha sonra ölçeklendirebilirsiniz:

Ürünleri Organize Et. Tüm ürünlerinizi bir SKU, barkod veya UPC ile etiketleyin. Üreticinizden bu şekilde gelmeleri daha da iyidir.

Ürün tanımlamasını basit tutun. SKU bilgilerini kısa ve benzersiz hale getirin. Bugün sizin için anlamlı olabilir, ama bundan birkaç yıl sonra ne olacak? Envanterinizi büyük bir depoya taşırsanız ne olur? Mevcut SKU’larınız gelecekteki yerine getirme çalışanlarına mantıklı gelecek mi??

Ürün miktarını yönet. Stokta tutmak için ne kadar ürün? Yalın envanter olarak bilinen şeye odaklanın. Ancak, ürünleriniz için uzun süre beklemek istemeyen müşterileri hayal kırıklığına uğratmamaya dikkat edin. Bu dengeleyici bir eylem.

Ürün seçimine dikkat edin. Küçük başlarsanız bu sizin için bir sorun olmayabilir. Büyüdükçe, müşteriler için daha fazla seçenek sunmak istersiniz. Depolama alanınız sınırlı olabilir. Sadece iyi satan ürünler için daha fazla seçenek sunmak mantıklı.

Ambalaj maliyetlerini düşük tutun. Apple bize ambalajın markanın bir parçası olduğunu öğretti. Yüksek ürün fiyatları, kaliteli sunum beklentisini artırır. Çevrimiçi mağazadan ürün satın alan çoğu insan, en iyi fiyatı alma konusunda daha fazla ilgilenir. Kutu ve ambalaj malzemesi çeşitliliğini en aza indirerek ambalajı düşük tutabilirsiniz. Markalı kutular kullanıyorsanız, sağladığı maliyete karşılık gelen maliyetleri anlayın.

19. Gönderim maliyetlerini nasıl belirlerim??

Gönderim stratejiniz marjlarınızı mümkün olduğunca az kesmelidir. Hala müşteriler için çekici kalması gerekiyor. Araştırmalar, nakliye ve taşıma ücretlerinin alışveriş sepetinin terk edilmesine neden olduğunu gösteriyor. Şu seçenekleri göz önünde bulundurun:

Ücretsiz kargo. Müşterinin dikkatini çekiyor. Yine de karınızı azaltabilir. Ücretsiz gönderim, sunmayan rakiplere göre önemli bir avantajdır. Artan satış hacminin isabet edilen karı kapsayıp kapsamadığını belirleyin.

Minimum sipariş ile ücretsiz gönderim hizmeti sunun. Ortalama sipariş değerinizi artırır. Bunu nakliye ücretine karşı uygulayabilirsiniz. Yüksek maliyetli ürünler için ekstra kullanım gerekir. Müşteriler bunu bekler. Rekabetçi düşük fiyatlı ürünler farklı bir hikaye.

Ne ücretlendirildiğinizi şarj edin. Müşterileriniz, ürünlerinizi göndermek için ne ödeyeceğinizi az çok ödüyorlar. Ücretsiz gönderim ile aynı etkiye sahip değildir. Kârınızı yemenizi engeller. Akıllı müşteriler mümkün olan en iyi teklifi aldıklarını anlıyor.

Sabit oranlar. Bu seçenek hazırlık gerektirir. Bir paketi göndermenin ortalama maliyetini önceden bulmanız gerekir. Bilmek önemlidir, bu nedenle müşterilerinize fazla ücret almaz veya fazla ücret almazsınız. Maliyet aralığı ile donanmış, katmanlı ve çekici seçenekler ayarlayabilirsiniz. Teslim süresi fiyatı belirler.

20. Envanteri nasıl yönetirim?

Eldeki ne kadar ihtiyacınız var? Envanter bir varlıktır, ancak satılana kadar parayı bağlar. E-Ticaret mağazanızın envanteri yalın tutarak optimize etmesi gerekir. Bunu müşteri hayal kırıklığı riski olmadan yapmalıdır..

İşte bu hokkabazlık eyleminin yolları:

Örgütlü kalmak. Ha? Bu belli değil mi? Olmayabilir. Envanterinizin açık olduğundan emin olun. Düzenli mi, bu yüzden neyin nereye yerleştirildiğini bilmek kolaydır?

Özelleştirilmiş bir sistem seçin. Envanter yönetimini defter tutma hizmetleriyle bütünleştiren bir alışveriş sepeti çözümü arayın. Her satış olduğunda satılan ürünleri çıkarabilir mi? Bir stok düşük olduğunda e-postaları dışarı itebilir mi?

Uyanık olmak. Artık küçük olabilirsiniz, ancak hedefiniz ölçeklendirilmiyor mu? Bugün sanki gelecekmiş gibi davran. Her zaman doğru kayıtları ve envanteri takip edin. Şu anda ve Amazon kadar büyük olduğunuzda size yardımcı olabilecek envanter yönetimi yazılımına yatırım yapın.

21. Çevrimiçi mağazamla nasıl güven oluşturabilirim?

Kimlik avı dolandırıcılıkları, kötü amaçlı yazılımlar ve kötü müşteri hizmetleri çevrimiçi alışveriş yapanları dikkatli yapar. Web sitenizdeki güven göstergeleri çok önemlidir. Güven ve güven oluşturmak için yapabileceğiniz beş şey:

kişisel yap. Kullanıcılar sayfalara veya web sitelerine güvenmez. İnsanlara güveniyorlar. Web sitenizin insan faktörü var mı? Yüzleri ve isimleri görmek istiyorlar. Ekibinizi göstermek için Hakkımızda sayfanızı kullanın. İsimleri listeleyin ve iletişim bilgilerini verin.

Profesyonel görünün. Hepsi sunumunuzda. Sanal değilsiniz. Sen gerceksin. Kanıtla. Müşteri hizmetlerini web sitenizin sağlam bir alanı haline getirin. İade politikanızı ve diğer desteği açık İngilizce olarak açıklayın.

Başkalarının size güvendiğini paylaşın. Müşteri referanslarını öne çıkarın. Metin tabanlı sorun yok. Bir video daha da iyi. Basın haberleri hakkında övünme. Ortam kapsamındaki logoları görüntüleyin.

Web sitenizin güvenli olduğunu kanıtlayın. Bu asma kilit sembolü değerlidir. E-Ticaret çözümünüz müşterilerin güvenli bir sunucu kullandığına dair bir bildirim gösteriyor mu? Olsa bile, bir adım daha ileri götürün ve hatırlatın.

Riskleri azaltın. Müşterileriniz için tehlikede olan nedir? Eğer beğenmezlerse ürününüzle sıkışıp kalacaklarından endişe ediyorlar. Güvenilirliğinizi artırın. Endişelerini ön plana çıkarın. Nakliye ve iade politikasını heceleyin. Bu beklentileri yönetmekle ilgilidir.

Müşterileriniz dizin sayfanıza gelir gelmez sizi değerlendirir. Saniyeler içinde size güvenip güvenmeyeceğine karar verirler. Güvenlerini kazanmak size kalmış.

22. Alışveriş yapanları çevrimiçi mağazama nasıl çekebilirim?

SEO ve çevrimiçi mağazanızın aramalarda görünmesini sağlamak için çevrimiçi tavsiyenin sonu yoktur. Ancak robotlar sitenizde alışveriş yapmıyor. İnsanlar.

Online mağazaların en çok unuttuğu şey, hepimizin insani bir bağlantı kurmasıdır. Bir dilbilgisi dersi gibi gelebilir, ancak zamirlerin doğru kullanımı ile başlar. Müşteriye odaklanın. Bu, “siz” zamirini kullanmak anlamına gelir. Kendinize odaklanmaktan kaçının. “Biz” zamirinden az faydalanın.

Web sitenize bir blog ekleyin. Unutmayın, müşteriler size bir soruna çözüm bulmak için geliyorlar. Sattığınız ürün ve hizmetler bu çözümlerdir. Bu şeyler hakkında konuşun. Fiyat ve ürün sadece satış yapan şeyler değil.

23. Alışveriş yapanları çevrimiçi mağazama nasıl çekebilirim?

İşte bazı ayık istatistikler.

 • Tüketicilerin% 78’i zayıf müşteri hizmetleri nedeniyle bir işlemi iptal ediyor.
 • Amerikalılar ortalama dokuz kişiye iyi deneyimlerden bahsediyor. 16 kişiye fakir olanlardan bahsedecekler.
 • Bir unresolved negatif inceleme için telafi etmek 12 olumlu yorum alır.
 • ABD’li alışveriş yapanların% 59’u daha iyi hizmet deneyimi için yeni bir marka deneyecekti.

Sosyal medya bunu güçlendiriyor. Aynı zamanda en iyi aracınız. Müşteri hizmetlerini işbirlikçi bir çaba haline getirir. Sosyal medya, müşterileri yanıt bulmaları ve başkalarına yardım etmeleri için güçlendiren çevrimiçi topluluk araçları sunar. Web sitenizde kendi kendine yardım ve topluluk forumlarını kullanın. Müşteri hizmetleri sorunlarını ele almak için doğrudan katılımın gücünü göz ardı etmeyin.

Çevrimiçi mağazanızın, memnuniyet düzeylerini artırmak için müşteri desteğini kullanabileceği yollar şunlardır:

Yardımcı ol. Bu göründüğü kadar açık değil. Kullanılabilir olmak yardımcı olmakla aynı şey değildir. Canlı sohbet veya telefon görüşmesi yapacak birine sahip olmanın ötesine geçer. Yardımın kalitesi sizin hedefinizdir. Müşteri destek temsilcilerinize sorunları çözme yetkisi veriyor musunuz??

Dürüst ol. Müşteriler mükemmel olmanızı beklemezler, ancak bir hataya sahip olmanızı beklerler. Müşteri desteğiniz bunu yaparken rahat hissetmelidir. Kimse sizden tüm cevapları bilmenizi beklemiyor. Müşteri hizmetlerine ihtiyaç duyan çevrimiçi müşteriler, onlar için bir cevap bulacağınızı duymayı bekler. Ve “hayır”, aşırı söz verdiğiniz ve onları hayal kırıklığına uğrattığınız anlamına gelirse uygun bir cevaptır.

Basit ve kolay tutun. Müşteri desteği iş yapmanın bir maliyeti değildir. Bu bir yatırım. Alıcılarınızla olan ilişkinizi güçlendirir ve tekrar satışları teşvik eder. Memnun müşteriler keşiflerini paylaşır. Müşteri hizmetleriyle hedefiniz budur. Kritik bilgileri bulmayı kolaylaştırın. Fiyatlandırma, gönderim ve iade politikalarını bulabilecekleri yere koyun.

24. Ürün resimlerini ve açıklamalarını nasıl oluştururum?

Çevrimiçi mağazanız kelimelerle tamamlanan görsel bir araçtır. Her ikisini de kendi avantajınıza kullanın.

Daha büyük görüntüler satışları artırır. Onları yüksek çözünürlük yapın ve çeşitli açılar ekleyin. Müşterilerin ayrıntıları büyütmesine izin ver.

Ürün açıklamalarını gözden kaçırmayın. Ürünün özelliklerini kullanarak faydalarını açıklayın. “Neden” i bulun.

Detaylarla cömert olun. Bunları kullanılabilir yapın. Ürününüzde 37 doğal içerik varsa, bunların resimlerine bir bağlantı sağlayın. Müşteriler bunu takdir ediyor. Satın alma kararlarında rahat olurlar.

25. Borsaları ve iadeleri nasıl ele alırım??

Her şeyden önce onları teşvik edin. Alıcı, müşteri hizmetlerine bağlı olduğunuzu gösterir. Memnun kalmazlarsa geri alın. Tartışmanın sonu. Bununla birlikte, müşterilerle paylaştığınız kapsamlı bir politika ile getirileri azaltabilirsiniz. Beklentilerini yönetin.

Hiçbir satış kesin değil. Ürününüzün arkasında durun. Bir şeyleri iade etmelerini zorlaştırmayın. Eğer yaparsan, bir daha asla görmeyeceksin.

Hayal kırıklığını azaltın.Doğru ürün açıklamaları ve iyi ürün fotoğrafları geri dönüşleri azaltır.

Basit İngilizce kısaltmalar kullanın ve jargon dünyamızı yönetiyor. Bunları iletişim kutusunun dışında tutun. Borsalar ve iadeler hakkında bilgilerinizi bulmanızı kolaylaştırın. Bulmak kolay değilse, müşterileriniz saklanacak bir şeyiniz olduğunu düşünüyor.

Gizli maliyet eklemeyin veya zaman sınırlamalarını gizlemeyin. Müşterilere iade nakliye için ödeme yapmaları gerekip gerekmediğini bildirin. Alışveriş yapanların satın aldıkları bir şeyi iade etmek veya değiştirmek için belirli bir süreleri olup olmadığını açıkça belirtin. Hiçbir şey gizli maliyetlerden etkilenmekten daha kötü değildir. Hiçbir şey saklamayın. Yeni müşteriler bulmanız gerekecek.

26. Mağazamın performansını nasıl izlerim??

Temel Performans Göstergeleri (KPI’lar) ne yaptığınızı ölçer. Bu veri noktalarını izleyin ve bileceksiniz:

Site trafiği – Size kaç kişinin ziyaret ettiğini gösterir. Bazı günler diğerlerinden daha mı popüler? Belki o günler özel satın alma teşvikleriniz olduğunda.

Sitede geçirilen ortalama süre – Katılımı ölçer. Düşük süreler müşterilerin istediklerini bulamadıkları anlamına gelir. Ya da istediklerine sahip değilsin. Her ikisi de senin için kötü haber.

Sayfalardan çık –İlginizi nerede kaybettiğinizi gösterir. Sitenizi hassaslaştırmak ve müşterilerin dikkatini çekmek için bu verileri kullanın.

Tavsiyeler –Yeni müşteriler çevrimiçi mağazanızı nasıl buldular? Bu, pazarlama stratejilerinizi onaylamanıza yardımcı olur.

Dönüşümler – Çevrimiçi mağazanızı ziyaret etmek güzel. Bir şey satın almak daha iyidir. Bu dönüşüm oranı, daha fazla satış baskısı uygulamanız gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olur.

Dönüş oranı – Dönüş ziyaretçiler harika. İade alıcılar harika. Tekrarlayan işlerde ne yaptığınızı görmek için getiri oranınızı inceleyin.

Ortalama sipariş değeri – Bu harcama alışkanlıklarınızı anlamanıza yardımcı olur. Sitenizdeki büyük harcama sahipleri ekstra ilgiyi hak ediyor.

27. Çevrimiçi mağazam için nasıl marka oluştururum?

Her markanın temel unsurları vardır. Çevrimiçi mağazanız da öyle.

 • Logo
 • Renkler
 • matbaacılık
 • Simgeler

Tüm bu unsurların birlikte çalışmasını sağlayın. Başlamadan önce hepsini tanıyın. Birbirine bağımlılar. Öğeleri oluşturmak için yapmanız gerekenler.

Ne olduğuna karar ver. Bir marka stratejisi değerlerinizi, vizyon beyanınızı içerir. Müşterileriniz için ne istediğinizi ve insanların sizi düşünmelerini istediğinizi ifade eder. Bunu anahtar kelimelere dönüştür.

Bir amaca yönelik tasarım. Renk paletinizi ve yazı tiplerinizi sınırlayın. Başlıklar için bir yazı tipi ve gövde kopyası için bir yazı tipi seçin. Mobil alışveriş yapanlarınızı unutmayın. Yazı tipleri küçük boyutlarda okunabilir mi??

Markanızın neler ilettiğini anlayın. Mağazanızın tüm bölümleri aynı temayı yansıtıyor mu? Markanız sükunet ile ilgilidir. İş uygulamalarınız daha çok bir güreş maçı gibidir. Bu, müşterilere karışık mesajlar gönderir. Her şey senin olduğuna karar verdiğiniz şeyi güçlendirmeli.

28. Nasıl bir müşteri sadakat programı oluşturabilirim??

Komplikasyonları ödüllendiren nedir? Amacı yendi. Karmaşıklığı ortadan kaldırın. Küçültün ve alıcı için olması gereken keyifli bir deneyime dönüştürün. Sonuçta, bu bir ödül. Anlaması uzun sürmemeli. Katılmak daha az zaman almalı.

Katılmanın önünde engeller varsa müşteri sadakat programı değildir. Bir e-posta girişi kadar kolay yapabilir misiniz? Sosyal medya kimlik bilgileriyle sitenize katılabilir veya giriş yapabilirler mi??

Başarılı sadakat programları, müşterilerin çaba harcamadan ödül kazanmasını sağlar. Senden bir şey almamalı mıydın? Bağlılık programınız giriş yapmaktan çok daha fazlasını gerektiriyorsa, çok karmaşıktır. Ödülleriniz o kadar cömert mi? Müşterilerin katılmamasını umuyorsunuz? Çok cömert olmayı bırak.

Diğer taraftan, sadakat programınızın ödülleri yüzeysel mi? Müşteriler değeri görmezse, program başarısız olur.

En başarılı sadakat programları, devam eden faaliyet için ödül miktarını artırır. Tekrarlanan satın alımları motive eder ve üretir. En sadık müşterileriniz sizin için güçlü pazarlama aracılarıdır. Onlara deneyimlerini paylaşma ve başkalarını da katılmaya teşvik etme yolları verin. Sosyal simgeler sadakat programı sayfalarınızın her yerinde olmalıdır.

29. Müşterilerin değerlendirme yazmalarını nasıl sağlarım?

Onlara sor. Herkes iyi incelemelerin önemini anlar. Bu olumlu kelimeler en iyi şekilde istenir.

Müşterilerinizin sitenizde sizin için yorum bırakmasını kolaylaştırın. Eğer belli değilse, aramayacaklar. İnceleme profillerine birden fazla yere bağlantılar koyun. Bunları bültenlerinize ve e-postalarınıza ekleyin.

Müşterilere incelemek için bir neden verin. Teşvikle onlara minnettarlığınızı gösterin. Bununla birlikte, dürüst bir inceleme için olduğunu açık olun.

30. Çevrimiçi mağazamı nasıl tanıtabilirim??

En iyi promosyon aracınız e-postadır. Veritabanınıza bir mesaj gönderin. E-postayı paylaşmak için harekete geçirici mesaj bulunduğundan emin olun.

Siz başlattıktan sonra e-posta veritabanınız büyüyecek. Ürünlerinizi vurgulayan haftalık mesajlar göndermek için kullanın. Satın almak için görüntüler ve doğrudan bağlantılar ekleyin. İletiyi biçimlendirmek için fazla zaman harcayın, böylece mobil cihazlarda iyi görünür. E-posta normal bir trafik akışı oluşturur.

Bir blog ile endüstrinizde bir lider oluşturun. Çevrimiçi mağazanızı tanıtmanın güçlü ancak dolaylı bir yoludur. Blog yayınlarınız faydalı ve bilgilendirici olmalıdır. Tarafsız bir bakış açısıyla yazın. Hem akranları hem de rakipleri referans alın. Blog bağlantılarını mağazanıza asgari ve alakalı tutun.

Çevrimiçi mağazanız ve ürünleriniz hakkında diğer blog yazarlarıyla iletişim kurun. Biraz araştırma gerektirir. Bir bağlantı belirlemek için yayınlarını okumanız gerekir. Sonra onlarla iletişime geçin. Ürününüzün neden bloglarında bir inceleme için uygun olduğunu açıklayın. Promosyon fikirli olun ve bir hediye için örnek sunun.

İkinci bir liste oluşturmak için bu araştırmayı bloglarda kullanın. Onlarla iletişime geçin ve misafir bloguna teklif verin. Kendi kendini tanıtmayacak. Bu blogcular, okuyucularının kullanabileceği çözümler sunan düşünceli yorumlar beklerler. Ödülün biyografideki mağazanıza bir link.

Video izleyicileri cezbeder. Paylaşılabilir ve çevrimiçi mağazanıza derinlik katarlar. Ürünlerinizi çalışırken gösterin. İnsanlar perde arkasındaki içeriği de severler. Eğlenin ve bazı yumruları paylaşın! Çevrimiçi mağazanız için bir YouTube hesabı oluşturun ve videolarınızı orada yayınlayın. Bu iki siteyi çapraz tanıtın.

Sosyal medya esastır. Çevrimiçi mağazanızı tanıtmak için sosyal medyanın etkin kullanımı zaman ve çaba gerektirecektir. Düzenli yayınların bir programına ihtiyacınız var. Bu, takipçi sayınıza bağlı olarak günlük veya daha fazlası anlamına gelir. Görüntüler dikkat çeker ve paylaşılır. Çevrimiçi mağazanızdan satın almak için doğrudan bir bağlantı ekleyin.

Birçok sosyal medya sitesi kitlelerine ücretli hedefli reklamlar sunmaktadır. Facebook ve Twitter, spesifik olmanızı sağlayan güçlü arayüzlere sahiptir. Hedefin, sitelerindeki şirket sayfanız değil, çevrimiçi mağazanız olduğunu belirttiğinizden emin olun.

Çevrimiçi mağazanızdaki ürün adlarını ve açıklamalarını optimize edin. Kapsamlı açıklamalar SEO için daha fazla fırsat verir. Fotoğraflarınız için de aynısını yapın. Onlara açıklayıcı isimler verin. Ürün özet akışınızı Google Alışveriş’e ekleyin. Bu üç SEO çalışması, yeni müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olacak.

31. Etkili bir pazarlama planı nasıl oluştururum?

Planınız kime satmak istediğinizi ve nasıl satın almak istediklerini bilmekle başlar. Müşterilerinizin kim olduğunu ve alışveriş davranışlarını belirleyin. Bu bilgi sizi bir sonraki adıma hazırlar.

Çevrimiçi mağazanızı bu müşterilerin aradıkları yerde görünür yapın. Arama motorları, sosyal medya ve bloglar bunları doğrudan bir bağlantı ile size gönderebilir. Gelmeden önce onlar için hazır olduğunuzdan emin olun. Çevrimiçi mağazanızı bulmak için arama motorlarını kullanın. Bu arama motoru bağlantıları müşterileriniz için ilk izlenim yapacak. İstediğin mi?

Başarılı pazarlama etkili iletişimdir. Web sitenizi denetleyin. Her sayfa açık amacını iletiyor mu? Hedef demografinize uyan en az 10 kişiyi bulun. Onlardan çevrimiçi mağazanızdan alışveriş yapmalarını isteyin. Süreç boyunca ilerlerken izleyin. Geri bildirimlerini isteyin ve çevrimiçi mağazanızdan alışveriş deneyimini daha iyi hale getirmek için harekete geçin.

Pazarlama iletişiminin sağladığı değerdir. Çevrimiçi alışveriş yapan kullanıcılar için bu, satın almak istediklerini bulacaklarını göstermek anlamına gelir. Tüketimi kolay bilgilerle ürününüzün satışını artırın.

Etkili iletişim etkileşimlidir. Çevrimiçi müşterilerle iki yönlü görüşme yapabilmenize odaklanın. Pazarlama aynı zamanda beklentileri yönetmekle de ilgilidir. Müşterilerin sizinle alışveriş yaparken ne yapacaklarını veya ne bekleyeceklerini bildiklerini varsaymayın. Bilgi istemlerinde onlara yardım edin. Bunlar satışlara yol açan harekete geçirici mesajlar olabilir.

32. e-Ticaret pazarlama bütçesini nasıl tahsis ederim?

Müşteri edinimi için tahsisatınızı kullanın. Bir markanız olsa da, gelir getiren bireysel ürünleriniz veya hizmetlerinizdir. İnsanların önüne geçmek istediğiniz şey bu.

Tüm bütçenizi en ucuz kanala yatırmak mantıklı görünüyor. İlk yanıtı görebilirsiniz, ancak devam ettiremez. Çevrimiçi davranış ve tercihler kararsızdır. İnsanların bugün nerede oldukları yarın nerede olacakları değil. Bir kanalın ücretleri artabilir ve sizin için uygun olmayabilir. Daha iyi strateji bütçenizi birçok kanala yaymaktır. Diğer e-Ticaret sitelerinin ayırmaya nasıl yaklaştığına dair genel bir döküm:

SEO kanallarına% 10 ila% 30 yatırım yapın. Optimum sonuçlar için sürekli uygulamayı planlayın. SEO istikrarlı trafik üretecektir. Dezavantajı, diğer kanalların yapabileceği şekilde hızlı bir yatırım getirisi (YG) sağlamayacağıdır. Daha uzun bir döngü.

Sosyal medya kanallarına% 10 ila% 20 yatırım yapın. Üç sosyal ağ devi (Facebook, Twitter ve LinkedIn) bariz seçimlerdir. Çok büyük izleyicileri var. Hedefleme kolaydır. Diğer sosyal ağları göz ardı etmeyin. Ürünleriniz veya hizmetleriniz daha küçük ve daha uzmanlaşmış sosyal ağlar için uygun olabilir. Online alışveriş görsel bir deneyimdir. Pinterest ve Instagram görsel sosyal ağlardır.

SEM’de% 20 ila% 40 yatırım yapın. Çevrimiçi mağazanız yeniyse, aramalarda görünürlük elde etmenin tek yolu bu olabilir. Daha fazla harcama her zaman daha iyi değildir. Sonuçlar, reklamınızın Google’ın hedeflemesini istediğiniz kitle ile alakalı olduğundan emin olmaktan kaynaklanır. Sonuçları görmüyorsanız, daha fazla para yardımcı olmaz. Aramalarda neyin yankılandığını belirlemek için reklam kopyanızı sık sık değiştirin. Anahtar kelimeleriniz doğru olabilir, ancak kopyanız bir tıklamaya dönüşmüyor.

Yeniden hedeflemeye% 10 ila% 20 yatırım yapın.Bir e-Ticaret sitesine yeni başlıyorsanız; küçük bir müşteri tabanınız olabilir. Bunları yeniden hedeflemek sınırlı bir fırsattır. Bu müşteriler çevrimiçi mağazanıza gitti. Pazarlama ile tekrar onlara dokunmak, onları geri dönüp satın almaya davet etmenin bir yoludur. Aylık ziyaretçi sayınız yatırımı haklı gösterene kadar yeniden hedeflemeyi bekleyin.

Görüntülü reklamlar kullanarak% 5 ila% 25 arasında araştırma yapmaya yatırım yapın. Bunlar, hedeflenen web sitelerinde marka bilinirliğini artırır.

E-posta pazarlamasına% 5 ila% 10 yatırım yapın. Uzun zamandır ortalıkta, çünkü çalışıyor. Bülten kampanyaları, site trafiğinin ve dönüşümlerinin etkili itici güçleridir. Alışveriş sepetini terk etme e-postaları, kaybedilen bir satışı canlandırabilir. Çapraz satış e-postaları mevcut müşterilerin harcamalarını artırabilir.

Tahsislerinizi akıcı tutun. Çevrimiçi mağazanız olgunlaştıkça ve kitle büyüdükçe hedefleriniz de değişecektir. Marka oluşturma kanalları daha önemli hale geliyor. Bir kanal sonuç üretmezse, kanalı terk etmeyin. İlk olarak, bunun için farklı reklam öğelerini test edin.

33. Çevrimiçi mağazam için bir SEO stratejisini nasıl geliştiririm?

Başarılı SEO stratejileri altı element etrafında dönüyor.

Anahtar kelimeler – Araştırma yap. İnsanların ne aradığını anlayın. Kendinizi bu anahtar kelimelerle ilişkilendirmek SEO ile ilgilidir. Google AdWords Anahtar Kelime Aracı’nı kullanarak rekabetin nasıl göründüğüne bakın. Bazı anahtar kelimeler nişinizde çok rekabetçi olacak. Bunun yerine uzun kuyruklu anahtar kelimeler (iki ila beş kelime arasında) seçin. Bu uzun anahtar kelimeler için daha az işletme rekabet edecektir. Size daha yüksek bir yerleşim sırası verecekler.

Meta etiketleri –Onlar çok önemlidir. En önemli anahtar kelimeleriniz sayfa başlıklarınıza aittir. Meta etiketler Google’ın aradığı ve sıraladığı şeydir. Aynı şey sayfa açıklaması başlıkları için de geçerlidir.

İçerik – Kaliteli içerik olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratır. İçerik, anahtar kelimelerinizin yaşaması için en iyi yerdir. İçeriğinizi parlatın ve alıcılarınızı eğitmek için kullanın.

Geri bağlantılar –Bunlar neredeyse içerik kadar önemlidir. Kalite olsa miktar koyar. İçerik stratejinizi düşünün. Web sitenize alakalı bağlantılar için yapılandırın. Aynı nedenden ötürü akran blogları geliştirin. İnsanların sevdiği şeyleri sat. Bu konuda da size yardımcı olacaklar.

Sosyal medya –Bunun üstesinden gelmek yok. Güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturmalısınız, yoksa başaramazsınız. Facebook gibi siteler o kadar geniş bir kitleye sahiptir ki üyeler onu arama motoru gibi kullanır.

Ürün resimleri –Görüntüler SEO’da çok önemli bir rol oynar. Arama sonuçları web sitelerinin yanı sıra resimleri de döndürür. Sitenizde ürün satıyorsunuz. Bu ürünlerin görüntüleri, yapabileceğiniz kadar iyi olmalıdır. Yine de aynı derecede önemli bir şey var. Resimler dosya adları alakalı anahtar kelimeler içermelidir. Arama motorlarında onlar için daha yüksek bir sıralama göreceksiniz.

Hiçbir SEO stratejisi rekabetçi analiz olmadan tamamlanamaz. Sizinki gibi diğer e-Ticaret siteleri ne yapıyor?

34. Çevrimiçi mağazamı pazarlamak için sosyal medyayı nasıl kullanırım?

Sosyal medya pazarlaması alıcıları çevrimiçi mağazanıza getirecektir. Bunu kanıtlamak için rakamlara mı ihtiyacınız var? E-Ticaret Shopify 37 milyondan fazla sosyal medya ziyaretinden elde edilen verileri inceledi. Ziyaretler 529.000 siparişle sonuçlandı. Başlamak için yapmanız gerekenler.

Çevrimiçi mağazanız için bir Facebook sayfası oluşturun. Kişisel Facebook sayfanızı bu amaçla kullanmayın. Facebook arkadaşlarınızı sayfanızı paylaşmaya ve beğenmeye davet edin. Yeni şirket Facebook sayfanızdan daha fazlası geldiğinde onları bekliyor. Tüketecekleri ve paylaşacakları içerik bulunduğundan emin olun. Sürekli yeni bir içerik dökün. Paylaşacak kadar alakalı ve ilginç olmalı. Harekete geçirici mesaj, çevrimiçi mağazanızı ziyaret eder.

Çevrimiçi mağazanız hakkında tweet atın. Takipçileriniz için özel indirimler yapın. Takipçilerine ulaşmak için onlara teşvikler verin. Bu teklifi Facebook ağınıza eklemeyi unutmayın. Müşterilerinizi takip edin. Satıcılarınızı takip edin. Etkili blog yazarlarına, gazetecilere, sektör analistlerine ulaşmak için Twitter’ı kullanın. Büyük takipleri var. Bu ilgiyi istiyorsun. Resimlerle ve videolarla etkileşime geçin.

Bir Google+ işletme sayfası oluşturun. Google ürünleri birlikte iyi çalışır. Google + ‘daki işletme profiliniz Google aramalarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. İşte bazı ilginç etkileşimlerin olabileceği yerler. Bir Google+ Hangout’u oluşturun ve müşterilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurun. İlgili Google+ Topluluklarını bulun ve katkıda bulunmaya başlayın.

Bir YouTube kanalı oluşturun. Burası çoğu işletmenin eğlendiği yerdir. Bu senin seçimin. Yalnızca ürünlerinizi veya hizmetlerinizi nasıl kullanacağınızla ilgili videolar öne çıkarmak isteyebilirsiniz. Ya da onu saf eğlence ile karıştırın. Önemli olan video içeriğinin gelmesini sağlamanızdır.

Bir LinkedIn profili oluşturun. LinkedIn, profesyonel ağ oluşturduğunuz ve koruyacağınız yerdir. Çevrimiçi mağazanıza bağlantılar ekleyin. Güncelleme işlevini kullanarak kullanıcıları e-Ticaret mağazanızın ticari yönleri hakkında bilgilendirin. Satıcılarınızı bulun ve takip edin. Gruplarına katılın ve tartışmalara katılın. Ağınızdan profilinize öneriler eklemesini isteyin.

Bir Pinterest profili oluşturun. Pinterest tamamen görüntülerle ilgilidir, bu nedenle ürün fotoğrafçılığınızdan yararlanın. Mallarınızı ve / veya hizmetlerinizi sergilemek için temalı tahtalar oluşturun. Çevrimiçi mağazanızda, ziyaretçilerin paylaşabilmesi için her ürünün yanında bulunan Pinterest Pin It düğmesi bulunmalıdır. YouTube için oluşturduğunuz videolar burada da çifte görev yapabilir.

35. Bir e-Ticaret e-posta listesini nasıl oluştururum?

E-posta adresleri, paranın yanı sıra müşterilerin size verebileceği en değerli şeylerden bazılarıdır. Bu bilgileri sizinle paylaşmayı kolaylaştırın. Ardından bir iletişim kutusu oluşturmak için kullanın.

E-posta adresleri o kadar değerlidir ki, birileri söylemek istediklerinizi duymak istediklerini gösterirler. Size pazar yapma izni verdiler. Bu e-posta adreslerini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kullanıcıları bir açılış sayfasına yönlendirmek için reklamları kullanın. Açılış sayfanız, e-posta adresi karşılığında net bir yarar sağlamalıdır. Özel bir indirim veya ücretsiz bir indirme olabilir. Bir ziyaretçi hiçbir şey satın almasa bile, yine de başka bir e-posta adresinin kazancından yararlanırsınız.

Sosyal medyada yarışmalar ve hediyeler düzenleyin. Girenlerin kazanma şanslarını artırabileceklerini bildirin. Tek yapmaları gereken yarışmayı Facebook arkadaş ağlarıyla paylaşmak. Görüntüler dikkat çekiyor. Ödül çevrimiçi mağazanız için bir hediye kartıysa, kullanabilecekleri en popüler ürünlerin bir kolajını oluşturun.

E-posta kayıt kutularını her yere koyun. Çevrimiçi mağazanıza koyduğunuz her yer, bir e-posta adresi toplama fırsatıdır. Blogunuzu unutma. Kaliteli blog içeriği, e-posta adresleri için doğal bir mıknatıstır. İnsanlar yeni bir şey yayınlamak için abone olduklarında abone olurlar.

36. e-Ticaret bültenini nasıl ayarlarım?

Bültenler değerli bir dönüşüm kaynağıdır. Kaydolan kişiler işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini belirttiler. Şimdi onlara frekansla ulaşabilir ve satın almak için daha fazla neden verebilirsiniz. Bülteninizdeki içerik alakalı olmalı ve değer sağlamalıdır.

Bir çevrimiçi mağazasınız. Görüntüler satışlarınızı artırır. Bülteninizin içeriğini planlarken bunu aklınızda bulundurun. Bu haber, reklam değil. İçeriğiniz çevrimiçi mağazanızda olup bitenlerle ilgili olmalıdır. Bu, insanlarınıza odaklanmak için bir fırsattır. Ürünleriniz için yumuşak bir satışla işinizle ilgili zor bir satış. Müşterileriniz de sizi tanımak istiyor.

Müşterilerinizin değerli bulduğu diğer bilgileri ekleyerek bu ilişkileri oluşturun. Heyecan verici bir yerde yaşayan bir satıcıyı ziyaret ettiniz mi? Bu konuda kısa bir parça yazın ve bölgedeki turistik yerlere bağlantılar ekleyin. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tamamlayan diğer şirketleri önerin. Bu şirketleri bildirin. Onlar lehine dönebilirler. Bağlantı ağınıza katkıda bulunur.

Haber bülteni aboneleri için özel teklifler veya indirimler oluşturun. İnsanlar kendilerini özel hissetmeyi sever. Başka bir yerde duyurulmadan önce gelecekteki satış etkinlikleri hakkında bilgi verin.

Bülteninizdeki sosyal bağlantılar, abonelerin bunu başkalarıyla paylaşmasına yardımcı olur. Abonelik listesini oluşturmanın bir yoludur. Haber bülteninin başka bir sayısını yayınladığınızda sosyal ağlarınızın yeni olmasına izin verdiğinizden emin olun.

E-Ticaret bülteniniz bir blog değil. Yine de birbirlerine referans verebilirler. Çapraz tanıtım yapmak için her ikisini de kullanın.

37. e-Ticaret sitemi bilgisayar korsanlığına karşı nasıl koruyabilirim?

Güvenlik en başından beri en büyük endişe kaynağıdır. Bir e-Ticaret platformu seçerken göz önünde bulundurmanızın büyük bir parçası olun. PCI uyumluluğuna ve SSL Sertifikalarına çok dikkat edin. E-posta sistemlerini kullanmayı planlıyorsanız spam koruması hakkında bilgi isteyin.

E-Ticaret platformunuz saldırılara karşı koruma sağlar, ancak satıcının tek sorumluluğu değildir. İkiniz ortaksınız. Çevrimiçi mağazanızdaki şüpheli etkinlikleri izlemelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi sorun. Hangi işaretlere bakacağınızı bilin. Satıcınızla arayüz oluşturan tüm bilgisayarlara virüs ve kötü amaçlı yazılım koruması yükleyin.

Çevrimiçi mağaza müşterileriniz, bir e-Ticaret platformunuz olduğunu asla bilemez. Sizinle bir ilişkileri var. Platform satıcınız değil, güvendikleri kişiler sizsiniz. Güvenlik ihlali olması durumunda sadece sizi suçlayacaklar. Tedarikçinizin müşterinin güvenini korumanıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

38. Çevrim içi mağazamı dönüşüm oranlarını artırmak için nasıl optimize ederim?

Dönüşüm oranları, yüksek satış hacminin temelini oluşturur. Şimdi matematiğe bakalım. Satışlarınızı% 50 artırmak istiyorsanız, bunu nasıl yapardınız? Reklam bütçenizde% 50 artış?

Bu pahalı bir yatırım.

Dönüşüm oranınızı tek bir yüzde oranında artırmak için bir hedef belirlemek daha kolaydır. Bu% 1 satışlarda% 50 artış anlamına geliyor. Bunu nasıl yaptın?

Bazen sadece küçük bir değişiklik dönüşüm oranlarında önemli bir iyileşmeye yol açabilir. Birleştirilmiş birçok küçük ayar, sonuçlarınızda çarpıcı bir artış sağlayabilir.

A / B testi yapın. Ürün sayfalarınızın iki alternatif sürümünü oluşturun. Her biri farklı bir ürün açıklaması veya resmi alır. A / B test yazılımı, gelen trafiğin yarısını her sayfaya yönlendirir. Bir sayfada daha fazla dönüşüm gösterilir. Kullanacağın bu. Daha yüksek dönüşüm oranları sabit A / B testinden kaynaklanır. Google, Google Analytics paketinin bir parçası olarak ücretsiz A / B testi sunuyor.

Açık ve çarpıcı bir değer önerisi sunun. Değer teklifinizi 10 veya daha az kelimeyle ifade edebilir misiniz? Yapamazsan o noktaya gel. Müşterileriniz neden sizden satın almalı? Bunu netleştirip ilettiğinizde, dönüşüm oranlarını artırırsınız. Değer teklifiniz de A / B testlerinden muaf tutulmamalıdır.

Satış hunisi oluşturma. Çok hızlı satış mı istiyorsun? Bu, dönüşüm oranınızı etkileyebilir. İnsanlar hazır olmazlarsa satın almazlar. Ürünler daha pahalı veya karmaşık hale geldikçe bu süre artar. Satış hunisi güven geliştirir. Satışların hızını artırmak için işleri yavaşlatın. Önce farkındalıkla farkındalığı artırın. Müşterilerin elde edecekleri sonuçları anlamalarına yardımcı olun. Sonra satış isteyin. İlk kez gelen bir ziyaretçiden aldığınız tek şey bir e-posta adresiyse, bunlar satış huninizde bulunur. Onlarla konuşmaya devam etme ayrıcalığını kazandınız.

Jargondan kurtulun. Çevrimiçi mağazanızın her yerinde konuşma dilini kullanın. Gerekli yasal sorumluluk reddi beyanlarını görüntülemek zorundaysanız bir özet ekleyin.

Alıcı güvenini artırın. Müşteriler neden çevrimiçi mağazanıza güvenecek? Personel fotoğrafları ve biyografileri ile web sitenizin arkasındaki güvenilir kişilere tanıtın. Açık ve kolay temas yöntemlerine sahip olun. Sadece bir e-posta adresi değil. Bir telefon numarası ve fiziksel bir konum adresi ekleyin. Sitenizin tasarımı ve düzeninde uzman olduğunuzu kanıtlayın. Tek bir yazım hatası, bir satışı öldürmek için yeterlidir.

Sizden satın almayı kolaylaştırın. Birkaç ziyaret gerekebilir, ancak insanlar hazır olduklarında dakikalar içinde alışveriş yapmak isterler. Gereksiz alanlardan kurtulun. Sosyal ağ kimlik bilgilerini kullanarak kaydolma ekleyin. Bulmak istediklerini sıfırlayabilmeleri için fazla seçenekleri kaldırmak üzere filtreler ekleyin. Alıcıların ne yapacağını bildiğini varsaymayın. Onlara bir sonraki adımı söyle.

Dikkat dağınıklığını kaldırın. Müşterilerin bir şeyler satın almasını istiyorsunuz. Buna odaklanmalarına nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bu işlemle ilgili olmayan her şeyi kaldırın. Evet, satın aldıkları şeyle ilgili kapsamlı bilgilere erişmek istiyorlar. Erişim sağlayın, ancak hepsini aynı anda göstermeyin. Bu seçenek aşırı yüklenmesine neden olur. Dönüşüm oranlarını azaltır.

Ürün veya hizmeti rekabetle karşılaştırın. Kulağa mantıksız geliyor. Neden rekabet hakkında konuşalım? Müşterileriniz araştırmayı satın almadan önce yapacaklardır. Neden onlara ayrılma ve bunu yapma fırsatı verin? Onları karşılaştırdığınızda, üst eli tutarsınız. Fiyatınız daha yüksek mi? Sebebini açıkla. Müşterilerin her şeyi aynı anda görebilmesi için tablolardaki karşılaştırmaları ayarlayın.

Hemen satın almak için bir teşvik ekleyin. Havayolu web sitelerine gittiyseniz bu çalışmayı gördünüz. Koltukları takip ediyorlar. Bir uçuşta birkaç tane kaldı. Satın alma veya kaybetme kararı vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Kıtlık yaratın. Miktarı sınırlı yapın veya fiyatı sınırlı bir süre verin.

39. Uzun vadeli bir proje üzerinde çalışmaya hazır mısınız??

Çevrimiçi mağaza oluşturmak bugün yapmak istediğiniz bir şeyse. Bundan yıllar sonra kendinizi gördüğünüz bir şey mi? Fiziksel bir mağaza açıp aynı anda bir ay veya hafta boyunca çalıştıramazsınız. E-Ticaret mağazanız da bu şekilde çalışmaz.

Çevrimiçi mağazanıza başlamak için sadece küçük bir taahhütte bulunmanız gerekebilir. Lansman günü sadece bir başlangıç. Başarı büyüme gerektirir. Zamanla geliyor.

Artık Başlamaya Hazırsınız! Bir kontrol listesi oluşturun ve her sorunun yanıtını bulun. Kesin cevaplar yok. Ancak bu konuların çoğunun en iyi uygulamaları vardır. En sevdiğiniz e-Ticaret mağazalarında online alışveriş yapın.

Onlar hakkında neyi seviyorsun? Seni ne sinirlendiriyor? Daha iyi çözümlerle gelin ve onları çevrimiçi mağazanız için çalışmaya koyun.

Cevaplamak en zor soru olan ve neden paylaştığımıza dikkat edin?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map