Bir e-Ticaret Mağazası Kurmak ve Çevrimiçi Satmaya Başlamak için 11 Ücretsiz WordPress Eklentisi

Çevrimiçi alışverişin artmasıyla birlikte, bugün daha fazla kişi e-Ticaret mağazalarından bir şeyler satın almayı tercih ediyor. Bu gerçek bir sürpriz değil çünkü çevrimiçi alışveriş kolay ve uygun fiyatlı.


Bir düşünün: giyinmek, arabanıza binmek, alışveriş merkezine seyahat etmek veya uzun kuyruklarda / kuyruklarda saatlerce beklemek yok!

WordPress platformu, fiziksel işinizi tamamlamak veya birincil işiniz olarak bir e-Ticaret sitesi kurmayı kolaylaştırırken, özellikle dijital mağazanızın işlemlerini basitleştirmek ve otomatikleştirmek için tasarlanmış geniş bir eklenti kütüphanesi vardır.

Ancak, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun bir WordPress eklentisi seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Sonuçta, en iyiyi diğerlerinden ayırmak zor, seçim yapabileceğiniz çok sayıda eklenti var.

Endişelenmeyin; en iyi (ve ücretsiz) WordPress eklentisinin 11’ini araştırdık ve listeledik. Tüm bu eklentiler müşterilerinizin genel çevrimiçi alışveriş deneyimini geliştirebilir. Hazır mısın? Hadi başlayalım!

1. MarketPress

MarketPress profesyonelce geliştiriciler tarafından yazılmış, özellik açısından zengin, iyi tasarlanmış ve kolayca özelleştirilebilir bir eklentidir WPMU DEV. Geliştiriciler, bu muhteşem eklentiyi, kullanıcıların herhangi bir uzantı veya eklenti kullanmadan kullanıcılar için eğlenceli, basit ve güzel bir alışveriş sepeti deneyimi sunmasına yardımcı olacak şekilde tasarladılar.

Eklenti, çeşitli sağlam eklentilerin güçlerini tek bir tek bağımsız e-Ticaret çözümünde akıllı bir şekilde birleştirir. Herhangi bir kodlama yapmadan özelleştirebileceğiniz bir dizi çekici ve göz alıcı temalarla birlikte gelir.

MarketPress ayrıca Multisite ve BuddyPress ile de uyumludur. Bu, kendi dijital mağaza ağınızı (Amazon ve eBay gibi) hızlı bir şekilde oluşturabileceğiniz ve her satışın belirli bir yüzdesini alabileceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, MarketPress’in premium sürümü, hesaplanan gönderim modülleri, ürün kişiselleştirme, e-Ticaret izleme ve eksiksiz bir ödeme yöntemi paketi gibi bir dizi gelişmiş özellik sunar.

2. Cart66 Lite

Eski Adı PHPurchase, Cart66 her türden “PCI uyumlu” bir site oluşturmanıza olanak tanıyan son derece verimli, güvenli ve hafif bir e-ticaret çözümüdür. Reality66’daki uzmanlar tarafından yazılan eklenti, kredi kartı bilgilerini Mijireh Checkout ile en sevdiğiniz ödeme ağ geçidine güvenli bir şekilde işler.

Daha da ilginç olan şey, Cart66 Lite’ın Amazon S3 ile mükemmel bir şekilde entegre olabilmesi ve dijital ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde satmanıza izin vermesidir.

Aslında, çevrimiçi karşılaştığınız karmaşık e-ticaret eklentilerinin çoğunun aksine, bu güçlü ama inanılmaz derecede kullanımı kolaydır. Cart 66 Lite, işletmenize küresel düzeyde tanıma ve erişim sağlayan çoklu para birimi ve gönderim seçenekleri sunar.

Ayrıca, bağlı kuruluş platformu entegrasyonu, özelleştirilebilir e-posta makbuzları, ürünler için özel alanlar ve daha fazlası gibi bir dizi güçlü özellik içerir. Dijital mağazanızı kurmak ve birkaç dakika içinde çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahiptir.!

3. Jigoshop

Jigoshop, İngiltere merkezli bir Web tasarım ajansı olan Jigowatt tarafından geliştirilen sağlam, güvenilir ve son derece güvenli bir WordPress e-Ticaret eklentisidir. Eklenti, KOBİ’ler (küçük ve orta ölçekli işletmeler) için en uygun olanıdır ve e-ticaret mağazanızı birkaç dakika içinde kurmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan sezgisel bir gösterge panosuna sahiptir.!

Hemen hemen her türlü dijital mağazayı kurmak için uygun 30’dan fazla özelleştirilebilir ve tam teşekküllü temanız var.

Ayrıca, yüzlerce güçlü uzantı ile Web mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Jigoshop ayrıca, e-Ticaret mağazanızın nasıl performans gösterdiğine ilişkin gerçek zamanlı bir görünüm sağlayan bir dizi raporlama özelliğine de sahiptir. Yine de hepsi bu değil! Kullanıcı dostu ve anlaşılır envanter sistemi ile Jigoshop ile envanteri kolayca yönetebilirsiniz.

Jigoshop’un başlangıçta bugün Web’deki en popüler e-ticaret platformunun bir çatal olduğunu WooCommerce olduğunu pek çok kişi bilmiyor. Ancak, eklenti her geçen gün daha popüler hale geliyor.

4. WooCommerce

WooCommerce, WooThemes’teki deneyimli kişiler tarafından oluşturulan güçlü bir e-ticaret eklentisidir. İşletmelerin sıradan WordPress sitelerini para kazandıran bir e-Ticaret mağazasına dönüştürmelerini sağlayan çeşitli üst düzey özelliklerle doludur.

Bu eklenti ile ilgili en iyi şeylerden biri, çevrimiçi mağazanızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlayabileceğiniz ücretli ve ücretsiz uzantılar ve temalar koleksiyonudur. Daha önce de belirtildiği gibi, WooCommerce bugün mevcut olan en popüler ücretsiz e-ticaret eklentilerinden biridir.

Harley-Davidson ve Entrepreneur gibi dünyanın en saygın markalarından bazıları bunu kullanıyor. Eklenti şu anda Web’deki tüm çevrimiçi mağazaların yüzde 30’undan fazlasına güç veriyor! İtiraf etmelisin; Bunlar, diğer eklentilere kıyasla oldukça etkileyici rakamlar.

WooCommerce eklentisi bir dizi kullanışlı özellik sunar. Bunlar arasında esnek kupon sistemi, PayPal Standart entegrasyonu, kolay envanter yönetimi, satış ve inceleme raporlarının yanı sıra çoklu gönderim seçenekleri bulunur.

Eğer son derece özelleştirilebilir, sağlam ve sezgisel bir e-Ticaret eklentisi aradığınız şeyse, WooCommerce denemeye değer. Birçok dijital mağaza bunu kullanıyor ve şimdiye kadar her biri için değerli bir araç olduğu kanıtlandı!

5. Kolay Dijital İndirme

Basit, hafif ve zengin özelliklere sahip bir e-Ticaret çözümü olan Easy Digital Downloads, WordPress aracılığıyla dijital indirmeleri ücretsiz olarak satmanıza olanak tanır. Bazı yararsız özellikler sunan diğer eklentilerin aksine, Easy Digital Downloads, dijital ürünlerinizin satışını kolaylaştırmak için yalnızca en kullanışlı özellikleri sunar.

Temel özelliklerinden biri, analizi kolay veri tabloları ve etkileşimli grafikler aracılığıyla işletmenizin tüm satışlarını ve kazançlarını görmenizi sağlayan güçlü raporlama sistemidir..

Eklenti, WordPress’in kodlama standartlarını göz önünde bulundurduğundan, belki de bulabileceğiniz en geliştirici dostu e-Ticaret çözümüdür! Bu, geliştiricilerin Easy Digital Downloads’ın kod tabanında değişiklik yapmasının inanılmaz derecede kolay olduğu anlamına gelir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 200’den fazla uzantı ve tema ile EDD’yi mağazanızın ihtiyaçlarına göre özelleştirebilirsiniz. Ancak, yalnızca dijital ürünler satıyorsanız, EDD şüphesiz sizin için mümkün olan en iyi seçimdir.

6. Ecwid

Ecwid, öncelikle yepyeni bir site kurma zahmetinden geçmek istemeyen işletmelere hitap eder. Bu eklentinin temel özelliği, mevcut sitenizi alıp birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde Ecwid sistemine entegre edebilmenizdir..

Ürünlerinizi Web üzerinde başka bir yerde satmayı planlıyorsanız, sistem başka sitelere de yansıyacaktır. Bu, birden çok gösterge tablosu arasında geçiş yapmak yerine tüm sitelerinizi tek bir yerden yönetmenize olanak tanır. Bahsetmeye değer başka bir özellik, Tumblr, Facebook veya diğer herhangi bir sosyal medya platformuna çevrimiçi mağaza ekleme yeteneğidir.

Ecwid e-ticaret eklentisi Facebook’taki en popüler e-ticaret uygulamasıdır; 40.000’den fazla mağazaya güç veriyor! Ecwid, ücretsiz bir planla dört plan sunuyor. Sınırlı özellikler sunmasına rağmen, ürünlerinizi çevrimiçi olarak kolayca ve sorunsuz bir şekilde satmanıza yardımcı olmak için fazlasıyla yeterlidir.

Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, başkalarının size ücretsiz bir deneme sunmasıdır (bu da sonunda ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir), tamamen ücretsiz bir plan sunar.

7. WP e-Ticaret

WP e-Ticaret, Gary Cao, Justin Sainton ve Dan Milward tarafından geliştirilen güçlü bir WordPress e-Ticaret eklentisidir. Son birkaç yıldır, kullanımı son derece kolay olan eklentiler arasında. Eklenti, CSS ve HTML’yi özelleştirmenizi sağlar, böylece e-Ticaret mağazanızın görünümü üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

İşletmenizin abonelikler, fiziksel envanter, üyelikler veya dijital ürünler satması önemli değildir, WP e-Ticaret, satış işlemini kolay bir iş yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.!

70.000’den fazla müşteri ve 3 milyon indirme ile WP e-Ticaret, İnternetteki en popüler ikinci eklentidir. Bu eklenti hakkında daha ilginç olan, çevrimiçi mağazanızın dönüşüm oranını önemli ölçüde artıran aerodinamik ödeme işlemidir..

Ayrıca, WP e-Ticaret çok sayıda nakliyeci ve ödeme işlemcisi ile entegre olabilir. Ekstra işlevsellik arıyorsanız, mevcut premium eklentileri ve yükseltmeleri satın alarak bunlardan bolca yararlanabilirsiniz.

8. iThemes Borsası

iThemes Exchange, iThemes uzmanları tarafından geliştirilen, WordPress için sezgisel, genişletilebilir ve basit bir e-ticaret eklentisidir. Kullanıcı dostu arayüzü ile eklenti, ürün oluşturmayı nispeten kolaylaştırır. Diğer eklentilerin çoğu gibi müşteriler için tam bir veritabanı oluşturmak yerine, WordPress’in yerleşik kullanıcı sistemini kullanarak müşteri bilgilerini sayfasına ekler.

Bu özellik, işlemleri düzenleyebileceğiniz, müşteri bilgilerine notlar ekleyebileceğiniz, satın alınan ürünleri ve mevcut indirmeleri kolaylıkla görüntüleyebileceğiniz için tüm müşterilerinizi daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar..

Bu eklentiyi kullanmaya başlamak basittir ve sadece birkaç dakika sürer. Tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek, etkinleştirmek, istediğiniz ödeme işlemcisini seçmek, ürünlerinizi eklemek ve satmaya başlamak! Exchange, satın alma deneyimini müşterileriniz için her zamankinden daha kolay hale getirmek için yerleşik ödeme ağ geçidi olarak Stripe’yi kullanır.

Eklenti, çekirdek bir eklenti olarak PayPal Standardı desteği ile birlikte geliyor. Ayrıca, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için seçebileceğiniz birkaç tema vardır!

Çevrimiçi Mağaza Oluşturmak için Diğer Ücretsiz e-Ticaret WordPress Eklentileri:

9. eShop

Kolay erişilebilir bir WordPress eklentisi olan eShop, ürünlerinizi listelemek için birçok yöntem sunar. Bu eklenti ile ayarları özelleştirmek ve ürün eklemek son derece kolaydır. Basit arayüzünden ve hızlı göz atmadan bahsetmemek, müşterilerinizin e-Ticaret mağazanızdan alışveriş yapmasını kolaylaştırır. Birden fazla gönderim seçeneği ve satıcı ödeme ağ geçitleri sunar. Satın alma istatistiklerini de yararlı bulacaksınız!

10. Hızlı Mağaza

Basit bir mağaza eklentisi olan Quick Shop, hem e-posta hem de PayPal işlevleri için yerleşik desteğe sahiptir. Sayfaya, ziyaretçinin alışveriş sepetini gösteren bir kenar çubuğu ekler. Bu, alışveriş yapan kişilerin, satın alacakları diğer ürünlere göz atarken alışveriş sepetlerinde neler olduğunu bilmelerini kolaylaştırır. Eklenti, TinyMCE düğmesiyle neredeyse anında ürün eklemenizi sağlar. Ayrıca ürün seçenekleri, açılır listeler ve daha fazlasını da oluşturabilirsiniz..

11. ArtPal

Adından da anlaşılacağı gibi, ArtPal sanatçılar için tasarlanmış bir e-ticaret eklentisidir, böylece şaheserlerini çevrimiçi satabilirler. Eklenti, B2B satışları için profesyonel destek, kolay PayPal entegrasyonu ve gerçek zamanlı satış güncellemeleri gibi birkaç önemli özellik sunar. Satışın tekrarını önlemek için bir ürünü satılır satılmaz devre dışı bırakır. Aslına bakarsanız, ister sert bir ürün satıyor olun ister sanat eseriniz olsun, ArtPal kullanmayı çok seveceksiniz!

Sana doğru

Ve bununla birlikte, herkes, e-Ticaret için ücretsiz WordPress eklentileri listemiz sonucuna varıyor. Gördüğünüz gibi, normal sitenizi tam teşekküllü bir e-Ticaret mağazasına dönüştürmek için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz WordPress eklentisi var ve bu da çok para harcamak zorunda kalmadan.

İşletmenizin dijital ortam üzerinden satış yapmaya başlamasını istiyorsanız, yukarıda belirtilen eklentileri dikkate almanızı önemle öneririz. Bu eklentiler sadece ücretsiz değil, aynı zamanda çevrimiçi mağazanızı büyük bir başarıya dönüştürmek için ihtiyacınız olan gerekli özelliklerle de doludur..

Web sitenize doğru eklentiler yüklendiğinde, kârlılığı belirleyen anahtar süreçlerinin çoğunu düzene sokarak ve otomatikleştirerek çevrimiçi mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Ancak, her zaman olduğu gibi, bu kullandığınız eklentinin kalitesine bağlı olacaktır.

Peki, kullandığınız e-Ticaret için başka ücretsiz WordPress eklentileri var mı? Yukarıda tarif ettiğimiz eklentiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Sizden duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map