BigCommerce ve Magento: Hangi e-Ticaret Platformunu Seçmelisiniz?

Bigcommerce ve Magento birbirinden oldukça farklı olsa da, çevrimiçi mağaza camiasında her ikisinin de güçlü bir takipçisi var.


Bigcommerce, iki Avustralyalı tarafından 2003 yılında Interspire Alışveriş Sepeti olarak kuruldu ve 2009 yılında Bigcommerce’ye dönüştü. Bugün 50.000’den fazla satıcı ve 4 milyar dolarlık satışla, e-Ticaret alanındaki popülerliklerini sonuçlandırabilirsiniz..

BigCommerce ve Magento Karşılaştırması

Kaliforniya merkezli Culver City, Varian, Inc., 2008 yılında Magento’yu geliştirdi. Magento, bazı büyük perakende perakendeciler de dahil olmak üzere 150.000’den fazla tüccar ve işlem başına yaklaşık 50 milyar dolar işlem gören rakipler arasında pazar payının yaklaşık% 30’una sahiptir. yıl.

Çevrimiçi mal ve hizmet satmaya hazırlanan ciddi bir mağaza sahibi olarak, e-ticaret web sitenizi tasarlamak için her zamankinden daha fazla seçenek var ve Bigcommerce veya Magento belki de iki tane düşünün.

Contents

Her İki Platform Arasındaki Önemli Farklılıklar

BigCommerce Bigcommerce, mağaza web sitenizi kurmak ve yönetmek için barındırılan, şablon tabanlı bir çözüm sunan bir e-ticaret platformları sınıfına girer. Hızlı ve kolay bir şekilde bir mağaza kurmak, ürünleri yönetmek ve markalarını tanıtmak isteyen acemi kullanıcılar için üretilmiştir. Bazı özelleştirme seçenekleri sunar. Bu tür bir platform için fiyatlandırma modeli, aylık abonelik ve satış hacimlerine dayanmaktadır.

Magento Magento, sizin (veya deneyimli geliştiricinizin) siteyi oluşturmak için açık kaynak kodunu kullanmanıza izin veren sağlam, kendi kendine barındırılan bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Yüksek tasarım esnekliği isteyen deneyimli programcılar veya geliştiriciler için üretilmiştir. Yazılımı ücretsiz olarak indirir ve bir alışveriş ortamı oluşturmak için uygulamalar ekler veya büyük satış hacimleri için tasarlanmış daha pahalı bir kurumsal plana yatırım yapabilirsiniz.

Her Platform Kimin İçin Önerilir?

BigCommerce Bigcommerce platformu, çevrimiçi mal ve hizmet satan yüksek hacimli işletmeler için tasarlanmıştır. Çoğu acemi kullanıcı Bigcommerce’de bir mağazanın nasıl kurulacağını ve yönetileceğini öğrenebilir.

Magento Magento platformu, daha büyük e-Ticaret mağazaları için tasarlanmıştır ve her ölçekte işletmeyi barındıracak ölçeklenebilirliğe sahiptir. HTML programlama teknik becerilerine sahip ileri düzey kullanıcılara hitap eder.

Mükemmel platformu seçme konusunda dikkate alınması gereken bazı faktörler vardır: İşletmenizin büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, beceri seviyeniz, içine koymak istediğiniz zaman ve çaba ve platformun kendisi.

Bu kapsamlı karşılaştırmada, hem Bigcommerce hem de Magento’ya aşağıdakiler açısından bakacağız:

Mağaza kurulumunu karşılaştırın

Kurulum ve Mağaza Kurulumu

Online mağaza kurulumu karşılaştırıldı

Bir e-Ticaret web sitesi tasarlama projesini üstlenen çoğu kullanıcı, yetenek setleriyle uyumlu bir deneyim ve başarılı bir satış çözümü için ihtiyaç duydukları her şeyi (veya müşteri ihtiyaçlarını) içeren bir sonuç ister. Bigcommerce ve Magento için kurulum ve kurulum farklıdır, ancak sonuçlar eşit derecede sağlam bir çevrimiçi mağaza ve olumlu müşteri deneyimleri üretir.

Başlangıç

BigCommerce Bu e-Ticaret platformuyla kurulum gerekmez. Bigcommerce web sitesinde bir kullanıcı adı ve yeni bir şifre ile bir hesaba kaydolursunuz. Ardından bir mobil şablon seçmeniz ve bir ekran editörü kullanarak sitenizi oluşturmaya başlamanız istenir. Web siteniz için bir üçüncü taraf veya BigCommerce’den bir alan adına abone olmanız gerekir.

Şirket, web sitesinde “gelecekte yönlendirme veya alan adı gizliliğine” ihtiyacınız varsa üçüncü taraf bir şirket kullanmanızı tavsiye ettiklerini belirtmektedir. Web hosting Bigcommerce fiyatlandırma planlarına dahildir.

Magento Bu e-Ticaret platformu, hem alan adı hem de web barındırma (eHost, iPage, Web.com vb.) İle başlamak için bir üçüncü tarafla abone olmanızı ve ardından Magento yazılımını ücretsiz olarak indirip barındırılan hesap. Magento’da birkaç mobil şablon seçeneğiniz var ve ardından süreç siteyi sıfırdan oluşturmaktır (Kurumsal plana yatırım yapmadığınız sürece).

Mağaza Kurulumu

Bigcommerce

BigCommerce

 • Arayüz Kolaylığı. Kolaylık için tasarlanan Bigcommerce arabirimi, birçok mağaza ve eklenti seçeneği de dahil olmak üzere ekran mağaza kurulumu ve düzenlemesi için bir kontrol paneli menüsü sunar.
 • Sürükle ve Bırak Araçları. Bu platform kısmi bir sürükle ve bırak arayüzü sunuyor.
 • Bileşenleri Düzenleme (taşıma, yeniden boyutlandırma ve düzenleme). Sayfalarınızı düzenlemek büyük ölçüde seçtiğiniz şablonu temel alır ve şablonların çoğu düzenlenebilir.
 • Site Mimarisi / Navigasyon. Site mimarisi ve gezinme seçenekleri yine büyük ölçüde seçtiğiniz Bigcommerce şablonunu temel alır.
 • HTML / CSS koduna erişim. Belirli özelleştirmeler için HTML / CSS koduna sınırlı erişiminiz var.

Magento

Magento

 • Arayüz Kolaylığı. Magento, geliştirici olarak deneyimli değilseniz, kolay e-Ticaret platformları sınıfında değil.
 • Sürükle ve Bırak Araçları. Magento bir sürükle ve bırak editörü değil, stil sayfalarındaki içeriği ve öğeleri yeniden konumlandırabileceğiniz kod tabanlı bir programdır.
 • Bileşenleri Düzenleme (taşıma, yeniden boyutlandırma ve düzenleme). Bileşenleri düzenleme bir gösterge tablosu ve / veya kod aracılığıyla yapılır.
 • Site Mimarisi / Navigasyon. Site düzeni ve gezinme Magento’daki bir şablona dayalı olsa da, bunlar kod yoluyla değiştirilebilir.
 • HTML / CSS koduna erişim. Magento açık kaynaklı bir HTML / CSS kod tabanlı platformdur.

EBay ve Amazon ile entegrasyon

BigCommerce Bu platformla, eBay için yerleşik bir eklenti elde edersiniz. Bigcommerce uygulama mağazası onlarca alışveriş kanalı sağlar. Amazon ile entegre olmak için, Bağlayıcı için Bigcommerce, ChannelUnity veya SolidCommerce gibi bir üçüncü taraf ürünü seçmeniz gerekecektir. Seçtiğiniz bu eklentilerden herhangi birinin ödemesini bekleyin.

Magento Bir kerede, Magento eBay’e aitti, bu nedenle bu entegrasyon mevcut veya Amazon dahil yüzlerce diğer alışveriş kanalı arasından seçim yapmak için Magento Marketplace’i ziyaret edebilirsiniz. Maliyetler ve programlama ihtiyacı dışında herhangi bir sınırlama yoktur.

Dil desteği

BigCommerce Bu platformda, bir JavaScript Parçacığı ile birlikte Transifex Live adlı bir uygulamayı kullanarak mağazanızı çok dilli yapabilirsiniz. Bu süreç biraz araştırma gerektirebilir. Google Çeviri gibi dil seçenekleri de ekleyebilirsiniz.

Magento Bu program bazı dil seçenekleriyle indirilir ve birden çok mağazayı ve birçok dili desteklemek için bazı dil araçlarına ekleyebilirsiniz. Bu görev birkaç adım ve bazı kodlar gerektirecektir.

Yedeklemeler ve Site Dışa Aktarma

BigCommerce Ürünleri dışa aktarmanız gerekiyorsa, Bigcommerce düzenli yedekleme ile birlikte tüm fiyatlandırma planlarında “hızlı ürün içe / dışa aktarma” olanağı sunar. Tüm bir siteyi dışa aktarma söz konusu olduğunda, bu tür e-Ticaret platformları bunun için tasarlanmadığından karışık incelemeler vardır.

Magento Bu içerik yönetim sistemi (CMS) açık kaynak kodu kullandığı için, verileri herhangi bir amaç için neredeyse her yerde dışa aktarmak için aşırı esnekliğe sahipsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı veya çözeceğinizi bilmelisiniz. Magento, yapılandırmanız için yerleşik bir Sistem Yedekleme aracını destekler.

Kurulum ve Kurulum Görüşü

Bu e-Ticaret platformlarından birine başlamak kolay bir iştir. Bigcommerce zaten barındırılan bir platformda, bu yüzden tek ihtiyacınız olan bir hesap. Magento, sunucunuzda barındırdığınız için bir indirme ve yükleme gerektirir.

Her iki platform da uygulama ve kanal entegrasyonunu, bazı ek yapılandırmalarla çok dilli seçenekleri, yedeklemeleri ve bir dereceye kadar dışa aktarmayı ele alıyor. Mağazanızı oluşturmak için sezgisel alanlarla birlikte sizi isteyen bir kurulum sihirbazı istiyorsanız, Bigcommerce’de daha kolay zaman geçireceksiniz.

Tam işlevselliğe ve kodu özelleştirme yeteneğine ihtiyacınız varsa, bir mağaza kurmak Magento ile daha çok ilgilidir. Bigcommerce küçük ve büyük ölçekli satışlar için uygundur, Magento ise büyük e-Ticaret için harika bir çözümdür.

Kullanım Kolaylığını Karşılaştırın

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Bu iki en iyi performans gösteren e-Ticaret platformunun kullanım kolaylığını karşılaştırmak, beceri seviyenizle çok ilgilidir. Öncelikle başlamak, mağaza oluşturmak, ürün eklemek, pazarlama ve SEO yapmak ve siteyi uzun vadede korumak için kullanım kolaylığı düşünüyoruz..

BigCommerce Yeni başlayanlar ve orta düzey kullanıcılar Bigcommerce’de başarılı olacak ve bunu oldukça karmaşık bulamayacaklar. Bigcommerce, mağaza oluşturmanıza yardımcı olacak kullanışlı şablonlar, öğretici bilgiler, araç ipuçları ve yarı etkileşimli bir arayüz ve kontrol paneli sunar.

Ürün yönetimi bölümü kullanışlı sekmelere ayrılmıştır. Ne kadar fazla teknik beceriye sahip olursanız o kadar iyidir. Yönetebiliyorsanız, özel uyarlama için HTML’ye erişiminiz vardır. Web sitesi değişiklikleri bir mobil cihazda kolayca yapılamaz. Yardım eğiticileri de dahil olmak üzere birçok destek kaynağı vardır ve müşteri hizmetleri ücretli planlarda mükemmeldir. Bigcommerce, yeni ve orta düzey kullanıcılar için nispeten kolaydır.

Magento Programcılar ve ileri düzey kullanıcılar Magento’yu yönetilebilir ve kullanımı biraz kolay bulacaktır. Yeni başlayanlar olmayacak. Magento yazılımı indirildikten sonra, yeteneklerinize bağlı olarak bir yapılandırma sayfası kullanarak tüm mağazayı kurmak biraz zaman ve çaba gerektirir. HTML / CSS kodu oluşturabilmeniz ve değiştirebilmeniz gerekir; menüleri, seçenekleri ve katmanları ve aradığınız ayarları nerede bulacağınızı anlamak zaman alır.

Magento, ağır bir öğrenme eğrisi ile daha yüksek derecede tasarım özelleştirmesi ve sınırsız satış kapasitesi sunar. Sürekli bakım da teknik bilgi gerektirir, ancak iyi bir destek ağı vardır. Magento orta-zor, programcılar ve geliştiriciler için üretildi.

Kullanım Kolaylığına İlişkin Görüş

Kullanım kolaylığı, projeye getirdiğiniz deneyim düzeyine bağlıdır. Bigcommerce, daha sezgisel bir gösterge tablosu ve çevrimiçi yardım kullanarak daha kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Magento, sıfırdan bir mağaza oluşturma ve onu istenen özelliklere göre özelleştirme seçenekleriyle gelişmiş bir kodlayıcının rüyasıdır.

Mevcut tasarım ve özelleştirme seçeneklerini karşılaştırın

Web Tasarım ve Özelleştirme

Tasarım ve özelleştirme karşılaştırması

Web sitenizi tasarlama ve daha sonra özelleştirme yeteneği, yüksek hacimli mağazacılar için olmazsa olmazdır.

Araçları yol boyunca öğrenmeye çalışan ilk kullanıcı mısınız, yoksa teknik açıdan anlayışlı bir tasarımcı mısınız? Bir tasarımcı mı tutuyorsunuz? Sınırlamaların bazıları, yeteneğiniz, maliyet ve platformun yapmanıza izin verdiği şey biçimindedir. Web tasarımı ve özelleştirme seçeneklerini şu iki platformda karşılaştıralım:

Web Sitesi Şablonları

BigCommerce 16’sı ücretsiz olan 42 tema şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. E-Ticaret için, herhangi bir cihaza uyum sağlayan mobil bir duyarlı tema seçmek istersiniz. Daha iyi Bigcommerce şablonları (129-250 $ arasında) için daha fazla ödeme yaparsınız, ancak bunlar satış için daha uygundur ve markanızla uyumlu olması için çeşitli renk ve tarzlarda sunulur. Şablonlar bazı kullanıcıların istediği kadar modern değil.

Magento Şablon temanızı oluşturun, Magento Tema Pazarı’nda paylaşılan bir tema bulun veya üçüncü bir taraftan bir tane satın alın. 50-100 dolar arasında ödeme yapmayı bekliyoruz.

Bir şablonu güvenceye almak için pek çok seçenekle, kodu değiştirmek için yeterli beceriye sahipseniz, renkler ve stiller üzerinde sınırlama yoktur. Magento Connect Store’da veya ThemeForest’ta önceden tasarlanmış bazı seçenekler de vardır. Magento, web sitelerinde yoksaymak istemeyeceğiniz bazı şablon kuralları sağlar.

Tasarım Özelleştirme

BigCommerce Mağaza sayfalarınızı özelleştirmek için gösterge tablosu ve ekran üzeri yardım metnini beğeneceksiniz. Bir sihirbaz, tasarım özellikleri ve sayfa öğeleri konusunda sizi uyarır. Yalnızca belirli Bigcommerce şablonları özelleştirme sunar ve ihtiyacınız olan sayfa öğelerini bulmak için biraz zaman harcamanız gerekir. Özel tasarım için HTML / CSS koduna erişiminiz var ve sayfalarınızı markanızı içerecek şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Magento Web sitenizi tasarlamak için yararlı bir sihirbaz hariç tutmayın, ancak Magento bir gösterge tablosu kullanır. Temalar ve sayfalar tamamen özelleştirilebilir, ancak içeriğinizi özelleştirmek ve kişiselleştirmek için pano menüsünü nasıl kullanacağınız hakkında bir iki şey bilmelisiniz. Düzenlenebilir bir tema seçtiyseniz yapabileceklerinizin sonu yoktur ve bazı kod tabanlı kurallara uyarsanız.

Özel Tasarım Hizmetleri

BigCommerce Bu platform, ekran ve web sitesi destek kaynakları rehberliğinde e-Ticaret sitenizi oluşturmak içindir. Bigcommerce, web sitesinin sizin için oluşturulduğu bir tasarım firması değildir, ancak daha yüksek fiyatlı kurumsal düzey planın ek bir destek seviyesi ile birlikte gelir.

Magento Magento, web sitenizi sıfırdan oluşturmak veya dış bir web geliştiricisinden yardım almak için yapılmış bir e-ticaret platformudur. Çevrimiçi destek topluluğu oldukça kapsamlıdır, ancak süreç boyunca size yol gösterecek makaleleri, videoları ve yayınları bulmak zaman alır. Magento muhtemelen geliştiriciler için teknik bir zorluk olacak.

Web Tasarım ve Özelleştirme Konusundaki Görüşler

Bu popüler e-Ticaret platformlarının her ikisi de mobil şablonlar ve HTML / CSS koduna erişim de dahil olmak üzere çok çeşitli web tasarımı ve özelleştirme seçenekleri sunar, ancak sayfalarınızı yönetme şekliniz kolay ve gelişmiş arasındaki farktır.
HTML / CSS kodlaması Bigcommerce’de isteğe bağlıdır, ancak Magento’da gereklidir. Küçük işletme sahipleri için, Bigcommerce’de orta ila yüksek seviye satış için birçok esnek özelleştirme seçeneği bulacaksınız.

Milyarlarca satış beklentisiyle kurumsal e-Ticarete ihtiyacınız varsa, Magento’da her şekilde özelleştirebilme olanağınız olacak.

Tasarım deneyiminiz varsa veya bir geliştiriciden yardım alabiliyorsanız, Magento büyüme, ölçeklenebilirlik ve başarı için üretilmiştir. Her ikisi de size yardımcı olacak birçok kaynak içeren inanılmaz platformlardır..

Ödeme ve Ödeme Özelliklerini Karşılaştırın

Ödeme, Ödeme ve Gönderim Temel Özellikleri

Yazılım Satın Alma, Ödemeler ve Nakliye

İşinize başlarken, olası satışları yakalarken ve markanızı tanıttığınızda, müşteri deneyimi çok şey ifade eder. Kesintisiz alışveriş kasası, ödemeler ve gönderim özellikleri en azından bir zorunluluktur. Bu platformlardan herhangi biri işi yapabilir, ancak kurulum, mağaza yönetimi ve uygulama entegrasyonlarının her biri tamamen farklıdır:

Odeme yapiliyor

BigCommerce Bu platform, PayPal, Square ve Stripe gibi önceden entegre ödeme seçenekleri olarak adlandırılanları, ücretli planlarda özel fiyatlarla sunar. Ayrıca, diğer ödeme ağ geçitleri için eklentiler ekleyebilirsiniz, ancak ücretler seçtiğiniz operatörlere göre yapılır. Varsayılan Bigcommerce yerleşik operatörleri kullandığınızda indirimli işlem ücretleri vardır.

Magento Düzinelerce ücretsiz veya ücretli ödeme ağ geçidi çözümü (veya uzantısı) arasından seçim yapmak için Magento Marketplace’i ziyaret edin. Bu uygulamaların çoğu derecelendirilmiştir ve incelemeniz için bir popülerlik puanı içerir. Ücretsiz ödeme çözümleri arasında Skrill (20’den fazla ödeme yöntemiyle) WorldPay Extension, ePay ve daha fazlası bulunur.

Alışveriş Sepeti Eklentileri ve Eklentiler

BigCommerce Bigcommerce barındırılan çözüm ve varsayılan şablonlarla oldukça sağlam bir alışveriş sepeti özellikleri elde edeceksiniz, bu da size uygulama ve eklentileri indirme maliyetinden tasarruf etmenizi sağlar. Müşteri indirimleri, arka uç raporları, ödeme seçenekleri ve daha fazlasını alırsınız.

Eklentiler ve eklentiler de bir seçenektir ve birçoğu ücretsizdir. Tek sorun, Bigcommerce uygulama mağazasını kategoriye göre aramak zorunda olmanız ve aradığınızı bulmak biraz zaman alabilir.

Magento Magento Marketplace’teki alışveriş sepetleri için yüzlerce geliştirici teması, uzantı, eklenti ve eklenti arasından seçim yapın. Bunlar, ek maliyetler için barındırılan sitenize indirmeler içerir ve genellikle bazı kodlamalar içerir. İşletmenizle uyumlu bir alışveriş sepeti oluşturun ve ihtiyacınız olan her şeyi bulun: perakende çözümleri, fiyat kuralları, nakliye araçları, promosyonlar, teşhis ve daha fazlası.

Sipariş ve Envanter Yönetimi

BigCommerce Ürün ekranı, Envanter sekmesi altındaki çok sayıda yerleşik envanter yönetimi seçeneği arasından seçim yapın. Stokları takip edin, stok seviyelerini güncelleyin ve raporları çalıştırın. Bazı özelleştirme seçenekleriniz var. Bigcommerce uygulama mağazasından Salesforce, ReadyToShip, MinMax Sipariş Limitleri ve tonlarca gibi sipariş ve envanter yönetimi uygulamalarını nispeten düşük bir maliyetle ekleyebilirsiniz..

Magento Magento Marketplace onlarca sipariş yönetimi alternatifine sahiptir ve bazıları ücretsizdir. Bu uzantılar MagPleasure, ShippingEasy, Amasty ve çok daha fazlasını içerir. Satın alma, envanter ve lojistik konularında size yardımcı olması için ERP uygulamalarını yerleştirebilir veya ürün durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz..

Terk Edilmiş Arabalar

BigCommerce Bir depocı olarak, terk edilmiş alışveriş sepeti verilerini potansiyel müşterilere ulaşmak ve sitenizi tekrar ziyaret etmeye ikna etmek için çok ihtiyaç duyulan bir araç bulacaksınız. Alışveriş sepetini terk etme verileri, Bigcommerce’nin üst düzey fiyatlandırma planlarının üçüne de dahil edilmiştir. Bildirimleri otomatikleştirmek ve müşteri kuponlarını birden çok e-posta yanıtına dahil etmek için Terk Edilmiş Sepet Tasarrufu’nu kullanın. İlişkili uygulamalar için de ödeme yapabilirsiniz.

Magento Alışveriş sepetinden vazgeçme verilerini almak için birçok seçeneğiniz olacak ve gelişmiş raporlama için gerektiğinde eklentiler ekleyebilirsiniz. Magento Marketplace, müşteri verilerini izlemek ve raporlamak ve müşteri yanıtlarını otomatikleştirmek için değerli alışveriş sepetini terk etme araçları sunar. Terk Edilmiş Sepet Bildirimleri, Terk Edilmiş Arabalarım, Listrak Perakende Çözümleri ve daha fazlası dahil olmak üzere seçebileceğiniz ücretsiz veya ücretli seçenekler vardır..

Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) Sertifikası

BigCommerce Bu sınıftaki diğer e-Ticaret platformları gibi, Bigcommerce de PCI uyumludur – yani destek merkezi sayfalarında paylaşıldığı gibi güvenli kredi kartı işlemesi gereksinimlerini karşılarlar. Hiçbir müşteri verisi depolanmaz veya paylaşılmaz.

Magento Magento’nun PCI uyumluluğu, entegre ödeme operatörlerine iki farklı yöntemle bağlıdır: Her ikisi de ödeme ağ geçidinden geçen Doğrudan Posta ve Barındırılan. Veriler Magento sunucusunun dışında tutulur, böylece müşteri bilgileri depolanmaz veya paylaşılmaz. PCI uyumluluğunu destekleyen birçok uygulama da var.

Vergi ve Nakliye Hesaplayıcıları

BigCommerce Kontrol Panelinin Gönderi Yöneticisi altında, FedEx, UPS ve Uluslararası şirketler de dahil olmak üzere farklı gönderim yöntemleri için gerçek zamanlı gönderim fiyatları vardır. Bigcommerce kapsamlı vergi ayarları sunar ve vergi raporları ve diğer ilgili özellikleri alırsınız. Kullanışlı videolar, bu özelliklerin nasıl ayarlanacağını açıklar.

Magento Otomatik vergi ve gönderim, Magento Marketplace’teki birçok eklenti ile sağlanabilir ve daha sonra bunları müşterinin alışveriş sepeti için yapılandırabilirsiniz. SwipeZoom Global Payments and Shipping, Premius Simple Shipping ve daha fazlası tarafından beğenilen uygulamalar arasından seçim yapın.

Gönderi Takibi

BigCommerce Bigcommerce’deki Checkout Ayarları, Sipariş Ayarları menüsü altındaki standart gönderi takibine güvenin. Diğer ayarlar arasında çeşitli sipariş durumlarına göre seçilebilen 12 müşteri e-posta bildirimi vardır. Ardından sipariş raporlaması için Bigcommerce Analytics’i kullanın.

Magento Bu platform, sipariş ve gönderi takibi sunmak için birçok uygulamayı entegre eder. Magento Marketplace’ten gönderi takibini araştırın ve Packpin, Sipariş Durumu gibi ücretsiz ve üst düzey ücretsiz seçenekleri arayın & Plumrocket, AfterShip ve çok daha fazlası ile Nakliye Takibi. Daha fazla özelliğe sahip birçok ücretli seçenek var.

POS Özellikleri

BigCommerce Square, PayPal ve Stripe ile entegre olan yerleşik bir satış noktası (POS) sistemine güvenebilir veya başka eklentiler yükleyebilirsiniz. Bigcommerce, platform ile operatör arasında ürün envanterini senkronize etmek için operatörle bir hesap gerektirir.

Magento Magento için Satış Noktası (POS) veya myPOS Virtual gibi bir POS uzantısı seçersiniz ve bunları sonuçlar için özelleştirebilirsiniz. Birçok ücretli seçenek de var, ancak bazıları pahalı. Bu uygulamalar genellikle ek POS yönetim araçları, satış analizi ve raporlama özellikleri ile yüklenir.

Ödeme, Ödeme ve Nakliye Özellikleriyle İlgili Görüş

Bu zorunlu e-Ticaret özellikleri için her iki platformu da sağlam bulacaksınız. Bigcommerce’de süreç daha sezgisel olacak ancak öğrenmesi ve yapılandırması hala zaman alıyor. Magento’da doğru uygulamaları indirmek için biraz zaman ayırmayı planlayın.

Özellikle Magento’da satın alabileceğiniz eklenti ve eklenti sayısında bir sınırlama yoktur. Bigcommerce birçok eklenti ile kutudan çıkar, ancak Magento size daha da fazla seçenek sunar ve bunları özelleştirebilirsiniz.

İşletmeniz için beklediğiniz satışlarda belirleyici bir faktör olabilir. Orta ve büyük ölçekli satışlar için Bigcommerce kolay ve tam özelliklidir. Uzun vadede büyük e-Ticaret için Magento istenebilir.

Pazarlama Özelliklerini Karşılaştırın

Pazarlama Özellikleri

Dijital Pazarlama

Çevrimiçi mağazanız için pazarlama ve tahmin özellikleri her zamankinden daha kritik ve daha erişilebilir. Sosyal medyanın, bloglamanın, müşteri tanıtımlarının ve analitiklerin gücünü düşündüğünüzde, potansiyel müşterilerinize ulaşma olasılığı neredeyse kesin. Bu iki platformun birbirlerine karşı ne kadar iyi durduğunu görelim:

SEO

BigCommerce Bu ürün, potansiyel müşterilere ulaşmanıza yardımcı olan yerleşik SEO araçları ve uygulamaları için harika yorumlar alır. İçeriğinizi Bigcommerce ’SEO Rehberi yardımıyla optimize edebilmenize rağmen, meta verileri, arama bağlantılarını, ürün sayfalarını, resim açıklamalarını ve daha fazlasını değiştirmek için seçenekler vardır. Bigcommerce Pro planında müşteri güvenini / SEO’yu geliştirmek için bir HTTPS özelliği için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Magento Teknik deneyiminiz varsa bu platform SEO konusunda daha fazla kontrole izin verir. Magento Marketplace’ten CreareSEO, Katmanlı Gezinme SEO veya Kategori URL SEO ÜCRETSİZ gibi ücretsiz veya ücretli uygulamalar indirin ve ardından arama motoru sonuçlarını artırmak için kodu değiştirin. Meta verileri yönetici panelinden düzenleyebileceksiniz ve Magento, daha fazla SEO avantajı için WordPress blogunuzla entegre olabilir.

Blog

BigCommerce Bigcommerce’in fiyatlandırma planlarından herhangi birini içeren bir blog sayfası alacaksınız. Varsayılan blog kapsamlı değildir, ancak isterseniz Bigcommerce uygulama mağazasını ziyaret edebilir ve daha özel bir blog platformu seçebilirsiniz. Blogger veya WordPress, çok sayıda özelleştirme, birden fazla dil desteği ve trafik çekmek için otomatik özellikler içerir.

Magento Magento Blog uzantısı, kendi yaptığınız bir blog sayfası kurmanıza ve iletişim kurmanıza olanak tanır. Magento indirmesi olan bir blog olmasa da, Magento Marketplace’te birçok seçenek var.

Bloglama, içerik pazarlamasının kritik bir parçasıdır. Magento Blog – Community Edition ücretsiz bir uzantıdır veya bir tane indirmek isteyebilirsiniz. Ücretsiz Better Blog’u düşünün. Ayrıca WordPress’in ileri teknoloji blog’una entegre edebilirsiniz, ancak daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Yerleşik Promosyon Seçenekleri

BigCommerce Bigcommerce’in kupon kodları, indirimler, toplu fiyatlandırma ve diğer fırsatlar da dahil olmak üzere müşteriye yönelik promosyonlardan yararlanın. Bigcommerce, müşteri sadakatini desteklemek için Pazarlama menüsü altında bazı seçenekler sunar. İhtiyacınız olan her şeyi bulamazsanız, uygulama mağazası Promosyon Barı, Satış Ortağı, Üst Satış ve düzinelerce başka yüzlerce ücretsiz veya ücretli seçenekle tamamlanır.

Magento Yerleşik promosyonlar bulamazsınız, ancak Magento Marketplace müşteri sadakati oluşturmak için ihtiyacınız olan her promosyonu içerir. Diğerleri arasında Magento Çoklu Kupon uzantısıyla kuponlar, fırsatlar ve indirimler bulun.

Magento’daki güzellik, yönetici paneline erişebilmeniz ve tanıtımlarınızın nasıl çalışmasını istediğinize ilişkin kurallar oluşturabilmenizdir. Her tür hediye, kupon, anlaşma, reklam, hediye ve daha fazlası için yüzlerce uzantı var. Bu ücretsiz uygulamaları göz önünde bulundurun: Birkaçını adlandırmak için Sosyal Promosyonlar, NextPromote ve Kayıt Promosyonu.

Site İstatistikleri ve Analitik

BigCommerce Bigcommerce’in tüm fiyatlandırma planları, işinizi büyütmenize yardımcı olacak analizler ve istatistikler içerir veya harici bir analiz aracı ekleyebilirsiniz. Bigcommerce, dahili raporlama araçları, ziyaretçi istatistikleri, sipariş eğilimleri ve pazarlama stratejisi verileri için Jirafe’ye güveniyor. Memnun kalmazsanız, uygulama mağazasını ziyaret edin ve piyasadaki en popüler araçlardan biri olan Google Analytics’i indirin.

Magento Magento’nun kontrol panelindeki bir Yönetici aracı Google Analytics’in eklenmesini içerir veya birçoğu ücretsiz olan tercih edilen analiz uygulamasını seçmek için Magento Marketplace’e göz atabilirsiniz. E-Ticareti izlemek, müşteri satın alma eğilimlerini belirlemek, işlemleri ve kazançları gözden geçirmek, müşteri iletişimini yönetmek ve daha pek çok şey için bazı araçlara ihtiyacınız olacaktır..

Pazarlama Özelliklerine İlişkin Görüş

E-Ticaret’in hayati bir yönü olarak, bu platformların her ikisi de verimli pazarlama ve tahmin için her seçeneği sunar. İşletmelerin rekabetçi olabilmesi için bu platformların sunması gereken özelliklerden biri.

Bu platformlar arasındaki pazarlama ile ilgili farklar yine “basit ve sezgisel” veya “gelişmiş ve kapsamlı” olarak azaltılmıştır. Hızlı ve kolay bir mağaza kurmak istiyorsanız, Bigcommerce’in yerleşik işlevselliğini seveceksiniz. Her özelliği kontrol etmek istiyorsanız ve programlama yeteneklerine sahipseniz, Magento daha özelleştirilebilir.

Planları ve fiyatlandırmayı karşılaştırın

Planları Karşılaştır & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Bigcommerce ve Magento arasındaki fiyatlandırma tam olarak karşılaştırılamaz. Bigcommerce ile, aldığınız özellikleri tanımlayan yapılandırılmış fiyatlandırma planlarından seçim yapabilirsiniz. Magento’da yazılımı ücretsiz olarak indirir ve maliyet taşıyan eklentiler ve eklentilerle sitenizi geliştirirsiniz veya önemli bir maliyetle ek bir e-Ticaret planı seçebilirsiniz..

İşletmeniz büyüdükçe, her iki platformdaki çeşitli özellikler için daha fazla ödeme yapma olasılığınız artar.

Kurulum Maliyetleri

BigCommerce Aylık olarak faturalandırılan dört adil fiyatlandırma planından biriyle başlarsınız. Bu planlar, yıllık satışlarınıza dayanmaktadır. Yıllık ödemeye karar verirseniz% 10 tasarruf edebilirsiniz. Ödeme ağ geçitleri, alışveriş kanalları, alan adları vb. İçin üçüncü taraf ücretler ödemeyi bekleyin. Bigcommerce varsayılan ağ geçitleri, bazı maliyet tasarrufları için en düşük ücretli planda işlem başına% 2.9 artı 30 sent içerir..

Magento Magento’yu ücretsiz indirmeyi ve eklentiler ve eklentiler için ödeme yapmayı seçersiniz. Ödeme operatörleri, diğer alışveriş kanalları, üçüncü taraf alan adı ve barındırma için üçüncü taraf ücretleri ödemeyi bekleyin. Büyük bir yıllık ücret karşılığında Magento’nun Enterprise e-Ticaret çözümüne ödeme yapma seçeneğiniz de vardır.

Aylık Fiyatlandırma Planları

Bigcommerce

Bigcommerce

Standart. Yılda 50 bin dolara kadar gerekli tüm satış bileşenlerini, sınırsız bant genişliğini ve sınırsız ürünleri alın. $ 29.95 / ay

Artı. Yıllık 125 bin dolara kadar standart plan özellikleri, terk edilmiş alışveriş sepeti bilgileri ve müşteri grupları / fiyatlandırma kuralları alın. $ 79.95 / ay

profesyonel. Plus plan özelliklerini, SEO, sahtekarlık izlemeyi ve Google Store’ları yılda 3k siparişle alın. 199,95 $ / saat

kuruluş. Özel bir özellik kümesinde fiyatlandırma ve yılda 1 milyon ABD Doları veya daha fazla satış için şirketle iletişim kurun.

Magento

Magento

Topluluk (CE). Magento’yu indirip yükleyin ve kendi küçük veya orta ölçekli e-Ticaret sitenizi kodlayın. Indirmek için ücretsiz.

Kurumsal (Enerji Verimliliği). Milyonlarca satış bekleyen ciddi perakendeciler için büyük ölçekli, her şey dahil bir e-Ticaret çözümü. $ 18,000 / yıl

Ücretsiz denemeler

BigCommerce Kredi kartı gerekmeden 15 günlük ücretsiz denemeye kaydolabilir ve test edebilirsiniz.

Magento Magento indirme ücretsiz olduğu için ücretsiz deneme sunulmuyor.

Devam Eden Maliyetler

BigCommerce Alan adı ücretleri neredeyse her zaman devam etmektedir. Barındırma ücreti fiyatlandırma planlarına dahil edilir. Ağ geçidi operatörleri ve alışveriş kanalları, ürün satışlarına bağlı olarak devam eden ücretler sunar veya Bigcommerce varsayılan ödeme ağ geçitlerinden biraz tasarruf edebilirsiniz.

Magento Alan adı ve barındırma ücretleri neredeyse her zaman devam etmektedir. Ağ geçidi operatörleri ve alışveriş kanallarında olduğu gibi, ürün satışlarına dayalı olarak devam eden ücretler ödemeyi bekleyin.

Aranacak Ana Fiyatlandırma Planı Farklılıkları

BigCommerce Bu platform, birinci, ikinci ve dördüncü kademe fiyatlandırma planlarındaki satışlardaki dolar bazında fiyatlandırma planları sunar. Üçüncü aşama planı, verilen sipariş sayısına (web sitesi fiyatlandırma tablosuna göre) dayanmaktadır. Kolay kurulum, özellik kümeleri ve yerleşik öğeler göz önüne alındığında, Bigcommerce’in aylık fiyatlandırması oldukça makul.

Magento Bu platform, siteyi inşa etme yeteneğiniz varsa neredeyse ücretsiz olarak kurma ve satma şansı sunar. Yine de satmak için alışveriş eklentilerini ve eklentilerini entegre etmeniz gerekir ve bunlar ayrı ayrı maliyetlidir. Kurumsal e-Ticaret planına yatırım yaparsanız, fiyat yüksektir, ancak büyük ölçekli satış için ihtiyacınız olanı alıyorsunuz.

Fiyatlandırma Planlarına İlişkin Görüş

Seçtiğiniz e-Ticaret platformu, iş ihtiyaçlarınız ve uzun vadeli hedeflerinizle uyumlu olmalıdır. Bir başlangıç ​​olarak, düşük maliyetle başlayan ölçeklenebilir bir çözüm isteyebilirsiniz ve gerektiğinde daha fazla yatırım yapabilirsiniz.

Bu platformların her ikisi de bu esnekliği sunar, ancak çok farklı şekillerde. Fiyatlandırma açısından, orta düzey bir e-Ticaret platformundaki çözümünüz ikiye iner: Bigcommerce’ın mağaza kurulumunuzda size rehberlik etmesine, ihtiyacınız varsa eklentilere yatırım yapmasına ve aylık bir ücret ödemesine izin verin veya kendiniz oluşturun Magento’da bir öğrenme eğrisi ile birlikte eklentiler için ücretsiz.

Müşteri Desteği Karşılaştırması

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Kullanıcı desteği, bu iki e-Ticaret platformu için önemli ölçüde farklılık gösterir, çünkü bunlar kendi sınıflarında farklıdır.

Kendi kendine barındırılan bir e-ticaret platformunda, desteğin çoğu çoğunlukla platforma yerleştirilir. Kullanışlı adım adım sihirbazlar, editör yardımı ve ekran diyalogu alırsınız.

Kendinden barındırılan bir kendin yap platformu ile daha fazla zorluk var. Hem Bigcommerce hem de Magento mükemmel kullanıcı destek seçeneklerine sahiptir. İşte bazı farklılıklar:

BigCommerce Web sitesindeki eğitim videoları ve canlı telefon desteği de dahil olmak üzere çok çeşitli yararlı kaynaklar arasından seçim yapacaksınız. Destek Portalı e-posta, canlı sohbet ve telefon içerir. Bigcommerce Üniversitesi’nde kullanıcılar birçok konuda eğitim videolarını çok seviyor. Kurumsal plan bir danışmanlık ekibi ve ek destek ile birlikte gelir.

Magento Bu ücretsiz platformda canlı telefon desteği almıyorsunuz, ancak çeşitli düzeylerde destek seçenekleri var. Web’de müşteri forumları, bazı belgeler ve yüzlerce YouTube videosu var. Ek destek için daha pahalı Kurumsal Sürüm’e abone olun.

Müşteri Desteği Görüşü

Çevrimiçi destek ağı hem Bigcommerce hem de Magento için oldukça geniştir. Web sitelerini veya Google’ı hemen hemen her şeyde kullanın. Planlarına ödeme yaptığınızda, artan destek seçenekleri elde edersiniz. Çevrimiçi kaynaklar eşit derecede faydalıdır. Her şeyi sıralamak, yardıma ihtiyacınız olan konuyu bulmak ve ardından nasıl uygulanacağını bulmak için sabır ve zamana ihtiyacınız vardır..

Müşteri Desteği Karşılaştırması

Kullanıcı Yorumları

Olumlu Yorumlar

BigCommerce Kullanıcıların Bigcommerce hakkında sevdikleri, yerleşik SEO özellikleri, çevrimiçi videolar, web sitesi destek forumu, tek sayfalık bir ödeme seçeneği ve bir e-ticaret mağazası kurmak ve yönetmek için kullanım kolaylığıdır. Diğer pozitifler arasında pazarlama, HTML / CSS kontrolü, mobil satış, harici uygulamalarla uyumluluk ve ürün varyasyonları için seçenekler bulunur.

Yeni kullanıcılar Bigcommerce’i oldukça sezgisel buluyor ve alışveriş deneyimi de yüksek. Bigcommerce (rekabet gibi, Shopify platformu) sınıfında 4 ila beş yıldız arasında genel bir puan alır. Bigcommerce, acemi kullanıcılar için nispeten kolay olan popüler bir barındırılan e-ticaret platformudur.

Magento Teknik kullanıcı topluluğu, Magento’nun ücretsiz bir açık kaynaklı yazılım kullanarak gelişmiş özelleştirme kapasitesini seviyor. Magento Marketplace, indirilecek uygulamaları aramak ve derecelendirmek için harika ve birçok ücretsiz seçenek var. Kullanıcılar SEO seçeneklerini, birden çok siteyi ve alan adı kurulum seçeneklerini sever ve sayısız dilin ayarlanmasına yardımcı olur.

Diğer pozitifler arasında ölçeklenebilirlik faktörü bulunur. İleri düzey kullanıcılar bu CMS’yi bir e-Ticaret sitesi oluşturmak için bir artı olarak görür ve genel olarak 3 ila beş yıldız verir. Magento yüksek dereceli bir kendi kendine barındırılan bir platformdur ve sofistike bir mağazada gelişmiş özelleştirme için mükemmel olan programlama deneyimi gerektirir.

Olumsuz Yorumlar

BigCommerce Bigcommerce bir mağazada ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunarken, kullanıcılar canlı müşteri desteğinin olmaması ve sorunlarına bir çözüm bulma konusunda şikayet ediyorlar. Şablonlar Shopify gibi diğer platformlar kadar modern ve çekici değil. Özelleştirmeler yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcıdır ve şablonlar, düzenlemeler açısından kullanıcıların istediği kadar esnek değildir.

Bazı kullanıcılar HTML / CSS kodlamasını olumlu bulurken, kodlayıcı olmayanlar ve yeni başlayanlar için de negatif olarak ortaya çıkar. Çok dilli seçenekler biraz çalışma gerektirir. Bigcommerce uygulama mağazasında belirli uygulamaları veya konuları bulmak için arama alanı yoktur (Magento Marketplace’te olduğu gibi).

Magento Hiçbir programlama deneyimi olmayan yeni başlayanlar Magento’dan şikayet ederler, ancak yeni başlayanların platformu değildir. Kullanıcılar daha yavaş yükleme süreleri bildirdi ve bazıları devam eden barındırma, alan adları ve ödeme ağ geçidi ücretleri için ödeme yapmayı beklemiyordu.

Ücretsiz, başarılı bir site oluşturmak için tüm eklentilerden ve uygulamalardan sonra tam olarak ücretsiz değildi. Hiçbir canlı destek olmadan çalışmak sinir bozucu buldular. Kullanıcı topluluğunda Magento’nun PCI uyumluluğu için üçüncü taraf ağ geçitlerine güvenmesi biraz endişe vericiydi. Magento’nun inşası daha fazla zaman ve çaba gerektirir.

Karşılaştırma sonucu

Hangi Platform Sizin İçin Doğru: BigCommerce veya Magento?

En İyi Platformu Seçme

Bigcommerce ve Magento arasındaki karşılaştırma ilginçtir, çünkü bu iki platform aynı sınıfa girmez. Ancak, sonuçlar aynı olabilir.

Bir Platformu Başka Bir Platform Üzerinde Seçme Nedenleri

Şimdiye kadar okuduysanız, bu iki popüler e-Ticaret platformu arasında seçim yapma nedeniniz açık olmalıdır.

Bigcommerce, yeni başlayanlar düşünülerek, küçükten büyüğe işletmeler için tasarlanmış, barındırılan, kendi kendini yöneten, kolay yönetilen bir e-ticaret platformudur. Magento, geliştiricileri göz önünde bulundurarak büyük ölçekli şirketlere yönelik, kendi kendine barındırılan, kendin yap bir e-ticaret platformudur.

Fiyatlandırma modelleri tamamen farklıdır, ancak her ikisi de düşük ila yüksek fiyatlı alternatifler ve ölçeklenebilirlik sunar. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir mağaza edinin, ancak ne kadar zaman, çaba ve para ayırmak istediğinize karar verin.

Bu karşılaştırma, iş gereksinimlerinize, beceri setlerinize ve sitenizi oluşturma isteğinize göre kararınızı oldukça açık hale getirmeli ve sizin için yapacak bir geliştirici bulma. Mağazanızın büyüklüğü ve beklenen büyüme de rol oynayabilir.

Bigcommerce, bireylere hızlı bir şekilde bir mağaza kurma ve ürün satma fırsatı sunar. Size yardımcı olacak bilgiye veya kaynaklara sahipseniz, Magento sınırsızdır.

Fikrinizi duymak istiyoruz. Bigcommerce veya Magento hakkında kişisel deneyimleriniz veya sorularınız varsa, bunları gönderin. Bu platformlar değiştikçe ve geliştikçe görüşlerimiz de değişiyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map