7 näpunäidet oma e-kaubanduse strateegia parendamiseks

Internet muudab seda, kuidas inimesed uusi asju ostavad. Tellise- ja mördikaupluste päevad näivad olevat peaaegu minevik. Inimesed saavad tänapäeval veebist osta ametlikult ükskõik mida, alates toidukaupadest kuni raviprotseduurideni. Kuna nii paljud ettevõtted hüppavad üle kogu Interneti, on teie e-poe veebisaidiga alustamine raskem kui kunagi varem..


Ükskõik, kas muudate oma ajaveebi e-kaubanduse veebisaidiks või alustate nullist, peate olema näha. Internetis on palju müra. Keskmine Interneti-kasutaja näeb Facebookis sirvides nii palju lisa. Kuidas teid nii suure konkurentsiga märgatakse? Need 7 näpunäidet oma e-kaubanduse strateegia parandamiseks selgitavad, kuidas oma veebisaiti õigele vaatajaskonnale näha.

e-kaubanduse strateegia parendamise võimalused

1. Tunne oma vaatajaskonda

Kui te ei tea, kellega räägite, siis kuidas saate teada, kas keegi kuulab? Esimene võti oma e-kaubandusstrateegia parandamiseks tähendab oma vaatajaskonna tundmist. Piisab, kui oma publiku vanuse ja huvide kohta jämedalt arvata. Kui soovite oma publikust tõelist arusaamist, peate teda tundma intiimsel tasemel.

Kaevake oma ideaalpublikule mõeldes sügavamale. Pilt oma ideaalsest kliendist grupi asemel üksikuna. Kes ta on? Kus ta poodleb? Millised on tema harjumused? Jagage oma ideaalse kliendi elu, tausta ja ostuharjumuste erinevad aspektid. Kui olete oma ideaalkliendist sellel tasemel aru saanud, saate luua just neile mõeldud strateegia.

2. Testi kasutatavus

Teie e-kaubanduse veebisait peab olema võimeline konkureerima teiste suurte nimedega veebisaitidega. Mis hoiab inimesi valimas oma kaubamärgi asemel Amazoni-suguse brändi? Teil on vaja veebisaiti, mida on tavapäraste ostjate jaoks lihtne kasutada. Kasutatavuse testimisel ei saa te mõelda veebisaidi omanikule, peate mõtlema nagu ostja. Mida otsiks teie ideaalne klient? Millist teavet nad tahavad teada? Kas kõik kuvatakse erinevatel ekraanisuurustel õigesti? Mis saab mobiilseadmetest?

Harjumine on kasutatavust regulaarselt testida. Turundusblogi Kissmeetrika nägime, et peaaegu pooled mobiilikasutajad ootavad veebisaitide laadimist kahe sekundiga või vähem! Kui teie veebisait ei tööta kiiresti, kaotate kasutajad. Sama kehtib ka katkiste linkide või lehtede kohta. Kui miski ei tööta õigesti, siis kasutajad ei kleepu enne, kui see on parandatud.

3. Lihtsad maksed

Inimesed teevad emotsionaalseid ostuotsuseid. Nad tegutsevad kiiresti ja võivad osta asju enne, kui loogika neile järele jõuab. See on hea uudis e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele, kes saavad makseprotsessi kiirendada. Kui klient ei suuda oma ostukorvi kiirelt maksta, võib ta kaotada huvi. Pakkudes erinevaid maksevõimalusi, et klientidel oleks krediitkaarditeabe turvaline edastamine hõlpsasti kättesaadav. Lisateabe saamiseks lugege seda juhendit ExpertSure kaupmehekontode seadistamiseks.

4. Lisage ülevaated

Inimesed usaldavad teisi inimesi. Suurepärane viis oma e-poe veebisaidi täiustamiseks on hõlbustada toodete ja teie ettevõtte arvustuste lugemist ning arvustuste jätmist. Enamik inimesi usaldab Amazonist ostmise hõlpsalt seetõttu, et nii paljud teised inimesed kasutavad Amazoni. Kuna inimesed ostavad veebist asju, mida nad ise füüsiliselt ei näe, peate aitama neil end oma valikus kindlalt tunda. Miski ei hirmuta inimesi e-kaubanduse veebisaidilt kiiremini kui arvustuste puudumine!

Lisaks peaksite klientide arvustuste lugemise lihtsamaks muutma, kuid peaksite ka julgustama kliente arvustusi pärast ostu jätma. Seda saate teha sotsiaalmeedia või järelmeilide kaudu. Kui nõustute arvustustega, olge nõus negatiivsete olukordade parandamiseks minema oma teed. Negatiivsed meilid võivad teie ettevõtte mainet tappa, nii et tehke endast kõik, et suhelda klientidega positiivselt.

5. Klienditeenindus

Ehkki Internet peaks inimesi ühendama, näib, et müüre on rohkem kui kunagi varem. E-kaubanduse veebisaite peetakse mõnikord robotiteks ja seepärast peavad ettevõtete omanikud keskenduma oma inimlikkusele. Klienditeenindus on viis sellest robotvormist läbi murda ja näidata, et veebisaidi taga on tegelik inimene.

Klienditeenindus saab ostu või kaotuse vahel vahet teha. Kui inimesed tunnevad end kuulda, soovitavad nad tõenäolisemalt ettevõtet. Zendesk, kui üks juhtivaid klienditeeninduse platvorme, on 85% inimestest nõus suurepärase klienditeeninduse kogemuse eest rohkem maksma. See on piisav põhjus, et muuta see prioriteediks!

6. Sotsiaalmeedia

Ei piisa ainult oma e-poe veebisaidi olemasolust. Kui soovite tänapäeval olla konkurentsivõimeline, peate olema aktiivne sotsiaalmeedias. Sotsiaalmeedia annab teile veel ühe võimaluse suhelda klientidega ja luua suhteid. Sotsiaalmeedias postitades proovige hoida oma tooni jutukas ja abivalmis. Vältige müügimehena kõlamist. Kellelegi ei meeldi tunne, nagu keegi neile ette heitaks. Keskenduge kasutajale, mitte toodetele.

7. Kuula tagasisidet

Lõpuks on klientide tagasiside e-kaubanduse veebisaitide jaoks üks kõige väärtuslikumaid tööriistu. E-kaubanduse veebisaitide tavalised probleemid on hüljatud kärud, madalad konversioonimäärad ja tehnilised tõrked. Võimalik, et te pole isegi probleemist teadlik, kuni te ei küsi selle kohta. Klientheartbeat.com jagab lihtsaid viise, kuidas oma kliendirahulolu tegelikult mõõta. Julgustage kasutajaid tagasisidet andma, kui nad ei suuda ostu sooritada või isegi pärast ostu sooritamist. Nad on tõesti teie parim teabeallikas selle kohta, mis töötab ja mis mitte!

Järeldus

Mõne aasta pärast on e-kaubanduse veebisaitidel ostlemisel tõenäoliselt uus tava. Üha rohkem ettevõtete omanikke on seda suundumust hüppamas, kui see on kuum. E-kaubanduse veebisaitide arvu kasvuga 2018. aastal kaasneb suurem konkurents. Õnneks hoiab õige strateegia teid rahvamassist eemal. Kõige olulisem on meeles pidada, et see ei puuduta mitte teie ettevõtet, vaid klienti. Kas olete valmis viima oma e-kaubanduse ettevõtte järgmisele tasemele? Alustage juba ülaltoodud 7 näpunäitega!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me