24 najlepszych stron internetowych do pobrania bezpłatnych e-booków

Jeśli jesteś oldschoolowym mólem książkowym, który przeszedł na technologię cyfrową, prawdopodobnie spodoba ci się wygoda posiadania książek ze sobą wszędzie. Niezależnie od tego, czy czytasz na urządzeniu mobilnym, czy używasz czytnika e-booków, takiego jak Amazon Kindle, kupowanie książek, które chcesz przeczytać, stało się proste.


Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł pobrać książkę za darmo i zabrać ją ze sobą? Zastanów się? Istnieją różne legalne bezpłatne zasoby w Internecie, w których można zdobyć książki bez wydawania ani grosza! Witryny te są nie tylko w 100% darmowe, ale oferują także duży wybór książek do wyboru niezależnie od preferowanego gatunku.

Więc szukasz kolejnej świetnej lektury? Czy masz już na myśli konkretną książkę lub autora? Tak czy inaczej, zapnij pasy; zebraliśmy listę 25 najlepszych stron internetowych (bez konkretnej kolejności), na których możesz znaleźć i pobrać bogactwo eBooków całkowicie za darmo.

1. Projekt Gutenberg

Większość ludzi już słyszała Projekt Gutenberg ponieważ jest to prawdopodobnie jedna z najstarszych dostępnych bibliotek cyfrowych. Witryna jest prowadzona przez wolontariuszy. Zawiera ponad 50 000 bezpłatnych e-booków do pobrania. Są one dostępne w wielu formatach, od epub przez przyjazny dla Kindle do zwykłego tekstu. Ma również wybór audiobooków, które są przeznaczone dla wszystkich rodzajów czytelników, od tych, które wolontariusze czytają na głos, do tych, które czyta komputer.

Witryna może jednak trochę mylić, ponieważ eBooki zagnieżdżają się za wieloma warstwami nawigacji. Ale mimo to jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej kompleksowych bezpłatnych zasobów e-booków online.

2. Otwórz bibliotekę

Otwórz bibliotekę ma ogromny wybór eBooków do wyboru, z ponad 3 milionami bezpłatnych eBooków dostępnych do pobrania. Możesz tworzyć własne listy e-booków, które inne osoby mogą również przeglądać, i łatwo znajdować e-booki na dany temat za pomocą wygodnego narzędzia do wyszukiwania tematów. Witryna umożliwia czytanie eBooków online w przeglądarce lub można je pobrać i odczytać na dowolnym urządzeniu.

Ponieważ biblioteka cyfrowa jest otwartym projektem online, umożliwia użytkownikom dodawanie książek elektronicznych. Możesz także wyszukiwać eBooki według tematu, tytułu i autora na pasku wyszukiwania. Jednak najciekawszą funkcją tej witryny jest to, że pomaga ona znaleźć eBooki w bibliotece publicznej, dzięki czemu można łatwo uzyskać wydrukowaną kopię.

3. Baen Free Library

Baen Free Library to strona skupiająca się głównie na pisaniu fantasy i science fiction. Jego sklep z eBookami jest znany wielu z rozsądnych cen i przyjaznych dla konsumenta funkcji, na przykład brak DRM. Użytkownicy mogą kopiować eBooki na inne urządzenia bez żadnych ograniczeń. Amerykański wydawca ma ogromny wybór uznanych pisarzy, w tym między innymi Michaela A. Stackpole’a, Lois McMaster i Johna Scalzi. Są to jednak prace mniej znanych pisarzy, które w większości można znaleźć do pobrania w bezpłatnej sekcji tej witryny.

Jedną interesującą rzeczą na stronie jest to, że wszystko w katalogu przechodzi profesjonalną edycję, zanim stanie się dostępna na stronie. Niezależnie od tego, który wybierzesz eBook, masz pewność, że pisanie jest najwyższej możliwej jakości. Co więcej, jeśli twoim gatunkiem jest militarna fantastyka naukowa, Baen Free Library to strona, której zdecydowanie nie możesz przegapić!

4. Darmowe eBooki

Odpowiednio nazwany Darmowe eBooki to kolejna świetna strona, na której możesz pobrać eBooki za darmo. W rzeczywistości możesz nawet zarejestrować się, aby otrzymywać bezpłatne eBooki na całe życie! Niezależnie od tego, czy lubisz dramat, romans, fikcję, science fiction czy tajemnicę, na pewno znajdziesz tu coś interesującego; biblioteka witryny zawiera tysiące e-booków różnych gatunków.

Aby Ci to ułatwić, strona zawiera listę 10 najlepszych eBooków w każdej kategorii. Nie tylko to, ale możesz także przeglądać oceny i recenzje dla każdego eBooka. Wszystko to pomoże Ci uzyskać atrakcyjną perspektywę tego, co czytają inni użytkownicy. Lub możesz po prostu wybrać jeden i przekonać się sam. Podróż w nieznane jest zawsze ekscytująca!

5. Książki Google

książki Google jest przydatny do przeglądania w czasopismach cyfrowych i książkach, ale czy wiesz, że usługa umożliwia także pobieranie eBooków? Chociaż do kupienia są miliony tytułów, możesz także przeglądać i pobierać wszystko – od współczesnych po klasyczne eBooki – z witryny sekcja bezpłatnych książek.

Funkcja podglądu strony jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala zajrzeć do najnowszych e-booków na rynku. A to może się przydać w odkrywaniu kolejnego świetnego znaleziska w jego sklepach. Niezależnie od tego, czy chcesz kupować lub pobierać eBooki, Google Books to świetne miejsce dla wszystkich rodzajów czytelników.

6. 2020ok

2020ok to świetna strona do znalezienia eBooków, ale jej wygląd jest ogromnym minusem. Jest zagracony, więc czasem znalezienie eBooka, który chcesz przeczytać, może zająć dużo czasu. Strona zawiera jednak e-książki na różne tematy, takie jak historia, prawo, medycyna, biznes i inwestycje, a także sztuka i fotografia.

Można również znaleźć wiele eBooków komputerowych i internetowych. A jeśli uważasz, że to wszystko, istnieją tysiące e-booków na temat religii i duchowości. Więc szukasz konkretnego eBooka? Przejdź na tę stronę; obejmuje prawie każdy temat.

7. Feedbooks

Feedbooks to atrakcyjna strona, która działa równie dobrze na urządzeniach mobilnych, jak te większe. Dzięki temu korzystanie z niego jest łatwiejsze, gdy czytasz na tablecie lub smartfonie, i oszczędzasz kłopotów z pobieraniem e-booków na komputer. Chociaż witryna oferuje szereg e-booków dostępnych w sprzedaży, oferuje również dwie bezpłatne sekcje.

Sekcja domeny publicznej zawiera tysiące bezpłatnych e-booków do pobrania. W części z oryginalnymi książkami znajdziesz bezpłatne e-książki, które są w dużej mierze publikowane samodzielnie, umożliwiając odkrywanie nowych autorów i ich arcydzieł. Kolekcja na tej stronie jest zorganizowana, co jest ogromnym plusem!

8. ManyBooks

Wiele książek jest wspierany przez Project Gutenberg i oferuje wiele takich samych tytułów. Układ jest jednak ładniejszy, a funkcja wyszukiwania jest stosunkowo łatwiejsza w użyciu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych bezpłatnych witryn z e-bookami, użytkownicy mogą pobierać e-booki w żądanym formacie. Obejmują one takie opcje, jak PDF, eReader, HTML i inne. Strona jest również aktywna na Facebooku, gdzie regularnie aktualizuje wiadomości o najnowszych eBookach.

9. FreeBookSpot

Kolejna darmowa strona z eBookami, FreeBookSpot, który obejmuje 90 kategorii, zawiera tysiące eBooków do pobrania. Strona działa bardziej jak baza danych; połączy Cię to z bezpłatnymi eBookami oferowanymi na innych stronach. Można znaleźć eBooki związane z programowaniem, nauką, fikcją, sztuką, szachami i biologią oraz innymi tematami. Są audiobooki, jeśli wolisz słuchać niż czytać. Znalezienie konkretnego eBooka jest również łatwe dzięki funkcji wyszukiwania zaawansowanego w witrynie.

10. GetFreeEbooks

GetFreeEbooks ma ponad 100 kategorii do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Od klasycznej literatury po inżynierię, a nawet książki o istotach pozaziemskich, strona zawiera wszystko. Autorzy mogą również przesyłać własne prace na tej stronie, a czytelnicy mogą je pobrać za darmo. Strona jest dobrze zaprojektowana, więc jest łatwa w użyciu. Nie wspominając o tym, że dzięki aktywnej obecności w mediach społecznościowych możesz śledzić je na nich Strona na Facebooku aby uzyskać najnowsze aktualizacje.

11. Katalog książek elektronicznych

Katalog e-książek to darmowa strona z e-bookami, która oferuje stale rosnącą listę notatek do wykładów, e-booków i dokumentów do pobrania. Obecnie strona ma ponad 9400 eBooków do wyboru, obejmujących 666 kategorii. W pierwszej 20 sekcji wymieniono najpopularniejsze (i oglądane) eBooki wśród szerokiej społeczności czytelników, aw nowej sekcji znajdziesz najnowsze dodatki do katalogu. Autorzy mogą również przesyłać i promować własne eBooki.

12. Sto zer

Jeśli jesteś użytkownikiem Kindle, Sto Zer powinien ci się spodobać. Witryna zawiera kolekcję bestsellerów Kindle, które można pobrać bezpłatnie. Oferowane tutaj bezpłatne e-książki obejmują szereg kategorii, od sztuki przez fikcję po psychologię i wiele innych tematów. Jednak aby pobrać i przeczytać te eBooki na tablecie, smartfonie lub komputerze, musisz użyć Aplikacja czytnika Kindle. Nie martw się, a aplikacja jest darmowa.

13. FreeComputerBooks

Jak sama nazwa wskazuje, FreeComputerBooks oferuje ogromną kolekcję bezpłatnych eBooków związanych z komputerami. Można również znaleźć eBooki techniczne, matematyczne i inżynierskie, a także przydatne podręczniki i notatki z wykładów. Mimo że strona ma podstawowe znaczenie w zakresie projektowania, tematy są dobrze podzielone na kategorie, co ułatwia użytkownikom znalezienie tego, czego chcą. Witryna obejmuje 13 głównych kategorii i ponad 200 podkategorii.

14. BookBoon

Szukasz konkretnej książki biznesowej lub podręcznika edukacyjnego? Nie szukaj dalej niż BookBoon! Witryna zawiera ponad 1000 bezpłatnych e-booków do pobrania, obejmujących szereg tematów. Chociaż podręczniki są bezpłatne, istnieją plany premium, aby uzyskać dostęp do e-booków związanych z biznesem. Możesz jednak uzyskać 30-dniowy bezpłatny okres próbny, podczas którego możesz uzyskać dostęp do większości z nich.

15. eBookLobby

eBookLobby ma świetną kolekcję bezpłatnych e-booków, od edukacji, biznesu, informatyki i sztuki. Chociaż kolekcja nie jest tak duża, jak można się spodziewać, witryna rekompensuje deficyt jakości e-booków, które można pobrać. Możesz znaleźć wszystkie kategorie wymienione na stronie, z najwyższymi liczbami w kategorii komputerów i Internetu. Witryna zawiera również listę 10 najczęściej oglądanych eBooków, co daje lepszą perspektywę na to, co czytają inni użytkownicy.

16. eBook3000

Cóż, to ciekawe imię, prawda?? eBook3000 to kolejna strona, która oferuje tysiące bezpłatnych eBooków do pobrania. Istnieją eBooki z różnych kategorii, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Od architektury po sport i gry – strona ma to wszystko. Możliwości wyszukiwania są godne pochwały; zapewniają dokładne wyniki odpowiadające wprowadzonym słowom kluczowym. Ponadto, aby to ułatwić, strona w widocznym miejscu wymienia najpopularniejsze eBooki.

17. KnowFree

KnowFree to portal internetowy, który pozwala użytkownikom wymieniać filmy, raporty, czasopisma, oficjalne dokumenty i eBooki do celów samokształcenia i edukacji. Materiały te są bezpłatne dla wykwalifikowanych specjalistów. Dostępne są eBooki dla wielu kategorii, takich jak biznes, multimedia, inżynieria, edukacja, technologia, tworzenie stron internetowych i inne. Witryna codziennie aktualizuje setki bezpłatnych e-booków, więc możesz mieć pewność, że znajdziesz to, czego szukasz!

18. Scribd

Największa na świecie biblioteka cyfrowa, Scribd pozwala czytelnikom odkryć nowe eBooki, komiksy, audiobooki i wiele innych. Na stronie znajduje się ponad milion eBooków! Aby uzyskać dostęp, musisz uiścić opłatę subskrypcyjną, ale możesz skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego na swoją korzyść.

19. Archiwum internetowe

Biblioteka non-profit, Archiwum internetowe jest domem dla milionów darmowego oprogramowania, muzyki, filmów i filmów, a także eBooków. Na tej stronie można znaleźć eBooki w różnych formatach i językach. W rzeczywistości jest to jedno z najlepszych źródeł e-booków akademickich i historycznych.
Inne bezpłatne strony z eBookami, które powinieneś wypróbować!

20. Book-bot

Book-bot ma ponad 14 000 darmowych eBooków. Należą do nich niektóre z bardziej znanych, a także prace mniej znanych pisarzy.

21. eBook Junkie

eBook Junkie oferuje czytelnikom szereg bezpłatnych e-booków, które obejmują szereg kategorii, do pobrania.

22. Planet eBook

Dom eBooków związanych z literaturą klasyczną, Planet eBook ma do pobrania ponad 80 wiecznie zielonych klasyków.

23. Bezpłatne centrum książki

Bezpłatne centrum książki to witryna, która oferuje tysiące linków do e-booków związanych z komputerami, w tym tematów takich jak programowanie, praca w sieci itp.

24. Katalog książek elektronicznych

Szukasz e-booków wysokiej jakości? Katalog eBooków to miejsce! Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do tysięcy eBooków, przeglądając różne kategorie lub korzystając z pola wyszukiwania.

I z tym, ludzie, nasza lista dobiega końca. Mamy nadzieję, że ta lista pozwoli Ci odkryć wspaniałe strony internetowe do pobrania darmowych eBooków. Czy są jeszcze inne witryny, z których korzystasz? Daj nam znać w polu komentarza poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map