15 najlepszych platform blogowych do tworzenia nowego bloga

Pomimo ciągłych obaw, że blogowanie powoli umiera z powodu nowych metod komunikacji, takich jak media społecznościowe, wciąż jest mnóstwo ludzi, którzy chcą założyć własne blogi lub przejść na lepszą platformę w Internecie.


W rzeczywistości nie było lepszego czasu na blogowanie niż teraz! Podobnie jak stary dobry e-mail, blogowanie jest żywe i ma się dobrze. Jego status jako jednej z najpopularniejszych aktywności online nie zmienił się, mimo że fakty rozwiały pogląd, że dni blogowania są policzone. Bezpiecznie jest więc powiedzieć, że blogowanie w takiej czy innej formie nigdzie się nie wybiera.

Jakiej platformy blogowej należy jednak użyć? Ponieważ dostępnych dziś jest wiele usług ułatwiających założenie własnego bloga i zarządzanie nim, wybór platformy, która jest dla Ciebie, może być dość trudny. Nie martw się jednak; Przebadaliśmy i wymieniliśmy poniżej (w określonej kolejności) 15 najlepszych platform blogowych:

1. Duch

Jeśli jesteś minimalistą, Ghost to spełnienie marzeń! Dzięki uporządkowanemu i czystemu interfejsowi możesz po prostu wskoczyć i zacząć pisać na dowolnym urządzeniu, którego używasz. Nie musi to jednak oznaczać, że platforma nie jest potężna. Ma cały rynek ze spektakularnymi motywami na Twoim blogu oraz szereg narzędzi do współpracy zespołowej.

Szczególnie interesująca jest funkcja składni Markdown na podzielonym ekranie. Eliminuje to potrzebę ciągłego skakania tam i z powrotem w przeciwieństwie do wielu innych platform tam. Jeśli masz własny serwer, możesz bezpłatnie hostować swojego bloga. Jeśli jednak nie, plany zaczynają się od 8 USD miesięcznie i zwiększają się do 200 USD miesięcznie.

2. MarketPress

Typepad
Jedna z najwcześniejszych platform blogowych w Internecie, Typepad istnieje od ponad dekady. Jeśli chcesz założyć piękny blog, bez kłopotów związanych z kodowaniem, hostingiem lub innymi sprawami technicznymi, ta platforma jest właśnie dla Ciebie. Ale jeśli lubisz programować, możesz dostosować CSS według własnych upodobań.

Możesz łatwo pisać posty na swoim urządzeniu mobilnym, komputerze, a nawet za pośrednictwem e-maili! Ponadto możesz dołączyć do programu partnerskiego lub wyświetlać reklamy, aby zarabiać na swoim blogu, czego nie oferuje większość innych platform blogowych. Jeśli potrzebujesz pomocy po drodze, jego świetny zespół obsługi klienta zapewni Ci wsparcie. Plany zaczynają się od rozsądnego 8,95 USD miesięcznie.

3. WordPress

To nie jest tajemnica: WordPress jest obecnie najpopularniejszą platformą blogową na świecie! Sam WordPress obsługuje około 25 procent witryn w sieci WWW. Ponadto ponad 48 procent najpopularniejszych witryn korzysta z WordPress jako systemu zarządzania treścią. Musisz przyznać, że są to dość imponujące liczby!

Dzięki tej platformie pisanie, publikowanie i zarządzanie treściami jest niezwykle łatwe. Możesz także dostosować swojego bloga za pomocą szeregu edytowalnych motywów i tysięcy wtyczek, które pozwalają robić praktycznie wszystko. Istnieją dwie wersje WordPress, z których każda oferuje coś innego:

WordPress.org – jest darmowy i umożliwia prowadzenie własnego bloga.
WordPress.com – jest bezpłatny dla podstawowego blogowania, ale jeśli szukasz czegoś więcej, plany premium zaczynają się od 99 USD rocznie.

4. Kotwica

Bardzo prosta platforma blogowa, Anchor, jest również jedną z najszybszych. Aby rozpocząć korzystanie z platformy, pobierz ją i zainstaluj na swoim serwerze. Program jest lekki, więc przestrzeń zdecydowanie nie stanowi problemu. Idealnie nadaje się dla zaawansowanych blogerów, ponieważ musisz znać Markdown i HTML, aby optymalnie korzystać z platformy.

Możesz także znaleźć funkcję przeciągnij i upuść, która się przyda. Umożliwia bezproblemowe dodawanie informacji, zwłaszcza zdjęć. Anchor ma również ogromną społeczność typu open source na GitHub, której członkowie aktywnie dzielą się swoją pracą, aby pomagać innym. Możesz pobrać platformę bezpłatnie, ale możesz też przekazać 5 USD, jeśli masz dobry humor.

5. Postach.io

Czy kiedykolwiek korzystałeś z Evernote? Jeśli podoba ci się to, co ma do zaoferowania cyfrowy obszar roboczy, to prawdopodobnie poczujesz się tak samo z Postach.io. Platforma działa bezbłędnie z przepływem pracy w Evernote. Tworzenie postów na blogu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy oznaczyć post jako „opublikowany”, a zostanie on opublikowany na Twoim blogu.

Platforma oferuje również szereg motywów do wyboru, które można edytować za pomocą konta GitHub. Możesz zrobić to wszystko całkowicie za darmo, ale będziesz musiał zapisać się na abonament (24,99 USD rocznie lub 49,99 USD rocznie), aby uzyskać więcej opcji i funkcji, które pomogą Ci być najbardziej produktywnym.

6. Bolt

Bolt to system zarządzania treścią typu open source, darmowy do użytku zarówno na komercyjnych, jak i prywatnych stronach internetowych. Platforma jest idealna dla blogerów, którzy lubią mieć niesamowity interfejs do pracy podczas zabawy z zapleczem witryny. Po pobraniu Bolta i przesłaniu platformy na swoje serwery możesz zmienić prawie wszystko. Naprawdę wymarzony CMS dla programistów, prawda??

Jeśli chodzi o pisanie, platforma jest w pełni responsywna, czego obecnie nie oferują nawet największe platformy blogowe. Jeśli masz konto GitHub, możesz bezpłatnie pobierać prace innych członków społeczności. Bolt sprawia, że ​​edycja jest prosta i łatwa dla redaktorów!

7. Tumblr

Jeśli chcesz stworzyć blog, w którym możesz łatwo i szybko udostępniać filmy, linki, zdjęcia, a nawet przypadkowe przemyślenia, Tumblr to świetna opcja. Platforma jest prosta w obsłudze, co pozwala z łatwością wykonywać zadania związane z blogowaniem. Za pomocą komponentów mediów społecznościowych możesz udostępniać swoje treści masom, łącząc się z milionami użytkowników Tumblr.

Jeśli szukasz platformy do integracji z istniejącą witryną firmy lub osobistą, Tumblr może nie być najlepszą dostępną opcją. Jednak jeśli chcesz założyć samodzielny blog, ta platforma jest warta wypróbowania. Dostępnych jest wiele szablonów premium, a co najważniejsze, Tumblr jest całkowicie darmowy.

8. Hexo

Jeśli chcesz generować reklamy dla swojej firmy, prawdopodobnie potrzebujesz bardziej zaawansowanej platformy blogowej. Hexo jest idealny do tego celu, ale wymaga dobrych umiejętności kodowania z twojej strony. Musisz wykonać większość pracy na Markdown, a ponieważ Node.js zasila platformę, możesz skorzystać z niesamowicie szybkich prędkości generowania, które pozwalają tworzyć setki plików w ciągu kilku sekund.

Kolejną zaletą korzystania z Hexo jest aktywna społeczność. Członkowie aktywnie udostępniają swoje wtyczki i motywy na GitHub, które można pobrać za darmo, pod warunkiem, że masz konto. Jeśli tego właśnie szukasz, spróbuj Hexo? Poza tym, ponieważ platforma jest bezpłatna, naprawdę nie masz nic do stracenia.

9. Svbtle

Platforma blogowa, która jest chyba najbardziej minimalistyczna ze wszystkich, prawie każdy może korzystać ze Svbtle. Jego sekcja zarządzania jest doskonała, ponieważ programiści zrozumieli, jak działają blogerzy. Po prawej stronie znajdziesz wszystkie posty, które opublikowałeś, a po lewej stronie możesz wymienić pomysły w miarę ich pojawiania się i ostatecznie zacząć nad nimi pracować.

Jeśli chodzi o pisanie, interfejs platformy jest całkowicie pusty, więc możesz skupić się podczas pisania. Markdown obsługuje formatowanie treści! Jednak brak różnorodności tematów jest rozczarowujący. Mimo to, jeśli chcesz łatwo przejść do swoich blogów, warto spróbować Svbtle, ponieważ kosztuje tylko 6 USD miesięcznie.

10. Squarespace

Chociaż Squarespace jest lepiej znany jako konstruktor witryn typu „one-stop shop”, platforma oferuje funkcje i możliwości blogowania, które mogą dać nawet największym platformom blogowym możliwość zarobku. Ma imponujący system współpracy zespołowej, szereg atrakcyjnych motywów, hosting, a także analizy.

Jeśli potrzebujesz pomocy po drodze, przydatna jest całodobowa obsługa klienta. Firma oferuje również bezpłatny 14-dniowy okres próbny, dzięki czemu możesz korzystać z platformy i decydować, czy odpowiada Twoim potrzebom. Możesz także pozostać w kontakcie społecznym. Za pomocą zestawu potężnych narzędzi możesz importować, publikować lub synchronizować z różnymi sieciami społecznościowymi. Plany zaczynają się od 8 USD miesięcznie.

11. Silvrback

Silvrback wprowadza na rynek coś nowego: platforma bez wysiłku integruje front-end i back-endy bloga. Oznacza to, że przy wyborze dowolnego motywu interfejsu użytkownika będzie on miał zastosowanie nie tylko do tego, co widzą czytelnicy, ale także do tego, co widzisz podczas pisania. Chociaż zmiana nie jest czymś niesamowitym, skutecznie wywołuje wrażenie, że piszesz na swoim blogu.

W końcu nie każdy bloger potrafi pisać najlepiej, używając tępego edytora tekstu. Jeśli należysz do tej grupy, powinieneś rozważyć tę platformę. Silvrback oferuje również inne funkcje, takie jak subskrypcja e-mail, która automatycznie wysyła najnowsze posty, oraz strona biografii autora, którą można dostosowywać. Plany zaczynają się od 29,99 USD rocznie i zwiększają się do 49,99 USD rocznie.

12. Dropplety

Dropplets to kolejna platforma blogowa oparta na Markdown. Tym, co odróżnia tę platformę od innych na tej liście, jest poziom kontroli nad różnymi aspektami bloga. Będziesz jednak potrzebować serwera do obsługi swojego bloga podczas korzystania z Dropplets. Oznacza to również, że możesz korzystać z tej platformy bezpłatnie.

Oprogramowanie oferuje również szereg szablonów premium do wyboru, dzięki którym możesz nadać blogowi elegancki, stylowy i atrakcyjny wygląd. W rzeczywistości możesz dostosować szablony. Jeśli jesteś programistą lub projektantem, możesz tworzyć i używać własnych szablonów za pomocą Dropplets.

13. Postagon

Prosta i czysta platforma Postagon jest idealna dla blogerów, którzy chcą łatwo i szybko założyć blog. Jest wyposażony w szereg funkcji, które zapewniają godne pochwały pisanie i czytanie. Platforma umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail, a nawet obsługuje subskrybentów i komentowanie wiadomości e-mail.

Jednak brak personalizacji motywów jest prawdopodobnie największą wadą Postagon. Masz tylko domyślny motyw i żadnych opcji zaawansowanego dostosowywania. Bezpłatny okres próbny daje jednak możliwość przetestowania platformy, aby sprawdzić, czy odpowiada ona Twoim potrzebom.

14. Posthaven

Kolejna prosta platforma blogowa, Posthaven, oferuje szereg funkcji, takich jak wielu autorów, prywatne witryny zabezpieczone hasłami, subskrypcje e-mail, automatyczne publikowanie postów na Twitterze / Facebooku, a także komentowanie. Jednak być może najbardziej imponującą funkcją jest możliwość wysyłania pocztą elektroniczną dokumentów, zdjęć, filmów i muzyki.

Platforma ma również w przygotowaniu ogromne oferty, w tym automatyczne publikowanie w serwisach takich jak App.net, bookmarklet oraz dostosowywanie CSS / HTML. Możesz korzystać z Posthaven za rozsądne 5 USD miesięcznie, a „jest stworzony na wieczność”, jak to napisano na stronie internetowej. Możesz tutaj przejść całą ich obietnicę.

15. Średni

Medium to platforma blogowa, która łączy blogowanie z dziennikarstwem społecznościowym. Jest to nie tylko idealne miejsce do szybkiego dotarcia do szerszej publiczności, ale także niezwykle przydatne, aby pomóc Ci znaleźć trafne, a nowe artykuły publikowane przez innych blogerów na różne tematy. Platforma jest szczególnie ceniona za koncentrację na nieporządku i pisaniu.

Biorąc to pod uwagę, brak opcji dostosowywania jest jedną wadą korzystania z tej platformy. Jeśli to nie jest problem, a planujesz tylko pisać posty na blogach bogatych w treści, powinieneś spróbować Medium. Nie wspominając o tym, że inni (o podobnych zainteresowaniach) szybko odkryją twoje blogi, a komu na świecie by to nie przeszkadzało? Plany zaczynają się od 75 USD za kwartał.

I dzięki temu dochodzimy do końca tego postu. Oto 15 najlepszych platform blogowych, które możesz rozważyć, aby założyć bloga. Przed podjęciem ostatecznej decyzji weź pod uwagę wszystkie ważne czynniki, takie jak plany cenowe i funkcje, aby osiągnąć pożądany sukces blogowania.
Czy są jakieś inne platformy blogowe, z których chciałbyś skorzystać? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map