Kompanitë kryesore të zhvillimit kanadez për blerje në internet

Wmimi AWA i Përsosmërisë


Në botën e eCommerce, Shopify është udhëheqësi i qartë. Vazhdon të vendosë standardet për hartimin dhe përdorshmërinë. Në fakt, Shopify fuqizon rreth 300,000 dyqane online që kanë fituar mbi 17 miliard dollarë vetëm në 2015.

Një pjesë e madhe e suksesit të tij ka ardhur për shkak të kombinimit të softuerit për lehtësinë e përdorimit dhe funksionalitetin. Edhe fillestarët mund të ndërtojnë një dyqan mbresëlënës që është i mbushur me karakteristika.

Sidoqoftë, me një program kaq të aftë dhe të gjerë, përdoruesit mund të lihen të pyesin nëse po përfitojnë plotësisht nga Shopify. Pa përvojë paraprake mund të jetë e vështirë të shfrytëzosh shitjet në mënyrën më efikase të mundshme. Në qoftë se nuk jeni ekspert, mund të dyshoni nëse ka më shumë gjëra që mund të bëni për të integruar aplikacione dhe mjete të disponueshme.

Në vend që të pyesni veten, mund të mbështeteni në përvojën dhe ekspertizën e kompanive profesionale të zhvillimit të internetit. Disa nga firmat kryesore të industrisë janë të specializuara për të shfrytëzuar sa më shumë Shopify.

Kanadez Shopify dizajnerët dhe zhvilluesit më të mirë në internet

Mashtrim është zgjedhja e firmës më të mirë për të siguruar ekuilibrin e duhur midis ekspertizës dhe kostos. Për të ndihmuar në ngushtimin e zgjedhjeve tuaja, sigurohuni që të filloni duke bërë vetes disa pyetje të thjeshta:

Cili është buxheti juaj?

Për shumicën e bizneseve, kostoja është faktori i parë dhe më i rëndësishmi vendimtar që merret parasysh. Ndërsa ka shumë mundësi falas në dispozicion në internet, ato vijnë me kufizime. Softueri i gabuar në fund të fundit mund të ndikojë në rritjen e biznesit.

Bottom line: nëse jeni serioz për të fituar para, do të duhet të investoni ca para në biznesin tuaj. Vendosja e parave në softuer, tarifat e pritjes dhe kostot e tjera operacionale do të paguhen në fund dhe do të drejtojë detyrat e përditshme në ndërkohë.

Merrni ca kohë të mendoni se sa ju mund të përballoni për t’i kushtuar kostot themelore të konfigurimit. Mbani në mend se ekziston një marrëdhënie proporcionale midis kostove operative dhe të ardhurave të fituara.

Cila është afati juaj kohor për fillimin?

Bukuria e disa platformave të tregtisë elektronike është se ju mund të filloni një sit në vetëm disa orë. Për faqet më të ndërlikuara që përmbajnë dhjetëra produkte, fotografi dhe përshkrime, mund t’ju duhet më shumë kohë për të përgatitur faqen dhe inventarin tuaj përpara se të jeni gati për të shkuar live. Do t’ju duhet një platformë që mund të jetë e shkallëzueshme sipas nevojave tuaja.

Sa e rëndësishme është fleksibiliteti i dizajnit?

Gjatë procesit fillestar të vendosjes së dyqaneve, me siguri do të kapeni kur dizajnoni pjesën e parë të dyqanit. Ndërsa shumica e platformave do të ofrojnë fleksibilitet mbresëlënës kur bëhet fjalë për dizajn, ato mund të mos jenë aq elastike kur bëhet fjalë për menaxhimin e inventarit dhe shitjeve tuaja.

Ju mund të jeni të sigurt se Shopify eCommerce Software mund të trajtojë praktikisht çdo gjë që hedhni në të. Sfida e vërtetë është të dish nëse e keni vendosur dyqanin të jetë aq fleksibël sa mund të jetë dhe ashtu siç ju duhet që të jetë. Kjo është ajo ku disa këshilla të ekspertëve mund të jenë me vlerë të çmimit.

A integron platforma juaj mirë me programet e tjera?

Ju dëshironi që përgjigjja e kësaj pyetje të jetë po e bezdisshme. Ndërtuesi juaj i dyqaneve në internet duhet të integrohet pa probleme me mediat sociale, një shumëllojshmëri të portave të pagesave, Amazon dhe programe të tjera. Këto shtesë do të zgjerojnë funksionalitetin e faqes tuaj.

Pasi të keni marrë kohën për të eksploruar disa pyetje të rëndësishme dhe të zbuloni një buxhet, mund të filloni të verifikoni ekspertët e projektimit dhe zhvillimit të uebit në Kanada. Vazhdoni të lexoni për një listë të zhvilluesve më të vlerësuar, të cilët duhet të jenë në krye të listës suaj.

Hitterët e rëndë që mund të bëjnë gjithçka

BOLD

Logo log

BOLD është përgjegjës për krijimin e disa prej aplikacioneve më të njohura në dispozicion në Shopify. Ata gjithashtu ofrojnë shërbime me porosi për fillestarë të vegjël ose biznese të mëdha. Fillimisht, kompania lindi nga nevoja. Themeluesit u befasuan nga mungesa e aplikacioneve të krijuara për të ndihmuar në rritjen e shitjeve. Në vend që të prisnin aplikacionin e duhur për të dalë në treg, ata vendosën të krijojnë vetë.

Që nga BOLD lëshuar aplikacionin e tyre të parë në 2012, ata kanë fituar çmime të shumta në industri. Me mbi 90 të punësuar me qendër nga Winnipeg Kanada, ata qëndrojnë si një kompani me shërbim të plotë. Thirrni ata nëse keni nevojë për një firmë që mund t’i bëjë të gjitha.

Unioni Pixel

Logo e bashkimit të pikselave

Pixel Union është me seli në Victoria, British Columbia, Kanada, dhe ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2009. Portofoli i tyre ka një listë të klientëve mbresëlënës, duke përfshirë: Tesla Motors, Taco Bell dhe LA Lakers. Përdorni një temë ekzistuese ose partner me ta për të ndërtuar një faqe interneti me porosi.

Ekipi i ekspertëve të Pixel Union ofrojnë mbështetje përmes çdo hapi të zhvillimit. Përdorni aftësitë e tyre për të shfrytëzuar fuqinë e Shopify dhe për të krijuar faqe të bukura dhe funksionale. Sigurohuni që të ndaloni pranë faqes së tyre dhe të hidhni një sy në portofolin e tyre të gjerë të faqeve të internetit me shkëlqim dhe modern.

Diff

Logo log

Shumica e firmave të zhvillimit të internetit janë themeluar nga inxhinierë softuerësh dhe programues. Sidoqoftë, Diff u fillua nga një shitës me pakicë. Kjo i jep kompanisë me qendër në Montreal një perspektivë të ndryshme mbi tregtinë elektronike.

Që nga hapja në vitin 2011, kompania ka ndërtuar një ekip inxhinierësh shumë të aftë. Ata përfaqësojnë një nga “skuadrat më të sofistikuara teknikisht”. Modelet DIFF kombinojnë një sipërfaqe tërheqëse për një dyqan me një sfond miqësor për përdoruesin. Shijoni tiparet e menaxhimit që ju ndihmojnë ta bëni jetën tuaj më të lehtë.

Gurus marketing

Vetëm Rritja

Vetëm logoja e rritjes

Kjo firmë me bazë në Uaterlo, Kanada ka një qëllim në mendje: rritjen. Ata fillojnë duke ju ndihmuar të krijoni një markë të qartë. Nga atje, gjithçka ka të bëjë me rritjen e biznesit tuaj dhe arritjen e rezultateve të matshme. Ndërsa ata ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh, ato specializohen në rritjen e niveleve të konvertimit.

Kompania do t’ju ndihmojë të shndërroni shfletuesit rastësor në klientë besnikë. Pika e tyre e çmimeve mund të jetë e ndalueshme për bizneset më të vogla, por nëse jeni i shpejtë dhe rritja e matshme mund të jetë me vlerë e investimit. Konsideroni faktin që ata mburren me një ROI mbresëlënëse 327% në 127 markave të ndryshme.

Kampionet e projektimit

Treguesi krijues

Logo krijuese e treguesit

Për disa biznese, pamjet vizuale janë veçanërisht të rëndësishme. Nëse keni nevojë të theksoni produktet dhe të krijoni një përvojë specifike për vizitorët tuaj, ekipi në Pointer Creative mund të ndihmojë. Ata janë një grup i stilistëve dhe zhvilluesve të rinj dhe hip me një reputacion për krijimin e vendeve vizuale mahnitëse të Shopify.

Në fakt, Pointer Creative është ekipi i zhvillimit # 1 Shopify në Kanada. Hartimet e tyre përforcojnë markimin dhe shpejt fillojnë të drejtojnë trafikun në faqen tuaj. Mbështetuni në to për një faqe të thjeshtë eCommerce ose dyqan më kompleks. Ata mund të ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme dhe mund të gjenerojnë vende mbresëlënëse nga e para.

Rocket e Vogla

Logo e vogël e raketave

Keni nevojë për ndihmë për të sqaruar drejtimin tuaj krijues? Po luftoni për të zhvilluar një strategji biznesi? Gati për të filluar faqen tuaj? Little Rocket në Ontario, Kanada, mund të sigurojë zgjidhje me porosi dhe një sistem mbështetës.

Së pari dhe më e rëndësishmja, përqendrimi i tyre është të përdorin aftësitë dhe përvojën e tyre të projektimit për të kapur vizionin tuaj të markës. Tjetra, ata krijojnë një sit tërheqës për të ndarë produktet dhe shërbimet tuaja me botën. Atëherë ata do të punojnë për të hartuar një backend që flet për biznesin tuaj dhe nevojat tuaja. Rezultati është një sit i bukur me porosi.

Gjithë mbresëlënës

Dizajnimi në internet i Port80

Logo80 Web Design Design

Ndërsa jeni duke menduar për krijimin dhe ndërtimin e dyqanit tuaj të eCommerce, përvoja e përdoruesit nuk mund të nënvlerësohet. Uebfaqja juaj duhet të jetë intuitive dhe e thjeshtë për të lundruar. Edhe pengesa më e vogël për shfletimin dhe blerjen mund të rezultojë në një shitje të humbur dhe të pengojë rritjen e biznesit tuaj.

Ekspertët në Port80 në Vancouver kanë gjetur ekuilibrin e përsosur midis formës dhe funksionit. Klientët tuaj do të kenë një përvojë vërtet të këndshme që i bën ata të kthehen për më shumë. Zgjidhjet e tyre të shkallëzuara variojnë nga rregullimet e thjeshta deri në nisjet në shkallë të plotë për bizneset ndërkombëtare.

SOVI Creative

Logo krijuese OVI

Në hartimin SOVI të Torontos, Kanada, ata njihen me ju përpara se të prodhojnë zgjidhje që janë krijuar posaçërisht për të adresuar nevojat tuaja unike. Ata kanë standarde të larta kur bëhet fjalë për hartimin.

Ju mund të jeni të sigurt se uebfaqja juaj do të duket e shkëlqyeshme për çdo pajisje. Blerësit do të shijojnë pjesën e përparme të faqes suaj dhe do të jeni mirënjohës për mendimin dhe përvojën që shkon në hartimin e pjesës tuaj.

Zhvilluesit në SOVI do t’i bëjnë detyrat e përditshme një fllad, në mënyrë që të mund të drejtoni me efikasitet biznesin tuaj. Kënaqni më shumë kohë për t’u përqendruar në përparësitë tuaja kryesore.

Më vonë se Ju

Deri më vonë se sa Logo

Emri thotë shumë. Ky ekip i stilistëve dhe zhvilluesve në Toronto, Kanada, e bën punën e tyre të nguten më shumë. Ata qëndrojnë deri vonë, në mënyrë që të tërheqni vëmendjen tuaj drejt fushave të tjera të drejtimit të biznesit tuaj. Në vetëm disa javë mund të merrni faqen tuaj të internetit eCommerce nga koncepti në realitet.

Si ekspertë të Shopify, ata janë të kualifikuar në mënyrë unike për t’ju ndihmuar të shfrytëzoni fuqinë e softuerit Shopify. Dyqanet e bukura të tyre do të gjenerojnë shitje. Pavarësisht se çfarë madhësie biznesi po kërkoni për të filluar ose rindërtuar, ato do t’i japin projektit tuaj vëmendjen e tyre të plotë dhe fuqinë krijuese.

Konfigurimi dhe Tweaks

Carson

Logoja e Carsonit

A keni një detyrë të vogël që duhet të përfundojë shpejt? Keni nevojë për ndihmë për të integruar një mjet ose tipar të ri? Pse mos t’i dorëzoni këto detyra te ekspertët dhe të siguroheni që ato të bëhen siç duhet? Carson, me qendër jashtë Montrealit, Kanada, është një mënyrë e përsosur për trajtimin e konfigurimit dhe detyrave të azhurnimit të faqes në internet.

Nuk do të tërhiqeni duke provuar të lundroni në Shopify kur të përqendroheni në aspekte të tjera të biznesit tuaj. Ata kanë çmime super fleksibël dhe të përballueshme. Ju mund të gëzoni qasje të rastit te ekspertët e Shopify pa pasur nevojë të paguani për abonime të shtrenjta mujore. Carson ofron një mënyrë të shpejtë dhe të përballueshme për të menaxhuar faqen tuaj.

Shopify është faturuar shpesh si platforma më e gjithanshme dhe më miqësore për përdoruesit eCommerce në treg. Sidoqoftë, kjo vlerësim mund të vijë edhe me një dobësi. Të kesh kaq shumë mundësi kur bëhet fjalë për tema, tipare dhe integrime mund të ndjehen të tepërt. Mund të jetë shumë e lehtë për tu mashtruar në të gjitha zgjedhjet dhe për të humbur kohë të vlefshme.

Në fund, ju mund të jeni befasuar këndshëm kur të zbuloni se sa e lehtë dhe e përballueshme është të dorëzoni projektin tuaj tek një ekspert i zhvillimit të uebit Shopify. Ju mund ta shndërroni vizionin tuaj në një sit të bukur dhe funksional pa prishur buxhetin tuaj.

Gjithmonë është bukur të jesh në gjendje të shkurtosh qoshet dhe të zvogëlosh kostot, por gjithashtu duhet të mbash mend që koha jote është e vlefshme. Si pronar i afarizmit, koha juaj kalohet në fusha të tjera të ndërtimit të biznesit tuaj. Kthimi te ekspertët mund t’ju ndihmojë të filloni shitjen dhe fitimin më të shpejtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map