Przegląd rozwiązań sieciowych 2016


Rozwiązanie sieciowe

Odwiedź stronę

8,9


Wynik AWA

Rozwiązanie sieciowe

Jedna z najstarszych nazw w branży, Network Solutions, rozpoczęła działalność jako firma konsultingowa w 1979 r., Aw 1993 r. Została pierwszym rejestratorem domen. W 2005 roku zaczęli oferować inne produkty, w tym hosting. Nadal jednak czerpią 45% swoich zysków z działalności związanej z rejestracją domen. W 2011 r. Network Solutions została przejęta przez Web.com, ale nadal działa pod nazwą Network Solutions.

Przegląd

Network Solutions oferuje hosting dzielony, zarządzane WordPress i plany VPS. Opcje Linux i Windows są dostępne dla hostingu współdzielonego; VPS jest przeznaczony tylko dla systemu Linux. Istnieją trzy wspólne plany, Essential, Professional i Premium, dla systemu Linux i trzy podobne plany dla systemu Windows. Każdy pakiet planu od Network Solutions zapewnia dostęp do doradcy, który pomoże w skonfigurowaniu zabezpieczeń i przesłaniu plików do Twojej witryny. Pakiet Essential przeznaczony jest dla osób prywatnych lub małych firm. Większość użytkowników najprawdopodobniej wybierze pakiet Professional Hosting ze względu na jego funkcje i ceny w średnim przedziale cenowym. Premium z nieograniczoną przepustowością, pamięcią masową i kontami e-mail byłby wyborem dla większych firm lub tych o dużym natężeniu ruchu.

Istnieją dwa pakiety VPS – jeden odpowiedni dla małych lub początkowych stron internetowych, a drugi kosztuje dwa razy więcej, ale przeznaczony dla witryn o dużym ruchu. Nie ma opcji serwera dedykowanego, więc jeśli potrzebujesz własnego serwera, rozwiązania sieciowe nie są dla Ciebie.

Network Solutions ma jeden zarządzany plan WordPress oparty na systemie Linux. Zarządzany WordPress zwykle kosztuje więcej niż hosting współdzielony z większością firm hostingowych, a Network Solutions nie jest wyjątkiem. Jednak wyższa cena zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, automatyczne codzienne kopie zapasowe, pomoc przy konfiguracji, wsparcie ekspertów WordPress i zoptymalizowane serwery dla szybszego ładowania i krótszych czasów odpowiedzi. Dokonają wszystkich niezbędnych aktualizacji dla WordPress i zezwolą na wtyczki, pozwalając ci skupić się na swoich treściach. Network Solutions zapewnia również bezpłatny certyfikat SSL na pierwszy okres świadczenia usługi.

Network Solutions oferuje o wiele więcej produktów oprócz hostingu. Oferują hosting tylko za pośrednictwem poczty e-mail, opcję sklepu internetowego e-commerce, certyfikaty SSL, usługi marketingowe i SEO, projektowanie stron internetowych, wsparcie premium i więcej, za miesięczne opłaty Network Solutions był w centrum kontrowersji wokół praktyk domenowych w 2008 i 2009 roku. Chociaż rejestratorzy domen często używają domen zarejestrowanych u nich jako stron zaparkowanych, dopóki właściciel nie skieruje ich na aktywną stronę internetową, w 2008 r. Network Solutions zaczęło umieszczać reklamy w nieaktywnych poddomenach, zamieniając je w zaparkowane strony wypełnione reklamami – bez pozwolenia od właściciela domeny. Pod koniec 2009 r. Zaczęli publikować codzienne listy wyszukiwań domen w polu wyszukiwania domen w witrynie. Zaczęli również blokować domeny wyszukiwane w ich witrynie, skutecznie uniemożliwiając innym zarejestrowanie domeny w innym miejscu po znalezieniu jej w wyszukiwaniu. Gdy tylko Network Solutions wyrejestruje nazwy po czterech dniach, „degustatorzy domen”, którzy mieli subskrypcje usługi Network Solutions, zostaną natychmiast powiadomieni, aby mogli wykupić domeny i zaoferować je na sprzedaż po wyższej cenie. Chociaż wydaje się, że praktyki te zostały zakończone, wciąż istnieje wiele skarg na to, jak Network Solutions obsługuje żądania przeniesienia domeny.

Rozwiązania sieciowe są dostarczane z gwarancją 99,99% czasu dostępności dla systemu Linux i 99,9% dla planów systemu Windows oraz standardową w branży 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Podobnie jak w przypadku większości konkurentów, zwrot nie obejmuje żadnych opłat za domeny ani opłaty podmiotów zewnętrznych.

Dzięki szerokiej gamie planów i ofert produktowych Network Solution oferuje pakiet odpowiedni dla każdego, od indywidualnego osobistego blogera po małe i średnie firmy. Większe firmy lub witryny o dużym natężeniu ruchu będą musiały szukać gdzie indziej, ponieważ nie ma dedykowanego planu serwerów.

Kluczowe cechy

Szybkie linki

Niezawodność & Czas pracy

Network Solutions gwarantuje 99,99% czasu sprawności dla serwerów Linux i 99,9% czasu pracy dla systemu Windows – chociaż Warunki świadczenia usług nie określają, jaka ewentualna rekompensata przysługiwałaby, gdyby ten czas nie był przestrzegany. Nie jest jasne, gdzie znajdują się ich centra danych, inne niż w Ameryce Północnej. Ich serwery są wykonane z serwerów HP i IBM, a centra danych mają nadmiarowość zasilania i chłodzenia, a także kopie zapasowe oleju napędowego. Są również monitorowane na miejscu, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo. Testowanie witryny hostowanej w Network Solutions dało średni czas – 3,21 s dla małej witryny, tylko szybciej niż 52% wszystkich testowanych witryn.

funkcje & Przybory

Uwaga: Network Solutions ma kilka „nieograniczonych” funkcji w kilku swoich pakietach. Musisz zdać sobie sprawę, że „nieograniczony” nie jest tym, czym możesz się wydawać. W rzeczywistości oznacza to, co firma hostingowa uważa za „rozsądne wykorzystanie”. Zastrzegają sobie prawo do zawieszenia, pobierania opłat za nadwyżki lub automatycznej aktualizacji Twojego planu do następnego poziomu.

FunkcjaPrzegląd
Panel sterowaniaNetwork Solutions korzysta z zastrzeżonego panelu sterowania. Jest mniej wydajny niż standardowy cPanel, ale wykona zadanie, gdy przyzwyczaisz się do jego działania. Udostępniają tutoriale na swojej stronie internetowej, które przeprowadzą cię przez funkcje. Nawigacja może być frustrująca, ponieważ aby uzyskać te same wyniki, które cPanel zapewnia jednym kliknięciem, potrzeba więcej kliknięć.
Wiele domenWspólne plany pozwalają na maksymalnie 100 domen.
Darmowa domenaNetwork Solutions jest rejestratorem domen. Zapewnią bezpłatną rejestrację domeny na pierwszy rok z rocznym abonamentem. Jednak cena odnowienia domeny .com w Network Solutions wynosi 34,99 USD – prawie trzy razy tyle, co pobierana przez zdecydowaną większość rejestratorów domen. Możesz obniżyć tę wartość do 9,99 USD, jeśli kupiłeś domenę na 100 lat – ale nie podlega zwrotowi, jeśli wcześniej zostanie anulowana. Wymagają również planu ochrony przed wygaśnięciem domeny za 9,99 USD z każdą zarejestrowaną domeną za ich pośrednictwem.
Darmowa domenaSite5 to niezwykły rejestrator domen, który wymaga posiadania konta hostingowego w celu zakupu domen. Obejmują większość głównych domen TLD, a przy kasie możesz wyszukiwać i kupować domenę z witryny Site5. Site5 oferuje darmowy rok rejestracji domeny dla wspólnych planów, a oni migrują twoją stronę z innego hosta bezpłatnie.
Obsługa baz danychNetwork Solutions obsługuje od 25 do nieograniczonej liczby baz danych MySQL dla planów Linux, w zależności od poziomu. Plany systemu Windows zawierają od 2 do 5 baz danych MS SQL. Zarządzanie bazą danych odbywa się poprzez phpMyAdmin, który jest dostępny w planach.
Miejsca na dyskuMiejsce na dysku w rozwiązaniach sieciowych będzie się różnić w zależności od wybranego planu i warstwy. W przypadku udostępnionego hostingu obowiązują ograniczenia: Essential ma 300 GB, Professional zezwala na 500 GB, a Premium jest nieograniczony. Plan WordPress ma nieograniczoną przestrzeń dyskową, a dwa plany VPS mają 10 GB i 50 GB każdy.
PasmoPonownie przepustowość zależy od planu i poziomu. Plany VPS pozwalają na przepustowość 500 GB i 2 TB miesięcznie, zarządzany WordPress ma nieograniczoną przepustowość, a wszystkie trzy wspólne plany są również nieograniczone.
Kopie zapasowe danychZarządzane konta WordPress są codziennie archiwizowane przez Network Solutions. Kopie zapasowe witryn hostingowych są codziennie archiwizowane i przechowywane przez 7 dni. Możesz uzyskać dostęp do kopii zapasowych za pośrednictwem Menedżera konta, a także możesz ręcznie tworzyć kopie zapasowe.
Instalator aplikacji jednym kliknięciem Network Solutions ma instalator umożliwiający jedno kliknięcie dla około trzydziestu aplikacji o nazwie „Open Source”, który pozwala instalować aplikacje takie jak WordPress, blogi, fora i strony wiki. Aby przejść do instalatora za jednym kliknięciem, menedżer konta może potrzebować siedmiu lub ośmiu kliknięć.
Konta emailNetwork Solutions nakłada limity 1000 kont e-mail na wspólny plan Essential i 2500 na Professional. Abonament Premium może obejmować nieograniczoną liczbę kont e-mail, chociaż miejsce na pocztę e-mail jest ograniczone do 1 GB dla wszystkich trzech poziomów. Wszystkie trzy mają nieograniczone przekazywanie wiadomości e-mail.
Bezpieczeństwo hostinguCertyfikaty SSL można zakupić dla rozwiązań sieciowych dla planów wspólnych. Zarządzana witryna WordPress zawiera jeden certyfikat SSL na pierwszy okres świadczenia usługi. Zarządzany plan WordPress ma dodatkowe zabezpieczenia, aby zapobiec atakom DDoS, zapewnia skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i automatycznie je usuwa.
Kreator strony internetowejNetworks Solutions zapewnia ograniczone, oparte na szablonie, przeciąganie i upuszczanie
interfejs do tworzenia stron internetowych za darmo ze swoimi wspólnymi planami. Za dodatkową opłatą dostępna jest wersja z dodatkowymi cechami i szablonami.
Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i spamemWszystkie plany mają ochronę przed spamem i antywirusami zapewnianą przez program Symantec Brightmail Anti-Spam. Dla dodatkowej ochrony SiteLock jest dostępny za miesięczną opłatą.
Wózki na zakupyNetwork Solutions oferuje plan e-commerce, który ma konfigurowalną witrynę sklepową, kontrolę zapasów, katalog produktów, przetwarzanie płatności i inne, za miesięczną opłatą. Zapewniają również usługę, którą nazywają „Jumpstart”, w której za jednorazową opłatą pracownicy pomocy technicznej skonfigurują i uruchomią witrynę, skonfigurują opcje płatności oraz ustalą koszty wysyłki i podatki dla każdego stanu. Jest ograniczony do 25 produktów, jednak możesz dodać więcej samodzielnie po uruchomieniu strony. Istnieje instalacja jednym kliknięciem dla Magento i WordPress.
Obsługa języków programowaniaNetwork Solutions obsługuje większość języków programowania działających w systemie Linux, w tym CGI, PHP, Ruby on Rails, Perl, Python i SSI. Serwery Windows obsługują ASP.
Statystyki stronyStatystyki strony są dostępne za pośrednictwem Account Managera z AWStats. Witryny WordPress mogą również używać wtyczek statystycznych.
Dodatkowe funkcje i narzędziaSpaceManager to 2 GB pamięci online i funkcja udostępniania plików, która jest dołączana do każdego planu hostingowego. Kredyt w wysokości 50 USD jest przeznaczony na usługi marketingowe Network Solutions, a program marketingu e-mailowego jest dostępny w 60-dniowym okresie próbnym. Za negocjowaną opłatą Network Solutions wykonuje niestandardowe projekty, od planowania po online. Za dodatkową miesięczną opłatą goMobi umożliwia tworzenie witryn mobilnych – chociaż istnieje miesięczny bezpłatny okres próbny.
Program partnerski i program dla sprzedawcówOprócz programu dla sprzedawców, Network Solutions oferuje klientom program partnerski. Program partnerski obejmuje większość produktów dostępnych w rozwiązaniach sieciowych.


Plany & cennik

Ceny są ruchomym celem, ponieważ firmy hostingowe stale zmieniają ceny i promocje z powodu silnej konkurencji w branży. Network Solutions nie pomaga w mylącej witrynie, która pozornie zapewnia różne ceny w zależności od strony, na której jesteś. Ceny podane tutaj są aktualne do czasu przeglądu i, o ile nie zaznaczono inaczej, dotyczą planów miesięcznych. Lepsze stawki można ogólnie uzyskać przy dłuższych warunkach świadczenia usług. W rzeczywistości, przy zamawianiu planu, koszyk Network Solutions będzie domyślnie ustawiony na roczny okres świadczenia usług, a następnie na cenę.

Trzy wspólne plany mają promocyjną cenę w Essential Hosting w cenie 9,96 USD miesięcznie, Professional
Hosting za 13,29 USD, a poziom Professional Hosting za 29,13 USD miesięcznie. Odnowienie po cenach promocyjnych odbywa się według standardowych cen, które obecnie wynoszą odpowiednio 15,95 USD, 23,95 USD i 41,95 USD. Warstwa Premium najlepiej nadaje się do większych witryn, ponieważ ma nieograniczoną przepustowość, pamięć, bazy danych oraz konta e-mail i FTP. Essential nadaje się do małych witryn lub blogów osobistych. Profesjonalny, z 500 GB przestrzeni dyskowej, 50 kont FTP, 2500 kont e-mail i nieograniczoną przepustowością, doskonale nadaje się dla małych i średnich firm. Wszystkie trzy są bezpłatne, pomijają rejestrację na jeden rok. Wszystkie trzy plany obsługują również przesyłanie strumieniowe i automatyczne kopie zapasowe bazy danych.

Dwa plany VPS są oferowane w promocyjnej cenie 40 USD i 80 USD miesięcznie. Ponownie, po promocji, obecne ceny wynoszą 55 USD i 95 USD. Mniejszy poziom VPS Essential pozwala na 10 GB przestrzeni dyskowej, 10 domen, 50 skrzynek e-mail i 500 GB przepustowości. VPS Professional pozwala na 50 GB przestrzeni dyskowej, 100 domen, 200 kont e-mail i 2 TB przepustowości. Oba plany VPS są dostarczane z dedykowanym adresem IP, panelem sterowania Plesk, roczną bezpłatną rejestracją domeny i są oparte na systemie Linux.

Podczas gdy Network Solutions oferuje czasem nawet niższe ceny promocyjne, regularne ceny są bliższe cenom hosta premium niż cenom hosta budżetowego. Podobnie jak inne firmy hostingowe obsługujące wiele produktów, Network Solutions będzie próbować wypychać dodatki i upsellery przy każdej możliwej okazji.

Network Solutions ma w szczególności dwie zasady opłat, które otrzymują liczne skargi. Domyślnie automatycznie odnowią hosting lub rejestrację domeny i przyjmą płatność już z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak nie odnowisz automatycznie domeny i wygaśnie ona, Network Solutions może naliczyć 299 USD opłaty za odnowienie domeny za Ciebie. Druga opłata dotyczy gwarancji zwrotu pieniędzy. W 2015 r. FTC podniosło zarzut, że Network Solutions wprowadziło w błąd klientów, wstrzymując aż 30% wszelkich zwrotów kosztów opłat za anulowanie – nie wskazując, gdzie to będzie zrobione. Network Solutions uzgodniło z FTC i zgodziło się przekazać te informacje przed uzyskaniem informacji rozliczeniowych klienta. W momencie tej oceny obowiązują opłaty za anulowanie.

Obsługa klienta

Recenzje nie powinny być wykorzystywane jako główny czynnik decydujący o wyborze hosta, ale sama liczba komentarzy na ten temat w Network Solutions budzi obawy. Trudno znaleźć hosta, który ma więcej negatywnych opinii na temat obsługi klienta niż Network Solutions. Czasy oczekiwania i powolne odpowiedzi na zapytania są powszechnymi skargami. Wielu klientów twierdzi, że personel pomocniczy jest przyjazny i sympatyczny, ale ich usługi są po prostu zbyt ograniczone. Klienci są przenoszeni z jednej osoby na drugą w celu rozwiązania problemów. Wiele skarg klientów dotyczących obsługi klienta i pomocy technicznej zaczęło się mniej więcej w czasie wykupu witryny web.com i być może jest związana z dużą liczbą zwolnień i znacznej redukcji witryny internetowej.com. Network Solutions oferuje opcję wsparcia premium za dodatkowe 15,99 USD miesięcznie. Oferuje sześćdziesięciominutowe spotkania 1 na 1, dostęp do personelu na poziomie eksperckim, zdalne logowanie oraz rozwiązywanie problemów, konsultacje i zakładanie konta.

Rozwiązania sieciowe ma wymienione numery telefonów w przypadku większości oferowanych przez nich usług i produktów, a większość z nich jest dostępna 24/7. Rozwiązanie sieciowe’ blog kieruje do firmy macierzystej, web.com. Tam jest FAQ, lub baza wiedzy, która również prowadzi do web.com. Na ich stronie znajduje się strona o nazwie „Labs”, Który udostępnia niektóre ogólne narzędzia i widżety internetowe, które są bezpłatne. Niestety w rozwiązaniach sieciowych nie ma czatu na żywo.

Łatwość użycia

Witryna Network Solutions zawiera wszystkie informacje potrzebne do dokonania wyboru, ale nawigacja może być myląca. Ceny planowe są trudne do odczytania. Co zaskakujące, strona również się skończy – mimo że nie było żadnego loginu. To może sprawić, że ktoś będzie się zastanawiać, czy Network Solutions ma problemy z przepustowością. Network Solutions ma własny niestandardowy panel sterowania, Account Manager. Może wykonać zadanie, które musi wykonać, po prostu nie jest tak wygodne ani tak łatwe w nawigacji, jak standardowy w branży cPanel. Brak oparcia na cPanel może również utrudnić transfer Twojej witryny, jeśli później zdecydujesz się zmienić hosty.

Wniosek

Rozwiązania sieciowe najlepiej opisać jako przeciętną firmę hostingową. To zdecydowanie nie jest najwyższa cena, ani nie ma w pobliżu cen hostingu. Podobnie jak w przypadku reputacji innego głównego rejestratora domen, ogólne wrażenie jest takie, że Network Solutions bardziej koncentruje się na rejestracji domen niż na hostingu. Czas odpowiedzi i czas ładowania dla testowanych witryn są nieco powyżej średniej. W przeszłości miał pewne wątpliwe praktyki i otrzymywał większość negatywnych recenzji dotyczących obsługi klienta. Mimo to, ponieważ oprócz hostingu oferuje wiele produktów, a ponieważ Network Solutions ma niestandardowe usługi projektowania i tworzenia witryn, może to być witryna dla początkujących lub małych i średnich firm. Jeśli potrzebujesz ASP dla swojej witryny, Network Solutions jest również jedną z niewielu firm hostingowych, które oferują plany Windows na hosting współdzielony.

Porównać

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map