Rishikimi MotoCMS 2017


MotoCMS

Vizitoni Uebfaqen

8.9


Nota AWA

MotoCMS

MotoCMS është një ndërtues i lehtë për t’u përdorur në internet që ju lejon të krijoni faqe interneti profesionale në modalitetin WYSIWYG (Whatfarë shihni se është ajo që ju merrni). Që nga fillimi i parë në 2008, ajo ka arritur shumë tifozë dhe mbështetës, veçanërisht në mesin e fillestarëve. Ai lejon krijimin e faqeve të internetit të e-commerce, portofolet profesionale dhe faqet e internetit të biznesit pa ndonjë aftësi kodimi. Për të krijuar një uebfaqe funksionale në kërkim profesional, duhet të ndiqni tre hapa të thjeshtë: zgjidhni modelin që ju pëlqen nga 2500+ modele të gatshme; rregulloje atë dhe shto përmbajtjen tënde me ndihmën e ndërfaqes drag-and-drop; nisë faqen tuaj të internetit. Lexoni një përmbledhje të MotoCMS më poshtë.

rekuizitë

 • Gjyq i lirë 14-ditor
 • Dizajn 100% i përgjegjshëm
 • Ndërfaqe drag-and-drop
 • 2500 modele të gatshme të kategorive të ndryshme
 • Funksionaliteti i tregtisë elektronike
 • Mbështetje falas për jetën
 • Etiketa e Bardhë për zhvilluesit

Cons

 • Nuk harton faqe interneti me porosi për ju
 • Nuk ofron zgjidhjen e vet pritëse
 • Mungesa e një platforme Blogging plotësisht të paraqitur

Përmbledhje

MotoCMS është një kompani me pothuajse dhjetë vjet përvojë në treg. Një larmi e madhe modelesh të gatshme që ata ofrojnë dhe fleksibiliteti i jashtëzakonshëm i bën ata një zgjidhje perfekte për çdo projekt. Ju nuk keni nevojë të keni ndonjë njohuri teknike ose aftësi kodimi për të punuar me panelin e administratorit MotoCMS.

Wasshtë krijuar me qëllim për ata që nuk kanë ndonjë përvojë në mirëmbajtjen e faqes në internet. Sidoqoftë, si çdo kompani tjetër MotoCMS ka avantazhet dhe të metat e saj. Dhe ne do t’i diskutojmë ato më poshtë.

Kush është rekomanduar për MotoCMS?

MotoCMS mund të bëhet një zgjidhje ideale për pronarët e bizneseve të vogla, profesionistë individualë që kërkojnë një mënyrë për të paraqitur shërbimet e tyre në internet, blogeret, pronarët e dyqaneve në internet dhe këdo që ka nevojë për një sit të mirë-shikuar shpejt dhe me përpjekje minimale. Të dy fillestarët dhe zhvilluesit profesionistë mund të përfitojnë nga përdorimi i MotoCMS.

Fusha e Fokusit / Specialiteteve MotoCMS

MotoCMS është përqendruar në prodhimin e faqeve të internetit shumë funksionale dhe përparimtare për projekte individuale ose të korporatave. Ajo ofron mbi 2500 shabllone të niches të ndryshme të biznesit për të zgjedhur. Temat janë shumë fleksibël. Pasi të keni zgjedhur modelin, mund ta rregulloni përtej çdo njohjeje dhe t’i përshtateni projektit tuaj të veçantë. MotoCMS ofron zgjidhje edhe për faqet e internetit të e-commerce, gjithashtu. Me shumë shtojca dhe pajisje shtesë në dispozicion ju mund të rritni ndjeshëm funksionalitetin e faqes tuaj të internetit.

A ka shkallëzim adekuat / dhomë për tu rritur?

MotoCMS po evoluon vazhdimisht. Versioni i fundit 3.0 solli një përmirësim në shpejtësinë, mirëdashësinë ndaj përdoruesit dhe përgjegjësinë e celularit. Duke u bashkuar me MotoCM ju do të merrni azhurnime të vazhdueshme pa asnjë kosto.

Cila është Politika e Garancisë së MoneyBack?

Në kushtet e përdorimit të MotoCMS, mund të gjeni informacionin që ofron produkte jo të prekshme të pakthyeshme, kompania nuk lëshon rimbursime pasi të dorëzohet produkti.

Farë është Reputacioni i MotoCMS?

MotoCMS ka një histori mjaft të gjatë në tregun e hartimit të uebit. Gjatë këtyre viteve kompania ka evoluar dhe po zhvillohet në përputhje me kohën, duke u ofruar klientëve zgjidhjet më inovative. Përditësimi i fundit, MotoCMS 3.0, solli në nivelin e ri qasjen ndaj shpejtësisë, përvojës së përdoruesit dhe modelimit të përgjegjshëm. Ky fakt së bashku me të qenit i orientuar drejt klientit ndihmon MotoCMS të qëndrojë në krye të krijuesve modern të faqeve të internetit. Shumë vlerësime pozitive të klientëve mund të jenë një provë e bollshme e këtij fakti.

Pse të zgjidhni MotoCMS?

MotoCMS është një krijues i faqes në internet që ofron një zgjedhje të gjerë të modeleve fleksibël, plotësisht të përshtatshëm. Një grup i madh karakteristikash, mundësi të ndryshme për hartimin e faqes në internet dhe shtesa të shumta në dispozicion i bëjnë ato ideale për projekte të mëdha dhe të vogla.

Karakteristikat kryesore

 • Modele të personalizueshme
 • Dizajn mobil-miqësor
 • Shtojca e tregtisë elektronike
 • Optimizimi i SEO
 • Biblioteka e përparuar e mediave
 • Integrimi i mediave sociale
 • Analizat e integruara dhe mjetet e webmasterit
 • Pajisjet duhet të kenë
 • Etiketë e bardhë
 • Përditësime falas
 • Rezervimi në re

Karakteristikat më të fundit të krijuesit të faqes në internet MotoCMS

Aktgjykimi i ekspertëve të industrisë për MotoCMS

Në internet, mund të gjeni shumë komente të ekspertëve në ndërtuesin e faqes MotoCMS. Pavarësisht se ka alternativa të tjera, shumica e ekspertëve pajtohen që kjo është një mundësi ideale për ata që nuk kanë ndonjë aftësi kodimi, por duan të kenë një dizajn të faqes në internet profesionalisht. Redaktori funksional zvarrë dhe lëshues e bën të lehtë për fillestarin të personalizojë dhe menaxhojë faqen e internetit.

Të gjitha shabllonet janë të azhurnuar. Përditësimi i fundit i MotoCMS në versionin 3.0 e solli ndërtimin e uebfaqes në një nivel krejt të ri.

MotoCMS është një zgjidhje e përballueshme dhe e besueshme për ata që duan të kursejnë para dhe energji.

Shqyrtime Pozitive të Konsumatorit dhe Testimonials në MotoCMS

Numri i rishikimeve pozitive të klientëve mbizotëron dukshëm ato negative. Shumica e klientëve përmend përvojën e tyre pozitive ndërsa punojnë me ndërtuesin e tërheqjes dhe tërheqjes. Ata gjithashtu e emërojnë mbështetjen si një nga pikat më të forta të kompanisë. Të gjitha çështjet u zgjidhën në kohën më të shkurtër të mundshme. Sa i përket vlerësimeve të përdoruesve, duket se MotoCMS është një mundësi e shkëlqyeshme.

Shqyrtime dhe ankesa negative të konsumatorit në MotoCMS

Nuk ka aq shumë komente negative në MotoCMS në internet. Shumica e përdoruesve marrin atë që prisnin. Ndër të metat më të mëdha, i cili shfaqet në shumicën e vlerësimeve është mungesa e funksionalitetit të blogerave. Ndoshta kompania ka humbur shumë klientë të mundshëm, për shkak të këtyre. Sidoqoftë, duke i kushtuar vëmendje nevojave të klientëve të tyre, MotoCMS shtoi funksionalitet në blogun më të ri

dizajni & Përshtatje

MotoCMS ofron një gamë të gjerë të mundësive të projektimit dhe personalizimit për fillestarët dhe përdoruesit e përparuar. Këtu janë disa pika të forta të projektimit dhe personalizimit të MotoCMS.

tiparPërmbledhje
Modelet e gatshme të faqes në internetMotoCMS u siguron klientëve 2500+ zgjidhje plotësisht të përgjegjshme për miqësi celularë për lloje të ndryshme biznesesh. Përzgjedhja e një prej këtyre shablloneve përdoruesi ka një mundësi që ta rregulloje dhe ta rregullojë në projektin e tij, të ketë një provë falas 14-ditore dhe vetëm pas kësaj të paguajë për temën.
 • Larmia dhe cilësia e shablloneve.Një shumëllojshmëri kategorish lejon klientin të gjejë modelin që i përshtatet kamareve të tij të veçanta të biznesit.
 • Modelet e paracaktuar kundër Ndërtimit të Uebsajtit tuaj nga Gërvishtja. MotoCMS është një krijues i faqeve të internetit të orientuar drejt modelit. Kështu që nëse dëshironi që faqja juaj e internetit të dizajnohet nga e para, do të duhet të kërkoni ndonjë zgjidhje tjetër.

Ndërfaqja e Ndërtuesit të UebfaqeveMotoCMS siguron panel administrues intuitiv dhe miqësor ndaj përdoruesit me ndërfaqe tërheqëse dhe tërheqëse. Përdoruesi mund të modifikojë skemën e ngjyrave, të rregullojë elementët vizualë dhe strukturën e paraqitjes, të rregulloje imazhet dhe shkronjat pa dhe kontakt të drejtpërdrejtë me kodin. Identifikimi i llogarisë është i sigurt dhe askush përveç jush nuk do të mund të hyjë në të. Duke bërë ndryshime në shabllon ju mund të vëzhgoni ndryshimet menjëherë.>
Përshtatja e stilit të faqesPërshtatja e stilit të faqes ju lejon të personalizoni faqen tuaj të internetit dhe t’i ofroni asaj një karakter unik. MotoCMS ofron një grup të gjerë mjetesh për këtë.
 • Zgjedhjet e projektimit për personalizim.Ju jeni të lirë të shtoni imazhet, përmbajtjen tuaj, personalizoni faqen tuaj në internet në lidhje me mediat sociale, widget dhe aplikacionet.
 • Liria e lëvizjes, ndryshimit të madhësisë dhe redaktimit të përmbajtjesMotoCMS ju jep liri të plotë në ndryshimin e madhësisë, redaktimit dhe lëvizjes së përmbajtjes. Funksionaliteti tërheqës dhe rënie lejon ta bësh atë shpejt dhe pa ndonjë vështirësi. Ju gjithashtu mund të rregulloni ngjyrën e sfondit dhe ngjyrën e elementeve të ndryshëm vizual.
 • A ka qasje në kodin HTML / CSS? Kjo nuk duket si një veçori. MotoCMS nuk u siguron përdoruesve qasje në kodin burim.
 • Ndërfaqja e përdoruesit për redaktimin vizual.Ndërtuesi i faqeve vizuale të MotoCMS është i lehtë dhe intuitiv. Platforma interaktive bën që procesi i personalizimit të ndjehet më shumë si një lojë.

Pasi të keni një pëlqim për disa shabllon, mund të filloni provë falas 14-ditëshe dhe të vazhdoni me pjesën e personalizimit. Ju mund ta rregulloni temën sipas nevojave dhe qëllimeve tuaja, të provoni funksionalitetin e tij dhe vetëm atëherë të paguani për të.

Lundrimi në sitDo shabllon vjen me një grup faqesh të paracaktuara thelbësore për secilën pjesë të biznesit. Ekziston gjithashtu një mundësi për të shtuar faqet tuaja. Do faqe mund të personalizohet për të përmbushur nevojat tuaja. Shiriti i navigimit mund të konfigurohet gjithashtu sipas dëshirës tuaj.
Menaxhimi i përmbajtjesJu mund ta menaxhoni me lehtësi përmbajtjen në çdo kohë që dëshironi. Nuk kërkon shumë kohë dhe është i qetë dhe i lehtë.
Fotografitë dhe GaleritëMenaxheri i skedarëve të Bibliotekës Media ju lejon të menaxhoni fotot, audios, videot, dokumentet dhe arkivat tuaja duke krijuar sa më shumë dosje që dëshironi. Shtë shumë i dobishëm, pasi ju ndihmon të mbani të gjitha të dhënat tuaja në media dhe të sigurojë qasje të lehtë në skedarë në çdo kohë që ju nevojitet.
Ndërtimi i sitit celularTani mund të përdorni panelin administrues të këtij ndërtuesi MotoCMS nga pajisjet më të njohura: PC, tableta ose smartphone. Kjo e bën uebfaqen tuaj të adaptueshme me rezolucionet e ekranit të pajisjeve kryesore mobile. Uebfaqja juaj nuk do të humbasë cilësinë dhe përmbajtjen e saj origjinale, në mënyrë që vizitorët tuaj të jenë në gjendje të shijojnë versionin celular të faqes tuaj të internetit duke qenë plotësisht të përgjegjshme.
Integrimi i Ndarjes SocialeVazhdimi i tendencave të fundit MotoCMS siguron integrim të plotë shoqëror. Ekziston një grup i plotë i widget-ve thelbësore për pëlqimin dhe ndarjen e faqes tuaj në rrjetet sociale. Me lëshimin e MotoCMS 3.0, u shfaq një mundësi e integrimit të tre pajisjeve të tjera. Këto janë Facebook Feed, Twitter Timeline dhe Pinterest Board. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të tërhiqni dhe lëshoni widgetin e nevojshëm dhe të vendosni URL-në tuaj të faqes së llogarisë.
Shërbimet e DizajnitMotoCMS nuk ofron për të hartuar një faqe në internet nga e para për ju. Ideja kryesore pas ndërtuesit MotoCMS është ofrimi i kujtdo mundësinë për të krijuar vetë faqen e tij të internetit pa ndonjë ndihmë të jashtme. Kjo është arsyeja pse nëse keni nevojë për një dizajn personal, do t’ju duhet të zgjidhni një kompani tjetër të projektimit të uebit.

Features & Tools

Lista e veçorive që ofron MotoCMS është vërtet e pafund. Ai lejon krijimin e një uebsajti profesional gjithanshëm pa ndonjë vështirësi.

Widgets MotoCMS

tiparPërmbledhje
Konfigurimi i faqes në internetMe MotoCMS do të keni një proces konfigurimi të qetë dhe miqësor ndaj përdoruesit. Ju duhet të kaloni nëpër disa faza të thjeshta: konfiguroni, rregulloni, shtoni përmbajtjen tuaj, publikoni dhe optimizoni faqen tuaj të internetit. Të gjitha fazat janë të pajisura me mësime të hollësishme, të cilat nuk do t’ju humbin..
Dizajnimi i UebitPara së gjithash, ju do të duhet të zgjidhni modelin që ju përshtatet midis 2500 opsioneve në dispozicion. Më pas, ju vazhdoni në llogarinë tuaj personale ku do të keni mundësinë të rregulloni stilin, skemën e ngjyrave dhe strukturën e faqes tuaj të ardhshme. Ju do të punoni me tre versione të faqes tuaj të internetit: për Smartphone, tablet ose desktop. Si rezultat, do të merrni një dizajn plotësisht të përgjegjshëm.
Emri i Domainit me porosiMotoCMS nuk ofron mundësi të blini një emër domaini përmes tyre.
Thellësia e lundrimitMe secilin shabllon ju merrni një seri faqesh të paracaktuara për nevojat e biznesit tuaj. Ju lehtë mund të zgjidhni strukturën që ju nevojitet nga koleksioni i gjerë i temave në dispozicion.
Vegla dhe AplikacioneDhjetra pajisje të dobishme dhe funksionale janë në dispozicion në redaktorin e faqes. Midis tyre do të gjeni galeritë / portofolet, format e kontaktit, kutitë e tekstit, videot dhe hartat e Google. Ekziston edhe një widget shtesë premium. Nëse dëshironi të integroni funksionalitetin e e-commerce në faqen tuaj të internetit, do t’ju kushtojë 99 dollarë shtesë. Sidoqoftë, nëse blini një shabllon eStore, nuk do të duhet ta paguani këtë shtesë.
Statistikat e vizitorëveMotoCMS siguron një minimum të mjeteve analitike dhe të webmasterave, si Google Analytics, Google Webmaster Tools, Yandex.Metrica dhe Yandex.Webmaster. Nëse dëshironi të përmirësoni faqen tuaj te internetit me disa mjete më të afta, do t’ju duhet të paguani ekstra për to.
Foto, Video dhe AudioPërdorimi i menduar mirë i përmbajtjes së mediave mund të rrit ndjeshëm konvertimin tuaj dhe të tërheqë vizitorë të rinj në faqen tuaj të internetit. Kjo është arsyeja pse MotoCMS u kujdes për të bërë procesin e shtimit të këtyre skedarëve në faqet tuaja të qetë dhe të lehtë. Biblioteka e azhurnuar e mediave ju lejon të organizoni skedarët tuaj në dosje të ndryshme duke e bërë më të lehtë strukturimin e reklamave për t’i gjetur ato. Shtoni skedarët në faqet tuaja thjesht duke i zvarritur dhe hequr ato.
BloggingFatkeqësisht, vetëm modelet e reja të MotoCMS shfaqin seksionin e blogjeve. Kompania sapo ka filluar prezantimin e saj në faqet e tyre të internetit. Kjo është, ndoshta, një nga pengesat më të mëdha, por për shumicën e modeleve funksionaliteti i Blogging nuk është siguruar. N youse ju nevojitet një seksion për bloget në uebfaqen tuaj, ka shumë opsione të bllokimit të palëve të treta në dispozicion falas.
hartat e GoogleIntegrimi i Google Maps është në dispozicion me një klik.
Redaktori HTMLMotoCMS nuk e mbështet redaktorin HTML. Sidoqoftë, ju mund të futni elementë përmes panelit të administratorit.
Integrimi i mediave socialeMbështetje e plotë e pajisjeve të mediave sociale, përfshirë Timeline Twitter, Facebook Feed dhe Pinterest Board.
Format dhe anketatJu mund të vendosni forma dhe anketime përmes kutisë së kodit HTML. Për të futur elementin, thjesht duhet të tërhiqni elementin widget dhe të futni kodin HTML të elementit në fushën përkatëse.
Opsionet e strehimitMotoCMS nuk siguron strehimin e vet. Sidoqoftë, ata ju japin një mundësi për të pritur faqen tuaj në kushte mjaft të dobishme. Partnerë të MotoCMS me Bluehost dhe Inmotion. Nëse blini një model nga MotoCMS, mund të merrni një zbritje të madhe nga Bluehost – 2,95 dollarë në muaj (përfshirë regjistrimin falas të domenit, hapësirë ​​në internet 50 GB, mbështetje 24/7, etj.). Me Inmotion, ju do të paguani 3,49 dollarë në muaj për regjistrim pa kosto të hapësirës, ​​hapësirë ​​të pakufizuar në disk, transferim mujor të pakufizuar, etj. Mund të blini gjithashtu një ofertë Hosting 1 Viti për një çmim special me zbritje prej 49 $.
Gjuhë të shumëfishtaModelet MotoCMS janë shumë gjuhëshe dhe mbështesin 10 gjuhë.
Optimizimi i celularitTë gjitha temat janë 100% të përgjegjshme. Dizajni i përgjegjshëm do ta bëjë faqen tuaj të internetit adaptive ndaj pajisjeve mobile më të njohura. Në maksimum, por jo të gjithë. MotoCMS ju siguron mjet me madhësi dhe vlera, i cili ju lejon të vendosni vlerat për një rezolutë specifike të ekranit me dorë.
E-Tregti / Dyqan OnlineNëse dëshironi të filloni një dyqan online me MotoCMS, keni dy mundësi: ose zgjidhni një shabllon të tregtisë elektronike ose blini një miniaplikim premium eCommerce, të cilin mund ta integroni në çdo temë të MotoCMS. Shtojca eCommerce përfshin menaxhimin e produktit, kategorisë dhe markës, menaxhimin e klientit, opsionet e optimizimit të SEO për secilin produkt dhe menaxhimin e porosive. Opsionet e pagesës janë të personalizueshme. Sidoqoftë, zgjedhjet tuaja për përpunimin e pagesave janë të kufizuara në 2Checkout dhe PayPal.
SEO FriendlyNdërtuesi i faqes në internet MotoCMS ofron një sërë opsionesh themelore të SEO për të përmirësuar renditjen e motorëve tuaj të kërkimit. Ju mund të zgjedhni përmbajtjen e faqes tuaj të internetit duke shkruar tituj origjinalë të faqeve, përshkrime meta, fjalë kyçe, etiketa ALT për imazhe. Ju gjithashtu mund të filloni fushata metrike me Google ose Yandex. Ekziston gjithashtu një seksion special “Rregullimet”, i cili ju lejon të kryeni 301 ridrejtime drejt e në panelin e administratorit..
Qasje e kufizuar e faqes (Mbrojtje me fjalëkalim)Ju keni krijuar llogarinë tuaj personale.
Etiketa e BardhëNdërtuesi i Webiste MotoCMS ofron një mundësi të shkëlqyeshme për zhvilluesit e uebit. Ata ose mund të blejnë thjesht modele të gatshme për një çmim të përshtatshëm për të ndërtuar faqet e internetit të tyre, ose të përdorin mundësi të pakufizuara të ndërtuesit dhe të krijojnë faqe interneti të ëndrrës së tyre duke përdorur elemente të bëra paraprakisht në llogaritë e tyre MotoCMS.

planet & Çmimeve

Ndoshta, një nga gjërat më të mira në lidhje me MotoCMS është para se të bëni një blerje që mund ta provoni modelin duke u regjistruar për periudhën e provës 14-ditore. Modeli HTML MotoCMS do t’ju kushtojë 139 dollarë. Për një model MotoCMS të përshtatshëm për celularin ose modelin eCommerce, ju do të paguani 199 dollarë. Nëse duket pak e kushtueshme, mos u ndjeni keq. Shpesh ka zbritje, shitje dhe marrëveshje të ditës në MotoCMS.

Pricesmimet e krijuesit të faqes në internet MotoCMS

Mund të blini një marrëveshje të veçantë. Për shembull, modeli MotoCMS 3 + instalimi + hostimi do t’ju kushtojë 297 dollarë. Dhe MotoCMS 3 Template + instalimi vetëm 248 dollarë. Nëse keni nevojë për disa shtesa, si shtojca eCommerce, do t’ju kushtojë para shtesë.

Mimet janë mjaft konkurruese. Dhe shumë klientë dhe ekspertë vërejnë se ato janë mjaft të drejta në lidhje me raportin cilësi – çmim.

Ndihma për klientët

Duke qenë në biznes për gati 10 vjet MotoCMS ka përmbushur shërbimet e tij mbështetëse për përsosmëri. Duke u bashkuar me MotoCMS ju merrni akses në mbështetje falas të jetës 24/7. Clientdo klient apo edhe një përdorues demo mund të kontaktojë ekipin mbështetës rreth orës. Ju mund të paraqisni një biletë, të përdorni një bisedë të drejtpërdrejtë ose të përdorni një funksion Call Me nëse preferoni të bëni gjërat në telefon. Ju gjithashtu mund të kërkoni për një përgjigje në faqen e detajuar të FAQ dhe të mbani gjurmët e të gjitha risive në blogun MotoCMS.

Opsionet e mbështetjes MotoCMS

Lehtësinë e përdorimit

Procesi i fillimit mund të duket pak kohë. Për të filluar ju do të duhet të kaloni disa faza. Para së gjithash, ju duhet të zgjidhni ngrohtësinë e biznesit tuaj. Pas kësaj, ju mund të zgjidhni modelin tuaj. Pastaj, duhet të futni të dhëna në dritare për të filluar periudhën e provës. Pasi të keni mbaruar, do të merrni një email konfirmimi me lidhjen dhe duke klikuar mbi të, më në fund mund të filloni. Këto hapa zgjasin shumë dhe mund të ngjyrosin përshtypjen e parë të përdoruesit.

Sidoqoftë, pjesa tjetër e procesit është e qetë dhe intuitive. Mirësia e përdoruesit e ndërfaqes është në nivelin më të lartë. Mësimet hap pas hapi dhe hapjet do t’ju udhëheqin gjatë gjithë procesit të personalizimit.

Përveç që është një ndërtues i faqes në internet, MotoCMS është një sistem i menaxhimit të përmbajtjes i cili bën të lehtë ngarkimin e skedarëve tuaj dhe instalimin e tyre në hostin tuaj vetë brenda pak minutash. Ju gjithashtu mund të transferoni faqen e internetit në një host tjetër kur të keni nevojë.

përfundim

MotoCMS është një zgjedhje e mirë për biznesin e vogël dhe të mesëm. Shtë gjithashtu i përshtatshëm për ata përdorues që janë të kujdesshëm me fondet dhe përpjekjet e tyre, por janë të gatshëm të shijojnë një faqe në internet që ka dizajn dhe funksionalitet në krahasim me ata të krijuar nga studiot profesionale në internet. Përzgjedhja e shabllonit siguron një mundësi të shkëlqyeshme për pronarët e biznesit të gjejnë një ndeshje perfekte për projektin e tyre.

Përkundër faktit se MotoCMS nuk ofron një pritje të vetvetes, ato ofrojnë marrëveshje për shërbimet e pritjes Bluehost dhe Inmotion. MotoCMS ofron etiketë të Bardhë për zhvilluesit e uebit.

Ju mund ta rregulloni plotësisht modelin dhe të përzieni shtojcat që ju nevojiten. Funksionaliteti i ECommerce është gjithashtu i disponueshëm. Mungesa e platformës funksionale të blogeres mund të jetë problem. Sidoqoftë, shtojcat e palës së tretë mund të kursejnë ditën. Nuk ka asnjë garanci për kthimin e parave. Por përpara se të blini modelin mund të keni një provë falas 14-ditore. Në përgjithësi, MotoCMS siguron shërbime të mira me një çmim të arsyeshëm.

krahasim

MotoCMS

89

Wix

96

Weebly

95

Squarespace

94

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map