Přehled síťových řešení 2016


Síťová řešení

Navštivte web

8.9


Skóre AWA

Síťová řešení

Jeden z nejstarších jmen v oboru, Network Solutions, začal jako poradenská firma v roce 1979 a v roce 1993 se stal prvním registrátorem domén. V roce 2005 začali nabízet další produkty, včetně webhostingu. Stále však získávají 45% svých zisků z podnikání v oblasti registrace domén. V roce 2011 společnost Network Solutions získala společnost Web.com, ale nadále funguje pod názvem Network Solutions.

Přehled

Network Solutions nabízí sdílený hosting, spravované plány WordPress a VPS. Pro sdílený hosting jsou k dispozici možnosti Linux a Windows; VPS je pouze Linux. Existují tři sdílené plány, Essential, Professional a Premium, pro Linux a tři podobné plány pro Windows. Každý plánový balíček od Network Solutions přichází s přístupem k poradci, který vám pomůže při nastavování zabezpečení a přenosu souborů pro váš web. Balíček Essential je určen pro jednotlivce nebo malé firmy. Většina uživatelů se s největší pravděpodobností rozhodne pro balíček Professional Hosting kvůli jeho funkcím a cenám v polovině rozsahu. Prémiová služba s neomezenou šířkou pásma, úložištěm a e-mailovými účty by byla volbou pro větší podniky nebo podniky s velkým provozem.

Existují dva balíčky VPS – jeden vhodný pro malé nebo startovací weby a druhý stojí dvakrát tolik, ale je určen pro weby s vysokým provozem. Neexistují žádné vyhrazené možnosti serveru, takže pokud potřebujete svůj vlastní server, Network Solutions není pro vás.

Network Solutions má jeden spravovaný plán WordPress, který je založen na Linuxu. Spravované WordPress obvykle stojí více než sdílený hosting s většinou webhostingových společností a síťová řešení nejsou výjimkou. S vyšší cenou však přichází další zabezpečení, automatické denní zálohy, asistence při nastavování, odborná podpora WordPress a optimalizované servery pro rychlejší načítání a dobu odezvy. Provedou všechny potřebné aktualizace pro WordPress a povolené pluginy, což vám umožní soustředit se na svůj obsah. Network Solutions také poskytuje bezplatný SSL certifikát pro první funkční období.

Síťová řešení nabízejí kromě webhostingu mnohem více produktů. Nabízejí pouze e-mailový hosting, možnost internetového obchodu elektronického obchodování, certifikáty SSL, marketingové a SEO služby, design webových stránek, prémiovou podporu a další, za měsíční poplatky Network Solutions byla ve středu sporů o své doménové praktiky v letech 2008 a 2009. Přestože je běžnou praxí, že registrátoři domén používají domény registrované u nich jako zaparkované stránky, dokud je jejich vlastník neodkazuje na aktivní web, v roce 2008 Network Solutions začala umísťovat reklamy na neaktivní subdomény a přeměňovat je na zaplněné zaparkované stránky – bez povolení od vlastníka domény. Na konci roku 2009 začali ve svém vyhledávacím poli domén webových stránek publikovat denní seznamy vyhledávání domén. Začali také přidržovat domény hledané na svých stránkách a účinně bránili někomu v registraci domény jinde poté, co ji našli ve vyhledávání. Jakmile Network Solutions zruší registraci jmen po čtyřech dnech, „ochutnavatelé domén“, kteří mají předplatné služby Network Solutions pro tuto službu, budou okamžitě upozorněni, aby si mohli koupit domény a nabídnout je k prodeji za vyšší cenu. Přestože se zdá, že tyto praktiky byly zastaveny, stále existuje mnoho stížností na to, jak Network Solutions zpracovává požadavky na přenos domény.

Síťová řešení přicházejí se zárukou 99,99% dostupnosti pro Linux a 99,9% pro plány Windows a standardní průmyslovou zárukou vrácení peněz za 30 dní. Stejně jako u většiny konkurentů nezahrnuje vrácení peněz žádné poplatky za doménu ani poplatky od třetích stran.

Se svým rozsahem plánů a produktových nabídek má síťové řešení balíček vhodný pro každého od individuálního osobního bloggera až po malé a střední podniky. Větší podniky nebo weby s vysokou návštěvností budou muset hledat jinde, protože neexistuje žádný dedikovaný serverový plán.

Klíčové vlastnosti

Rychlé odkazy

Spolehlivost & Uptime

Network Solutions zaručuje 99,99% dostupnosti pro své servery Linux a 99,9% dostupnosti pro Windows – ačkoli Podmínky služby neukazují, co by mohlo být, pokud vůbec, bude kompenzace, pokud nebude tato doba splněna. Není jasné, kde jsou umístěna jejich datová centra, kromě některých v Severní Americe. Jejich servery jsou vyrobeny z blade serverů HP a IBM a datová centra mají redundanci napájení a chlazení plus zálohování nafty. Jsou také monitorovány na místě, aby byla zajištěna spolehlivost a bezpečnost. Testování webu hostovaného v Network Solutions přineslo průměrné časy – 3,21 s pro malý web, pouze rychlejší než 52% všech testovaných webů.

Funkce & Nástroje

Poznámka: Network Solutions má několik „neomezených“ funkcí v několika svých balíčcích. Musíte si uvědomit, že „neomezené“ není to, co si můžete myslet. Ve skutečnosti to znamená, že cokoli se hostitelská společnost cítí, je „rozumné použití“. Vyhrazují si právo pozastavit, účtovat poplatky za přebytek nebo automaticky aktualizovat váš plán na další úroveň.

VlastnostiPřehled
Kontrolní panelSíťová řešení používají proprietární ovládací panel. Je méně výkonný než průmyslový standard cPanel, ale svou práci provede, jakmile si zvyknete, jak funguje. Poskytují návody na svých webových stránkách, které vás provedou těmito funkcemi. Navigace může být frustrující, protože k dosažení stejných výsledků vyžaduje mnohem více kliknutí, která cPanel poskytuje jediným kliknutím.
Více doménSdílené plány umožňují až 100 domén.
Doména zdarmaNetwork Solutions je registrátorem domény. Poskytnou bezplatnou registraci domény pro první rok s ročním plánem. Cena za obnovení domény .com v Network Solutions je však 34,99 USD – což je téměř trojnásobek ceny účtované drtivou většinou registrátorů domén. Pokud jste si doménu koupili po dobu 100 let, můžete ji snížit na 9,99 $ – pokud ji však dříve zrušíte, nelze ji vrátit. Vyžadují také plán ochrany vypršení platnosti domény 9,99 $ u každé domény registrované prostřednictvím nich.
Doména zdarmaSite5 je neobvyklý registrátor domén, protože k nákupu domén musíte mít u sebe hostingový účet. Pokrývají většinu hlavních TLD a vy můžete hledat a zakoupit doménu z Site5 při pokladně. Site5 nabízí bezplatný rok registrace domény pro sdílené plány a oni migrují váš web z jiného hostitele zdarma.
Podpora databázeSíťová řešení podporují od 25 do neomezeného počtu databází MySQL pro plány Linuxu, v závislosti na úrovni. Plány Windows mají od 2 do 5 databází MS SQL. Správa databáze se provádí pomocí phpMyAdmin, který je uveden v plánech.
Místo na diskuMísto na disku v síťových řešeních se bude lišit podle zvoleného plánu a úrovně. Pro sdílený hosting existují limity: Essential má 300 GB, Professional umožňuje 500 GB a Premium je neomezený. Plán WordPress má neomezené úložiště a dva plány VPS mají každý 10 GB a 50 GB.
Šířka pásmaŠířka pásma opět závisí na plánu a úrovni. Plány VPS umožňují 500 GB a 2 TB šířky pásma za měsíc, spravovaný WordPress má neomezenou šířku pásma a všechny tři sdílené plány jsou také neomezené.
Zálohování datSpravované účty WordPress jsou denně zálohovány službou Network Solutions.Shared hostingové weby jsou denně zálohovány a uchovávány po dobu 7 dní. K zálohám můžete přistupovat prostřednictvím Správce účtů a také zde můžete vytvářet zálohy ručně.
Instalační program aplikace One-Click Network Solutions obsahuje instalační program pro jeden klik pro asi třicet aplikací s názvem „Open Source“, který vám umožňuje instalovat aplikace jako WordPress, blogy, fóra a wiki. K Správci účtu se však může dostat sedm nebo osm kliknutí, aby se dostal k instalátoru na jedno kliknutí.
E-mailové účtyNetwork Solutions klade limity na 1 000 e-mailových účtů na sdílený plán Essential a 2 500 na Professional. Plán Premium může mít neomezený počet e-mailových účtů, i když úložiště e-mailů je pro všechny tři úrovně omezeno na 1 GB. Všechny tři mají neomezené předávání e-mailů.
Zabezpečení hostinguSSL certifikáty lze zakoupit pro síťová řešení pro sdílené plány. Spravovaný web WordPress obsahuje jeden certifikát SSL pro první funkční období. Spravovaný plán WordPress má zvláštní zabezpečení, které zabraňuje útokům DDoS. Poskytuje kontroly malware a automaticky jej odstraňuje.
Tvůrce webových stránekNetworks Solutions poskytuje omezené šablony, drag-and-drop
rozhraní pro tvorbu webových stránek zdarma se sdílenými plány. Za příplatek je k dispozici verze s více funkcemi a šablonami.
Ochrana před malwarem a spamemVšechny plány mají ochranu před spamem a antivirem od společnosti Symantec Brightmail Anti-Spam. Pro další ochranu je služba SiteLock k dispozici za měsíční poplatek.
Nákupní vozíkyNetwork Solutions nabízí plán elektronického obchodu, který má přizpůsobitelný výkladní skříň, řízení zásob, katalog produktů, zpracování plateb a další za měsíční poplatek. Poskytují také službu, kterou nazývají „Jumpstart“, ve které za jednorázový poplatek pracovníci podpory uvedou a zprovozní váš web, nakonfigurují platební možnosti a zavedou poštovné a daně pro každý stát. Je omezeno na 25 produktů, ale po přidání stránky si můžete přidat další sami. Instalace Magento a WordPress probíhá jedním kliknutím.
Podpora programovacích jazykůSíťová řešení podporují většinu programovacích jazyků, které běží na Linuxu, včetně CGI, PHP, Ruby on Rails, Perl, Python a SSI. Servery Windows podporují ASP.
Statistiky stránekStatistiky stránek jsou k dispozici prostřednictvím Správce účtů s AWStats. Weby WordPress mohou také používat statistické doplňky.
Další funkce a nástrojeSpaceManager je 2 GB online úložiště a sdílení souborů funkce, které přichází s každým hosting plánu. Na marketingové služby Network Solutions je poskytován kredit 50 USD a program e-mailového marketingu je k dispozici zdarma 60denní zkušební verze. Síťová řešení dělají za dohodnutý poplatek vlastní návrhy, které sahají od plánování po online. GoMobi je vám k dispozici za měsíční poplatek a můžete vytvářet mobilní webové stránky – i když je k dispozici měsíční zkušební verze zdarma.
Partnerský a prodejní programKromě prodejního programu nabízí Network Solutions zákazníkům také přidružený program. Affiliate program pokrývá většinu produktů dostupných na Network Solutions.


Plány & Ceny

Ceny jsou pohyblivým cílem, protože hostingové společnosti neustále mění ceny a propagační akce kvůli silné konkurenci v tomto odvětví. Network Solutions nepomůže s jeho matoucím webem, který zdánlivě poskytuje odlišné ceny v závislosti na stránce, na které se nacházíte. Ceny zde uvedené jsou aktuální k době tohoto přezkumu, a není-li uvedeno jinak, platí pro měsíční plány. Lepší sazby lze obecně získat při delších podmínkách služby. Při objednávce plánu bude nákupní košík Network Solutions automaticky nastaven na jednoleté období služby a následné stanovení ceny.

Tři společné plány jsou promo ceny s Essential Hosting za 9,96 $ měsíčně, Professional
Hosting za 13,29 $ a úroveň profesionálního hostingu za 29,13 $ měsíčně. Obnovení po promo cenách je za běžné ceny, které v současné době činí 15,95 $, 23,95 $ a 41,95 USD. Úroveň Premium se nejlépe hodí pro větší weby, protože má neomezenou šířku pásma, úložiště, databáze a e-mailové a FTP účty. Essential je vhodný pro malé weby nebo osobní blogy. Profesionál s 500 GB úložného prostoru, 50 FTP účty, 2 500 e-mailových účtů a neomezenou šířkou pásma je vhodný pro malé a střední podniky. Všichni tři přicházejí bezplatnou registraci omain na jeden rok. Všechny tři plány také podporují streamování a automatické zálohování databáze.

Dva plány VPS jsou nabízeny za propagační cenu 40 $ a 80 $ měsíčně. Po promo akci je opět aktuální cena 55 a 95 $. Menší vrstva VPS Essential umožňuje 10 GB úložného prostoru, 10 domén, 50 e-mailových schránek a 500 GB šířky pásma. VPS Professional umožňuje 50 GB úložného prostoru, 100 domén, 200 e-mailových účtů a 2 TB šířky pásma. Oba plány VPS přicházejí s vyhrazenou IP, ovládacím panelem Plesk, roční registrace domény zdarma a jsou založeny na Linuxu.

Přestože Network Solutions nabízejí občas ještě nižší propagační ceny, běžné ceny jsou blíže k prémiovým cenám hostitelů než k cenám hostitelů rozpočtu. Stejně jako jiné společnosti zabývající se výrobou více produktů se síťová řešení pokusí zatlačit doplňky a vylepšení při každé možné příležitosti.

Network Solutions má dvě zásady týkající se poplatků, které dostávají četné stížnosti. Ve výchozím nastavení automaticky obnoví hostování nebo registraci vaší domény a platbu provedou již tři měsíce předem. Pokud však svou doménu neobnovíte automaticky a její platnost vyprší, může vám síťová řešení účtovat poplatek za výplatu 299 $ za obnovení domény za vás. Další poplatek se týká záruky vrácení peněz. V roce 2015 FTC tvrdila, že Network Solutions uváděla zákazníky v omyl tím, že zadržovala až 30% jakékoli náhrady jako storno poplatky – aniž by uvedla, kde to bude provedeno. Síťová řešení se dohodla s FTC a souhlasila s tím, že tyto informace zveřejní před získáním fakturačních údajů pro zákazníky. V době této kontroly jsou na místě storno poplatky.

Zákaznická podpora

Recenze by neměly být používány jako hlavní rozhodující faktor při výběru hostitele, ale samotný počet komentářů k tomuto konkrétnímu tématu pro síťová řešení vzbuzuje obavy. Je obtížné najít webového hostitele, který má více negativních recenzí ohledně zákaznické podpory než Network Solutions. Čekací doby a pomalé reakce na žádosti jsou časté stížnosti. Mnoho zákazníků tvrdí, že pracovníci podpory jsou přátelští a sympatičtí, ale ve službě, kterou mohou poskytovat, jsou příliš omezeni. Zákazníci končí převáděním z člověka na člověka, aby vyřešili problémy. Mnoho stížností zákazníků na zákaznický servis a podporu začalo v době výkupu web.com a možná souvisí s velkým počtem propouštění a výrazným snižováním počtu webů na webu. Síťová řešení nabízejí možnost prémiové podpory za dalších 15,99 $ měsíčně. Nabízí šedesátiminutové schůzky 1 na 1, přístup k pracovníkům na odborné úrovni, vzdálené přihlášení a řešení problémů, konzultace a nastavení účtu.

Síťová řešení má uvedená telefonní čísla pro většinu služeb a produktů, které poskytují, a většina z nich je k dispozici 24/7. Síťová řešení blog směřuje k mateřské společnosti, web.com. Tady je FAQ, nebo znalostní báze, která také směřuje na web.com. Na jejich webových stránkách je stránka s názvem „Laboratoře“, Který poskytuje některé obecné webové nástroje a widgety, které jsou zdarma. Na Network Solutions bohužel neexistuje živý chat.

Snadnost použití

Web Network Solutions má na svém webu všechny informace, které potřebujete, abyste si mohli vybrat, ale navigace může být matoucí. Stanovení cen plánu je obtížné dešifrovat. Je překvapivé, že webová stránka také vyprší – i když k žádnému přihlášení nedošlo. To by mohlo někoho zajímat, zda má Network Solutions problémy s šířkou pásma. Network Solutions má svůj vlastní ovládací panel, Account Manager. Může dělat práci, kterou potřebuje, prostě to není tak pohodlné nebo snadné navigovat jako standardní cPanel. Pokud nebudete založeni na cPanel, můžete také přenos svého webu ztížit, pokud se později rozhodnete změnit hostitele.

Závěr

Síťová řešení je nejlépe popsána jako průměrná webhostingová společnost. Rozhodně to není nejvyšší cena, ani nemá nikde blízko cen za rozpočet. Podobně jako pověst jiného významného registrátora domén je obecný pocit, že Network Solutions se více soustředí na registraci domény než na hosting. Doba odezvy a doba načítání testovaných webů jsou mírně nadprůměrné. V minulosti prošlo některými pochybnými praktikami a získává většinu negativních recenzí na podporu zákazníků. Přesto, že kromě hostování nabízí řadu produktů a protože síťová řešení mají vlastní design a služby v oblasti budování webů, může se jednat o web, který by mohl zkontrolovat začátečník nebo malý až střední podnik. Pokud pro svůj web potřebujete ASP, je Network Solutions také jednou z mála hostitelských společností, které nabízejí plány Windows na sdíleném hostingu.

Porovnejte

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map