InMotion Hosting vs. FatCow: Hangi Web Host’u Seçmelisiniz?

İhtiyaçlarınıza uygun bir web hosting şirketi bulmaya mı çalışıyorsunuz? Tüm planları, katmanları ve seçenekleri gözden geçirmek kafa karıştırıcı değil mi? İki popüler web barındırma şirketi olan InMotion Hosting ve FatCow arasındaki bu karşılaştırmayı kullanarak seçimlerinizi daraltabilirsiniz..


Hem InMotion Hosting hem de FatCow, on yıldan uzun bir süredir web barındırma işinde – 1997’den beri FatCow. InMotion’ın odak noktası, hizmet ve desteğe odaklanan küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. FatCow’un amacı “tekno gevezelik” dediklerini ortadan kaldırarak işleri müşteri için kolaylaştırmaktır. InMotion ve FatCow, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunucu planları sağlar. Hem InMotion Hosting hem de FatCow Linux tabanlıdır.

InMotion, “En İyi Yönetilen WordPress Barındırma”, “En İyi Performans” ve “En İyi Web Barındırma” dahil olmak üzere “en iyi” ödüllerinin tutarlı bir kazananıdır. FatCow da çok sayıda “en iyi” ödül kazanmıştır, ancak bunların çoğu 2000’li yılların ortalarından ortalarına kadar.

InMotion, Kaliforniya merkezli ve çalışanlara aittir. 2007’den beri FatCow, Endurance International Group (EIG) çatısı altındadır. EIG siteleri birbirlerinin klonları olmamasına rağmen, EIG’nin sahip olduğu hosting şirketleri arasında bir dizi benzerlik vardır. Bir EIG şirketinden bir sorununuz varsa, EIG’ye ait başka bir ana bilgisayarla aynı sorunları yaşayabilirsiniz.

InMotion Hosting ve FatCow'un performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. InMotion Hosting% 99.9 garantiye sahiptir ve bu yüzdenin altına düştüğünde ücretsiz bir aylık barındırma hizmeti sunar. FatCow kesintisiz çalışma garantisi sunmaz.

Verim. InMotion, kullanılan plan türüne bağlı olarak 16 GB ile 64 GB RAM arasında herhangi bir yere sahip Dell PowerEdge sunucuları kullanır ve tüm planları SSD depolama kullanır. FatCow, WordPress Essentials planında SSD depolamayı kullanıyor.

InMotion sitesini test etmek, 1,98 saniyelik yükleme süresi ile sonuçlandı ve Pingdom ile test edilen sitelerin% 73’ünden daha hızlıydı. Karşılaştırılabilir bir FatCow tarafından barındırılan web sitesinin test edilmesi, test edilen sitelerin% 62’sinden daha hızlı bir 2.54s yükleme süresiyle sonuçlandı.

Güvenilirlik. InMotion, Los Angeles, California ve Herndon, Virginia’da veri merkezlerine sahiptir. Veri merkezleri yedek ve dizel yedeklemeleri ile güçlendirilir ve soğutulur ve sorunlu hale gelmeden önce güvenlik ve sorunların giderilmesi için yerinde izlenir. Web sitesi performansını daha da artırmak için, planınızı satın aldığınızda batı kıyısı veya doğu kıyısı veri merkezleri seçeneğiniz vardır..

FatCow’un Boston, Massachusetts bölgesinde iki veri merkezi vardır. Veri merkezleri güvenlik ve yönetim için yerinde 7/24 izlemenin yanı sıra tam güç yedeklidir. Veri merkezi sunucuları NetApp kümeleri kullanır ve hız ve güvenilirliği artırmak için yük dengelemelidir. Her gün sunucularını yedekliyorlar.

InMotion Hosting ve FatCow Performansına İlişkin Görüş

InMotion Hosting, FatCow’dan çok daha hızlı tepki ve yükleme sürelerine sahiptir. FatCow için kesintisiz çalışma garantisinin olmaması endişe kaynağı olabilir.

InMotion Hosting ve FatCow'un Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Web barındırma şirketleri özellikleri tartışırken düzenli olarak “sınırsız” ve “ölçülmemiş” terimlerini kullanın. Ancak, terimler aslında ne düşündüğünüz anlamına gelmez – barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak nitelendirdikleri anlamına gelir.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. InMotion, şartın 12 ay veya daha uzun olduğu ilk dönem için bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar ve zaten bir alan adınız varsa ücretsiz bir transfer sunar. FatCow ayrıca bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ve başka bir yere kayıtlıysanız ve FatCow’a taşımak istiyorsanız ücretsiz alan adı transferi sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. InMotion, WordPress tabanlı, kullanımı kolay, tam özellikli bir web sitesi oluşturucu olan BoldGrid’i ücretsiz olarak sunmaktadır. FatCow, sürükle ve bırak Weebly Basic yazılımını ücretsiz olarak sağlar (5 veya 6 web sayfasıyla sınırlı olsa da). Ek bir ücret karşılığında Weebly Premium’a yükseltme yapılabilir.

Veritabanları. Seçilen plana bağlı olarak, InMotion 2 ile sınırsız sayıda MySQL veritabanı sağlar. InMotion ayrıca PostgreSQL’i de destekler. FatCow sınırsız MySQL veritabanı sunuyor.

E-posta hesapları. InMotion ve FatCow, sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sunar.

WordPress Barındırma. Hem InMotion hem de FatCow, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress planları genellikle standart bir paylaşılan plandan daha maliyetlidir – InMotion’lar aynı şekilde fiyatlandırılır. Yönetilen WordPress barındırma avantajı, WordPress ve eklentileri güncellemenin ve günlük yedeklemeler oluşturmanın sizin için yapılması ve sitenizin içeriğine odaklanmanıza izin vermesidir.

InMotion’ın üç planı vardır. İki web sitesi ve 2 veritabanı ile sınırlı lansman; 50 veritabanı ve 6 web sitesi sınırı ile güç; ve Pro, sınırsız web siteleri ve veritabanları ile. Tüm planlar SSD tabanlıdır ve sınırsız depolama alanına ve sınırsız bant genişliğine sahiptir. Hosting satın alırken WordPress check-out sırasında önceden yüklenmiştir. BoldGrid planlara dahil edilmiştir. InMotion, endüstride yönetilen WordPress hosting için en iyi fiyat ve özelliklerden bazılarını sunar.

FatCow, EIG tarafından yönetilen ortak WordPress planlarını sunar – Başlangıç ​​ve Temel. Her ikisi de sınırsız depolama alanına, sınırsız sayıda siteye izin verilir ve sınırsız bant genişliğine sahiptir. Temel farklar, Temel depolamanın SSD olması (Başlangıç ​​değil) ve Essential’ın gelişmiş güvenliği içermesi.

e-Ticaret Çözümü. Hem InMotion hem de FatCow, Magento, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi kontrol panelleri aracılığıyla ücretsiz açık kaynaklı alışveriş sepetleri sunar. InMotion, PrestaShop’u check-out sırasında önceden yükleyecek ve ayrıca web tasarım hizmetleri de sunacaktır. ShopSite Basic, ticari mağaza yazılımı FatCow’dan ücretsiz olarak temin edilebilir. ShopSite’ın daha gelişmiş sürümleri ek bir aylık ücret karşılığında kullanılabilir. Bir dezavantajı, ev sahiplerini değiştirmeye karar vermeniz durumunda mağazanın başka bir yere kolayca aktarılmamasıdır. WordPress’i temel alan InMotion’ın web sitesi oluşturucusunda ayrıca e-Ticaret seçenekleri bulunur.

Yedekler. InMotion web sitelerinin her bir ila iki günde bir ücretsiz olarak yedeklenmesini sağlar. Bir yedeği geri yüklemek de ücretsizdir. FatCow günlük sunucu yedeklemeleri yapar. Ek bir aylık ücret karşılığında, otomatik yedeklemeler yapan ve dosya düzeyinde geri yüklemelere izin veren Site Yedeklemeleri ve Geri Yükleme’yi sunarlar..

Hosting Güvenliği. InMotion, DDoS tehditlerine karşı tarar ve proaktif olarak davranır. Güvenli e-postalar için IMAP özellikli SPAM Güvenli E-posta kullanır. FatCow ayrıca e-posta spam filtrelemesi de sağlar.

Hem InMotion hem de FatCow planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve Özel SSL’ler satın alınabilir.

InMotion ve FatCow tüm planları için Linux tabanlıdır.

Kontrol Paneli. InMotion endüstri standardı cPanel’i kullanır. FatCow, güçlü olan nispeten yeni vDeck’i kullanıyor, ancak daha sonra ana bilgisayarları değiştirirseniz sitenizi aktarmayı zorlaştırabilir.

Yeşil. InMotion yeşil olmaya adanmıştır. InMotion, Los Angeles merkezi ile ilk yeşil veri merkezine sahipti. Soğutma için dış hava teknolojisini kullanan soğutma maliyetlerini% 70 oranında azaltır ve karbon ayak izini yılda 2000 ton azaltır. FatCow, gücünün% 100’ünü elde etmek için rüzgar enerjisi kullanır ve yeşil olduğunun reklamını yapmak istiyorsanız web sitenize koymak için rozetler sağlar.

Ekstralar. InMotion’ın Google Adwords ve Bing’e 250 dolar değerinde kredisi vardır; FatCow’un her biri için 100 $ kredi vardır. InMotion, istenirse check-out sırasında Joomla’yı önceden yükleyecektir. FatCow, 1GB bulut depolama alanı sunar.

InMotion Hosting ve FatCow Temel Özellikleri Hakkında Görüşler

Her iki hosting şirketi de bütçe hosting fiyatlarla bol miktarda özellik sağlar. Bir avantaj varsa, cPanel kullanmak, PostgreSQL desteği sunmak ve daha iyi ücretsiz web sitesi oluşturucuya sahip olmak için InMotion ile olabilir..

InMotion Hosting ve FatCow'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Rağmen bazı web EIG gibi gruplar tarafından hosting şirketleri konsolidasyonu olmuştur, fiyatlandırma hala çok rekabetçi. Promosyon fiyatları normal fiyatlandırmayı% 80 oranında azaltır, ancak bunlar genellikle yalnızca ilk hizmet dönemi için iyidir – bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf sağlar. Tanıtım olmadan bile, daha uzun hizmet şartları fiyatlandırmada bir mola anlamına gelir.

InMotion Barındırma. InMotion üç ortak plan sunuyor – İki siteye, iki veritabanına izin veren ve aylık 5,99 ABD doları fiyatla sunulan Lansman; Altı web sitesine, 50 veritabanına izin veren ve ayda 7,99 ABD doları olan güç .; ve sınırsız web sitesine ve sınırsız veritabanına izin verilen ve aylık 13,99 $ fiyatla satışa sunulan Pro. Tüm planlar, yıllık bir plan üzerinde ücretsiz bir alan adı kaydı, ücretsiz veri yedeklemeleri ile birlikte gelir ve hepsinde sınırsız SSD depolama alanı ve sınırsız bant genişliği bulunur. Premium destek, Pro planıyla birlikte gelir. Güç ve Profesyonel e-ticarete hazır.

Şişman inek. FatCow basit daha iyi inancı üzerinde faaliyet web barındırma şirketlerinden biridir. Yılda 49 $ karşılığında bir ortak plan sunuyorlar (yenileme fiyatlandırması yaklaşık üç kat daha fazla olsa da). Bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile birlikte gelir. Sınırsız bant genişliği, e-posta, MySQL veritabanları ve depolama alanı sunar.

Hem InMotion hem de FatCow, yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar. InMotion, paylaşılan planlarında bulunan özelliklerle aynı olan üç plan sunar. Lansman 5.99 $, Güç 7.99 $ ve Pro 13.99 $ (normal paylaşılan planlarla aynı fiyatlandırma). Üçü de e-ticarete hazır ve WordPress önceden yüklenmiş olarak geliyor. FatCow, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile iki plan sunuyor. Başlangıç ​​ayda 3,75 $ ve Essentials ayda 6,95 $ – ana fark hız (Essentials SSD tabanlı) ve güvenlik özellikleri Essentials planı için daha iyi.

InMotion ve FatCow’un ikisi de üç VPN planı sunuyor. InMotion’ın ve FatCow’un fiyatlandırması çok yakın olsa da InMotion’ın sunucu özellikleri biraz daha iyidir – ancak InMotion plan başına site sayısını sınırlandırır (üst katman 3’e izin verir), FatCow sınırsız alana izin verir..

InMotion altı özel sunucu planı sunar. Ticari Sınıf Sunucuları dediklerinin en iyi üç katmanı etkileyici RAM ve SSD depolama alanına sahiptir, ancak çok daha yüksek bir fiyata gelirler – ayda 419.99 $ ila 589.99 $. Yönetiliyorlar ve Premier Destek ile geliyorlar. InMotion’daki üç standart özel sunucu planı, biraz daha yüksek fiyatlı olsa da, FatCow tarafından sunulan üç plana çok benzer. Başka bir fark, InMotion’ın bir kez daha alanları sınırlandırmasıdır (en üst katman 15 IP’ye izin verir), FatCow ise üç ayrı katmanda sınırsız bir sayıya izin verir.

InMotion 250 dolar pazarlama kredisi sunuyor ve FatCow 200 dolar teklif ediyor. Hem alan adı satmak hem de ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sunmak.

InMotion ve FatCow para iade politikaları sunmaktadır. InMotion, özel sunucular ve aylık planlar için 30 günlük bir garanti sunar. Diğer tüm planlar için garanti 90 gündür. FatCow, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir (kredi kartı ile satın alınırsa). FatCow veya InMotion’da ücretsiz alan adı kaydına sahipseniz, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücretini alıkoyacaklar, ancak alan adını koruyabileceksiniz.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

FatCow’un fiyatlandırmada hafif bir kenarı vardır, InMotion daha iyi bir para iade garantisi ve biraz daha iyi bir altyapıya sahiptir. Özel bir sunucuya ihtiyacınız varsa, InMotion sunucuları Ticari Adanmış Planları için etkileyici özelliklere sahiptir – ancak premium bir fiyata gelirler. FatCow bir plan seçmeyi kolaylaştırır ve “sınırsız her şey” özellikleri onu yeni başlayanlar veya küçük işletme siteleri için iyi bir seçim haline getirir. InMotion küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yöneliktir – paylaşılan planları, web sitelerinde barındırma hizmeti veren web altında listelenmiştir..

InMotion Hosting ve FatCow kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. InMotion, endüstri standardı olan cPanel’i kullanır ve simge tabanlı arayüzü, sitenizi yönetmek için gereken özelliklerin çoğuna sahiptir. FatCow, Sürüm 4’te cPanel ile karşılaştırılabilir özellikler sunan daha yeni vDeck’i kullanıyor, ancak bir cPanel ana bilgisayarından geldiyseniz biraz alışmak gerekiyor.

Tek Tıkla Yükleyici. InMotion, Softaculous aracılığıyla yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama kurulumu sağlar. FatCow, MOJO Marketplace üzerinden bir dizi uygulamanın tek tıklamayla kurulmasını sağlar. FatCow, InMotion Hosting’e önceden yüklenmiş olan WordPress’in tek tıklamayla kurulmasını sağlar.

Web Sitesinde Gezinme. Bir plan seçmek için ihtiyacınız olan bilgileri bulmak için etrafta dolaşmak kolay ve temiz bir site istiyorsunuz. Bu hosting firmalarının web sitelerinin her ikisi de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için uygun karşılaştırma tablolarına sahiptir. FatCow, şaşkın bir hile olan inekle ilgili bir temaya sahiptir, ancak bilgiler açıkça sunulur ve kolayca bulunur.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Hem InMotion hem de FatCow’un kullanımı kolaydır, ancak endüstri standardı cPanel’i kullanmak için InMotion’a hafif bir kenar gidebilir. Ana bilgisayarları değiştirirseniz FatCow’un vDeck’ini aktarmak o kadar kolay değildir.

InMotion Hosting ve FatCow Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

InMotion, ABD merkezli desteğinin en üst düzeyde olduğunu vurgulamak için bir noktaya değiniyor. FatCow, yüksek kalitede destek sözü veren “düvekratik yemin” e sahiptir. Eğer sözlerinde başarısız olursa, bir ay ücretsiz hosting alacağınızı belirtir. Hem InMotion hem de FatCow müşterileri, destek personelinin dostça ve bilgi sahibi olduğunu düşünüyor.

Hem InMotion hem de FatCow’da 7/24 telefon, e-posta ve canlı sohbet var. Her ikisinin de sahip olabileceğiniz herhangi bir soruyu cevaplayabilecek geniş bir bilgi tabanı vardır. Inmotion’un bir blogu ve bir forumu var. FatCow’un da bir blogu var, ancak Ekim 2015’ten beri güncellenmiş görünmüyor. InMotion Hosting’in bir YouTube kanalı var ve aynı zamanda LinkedIn, Twitter, Skype ve Facebook aracılığıyla da iletişim kurulabilir. FatCow, türe göre FatCow’da barındırılan tüm web sitelerini listeleyen bir Topluluk Dizini’ne sahiptir..

Kullanıcı Desteği Görüşü

Desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, hemen alabilmek istersiniz. Hem InMotion hem de FatCow birden fazla temas yöntemi sağlayarak bunu kolaylaştırır. FatCow müşterileri müşteri hizmetlerini yüksek oranda derecelendirirken, InMotion hizmetlerinin önemli bir parçası olarak desteğe odaklanır ve bunu sürekli olarak yüksek müşteri puanları alır. InMotion’ın daha büyük sosyal medya varlığıyla burada bir avantajı var.

InMotion Hosting and FatCow için kullanıcı yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Her web hosting şirketi kendi naysayers ve destekçileri vardır, bu yüzden asla bir web barındırma seçmek için karar faktörü olarak bir inceleme kullanmalısınız. Ancak, müşteri incelemelerinde sürekli olarak bir şey ortaya çıktığında, bunu dikkate almalısınız. Sadece yorumların genellikle tutkulu olanlar tarafından gönderildiğini unutmayın – bu yüzden çoğu yorum ya çok olumsuz ya da çok olumlu.

InMotion Hosting ve FatCow için Olumsuz Yorumlar

Hareket halinde. InMotion müşterileri satıştan memnun değil ve şeffaf olmayan yöntemle paylaşılan planlarda aşırı kullanım ele alınmaktadır.

Şişman inek. FatCow kullanıcıları, aşırı kullanımın şeffaf olmayan kullanımından da şikayet etmektedirler. Unutmayın, “sınırsız” sınırsız değildir.

InMotion Hosting ve FatCow için Olumlu Yorumlar

Hareket halinde. InMotion, hizmet ve barındırma planları için, özellikle yönetilen WordPress barındırma için müşteriler ve yorumcular tarafından sürekli olarak yüksek puan alıyor.

Şişman inek. FatCow, hizmetleri ve tek planlı barındırma kolaylığı ve düşük promosyon fiyatlandırması nedeniyle müşterilerden olumlu yorumlar alıyor.

Kullanıcı Yorumları

InMotion Hosting, müşterilerinin diğer web barındırma şirketlerinin çoğundan daha olumlu eleştirilere sahiptir, ancak InMotion ve FatCow’un her ikisi de müşteri incelemelerinde iyi sonuç verir..

InMotion Hosting ile FatCow karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Hem InMotion hem de FatCow için avantajlar ve dezavantajlar bulunabilir.

InMotion Hosting üzerinden FatCow seçmek için haklı nedenleriniz:

 • İlk hizmet dönemi için daha düşük fiyatlandırma
 • Bir planın sadeliği
 • Diğer “sınırsız” özellikler

FatCow üzerinden InMotion Hosting’i seçmek için nedenler:

 • EIG şemsiyesi altında olmayan çalışan sahibi
 • Tüm planlarda SSD depolama
 • Daha uzun para iade garantisi
 • Önceden yüklenmiş WordPress

FatCow, sadeliği sadece bir paylaşılan plan sunar, bu da seçimi olabildiğince kolaylaştırır. Bireyler ve küçük işletmeler FatCow’un sınırsız bant genişliği ve depolamaya çekici gelecektir. Gelecekte ana bilgisayarları aktarabileceğinizi düşünüyorsanız, daha sonra ana bilgisayarları aktarmaya karar verirseniz InMotion’ın cPanel uygulaması FatCow’un vDeck’inden daha fazla şirkete geçmenizi kolaylaştıracaktır. InMotion, yönetilen WordPress hostinginde iyi bir fiyatlandırmaya sahiptir ve web sitesi oluşturucusu BoldGrid, WordPress’e dayanmaktadır, bu nedenle bir WordPress kullanıcısıysanız InMotion mükemmel bir seçimdir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler InMotion’u ihtiyaçlarına en uygun bulacaktır. InMotion alt katman planlarına sınır koyar, bu nedenle orta veya daha büyükseniz üst katman planına ihtiyacınız olabilir veya VPS veya özel barındırma hizmetine geçebilirsiniz. Bu hosting firmalarının her ikisi de çok iyi fiyatlarla bir ton özellik sunuyor.

Bunlar sadece orada birçok web hosting firmalarından ikisidir. Hız ve premium özellikler için yalnızca birkaç dolar daha fazla harcama yapmayı düşünmezseniz, SiteGround’un araştırmaya değer olduğunu görebilirsiniz.

InMotion Hosting veya FatCow hakkında sorularınız mı var? Genel olarak web hosting ile deneyimleriniz nelerdi? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map