InMotion Hosting vs. Arvixe: Hangi Web Sunucusunu Kullanmalısınız?

Bir web barındırma hizmeti sağlayıcısına karar vermek oldukça web sitesi oluşturma cazibesine sahip olmasa da, site izleyicilerinin web varlığınızla ilgili deneyimi için temel sağlar. Hızlı ve güvenilir bir web sitesi olmadan, insanlar sadece sitenizi bekleyecek veya sitenizi tekrar ziyaret edecek kadar sabırlı olmayacaklardır..


Burada iki popüler web barındırma hizmeti olan InMotion Hosting ve Arvixe’ye bakıyoruz ve sizin adınıza soru soruyoruz. İncelememiz, bu barındırma sağlayıcılarından hangilerinin size ihtiyacınız olan özellikleri ve fiyatlandırmayı sunduğuna karar vermenize yardımcı olacak bilgileri verir.

2001 yılında başlatılan InMotion, web’de var olmak isteyen işletmeler için yüksek kaliteli bir web barındırma sağlayıcısı olarak sağlam bir üne kavuşmuştur. InMotion, Sertifikalı CNET Hosting Sağlayıcısı ve A + derecelendirmesini Better Business Bureau’dan kazandı.

Arvixe, 2003 yılından beri faaliyet göstermektedir ve 2009’dan beri hızla büyümektedir. Arvixe, iş kitlesi için de uygundur ve ayrıca blog barındırma konusunda sağlam bir üne sahiptir. EIG, 2014 yılında Arvixe’yi satın aldı ve web hosting şirketlerinin istikrarına ekledi.

InMotion ve Arvixe performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Çalışma süresi ve güvenilirlik bir web barındırma hizmeti karar verirken ilk endişeleriniz olmalıdır. Bağımsız izleme şirketlerine göre InMotion ve Arvixe, endüstri standardı olan% 99,9’luk çalışma süresinden sorumludur ve her ikisi de sürekli olarak markaya vurmaktadır. InMotion, sunucularını takip etmek için benzersiz bir Proaktif Sistem Yönetimi aracı kullanır, ancak sonuçları yayınlamaz; Arvixe’nin çalışma süresi istatistikleri% 99,9’un biraz üzerinde.

Verim. Hem InMotion hem de Arvixe, işleme hızını artıran ve tüm barındırma planlarında bulunan Solid State Drive sunucularına sahiptir. Ayrıca InMotion, web siteniz için en yakın veri merkezini seçen Maksimum Hız Bölgelerine ve web sitenizin yükleme süresini azaltan Akıllı Yönlendirmeye sahiptir.

Arvixe, statik içeriği daha sonra kullanmak üzere önbelleğe alan CloudFlare sistemini kullanarak gerekli işleme miktarını azaltır.

Güvenilirlik. Bir web barındırma hizmetinin güvenilirliğinin bir yönü, web sitelerini saklamak için birden çok sunucu kullanmasıdır. InMotion’ın veri merkezleri Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu ve batı kıyılarındadır ve şirketin Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da merkezler inşa etme planları vardır..

Dünya çapındaki veri merkezleri, web sitelerini görüntüleyenlerin çoğunun bulunduğu yere yakınlaştırır. Arvixe’nin Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong ve Avrupa’da (Amsterdam) sunucuları vardır. Hem InMotion hem de Arvixe tarafından alınan güvenilirliği sağlamak için standart ek önlemler arasında yedek güç, soğutma ve yerinde izleme bulunur.

InMotion ve Arvixe Performansına İlişkin Görüş

InMotion, performans derecelendirmeleri için burada hafif bir avantajla liderlik ediyor.

InMotion ve Arvixe'nin Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Bir web barındırma hizmeti özellikleri genellikle ne rakiplerinden farklıdır. En önemli özelliklere bir göz atıyor ve InMotion ve Arvixe’nin neler sunduğunu karşılaştırıyoruz.

Hem Arvixe hem de InMotion çevreye duyarlı şirketlerdir. Arvixe, karbon ayak izini telafi etmek için ağaç dikmeye sponsor oluyor ve veri merkezlerinde klima yerine dış hava soğutmasını kullanıyor. InMotion’ın ilk yeşil teknoloji merkezi, son teknoloji ürünü bir soğutma sistemi kullanan Kaliforniya’da bulunmaktadır..

Alan Adı Tescili. Alan adı kaydı ve yönetimi InMotion ve Arvixe için benzerdir. Her iki şirket de alan adı satıyor ve zaten sahip olduğunuz bir alan adında aktarmanıza izin veriyor. InMotion, bir yıl veya daha uzun süreli web barındırma sözleşmesine kaydolduğunuzda bir yıl boyunca ücretsiz alan adı verir. Buna karşılık, Arvixe hizmetlerini kullandığınız sürece size ücretsiz bir alan adı sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. Arvixe tarafından sağlanan RVSiteBuilder çok iyi bilinmeyebilir, ancak web sitenizi oluşturmayı kolaylaştırmak için 500 farklı şablon, bir resim düzenleyici ve sürükle ve bırak özelliği ile birlikte gelir. Ve ücretsiz.

InMotion’ın ücretsiz Premium web sitesi oluşturucusu, kullanıcıların siteye kaydolmasına izin vermek gibi daha gelişmiş web sitesi oluşturucularının görmekten memnuniyet duyacağı daha fazla özellik ile birlikte gelir. Ancak, Premium web sitesi oluşturucusuyla bitmiş sayfaların görünümü çok dikkat çekici değil.

Veritabanları. Hem InMotion hem de Arvixe, tüm planlarıyla birlikte SQL Veritabanları sunar. InMotion, üst planı olan Pro için sınırsız MySQL veritabanına sahiptir; Arvixe, tüm PersonalClass ve BusinessClass planlarıyla sınırsız MySQL5 ve Postgre SQL veritabanları sağlar.

WordPress Barındırma. Yönetilen WordPress barındırma hizmeti InMotion ve Arvixe aracılığıyla kullanılabilir.

InMotion’ın yönetilen WordPress barındırma hizmeti, bu hizmet için AWA Üyesinin Seçimi ödülünü kazanır. Herhangi bir barındırma planı satın aldığınızda WordPress’i önceden yükleyebilirsiniz. InMotion’ın yönetilen WordPress barındırma hizmeti, tüm WordPress güncellemelerini ve güvenlik düzeltmelerini sizin için halleder, bu nedenle WordPress içeriğiniz hakkında endişelenmeniz gerekir. BoldGrid, InMotion’ın WP sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır.

Arvixe ile yönetilen WordPress barındırma, önceden yüklenmiş ve önceden yapılandırılmış WordPress ile birlikte gelir – tüm teknik çalışmalar sizin için yapılmıştır. Sınırsız veri depolama ve aylık aktarımınız var, ancak yalnızca 6 WordPress yönetilen siteniz olabilir. InMotion size sınırsız sayıda site sunar.

Her iki servis sağlayıcı ile, yönetilen WP barındırma maliyeti düzenli planlarına dahil edilir.

e-Ticaret Çözümü. ETicaret Arvixe Hosting ve InMotion yaklaşımı farklı.

Arvixe, sitesinde Magento ve OpenCart dahil olmak üzere e-Ticaret çözümlerindeki bazı en iyi isimlerle bağlantılara sahiptir. Arvixe, e-Ticaret yazılımı varsa bunu barındırabileceklerini iddia ediyor.

InMotion çeşitli entegre e-Ticaret özellikleri ile birlikte gelir. Premium web oluşturucuyu kullanarak web sitenize bir eStore ekleyebilir ve PrestaShop veya OpenCart’ı alışveriş sepeti olarak indirebilirsiniz. Mağazanızı daha da yeni sürüme geçirmek veya farklı bir ödeme seçeneği kullanmak için eklentiler gerekir.

Yedekler. Tavsiyemiz – ve ayrıca bazı web barındırma hizmetlerinden de gelir – web barındırma hizmetiniz sizin için bir özellik olarak sağlasa bile düzenli yedeklemeler yapmaktır..

Bununla birlikte, hem InMotion hem de Arvixe sizin için bazı yedekleme hizmetleri sağlıyor.

InMotion ile 10 GB ve altındaki hesaplar için otomatik yedek kopyalar alırsınız – ve hizmet ücretsizdir.

Arvixe ayrıca ücretsiz bir günlük yedekleme hizmeti sunar, ancak 10 GB’den fazla yer kaplıyorsa web sitenizi geri yüklemek için ödeme yapmanız gerekir. 20 GB üzerindeki web siteleri hiç yedeklenmemiştir.

Hosting Güvenliği. Güvenlik hizmetleri bu web hosting firmalarının satış noktasıdır.

InMotion’da çeşitli aylık ücretler karşılığında güvenlik mevcuttur. McAfee Spam ve virüs koruma yazılımı ile e-postanız güvende ve SSL sertifikası, web sitenize hassas verilerin girilmesini sağlıyor. WordPress kullanıcıları, WordPress sitelerini güvende tutmak için ücretsiz Sucuri Güvenlik eklentisine sahiptir.

Arvixe, e-posta kutularınızı spam’dan korumak için SpamAssassin sağlar ve web sitelerini kontrol etmek ve kara liste raporlarını incelemek için her gün 6Scan kullanır. Ayrıca, web sitenizin bazı bölümlerine şifrelerle erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Kontrol Paneli. Endüstri standardı ve gözden geçirilmiş cPanel, Linux barındırma seçenekleri için hem InMotion hem de Arvixe tarafından kullanılmaktadır. Business sınıfı InMotion paketi, temiz bir görünüm için kişiselleştirilmiş temaları veya markaları olmayan cPanel 11’e sahiptir. Arvixe ayrıca cPanel markasını da kullanmamış, böylece kullanıcılara anında tanıdık gelecek. Windows Arvixe seçeneğini barındıran kontrol paneli, daha yaygın Plesk paneli yerine DotNetPanel’dir.

InMotion ve Arvixe ile İlgili Temel Özellikler

InMotion ve Arvixe match, bu karşılaştırmadaki özellik için neredeyse özellik. Arvixe, ömür boyu ücretsiz alan adı ve daha yüksek web sitesi sınırları ile öne çıkan, özellik bakımından liderdir.

InMotion ve Arvixe web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Web barındırma gerçek maliyetini anlamak zor. Promosyonlu, yüksek oranda indirimli, ancak bu genellikle iki veya üç yıllık uzun vadeli bir sözleşme içindir.

Sonra, fiyatın ilk dönemden sonra atladığı aylık maliyet var.

Ardından, hesaba katmak için web sitesi oluşturucu, SSL sertifikası, yedeklemeler vb. Var ve bunlar ücretsiz olabilir veya olmayabilir.

Ve ilk yıldan sonra alan adınızın yenilenmesinin bazen inanılmaz derecede yüksek maliyetine dikkat edin!

Hareket halinde. InMotion, tümü ücretsiz SSD sunucuları, sınırsız disk alanı ve aylık transferler, ücretsiz bir alan adı, ücretsiz veri yedekleri ve web sitenizin hangi veri merkezinde barındırılacağını seçme yeteneği ile birlikte gelen üç Linux web barındırma planına sahiptir..

Lansman Planı iki web sitesine sahip yeni başlayanlar için plan; iki yıllık bir sözleşme ile aylık 5,99 dolara mal oluyor. Küçük işletmeler aylık 7,99 ABD doları olan Güç planına bakmalıdır; en fazla 6 web siteniz olabilir ve e-Ticaret için hazırdır. En üst seviye plan olan Pro, geliştiriciler ve büyüyen işletmeler içindir; aylık 13,99 ABD doları karşılığında sınırsız sayıda web sitesi ve Profesyonel düzeyde destek alırsınız.

InMotion, tümü SSD sunucularında aylık 30 $ ‘dan 75 $’ a kadar değişen 3 plan seçeneği ile Linux tabanlı VPS hosting sunuyor. Tüm planlar ücretsiz bir alan adıyla gelir.

Arvixe. Arvixe hem Linux hosting hem de Windows hosting sunuyor. Web barındırma hizmetleri PersonalClass ve BusinessClass olarak ayrılmıştır, her biri Linux ve Windows barındırma için iki planı vardır. Tüm planların sınırsız disk alanı ve aylık aktarımı vardır.

İki PersonalClass Linux planı, iki yıllık bir sözleşme için ayda 4 $ ‘da PersonalClass ve 7 $’ da PersonalClass Pro’dur. İki plan arasındaki fark web sitelerinin sayısıdır: PersonalClass ile 6 ve Pro plan ile Sınırsız.

İki PersonalClass Windows planı, aylık olarak 5 $ ve 8 $ olmak üzere biraz daha pahalıdır. Daha önce olduğu gibi, Pro planında sınırsız web sitesi ve özel uygulama havuzları var ve normal planın altı web sitesi ve özel uygulama havuzları var.

BusinessClass planları aynı web sitesi ve PersonalClass planlarına özel uygulama havuzu sınırları ile BusinessClass’a (Linux için ayda 22 $ ve Windows için 27 $) ve BusinessClass Pro’ya (Linux için aylık 35 $ ve Windows için 40 $) ayrılmıştır..

BusinessClass, her sunucudaki kullanıcı sayısını azaltarak güvenilirliği ve çalışma süresini artırmayı planlamaktadır. Her BusinessClass planı ömür boyu ücretsiz bir SSL sertifikası ve özel bir IP adresi ile birlikte gelir.

Arvixe, VPS web’i, disk alanı ve bellekten farklı olan VPSClass ve VPSClass Pro olmak üzere iki planda barındırır. Hem Linux hem de Windows VPS hosting kullanılabilir. Özel barındırma ayrıca Linux ve Windows seçeneklerinde ve tekli veya çoklu sunucu seçeneklerinde gelir.

Para iade garantisi. InMotion ve Arvixe’nin geri ödeme politikaları vardır. InMotion, 90 günlük etkileyici bir koşulsuz para iade garantisine sahiptir. Tüm paranızı geri alırsınız – burada kısmi geri ödeme yok. Arvixe’nin politikası o kadar cömert değil, ancak diğer hizmet sağlayıcılarının çoğundan daha iyi – 60 günlük tam geri ödeme süresi, soru sorulmadı.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Arvixe, cömert indirim kuponunu kullandığınızda daha ucuz planları ve tüm Linux ve Windows hosting planları için ikna edici bir şekilde burada kazanıyor

InMotion ve Arvixe kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. Arvixe’nin kontrol paneli endüstri standardı ortak cPlanel’dir. Saygın arayüz, web sitenizi yönetmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişmenizi sağlar. Tüm web sitelerinize bu arayüzden erişebilirsiniz.

Web tasarımında yeni başlayanlar InMotion’ın cPanel’ini öğrenmesi ve kullanması kolay bulacaktır. Softaculous 1-tıkla kurulum komut dosyasına, diğer tüm önemli araç ve hizmetlerle birlikte kontrol panelinden erişilebilir.

Tek Tıkla Yükleyici. InMotion, kütüphanesindeki 310’dan fazla uygulama için tek tıklamayla kurulmasına rağmen, Google uygulamaları yüklemek için 3 Sihirbaz tarafından yönlendirilen adımlar atmaktadır. Arvixe, Linux ve Windows barındırma için 100’den fazla uygulama içeren Softaculous kütüphanesini kullanıyor ve hepsi 1 tıklama ile yükleniyor.

Web Sitesinde Gezinme. Arvixe’nin web sitesinde bilgi, planlar ve fiyatlandırma bulmak inanılmaz derecede kolaydır. Kişisel ve Business Class planları için Linux ve Windows Hosting için ayrı sekmelerle birlikte tüm özelliklerinin bir tablosu ile ayrı sayfalar vardır. InMotion web sitesi ayrıca ihtiyacınız olan tüm bilgileri açıkça sunar; planları ve fiyatlandırma yapısı ve her birinin özellikleri bir karşılaştırma tablosu web barındırma ana sayfasında.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Bir kez daha, burada yakın bir çağrı var, ancak InMotion, mevcut 1 tıklama uygulamalarının yoğun hacmi için öne çıkıyor.

InMotion ve Arvixe Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Kolay erişilebilir ve bilgili bir teknik destek ekibinin önemini asla hafife almadım. Dostluk ve probleminiz çözülene kadar yanınızda kalmaya istekli olmak da incinmez.

Müşteri incelemelerine göre, InMotion Hosting müşteri desteğinde mükemmeldir. Tüm destek personeli ABD’de yerleşiktir ve müşteri hizmetleri personeli olarak en az dört yıllık deneyime sahiptir.

Hoş bir dokunuş, web hosting için kaydolduktan sonra, yeni bir hesap uzmanı paketleri ve fiyatlandırma ile ilgili herhangi bir sorunuz ile yardımcı olan bir telefon görüşmesi almak olduğunu. InMotion’ın müşteri destek ekibine e-posta, telefon ve canlı sohbet yoluyla ulaşılabilir.

Arvixe’nin teknik ve müşteri destek personeli de ABD tabanlıdır ve telefon desteği 7/24 hizmetinizdedir. Ancak, telefon numarasını web sitesinde bulamadık. Onlara e-posta ve canlı sohbet yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Aylık bir ücret karşılığında, günün veya gecenin herhangi bir saatinde seçkin bir teknik danışman grubuna erişmenizi sağlayan Öncelikli Destek satın alabilirsiniz. Son incelemeler, müşteri desteğinin kalitesinin düştüğünü bildirdi. Destek sayfasındaki en son güncelleme, bu incelemenin yazılmasından altı ay önce.

Kullanıcı Desteği Görüşü

InMotion sürekli mükemmel müşteri ve teknik servis ve desteği ile açıkça öne çıkıyor. Ayrıca telefon numaramız var.

InMotion and Arvixe için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Uzman incelemeleri, web barındırma sağlayıcılarının teknik yönleri hakkında daha fazla bilgi verirken, müşteri incelemeleri bu hizmetleri gün be gün kullanmanın nasıl bir şey olduğunu size bildirir. Müşteriler genellikle sahip oldukları kötü ve iyi deneyimler hakkındaki hikayeleri hakkında oldukça tutkulu, bu yüzden incelemelerini yüz değerinde alın.

InMotion and Arvixe için Olumsuz Yorumlar

Hareket halinde. InMotion hakkında çok fazla olumsuzluk yok. Bazı kullanıcılar InMotion’da barındırabilecek sınırlı sayıda web sitesi ve veritabanıyla ilgili endişelerini dile getirir. Diğer müşteriler, web sitesi oluşturucunun tarihli görünümlü şablonlarından çok memnun değiller.

Arvixe Barındırma. 2015’in sonundan bu yana, (EIG tarafından satın alınma zamanı hakkında) Arvixe ile ilgili şikayetler arttı ve müşteri desteğinin zayıf olduğu birçok merkez, Kullanıcılar ayrıca web sitelerinin yoyolar gibi yukarı ve aşağı gitmesiyle arıza süresinin arttığını bildiriyor.

InMotion and Arvixe için Olumlu Yorumlar

Hareket halinde. Müşteriler InMotion’ı üstün müşteri hizmetleri, kullanım kolaylığı ve ücretsiz veri yedeklemeleri için övüyor. SSD sunucuları nedeniyle işlemenin yüksek hızı da bir hit.

Arvixe Barındırma. Müşteriler, özellikle indirim kuponları uygulandığında, Arvixe’deki hosting planlarının maliyetinden memnunlar.

Kullanıcı Yorumları

InMotion Hosting, olumsuz hikayelere ağır basan sürekli iyi değerlendirmeleri ile müşterileri ile favori bir web barındırma hizmeti olmaya devam ediyor. EIG tarafından satın alınmasından bu yana, Arvixe’nin önceki çok iyi itibarı abonelerinden bir hit aldı.

InMotion ve Arvixe karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting firmalarının her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır.

Arvixe üzerinden InMotion Hosting’i Seçme Nedenleri:

 • Ücretsiz veri yedekleri
 • 90 gün para iade garantisi
 • Yüksek hız
 • 300’den fazla uygulama
 • Önceden yüklenmiş WordPress
 • Google Apps’ın kolay kurulumu

InMotion Üzerinde Arvixe Seçme Nedenleri

 • Arvixe ile olduğu sürece ücretsiz alan adı
 • Sınırsız aylık veri aktarımı
 • Linux ve Windows tabanlı sunucular
 • İndirim kuponları kullanırken çok düşük maliyet

Kağıt üzerinde, InMotion ve Arvixe arasında yakın bir çağrı var, ancak her web barındırma sağlayıcısının son performansları InMotion’ı seçimimiz haline getirdi. InMotion’ın 90 günlük cömert para iadesi süresi, acemi web sitesi sahiplerinin kendilerini güvende hissetmeleri için tam bir test sürüşü yapmanızı sağlar. Birçok 1-tıklama uygulaması ve önceden yüklenmiş WordPress de kullanımı kolaylaştırır. Arvixe, Windows barındırma ve bir iş planı sağlar, bu nedenle deneyimli e-Ticaret sahipleri bu özelliklere bakmalıdır.

Hem InMotion hem de Arvixe, işletmeler için web barındırma sağlayıcıları olarak iyi seçeneklerdir, ancak belki

kişisel bir web sitesine ihtiyacınız var. SiteGround sizin için cevaplara sahip olabilir ve tüm web oluşturma ihtiyaçlarınız için tek noktadan kolaylık olduğu için kolaylık anahtardır. Tek tıklamayla yükleme ile birçok uygulama mevcuttur ve web sitesi oluşturucunun kullanımı kolaydır.

InMotion veya Arvixe hakkında sorularınız mı var? Bu sağlayıcılardan herhangi biriyle ilgili deneyiminiz var mı yoksa tamamen farklı bir servis sağlayıcı hakkında hevesli misiniz? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map