InMotion Hosting vs. A2 Hosting: Hangi Web Sunucusunu Kullanmalısınız?

Bir web servis sağlayıcı barındırma seçimi bir web sitesi inşa en çekici parçası olmayabilir, ama muhtemelen en önemlisidir. Web sitenizi harika görünmek ve herkesi etkilemek için tasarlayabilirsiniz, ancak güvenilir bir web barındırma olmadan kimse göremez.


Doğru web barındırma sağlayıcısını seçmek araştırma gerektirir ve işte buradayız. İşte en iyi iki barındırma hizmeti arasında bir karşılaştırma: InMotion ve A2 Hosting.

Her bir sağlayıcının neler sunabileceğini ve müşterilerin hizmetleri hakkında ne düşündüğünü araştırdık ve sonuçları sizin için burada bir araya getirdik.

2001 yılında başlatılan InMotion, web’de var olmak isteyen işletmeler için yüksek kaliteli bir web barındırma sağlayıcısı olarak sağlam bir üne kavuşmuştur. Bu itibar, InMotion’ın A + derecelendirmesinde Better Business Bureau ve Sertifikalı CNET Hosting Sağlayıcısı olarak listelenmesinin bir yansımasıdır.

A2 Hosting 2003 yılından beri faaliyet göstermektedir ve genel merkezi Ann Arbor, Michigan’da bulunmaktadır. Şirket, 2015 ve 2016 yıllarında çevrimiçi kuruluşlardan birçoğu ve Better Business Bureau’dan A derecesi de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı..

InMotion ve A2 Hosting'in performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Çalışma süresi ve güvenilirlik genellikle web siteniz kullanılamayana kadar fark edilmez. InMotion ve A2 Hosting, endüstri standardı% 99,9 çalışma süresi garantisi sunar ve her ikisi de bağımsız izleme şirketlerine göre sürekli olarak isabet alır. InMotion, sunucularını takip etmek için benzersiz bir Proaktif Sistem Yönetimi aracı kullanır, ancak sonuçları yayınlamaz.

Verim. Hem A2 Hosting hem de InMotion, işleme hızını artıran ve tüm hosting planlarında bulunan Solid State Drive sunucularını kullanır. Buna ek olarak, InMotion, web siteniz için en yakın veri merkezini seçen Max Speed ​​Zones ve web sitenizin yükleme süresine yardımcı olan Smart Routing teknolojilerine sahiptir..

A2 Hosting planlarının üçü de normal sunuculardan 20 kata kadar daha hızlı performans gösteren Solid State Drive Speed ​​Boost sunucuları tarafından desteklenmektedir. Bazı şirketlerin SSD’leri yalnızca sınırlı miktarda web sitesi verilerinizi depolamak için kullanılır; A2 Hosting ile tüm web sitenizin işlenmesi bu hızlı sunucularda yapılır. A2 Hosting, üçüncü taraf bir şirket tarafından izlenen çalışma süresi ve hız istatistiklerini de yayınlar.

Güvenilirlik. OMultiple veri merkezleri, bir web barındırma sağlayıcısının hizmetlerinin güvenilirliğine katkıda bulunur. InMotion’ın veri merkezleri ABD’nin doğu ve batı kıyılarındadır ve şirketin Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da merkezler inşa etme planları vardır..

A2 Hosting’in veri merkezleri halihazırda dünya çapındadır ve Washington, DC ve California’da yedi sunucu, biri Avustralya ve diğeri Almanya’dadır. Her iki şirket tarafından alınan güvenilirliği sağlamak için ek önlemler arasında yedek güç ve soğutma ve yerinde izleme bulunmaktadır..

InMotion ve A2 Hosting Performansına İlişkin Görüş

InMotion ve A2 Hosting’in ikisi de mükemmel çalışma süresine ve güvenilirliğe sahiptir, ancak InMotion biraz daha hızlı olduğu için öne çıkıyor.

InMotion ve A2 Hosting'in Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Temel farklılıkların sıklıkla ortaya çıktığı özellikler aralığındadır. Web sitenizin başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamak için neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız karar vermek daha kolaydır.

Hem A2 Hosting hem de InMotion çevreye duyarlı şirketlerdir. 2007 yılından bu yana, A2 Hosting karbon nötr olmuştur, personelini uzaktan çalışmaya, eski sunucuları geri dönüştürmeye, ağaç dikmeye ve çöpleri azaltmaya teşvik etmektedir. InMotion’ın ilk yeşil teknoloji merkezi Kaliforniya’dadır ve gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir.

Alan Adı Tescili. Alan adı kaydı ve yönetimi, hem A2 Hosting hem de InMotion için aynıdır. Her iki şirket de size bir alan adı satacak ve zaten sahip olduğunuz bir alanı transfer etmenize izin verecektir. Ancak, yıllık veya daha uzun süreli bir web barındırma sözleşmesine kaydolduğunuzda yalnızca InMotion size bir yıl boyunca ücretsiz alan adı verir.

Web Sitesi Oluşturucu. A2 Barındırma RVSiteBuilder tüm barındırma planları ile ücretsiz ve yararlı bir web sitesi oluşturmanıza olanak sağlar. InMotion’ın ücretsiz Premium web sitesi oluşturucusu, sitenize kullanıcı kaydı gibi bazı gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere daha fazla özellik sunar. Ancak, bitmiş sayfaların görünümü özellikle göz alıcı olmayacak.

Veritabanları. Hem InMotion hem de A2 Hosting, tüm planlarıyla birlikte SQL veritabanları sunar. InMotion, üst planı olan Pro için sınırsız MySQL veritabanına sahipken A2 Hosting, yalnızca en düşük planı için veritabanı sayısını sınırlandırıyor.

WordPress Barındırma. Hem A2 Hosting hem de InMotion harika WordPress yönetimli barındırma sağlar.

A2 Hosting, WordPress sayfalarınızı normal işlem hızının 6 katına kadar hızlandıran A2 Optimize Edilmiş adlı bir WordPress eklentisine sahiptir. Ayrıca WordPress siteleriniz için üstün güvenlik sağlar.

InMotion’ın yönetilen WordPress barındırma hizmeti, bu hizmet için AWA Üyesinin Seçimi ödülünü kazanır. WordPress’in ödeme sırasında tüm InMotion’ın düzenli barındırma planlarıyla önceden yüklenmiş olmasını sağlayabilirsiniz; Buna ek olarak, WordPress sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olmak için BoldGrid sağlarlar.

e-Ticaret Çözümü. A2 Hosting ve InMotion yaklaşımı eTicaret farklı.

A2 Hosting’in kendi e-Ticaret çözümü yoktur, ancak Magento, OpenCart, PrestaShop ve AbanteCart dahil olmak üzere oldukça popüler e-Ticaret hizmetleriyle 1 tıklamayla kurulumlar yoluyla ortaklıklar sunar. Ancak, bitleri kendiniz bir araya getirmelisiniz.

InMotion birçok entegre e-Ticaret özelliği ile birlikte gelir. Premium web oluşturucuyu kullanarak web sitenize bir eStore ekleyebilir ve PrestaShop veya OpenCart’ı alışveriş sepeti olarak indirebilirsiniz. Mağazanızı daha da yeni sürüme geçirmek veya farklı bir ödeme seçeneği kullanmak için eklentiler gerekir.

Yedekler. Bazı web barındırma şirketlerinin sizin için yedekleme sağlamasına rağmen, bunlara güvenmeyin – düzenli olarak kendi yedeklemelerinizi yapın. Bazı barındırma şirketleri bile bunu tavsiye!

Bununla birlikte, hem InMotion hem de A2 Hosting sizin için bazı yedekleme hizmetleri sağlıyor.

InMotion ile 10 GB ve altındaki hesaplar için otomatik yedek kopyalar alırsınız – ve hizmet ücretsizdir.

A2 Hosting, ilk iki planı ile ücretsiz olan bir dosya kurtarma programı olan Server Rewind’i sağlar. Server Rewind düzenli olarak web sitenizin anlık görüntülerini alır, ancak veritabanlarınızı almaz ve bunlara kontrol panelinizden erişebilirsiniz..

Hosting Güvenliği. Her iki web barındırma sağlayıcıları güvenliği son derece ciddiye alır.

InMotion’da çeşitli aylık ücretlerle mükemmel güvenlik mevcuttur. McAfee Spam ve virüs koruma yazılımı e-posta hesaplarınızı korur ve bir SSL sertifikası web sitenize girilen tüm hassas verileri izler. WordPress kullanıcıları, sitelerini güvende tutmak için ücretsiz Sucuri Güvenlik eklentisine sahiptir.

A2 Hosting, tüm hosting planları ile ücretsiz Sürekli Güvenlik sağlar. Koruma, 7/24/365 güvenlik izleme, virüs tarama, çift güvenlik duvarı ve diğer sunucu korumalarını içerir. HackScan, hack’leri müşterilerinin web sitelerine zarar vermeden önce engelleyen ücretsiz bir koruma. SSL sertifikaları da satın alınabilir.

Kontrol Paneli. Her iki web barındırma hizmeti de Linux kullanıcılarını desteklemek için cPanel kullanır, ancak her panel farklı görünür ve çalışır. A2’nin sürümü standart cPanel’dir ve navigasyonu zaten bilenler için kolayca alınabilir. InMotion, cPanel 11’e Business Class paketi sağlar ve bu sürümün arayüzde kişiselleştirilmiş temaları veya markaları yoktur.

InMotion ve A2 Hosting Temel Özelliklerine İlişkin Görüş

InMotion Hosting ve A2 Hosting, ortak birçok özelliğe sahip mükemmel özelliklere sahiptir. InMotion Hosting, ücretsiz bir alan adı ve e-Ticaret özellikleri ile avantajlıdır; güvenlik büyük bir endişe ise, A2 Hosting ile gidin.

InMotion ve A2 Hosting web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Web barındırma servis sağlayıcıları rekabetçi kalır, bu yüzden fiyatlandırma genellikle bir web barındırma seçerken karar faktörü değildir. Önemli olan, her bir planın neler sunması ve promosyon döneminden sonra planın maliyetinin ne kadar arttığıdır.

Hareket halinde. InMotion, tümü ücretsiz SSD sunucuları, sınırsız disk alanı ve aylık transferler, ücretsiz bir alan adı, ücretsiz veri yedekleri ve web sitenizin hangi veri merkezinde barındırılacağını seçme yeteneği ile birlikte gelen üç Linux web barındırma planına sahiptir..

Lansman planı, iki web sitesi içeren başlangıç ​​planıdır ve iki yıllık bir sözleşme ile aylık 5,99 ABD dolarıdır. Güç planı küçük işletmeler için önerilir ve aylık 7,99 ABD dolarıdır; en fazla 6 web siteniz olabilir ve e-ticaret için hazırdır. Geliştiriciler ve büyüyen işletmeler için en üst düzey plan Pro planıdır. Aylık 13,99 ABD doları karşılığında sınırsız sayıda web sitesi ve Profesyonel düzeyde destek alırsınız.

InMotion, tümü SSD sunucularında aylık 30 $ ‘dan 75 $’ a kadar değişen 3 plan seçeneği ile Linux tabanlı VPS hosting sunuyor. Tüm planlar ücretsiz bir alan adıyla gelir.

A2 Hosting. A2 Hosting ayrıca, başlangıçta benzer olan üç barındırma planına sahiptir; Lite planı, beş veritabanı ve 25 e-posta adresi ile ayda 3,92 $ (36 aylık sözleşme) tutarındadır. Aylık 4,90 dolar olan Swift planında sınırsız web sitesi, veritabanı ve e-posta adresi var. Turbo hız, normalden 20 kat daha hızlı, A2 plan hızlandırıcısıyla birlikte gelen aylık 9,31 dolarlık Turbo planının ayırt edici özelliğidir. Tüm planlar sınırsız depolama ve Sürekli Güvenlik ile birlikte gelir.

A2 Hosting ile, yönetilen ve yönetilmeyen Linux VPS web barındırma seçeneğine sahipsiniz, her biri için tek bir plan var. Yönetilmeyen barındırma deneyimli geliştirici içindir ve aylık 5 $ maliyeti; yönetilen hosting aylık 33 $ ‘dır. Cloud VPS hosting de bir seçenektir. Hem yönetilen hem de yönetilmeyen özel web barındırma da mevcuttur.

Para iade garantisi. Hem InMotion hem de A2 Hosting’in para iade politikaları vardır. InMotion, 90 günlük etkileyici bir koşulsuz para iade garantisine sahiptir. Tüm paranızı geri alırsınız – burada kısmi geri ödeme yok. A2 Hosting’teki para iadesi politikası o kadar liberal değil. Tam bir geri ödeme isteğinde bulunmak için yalnızca 30 gününüz var; bu süreden sonra, oranlanmış bir miktar geri alacaksınız.

InMotion ve A2 Hosting'i kullanmak ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. A2 Hosting’in kontrol paneli endüstri standardı ortak cPanel’dir. Kullanıcı dostu arayüz, web sitenizi yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere erişmenizi sağlar ve endüstride oldukça dikkate alınır. Web tasarımında yeni başlayanlar InMotion’ın cPanel’ini öğrenmesi ve kullanması kolay bulacaktır. Softaculous 1- tıklama kurulum komut dosyasına, diğer tüm önemli araç ve hizmetlerle birlikte kontrol panelinden erişilebilir.

Tek Tıkla Yükleyici. InMotion, kütüphanesindeki 310’dan fazla uygulama için tek tıklamayla kurulmasına rağmen, Google uygulamalarının yüklenmesi üç tıklama alır. A2 Hosting ayrıca, WordPress temaları ve eklentileri de dahil olmak üzere popüler uygulamalar ve ortak olduğu e-Ticaret çözümleri için tek tıklamayla kurulum imkanı sunar.

Web Sitesinde Gezinme. A2 barındırma web sitesinde bilgi bulmak çok kolaydır. Özellikle, tüm planların tüm özelliklerinin karşılaştırılması, bir sayfadaki bir tabloda net ve temiz bir şekilde mevcuttur. InMotion web sitesi ayrıca ihtiyacınız olan tüm bilgileri açıkça sunar; planları ve fiyatlandırma yapısı ve her birinin özellikleri bir karşılaştırma tablosu web barındırma ana sayfasında.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Bu web barındırma hizmetlerinin web siteleri çok kolay anlamak ve onların hosting planları satın yapmak. InMotion 300’den fazla uygulaması sayesinde kazanıyor.

InMotion ve A2 Hosting Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Deneyimli web sitesi oluşturucuları bile bazen müşteri desteğine başvurmak zorundadır, bu nedenle destek ekibi hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir olduğunda ve öğelerini bildiklerinde yardımcı olur.

InMotion müşterilerine göre müşteri desteğinde mükemmeldir. Tüm destek personeli ABD’de yerleşiktir ve müşteri hizmetleri ekibi olarak en az dört yıllık deneyime sahiptir.

Hoş bir dokunuş, web barındırma için kaydolduktan sonra yeni bir hesap uzmanı paketleri ve fiyatlandırma ile ilgili herhangi bir sorunuz ile yardımcı olan bir telefon görüşmesi almak olduğunu. InMotion’ın müşteri destek ekibine e-posta, telefon veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz.

A2 Hosting’in ABD merkezli Guru Ekibinin tamamı uzman veya geliştiricidir. Guru Ekibi 7/24/365 telefon, e-posta, bilet göndererek veya canlı sohbet yoluyla ulaşılabilir. Destek biletlerinize daha hızlı yanıt vermek istiyorsanız, aylık ücret karşılığında Öncelikli destek’i seçin. A2 Hosting, Ocak 2015’te Better Business Bureau’dan A + notu aldı.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Hem A2 Hosting hem de InMotion, rakiplerinin çoğundan çok daha iyi incelemeler alan mükemmel müşteri hizmeti sunar.

InMotion and A2 Hosting için kullanıcı yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Müşteri yorumları, hem iyi hem de kötü web barındırma hizmetleri hakkında iç hikayeyi bilmenizi sağlar. İnsanlar genellikle kendileri için çalışan özelliklerden ziyade sahip oldukları problemler hakkında daha vokaldirler; bu incelemeler bu barındırma hizmetlerini kullanmanın nasıl bir şey olduğunu gösterir.

InMotion and A2 Hosting için Olumsuz Yorumlar

Hareket halinde. InMotion hakkında çok fazla olumsuzluk yok. Müşteriler, web sitesi oluşturucunun tarihli görünümlü şablonlarından çok memnun değiller. Bazı kullanıcılar InMotion’da barındırabilecek sınırlı sayıda web sitesi ve veritabanı hakkında endişelerini dile getiriyor.

A2 Hosting. Amerika Birleşik Devletleri dışında ücretsiz telefon desteği eksikliği ile ilgili A2 Hosting merkezi ile ilgili şikayetler ve insanlar sözleşmelerini iptal etmek istediklerinde fatura desteğine ulaşmada yaşanan zorluklar.

InMotion and A2 Hosting için Olumlu Yorumlar

Hareket halinde. Müşteriler InMotion’ı üstün müşteri hizmetleri, kullanım kolaylığı ve ücretsiz veri yedeklemeleri için övüyor. SSD sunucuları nedeniyle işlemenin yüksek hızı da bir hit.

A2 Hosting. Kuşkusuz, A2 Hosting, müşteri hizmetleri için hem destek hem de destek ekibinin bilgisi dahilinde eleştiriler alıyor. İnsanlar ayrıca SSD sunucularının hızını ve planların net ve basit fiyatlandırmasını seviyor.

Kullanıcı Yorumları

Her iki şirket için de birçok pozitif ve birkaç olumsuzluk var, ancak her birinin müşterileri genellikle hizmetlerinden çok memnunlar. Burada bir kravat.

InMotion ve A2 Hosting karşılaştırması sonucu

InMotion vs. A2 Hosting: Hangi web barındırma hizmeti sizin için en iyisidir??

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting firmalarının her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır.

A2 Hosting Üzerinden InMotion Seçme Nedenleri:

 • Ücretsiz veri yedekleri
 • 90 gün para iade garantisi
 • Yüksek hız
 • Sınırsız disk alanı
 • 300’den fazla uygulama

InMotion üzerinden A2 Hosting Seçme Nedenleri

 • Hızlı web sitesi yükleme süreleri
 • Kapsamlı güvenlik paketi tüm planlarda ücretsizdir
 • Kolaylık, hız ve güvenlik için WordPress hızlandırıcı özelliği
 • Guru Crew destek ekibi
 • Avrupa ve Asya veri merkezleri

InMotion ve A2 Hosting arasında yakın bir bağlantı, aslında bir kravat.

A2 Hosting, sadece web sitesi kurma dünyasında başlayan ve web hosting şirketlerinden bazı desteğe ihtiyaç duyanlar için çok uygundur. Ölçeğin diğer ucunda, Turbo plan, web sitesinin hızının çok önemli olduğu kişileri ilgilendirecektir..

InMotion’ın büyük bir geri ödeme deneme süresi vardır, böylece test edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret özelliklerine ihtiyaç duyanlar ve bazı WordPress kullanıcıları için daha iyi bir çağrıdır.

InMotion ve A2 Hosting ile bulamayacağınız bir şey arıyorsanız, belki de HostGator bu sorunun cevabıdır. Web sitesi oluşturucusu için HostGator, çok popüler ve son derece gözden geçirilmiş Weebly web sitesi oluşturma aracının ücretsiz sürümüne erişmenizi sağlar. Kolayca çok çekici web siteleri oluşturabilirsiniz.

HostGator ayrıca, bir dizi VPS ve özel web barındırma planları sunduğundan, web sitenizin hızla büyüyeceğini tahmin ediyorsanız iyi bir seçimdir..

InMotion veya A2 Hosting hakkında sorularınız mı var? Aralarında seçim yapabildiniz mi veya başka bir web barındırma hizmeti ihtiyacınız olanı sağladı mı? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map