GoDaddy vs. SiteGround: Hangi Web Sunucusunu Seçmelisiniz?

Bir web en iyi ihtiyaçlarınıza uygun barındırma şirketi bulmak sinir bozucu olabilir. Bunu kolaylaştırmanın bir yolu, hosting şirketlerinin bire bir karşılaştırmasını yapmaktır. Her biri uzun yıllardır faaliyet gösteren tanınmış iki web barındırma işine bakalım, GoDaddy ve SiteGround.


Hem GoDaddy hem de SiteGround, web yöneticileri için cazip bir dizi özellik sunar. GoDaddy’nin yaklaşık 13 milyon müşterisi var ve SiteGround yaklaşık 500.000 müşteriye ev sahipliği yapıyor. Hem GoDaddy hem de SiteGround, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunucu planları sunar. GoDaddy tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri sunarken, SiteGround yalnızca Linux.

GoDaddy 2012 yılında Fortune 100 “Çalışılacak En İyi Şirket” seçildi. GoDaddy, özellikle son Süper Kaseler sırasında tartışmalı reklam kampanyalarıyla da bilinir. SiteGround, dergiler ve web kuruluşları tarafından tanınmıştır ve çok sayıda “en iyi” ödül kazanmıştır.

1997 yılında Jomax Technologies adında bir danışmanlık şirketi olarak başlayarak, 1999 yılında Go Daddy olarak yeniden adlandırıldı. 2006 yılında iki isim birleştirildi ve marka GoDaddy oldu. GoDaddy özel bir yatırım grubuna aittir, ancak kurucu Bob Parsons en büyük bireysel hissedar olmaya devam etmektedir.

SiteGround 2004 yılında kuruldu ve merkezi Bulgaristan, Sofya’da bulunan özel bir şirkettir – incelemede daha sonra göreceğiniz gibi, dünya çapında bir varlığa sahiptir..

GoDaddy ve SiteGround'un performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Çalışma zamanı önemlidir. Bir sunucu kapalı olduğu için web siteniz görüntülenemediğinde görüntüleyenleri kaybedersiniz.

GoDaddy en az% 99,9 çalışma süresini garanti eder. Site bir ay içinde% 99,9’dan% 0,1 veya daha fazla düşerse, o ayın barındırma ücretinin% 5’ini alırsınız.

SiteGround, en az% 99,9 çalışma süresi için daha güçlü bir garantiye sahiptir. Site% 99.9 ile% 99 arasında düşüyorsa, bir aylık ücretsiz hosting kazanırsınız; % 99’un altındaki her% 1 için ücretsiz bir ay daha alırsınız.

Verim. GoDaddy, Core i7 işlemcilerini ortak planlarında, Xeons’u VPS ve özel planlarında kullanıyor. SiteGround sunucuları yıllarca aynı teknolojide bulunmadıkları için değişir. Yeni yöntemler veya daha hızlı teknoloji ortaya çıktığında, SiteGround yalnızca yeni kullanıcılar için değil, veri merkezlerini de güncelleyecektir. Güncelleme sırasında tam bir revizyon yaparlar. Ayrıca, paylaşılan barındırmada nadiren duyulan, SiteGround’un çoğu şirket gibi sadece WordPress barındırma değil, tüm planları için Supercache kullanmasıdır..

GoDaddy’de barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom ile test edilen sitelerin% 56’sından daha hızlı bir 2.91s yükleme süresi sağladı. Bir SiteGround sitesinin test edilmesi, test edilen sitelerin% 87’sinden daha hızlı olan 1,2 saniyelik yükleme süresiyle sonuçlandı.

Güvenilirlik. GoDaddy, Phoenix, Arizona’daki ana veri merkezine sahiptir ve Mesa ve Scottsdale’de iki Arizona merkezini daha kiralar. GoDaddy’nin Chicago, Los Angeles ve Ashburn, Virginia’da başka veri merkezleri vardır. Amsterdam’da bir Avrupa merkezi ve Singapur’da bir Asya merkezi bulunmaktadır. Veri merkezleri yedek ve dizel yedekleriyle güçlendirilir ve soğutulur.

SiteGround ayrıca uluslararası müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için dünya çapında veri merkezlerine sahiptir. Şikago, Londra, Amsterdam ve Singapur’da veri merkezleri bulunmaktadır. Veri merkezleri, yedek ve dizel yedekleriyle güçlendirilir ve soğutulur. 2015 yılında, paylaşılan sunucular, erişimi hızlandırmak ve daha fazla güvenilirlik sağlamak için sunucuları havuzlayan Linux kapsayıcılarını kullanacak şekilde yükseltildi ve tüm planlar depolama ve MySQL veritabanları için SSD’ye değiştirildi.

GoDaddy ve SiteGround Performansı Hakkında Görüş

Her ikisinde de çalışma süreleri garanti edilirken, çok sayıda GoDaddy müşterisi kesinti süresinden şikayet ediyor. SiteGround daha iyi bir çalışma süresi garantisine sahiptir ve gerçekleştirilen testlerde yük ve tepki sürelerinde çok daha hızlıdır. Ayrıca, daha iyi sunucular geliştirildiğinde eksiksiz revizyonlar yapmalarından dolayı teknolojide bir avantajları var.

GoDaddy ve SiteGround'un Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Çoğu zaman bir barındırma planında “sınırsız” veya “ölçülmemiş” kelimesini göreceksiniz. Unutmayın ki “kullanabileceğiniz her şey” anlamına gelmez, ancak hosting şirketi “makul kullanım” olarak nitelendirir.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt şirketi olsa da, GoDaddy 60 milyondan fazla alanı yönetilen dünyanın en büyük kayıt şirketi. GoDaddy, dönem 12 ay veya daha uzun olduğunda ilk dönem için bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar. SiteGround bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı da sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. GoDaddy, Web Sitesi Oluşturucusu ile aylık 1 ABD doları promosyon fiyatından başlayan sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. SiteGround ayrıca Weebly Basic ile ücretsiz bir sürükle ve bırak arayüzü web sitesi oluşturucu sağlar.

Veritabanları. Seçilen plana bağlı olarak, GoDaddy 10’dan sınırsız MySQL veritabanına sahiptir. SiteGround’un tüm planlarında sınırsız veritabanı var.

E-posta hesapları. GoDaddy, planınıza bağlı olarak 100 MB ila 1 GB depolama alanına sahip 100 ila 1.000 hesap sunar. SiteGround, tüm planlarında sınırsız e-posta hesabı ve e-posta iletimi sağlar.

WordPress Barındırma. Hem GoDaddy hem de SiteGround, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress planları genellikle standart bir paylaşılan plandan daha pahalıdır. Ancak, önemli şeylere, sitenizin içeriğine odaklanmanıza olanak tanıyan yedeklemeler ve güncellemeler sizin için yapılır..

GoDaddyGoDaddy’nin dört planı var. Bunlar, bir site, ayda 25.000 ziyaretçi ve 10 GB SSD depolama alanı ile sınırlı Basic’tir. Bir site, 100.000 ziyaretçi ve 15 GB depolama alanı ile lüks. İki site, 400.000 ziyaretçi ve 30 GB SSD depolama alanı ile son nokta; ve 5 adede kadar site, 800.000 ziyaretçi ve 50 GB SSD depolama alanına sahip Geliştirici. Yıllık olarak sipariş verirken tüm planlar ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. En iyi iki katman da bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ile gelir ve Ultimate planı ücretsiz SiteLock’u içerir.

SiteGround.SiteGround’un üç planı vardır; Bir site ve 10 GB depolama alanı, 20 GB depolama alanı ile GrowBig ve 30 GB depolama alanı ile GoGeek ile sınırlı başlangıç. GrowBig ve GoGeek planları, sınırsız site, bir yıl boyunca ücretsiz SSL ve destek biletlerinde öncelik durumu sağlar. GoGeek planı Git’i ekler ve sunucu başına daha az kullanıcıya sahiptir. Her üç plan da ücretsiz bir alan adı, ücretsiz CDN, WordPerfect desteği ve sınırsız trafik ile geliyor. SiteGround, ziyaretçi sayısını sınırlamaz. Bunun yerine, CPU kullanımı SiteGround tarafından ölçülür ve aşırı kullanım için uyarılar verilir.

e-Ticaret Çözümü. Hem GoDaddy hem de SiteGround, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi cPanel yükleyicileri aracılığıyla ücretsiz alışveriş sepetleri sağlar. WooCommerce gibi WP e-Ticaret eklentileri WordPress siteleri için her iki ana bilgisayardan da edinilebilir.

Yedekler. GoDaddy, paylaşılan planları ve WordPress, VPS ve özel planlarında ücretsiz günlük yedeklemeler ile aylık ücret karşılığında bir site yedekleme ve geri yükleme planına sahiptir. SiteGround 30 günlük tutulan günlük yedeklemeler yapar ve ayrıca kullanıcıların kendi yedeklerini almalarını ve bunları tesis dışında depolamasını önerir..

Hosting Güvenliği. GoDaddy, DDoS tehditlerini tarar ve proaktif olarak davranır ve “CageFS” olarak adlandırdığı şeyi sağlar. CageFS, içeriğe erişimi sınırlamak için kullanıcı ayrıcalıkları ayarlamanıza olanak tanır. GoDaddy, e-posta filtrelemesi için SpamAssasin ve BoxTrapper sağlar.

E-posta filtrelemesi için SiteGround, SpamAssasin de sağlar. SiteGround, sorunları olan hesapları izole edebilen özel bir yazılıma sahiptir. Bu, yanlış site aynı paylaşılan sunucuda olsa bile sitenizi korur. SiteGround ayrıca sunucuları gerçek zamanlı olarak izler ve yazılımı insan müdahalesi olmadan çoğu soruna otomatik olarak tepki verebilir.

GoDaddy, planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve en üst katmanlar Özel SSL’yi ücretsiz alır. SiteGround’daki en düşük katman planları hariç tümü bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası sağlar.

GoDaddy tüm planları için Windows veya Linux seçenekleri sunar; SiteGround kesinlikle Linux tabanlıdır.

Kontrol Paneli. SiteGround, endüstri standardı cPanel’i kullanır. GoDaddy ayrıca cPanel kullanıyor, ancak normal cPanel kullanıcılarına tanıdık gelmeyecek bazı özelleştirme yaptı.

GoDaddy ve SiteGround Temel Görüşleri

Her iki barındırma şirketi de daha fazla ödeme yapmayı beklediğiniz özellikler sunar. GoDaddy, etki alanı kaydı için gidilecek sitedir. SiteGround, WordPress planlarında daha iyi özelliklere sahiptir ve tüm planları için sınırsız bant genişliği, veritabanları ve e-posta özelliği, orta ila büyük ölçekli işletmeler ve yüksek trafikli sitelere sahip kişiler için bir avantaj sağlar.

GoDaddy ve SiteGround'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Promosyonlar sürekli değişiyor çünkü tanıtımlar genellikle rekabetçi kalmak için hosting şirketleri tarafından yönetiliyor. Promosyon fiyatları genellikle yalnızca ilk hizmet dönemi için iyidir, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf anlamına gelir. Genellikle, devam eden promosyonlardan bağımsız olarak daha uzun vadede kaydolmak, büyük olasılıkla bir fiyat indirimi olacağı anlamına gelir.

GoDaddy. GoDaddy, hem Windows hem de Linux seçenekleri için üç paylaşılan plan sunuyor ve özellikler her ikisi için de benzer. Ekonomi, bir siteye, sınırsız bant genişliğine ve 100 GB depolama alanına 3,99 $ karşılığında izin verir. Deluxe, ayda 4,99 $ ve Ultimate, ayda 7,99 $ sınırsız web sitesi, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı sunar. Tüm planlar, yıllık bir plan üzerinde ücretsiz bir alan adı kaydı yılı ile birlikte gelir. E-posta hesapları sırasıyla 100, 500 ve 1000 ile sınırlıdır. Ultimate planı bir yıl boyunca ücretsiz SSL ekler.

SiteGround. SiteGround üç ortak plan sunar. Başlangıç, bir siteye ve 10 GB depolama alanına izin verir. GrowBig ve GoGeek sırasıyla 20 GB ve 30 GB depolama alanı sunuyor. Tüm planlar ücretsiz bir alan adı kaydı, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız trafik, günlük yedekleme ve ücretsiz CDN ile birlikte gelir. GrowBig ve GoGeek planları, bir yıl boyunca öncelikli teknik destek ve ücretsiz SSL ekler. GoGeek planı sunucu başına daha az hesap, PCI uyumluluğu ve Git ekler. SiteGround, bant genişliği kullanımınıza karşı ziyaretçi saymazken, CPU kullanımını ölçer ve CPU kaynaklarının aşırı kullanımını düşündüğü şey için bir uyarı verir.

Yönetilen WordPress barındırma

GoGaddy. GoDaddy dört plan sunuyor, alt ikisi bir site ile sınırlı, ilk ikisi 2 ve beş siteye izin veriyor. GoDaddy, ziyaretçi sayısını planınıza göre sınırlar ve SSD depolama alanı miktarı plana göre değişir.

SiteGround: SiteGround’un üç planında sınırsız ziyaretçi ve sınırlı depolama alanı vardır. GoDaddy fiyatları 3,99 dolar, 4,49 dolar, 7,99 dolar ve 13,99 dolar iken, SiteGround benzer şekilde 3,95 dolar, 7,95 dolar ve 14,95 dolar.

VPS ve Özel sunucu barındırma GoDaddy, beş Linux ve beş Windows için planla daha fazla VPS planı sunuyor – Windows planları aylık yaklaşık 10 $ daha fazla. SiteGround, fiyatları GoDaddy’den daha yüksek olan dört VPS planı sunar. Her iki ana bilgisayar da planların özel yapılandırmasını sunar. GoDaddy planları sınırsız bant genişliğine sahipken, SiteGround planları 5 TB bant genişliği sunar.

SiteGround, GoDaddy’den daha az özel plan sunar ve fiyatlarında önemli ölçüde daha yüksektir. GoDaddy’nin Windows planları, Linux planlarından yaklaşık 30 $ daha fazladır. SiteGround’un özel planları daha hızlı sunuculara sahiptir, ancak planları daha az bant genişliğine izin verir. GoDaddy’nin planlarının sınırsız bant genişliği var.

Kredi. GoDaddy, bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı pazarlama kredileri sunar. SiteGround’un pazarlama kredisi yoktur. Hem alan adı satmak hem de SiteGround ve GoDaddy yeni kayıtlar için bir yıllık ücretsiz kayıt sağlar.

Para iade garantisi GoDaddy ve SiteGround, soru sorulmayan para iade politikaları sunar. GoDaddy, yıllık ve yukarıdaki şartlar için 30 günlük standart garanti sunmaktadır. Aylık planlar için GoDaddy’nin tam para iadesi 48 saatle sınırlıdır ve bundan sonra pro-derecelendirilir. SiteGround’un tüm planları için 30 günlük para iade garantisi vardır. GoDaddy veya SiteGround’da ücretsiz alan adı kaydınız varsa, alan adı kayıt ücretini geri ödemeden alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Yalnızca fiyata göre, GoDaddy’nin avantajı var. Fiyatları kişisel site veya blog veya küçük işletmeler için uygundur. SiteGround’un planları için daha iyi sunucu özellikleri ve SSD depolama alanı vardır, ancak paylaşılan planlarında sınırlı depolama alanı vardır ve bu da daha büyük sitelere sahip müşterileri caydırabilir.

GoDaddy ve SiteGround kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. Hem GoDaddy hem de SiteGround benzer kontrol panelleri kullanır. cPanel’in kullanıcı dostu grafik arayüzü endüstri standardıdır ve web sitenizi kolayca tanımlanabilen simgelerle yönetmek için gereken özelliklerin çoğuna sahiptir. GoDaddy, normal cPanel’in özelliklerinin çoğuna sahiptir, ancak özel bir arayüz kullanır. Endüstri standardı Plesk, GoDaddy tarafından Windows planları için kullanılıyor.

Tek Tıkla Yükleyici. GoDaddy, kontrol panelinden yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama yüklemesi sağlar. SiteGround ayrıca Softaculous aracılığıyla yüzlerce tek tıklamayla uygulama içerir. Her ikisinde de tek tıklamayla WordPress kurulumu var.

Web Sitesinde Gezinme. Hem GoDaddy’nin hem de SiteGround’un siteleri, farklı planlar hakkında bilgi edinmek için bilmeniz gereken tüm bilgileri sağlar. Her ikisi de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için uygun grafikler sunar. GoDaddy, barındırmaya ek olarak daha fazla ürün sunar, bu nedenle gezinmek biraz daha kafa karıştırıcıdır ve sayfaları çok fazla kaydırma içerir.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Tek tıklamayla yükleyiciler çok benzer, her ikisi de cPanel sunuyor (GoDaddy’de değişiklik yapılıyor olsa da) ve her iki web sitesi de kullanıcı dostu. Buna kravat diyebilirsin.

GoDaddy ve SiteGround desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Müşterilerin incelemelerine göre, GoDaddy ortalamadan daha iyi kabul edilmez. Ayrıca müşterilerin incelemelerine göre, SiteGround mükemmel bir desteğe sahiptir. SiteGround, destek biletlerinde bekleme süresinin sadece 10 dakikadır. Her ikisinin de samimi ve bilgili olduğu düşünülen destek personeli var.

Hem GoDaddy hem de SiteGround telefon, e-posta ve 7/24 canlı sohbete sahiptir. Her ikisinin de öğreticiler ve videolar içeren geniş bir bilgi tabanı vardır ve her ikisinin de bir blogu vardır. GoDaddy, “GoDaddy Garage” daki blogunun yanı sıra bilgilendirici makaleler de sunmaktadır.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Hem GoDaddy hem de SiteGround birden çok iletişim yöntemi sağlar, bu nedenle yardım almak kolaydır. GoDaddy desteği, yorum yapan müşterilerin çoğunluğu tarafından ortalama veya daha düşük olarak derecelendirilirken, SiteGround incelemeleri mükemmel desteği söylüyor.

GoDaddy and SiteGround için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Hangi ana bilgisayarla gideceğinize karar vermek için asla müşteri yorumlarını tek veya ana kaynak olarak kullanmayın. Bununla birlikte, müşteri incelemelerinde sürekli bir şey ortaya çıktığında, dikkate alınması gereken bir şey olabilir. İncelemeler genellikle tutkulu olanlar tarafından gönderilir, bu nedenle inceleme gönderen çoğu müşterinin güçlü olumsuz veya güçlü olumlu tutumları vardır..

GoDaddy ve SiteGround için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy’nin olumsuz yorumlarının çoğu müşteri desteği, bazı planlarda yer alan katı limitler ve kesinti sürelerinden şikayet ediyor.

SiteGround. SiteGround’un çoğu olumsuz yorumu, bir siteyi CPU kullanım ortalamaları için kapatmadan önce otomatik yenileme politikaları ve uyarı eksikliğinden şikayet ediyor.

GoDaddy and SiteGround için Olumlu Yorumlar

GoDaddy.. GoDaddy müşterilerinin alan adı kayıt hizmetleri ve fiyatlandırması hakkında olumlu yorumlar.

SiteGround. SiteGround müşterilerinin olumlu yorumları, desteğin hızını ve yardımseverliğini ve güvenilirliğini övüyor.

Kullanıcı Yorumları

İncelemeler, GoDaddy’nin bir alan adı kayıt kuruluşu olmaya odaklandığını ve barındırma işleminin daha sonra düşünülmüş olduğunu gösteriyor. Genel olarak, SiteGround müşterilerinden daha olumlu yorumlar var.

GoDaddy ve SiteGround karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting şirketlerinin her ikisi de iyi noktaları ve dezavantajları var.

GoDaddy üzerinden SiteGround seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Güvenlik
 • Tüm planlar önbelleğe almayı kullanır
 • Ücretsiz CDN

SiteGround üzerinden GoDaddy seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Daha düşük fiyatlar
 • Barınmaya ek olarak birden fazla web ürünü satıyor
 • Tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri

GoDaddy yeni başlayanlar için en uygun olabilir, çünkü alan adından SSL’ye, pazarlama ve SEO hizmetlerine ve çevrimiçi defter tutmaya kadar web ile ilgili her şey tek bir siteden elde edilebilir. Daha deneyimli web yöneticileri GoDaddy’yi çok sınırlayıcı bulabilir.

SiteGround ayrıca planlarındaki depolamayı biraz sınırlandırır, bu bir sorun olabilir, ancak özellikle yönetilen WordPress planlarıyla küçük ila orta ölçekli işletmeler için çok uygundur.

Bir web barındırma için alışveriş yaparken dikkate alınacak bir alternatif InMotion Hosting, Yönetilen WordPress planları GoDaddy veya SiteGround planlarından daha ucuz ve daha hızlıdır. InMotion, 30 günlük GoDaddy ve SiteGround garantilerine kıyasla 90 günlük para iade garantisi sunar.

GoDaddy veya SiteGround hakkında sorularınız mı var? Ne web hosting deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map