GoDaddy vs. FatCow: Hangisini Kullanmalısınız?

Tüm karışıklık ve bir web siteleri için doğru olacak bir hosting şirketi bulmaya çalışıyor muydunuz? İşte 1990’lardan beri faaliyette olan iki işletmenin bire bir karşılaştırması – GoDaddy 1997’de, FatCow 1998’de başladı.


GoDaddy tanınmış bir alan adı kayıt kuruluşudur, ancak 13 milyon müşteriye de ev sahipliği yapmaktadır. FatCow’un odağı, “tekno-gevezelik” dediklerini ortadan kaldırarak işleri müşteri için kolaylaştırmaktır. Hem GoDaddy hem de FatCow, barındırma, WordPress, VPS ve özel sunucu planlarını paylaştı. GoDaddy tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri sunar; FatCow Linux tabanlıdır. GoDaddy ve FatCow, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunucu planları sunar. Arvixe’nin hem Linux hem de Windows seçenekleri vardır, iPage ise sadece Linux’tur..

GoDaddy sayısız “en iyi” ödül kazandı ve tartışmalı reklam kampanyaları için ün kazandı. 2012 yılında, Fortune 100 “Çalışılacak En İyi Şirket” seçildi. FatCow da birçok ödül kazandı – “en iyiler” onurlarının çoğu 2000’li yılların ortalarından ortalarına verildi.

1997’de Jomax Technologies, 1999’da Go Daddy ve 2006’da GoDaddy olmak üzere (iki isim birleştirildi) GoDaddy özel bir yatırım grubuna aittir – kurucu Bob Parsons hala en büyük hissedar. FatCow 2007 yılında Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı.

EIG birçok web barındırma şirketine sahiptir ancak bunları kendi orijinal isimleri altında işletmektedir. Klon olmasa da benzerdirler ve EIG’nin sahip olduğu bir ana bilgisayarla ilgili bir sorun yaşarsanız, başka bir EIG’nin sahip olduğu ana bilgisayarla aynı sorunlarınız olabilir.

GoDaddy ve FatCow performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Uptime bir web barındırma sağlayabilir en önemli şeylerden biridir. Sunucuları kapalıysa, siteniz kapalıdır ve görüntüleyenleri ve müşterileri kaybedersiniz. GoDaddy en az% 99,9 çalışma süresini garanti eder. Site bir ay içinde% 99,9’dan% 0,1 veya daha fazla düşerse, o ayın barındırma ücretinin% 5’ini alırsınız. FatCow kesintisiz çalışma garantisi sunmaz.

Verim. GoDaddy, Core i7 işlemcilerini ortak planlarında, Xeons’u VPS ve özel planlarında kullanıyor. FatCow, WordPress Essentials planında SSD depolamayı kullanıyor.

GoDaddy’de barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom ile test edilen sitelerin% 56’sından daha hızlı bir 2.91s yükleme süresi sağladı. Test edilen sitelerin% 62’sinden daha hızlı, 2,54 saniyede yüklenmiş karşılaştırılabilir bir FatCow sitesi.

Güvenilirlik. GoDaddy’nin Phoenix, Arizona’da sahip olduğu bir veri merkezi vardır ve Mesa ve Scottsdale’de iki Arizona merkezini kiralar. GoDaddy’nin Chicago, Los Angeles ve Ashburn, Virginia’da başka veri merkezleri vardır. Amsterdam’da bir Avrupa merkezi ve Singapur’da bir Asya merkezi bulunmaktadır. Veri merkezleri yedek ve dizel yedekleriyle güçlendirilir ve soğutulur.

FatCow Boston, Massachusetts bölgesinde iki veri merkezi kullanır. Veri merkezleri güvenlik ve yönetim için yerinde 7/24 izlemeye sahiptir. Ayrıca yedekli Internet bağlantıları ile tamamen yedekli ve güvenilirdirler. Veri merkezi sunucuları yük dengelidir ve hızı ve güvenilirliği artıran NetApp kümelerini kullanır.

GoDaddy ve FatCow Performansı Hakkında Görüş

FatCow’un yükleme süresi ve tepki testinde FatCow GoDaddy’den biraz daha hızlı olmasına rağmen, endişe yaratabilecek bir çalışma süresi garantisi yoktur..

GoDaddy ve FatCow'un Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Ne yazık ki, web barındırma şirketleri ile popüler kelimeler olsa da, “Sınırsız” veya “ölçülmemiş”, “tüm kullanabileceğiniz” anlamına gelmez. Bunun yerine, barındırma şirketinin “makul kullanımı” ne düşündüğünü ifade eder.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt şirketi olsa da GoDaddy, 60 milyondan fazla alanı yönetilen sektördeki en büyük kayıt kuruluşudur. GoDaddy, dönem 12 ay veya daha uzun olduğunda ilk dönem için bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar.

FatCow ayrıca bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ve başka bir yere kayıtlıysanız ve FatCow’a taşımak istiyorsanız ücretsiz alan adı transferi sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. GoDaddy’de, aylık $ 1 promosyon fiyatından başlayan sürükle ve bırak arayüzü bulunan Web Sitesi Oluşturucu bulunur. FatCow, beş sayfalık web siteleriyle sınırlı Weebly Basic’i ücretsiz sunuyor. Pro sürümü ek bir ücret karşılığında kullanılabilir.

Veritabanları. Seçilen plana bağlı olarak, GoDaddy 10’dan sınırsız MySQL veritabanına sahiptir. FatCow’un tüm planlarında sınırsız MySQL veritabanı vardır.

E-posta hesapları. GoDaddy, planınıza bağlı olarak 100 MB ila 1 GB depolama alanına sahip 100 ila 1.000 hesap sunar. FatCow, tüm planlarında sınırsız e-posta hesabı ve e-posta iletimi sağlar.

WordPress Barındırma. GoDaddy ve FatCow, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress planları genellikle biraz daha pahalı olsa da, yazılımı güncelleme ve yamalama gibi teknik taraf, ana bilgisayar tarafından sizin için yapılır – sitenizin içeriğine konsantre olmanızı sağlar.

GoDaddyGoDaddy’nin dört WordPress planı vardır. Bir site, ayda 25.000 ziyaretçi ve 10 GB SSD depolama alanı ile sınırlı Basic. Bir site, 100.000 ziyaretçi ve 15 GB depolama alanı ile lüks. İki site, 400.000 ziyaretçi ve 30 GB SSD depolama alanı ile son nokta; ve 5 adede kadar site, 800.000 ziyaretçi ve 50 GB SSD depolama alanına sahip Geliştirici. Yıllık olarak sipariş verirken tüm planlar ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. En iyi iki katman da bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ile gelir ve Ultimate planı ücretsiz SiteLock’u içerir.

Şişman inek.FatCow’un Starter ve Essential olmak üzere iki WordPress planı vardır. Her ikisi de sınırsız depolama alanına, sınırsız sayıda siteye izin verilir ve sınırsız bant genişliğine sahiptir. Temel farklar, Temel depolamanın SSD olması (Başlangıç ​​değil) ve Essential’ın gelişmiş güvenliği içermesi.

e-Ticaret Çözümü. GoDaddy, kontrol panelinden Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi ücretsiz alışveriş sepetleri sunmaktadır. FatCow, ücretsiz ShopSite Basic ve ek aylık ücretler için daha gelişmiş ShopSite planları sunar.

Yedekler. GoDaddy, paylaşılan planları ve WordPress, VPS ve özel planlarında ücretsiz günlük yedeklemeler ile aylık ücret karşılığında bir site yedekleme ve geri yükleme planına sahiptir. FatCow günlük sunucu yedeklemeleri yapar. Ek bir aylık ücret karşılığında, otomatik yedeklemeler yapan ve dosya düzeyinde geri yüklemelere izin veren Site Yedeklemeleri ve Geri Yükleme’yi sunarlar..

Hosting Güvenliği. GoDaddy, DDoS tehditlerini tarar ve proaktif olarak davranır ve “CageFS” olarak adlandırdığı şeyi sağlar. CageFS, içeriğe erişimi sınırlamak için kullanıcı ayrıcalıkları ayarlamanıza olanak tanır. GoDaddy, e-posta filtrelemesi için SpamAssasin ve BoxTrapper sağlar. FatCow ayrıca e-posta için spam filtrelemeye sahiptir.

FatCow ücretsiz paylaşılan SSL sunar ve Özel SSL satın alınabilir. GoDaddy, planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve en üst katmanlar Özel SSL’yi ücretsiz alır.

GoDaddy tüm planları için Windows veya Linux seçenekleri sunar; FatCow Linux tabanlıdır.

Kontrol Paneli. GoDaddy cPanel kullanıyor, ancak normal cPanel kullanıcılarına tanıdık gelmeyecek bazı özelleştirme yaptı. FatCow vDeck kullanıyor. En son Sürüm 4 daha güçlü hale getirdi, ancak daha sonra ana bilgisayarları değiştirirseniz, cPanel’e sahip olmak sitenizi aktarmada bir sorun olabilir.

Yeşil. FatCow, gücünün% 100’üne ulaşmak için rüzgar enerjisi kullanır. Eğer gerçeğin reklamını yapmak istiyorsanız, FatCow web sitenize koymak için rozetler sağlar.

Ekstralar. Planları barındırmanın yanı sıra GoDaddy ayrıca ücret karşılığında SEO, çevrimiçi pazarlama ve tasarım hizmetleri sunmaktadır. Hem GoDaddy hem de FatCow’un bayi planları ve bağlı kuruluş programları vardır. FatCow, Bing / Yahoo’ya 100 dolar ve Google AdWords’e 100 dolar kredi sağlıyor.

GoDaddy ve FatCow ile İlgili Görüşler

GoDaddy, alan adı kaydı için endüstrinin go-sitesidir, ancak FatCow’un tüm planları için sınırsız bant genişliği, veritabanları ve e-posta özelliği ona avantaj sağlar ve FatCow küçük işletmelere odaklandığını belirtir. Bununla birlikte, GoDaddy daha iyi güvenlik özelliklerine sahiptir ve endüstri standardı cPanel’i kullanır.

GoDaddy ve FatCow'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Rekabetçi kalabilmek için sektörde özel fiyat promosyonları yaygındır. Burada fiyatlandırma, bu karşılaştırma sırasında sunulan şeydi. Promosyon fiyatlarının yalnızca ilk hizmet dönemi için iyi olduğunu ve yenileme fiyatlarının genellikle çok daha yüksek olduğunu unutmayın, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha iyi tasarruf anlamına gelir. Aslında, devam eden promosyonlardan bağımsız olarak daha uzun vadede kaydolmak genellikle bir fiyat indirimi ile sonuçlanır.

Paylaşılan Web Hosting

GoDaddy. GoDaddy, üçü Windows ve üçü Linux sunucuları için olmak üzere altı paylaşılan plan sunar. Ekonomi, bir siteye, sınırsız bant genişliğine ve 100 GB depolama alanına 3,99 $ karşılığında izin verir. Deluxe, ayda 4,99 $ ve Ultimate, ayda 7,99 $ sınırsız web sitesi, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı sunar. Tüm planlar, yıllık bir plan üzerinde ücretsiz bir alan adı kaydı yılı ile birlikte gelir. E-posta hesapları sırasıyla 100, 500 ve 1000 ile sınırlıdır. Ultimate planı bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ekler.

Şişman inek. FatCow basitçe daha iyi olduğu inancı üzerine çalışır. Yılda 49 $ karşılığında bir ortak plan sunuyorlar (yenileme fiyatlandırması yaklaşık üç kat daha fazla). Bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile birlikte gelir. Sınırsız bant genişliği, e-posta, MySQL veritabanları ve depolama alanı sunar.

Yönetilen WordPress barındırma GoDaddy dört plan sunuyor. Üst katman beş web sitesine izin verirken, iki alt katmandaki bir siteye izin verir. GoDaddy, ziyaretçi sayısını planınıza göre sınırlar ve SSD depolama alanı miktarı plana göre değişir. GoDaddy fiyatları aylık 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ ve 13,99 $ ‘dır.FatCow, hem sınırsız depolama hem de bant genişliği ile iki plan sunuyor. Başlangıç ​​ayda 3,75 $ ve Essentials ayda 6,95 $ – temel fark hız ve güvenlik özellikleri Essentials planı için daha iyi.

VPS ve Özel sunucu barındırma GoDaddy, beş Linux ve beş Windows için planla daha fazla VPS planı sunuyor – Windows planları aylık yaklaşık 10 $ daha fazla. GoDaddy planları sınırsız bant genişliği ve (katmana bağlı olarak) 40 GB ila 250 GB depolama alanı sunar. FatCow, benzer özellikler için GoDaddy fiyatlandırmasından biraz daha düşük fiyatlı üç plan sunuyor. Ancak FatCow’un planlarının bant genişliği ve depolaması sınırlı.

GoDaddy ayrıca Linux için beş, Windows için 5 özel plan sunuyor. GoDaddy’nin Windows planları, Linux planlarından yaklaşık 30 $ daha fazladır. GoDaddy’nin özel planlarının tümü sınırsız bant genişliğine sahiptir. FatCow’un üç özel teklifi vardır. FatCow’un planları GoDaddy’den biraz daha düşük fiyatlıdır, ancak daha az depolama alanı ve sınırlı bant genişliği vardır.

Kredi GoDaddy, bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı pazarlama kredileri sunar. FatCow, Bing / Yahoo için 100 $ ve Google AdWords için 100 $ kredi ile ücretsiz pazarlama sağlar. Hem alan adı satıyor hem de FatCow ve GoDaddy yeni hesaplar için bir yıllık ücretsiz kayıt sağlıyor.

Para iade garantisi: GoDaddy ve FatCow para iade garantileri sunar. GoDaddy, yıllık ve yukarıdaki şartlar için 30 günlük standart garanti sunmaktadır. Aylık planlar için GoDaddy’nin tam para iadesi 48 saatle sınırlıdır ve bundan sonra pro-derecelendirilir. FatCow, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir (kredi kartı ile satın alınırsa). GoDaddy veya FatCow’da ücretsiz alan adı kaydınız varsa, alan adı kayıt ücretini geri ödemeden alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Promosyon fiyatlandırmasında FatCow’un fiyatlandırmada bir avantajı vardır. Yenileme fiyatlandırmasında bile, FatCow’un planı GoDaddy’nin benzer planlarından daha azdır (ancak biraz). Bununla birlikte, sınırlı özelliklerin bir sakıncası yoksa, GoDaddy, FatCow’un tek planından daha düşük bir seviye seçeneği sunar. FatCow yalnızca Linux olduğu için Window’un kullanıcılarının GoDaddy’yi seçmesi gerekecek.

GoDaddy ve FatCow kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. GoDaddy ve FatCow farklı kontrol panelleri kullanır. GoDaddy cPanel kullanıyor ancak arayüzü biraz değiştiriyor. cPanel’in kullanıcı dostu arayüzü endüstri standardıdır ve web sitenizi yönetmek için gereken özelliklerin çoğuna sahiptir. Windows planları için GoDaddy Plesk kullanıyor. FatCow, simge tabanlı, ancak daha akıcı olan, daha az kullanılan vDeck’i sağlar. Ayrıca özelleştirilebilir.

Tek Tıkla Yükleyici. GoDaddy, cPanel aracılığıyla yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama yüklemesi sunar. FatCow, MOJO Marketplace aracılığıyla bazı uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesini sağlar. Her ikisinde de tek tıklamayla WordPress kurulumu var.

Web Sitesinde Gezinme. Hem GoDaddy’nin hem de FatCow’un siteleri, ihtiyaçlarınıza uygun planları seçmek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlar. GoDaddy, barındırmaya ek olarak daha fazla ürün sunar, bu nedenle gezinmek biraz daha kafa karıştırıcıdır ve sayfaları çok fazla kaydırma içerir. GoDaddy’nin ana sayfasında alan adı kaydı barındırmaktan çok daha fazladır. FatCow inek ile ilgili teması ile sevimli, ancak bilgi açıkça sunulur ve bulmak kolaydır.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Hem FatCow hem de GoDaddy’nin artıları var. FatCow, paylaşılan bir barındırma planı seçmeyi kolaylaştırır – yalnızca bir plan vardır. Ancak GoDaddy size daha düşük fiyatlı seçenekler sunar (daha az özellik olsa da). GoDaddy’nin kontrol paneli endüstri standardı cPanel’i temel alır. FatCow’un web sitesinde gezinmek daha kolaydır.

GoDaddy ve FatCow desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

GoDaddy, müşteri incelemelerine göre ortalamadan daha iyi düşünülmemelidir. FatCow, yüksek kalitede destek sözü verir ve sözlerinde başarısız olursa bir ay ücretsiz barındırma alacağınızı belirtir. Her ikisinin de samimi ve bilgili olduğu düşünülen destek personeli var.

Hem GoDaddy hem de FatCow’da telefon, e-posta ve 7/24 canlı sohbetin yanı sıra kapsamlı bilgi tabanları bulunur. GoDaddy, “GoDaddy Garage” daki blogunun yanı sıra bilgilendirici makaleler de sunmaktadır. FatCow, FatCow’da barındırılan web sitelerini türe göre listeleyen bir Topluluk Dizini’ne sahiptir. Hem GoDaddy hem de FatCow’un bir blogu var (FatCow’daki son giriş Ekim 2015’te olmasına rağmen).

Kullanıcı Desteği Görüşü

Her ikisi de birçok iletişim yöntemi sunar, bu nedenle yardım almak kolaydır. GoDaddy desteği, yorum yapan müşterilerin çoğunluğu tarafından ortalama olarak derecelendirilir. Ancak, her iki şirket de yeterli destek ve müşteri hizmeti sağlayacaktır..

GoDaddy and FatCow için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Asla bir ev sahibi seçerken tek belirleyici faktör olarak değerlendirmeleri kullanmayın. Bununla birlikte, müşteri incelemelerinde sürekli olarak bir şey ortaya çıkarsa, araştırılması gerekebilir. Yorum yazmak için zaman ayıranların genellikle tutkulu bir müşteri olduğunu unutmayın – bu nedenle çoğu yorum güçlü veya olumsuzdur..

GoDaddy and FatCow için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy.. GoDaddy’nin olumsuz yorumlarının çoğu, zayıf müşteri desteği, bazı planlara uygulanan katı kısıtlamalar ve kesinti ile ilgilidir..

Şişman inek. FatCow, paylaşılan planlarda aşırı kullanımın ele alınış şekli hakkında olumsuz eleştiriler aldı. Müşteriler, askıya alma işlemine neyin sebep olduğu konusunda daha fazla şeffaflık olması gerektiğini düşünüyor.

GoDaddy and FatCow için Olumlu Yorumlar

GoDaddy.. GoDaddy müşterilerinin alan adı kayıt hizmetleri ve barındırma fiyatlandırması hakkında olumlu yorumlar.

Şişman inek. FatCow, hizmetleri ve tek planlı barındırma kolaylığı için müşterilerden olumlu yorumlar alıyor.

Kullanıcı Yorumları

Yorumlar, GoDaddy’nin bir alan adı kayıt kuruluşu olmaya odaklandığını ve web sitesi barındırma işleminin bir sonraki fikir olduğunu gösteriyor. FatCow, olumsuz eleştirilerden adil bir şekilde pay alıyor, ancak çoğunluk daha olumlu görünüyor. Sadece incelemelere göre, her ikisi de web hosting ortalamasının biraz üzerinde düşünülebilir.

GoDaddy ve FatCow karşılaştırması

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Her iki hosting şirketi için artıları ve eksileri vardır.

GoDaddy üzerinde FatCow seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Bir plan seçmede sadelik
 • Planlarda daha sınırsız özellikler
 • Essentials WordPress planında SSD depolama
 • Daha düşük fiyatlar

FatCow üzerinden GoDaddy seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Barınmaya ek olarak birden fazla web ürünü satıyor
 • Tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri
 • Planlarda daha fazla seçenek için daha fazla katman
 • Endüstri standardı cPanel (değiştirilmiş olsa da)
 • EIG’nin sahibi değil (bazıları için bir faktör olabilir)

GoDaddy yeni başlayanlar için en uygun olabilir, çünkü alan adından SSL’ye, pazarlama ve SEO hizmetlerine ve çevrimiçi defter tutmaya kadar web ile ilgili her şey tek bir siteden elde edilebilir.

FatCow, bir veya iki planın sadeliğini sunar, bu da seçimi kolaylaştırır. Küçük işletmeler FatCow’un sınırsız bant genişliğini ve depolama alanını çekici bulacaktır.

Gelecekte ana bilgisayarları aktarabileceğinizi düşünüyorsanız, GoDaddy’nin cPanel özelliği FatCow’un vDeck’inden daha fazla şirkete bağlantı vermenizi kolaylaştıracaktır.

Windows sunucularına ihtiyacınız varsa, FatDow yalnızca Linux planları sunduğu için GoDaddy bu ikisi arasında tek seçiminizdir.

Tabii ki, bir web barındırma ararken araştırmak için diğer alternatifler vardır. InMotion Hosting, GoDaddy ve FatCow’un 30 günlük garantilerine kıyasla, sektördeki en iyi para iade garantilerinden birini sunuyor – 90 günlük para iade garantisi.

Premium özellikleri ve en hızlı yükleme ve yanıt sürelerini almak için bütçe barındırma hizmetinden sadece birkaç dolar daha fazla harcama yapmayı düşünmeyenler için SiteGround, göz atmaya değer bir barındırma şirketidir.

GoDaddy veya FatCow hakkında sorularınız mı var? Ne web hosting deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map