GoDaddy vs. DreamHost: Hangi Web Sunucusunu Seçmelisiniz?

Bu bire bir karşılaştırma böylece daha kolay karışıklık ve web ihtiyaçlarını karşılamak web hosting şirketi bulmak kesiliyor. 1990’ların sonlarından beri iş hayatında olan ikisine bakalım – GoDaddy ve DreamHost.


GoDaddy’nin yaklaşık 13 milyon müşterisi ve DreamHost’un 1,5 milyondan fazla sitesi var. Hem GoDaddy hem de DreamHost, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress, VPS ve özel sunucu planları sunar. GoDaddy tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri sunarken, DreamHost’un Linux tabanlı planları var.

GoDaddy, 2012 yılında Fortune 100 “Çalışılacak En İyi Şirket” seçildi, sayısız “en iyi” ödül kazandı ve tartışmalı reklam kampanyaları için ün kazandı. DreamHost, PCMag’in 2014 ve 2015 yıllarındaki “En İyi İşletme Sunucusu Ödülü” de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı

GoDaddy, 1997’de Jomax Technologies olarak başladı ve 1999’da Go Daddy olarak yeniden adlandırıldı. 2006’da iki isim birleştirildi ve marka GoDaddy oldu. Özel bir yatırım grubu GoDaddy’nin sahibidir. Ancak, kurucu Bob Parsons, en büyük bireysel hissedar olmaya devam ediyor. DreamHost, 1997’de dört üniversite öğrencisi tarafından başlatıldı ve merkezi Los Angeles, California’da olan özel mülkiyete ait.

GoDaddy ve DreamHost performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Bir web şirketi sağlamalıdır gereken en önemli şeylerden biri uptime. Sunucular devre dışı bırakıldığında siteniz görülemez ve görüntüleyenleri ve müşterileri kaybedersiniz. GoDaddy en az% 99,9 çalışma süresini garanti eder. Site bir ay içinde% 99,9’dan% 0,1 veya daha fazla düşerse, o ayın barındırma ücretinin% 5’ini alırsınız. DreamHost, sorun bildirildikten sonra, her bir kesinti saati için bir günlük barındırma iadeleri ile biraz daha iyi% 100 çalışma süresi garantisi sunar.

Verim. GoDaddy, Core i7 işlemcilerini ortak planlarında, Xeons’u VPS ve özel planlarında kullanıyor. DreamHost, AMD işlemcileri ve SSD depolamayı kullanır.

GoDaddy’de barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom ile test edilen sitelerin% 56’sından daha hızlı bir 2.91s yükleme süresi sağladı. Test edilen sitelerin% 70’inden daha hızlı olan 2.10’larda yüklenen karşılaştırılabilir bir DreamHost sitesi.

Güvenilirlik. GoDaddy’nin Phoenix, Arizona’da sahip olduğu bir veri merkezi vardır ve Mesa ve Scottsdale’de iki Arizona merkezi daha kiralar. GoDaddy’nin Chicago, Los Angeles ve Ashburn, Virginia’da başka veri merkezleri vardır. Uluslararası ihtiyaçlar Amsterdam’daki bir Avrupa merkezi ve Singapur’daki bir Asya merkezi ile karşılanmaktadır. Veri merkezleri yedek ve dizel yedekleriyle güçlendirilir ve soğutulur.

DreamHost’un Los Angeles ve Irvine, California, Portland, Oregon ve Ashburn, Virginia’da veri merkezleri vardır. Planlar California veri merkezlerini Portland Merkezi’nde birleştirmek. DreamHost’un veri merkezlerinde güç ve soğutma yedekliliği ve 7/24 güvenlik mevcuttur.

GoDaddy ve DreamHost Performansı Hakkında Görüşler

DreamHost, testlerde GoDaddy’den biraz daha iyi çalışma süresi garantisi ve daha hızlı yük ve tepki sürelerine sahiptir.

GoDaddy ve DreamHost'un Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: “Sınırsız” veya “ölçülmemiş” web hosting şirketleri ile popüler kelimelerdir. Ne yazık ki, bu ne düşündüğünüz anlamına gelmez – “tüm kullanabileceğiniz”. Bunun yerine, barındırma şirketinin “makul kullanımı” ne düşündüğünü ifade eder.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt şirketi olsa da, GoDaddy 60 milyondan fazla alanı yönetilen dünyanın en büyük kayıt şirketi. GoDaddy, dönem 12 ay veya daha uzun olduğunda ilk dönem için bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar. DreamHost ayrıca bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı da sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. GoDaddy, Web Sitesi Oluşturucusu ile aylık 1 ABD doları promosyon fiyatından başlayan sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. DreamHost’un planlarında entegre bir web sitesi üreticisi yok.

Veritabanları. Seçilen plana bağlı olarak, GoDaddy 10’dan sınırsız MySQL veritabanına sahiptir. DreamHost’un tüm planlarında sınırsız veritabanı var.

E-posta hesapları. GoDaddy, planınıza bağlı olarak 100 MB ila 1 GB depolama alanına sahip 100 ila 1.000 hesap sunar. DreamHost, tüm planlarında sınırsız e-posta hesabı ve e-posta iletimi sağlar.

WordPress Barındırma. Hem GoDaddy hem de DreamHost, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress’te sitenizdeki yedeklemeler ve güncellemeler sizin için yapılır, bu da önemli şeye odaklanmanıza olanak tanır – sitenizin içeriğini oluşturma.

GoDaddy.GoDaddy’nin dört WordPress planı vardır. Bir site, ayda 25.000 ziyaretçi ve 10 GB SSD depolama alanı ile sınırlı temel plan. Bir site, 100.000 ziyaretçi ve 15 GB depolama alanı içeren lüks plan. İki site, 400.000 ziyaretçi ve 30 GB SSD depolama alanı ile nihai plan. En fazla 5 site, 800.000 ziyaretçi ve 50 GB SSD depolama alanıyla geliştirici planı. Tümü yıllık dönem siparişi verirken ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. En iyi iki katman da bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ile gelir ve Ultimate planı ücretsiz SiteLock’u içerir.

DreamHost DreamHost, hız ve değer içeren bir yönetilen WordPress planı sunar. VPS’de barındırılıyor ve 30 GB SSD depolama alanı, ücretsiz SSL, önbellekleme, MySQL veritabanı için ayrı barındırma, sınırsız ziyaretçi ve eklentilerde sınırlama yok.

e-Ticaret Çözümü. GoDaddy ve DreamHost’un her ikisi de kontrol paneli aracılığıyla Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi ücretsiz alışveriş sepetleri sunmaktadır. DreamHost ayrıca ticari bir e-ticaret sitesi oluşturucu olan Café Commerce’i de desteklemektedir. WooCommerce gibi WordPress mağaza eklentileri, WordPress siteleri için her iki ana bilgisayardan da edinilebilir.

Yedekler. GoDaddy, paylaşılan planları ve WordPress, VPS ve özel planlarında ücretsiz günlük yedeklemeler ile aylık ücret karşılığında bir site yedekleme ve geri yükleme planına sahiptir. DreamHost politikası, site yedeklemelerinin sunucuda paylaşılan planlarında depolanmasını yasaklar – yedeklemeler, yapıldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede ana sunucudan kaldırılmalıdır. Web sitesi verileri ve veritabanları otomatik olarak yedeklenir, ancak yedeklemeler garanti edilmez.

Hosting Güvenliği. GoDaddy, DDoS tehditlerini tarar ve proaktif olarak davranır ve “CageFS” olarak adlandırdığı şeyi sağlar. CageFS, içeriğe erişimi sınırlamak için kullanıcı ayrıcalıkları ayarlamanıza olanak tanır. GoDaddy, e-posta filtrelemesi için SpamAssasin ve BoxTrapper sağlar. DreamHost, Spamhaus ile e-postası için anti-spam sağlar ve Arbor Networks’ün hizmetleri aracılığıyla DDoS koruması sağlar.

GoDaddy, planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve en üst katmanlar Özel SSL’yi ücretsiz alır. DreamHost, planlarında Let’s Encrypt ile SSL sunuyor.

GoDaddy tüm planları için Windows veya Linux seçenekleri sunar; DreamHost yalnızca Linux tabanlıdır.

Kontrol Paneli. GoDaddy cPanel kullanıyor, ancak normal cPanel kullanıcılarına tanıdık gelmeyecek bazı özelleştirme yaptı. DreamHost tescilli bir kontrol paneli kullanır. Zengin özelliklere sahiptir, ancak cPanel deneyimi olan herkes ilk başta kafa karıştırıcı bulabilir.

Yeşil. DreamHost Yenilenebilir Enerji Kredileri satın aldı ve ayak izinin karbon nötr olduğunu söylüyor.

Ekstralar. Hosting planlarının yanı sıra GoDaddy, ek ücret karşılığında SEO, çevrimiçi pazarlama ve tasarım hizmetleri de sunmaktadır. GoDaddy’nin de bayi planları var. Hem GoDaddy hem de DreamHost’un bağlı kuruluş programları vardır. DreamHost ayrıca Bing / Yahoo’ya 100 dolarlık reklam kredisi sağlıyor.

GoDaddy ve DreamHost ile İlgili Görüşler

GoDaddy, alan adı kaydı için endüstrinin go-site olabilir, ancak DreamHost’un tüm planları için sınırsız bant genişliği, veritabanları ve e-posta özelliği, orta ila büyük ölçekli işletmeler ve yüksek trafikli sitelere sahip kişiler için bir avantaj sağlar. DreamHost ayrıca GoDaddy’nin planlarına eşit veya daha iyi özelliklere sahip bir planla yönetilen WordPress’i basitleştirir. GoDaddy, DreamHost yalnızca Linux olduğundan Windows’a ihtiyaç duyanlar için bir avantaj sunuyor.

GoDaddy ve DreamHost'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Web hosting şirketleri için fiyatlandırma hareketli bir hedeftir. Rekabetin devam edebilmesi için yıl boyunca özel promosyonlar verilmektedir. Burada fiyatlandırma, bu karşılaştırma sırasında sunulan şeydi. Promosyon fiyatlarının yalnızca ilk hizmet dönemi için iyi olduğunu unutmayın, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf anlamına gelir. Genellikle, devam eden promosyonlardan bağımsız olarak daha uzun vadede kaydolmak, büyük olasılıkla bir fiyat indirimi olacağı anlamına gelir.

Paylaşılan Web Hosting.

GoDaddy. GoDaddy, hem Windows hem de Linux seçenekleri için üç paylaşılan plan sunuyor. Ekonomi, bir siteye, sınırsız bant genişliğine ve 100 GB depolama alanına 3,99 $ karşılığında izin verir. Deluxe, ayda 4,99 $ ve Ultimate, ayda 7,99 $ sınırsız web sitesi, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı sunar. Tüm planlar, yıllık bir plan üzerinde ücretsiz bir alan adı kaydı yılı ile birlikte gelir. E-posta hesapları sırasıyla 100, 500 ve 1000 ile sınırlıdır. Ultimate planı bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ekler.

DreamHost. DreamHost, paylaşılan bir planla bunu kolaylaştırır. Plan sınırsız her şeyle birlikte gelir – sınırsız depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız alan adı. Üç yıllık bir dönem için, fiyat ayda 7,99 $ ‘dır. Bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı ve ücretsiz SSL, planla birlikte gelir. Ek bir IP 5.95 $ ek ücret karşılığında kullanılabilir.

Yönetilen WordPress barındırma

GoDaddy. GoDaddy dört plan sunuyor. En düşük ikisi bir web sitesine izin verirken, en üstteki iki site iki siteye izin verir ve en üst katman 5’e izin verir. GoDaddy, planınıza göre aylık ziyaretçi sayısını sınırlar ve SSD depolama alanı miktarı plana göre değişir. GoDaddy fiyatları aylık 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ ve 13,99 $.

DreamHost. DreamHost’un ayda 19.95 $ ‘lık bir planı vardır, bu nedenle GoDaddy’nin en üst seviyesinden biraz daha yüksektir. Bununla birlikte, DreamHost’un WordPress planı özel bir IP ile birlikte gelir, bir SSD altyapısı kullanır, ayda sınırsız ziyaretçiye izin verir ve VPS sunucularında bulunur. Bir site ve bir MySQL veritabanı ile sınırlıdır.

VPS ve Özel sunucu barındırma. GoDaddy, beş Linux ve beş Windows için planla daha fazla VPS planı sunuyor – Windows planları aylık yaklaşık 10 $ daha fazla. GoDaddy planları sınırsız bant genişliği ve (katmana bağlı olarak) 40 GB ila 250 GB depolama alanı sunar. DreamHost, benzer özellikler için GoDaddy fiyatlandırmasına çok yakın fiyatlandırılmış dört plan sunuyor. Bununla birlikte, DreamHost’un planları sınırsız bant genişliği ve sınırsız SSD depolama alanı sunar.

DreamHost, ek aylık ücretler için özelleştirilebilen özel bir plan sunar. GoDaddy, Linux için beş ve Windows için 5 özel plan sunuyor. GoDaddy’nin Windows planları, Linux planlarından yaklaşık 30 $ daha fazladır. GoDaddy’nin planları ve DreamHost’un planı sınırsız bant genişliğine sahip.

Kredi. GoDaddy, bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı pazarlama kredileri sunar. DreamHost, Bing / Yahoo için 100 $ kredi ile ücretsiz pazarlama sunmaktadır. Hem alan adı satmak hem de DreamHost ve GoDaddy yeni kayıtlar için bir yıllık ücretsiz kayıt sağlar.

Para iade garantisi. GoDaddy ve DreamHost para iade garantileri sunar. GoDaddy, yıllık ve yukarıdaki şartlar için 30 günlük standart garanti sunmaktadır. Aylık planlar için GoDaddy’nin tam para iadesi 48 saatle sınırlıdır ve bundan sonra pro-derecelendirilir. DreamHost, endüstri lideri 97 günlük Garantiye sahiptir (kredi kartıyla satın alınmışsa paylaşılan planlarında). GoDaddy veya DreamHost’ta ücretsiz alan adı kaydınız varsa, alan adı kayıt ücretini geri ödemeden alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Paylaşımlı barındırma için DreamHost, sınırsız özellikleri ve sadece bir plana sahip olmanın basitliği ile avantajlıdır – ancak daha düşük fiyatlar için daha az özellik istiyorsanız, GoDaddy size bu seçeneği sunar. DreamHost küçük ve orta ölçekli işletmeler için en uygunudur.

GoDaddy ve DreamHost kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. GoDaddy ve DreamHost farklı kontrol panelleri kullanır. GoDaddy cPanel kullanıyor ancak arayüzü biraz değiştiriyor. cPanel’in kullanıcı dostu grafik arayüzü endüstri standardıdır ve web sitenizi kolayca tanımlanabilen simgelerle yönetmek için gereken özelliklerin çoğuna sahiptir. GoDaddy, Windows için endüstri standardı Plesk planlarını kullanır. DreamHost’un tescilli kontrol paneli, alıştıktan sonra kullanıcı dostu ve güçlüdür. Bununla birlikte, cPanel’den gelen biri için kafa karıştırıcı olabilir.

Tek Tıkla Yükleyici. GoDaddy, kontrol panelinden yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama yüklemesi sağlar. DreamHost, kontrol panelinden bazı uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesini sağlar. Her ikisinde de tek tıklamayla WordPress kurulumu var.

Web Sitesinde Gezinme. Hem GoDaddy’nin hem de DreamHost’un siteleri bulabilirseniz bol miktarda bilgi sağlar. GoDaddy, barındırmaya ek olarak daha fazla ürün sunar, bu nedenle gezinmek biraz daha kafa karıştırıcıdır ve sayfaları çok fazla kaydırma içerir. DreamHost, Google’a başvurmadan veya wiki’leri okumadan bazı bilgileri bulmayı zorlaştırır.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

DreamHost, paylaşılan bir barındırma planını seçmeyi olabildiğince kolaylaştırır – sadece bir plan vardır. Ancak GoDaddy size daha düşük fiyatlı (daha az özellikli olsa da) seçenekler sunar. GoDaddy’nin kontrol paneli endüstri standardı cPanel’i temel alır ve tek tıklamayla kurulum için daha fazla uygulama sunar.

GoDaddy ve DreamHost desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

GoDaddy, müşteri incelemelerine göre ortalamadan daha iyi düşünülmemelidir. DreamHost müşterileri, müşteri hizmetlerini yüksek oranda derecelendirir. Her ikisinin de samimi ve bilgili olduğu düşünülen destek personeli var.

GoDaddy’de telefon, e-posta ve 7/24 canlı sohbetin yanı sıra öğreticiler ve videolar içeren kapsamlı bir bilgi tabanı vardır. GoDaddy, “GoDaddy Garage” daki blogunun yanı sıra bilgilendirici makaleler de sunmaktadır. DreamHost’un sorularınızı e-postayla gönderebileceğiniz bir iletişim sayfası vardır. Onlardan satın aldıktan sonra DreamHost’tan daha fazla destek seçeneği var, ancak telefon bunlardan biri değil. DreamHost, gerektiğinde güncellenen ve bir bilgi tabanı gibi birçok bilgiye sahip benzersiz bir wiki’ye sahiptir. DreamHost’un bir forumu ve blogu var.

Kullanıcı Desteği Görüşü

GoDaddy, telefon da dahil olmak üzere daha fazla iletişim yöntemi sunar, bu nedenle yardım almak kolaydır. GoDaddy desteği, yorum yapan müşterilerin çoğunluğu tarafından ortalama olarak derecelendirilirken, DreamHost müşterileri ortalama destekten daha iyi konuşuyor. DreamHost için telefon veya canlı sohbet eksikliği (bir hesaba giriş yapmadıkça) GoDaddy’ye burada bir avantaj sağlıyor.

GoDaddy and DreamHost için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: İncelemeler, müşteri incelemelerinde sürekli olarak bir şey getirildiğinde bir ana bilgisayar seçiminde asla tek belirleyici faktör olmamasına rağmen, dikkate alınması gerekebilir.

Gözden geçirenler tutkulu müşteri, bu yüzden çoğu yorum güçlü negatif veya güçlü olumlu eğilimlere sahip.

GoDaddy and DreamHost için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy’nin olumsuz yorumlarının çoğu, kötü müşteri desteği, bazı planlara getirilen katı kısıtlamalar ve kesinti ile ilgilidir..

DreamHost. Yaygın bir şikayet telefon desteği ve sivilceli sohbet desteğinin olmamasıdır. Ayrıca, bu kadar güçlü bir çalışma süresi garantisine sahip bir şirket için şaşırtıcı sayıda kesinti şikayeti vardır.

GoDaddy and DreamHost için Olumlu Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy müşterilerinin alan adı kayıt hizmetleri ve fiyatlandırması hakkında olumlu yorumlar.

DreamHost. Müşteri desteği incelemelerinin çoğu olumludur. DreamHost, neredeyse “sınırsız her şey” için bu kadar düşük bir fiyata övgü alıyor.

Kullanıcı Yorumları

İncelemeler, GoDaddy’nin bir alan adı kayıt kuruluşu olmaya odaklandığını ve barındırma işleminin daha sonra düşünülmüş olduğunu göstermektedir. Genel olarak, DreamHost müşterilerinden daha olumlu yorumlar var.

GoDaddy ve DreamHost karşılaştırması

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting şirketlerinin her birinin artıları ve eksileri vardır.

GoDaddy üzerinden DreamHost seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Bir plan seçmede sadelik
 • Planlarda daha sınırsız özellikler
 • Daha uzun para iade garantisi
 • % 100 garantili çalışma süresi

DreamHost üzerinden GoDaddy seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Barınmaya ek olarak birden fazla web ürünü satıyor
 • Tüm planlar için Linux ve Windows seçenekleri
 • Planlarda daha fazla seçenek için daha fazla katman
 • Endüstri standardı cPanel (değiştirilmiş olsa da)
 • 7/24 ücretsiz telefon ve sohbet

GoDaddy yeni başlayanlar için en uygun olabilir, çünkü alan adından SSL, pazarlama ve SEO hizmetlerine ve çevrimiçi defter tutmaya kadar web ile ilgili her şey tek bir siteden edinilebilir.

DreamHost, paylaşılan barındırma seçeneklerinde dolaşmadan sadece “sınırsız her şey” sitesi isteyenler için caziptir. Web sitesi oluşturucu ve telefon desteği olmadığı için yeni başlayanlar için uygun olmayabilir. Küçük işletmeler sınırsız bant genişliği ve depolama alanını çekici bulacaktır. VPS veya özel sunucular gerektiren şirketler DreamHost’u da çekici bir seçenek olarak bulacak.

Bir web barındırma için alışveriş yaparken araştırmak için bir alternatif InMotion Hosting olduğunu. InMotion’ın para iade garantisi DreamHost’tan daha düşük olsa da, GoDaddy’nin 30 günlük garantisine kıyasla, sektördeki en iyilerden birini sunuyor – 90 günlük para iade garantisi. Premium özellikler, hızlı yükleme ve yanıt süreleri almak için bütçe barındırma hizmetinden biraz daha fazla harcama yapmayı düşünmeyenler için SiteGround, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir barındırma şirketidir.

GoDaddy veya DreamHost hakkında sorularınız mı var? Ne web hosting deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map