GoDaddy vs. Arvixe: Hangi Web Host’u Seçmelisiniz?

Bir web sitesi başlatmaya karar verdiyseniz, tüm farklı web hosting şirketleri ve orada olan tüm planlar üzerinde biraz daha karışık olabilir. GoDaddy ve Arvixe arasındaki bu bire bir karşılaştırma, dağınıklığı sıralamanıza ve sizin için doğru olan bir web barındırma şirketi bulmanıza yardımcı olmak için burada.


GoDaddy, yaklaşık 13 milyon müşterisi olan büyük bir şirkettir. Arvixe diğer bazı hosting şirketleri kadar iyi bilinmeyebilir, ancak hızla büyüyor – boyut ve itibar. Hem GoDaddy hem de Arvixe, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress, VPS ve özel sunucu planları sunar. Hem GoDaddy hem de Arvixe planları için Linux ve Windows seçenekleri sunar.

GoDaddy, 2012 yılında Fortune 100 “Çalışılacak En İyi Şirket” olarak da dahil olmak üzere çok sayıda “en iyi” ödül kazanmıştır. GoDaddy, tartışmalı reklam kampanyaları için de tanınmıştır. Arvixe, 2015 yılında PCMag’in “Editörün Seçimi” dahil olmak üzere birçok ödül kazandı ve Inc. 500’ün “Amerika’daki en hızlı büyüyen şirketlerinden” biri.

GoDaddy 1997’de Jomax Technologies olarak başladı ve 1999’da Go Daddy olarak yeniden markalaştı. 2006 yılında marka GoDaddy olarak değişti (iki isim katıldı). Özel bir yatırım grubu GoDaddy’nin sahibidir, ancak kurucu Bob Parsons en büyük bireysel hissedar olmaya devam etmektedir. Arvixe, 2014 yılında Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı. EIG birçok web barındırma şirketine sahiptir ve EIG siteleri bazı benzerliklere sahip olsa da, kendi isimleri altında faaliyet göstermektedir..

GoDaddy ve Arvixe performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Sunucular hazır olmadığında görüntüleyenleri ve müşterileri kaybedersiniz. Çalışma süresi garantileri, sitenizin her zaman hazır olacağı anlamına gelmez, ancak web barındırma hizmetinin çalışma süresine verdiği önemin bir göstergesidir. GoDaddy en az% 99,9 çalışma süresini garanti eder. Site bir ay içinde% 99,9’dan% 0,1 veya daha fazla düşerse, o ayın barındırma ücretinin% 5’ini alırsınız. Arvixe aynı% 99,9 garantiye sahiptir ve bu yüzdenin altına düşerse ücretsiz bir aylık geri ödeme.

Verim. GoDaddy, Core i7 işlemcilerini ortak planlarında, Xeons’u VPS ve özel planlarında kullanıyor. Arvixe en yeni Xeon’ları kullanır ve müşteri verilerini 15 bin baskın on sürücüde depolar. Arvixe’nin veritabanları ve e-posta sunucuları SSD depolama alanında.

Bir GoDaddy sitesinde yapılan bir test, Pingdom ile test edilen sitelerin% 56’sından daha hızlı bir 2.91s yükleme süresi verdi. Karşılaştırılabilir bir Arvixe tesisinin yükleme süresi% 1.05s, test edilen sitelerin% 89’undan daha hızlıydı.

Güvenilirlik. GoDaddy’nin Phoenix, Arizona’da sahip olduğu bir veri merkezi vardır ve Mesa ve Scottsdale’de iki Arizona merkezi daha kiralar. GoDaddy’nin Chicago, Los Angeles ve Ashburn, Virginia’da başka veri merkezleri vardır. Uluslararası ihtiyaçlar Amsterdam’daki bir Avrupa merkezi ve Singapur’daki bir Asya merkezi ile karşılanmaktadır. Veri merkezleri yedek ve dizel yedekleriyle güçlendirilir ve soğutulur.

Arvixe, Dallas, Teksas, Amsterdam ve Hong Kong’daki veri merkezleri ile küresel talepleri karşılar. Veri merkezleri tamamen yedeklidir ve güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir.

GoDaddy ve Arvixe Performansına İlişkin Görüş

Arvixe daha iyi bir çalışma süresi garantisine ve testlerde çok daha hızlı yük ve tepki sürelerine sahiptir.

GoDaddy ve Arvixe'nin Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: “Sınırsız” ve “ölçülmemiş” web hosting şirketleri tarafından sıklıkla kullanılan pazarlama terimleridir. İnanabileceğinizin aksine, “kullanabileceğiniz her şey” anlamına gelmez. Bunun yerine, barındırma şirketinin “makul kullanımı” ne düşündüğünü ifade eder.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt şirketi olsa da, GoDaddy 60 milyondan fazla alanı yönetilen dünyanın en büyük kayıt şirketi. GoDaddy, dönem 12 ay veya daha uzun olduğunda ilk dönem için bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar. Arvixe, onlarla birlikte bir planınız olduğu sürece ücretsiz bir alan adı sunar ve zaten bir alan adınız varsa ücretsiz bir aktarım sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. GoDaddy, Web Sitesi Oluşturucusu ile aylık 1 ABD doları promosyon fiyatından başlayan sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Arvixe, WSYWIG editörü ve 600’den fazla web şablonu içeren RvSiteBuilder sağlar.

Veritabanları. Seçilen plana bağlı olarak, GoDaddy 10’dan sınırsız MySQL veritabanına sahiptir. Arvixe sınırsız MySQL ve PostgreSQL veritabanları sunar.

E-posta hesapları. GoDaddy, planınıza bağlı olarak 100 MB ila 1 GB depolama alanına sahip 100 ila 1.000 hesap sunar. Arvixe, tüm planlarında sınırsız e-posta hesabı ve e-posta iletimi sağlar.

WordPress Barındırma. Hem GoDaddy hem de Arvixe, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen bir WordPress planı, barındırma şirketinin sitenizde yedeklemeler ve güncellemeler yapmasını sağlayarak, önemli şeye, sitenizin içeriğine odaklanmanıza olanak tanır.

GoDaddyGoDaddy’nin dört WordPress planı vardır. Bir site, ayda 25.000 ziyaretçi ve 10 GB SSD depolama alanı ile sınırlı Basic; Deluxe, bir site, 100.000 ziyaretçi ve 15 GB depolama alanı ile; İki site, 400.000 ziyaretçi ve 30 GB SSD depolama alanı ile Ultimate; ve Geliştirici, 5 adede kadar site, 800.000 ziyaretçi ve 50 GB SSD depolama alanına sahip. Tümü yıllık dönem siparişi verirken ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir. Ultimate planı ücretsiz SiteLock içerir.

ArvixeArvixe iki paylaşılan WordPress planı sunar – Personal Class ve Personal Class Pro. Siteniz büyürse, barındırma ihtiyaçları ihtiyaçlarınıza göre paylaşılan, VPS, Dedicated ve Cloud sunucuları üzerinde ölçeklenir. Sınırsız alan ve bant genişliği ve WordPress hostingleri için 7/24 sohbet ve telefon desteği var.

e-Ticaret Çözümü. GoDaddy ve Arvixe, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi ücretsiz alışveriş sepetlerini kontrol panelinden sunuyor. Arvixe, birçoğu 7/24 destek ve otomatik kurulum ile birçok ücretsiz ve ticari e-ticaret seçeneğini destekler.

Yedekler. GoDaddy, paylaşılan planları ve WordPress, VPS ve özel planlarında ücretsiz günlük yedeklemeler ile aylık ücret karşılığında bir site yedekleme ve geri yükleme planına sahiptir. Arvixe, sunucularının günlük anlık görüntü yedeklerini alır. Arvixe, müşterilerin kendi yedeklerini almalarını ve bunları tesis dışında depolamalarını önerir (herhangi bir plandan bağımsız olarak iyi bir tavsiye).

Hosting Güvenliği. GoDaddy, DDoS tehditlerini tarar ve proaktif olarak davranır ve “CageFS” olarak adlandırdığı şeyi sağlar. CageFS, içeriğe erişimi sınırlamak için kullanıcı ayrıcalıkları ayarlamanıza olanak tanır. GoDaddy, e-posta filtrelemesi için SpamAssasin ve BoxTrapper sağlar. Arvixe, kaba kuvvet korumasına sahip olmanın yanı sıra DDoS tehditlerini tarar ve proaktif olarak hareket eder. Arvixe SpamAssassin ve Spamhaus filtreleme sağlar.

GoDaddy, planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve en üst katmanlar Özel SSL’yi ücretsiz alır. Arvixe, Linux paylaşılan planları için paylaşılan SSL sağlardı, ancak 2015’in sonlarından itibaren, paylaşılan SSL’ler artık Linux veya Windows PersonalClass paylaşılan planları için kullanılamıyor. Özel SSL’ler satın alınabilir. Arvixe BusinessClass planları, Arvixe ile bir planınız olduğu sürece ücretsiz SSL’ye sahiptir.

GoDaddy ve Arvixe, Windows veya Linux sunucuları sunar.

Kontrol Paneli. Arvixe, endüstri standardı cPanel’i kullanır. GoDaddy cPanel kullanıyor, ancak normal cPanel kullanıcılarına tanıdık gelmeyecek bazı özelleştirme yaptı.

Ekstralar. Hosting planlarının yanı sıra GoDaddy, ek ücret karşılığında SEO, çevrimiçi pazarlama ve tasarım hizmetleri de sunmaktadır. Hem GoDaddy hem de Arvixe’nin bayi planları ve bağlı kuruluş programları vardır. Arvixe, Bing / Yahoo’ya 100 dolar ve Google AdWords’te 100 dolar reklam kredisi sağlıyor.

GoDaddy ve Arvixe ile İlgili Görüşler

İki hosting şirketinin ortak birçok yanı var – her ikisi de cPanel kullanıyor, hem Linux hem de Windows sunucuları var ve her ikisinin de iyi güvenlik seçenekleri var. GoDaddy, alan adı kaydında endüstrinin lideri olarak kabul edilir, ancak Arvixe’nin planları için sınırsız bant genişliği, veritabanları ve e-posta özelliği ona avantaj sağlar.

GoDaddy ve Arvixe web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Web hosting şirketleri için fiyatlandırma hareketli bir hedeftir. Rekabetin devam edebilmesi için yıl boyunca özel promosyonlar verilmektedir. Burada fiyatlandırma, bu karşılaştırma sırasında sunulan şeydi. Promosyon fiyatlarının genellikle yalnızca ilk hizmet dönemi için iyi olduğunu unutmayın, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf anlamına gelir. Genellikle, devam eden promosyonlardan bağımsız olarak daha uzun vadede kaydolmak, büyük olasılıkla bir fiyat indirimi olacağı anlamına gelir.

GoDaddy. GoDaddy, üç Linux paylaşılan planı ve üç Windows paylaşılan planı sunar – iki seçenek benzer özelliklere sahiptir. Ekonomi, bir siteye, sınırsız bant genişliğine ve 100 GB depolama alanına 3,99 $ karşılığında izin verir. Deluxe, ayda 4,99 $ ve Ultimate, ayda 7,99 $ sınırsız web sitesi, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı sunar. Tüm planlar, yıllık bir plan üzerinde ücretsiz bir alan adı kaydı yılı ile birlikte gelir. E-posta hesapları sırasıyla 100, 500 ve 1000 ile sınırlıdır. Ultimate planı bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası ekler.

Arvixe. Arvixe, ikisi PersonalClass’ta ve ikisi BusinessClass’ta olmak üzere dört ortak plan sunuyor. Ödeme sırasında ABD, Avrupa veya Asya veri merkezlerini seçme seçeneğiniz vardır. Hem Kişisel hem de İş; sınırsız alan, bant genişliği, e-posta ve veritabanları sunar. PersonalClass (ayda 4 $) ve BusinessClass (ayda 22 $) Pro sürümlerinden, PersonalClassPro (ayda 7 $) ve BusinessClassPro’dan (ayda 35 $) farklıdır; altı izin. PersonalClass ve BusinessClass arasındaki fark, BusinessClass’ın sunucuda daha az kullanıcıya sahip olmasıdır – temel olarak VPS özellikleri ile barındırma paylaşılır. ASP seçeneği, her bir plan ve katman için birkaç dolar daha çalışır. Arvixe paylaşılan planları sınırsız MySQL ve PostgreSQL veritabanı sağlar. Ayrıca, BusinessClass planları, sitenin Arvixe ile barındırıldığı sürece ücretsiz bir SSL sertifikasına sahiptir..

Her ikisi de yönetilen WordPress hosting sunuyor. GoDaddy dört plan sunuyor. Siteler en düşük katmandaki 1 web sitesinden en yüksek düzeydeki 5 web sitesine kadar izin verdi. GoDaddy, ziyaretçi sayısını planınıza göre sınırlar ve SSD depolama alanı miktarı plana göre değişir. GoDaddy fiyatları aylık 3,99 $, 4,49 $, 7,99 $ ve 13,99 $ ‘dır. Arvixe, aylık 4 $ karşılığında bir PersonalClass WordPress planı ve aylık 7 $ için bir PersonalClassPro planı sunar. İki planla birlikte sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı ve sınırsız sayıda veritabanı gelir. PersonalClassPro planı sınırsız sayıda web sitesine izin verir. Arvixe WordPress planları kolayca ölçeklendirilir, ancak VSP veya özel sunucularda WordPress için fiyat yükselir.

GoDaddy, beş Linux ve beş Windows için planla daha fazla VPS planı sunuyor – Windows planları aylık yaklaşık 10 $ daha fazla. GoDaddy planları sınırsız bant genişliği ve (katmana bağlı olarak) 40 GB ila 250 GB depolama alanı sunar. Arvixe, Linux ve ASP’de (Windows) her biri için iki plan sunar. Arvixe yaklaşık 30 $ veya daha yüksek fiyatlı. Bununla birlikte, GoDaddy site sayısını 3 ile sınırlar. Arvixe sınırsız bant genişliğine ve sınırsız sayıda siteye izin verilir – ayrıca planınız olduğu sürece ücretsiz bir SSL sertifikası. GoDaddy, Linux için 5 ve Windows için 5 özel plan sunuyor. GoDaddy’nin Windows planları, Linux planlarından yaklaşık 30 $ daha fazladır. GoDaddy’nin planları sınırsız bant genişliğine sahiptir. Arvixe’nin altı tek işlemci planı vardır ve karşılaştırılabilir özellikli planlar GoDaddy’lerden biraz daha yüksektir. Arvixe ayrıca, ayda 350 doların üzerinde bir fiyata da olsa, iki etkileyici çok işlemcili özel plan sunuyor..

GoDaddy, bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı pazarlama kredileri sunar. Arvixe, Bing / Yahoo için 100 $ ve Google AdWords için 100 $ kredi ile ücretsiz pazarlama sağlar. Her ikisi de alan adı satıyor. GoDaddy yeni kayıtlar için bir yıllık ücretsiz kayıt sağlarken, Arvixe planınızı koruduğunuz sürece ücretsiz alan adı kaydı sağlar.

GoDaddy ve Arvixe para iade garantileri sunar. GoDaddy, yıllık ve yukarıdaki şartlar için 30 günlük standart garanti sunmaktadır. Aylık planlar için GoDaddy’nin tam para iadesi 48 saatle sınırlıdır ve bundan sonra pro-derecelendirilir. Arvixe, 60 günlük daha uzun bir garanti sunuyor. Arvixe veya GoDaddy’de ücretsiz alan adı kaydınız varsa, alan adı kayıt ücretini geri ödemeden alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Paylaşımlı barındırma için Arvixe, GoDaddy’ye benzer veya daha düşük fiyatla “sınırsız” özellikleriyle avantajlı. Arvixe, “sınırsız” özellikleriyle de VPS’de öne çıkıyor. GoDaddy’nin özel planları daha düşük fiyatlıdır, ancak ciddi bir sunucuya (önemli ölçüde daha yüksek bir fiyata) ihtiyacınız varsa, Arvixe yine bu ikisi arasından seçim yapar.

GoDaddy ve Arvixe nasıl kullanılır

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. Hem GoDaddy hem de Arvixe cPanel kullanır, ancak GoDaddy arayüzü biraz değiştirir. cPanel’in kullanıcı dostu grafik arayüzü endüstri standardıdır ve web sitenizi kolayca tanımlanabilen simgelerle yönetmek için gereken özelliklerin çoğuna sahiptir. GoDaddy, Windows planları ile endüstri standardı Plex’i sağlar, Arvixe WebSitePanel’i kullanır.

Tek Tıkla Yükleyici. GoDaddy, kontrol panelinden yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama yüklemesi sağlar. Arvixe, Softaculous aracılığıyla yüzlerce uygulamaya tek tıkla uygulama kurulumu sağlar. Her ikisinde de tek tıklamayla WordPress kurulumu var.

Web Sitesinde Gezinme. Hem GoDaddy’lerin hem de Arvixe’nin siteleri ihtiyacınız olan bilgileri sağlar. GoDaddy, barındırmaya ek olarak daha fazla ürün sunar, bu nedenle gezinmek biraz daha kafa karıştırıcıdır ve sayfaları çok fazla kaydırma içerir. Arvixe’nin düzenli ve doğru noktası var. Arvixe’deki okunması kolay karşılaştırma çizelgeleri, katmanlardaki farklılıkları açıkça gösterir.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Bu, hem cPanel kullandıkları hem de birçok uygulamaya tek tıklamayla yükleme sağladığı için bir kravat olarak düşünülebilir. Arvixe, web sitesinde gezinmesi daha kolay olduğu için hafif bir baş sallayabilir.

GoDaddy ve Arvixe desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

GoDaddy, müşteri incelemelerine göre ortalamadan daha iyi düşünülmemelidir. Arvixe de aynı durumda. EIG satın alımından bu yana, Arvixe için müşteri hizmetleri puanları düştü. PCMag, Arvixe’yi 2015 yılında Editörün Seçimi olarak adlandırmıştı, ancak 2016’nın başlarında, zayıf müşteri desteği ve uzun bekleme süreleri nedeniyle derecelendirmelerini düşürdü.

GoDaddy ve Arvixe’nin 7/24 e-posta ve canlı sohbetleri var. GoDaddy’nin telefonu 7/24, Arvixe’nin telefon desteği çalışma saatleri ile sınırlıdır. Her ikisinde de öğreticiler içeren geniş bir bilgi tabanı vardır. GoDaddy, “GoDaddy Garage” daki blogunun yanı sıra bilgilendirici makaleler de sunmaktadır. Arvixe’nin aktif bir blogu var.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Arvixe, GoDaddy’lerin ortalama veya biraz üzerinde olduğu düşünülürse burada müşteri hizmetleri için bir avantaj yakalamış olabilir. Ancak, son zamanlarda Arvixe’nin çalışma süresi ve müşteri hizmetleri gecikti ve müşteri bekleme süreleri çok uzun.

GoDaddy and Arvixe için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Yorumlar genellikle satın alınır – ya doğrudan ya da barındırma kredisi için teşvik olarak. Meşru incelemeler bile genellikle tutkulu müşteriden gelir, bu nedenle çoğu incelemenin güçlü negatif veya güçlü pozitif eğilimleri vardır. Bununla birlikte, sürekli olarak olumlu ya da olumsuz bir şey ortaya çıkarsa,.

GoDaddy and Arvixe için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy’nin olumsuz yorumlarının çoğu, zayıf müşteri desteği, bazı planlara uygulanan sıkı kısıtlamalar ve sinir bozucu kesinti ile ilgilidir..

Arvixe. Arvixe ile ilgili en son olumsuz yorumlar zayıf müşteri hizmetleri ve uzun bekleme süreleri ile ilgileniyor.

GoDaddy and Arvixe için Olumlu Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy müşterilerinin alan adı kayıt hizmetleri ve fiyatlandırması hakkında olumlu yorumlar.

Arvixe. Arvixe, müşterileri tarafından böyle bir bütçe fiyatında birçok özelliğe sahip olduğu için yüksek puan almıştır. Windows müşterileri uygun fiyata hosting bulmaktan memnuniyet duyuyorlar.

Kullanıcı Yorumları

İncelemeler, GoDaddy’nin bir alan adı kayıt kuruluşu olmaya odaklandığını ve barındırma işleminin daha sonra düşünülmüş olduğunu göstermektedir. Arvixe şu anda müşteri hizmetleri hakkında bazı olumsuz şikayetler alsa da, genellikle müşterileri tarafından büyük ölçüde kabul edilmektedir..

GoDaddy ve Arvixe karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting şirketlerinin her ikisinde de olumlu ve olumsuz özellikler var..

GoDaddy üzerinde Arvixe seçmek için haklı nedenleriniz:

  • Bir plan barındırıldığı sürece ücretsiz alan adı
  • Planlarda daha sınırsız özellikler
  • Daha uzun para iade garantisi

GoDaddy seçmek için haklı nedenleriniz:

  • Barınmaya ek olarak birden fazla web ürünü satıyor
  • Planlarda daha fazla seçenek için daha fazla katman
  • Ücretsiz telefon 7/24

GoDaddy yeni başlayanlar için en uygun olabilir, çünkü alan adından SSL’ye, pazarlama ve SEO hizmetlerine ve çevrimiçi defter tutmaya kadar web ile ilgili her şey tek bir siteden edinilebilir. Arvixe, bütçe fiyatlarında “sınırsız her şeyi” isteyenler için cazip bir seçenektir. Küçük işletmeler sınırsız bant genişliği ve depolama alanını çekici bulacaktır. VPS veya özel sunucular gerektiren işletmeler de GoDaddy’yi cazip bir seçenek olarak görecek – ancak ciddi bilgi işlemlere ihtiyaç duyanlar Arvixe’nin çift işlemcili özel planlarına bakmak isteyebilir.

Bir web barındırma ararken kontrol etmek için birçok seçenek vardır. Radarınızda olması gereken, mükemmel yönetilen WordPress planları nedeniyle InMotion Hosting. Sektördeki en iyi para iade garantilerinden birini sunar – 30 günlük GoDaddy garantisine kıyasla 90 günlük para iade garantisi ve Arvixe’den 60 günlük garanti. Premium özellikler, hızlı yükleme ve yanıt süreleri almak için bütçe barındırma fiyatlarından küçük bir adım atmayı düşünmüyorsanız, SiteGround düşünmeniz gereken bir barındırma şirketidir.

GoDaddy veya Arvixe hakkında sorularınız mı var? Ne web hosting deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me