GoDaddy vs. A2 Hosting: Hangi Web Host’u Seçmelisiniz?

Bir web sitesi oluşturma, sadece doğru bakmak ve izleyicilerin orada büyük bir deneyim olmasını sağlamak tüm heyecan içinde, web hosting genellikle unutulur. Ancak 7/24 mevcut değilse muhteşem bir web sitesinin kullanımı nedir??


Doğru web sağlayıcı barındırma seçimi sonradan düşünmemelisiniz, ve biz de bu noktada geliyor. İşte en iyi iki barındırma hizmetleri arasında bir karşılaştırma: GoDaddy ve A2 Hosting Size karar vermek için yeterli bilgi sağlamak için araştırma yaptık her iki hizmet de sizin için doğru olanıdır.

Hem GoDaddy hem de A2 Hosting, biraz farklı alanlarda faaliyet gösteren saygın şirketlerdir. A2 Hosting 2005 yılından beri faaliyet göstermektedir ve GoDaddy 1997 yılında kurulmuştur..

Boyut olarak, GoDaddy A2 Hosting’den yaklaşık on kat daha büyüktür ve A2’nin 63.000’in biraz üzerinde 730.000 web sitesine ev sahipliği yapar. A2 Hosting’in odağı web barındırma üzerindeyken, GoDaddy en iyi etki alanı kaydı olarak bilinir ve ayrıca e-posta ve pazarlama ve web güvenliği ile ayrı ayrı ilgilenir. GoDaddy ayrıca özellikle geliştiriciler için bir Pro programı sunuyor.

GoDaddy ve A2 Hosting'in performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Çalışma süresi ve güvenilirlik web siteleri her zaman mevcut değilse kullanıcılardan ısıtmalı yorumlar çekmek barındırma iki yönü vardır. GoDaddy ve A2 Hosting, endüstri standardı% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar; her iki servis sağlayıcı da bu işareti vurmuş ve A2, GoDaddy’nin% 99.94 çalışma süresi ile aynı dönemde% 100 çalışma süresi ile hafif bir kenara sahip..

Verim. GoDaddy, üçüncü taraf uzmanlar tarafından yapılan ölçüm testlerindeki hız açısından yüksek bir sıraya sahiptir. Bununla birlikte, kullanıcılardan gelen yorumlar, çok düşük hızların hikayeleri ve web sitelerinin ne kadar hızlı yüklendiğinden memnun olan kişilerle karıştırılır. GoDaddy, Solid State Drive sunucularını kullanır ancak barındırma planlarının her biri için SSD depolama alanı miktarını sınırlar.

A2 Hosting planlarının üçü de, rakiplerinin normal sunucularından 20 kat daha hızlı performans gösterdiğini iddia ettikleri Solid State Drive Speed ​​Boost sunucuları tarafından desteklenmektedir. Ve bu hızlı hizmeti yalnızca belirli web sitesi özelliklerinde sunan rakiplerin aksine, A2’ler tüm dosyaları, işletim sistemini ve veritabanlarını kapsar.

Buna ek olarak, A2 Hosting, herkesin görmesi için web’de görüntülenen çalışma sürelerini ve hızlarını izlemek için bir üçüncü taraf şirketle sözleşme yapar.

Güvenilirlik. Web barındırma hizmetinin güvenilirliğinin bir yönü birden fazla veri merkezidir, böylece şirketler bir kerede arıza durumunda web sitenizi aralarında değiştirebilirler. Farklı ülkelerdeki merkezler bir bonus! GoDaddy’nin veri merkezleri ABD (7 merkez), Amsterdam ve Singapur’dadır.

A2 Hosting’in veri merkezleri de dünya çapında olup, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Almanya’da Washington, DC ve California’da sunucular bulunmaktadır. Her iki şirket de güvenilirliği yüksek tutmak için yedek güç ve soğutma ve yerinde izleme kullanır.

GoDaddy ve A2 Hosting Performansına İlişkin Görüş

A2 Hosting ve GoDaddy, işlem hızı ve güvenilirliğinde hemen hemen aynıdır, bu nedenle A2 Hosting’i, web hostinginin tüm yönleri için SSD sunucularını kullanmak için burada lider yapıyoruz.

GoDaddy ve A2 Hosting Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Bir web barındırma hizmeti sunduğu özellikler genellikle karar bir anlaşma kırıcı olabilir. Bunun gibi bir özellik değil, ilgi çekici olan A2 Hosting’in çevre dostu olma taahhüdü olmasıdır. 2007’den bu yana, A2 karbon-nötr, personelini uzaktan çalışmaya, eski sunucuları geri dönüştürmeye, ağaç dikmeye ve çöpleri azaltmaya teşvik ediyor.

Alan Adı Tescili. Alan adı kaydı, GoDaddy’yi düşündüğünüzde akla ilk gelen şeydir, bu nedenle web barındırma planınızla birlikte web sitenizin alan adını satın alabilmeniz şaşırtıcı değildir..

GoDaddy, ilk sözleşmenin süresi için herhangi bir yıllık (veya daha uzun) planla birlikte bir ücretsiz alan adı sağlar. A2 Hosting ile alan adınızı doğrudan onlardan satın alabilirsiniz. Her iki servis sağlayıcı da mevcut bir alan adında aktarmanıza izin verir.

Web Sitesi Oluşturucu. Hem GoDaddy hem de A2 Hosting, web sitenizi oluşturmanız için bir web sitesi oluşturucu sağlar. GoDaddy’nin (uygun bir şekilde adlandırılmış) Web Sitesi Oluşturucusu’nun aylık ücreti eklenirken, A2 Hosting’in RVSiteBuilder tüm barındırma planlarında ücretsizdir. Web Sitesi Oluşturucu oldukça popülerdir ve çekici bir web sitesi oluşturmak için bazı üst düzey özelliklere sahiptir.

Veritabanları. Hem GoDaddy hem de A2 Hosting, tüm planlarıyla birlikte SQL Veritabanları sunar. GoDaddy, her planda kaç tane veri tabanına izin verdiğinizi sınırlarken A2 Hosting en düşük planı için veri tabanlarını sınırlar.

WordPress Barındırma. A2 Hosting ve GoDaddy mükemmel WordPress yönetimli hostinge sahiptir.

2014’ün sonlarında A2 Hosting, mümkün olan en hızlı (6x) sayfa yüklenmesini sağlamak için WordPress siteleri için otomatik yapılandırma sağlayan bir WordPress eklentisi olan A2 Optimize Edildi. Bu hız ile birlikte WordPress siteleri için daha iyi güvenlik geliyor.

A2’nin WordPress barındırma özelliği, birden fazla WordPress sitesini tek bir gösterge tablosundan ve toplu spam yorum kaldırmadan tamamen yönetme özelliğini içerir. Yönetilen WordPress barındırma planları, normal barındırma planlarıyla aynı fiyattadır.

GoDaddy, WordPress sitenizi GoDaddy ortamında oluşturmanıza veya mevcut WordPress sitenizi getirmenize olanak tanır. Yönetilen WordPress barındırma, WordPress sitelerinizin ücretsiz günlük yedeklemelerini (1 tıklamayla geri yükleme ile) ve etkileşimli izlenecek yol ve eğitim videolarını sunar.

GoDaddy ile 4 WordPress planı var. Bir WordPress web sitesine sahip Temel plan aylık 3.99 $ ‘dan başlar ve en üst düzey plan olan Geliştirici, aylık 13.99 $ karşılığında 5 web sitesini ve 800.000 ziyaretçiyi yönetir. İlk iki plan bir SSL sertifikası (70 $ değerinde) içerir. Düzenli barındırma planlarında olduğu gibi, on iki ay veya daha uzun süreli sözleşmelerle ücretsiz bir alan adı sağlanır.

e-Ticaret Çözümü. A2 Hosting ve GoDaddy yaklaşımı e-Ticaret farklı.

GoDaddy, bir web sitesini, barındırma hizmetini ve QuickCart’ı (kendi özel alışveriş sepeti) aylık bir ücret karşılığında bir araya getirir. Sınırsız ürünler, kendi kuponlarınız ve Facebook’ta bir mağaza açma yeteneğiyle GoDaddy, tüm e-Ticaret ihtiyaçlarınız için tek elden bir mağaza sunar.

A2 Hosting’in kendi e-Ticaret çözümü yoktur, ancak Magneto, OpenCart, PrestaShop ve AbanteCart dahil olmak üzere oldukça popüler e-Ticaret hizmetleriyle 1 tıklamayla kurulumlar yoluyla ortaklıklar sunar. Bu yöntemle, bitleri kendiniz bir araya getirmelisiniz.

Yedekler. Biz sadece açık söylemek gerekir, web barındırma hizmeti ne yedekleme sağlarsa da, yine de düzenli olarak web sitenizi kendiniz yedeklemeniz gerekir. Her ihtimale karşı.

Bununla birlikte, hem GoDaddy hem de A2 Hosting sizin için bazı yedekleme hizmetleri sağlıyor.

A2 Hosting, ilk iki planı ile ücretsiz olan bir dosya kurtarma programı olan Server Rewind’i sağlar. Server Rewind düzenli olarak web sitenizin anlık görüntülerini alır, ancak veritabanlarınızı almaz ve bunlara kontrol panelinizden erişebilirsiniz..

GoDaddy, yedekleme ve geri yükleme hizmetleri için ücret alır. Ücret karşılığında, yedekleme için ayarlanmış miktarda veri depolama alanına sahip otomatik bir günlük yedekleme alırsınız.

Hosting Güvenliği. Her iki web hosting sağlayıcıları güvenlik son derece ciddiye alırlar. GoDaddy, kötü amaçlı yazılımları tanımlamak ve kaldırmak için günlük olarak web sitenizi taramak için SiteLock’u aylık bir ücret karşılığında web sitenizdeki kötü amaçlı yazılım endişesini ortadan kaldırır. Sitenize girilen hassas verilerin korunmasını sağlamak için bir SSL sertifikası da satın alabilirsiniz..

A2 Hosting, tüm hosting planlarıyla birlikte ücretsiz bir Perpetual Security servisine sahiptir. Koruma, 7/24/365 güvenlik izleme, virüs tarama, çift güvenlik duvarı ve diğer sunucu korumalarını içerir. HackScan, hack’leri müşterilerin web sitelerine zarar vermeden önce engelleyen ücretsiz bir koruma. SSL sertifikaları da satın alınabilir.

Kontrol Paneli. Bu web barındırma hizmetleri Linux kullanıcılarını desteklemek için cPanel kullanır, ancak her panel farklı görünüyor ve çalışıyor. A2 standart cPanel’i kullanır ve navigasyonu zaten aşina olanlar için almak kolaydır. GoDaddy standart cPanel’i özelleştirmiştir; GoDaddy stiliyle eşleşiyor ve kullanıcılar iyi düzenlenmiş ve gezinmesi kolay olduğunu bildiriyor.

GoDaddy ile Windows web hosting seçeneğini tercih edenler Odin Plesk kontrol panelini kullanıyor.

GoDaddy ve A2 Hosting Temel Özellikleri Hakkında Görüşler

A2 Hosting, GoDaddy’yi ücretsiz özellikleri, özellikle yedeklemeleri, web sitesi oluşturucusu ve SQL veritabanları için yener. Ancak GoDaddy, entegre e-Ticaret çözümü için daha iyidir.

GoDaddy ve A2 Hosting web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Fiyatlar değiştiğinden, düzenli olarak indirimler yapıldığı ve promosyon fiyatları yalnızca ilk sözleşme için iyidir ve daha sonra genellikle daha yüksek, normal fiyata geri döndüğünden fiyatlandırma hakkında yazmak her zaman zordur. Fiyatlandırma için her zaman ince baskıyı okuyun ve sözleşme ne kadar uzun olursa, genellikle aylık maliyetin o kadar düşük olduğunu unutmayın..

GoDaddy. GoDaddy üç Linux web barındırma planı sunuyor: Basic, Deluxe ve Ultimate ve her biri için varsayılan sözleşme 36 ay.

Bir başlangıç ​​web sitesi için yalnızca bir site ve 100 e-posta adresiyle sınırlı olduğunuzdan Basic, indirimli fiyat için ayda 3,99 ABD doları olarak önerilir. Birden fazla siteniz varsa, sınırsız web sitesi ve 500 e-posta adresi ile Deluxe’i aylık 4,49 $ (indirimli fiyat) olarak düşünün. Bir e-ticaret mağazası veya gerçekten yoğun trafiği olanlar, en üst plana bakmalı, Ultimate aylık 7,99 $. Tüm planlar sınırsız bant genişliği ve 12 aylık veya daha fazla sözleşmeli ücretsiz alan adı ile gelir.

GoDaddy ile Windows web barındırma planları benzerdir, ancak her planda çeşitli sayıda SQL ve MYSQL veritabanı içerir. Bir web sitesi için Ekonomi planı ayda 3.99 $ indirimli fiyattan başlar ve sınırsız web siteleri, bant genişliği ve depolama alanı içeren Deluxe plan ayda 4.49 $ ‘dır (indirimli fiyat). Sınırsız web sitesi, depolama alanı, bant genişliği ve veritabanları Ultimate planı ile aylık 7.99 dolar. Tüm planlar, yıllık (veya daha uzun) bir sözleşmeyle birlikte ücretsiz bir alanla birlikte gelir.

GoDaddy, web sitesinin Pro bölümünden VPS, Cloud ve özel web barındırma planları sunar.

A2 Hosting. A2 Hosting ayrıca üç Linux barındırma planına sahiptir ve bunlar GoDaddy’nin planlarına benzer. Tek bir web sitesi için Lite, 5 veritabanı ve 25 e-posta adresi ile aylık 3,92 $ (36 aylık sözleşme) tutarındadır. Aylık 4,90 dolar olan Swift planında sınırsız web sitesi, veritabanı ve e-posta adresi var. Turbo hız, normalden 20 kat daha hızlı, A2 plan hızlandırıcısıyla birlikte gelen aylık 9,31 dolarlık Turbo planının ayırt edici özelliğidir. Tüm planlar sınırsız depolama alanına ve Sürekli Güvenliğe sahiptir. A2 Hosting, Windows barındırma hizmeti sunmaz.

A2 Hosting ayrıca her biri için yönetilen ve yönetilmeyen seçeneklerle VPS ve özel Linux web barındırma planları sunar.

Geri ödemeler. GoDaddy ve A2 Hosting’in her ikisinin de para iade politikaları vardır. GoDaddy ile kaydolduysanız veya aydan aya hizmet verdiyseniz, geri ödemenizi 48 saat içinde talep etmelisiniz; yıllık sözleşmelerle paranızı geri istemeniz için 45 gününüz var. İsteğiniz için bir neden belirtmelisiniz. A2 Hosting’teki para iadesi politikası o kadar liberal değil. Tam bir geri ödeme isteğinde bulunmak için yalnızca 30 gününüz var; bu süreden sonra, oranlanmış bir miktar geri alacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Bazen olduğu gibi, GoDaddy ve A2 Hosting indirimli fiyatları göz önüne alındığında bir kravat. Geri ödeme politikaları da benzer.

GoDaddy ve A2 Hosting kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. Standart cPanel’i biliyorsanız, standart cPanel’i temel alan A2 Hosting’in kontrol panelini kullanarak hemen evde olacaksınız. GoDaddy standart cPanel’i aldı ve sadece nasıl göründüğünü değil, aynı zamanda özel simgeler de ekledi; kullanıcı yorumları bu değişiklikler konusunda son derece olumluydu.

Tek Tıkla Yükleyici. GoDaddy, Linux kullanıcıları için 125’ten fazla uygulama ve Windows barındırma aboneleri için 50’den fazla uygulama için tek tıklamayla kurulum sağlar. Ancak, web sitesinde bu uygulamaların tümünün bir listesi yoktur. Ayrıca, GoDaddy kayıtlı alan adları için tek tıklamayla kurulum da vardır. A2 Hosting ayrıca, WordPress temaları ve eklentileri de dahil olmak üzere popüler uygulamalar ve ortak olduğu e-Ticaret çözümleri için tek tıklamayla kurulum imkanı sunar.

Web Sitesinde Gezinme. A2 barındırma web sitesinde bilgi bulmak son derece kolaydır. Özellikle, tüm planların tüm özelliklerinin karşılaştırılması, bir sayfadaki bir tabloda açıkça ve temiz bir şekilde kullanılabilir. Buna karşılık, GoDaddy’nin web sitesi daha karmaşıktır ve planlardaki tüm bilgileri bulmak için birkaç ekrandan geçmeniz gerekir.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

GoDaddy, standart cPanel arayüzünün kullanımı kolay adaptasyonu ve mevcut olan 1 tıklama uygulaması sayısı için burada liderlik ediyor.

GoDaddy ve A2 Hosting Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Müşteri desteği, ihtiyacınız olana kadar düşünmediğiniz web barındırma özelliklerinden biridir – ve sonra hayati önem taşır.

GoDaddy. GoDaddy müşteri desteğiyle iletişim kurmanın yalnızca iki yolu vardır; telefon ederek veya canlı sohbet seçeneklerini kullanın. Ve telefon numarası ücretsiz değildir, bu nedenle bekleme süresi için ödeme yaparsınız. Tüm GoDaddy’nin destek personeli Arizona ve Iowa, ABD’dedir..

Gözden geçirenler, müşteri hizmetlerinin kalitesinin genellikle yüksek olduğunu, basit ve anlaşılır sorgular için en iyi sonuçları verdiğini söylüyor. Ayrıca GoDaddy’nin bilgi tabanında bilgi bulabilir veya video eğitimlerini görebilirsiniz.

A2 Hosting. A2 Hosting, sizi uzman veya geliştirici olan ABD tabanlı bir Guru Ekibine sahiptir. Guru Ekibine telefon, e-posta, bilet göndererek veya 7/24/365 canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Daha hızlı bir bilet yanıtı için öncelikli destek aylık bir ücret karşılığında mevcuttur. Gözden geçirenler A2 Hosting’in müşteri hizmetlerinin kalitesi konusunda hevesli ve şirket Ocak 2015’te daha iyi İş Bürosundan A + derecesi aldı..

Kullanıcı Desteği Görüşü

A2 Hosting’in müşteri desteği, GoDaddy’den daha kolay erişilebilir durumdadır ve hem bilgi hem de kolaylık için çok daha fazla övgü almıştır..

GoDaddy and A2 Hosting için kullanıcı yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Müşteri yorumları, herhangi bir web barındırma hizmeti resminin sadece bir bölümünü verir – ancak bu bölüm iç hikayedir. Her zaman olumlu olanlardan daha fazla olumsuz yorum olduğunu aklınızda tutarsanız, müşteri incelemeleri insanların yaşadıkları sorunları ve özellikle servis sağlayıcılar hakkında neyi sevdiklerini tanımlamak için çok yararlıdır..

GoDaddy ve A2 Hosting için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy için yapılan olumsuz yorumların çoğu, uzun süreli kesinti ve “web sitesi kullanılamıyor” sorunlarının yanı sıra bazen şüpheli müşteri desteğine ulaşmanın sınırlı yollarıdır. Buna ek olarak, insanlar GoDaddy web sitesindeki oldukça zor satış tekniklerini istisna ettiler.

A2 Hosting. Amerika Birleşik Devletleri dışında ücretsiz telefon desteği eksikliği ile ilgili A2 Hosting merkezi ile ilgili şikayetler ve insanlar sözleşmelerini iptal etmek istediklerinde fatura desteğine ulaşmada yaşanan zorluklar.

GoDaddy and A2 Hosting için Olumlu Yorumlar

GoDaddy. GoDaddy, temel bir web sitesi isteyen ve şirketle sınırlı ilişkileri olan kişilerden iyi eleştirilere sahiptir. İnsanlar fiyatlarının rekabetçi olduğunu düşünüyor ve bir web sitesini hızlı bir şekilde kurup çalıştırmak için tek adres olduğunu düşünüyor.

A2 Hosting. Kuşkusuz, A2 Hosting, müşteri hizmetleri için hem destek hem de destek ekibinin bilgisi dahilinde eleştiriler alıyor. İnsanlar ayrıca SSD sunucularının hızını ve planların net ve basit fiyatlandırmasını seviyor.

Kullanıcı Yorumları

A2 Hosting’in incelemeleri GoDaddy’den daha olumlu ve daha az olumsuzdur. A2 Hosting’in müşteri desteğinin olumlu yorumları, abonelerine ne kadar iyi davrandığını gösteriyor.

GoDaddy ve A2 Hosting karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Bu hosting firmalarının her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır.

A2 Hosting Üzerinden GoDaddy’nin Nedenleri:

 • Tüm web sitesi ihtiyaçlarınız için uygun tek noktadan alışveriş
 • Kanıtlanmış sicile sahip büyük bir şirket
 • Windows web barındırma kullanılabilir
 • Profesyonel barındırma paketleriyle büyümek için yer
 • Tek tıklamayla kurulumların kapsamlı listesi
 • Entegre e-Ticaret paketi

GoDaddy Üzerinde A2 Hosting Seçme Nedenleri

 • Mükemmel müşteri desteği
 • Hızlı web sitesi yükleme süreleri
 • Kapsamlı güvenlik paketi tüm planlarda ücretsizdir
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu
 • Kolaylık, hız ve güvenlik için WordPress hızlandırıcı özelliği

A2 Hosting, sadece web sitesi kurma dünyasında başlayan ve web hosting şirketlerinden bazı desteğe ihtiyaç duyanlar için çok uygundur. Ölçeğin diğer ucunda, Turbo plan, web sitesinin hızının çok önemli olduğu kişileri ilgilendirecektir..

GoDaddy’nin etki alanı adı, web sitesi oluşturucu ve barındırma paketi, bu özelliklerin bazıları ek bir ücret ödese de, her şeyi tek bir yerde isteyen acemiye hitap edecek.

E-Ticaret müşterileri için bu bir savurganlık: GoDaddy’nin tescilli alışveriş sepeti ile entegre paketi ve A2 Hosting’in en popüler e-Ticaret çözümlerinden bazılarına 1 tıklama bağlantısı.

A2 Hosting ve GoDaddy web barındırma sağlayıcıları olarak iyi seçeneklerdir; ancak, bunların hiçbiri ihtiyaçlarınıza uygun değilse, işletmeler için büyük bir web barındırma olarak sağlam bir üne kavuşan bir şirket olan InMotion Hosting’e bir göz atın. Tek tıklamayla kurulum kütüphanesinde bulunan 300’den fazla uygulamayı keşfetmek için 90 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz..

GoDaddy veya A2 Hosting hakkında sorularınız mı var? Web servis sağlayıcısıyla deneyiminiz oldu mu veya başka bir şirketle gitmeyi mi seçtiniz? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map