GoDaddy ve Bluehost: Hangisini Kullanmalısınız?

GoDaddy ve Bluehost karşılaştırması


Bu dijitalleşme çağında, ister tek bir profesyonel olun, bir başlangıç ​​yapın ya da orta ila büyük ölçekli bir işletme olsun, bir web sitesi şeklinde çevrimiçi bir mevcudiyete sahip olmak oldukça yaygındır..

Ayrıca, web sitesi bakımı ve barındırma özel beceriler gerektirdiğinden, bunu üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcısı tarafından hallederek bu şeyler hakkında vurgu yapmak istemezsiniz..

Ayrıca bir web sektöründe oldukça uzun süredir iş yapan ve iyi bilinen ve küresel olarak birçok işletme tarafından güvenilen bir hosting şirketi ile gitmek daha olasıdır.

İki popüler barındırma sağlayıcısı – Bluehost ve GoDaddy – burada devreye giriyor.

Bluehost (1996’da kuruldu) ve GoDaddy (1997’de kuruldu), her biri 19 yıldan fazla bir süredir sektörde iş yapıyor. Bu nedenle, bu büyük web deneyimleri açısından bu iki web barındırma arasında seçim yapmak zordur.

Bu nedenle, barındırma gereksinimlerinize göre bilinçli bir karar vermek için her biri tarafından sunulan farklı özellikleri ve işlevleri bilmeniz gerekecektir..

Bluehost’un ünlü Endurance International Group (EIG) sahibi olmasına rağmen, GoDaddy böyle bir gruba girmez.

EIG’nin iPage ve Hostgator gibi diğer popüler isimler de dahil olmak üzere geniş bir web barındırma havuzuna sahip olduğu bilinmektedir..

Bluehost’un şu ana kadar iki milyondan fazla siteye ev sahipliği yapmış olması, barındırma hizmetlerine odaklanmasının bir kanıtıdır.

Alan adı kaydı konusunda da GoDaddy önemli bir isim. 2014 yılında, GoDaddy yönetimi altında 59 milyardan fazla alan adına sahip olma ve böylece dünyanın en büyük ICANN onaylı kayıt şirketi olma önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

GoDaddy, ucuz barındırma planları ile de bilinirken, Bluehost paylaşılan barındırma planları için karşılanabilirlik konusunda çok geride değil.

Her iki web sunucusu da VPS barındırma, WordPress barındırma, adanmış sunucu barındırma vb..

Bluehost yalnızca Linux barındırma hizmetleri sunarken, GoDaddy size Linux barındırma veya Windows barındırma arasında seçim yapma seçeneği sunar.

Ayrıca GoDaddy, hizmetleri için bilgisayar hizmetleri için Altın Stevie Ödülü (2012’de) ve tek harfli bir alanın en iyi kullanımı için Bulby ödülü gibi çeşitli ödüller kazandı..

Bluehost ayrıca En İyi Bütçe Barındırma, En İyi Web Barındırma Şirketi ve HostReview’dan En Uygun Fiyatlı Hosting gibi birkaç ödül kazandı.

Her ikisi de çok fazla deneyime sahip olduğundan ve benzer ödüllü hizmetler sunduğundan, bu makalede Bluehost ve GoDaddy tarafından sunulan barındırma özelliklerini ve hizmetlerini ve farklı barındırma planlarını karşılaştırarak bu sağlayıcıları daha iyi anlamanıza ve kararınızı basitleştirmenize yardımcı olacağız..

Bluehost ve GoDaddy performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. Bir çevrimiçi işletme için başarının anahtarlarından biri, web sitesinin ve ilgili özelliklerin her zaman kullanılabilir olmasıdır..

GoDaddy% 99,99 kesintisiz çalışma garantisi verirken, Bluehost böyle bir kesintisiz çalışma garantisi vermez.

Ve birkaç web sitesi için Bluehost kullandıktan sonra, çalışma süresi yüzdesinin gerçek zamanlı olarak% 99.99 civarında olduğunu söyleyebiliriz. GoDaddy’nin gerçek çalışma süresi yüzdesi genellikle% 99,99’un biraz altına düştü, ancak yine de iyi.

Güvenilirlik. GoDaddy’nin Phoenix’te büyük bir veri merkezi bulunurken, Bluehost’un veri merkezi Utah’ta bulunuyor.

Bluehost veri merkezi yansıtılmış depolama yedeklemesini, UPS güç yedeklemesini, dizel jeneratörü ve güçle ilgili diğer birçok özelliği destekler.

GoDaddy veri merkezi ayrıca dizel jeneratörleri ve kesintisiz güç kaynağını destekler ve optik fiber DWDM Ethernet omurgasına bağlanarak saniyede yaklaşık 20 gigabit yüksek hız sağlar.

Verim. Web sitesi sayfalarınızın yüklenmesi için geçen süre, siteniz hakkında olumlu bir izlenim oluşturmak için de önemlidir.

GoDaddy tarafından barındırılan bir sunucunun sayfa yükleme isteğine yanıt vermesi için gereken maksimum süre, özellikle site trafiğinde bir artış sırasında BlueHost tarafından barındırılan bir sunucuya kıyasla oldukça yüksek bulundu..

Küçük trafik siteleriyle test sırasında, Bluehost’un 2.4 saniyeden daha az bir yükleme süresi vermeyi başardığı ve GoDaddy’nin aynı süre için 2.6 saniyeyi geçtiği ortaya çıktı.

Bluehost sunucuları AMD güç merkezlerinde, GoDaddy sunucuları ise Intel Core i7 işlemcilerde çalışır. Her ikisi de kendi web siteleri için iyi performans sunmayı başarıyor.

Bluehost ve GoDaddy Performansına İlişkin Görüş

Bluehost sunucularının, artan trafik ve biraz daha yüksek çalışma süresi yüzdesi sırasında bile mükemmel sayfa yükleme hızlarını yönetebilmesi nedeniyle, Bluehost’u çalışma süresi, hız ve güvenilirlik açısından tercih ediyoruz.

Bluehost ve GoDaddy'nin Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Web Sitesi Oluşturucu. Bir web sitesi oluşturmak için Bluehost size Weebly site oluşturucusunu veya goMobi mobil web sitesi oluşturucusunu sunar. Weebly’in sürükle ve bırak işlevini kullanarak herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kolayca bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Altı sayfaya kadar basit bir web sitesi oluşturmak için Weebly’yi ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Ancak, web sayfalarınız ve özel temalarınız için şifre koruması gibi bazı gelişmiş özellikler istiyorsanız, Weebly aracınızı aylık yaklaşık 8,99 ABD doları tutarında ücretli bir plana yükseltebilirsiniz..

GoDaddy, web sitesi oluşturma aracının herhangi bir ücretsiz sürümünü sunmuyor ve fiyatları ayda 1 $ ‘dan başlıyor (oldukça ucuz olan kişisel bir plan için).

GoDaddy web sitesi oluşturucu, kullanımı kolay birçok şaşırtıcı özellik ile oldukça popülerdir ve ortaya çıkan web sitesi, Bluehost site oluşturucuyu kullanarak oluşturabileceğinizden daha çekici olacaktır..

Güvenlik. Bluehost, hotlink koruması ve Apache Spam Assassin, Spam Uzmanları ve Spam Hammer gibi farklı anti-spam araçlarından oluşan kapsamlı güvenlik özellikleriyle bizi etkiliyor..

Ayrıca, SSL şeklinde gelişmiş güvenlik ve Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarına karşı koruma sağlamak için CloudFare sunar.

Bluehost ayrıca parola korumalı dizinleri, IP adresi kara listesi oluşturma, e-posta hesapları ve kullanıcıları için filtre oluşturma ve dijital sertifikaların ve özel anahtarların yönetimini de destekler. Ve site yöneticileriniz, Güvenli Kabuk (SSH) erişimi sağlanarak yapılandırma dosyalarına erişmede kendilerini güvende hissedeceklerdir..

Hatta ayda yaklaşık 1,67 ABD dolarından başlayan SiteLock Etki Alanı Güvenliği’nden de yararlanabilirsiniz..

GoDaddy ile güvenlik, yıllık yaklaşık 17,88 $ ‘dan başlayan SiteLock şeklinde ek bir maliyetle gelir. Bu seçeneği kullanarak uygulama tarama, spam ve kötü amaçlı yazılım izleme ve bir site doğrulama sertifikası alma hakkınız vardır. Ağdaki güvenlik açıklarını tespit etmeye ve kötü amaçlı yazılımı kaldırmaya bile yardımcı olur.

MySQL Veritabanı GoDaddy, paylaşılan barındırma planları ile sınırlı MySQL veritabanlarına erişmenizi sağlarken, Bluehost tüm planları için sınırsız MySQL veritabanlarına erişim sunar.

Ayrıca, GoDaddy, Bluehost’a kıyasla çeşitli barındırma planları ile çok daha az e-posta hesabı sunuyor.

Destek olmak. Her iki barındırma sağlayıcısı, barındırma hesabınızın bir parçası olarak manuel yedeklemeler gerçekleştirmenize izin verirken, otomatik yedekleme seçeneklerine göre farklılık gösterir. Bluehost, cPanel’den otomatik yedekleme yapma seçeneği sunar (standart kontrol paneli).

Böyle bir seçenek GoDaddy ile kullanılamaz.

Yönetilen WordPress Barındırma. Ne GoDaddy ne de Bluehost, önceden yüklenmiş olarak geldikleri için WordPress İçerik Yönetim Sistemini (CMS) yüklemenizi gerektirmez.

Bu, WordPress platformuyla hızlı bir şekilde başlamanıza ve sayfalar, yayınlar, galeriler vb. Oluşturmanıza olanak tanır. Her ikisi de otomatik yazılım ve eklenti güncellemeleri, 24 saat destek vb..

Her iki web sunucusu da dört farklı WordPress barındırma planı sunar. Bunlar aşağıda karşılaştırılmıştır:

GoDaddy Basic – tek bir web sitesi için 10 GB depolama alanı ve IP adresi olmadan aylık yaklaşık 3.99 ABD doları ile aylık yaklaşık 25.000 ziyaretçiyi işleyebilme.

GoDaddy Deluxe – tek bir web sitesi için 15 GB depolama alanı ve IP adresi olmadan aylık yaklaşık 4,49 ABD doları ile aylık yaklaşık 1,00,000 ziyaretçiyi işleyebilme.

GoDaddy Ultimate – iki web sitesi için 30 GB depolama alanı ve IP adresi olmadan aylık 7,99 ABD Doları ile aylık yaklaşık 4,00,000 ziyaretçiyi işleyecek.

GoDaddy Geliştiricisi – 50GB depolama alanı ve IP adresi olmadan, beş web sitesi için aylık yaklaşık 13,99 ABD doları ile aylık yaklaşık 8,00.000 ziyaretçiyi işleyecek.

Bluehost Blogger – 30GB depolama alanı ve 1 IP adresi, beş web sitesi için aylık yaklaşık 24,99 ABD doları (yalnızca ilk ay için 12,49 ABD doları) ve aylık yaklaşık 100 milyon ziyaretçi.

Bluehost Professional – 60GB depolama alanı ve 1 IP adresi, on web sitesi için aylık yaklaşık 74,99 ABD doları (yalnızca ilk ay için 37,50 ABD doları) ve aylık yaklaşık 300 milyon ziyaretçi.

Bluehost İşletme – 120GB depolama alanı ve 1 IP adresi, 20 web sitesi için aylık yaklaşık 119,99 ABD doları (yalnızca ilk ay için 60 ABD doları) ve aylık yaklaşık 600 milyon ziyaretçi.

Bluehost Enterprise – 240 GB depolama alanı ve 1 IP adresi, 30 web sitesi için ve sınırsız aylık ziyaretçileri yönetmek için ayda 169,99 ABD doları (yalnızca ilk ay için 85 ABD doları).

Açıkçası, GoDaddy’nin WordPress barındırma planları Bluehost’tan daha ucuzdur. Ancak, Bluehost planları daha yüksek trafik için daha uygundur.

E-ticaret ÇözümleriGoDaddy çevrimiçi mağaza işlevselliği ile ürünlerinizi listeleyebilir ve hemen satmaya başlayabilirsiniz. Temaları kullanma ve özelleştirme, mobil uyumlu bir çevrimiçi mağaza oluşturma, bir alışveriş sepeti oluşturma, pazarlama araçlarını kullanma, SEO özelliklerini kullanma vb..

Ayrıca kredi kartları, net bankacılık, banka kartları ve cüzdanlar gibi çok sayıda ödeme yöntemini de destekler. GoDaddy’nin çevrimiçi premium mağazasında aylık 19,99 $ (yıllık abonelik) veya ayda 29,99 $ (aylık abonelik).

Bluehost ayrıca benzer bir e-Ticaret özelliklerine erişmenizi sağlar. Çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için Magneto uygulamasını kullanabilir, müşterilerinizden ödemeleri kabul etmek için TransFirst ödeme ağ geçidini kullanabilir ve Agora, Cube Cart, Zen Cart ve OS Commerce gibi farklı alışveriş sepetlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Bluehost ve GoDaddy ile İlgili Görüşler

Daha iyi güvenlik özellikleri ve MySQL veritabanlarında, e-posta hesaplarında ve WordPress tarafından yönetilen web sitelerinin sayısında daha az sınırlama (veya sınırlama) olması nedeniyle, Bluehost burada başımızı gösterir.

Bluehost ve GoDaddy web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Bluehost herhangi bir Windows barındırma planı sunmadığından, yalnızca her ikisi tarafından sunulan Linux barındırma planlarını karşılaştıracağız. GoDaddy’nin Windows barındırma planları sunduğuna dikkat edilmelidir..

En ucuz GoDaddy hosting planı ayda yaklaşık 2.24 $ (GoDaddy Starter), en uygun fiyatlı Bluehost hosting planı ise aylık 3.95 $ (Bluehost Starter) seviyesinde bulunuyor. Eğer herhangi bir web barındırma ilk kez denemek acemi iseniz bu planların ikisi de yeterli kanıtlayabilir.

Barındırma Planı Türleri

Paylaşılan Hosting Planları Karşılaştırıyoruz GoDaddy hosting planlarını paylaştı ve Bluehost hosting planlarını paylaştı altında:

Tüm Bluehost paylaşılan planları Linux barındırma için kontrol paneli olarak cPanel kullanırken, GoDaddy paylaşılan planları Linux barındırma için cPanel ve Windows barındırma için Plesk kullanır.

Bluehost paylaşılan barındırma ile SiteLock Güvenliği aylık 1,99 $ (yıllık abonelik) satın alabilirsiniz ve GoDaddy paylaşılan barındırma ile aynı şeyi aylık 1,49 $ (1 yıllık abonelik) ile seçebilirsiniz.

Bluehost Başlangıç ​​- 50GB disk alanı, 5 e-posta hesabı ve sınırsız MySQL veritabanı ile 1 web sitesi için aylık 3,95 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 4,95 $ (2 yıllık abonelik) veya aylık 5,95 $ (1 yıllık abonelik).

Bluehost Plus – 10 web sitesi için 150 GB disk alanı, 100 e-posta hesabı ve sınırsız MySQL veritabanı ile aylık 6,95 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 7,95 $ (2 yıllık abonelik) veya ayda 8,95 $ (1 yıllık abonelik).

Bluehost Business Pro – sınırsız web sitesi için ölçülmemiş disk alanı, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız MySQL veritabanı ile aylık 14,95 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 16,95 $ (2 yıllık abonelik) veya ayda 19,95 $ (1 yıllık abonelik).

GoDaddy Starter – 1 web sitesi için 30 GB disk alanı, 10 e-posta hesabı ve 1 x 1 GB MySQL veritabanıyla aylık 2,24 ABD doları (3 yıllık veya 2 yıllık veya 1 yıllık abonelik) veya aylık 2,49 ABD doları (1 aylık abonelik).

GoDaddy Ekonomisi – 100GB disk alanı, 100 e-posta hesabı ile aylık 3,99 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 4,49 $ (2 yıllık abonelik) veya aylık 4,99 $ (1 yıllık abonelik) veya aylık 6,99 $ (3 aylık abonelik), ve 1 x web sitesi için 10 x 1GB MySQL veritabanı.

GoDaddy Deluxe – sınırsız disk alanı, 500 e-posta hesabı ve 25 ile aylık 4,49 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 4,99 $ (2 yıllık abonelik) veya aylık 5,99 $ (1 yıllık abonelik) veya aylık 8,99 $ (aylık abonelik) x 1GB MySQL veritabanları, sınırsız web siteleri için.

GoDaddy Ultimate – Sınırsız disk alanı, 1000 e-posta hesabı ve sınırsız olarak aylık 7,99 $ (3 yıllık abonelik) veya aylık 8,99 $ (2 yıllık abonelik) veya aylık 9,99 $ (1 yıllık abonelik) veya aylık 14,99 $ (aylık abonelik) (x 1GB) MySQL veritabanları, sınırsız web siteleri için.

VPS Hosting Planları Bluehost, neredeyse benzer depolama, RAM ve fiyatlandırma ile GoDaddy tarafından sağlanan 5 VPS hosting planına kıyasla 4 VPS hosting planı sunuyor. Bununla birlikte, GoDaddy sınırsız bant genişliği sunarken, Bluehost 1 TB ila 4 TB arasında bant genişliği sunar.

Özel Hosting Planları GoDaddy beş özel sunucu barındırma planı sunarken, Bluehost yaklaşık 3 tane sunuyor. Ayrıca, GoDaddy maksimum 2 TB depolama (Bluehost’un 1 TB maksimum ile karşılaştırıldığında) ve maksimum 32 GB RAM (Bluehost’un maksimum 16 GB ile karşılaştırıldığında).

Bluehost 15 TB bant genişliği (Bluehost Premium ile) sunarken, GoDaddy tüm özel planları ile sınırsız bant genişliği sunar. Her iki web barındırma için fiyat aralığı neredeyse benzer, ancak GoDaddy ile adanmış barındırma için daha ucuz seçenekler elde edersiniz.

Para iade garantisi Her iki web barındırma sundukları hizmetler hakkında emin oldukları anlamına gelir para iade garantisi süresi sunuyoruz.

GoDaddy, 45 günlük bir süre içinde paranızı geri aramanıza izin verirken, memnun değilseniz, Bluehost sadece 30 gün boyunca buna izin verir (oranlı geri ödeme politikası).

Diğer fark, GoDaddy’nin bu para iade garantisini sadece yıllık abonelik planları için sunmasıdır.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

GoDaddy’nin bazı planları daha ucuz görünse de, bu yalnızca ilk hizmet dönemi için geçerlidir. Plan yenilemeleri sırasında GoDaddy fiyatları çok daha yüksek. Yani, bu iki ana hosting planları ve fiyatları hakkında çeşitli ayırt etmek için çok fazla değil. Bize göre, ikisi arasında bir kravat.

Bluehost ve GoDaddy'yi kullanmak ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Her iki web sunucusu da kontrol paneli olarak kullanıcı dostu bir arayüze sahip endüstri standardı cPanel’i sunar.

GoDaddy ayrıca Bluehost’un desteklemediği Windows hosting’i de desteklediği için Parallels Plesk Panelini kullanmanıza izin verir. CPanel endüstri standardı bir kontrol paneli olduğundan, kullanıcılar çalışma stiline oldukça çabuk alışabilirler.

Ayrıca, WordPress’i ve her iki barındırma hizmeti sağlayıcısı için çeşitli diğer uygulamaları yüklemek için tek tıklamayla yükleyici işlevini kullanabilirsiniz. (Bluehost için Mojo pazarına ve GoDaddy için GoDaddy pazarına bakın.)

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Her iki web sunucusu da aynı kontrol panelini ve benzer tek tıklamayla yükleyicileri kullanır. Bir kez daha, kullanım kolaylığı açısından her ikisini de eşit olarak değerlendiriyoruz.

Bluehost ve GoDaddy desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Her iki web sunucusu da gündüz veya gece herhangi bir saatte müşteri destek ekipleriyle iletişim kurmak için çeşitli seçenekler sunar.

Acil bir durum söz konusuysa, ücretsiz bir telefon numarası kullanarak destek ekiplerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sorunun çözülmesi için acele etmiyorsanız, yine de her iki web sunucusunun canlı sohbet seçeneği üzerinden hızlı yanıtlar alabilirsiniz..

Alternatif olarak, bilet sistemini kullanabilir veya her iki barındırma sağlayıcısına da e-posta gönderebilirsiniz..

Bu web barındırıcılarının her ikisinde de site barındırdığımızdan, GoDaddy’nin destek ekibi yanıtlarının birkaç kez ertelendiğini paylaşabiliriz.

Bluehost destek ekibinin yanıt süresi sürekli olarak iyi.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Bluehost destek ekibine oy vermeyi tercih ediyoruz, tamamen deneyimlerimize dayanarak yıllar boyunca birçok kez sorunlarımıza hızlı bir şekilde çözümler sunuyoruz.

Bluehost and GoDaddy için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Tamamen herhangi bir web barındırma için farklı müşteriler tarafından çevrimiçi yayınlanan incelemelere güvenmek için mükemmel bir fikir olmayabilir. Ancak, belirli bir ana bilgisayarın hangi sorunları veya hangi avantajlarının tekrar tekrar gündeme getirildiğini anlamanıza yardımcı olurlar..

Bluehost and GoDaddy için Olumsuz Yorumlar

GoDaddy için, olumsuz yorumların çoğu, destek ekibi tarafından gerçek zamanlı kriz durumlarında yanıt vermek için harcanan önemli süreyi ifade ediyor.

Ve bu sadece ilk seferlik yanıt değil, aynı zamanda müşterinin sorunları için bir çözüme ulaşmak için harcanan zaman.

Bluehost için birçok müşteri yorumu, çeşitli işlevler için bol miktarda eklenti kurmanın dezavantajını ifade eder. Ayrıca, birçok müşteri Bluehost’un aylık paylaşılan barındırma planları sunmaya başlamasını talep ediyor.

Bluehost and GoDaddy için Olumlu Yorumlar

GoDaddy’nin site oluşturucusunu kullanırken site oluşturmayı ve sitelerini GoDaddy’nin en temel planıyla (başlangıç ​​planı) barındırmayı son derece kolay bulan yeni başlayanlardan çok sayıda olumlu yorum var..

Bluehost için olumlu incelemeler çoğunlukla VPS ve özel sunucu planları için ayrılmıştır. Bu planlarla, sunucu performansı ve sınırsız MySQL veritabanı ve e-postalarının kullanılabilirliği çok övüldü.

Ayrıca, çoğu incelemede Bluehost’un müthiş güvenliği ve müşteri desteği hakkında özel olarak bahsedildi.

Bluehost ve GoDaddy karşılaştırması

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Aşağıdakiler, BlueDop üzerinden GoDaddy’yi seçmek için nedenlerdir:

 • Sınırsız MySQL veritabanı ve çeşitli planlara sahip e-posta hesapları
 • Geliştirilmiş güvenlik
 • Mükemmel teknik ve müşteri desteği
 • Artan trafik seviyeleri için bile yüksek çalışma süresi sunabilme

Aşağıdakiler Bluehost üzerinden GoDaddy’yi seçmek için nedenlerdir:

 • Windows barındırma desteği
 • Daha ucuz fiyatlar
 • Daha fazla ürün ve özellik
 • 45 günlük daha uzun para iade garantisi

Tam bir acemi iseniz ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan bir siteye başlamak istiyorsanız, GoDaddy çok daha ucuz ve daha uygun bir seçenek olduğunu kanıtlamaktadır..

Ayrıca, bir Windows barındırma platformu arıyorsanız, GoDaddy seçenektir.

Ancak, web siteniz çok fazla trafik alıyorsa ve güvenilirlik ve gelişmiş performans arıyorsanız, Bluehost ihtiyaçlarınız için ideal web barındırma gibi görünüyor.

Bluehost’a bir alternatif arıyorsanız, EIG’nin sahibi olduğu Hostgator da dahil olmak üzere kardeş sitelerinden birinin ötesine bakmanıza gerek yok..

Destek, ölçeklenebilirlik ve yüksek trafik yönetimi açısından Hostgator da kötü değil. Temel bir web sitesi başlatmak için GoDaddy’ye düşük maliyetli bir alternatif arıyorsanız, Dreamhost’ta barındırılmasını sağlayabilirsiniz..

GoDaddy veya Bluehost kullanma konusunda önceden deneyimleriniz var mı? Bu karşılaştırma, sahip olduğunuz soruları cevapladı mı veya hâlâ sorularınız mı var? Lütfen yorum yazmaktan veya deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map