DreamHost vs A2 Hosting: Hangisini Kullanmalısınız?

DreamHost ve A2 Hosting karşılaştırması


Nereye ev sahipliği yapacağınıza karar vermek, web sitenizle verdiğiniz en önemli karar olabilir. Girişiminizin başarılı olması için, ihtiyaçlarınıza en uygun özellikleri sağlayan güvenilir bir barındırma ihtiyacınız var. Seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olması için DreamHost ve A2 Hosting arasındaki bu karşılaştırmayı kullanın.

DreamHost bir web hosting şirketi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. 1997 yılında kurulan, sunucularında 1,5 milyondan fazla web sitesi barındırmaktadır. Öte yandan A2 Hosting, ilk olarak 2003 yılında geliştiriciler düşünülerek başlatıldı ve PHP 5 ve Ruby on Rails’i sunan ilk şirketlerden biriydi. Vurguları performansa.

Hem DreamHost hem de A2 Hosting, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunucu planları sağlar. Her iki şirket de Linux tabanlı.

DreamHost, 2014 ve 2015 yıllarında PCMag’in “En İyi İşletme Sunucusu” seçildi. A2 Hosting, birçoğu geçen yıl olduğu kadar çok sayıda “en iyi” ödül kazandı.

Merkezi California’da bulunan DreamHost, özel sektöre ait bir hosting şirketidir. A2 Hosting de özel sektöre aittir. Adı Michigan, Ann Arbor (iki A’s) merkezli olduğu gerçeğinden geliyor.

DreamHost ve A2 Hosting'in performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. DreamHost, çalışma süresini daha iyi garanti edemez. Sorun bildirildikten sonra, her bir kesinti saati için bir günlük bir barındırma iadesi ile% 100 çalışma süresi garantisi vardır. A2 Hosting’in neredeyse% 99.9 garantisiyle iyi olduğu görülüyor. A2 Hosting, web sitenize ekipman veya ağ hatası nedeniyle ulaşılamadığı her saat için aylık ücretin% 5’ini iade edecektir.

Verim. DreamHost, AMD işlemcilerini kullanır ve sunucularında SSD’ler yüklüdür. A2, dört çekirdekli işlemcilere sahip Dell sunucularını kullanır ve tüm planları SSD’leri de kullanır. SSD’ler daha iyi performans ve güvenilirlik için kullanılır.

DreamHost tarafından barındırılan bir site 2,10 saniyelik yükleme süresi ile sonuçlandı ve bu da Pingdom’da test edilen sitelerin% 70’inden daha hızlıydı. Karşılaştırılabilir bir A2 alanının testi, test edilen alanların% 81’inden daha hızlı olan 1.49s’lik bir yükleme süresi sağlamıştır..

Güvenilirlik. DreamHost’un ABD’de birkaç veri merkezi vardır ve iki Kaliforniya veri merkezi ve Ashburn, Virginia’da bir veri merkezi vardır. DreamHost, Kaliforniya veri merkezlerini Oregon, Portland’da yeni açılan bir veri merkezinde birleştiriyor. Tüm veri merkezlerinde güç ve soğutma, dizel yedekleri ve 7/24 güvenlik yedekliliği vardır.

A2 Hosting’in, Michigan, Amsterdam ve Singapur’daki merkezleri ile dünya çapında veri merkezleri vardır. Veri merkezleri yedekli güç ve soğutma seçeneklerinin yanı sıra dörtlü ağ bağlantısına sahiptir. Acil durumlar için dizel yedekleri mevcuttur. Güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenirler.

DreamHost ve A2 Hosting Performansına İlişkin Görüş

Hem DreamHost hem de A2 Hosting, güvenilirlik ve performansı temel özellikler olarak sunar ve her ikisi de etkileyici sonuçlar verir.

DreamHost ve A2 Hosting'in Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Özellikler açıklandığında “sınırsız” ve “ölçülmemiş” gibi pazarlama terimleriyle yanıltılmayın. Bu “istediğiniz kadar kullanın” anlamına gelmez. Bunun yerine, terimler hangi barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak nitelendirdiklerini ifade eder. Hosting şirketleri, bazen uyarı yapmadan, bunun ötesine geçtiğini düşündükleri sitelere para cezası veya askıya alacaktır. Ancak, barındırma şirketleri çoğu kullanıcının hiçbir zaman bir uyarıya yaklaşmayacağını belirtir.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. DreamHost, yeni hesaplar için ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sağlar. A2 Hosting’in bu seçeneği yok.

Web Sitesi Oluşturucu. Ne DreamHost ne de A2 Hosting’te yerleşik web sitesi oluşturucuları yoktur, ancak A2 Hosting, ücretsiz ve ticari web sitesi oluşturucularının çoğunu desteklediğini belirtmez..

Veritabanları. DreamHost sınırsız MySQL veritabanı sunar. A2 Hosting, sayıyı en düşük katmandaki 5 veritabanıyla sınırlandırır, ancak diğer katmanlarda ve planlarda sınırsız sayıda veritabanına izin verilir. A2 Hosting ayrıca PostgreSQL’i de destekler.

E-posta hesapları. DreamHost sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar. A2 Hosting yine 25 hesaba izin vererek en düşük katmanı sınırlar. Diğer katmanlar ve planlar sınırsız e-posta hesabı sunar. Çok sayıda çalışanınız varsa sınırsız hesap yararlıdır. Ayrıca, işinizdeki her departman için satış, destek ve bilgi gibi ayrı hesapların oluşturulmasına izin verir.

WordPress Barındırma. DreamHost ve A2 Hosting, yönetilen WordPress planları sunar. Genellikle, A2 Hosting farklı olmasına rağmen, yönetilen WordPress planları standart bir paylaşılan plandan daha pahalıya mal olur – yönetilen WordPress fiyatlandırması standart paylaşılan planlarla aynıdır.

Ek maliyetin bir kısmı, yönetilen WordPress planlarının genellikle performansı ve kararlılığı artırmak için önbelleğe alma ve ekstra güvenlik ile optimize edilmiş sunuculara yerleştirilmesidir. Yönetilen WordPress barındırma hizmetinin bir diğer avantajı da WordPress sitelerinizin yedeklerinin ve güncellemelerinin sizin için yapılmasıdır. Bu, teknik şeyler yerine içeriğinize odaklanmanızı sağlar.

e-Ticaret Çözümü. DreamHost ve A2 Hosting, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi kontrol panelleri aracılığıyla sunulan ücretsiz alışveriş sepetlerini destekler. DreamHost, ücretsiz olmasa da ticari bir e-Ticaret sitesi oluşturucu olan Café Commerce’i de destekliyor.

Yedekler. DreamHost’un politikası, kullanıcı tarafından oluşturulan site yedeklemelerinin sunucuda depolanmasını yasaklar. Manuel olarak oluşturulan tüm manuel yedeklemeler, yapıldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede ana sunucudan indirilmeli ve kaldırılmalıdır..

Web sitesi verileri ve veritabanları otomatik olarak yedeklenir, ancak yedeklemeler garanti edilmez. A2 Hosting, en düşük katmanları hariç tümü için Sunucu Geri Sarma özelliği sunar. Sunucu Geri Sarma, sitenizin otomatik anlık görüntülerini alır ve tek tek dosyaların, veritabanlarının veya tüm sitenin geri yüklenmesine izin verir.

Hosting Güvenliği. DreamHost, e-postaları filtrelemek için Spamhaus’u ve DDoS koruması sağlamak için Arbor Networks’ü kullanır. A2 Hosting de güvenliği çok ciddiye almaktadır. Ücretsiz olarak sağlanan Perpetual Security ve HackScan ile DDoS tehditlerini, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tarar ve proaktif olarak davranır. E-posta için standart Spam Koruması ve Barracuda Gelişmiş Spam Filtresi kullanır.

A2 Hosting ayrıca düzeltme eki gerektiren yazılım ve uygulamaları tarayan ve uygulamalar güncel olmadığında sizi bilgilendiren Patchman Gelişmiş Güvenlik Aracını da kullanır.

DreamHost, planlarında Let’s Encrypt aracılığıyla SSL sağlar. A2, planları için cPanel aracılığıyla ücretsiz paylaşılan SSL sertifikaları sunar ve Özel SSL de satın alınabilir.

Kontrol Paneli. DreamHost, A2 Hosting’in kullandığı endüstri standardı cPanel’in simge tabanlı arayüzünden daha metin tabanlı özel bir kontrol paneli kullanır.

Yeşil. DreamHost Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alır ve karbon nötr bir ayak izine sahiptir. A2,% 100 karbonsuz bir ayak izine sahiptir. A2 ayrıca Ann Arbor bölgesinde ağaç dikimi gibi çevre dostu faaliyetlere aktif olarak katılır..

Satış Ortağı ve Bayi Programları. DreamHost’un bağlı kuruluş programı, her bir yönlendirme için yılda toplam 1164 ABD dolarına kadar 97 ABD doları öder. A2 Hosting’in bağlı kuruluş programı, her yönlendirme için sınırsız olarak 85 ABD doları öder. A2 ayrıca markalaşmaya izin veren bir bayi programına da sahiptir..

Ekstralar. DreamHost, ne kadar depoladığınıza bağlı olarak bulut sunucularında aylık bir ücret karşılığında depolama satar. A2 Hosting’in Bing / Yahoo’ya 50 $ değerinde kredisi var.

DreamHost ve A2 Hosting Temel Özelliklerine İlişkin Görüş

DreamHost, ne kadar depoladığınıza bağlı olarak bulut sunucularında aylık bir ücret karşılığında depolama satar. A2 Hosting’in Bing / Yahoo’ya 50 $ değerinde kredisi var.

DreamHost ve A2 Hosting'in web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları ve Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Web’de fiyatlandırma sürekli olarak endüstrinin rekabetçi doğası nedeniyle değişiklikleri barındırıyor. Bu da birçok promosyon fiyatlandırmasına yol açar. Promosyon fiyatları genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlı olduğundan, daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf demektir. Tanıtım olmadan bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle fiyat kesintilerine neden olur. Aşağıdaki fiyatlar, bu karşılaştırma sırasındaki fiyatlandırmayı yansıtmaktadır.

DreamHost. DreamHost, birçok farklı katman ve planla işleri karmaşıklaştırmaz. Üç yıllık bir dönem için 7,95 dolar fiyatla tek bir plan var. Plan sınırsız her şeyle birlikte gelir – sınırsız depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız alan adı.

Bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı ve ücretsiz SSL, planla birlikte gelir. Aylık 5,95 ABD doları ücret karşılığında özel bir IP kullanılabilir. DreamHost ayrıca yedeklilik için üç yerde yansıtılan altı derece ölçeklenebilir altı bulut barındırma katmanı sağlar. Maliyet aylık 4,50 dolardan aylık 96 dolara.

DreamHost, yönetilen bir WordPress barındırma planı da sunar. Ayda 30 GB SSD depolama alanı ve sınırsız ziyaretçi geliyor. WordPress check-out sırasında otomatik olarak yüklenir. Plan, özel bir IP ile birlikte gelir ve SSD’lere sahip bir VPS’de barındırılır. DreamHost planı bir site ve bir MySQL veritabanı ile sınırlıdır ve yıllık planı 19.95 $ ‘dır. A2 Hosting’te üç adet yönetilen WordPress planı vardır.

A2 Hosting. A2 Hosting üç ortak plan sunar. Lite, bir siteye, beş veritabanına izin verir ve aylık 3,92 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Swift ve Turbo’nun her biri sınırsız web sitesine ve sınırsız veritabanına izin verir. Swift’in fiyatı aylık 4,90 dolar, Turbo ise aylık 9,31 dolar. Her üçünün de sınırsız SSD depolama alanı ve sınırsız bant genişliği vardır. A2 Hosting ayrıca Centos İşletim Sisteminin bir sürümü olan ve sunucu başına çoğundan daha az müşteriye sahip olan CloudLinux’a sahiptir..

A2 Hosting’in üç adet yönetilen WordPress planı vardır. 3.92 $, 4.90 $ ve 9.31 $ ‘da paylaşılan planlarla aynı fiyatlandırılır. Lite, bir web sitesi ve beş veritabanı ile sınırlıdır; Swift ve Turbo sınırsız web sitesi ve veritabanı sunuyor. Turbo Plan önbelleğe almayı optimize etmesine rağmen, tüm planlar SSD tabanlıdır ve önbelleğe sahiptir. Hepsinde CDN ve ekstra güvenlik seçenekleri vardır. Swift ve Turbo ayrıca yedeklemeler için Server Rewind ile birlikte gelir.

VPS ve Özel Planlar: DreamHost’un SSD’leri içeren ve ayda 15 $ ‘dan başlayan dört VPS planı vardır, üst seviye ayda 120 $’ dır. Sınırsız bant genişliği ve sınırsız alan adı sunan DreamHost VPS planları, paylaşılan barındırmadan fazla gelişmiş küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur.

A2 Hosting’in her birinde üç katlı iki VPS planı vardır. Yönetilmeyen katmanlar aylık 5 $, 10 $ ve 15 $ olarak fiyatlandırılır. Yönetilen katmanlar aylık 32,99 $, 46,19 $ ve 65,99 $ ‘dır. A2 Hosting’in planları da SSD’leri içeriyor, ancak bant genişliği ve depolama alanında sınırlamalar var.

DreamHost, seçilen yapılandırmaya bağlı olarak fiyatlandırma ile ayda 149 $ ‘dan başlayan bazı özel seçeneklere sahiptir. DreamHost, kendi özel katmanlarında sınırsız sayıda IP’ye ve sınırsız bant genişliğine izin verir. A2 Hosting’in VPS planlarında olduğu gibi her birinde üç katlı iki planı vardır. Yönetilmeyen aylık 99.59 $ ‘dan başlar ve Yönetilen plan aylık 141.09 $’ dan başlar. A2 Hosting’in bant genişliği ve depolama sınırları vardır, ancak oldukça cömerttirler.

Para iade garantisi: DreamHost, endüstride lider 97 günlük para iade garantisine sahiptir. A2 Hosting’in garantisi, her zaman para iadesi teklifiyle endüstri standardından 30 gün daha iyidir. İlk 30 gün tamamen iade edilir; 30 gün sonra, geri ödeme pro-rated. Ücretsiz kayıt yılından yararlandıysanız DreamHost bir alan adı kayıt ücretini alıkoyacaktır.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

DreamHost, endüstrinin en iyi para iade garantisine sahiptir – A2 Hosting de endüstri standardından daha iyidir. DreamHost, paylaşılan veya yönetilen bir WordPress planını seçmeyi kolaylaştırır ve her birinde yalnızca bir katman bulunur. A2 Hosting’in VPS ve özel sunucu planları üzerindeki fiyatlandırması, küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok cazip hale getirir.

DreamHost ve A2 Hosting kullanımı ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. DreamHost’un tescilli kontrol panelinde birçok özellik vardır, ancak sitenizi daha sonra aktarırsanız endüstri standardı olmaması sorunlara neden olabilir. A2 Hosting, cPanel’in kullanıcı dostu, simge tabanlı arayüzünü kullanıyor.

Tek Tıkla Yükleyici. DreamHost’un tek tıklamayla yükleyici bölümü vardır, ancak diğer yükleyicilerin sağladığı kadar çok uygulama yoktur. A2 Hosting, yüzlerce uygulama için tek tıklamayla yükleyici olarak Softaculous kullanıyor.

Web Sitesinde Gezinme. Hem DreamHost’un hem de A2 Hosting’in siteleri bir plan seçmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Her ikisi de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için yararlı karşılaştırma tablolarına sahiptir, ancak A2 Hosting, grafiklerinde gösterilen birçok terim ve seçenek için pop-up’lara yararlı bağlantılar ekler. Bot temiz ve kullanıcı dostudur. Ancak, DreamHost, Google’a başvurmadan veya wikiler aracılığıyla okumadan bazı bilgileri bulmayı zorlaştırır.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

Her iki ana makinenin kullanımı yeterince kolaydır, ancak A2 Hosting, standart cPanel’i kullanmak, daha sağlam bir tek tıklamayla uygulama yükleyicisine sahip olmak ve bilgileri DreamHost’tan biraz daha kolay hale getirmek nedeniyle bir kenara sahiptir..

DreamHost ve A2 Hosting Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

DreamHost ve A2 Hosting, servis ve destek için müşterilerden yüksek notlar alır ve destek personeli güler yüzlü ve bilgili kabul edilir.

A2 Hosting’in 7 gün 24 saat telefon, e-posta ve canlı sohbeti vardır. DreamHost’un sorularınızı e-postayla gönderdiğiniz bir iletişim sayfası vardır. Onlardan satın aldıktan sonra DreamHost’tan daha fazla destek seçeneği var, ancak telefon bunlardan biri değil. DreamHost, gerektiğinde güncellenen ve bir bilgi tabanı gibi birçok bilgiye sahip farklı bir wiki’ye sahiptir. DreamHost ve A2 Hosting’in bir blogu ve bir forumu vardır ve A2 Hosting’in bir Facebook sayfası vardır.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Her iki hosting şirketi de hizmet ve destek personelinin bilgisi ve yardımseverliği için yüksek notlar alır. Her ikisi de büyük tavsiye ve bilgi sağlar. Ancak, çoğu için telefon desteğine sahip olmamak, DreamHost’u destek dostu değil.

DreamHost and A2 Hosting için kullanıcı yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Değerlendirmeler çok güçlü hissediyorum ve sonuç olarak ya güçlü negatif ya da şiddetle olumlu olanlar tarafından yayınlandığından, onlar bir web barındırma seçmek için belirleyici bir faktör olmamalıdır. Bununla birlikte, bir şey tutarlı bir şekilde ortaya çıktığında, dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

DreamHost ve A2 Hosting için Olumsuz Yorumlar

DreamHost. DreamHost müşterilerinin en yaygın şikayeti telefon desteği eksikliğidir. Bazıları sivilceli sohbet desteği de bildiriyor.

A2 Hosting. A2 çoğu şirketten daha az olumsuz yorum alır. Genellikle, müşteri desteği ile kötü deneyimlerin tek olayları içindir.

DreamHost ve A2 Hosting için Olumlu Yorumlar

DreamHost. DreamHost’tan müşteri desteği çoğu zaman olumlu yorumlar alır. DreamHost, bu kadar düşük bir fiyat için neredeyse sınırsız her şey paylaşılan planı için kudos alır.

A2 Hosting. A2, müşteri desteği için birçok olumlu yorum alır. Müşteriler ayrıca A2 Hosting’in sunucularının fiyat ve hız özelliklerinden de etkileniyor.

Kullanıcı Yorumları

Genel olarak, bu hosting şirketlerinin her ikisi de iyi müşterilerimiz tarafından alınır. Ancak A2 Hosting, DreamHost’tan daha az olumsuz yorum alıyor.

DreamHost ve A2 Hosting karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

DreamHost ve A2 Hosting birçok benzer özelliğe sahiptir, ancak birini diğerinden daha cazip hale getirmenin nedenleri vardır.

A2 Hosting’i DreamHost üzerinden seçmek için nedenler:

  • Herzaman para iade garantisi
  • Rekabetçi fiyatlı VPS ve özel planlar
  • Endüstri standardı cPanel kullanır
  • 7/24 telefon ve sohbet desteği

A2 Hosting üzerinden DreamHost seçmek için haklı nedenleriniz:

  • Paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma için tek bir plan basitliği
  • En uzun para iade garantisi
  • Paylaşılan planların tüm katmanlarında “sınırsız” özellikler

DreamHost, makul fiyatlı VPS ve sınırsız bant genişliğine sahip özel sunucu planları ile orta ila büyük ölçekli işletmeler için iyi olsa da, A2 Hosting’in VPS ve özel sunucu planları üzerindeki fiyatlandırması da çekici bir seçimdir. DreamHost’un tek plan paylaşımlı barındırma planı, katmanlar arasında karar vermek zorunda kalmadan “her şeyi sınırsız” isteyenler için caziptir.

Ancak, web sitesi oluşturucu ve telefon desteği olmadığı için yeni başlayanlar için uygun olmayabilir. Bu hosting şirketlerinin her ikisi de planlarında sağladıkları özellik sayısı için iyi bir fiyatlandırma sunuyor.

Bu karşılaştırma web hosting mevcut birçok seçenek sadece iki listeler. Bütçe fiyatlandırmasından birkaç dolar daha fazla harcayabilirseniz, SiteGround ile hızlı yükleme ve yanıt sürelerine ve premium özelliklere sahip olabilirsiniz. Yönetilen WordPress için mükemmel bir seçim olacak başka bir ana bilgisayar için InMotion Hosting’e bakabilirsiniz

DreamHost veya A2 Hosting hakkında sorularınız mı var? Ne web genel olarak hosting ile deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me