Bluehost vs SiteGround: Hangisini Kullanmalısınız?

“İşletmeniz internette değilse, işletmeniz de iş dışı olacaktır” – Bill Gates.


Günümüzde web sitelerinin oluşturulma ve web’de barındırılma oranıyla, insanlar nihayet İnternet ve Bill Gates’in ifadesinin önemini fark etmiş görünüyor..

Ve, işletmeler için çevrimiçi bir varlık ihtiyacı bu gerçekleştirilmesi birçok barındırma sağlayıcılarının yükselmesine neden oldu.

Ancak, gereksinimlerinize en uygun olanı seçmek o kadar kolay değil.

En popüler iki web barındırma, Bluehost ve SiteGround’u seçerek bu görevde size yardımcı olduk.

Bir web barındırma sağlayıcısı seçim sürecini biraz daha kolay hale getirmenize yardımcı olmak için Bluehost ve SiteGround’un temel özelliklerinin objektif bir incelemesini yaptık.

Hosting özelliklerine, artılarına, eksilerine, müşteri yorumlarına, fiyatlandırmasına ve planlarına bakarak bu iki şirketin derinlemesine bir karşılaştırmasını yapıyoruz,

Bluehost 1996 yılında kuruldu ve bu nedenle 19 yılı aşkın bir süredir hosting işinde olmuştur SiteGround, 2004 yılında kurulduğundan beri yaklaşık 12 yıl daha az deneyime sahiptir.

Ancak, her iki web sitesi barındırma şirketleri dünyanın en çok tercih edilen ve en iyi web sunucuları arasında bir pozisyon kazanmıştır.

Merkezi Utah, ABD’de olan Bluehost, Endurance International Group (EIG) ‘in sahibi olduğu ve adı altında başka birçok barındırma şirketi bulunan bir web sunucusudur. SiteGround bunlardan biri değil; merkezi Sofya, Bulgaristan’dadır..

Bluehost, EIG refakatçi şirketleri ile birlikte 2 milyondan fazla siteye ev sahipliği yapan, önde gelen küresel site barındırma sağlayıcılarından biri olmuştur..

SiteGround, Bluehost kadar büyük olmasa da, merdiveni tırmandı ve en çok tercih edilen web barındırma çözümlerinden biri olarak ortaya çıktı.

450.000’den fazla siteyle Site Ground’un web barındırma hizmetlerinin kalitesi iyi bilinmektedir..

Ayrıca, her iki web sunucusu da paylaşılan barındırma, VPS barındırma, adanmış sunucu barındırma, WordPress barındırma ve bulut barındırma hizmeti sunar.

Bununla birlikte, SiteGround ayrıca CMS için Joomla ve Drupal da dahil olmak üzere barındırma çözümleri sunar.

SiteGround ayrıca Joomla, WordPress ve Magenta gibi açık kaynak topluluklarına sponsor olarak katılmaktadır..

Ayrıca SiteGround, GlobalSign, cPanel, Softaculous, SingleHop, CloudFlare, SoftLayer, OpenSRS, 1H ve Open Classifieds dahil olmak üzere birden fazla şirketle ortaklık kurdu.

Hem Bluehost hem de Siteground ödül kazandı.

Bluehost Host Review birçok ödül kazanmıştır: En İyi Web Hosting Şirketi, En İyi Bütçe Barındırma, En Uygun Fiyatlı Hosting,

SiteGround ayrıca 2013’te En Uygun Fiyatlı Hosting ve 2015’te WebHostingCat tarafından En İyi Yönetilen WordPress Hosting Kişisel de dahil olmak üzere birkaç ödülün sahibi oldu..

Bluehost ve SiteGround'un performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi, Güvenilirlik, Hız ve Performans

Çalışma süresi monitörü

uptime. Bluehost ve SiteGround’un bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, sunucularında barındırılan sitelerinizin çoğu zaman kullanılabilir olmasını sağlamalarıdır.

Başka bir deyişle, oldukça yüksek bir çalışma süresi yüzdesi sunarlar. SiteGround% 99.99 kesintisiz çalışma garantisi verirken, Bluehost açıkça herhangi bir garanti vermemektedir.

Ancak, web sitelerimizden birkaçı için gerçek zamanlı olarak test edildiğinde, her iki barındırma sağlayıcısı tarafından sunulan çalışma süresinin genellikle% 99,99 olduğu bulunmuştur..

Güvenilirlik. SiteGround’un veri merkezleri, çoklu güç beslemeleri, kendi güç jeneratörleri ve kurumsal sınıf UPS teknolojilerinden oluşan çoklu yük devretme seçeneklerinin yanı sıra yüksek düzeyde elektrik yedekliliği sağlar.

Tüm bu veri merkezleri aynı zamanda 24 saat boyunca insan güvenliği, erişim kontrol kılavuzları, biyometri, kurşun geçirmez lobiler ve video gözetimi ile kapsamlı bir şekilde izlenmektedir. Tüm bu faktörler, SiteGround’un sunucularını dünyanın en güvenilir sunucuları yapıyor.

Bluehost veri merkezi Utah’ta bulunmaktadır. Merkez, UPS güç yedekleme, aynalı depolama yedekleme, dizel jeneratörler ve güçle ilgili diğer işlevler gibi temel özellikleri destekler.

Bluehost ayrıca gelişmiş sunucular ve donanım ile siteleriniz için mükemmel güvenilirlik sunar.

Hız ve Performans. SiteGround’un üç farklı kıtada ABD, İngiltere, Hollanda ve Singapur olmak üzere dört farklı ülkede veri merkezleri vardır.

Bu, sitelerinizi, sitenizin ana ziyaretçilerinin bulunduğu yere en yakın sunucularda barındırma seçeneği sunar ve bu da daha iyi web sitesi hızı ve performansı sağlar.

Bluehost’un sunucuları için kıtalar arasında farklı veri merkezleri bulunmuyor.

SiteGround ayrıca sunucularının çoğu için Apache, CentOS, MySQL, PHP ve WHM / cPanel kullanır. Hesap izolasyonu ve izlemesi ve sunucularının hızını optimize etmek için 1H markası altında özel yazılım çözümleri yarattı..

Bir sayfa yükleme isteğine yanıt vermek için gereken maksimum süre genellikle sunucuların kalitesini ve sonuçta ortaya çıkan performansı belirlemeye yardımcı olur.

Bluehost sunucularında barındırılan bir sitenin belirli bir süre boyunca yükleme süresini test ettik ve bir SiteGround sunucusunda barındırılan bir sitenin yükleme süresini karşılaştırdık. Bluehost için ortalama yükleme süresi 2.4s civarındayken, SiteGround için ortalama yükleme süresi 2.2s’de çıktı..

Her iki ana makinenin yükleme sürelerinin mükemmel olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca, SiteGround, Vernik önbellekleme, Memcache, SuperCacher ve CloudFare kullanarak web sitelerinizin hızını artırır. Bu, web sitelerinin yoğun trafik sırasında biraz daha iyi performans sağlamasına yardımcı olur.

Bluehost ve SiteGround Performansı Hakkında Görüş

Hem Bluehost hem de SiteGround, mükemmel güvenilirlikle yüksek performans ve hız sunarak web sitelerinizi çoğu zaman kullanılabilir tutmayı başarır.
SiteGround’un optimize edilmiş sunucularla statik önbelleklemeyi kapsamlı bir şekilde kullanması ve dört farklı ülkede bulunan veri merkezlerine sahip olması, onu tercih edilen seçenek haline getiriyor.

Bluehost ve SiteGround'un Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Web Sitesi Oluşturucu. SiteGround, bir web sitesi oluşturucu aracı sağlamaz, ancak sihirbaz tabanlı birçok yararlı öğretici ve izlenecek yol sunar. Bunlar bir web sitesi oluşturmanıza, Joomla’yı kurmanıza vb. Yardımcı olur..

Aslında, siteniz için tüm kurulum işlemi boyunca hızlı bir şekilde adım adım talimatlar konusunda size rehberlik ederler. Ayrıca, yalnızca içerik bölümünü yönetmeniz gerekir.

Ayrıca, WordPress, Site Yazılımı kullanan bir wiki veya forum platformu phpBB3’ü kullanarak bir blog oluşturabilirsiniz..

Sürükle ve bırak işlevini kullanarak en az kodlama ile veya hiç kodlama olmadan web sitesi geliştirme konusunda, Bluehost size popüler Weebly site oluşturucusunu sağlar.

Ücretsiz Weebly sürümünü kullanarak basit, minimalist bir web sitesi oluşturabilir veya ücretli bir plana (aylık 8,99 $) yükselterek birçok gelişmiş özelliğe erişmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, Bluehost da goMobi mobil web sitesi oluşturucusunu sunar.

Güvenlik. Kapsamlı güvenlik özellikleri nedeniyle hem SiteGround hem de Bluehost’tan memnun kalacaksınız. Bunlar, hotlink korumasının yanı sıra Apache Spam Assassin, Spam Uzmanları ve Spam Hammer gibi farklı anti-spam araçlarından oluşur.

Bluehost ayrıca sitenizin SSL ile güvenliğini ve Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarına karşı korumayı geliştirmek için CloudFlare sunar. SiteGround ayrıca CloudFlare entegrasyonu sunar.

Ayrıca, Bluehost, IP adresi kara listeleri, şifre korumalı dizinler, dijital sertifikaların yönetimi ve özel anahtarlar gibi diğer güvenlik özellikleri için desteği genişletir..

Ayrıca, ayda yaklaşık 1,67 ABD doları olan SiteLock Etki Alanı Güvenliği’ni kullanmanızı sağlar. Güvenli Kabuk (SSH) erişimi, web sitesi yöneticileriniz için yapılandırma dosyalarına güvenli erişim sağlar.

SiteGround, güvenlik özellikleriyle ünlüdür. Daha önce tartışılan güvenlik özelliklerine ek olarak, SiteGround IP adresi kara listelerini ve eklenti HackAlert Monitoring’i (ayda yaklaşık 1 $) web sitenizin saldırı altında olup olmadığını size bildirir..

SiteGround ayrıca yöneticilerin kullanıcıların “Leech Protect” etiketli çok etkili bir güvenlik özelliği aracılığıyla şifrelerini web sitenizin belirli bölümlerine açmasını veya herkese açık bir şekilde göndermesini engellemelerine olanak tanır.

Yönetilen WordPress Barındırma. Bluehost’un yönetilen WordPress barındırma özelliğiyle, önceden yüklenmiş olarak WordPress CMS yazılımını yüklemenize gerek yoktur.

SiteGround ayrıca yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar ve WordPress siteleriniz için daha iyi güvenlik, günlük yedeklemeler ve otomatik eklenti güncellemeleri sağlamak için kurulumla ilgilenir.

SiteGround, minimum yapılandırma ile ucuz WordPress barındırma için Bluehost’tan daha iyi seçeneklere sahiptir.

Ancak, Bluehost son derece yüksek trafik hacimlerine uygun daha iyi yüksek yapılandırmalı WordPress barındırma planları sunar.

e-Ticaret Çözümü. SiteGround ile CSCart, Magento ve PrestaShop gibi farklı e-ticaret uygulamaları için çevrimiçi mağazanızı hızlı bir şekilde kurmanıza olanak tanıyan otomatik yükleyici seçenekleri elde edersiniz.

Alternatif olarak, Softaculous’de bulunan Showare, OpenCart ve ZenCart gibi e-Ticaret seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. SiteGround ayrıca yalnızca alışveriş sepetlerine veya ayrıca yalnızca faturalandırma ve faturalandırmaya odaklanan çeşitli seçenekler sunar.

Bluehost ayrıca e-Ticaret ile ilgili birçok özellik sunar. Magento uygulamasının sürükle ve bırak işlevini kullanarak çevrimiçi mağazanızı kolayca oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca, Küp Sepeti, ZenCart ve Agora gibi alışveriş sepetlerini kullanabilir ve müşterileriniz için güvenli ödeme işlemleri sağlamak için TransFirst ödeme ağ geçidini kullanabilirsiniz..

Bluehost ve SiteGround Temel Görüşleri

Her iki web sunucusu da sağlam güvenlik sunsa da, SiteGround yeni başlayan web sitelerini saldırılara karşı tamamen güvende tutmak için daha yenilikçi güvenlik çözümleri sunar. Web sitesi oluşturucuları ile ilgili olarak, Bluehost, Weebly ve goMobi şeklinde daha iyi ve daha kolay bir seçenek sunar.

Bluehost ve SiteGround'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Her iki web sunucusu da sadece Linux barındırma planları sunar; onların temel özellikleri ve fiyatlandırması.

En ucuz Bluehost barındırma planı (paylaşılan plan) ayda yaklaşık 3.95 dolardan (Bluehost Başlangıç ​​planı); en ucuz SiteGround barındırma planı (paylaşılan) ayda yaklaşık 6,95 $ (Başlangıç ​​planı).

Başlangıçta web sitesi ve yoğun trafik miktarları varsa, bu ucuz planların başlaması yeterli olacaktır..

Paylaşılan Hosting Planları. İşte Bluehost paylaşılan barındırma planlarıyla SiteGround paylaşılan barındırma planlarının karşılaştırması.

Bluehost Starter, aylık yaklaşık 3.95 $ (üç yıllık abonelik) veya aylık 4.95 $ (iki yıllık abonelik) veya aylık 5.95 $ (bir yıllık abonelik) ile başlar ve 50 GB disk alanı, beş e-posta hesabı ve sınırsız MySQL veritabanı ile bir web sitesi.

Bluehost Plus ayda yaklaşık 6.95 $ (üç yıllık abonelik) veya ayda 7.95 $ (iki yıllık abonelik) veya ayda 8.95 $ (bir yıllık abonelik) ile başlıyor, 150GB disk alanı, 100 e-posta hesabı ve on için sınırsız MySQL veritabanı web siteleri.

Bluehost Business Pro başlar, ölçülmemiş disk alanı, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız MySQL veritabanı ile aylık 14.95 $ (üç yıllık abonelik) veya aylık 16.95 $ (iki yıllık abonelik) veya aylık 19.95 $ (bir yıllık abonelik) ile başlar. sınırsız web siteleri.

Tüm SiteGround paylaşılan barındırma planları sınırsız MySQL veritabanı, ücretsiz alan adları, ücretsiz site transferleri ve ücretsiz e-posta hesapları sunar.,

SiteGround Startup aylık 6,95 $ ‘dan başlar (yıllık abonelik veya daha yüksek), bir web sitesi için yaklaşık 10.000 aylık ziyaretçiyi işleyecek 10 GB depolama alanı.

SiteGround GrowBig aylık yaklaşık 9,95 $ ‘dan (yıllık abonelik veya daha yüksek) başlar ve birden fazla web sitesinin yaklaşık 25.000 ziyaretçiyi işleyebilmesi için 20 GB depolama alanı bulunur. Ayrıca WordPress SuperCacher, öncelikli teknik destek ve bir yıllık ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir.

SiteGround GoGeek aylık yaklaşık 14.95 $ ‘dan (yıllık abonelik veya daha yüksek) başlar ve birden fazla web sitesinin yaklaşık 100.000 aylık ziyaretçiyi işleyebilmesi için 30 GB depolama alanı vardır.

GoGeek ayrıca WordPress SuperCacher, bir yıllık ücretsiz SSL sertifikası, öncelikli teknik destek, tek tıklamayla WordPress sahneleme, WordPress için önceden yüklenmiş Git ve ücretsiz PCI uyumluluğu ile birlikte gelir.

WordPress Yönetilen Hosting Planları. Her iki web sunucusu da yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar:

SiteGround StartUp, ayda 9.95 $ ‘dan başlar (% 30 indirimli; ayda 6.95 $), bir web sitesinin yaklaşık 10.000 aylık ziyaretçiyi işleyebilmesi için 10 GB depolama alanı.

SiteGround GrowBig ayda yaklaşık 14.95 $ ‘dan başlar (% 33 indirimli; ayda 9.95 $). Birden fazla web sitesinin yaklaşık 25.000 ziyaretçiyi işleyebilmesi için 20GB depolama alanı vardır. Ayrıca WordPress SuperCacher, öncelikli teknik destek ve bir yıllık ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir.

SiteGround GoGeek aylık 29,95 $ ‘dan başlar (% 50 indirimli; aylık 14,95 $), birden fazla web sitesinin yaklaşık 100.000 aylık ziyaretçiyi işleyebilmesi için 30 GB depolama alanı.

GoGeek ayrıca WordPress SuperCacher, bir yıllık ücretsiz SSL sertifikası, öncelikli teknik destek, tek tıklamayla WordPress sahneleme, WordPress için önceden yüklenmiş Git ve ücretsiz PCI uyumluluğu ile birlikte gelir.

Bluehost Blogger ayda 24,99 $ ‘dan başlar (yalnızca ilk ay için yaklaşık 12,49 $), 30 GB depolama alanı ve yaklaşık 100 milyon aylık ziyaretçiyi işleyecek beş web sitesi için bir IP adresi.

Bluehost Professional aylık 74,99 $ ‘dan başlar (sadece ilk ay için yaklaşık 37,50 $), 60 GB depolama alanı ve on web sitesi için yaklaşık 300 milyon aylık ziyaretçiyi işleyecek bir IP adresi ile.

Bluehost Business aylık 119,99 $ ‘dan başlıyor (sadece ilk ay için yaklaşık 60 $), 120 GB depolama alanı ve 20 web sitesi için aylık yaklaşık 600 milyon ziyaretçiyi işleyecek bir IP adresi.

Bluehost Enterprise aylık sınırsız sayıda aylık ziyaretçiyi işleyecek 240 GB depolama alanı ve 30 web sitesi için bir IP adresi ile ayda 169,99 $ ‘dan başlar (yalnızca ilk ay için yaklaşık 85 $)..

VPS Hosting Planları: Her iki site hosting şirketleri dört VPS hosting planı sunuyor. SiteGround tüm VPS hosting planlarıyla 5 TB bant genişliği sunarken, Bluehost planları için 1 TB ile 4 TB arasında değişen bant genişliği sunuyor.

Bluehost tarafından sunulan en yüksek RAM 8GB, SiteGround tarafından sağlanan en büyük RAM 4GB’dir. Benzer şekilde, Bluehost tarafından sunulan maksimum depolama alanı 240 GB, SiteGround ise yalnızca 80 GB sunuyor.

Bluehost’un VPS hosting planlarının fiyatları ayda yaklaşık 29,99 $ ile aylık maksimum 119,99 $ arasında değişmektedir..

Buna karşılık, SiteGround’un VPS barındırma planlarının fiyatları ayda yaklaşık 60,00 $ ila aylık en yüksek 140,00 $ arasında değişmektedir. SiteGround ayrıca daha az yapılandırma VPS planı için Bluehost’tan biraz daha pahalı olduğunu kanıtlıyor.

Özel Hosting Planları: Her iki web barındırma adanmış hosting planları üç tür sunuyoruz. SiteGround, Bluehost tarafından sağlanan 1 TB’a kıyasla yaklaşık dört kat 500 GB maksimum depolama alanı sunar.

Bluehost ayrıca maksimum 15 TB bant genişliği (Bluehost Premium planı ile) sunarken, SiteGround tüm sunucu sunucularıyla yalnızca 5 TB bant genişliği sunar. Her ikisi de maksimum 16 GB RAM sunuyor.

Bluehost’a özel bir plan için en düşük fiyat ayda 149,99 $, SiteGround için ise aylık 229,00 $.

Fiyat ölçeğinin diğer ucunda, bir Bluehost adanmış barındırma planı için en yüksek maliyet ayda 249,99 $ iken, bir SiteGround adanmış barındırma planı için maksimum fiyat ayda 429,00 $.

Bir kez daha, SiteGround Bluehost’tan biraz daha pahalı.

Para iade garantisi. Bluehost ve SiteGround’un her ikisi de yaklaşık 30 günlük para iade garantisi süreleri sunar.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

SiteGround’un paylaşılan barındırma planları, minimum yapılandırmaya ihtiyaç duyan ve ilk dönemde çok para harcamak istemeyen mutlak yeni başlayanlar için daha uygundur.
Ancak, yüksek yapılandırmalı VPS barındırma planlarına veya özel barındırma planlarına doğru ilerledikçe Bluehost, SiteGround’dan daha düşük fiyatlarla daha iyi veya benzer yapılandırmalar sunar.

Bluehost ve SiteGround'u kullanmak ne kadar kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

SiteGround ve Bluehost, endüstri standardı kontrol paneli olan cPanel’i kullanır. Bu kontrol panelinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve deneyimli bir webmaster iseniz, daha önce benzer türde kontrol panelleri kullanmış olabilirsiniz..

Ayrıca, her iki web sunucusu da kullanımı kolay tek tıklamalı yükleyicilere sahiptir.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

SiteGround ve Bluehost arasında kullanım kolaylığı açısından bir bağ vardır.

Bluehost ve SiteGround Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

SiteGround ve Bluehost, soruları veya sorunları hızlı bir şekilde çözmek için destek ekipleriyle iletişim kurmak için çeşitli seçenekler sunar.

SiteGround size 24x7xx52 telefon desteği, canlı sohbet, bilet sistemi vb. Sağlar. Canlı sohbet özelliklerini iki kez test ettik ve her iki durumda da bir dakika içinde tatmin edici bir yanıt aldık, bu da son derece hızlı.

Ayrıca, çeşitli yazılım çözümlerinin kurulumunda size rehberlik eden makale, öğretici ve son derece güçlü sihirbazların sayısı, sizin ve web siteleriniz için fazlasıyla yeterli..

Bluehost, SiteGround’a benzer özellikler sunar, ancak destek ekibinin canlı sohbetlere yanıt vermesi SiteGround’un müşteri destek ekibinden daha uzun sürer.

Buna karşılık, SiteGround’un destek ekibinin Bluehost’un ekibinden daha verimli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz..

Kullanıcı Desteği Görüşü

Oyumuz, canlı sohbete hızlı yanıtları ve teknik bilgisi az olan veya hiç olmayan web yöneticileri için daha fazla el tutma nedeniyle SiteGround’un müşteri destek ekibinin lehine gidiyor.

Bluehost and SiteGround için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Asla, asla, asla bir web barındırma seçiminde karar faktörü olarak bir inceleme kullanın. Yorumlar neredeyse her zaman tutkulu olanlar tarafından yayınlanır, bu nedenle yorum gönderen çoğu müşteri ya çok olumsuz ya da çok olumludur. Ancak, bir barındırma şirketi sürekli olarak yüksek veya kötü bir şey için derecelendirilmişse, değerlendirmeleri bir kılavuz olarak kullanmalısınız.

Bluehost ve SiteGround için Olumsuz Yorumlar

Bluehost için çoğu müşteri yorumu, pahalı paylaşılan barındırma planlarını ve çeşitli işlevler için bol miktarda eklenti kurma ihtiyacını vurguladı.

Ayrıca, bu web barındırma aylık paylaşılan hosting planları sunmaya başlamak için müşterileri arasında önemli bir talep var.

SiteGround için, birçok müşteri pahalı VPS’leri ve özel barındırma planları ve kendilerine sunulan kayda değer ölçüde daha az bant genişliği hakkında endişelerini dile getirdi.

Bluehost and SiteGround için Olumlu Yorumlar

Birçok yeni girişim, küçük işletme ve bireysel profesyonel, SiteGround tarafından sunulan düşük maliyetli paylaşılan barındırma planlarını övdü.

Güvenlik özellikleri, mükemmel müşteri destekleri ve bir veri merkezi konumu seçme seçeneği ile ilgili de olumlu eleştiriler yapıldı..

Bluehost için olumlu yorumlar esas olarak makul fiyatlı VPS ve büyük miktarda trafiği kolayca idare edebilecek özel hosting planları hakkında.

Çok sayıda iyi inceleme de sunulan mükemmel güvenlik özellikleri etrafında dönmüştür..

Bluehost ve SiteGround karşılaştırması sonucu

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

SiteGround üzerinden Bluehost’u seçmek için nedenler

  • Ucuz VPS hosting ve özel sunucu hosting planları
  • Yüksek hacimli trafiği yönetmek için daha yüksek bant genişliği seçenekleri
  • Daha yüksek yapılandırma planlarına sahip yönetilen WordPress siteleri için yüksek hacimli trafiği destekleme yeteneği
  • Weebly ve goMobi gibi daha iyi web sitesi oluşturucu araçlarının kullanılabilirliği

Bluehost üzerinden SiteGround’u Seçme Nedenleri:

  • Üç kıtaya yayılmış veri merkezi konumları arasında seçim yapabilme
  • Barındırılan mevcut sitelerini taşımak isteyen müşteriler için ücretsiz web sitesi aktarma olanağı
  • Biraz daha yüksek hız ve sunucu ve web performansı
  • Canlı sohbet desteğinde sorgulara daha hızlı yanıt süreleri

SiteGround, daha ucuz bir paylaşılan barındırma planı, barındırma işlemi boyunca daha iyi rehberlik ve daha yüksek güvenlik seviyeleri arayan küçük işletmeler, girişimler ve profesyoneller için uygundur. Ancak, Bluehost, yüksek miktarda trafik yaşayan ve özellikle bant genişliği gibi daha yüksek yapılandırma sunan makul fiyatlı barındırma planlarına ihtiyaç duyan orta ve büyük ölçekli kurumsal siteler için idealdir.

Küçük işletmeler sınırsız bant genişliği ve depolama alanını çekici bulacaktır. Bu hosting şirketlerinin her ikisi de sundukları özellik miktarı için iyi fiyatlar sunuyor.

Hostgator (ayrıca EIG’ye aittir) Bluehost için daha iyi destek, ölçeklenebilirlik, yüksek trafik yönetimi ve daha fazlası hakkında bir alternatif olarak hizmet edebilir.

Aslında, düzenli Linux barındırma planları ve Windows barındırma sunduğu için hem SiteGround hem de Bluehost için mükemmel bir alternatif görevi görebilir..

Daha önce web barındırıcınız olarak Bluehost veya SiteGround kullandınız mı? Sormak istediğiniz bir şey var mı? Lütfen aşağıdaki deneyimlerinizi ve yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin ve okuduğunuz için teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me