Bluehost vs DreamHost: Hangisini Kullanmalısınız?

Bir web sitesi isteme sebebi ne olursa olsun, doğru web hosting şirketi bulma
Şaşırtıcı olabilirsiniz çünkü çok farklı özelliklere sahip çok fazla plan var. Bu
BlueHost ve DreamHost arasındaki kafa kafaya karşılaştırma, seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir.


Hem BlueHost hem de DreamHost, 1990’lardan beri web barındırma işindeler – 1996’dan beri BlueHost ve 1997’den beri DreamHost. Her ikisi de iyi kurulmuş. BlueHost, sunucularında barındırılan 2 milyondan fazla siteye sahipken, DreamHost’un sunucularında 1,5 milyondan fazla site var.

BlueHost ve DreamHost’un her ikisi de paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve VPS ve adanmış sunucu planları sağlar; ancak BlueHost’un VPS ve adanmış sunucu seçenekleri son eklenenlerdir.

BlueHost, “En Uygun Fiyatlı Hosting” ve “En İyi” dahil olmak üzere bir dizi “en iyi” ödül kazandı
Değer Sunucusu. ” DreamHost, 2014 ve 2015 yıllarında PCMag’in “En İyi İşletme Sunucusu” dahil olmak üzere “en iyiler” ödülü payını kazandı.

2010 yılında BlueHost, Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı.
birçok barındırma şirketi, ancak her birinin kendi adı altında faaliyet göstermesine izin veriyor. Hatta
EIG siteleri birbirlerinin klonları olmasa da, EIG arasında bir takım benzerlikler vardır
sahip olunan hosting şirketleri.

Bir EIG şirketi ile sorun yaşıyorsanız, aynı şeyi bulabileceğinizi bilmelisiniz.
başkaları ile ilgili sorunlar. DreamHost özel bir hosting şirketidir ve merkezi
Kaliforniya.

BlueHost vs DreamHost performansını karşılaştır

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. BlueHost’un çalışma süresi istatistikleri düzenli olarak% 99,9 veya daha iyi olduğunu gösterse de, çalışma süresi garantisi yoktur. Öte yandan, DreamHost% 100 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Sorun bildirildikten sonra, her bir kesinti saati için bir günlük barındırma geri ödemeleri verilir..

Verim. BlueHost kendi sunucularını kurar ve 16 çekirdekli AMD Opterons kullanır. DreamHost ayrıca AMD işlemcileri kullanır ve sunucularına SSD’ler yükler.

BlueHost’ta barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom’da test edilen sitelerin% 65’inden daha hızlı bir 2.37s yükleme süresiyle sonuçlandı. Karşılaştırılabilir bir DreamHost sitesi, test edilen sitelerin% 70’inden daha hızlı 2.10s yükleme süresiyle sonuçlandı.

Güvenilirlik. BlueHost veri merkezi Utah’ta bulunmaktadır. Veri merkezi, yedekli kaynaklarla çalıştırılır ve soğutulur ve acil durumlar için dizel yedeklemeleri mevcuttur. BlueHost, Bulut Planları dışında yansıtılmış veya yedekli veri yedeklemesi yapmaz. Yedekler en fazla 30 gün saklanır.

DreamHost’un biri Los Angeles’ta diğeri Irvine’de olmak üzere iki California veri merkezi vardır. Planlar
California veri merkezlerini Portland’daki bir DreamHost veri merkezine birleştirmek üzere devam ediyor.
Ayrıca Ashburn, Virginia’da bir veri merkezi var. Tüm veri merkezlerinin
güç ve soğutma, dizel yedekleri ve 7/24 güvenlik tüm veri merkezlerinde mevcuttur.

BlueHost vs DreamHost hakkındaki görüşler

Güvenilirlik mükemmel ve çalışma süresi iyi olsa da,
BlueHost bir endişe olabilir. DreamHost, işletmedeki en iyi çalışma süresi garantilerinden birine sahiptir. DreamHost ayrıca yük ve tepki sürelerinde bir kenara sahiptir – ancak sadece küçük bir farkla.

BlueHost ve DreamHost

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: Özellikleri açıklarken web hosting şirketleri tarafından kullanılan “sınırsız” veya “ölçülmemiş” bulacaksınız. Bu bir pazarlama terimidir ve “kullanabileceğiniz her şey” anlamına gelmez. Bunun yerine, terimler hangi barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak kabul ettiklerini ifade eder.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. Hem BlueHost hem de DreamHost, yeni hesaplar için ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sağlar.

Web Sitesi Oluşturucu. BlueHost, 5 web sayfasıyla sınırlı olan sürükle ve bırak Weebly Basic yazılımını sunar. Basic ücretsizdir ve ek bir ücret karşılığında Weebly Premium’a yükseltme yapılır. DreamHost bir web sitesi oluşturucu sunmuyor.

Veritabanları. BlueHost ve DreamHost’un her ikisi de sınırsız MySQL veritabanı sunuyor.

E-posta hesapları. Hem BlueHost hem de DreamHost, sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar.

WordPress Barındırma. BlueHost ve DreamHost’un her ikisi de yönetilen WordPress planları sunuyor.
Yönetilen WordPress planları genellikle standart bir paylaşılan plandan daha pahalıya mal olur. Ekstra kısmı
maliyet, yönetilen WordPress planlarının genellikle bu tür optimize edilmiş sunucularda barındırılmasıdır.
performans ve kararlılığı artırmak için önbellekleme ve ek güvenlik özellikleri.

Yönetilen WordPress barındırma ana avantajı otomatik yedekleme ve güncelleme
WordPress siteleriniz sizin için yapılır, böylece önemli olan şeylere (sitelerinize) odaklanabilirsiniz. ”
içerik.

e-Ticaret Çözümü. BlueHost ve DreamHost, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi kontrol panelleri aracılığıyla ücretsiz alışveriş sepetleri sunar. WP e-Ticaret eklentileri WordPress siteleri için her iki ana bilgisayardan da edinilebilir. DreamHost ayrıca bir reklam
e-Ticaret sitesi oluşturucu, Café Commerce – ücretsiz olmasa da.

Yedekler. BlueHost günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler sağlar ve ayrıca Business Pro ortak planında ücretsiz olmasına rağmen SiteBackup Pro’yu bir ücret karşılığında sunar. SiteBackup Pro, dosya düzeyinde yedekleme ve geri yüklemeye izin verir.

DreamHost’un politikası, site yedeklemelerinin sunucuda depolanmasını yasaklar, böylece kullanıcı tarafından oluşturulan yedeklemeler
oluşturulduktan sonra mümkün olan en kısa sürede ana sunucudan indirilmeli ve kaldırılmalıdır. Web sitesi verileri ve veritabanları DreamHost tarafından otomatik olarak yedeklenir, ancak yedeklemeler garanti edilmez.

Hosting Güvenliği. Kötü amaçlı yazılımları araştırmak, kaldırmak ve yasaklamak için BlueHost, temel SiteLock hizmetini alt katmanlarında ücretsiz, SiteLock Pro ise yüksek katman planlarında ücretsiz olarak sunar. BlueHost, DDoS’ye karşı korumak için dahili süreçlere de sahip olduğunu belirtir. DreamHost, e-postaları filtrelemek için Spamhaus’u kullanır ve Arbor Networks’ün hizmetleri aracılığıyla DDoS koruması sağlar.

Tüm Bluehost planlarının ücretsiz Paylaşılan SSL sertifikası vardır. BlueHost’taki en iyi paylaşılan plan geliyor
ücretsiz Özel SSL sertifikası ile. DreamHost, planlarında Let’s Encrypt aracılığıyla SSL sağlar.

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanıyor ancak arayüzü kapsamlı bir şekilde değiştirdi. DreamHost, cPanel’in simge tabanlı arayüzünden daha fazla metin tabanlı özel bir kontrol paneli kullanır.

Yeşil. DreamHost Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alıyor ve karbon nötr olduğunu belirtiyor.

Ekstralar. BlueHost’un 150 $ reklam kredisi var; BlueHost’un 100 $ kredisi var. Her ikisinin de ortaklık programları var. BlueHost, başka bir siteniz varsa kurulmuş bir web sitesini taşıyacaktır, ancak hizmet için bir prim talep eder. DreamHost’un web sitesi aktarma hizmetleri yoktur.DreamHost, ne kadar depoladığınıza bağlı olarak aylık bir ücret karşılığında bulut sunucularında depolama alanı da satar.

BlueHost vs DreamHost Temel Özellikler hakkındaki görüşler

Her iki hosting şirketi de iyi bir dizi özellik sunar. Ancak, DreamHost’un cPanel kullanmaması, web sitesi oluşturucusu, taşıma politikaları ve daha az sağlam bir yedekleme planı olmaması nedeniyle, BlueHost özelliklerde başını sallar.

Web hosting planları ve BlueHost vs DreamHost karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Agresif rekabet, fiyatlandırmada sürekli değişikliklere ve büyük miktarda promosyon fiyatlandırmasına yol açar. Promosyon fiyatları genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlıdır, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf anlamına gelir. Tanıtımsız olsa bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle fiyatlandırmaya ara verir. Aşağıdaki fiyatlar bu karşılaştırma sırasında ev sahibi web sitelerinde listelenmiştir.

BlueHost. BlueHost üç ortak plan sunuyor. Temel, bir siteye 50 GB depolama alanı sağlar ve aylık 3.95 ABD doları promosyon fiyatıyla sınırsız bant genişliği ve e-posta hesabı sağlar. Ayrıca, ayda 6,95 ABD doları, izin verilen site sayısını 10 ve depolama alanını 150 GB’a çıkarır. Bir CDN de Artı Planının bir parçasıdır. Business Pro, aylık 14,95 ABD doları,
sınırsız site ve sınırsız bant genişliği, depolama alanı ve e-posta hesabı.

Bir CDN, Özel SSL, özel IP ve Site Yedekleme Pro bu üst seviye plana dahildir. Hepsi
paylaşılan BlueHost planları ayrıca bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile birlikte gelir. BlueHost teklifleri
verilerinizi üç yerde yansıtan ek bir ücret karşılığında üç ölçeklenebilir Bulut planı
güvenilirlik ve daha hızlı yükleme süreleri.

BlueHost’un VPS teknolojisine dayanan dört adet yönetilen WordPress planı vardır. En küçük plan,
aylık 12,95 ABD doları olan blogger, 100 milyon ziyaret, 30 GB depolama alanı ve beş site ile sınırlıdır. Aylık 85 $ olarak fiyatlandırılan en iyi plan olan işletme, 240 GB depolama alanına, sınırsız bant genişliğine ve 30 siteye sahiptir. Diğer ikisi, 37.50 dolar ile profesyonel ve 60 dolar ile iş arasında düşüyor. Hepsi ücretsiz CDN ve SiteLock’a sahiptir (en alttaki iki katman SiteLock Pro’ya sahiptir, işletme SiteLock’a sahiptir
Premium ve üst katman SiteLock Enterprise sağlar).

DreamHost. DreamHost, üç yıllık bir dönem için 7,95 $ fiyatla paylaşılan bir planla işleri kolaylaştırır. Plan sınırsız her şeyle birlikte gelir – sınırsız depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız alan adı. Bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı ve ücretsiz SSL, planla birlikte gelir. Aylık 5,95 ABD doları ücret karşılığında özel bir IP kullanılabilir. DreamHost ayrıca yedeklilik için üç yerde yansıtılan bir bulut seçeneği sunar. Son derece ölçeklenebilir altı katman, aylık 4,50 ABD Doları ile aylık 96 ABD Doları arasında değişmektedir..

DreamHost, 30 GB SSD depolama alanı ve ayda sınırsız ziyaretçi ile yönetilen bir WordPress barındırma planı sunar. WordPress, check-out sırasında otomatik olarak yüklenir. Plan, özel bir IP ile birlikte gelir ve SSD’lere sahip bir VPS’de barındırılır. Plan bir site ve bir site ile sınırlıdır
MySQL veritabanı ve yıllık planı ile 19,95 $ fiyatlandırılır.

VPS ve Özel Planlar: BlueHost ve DreamHost’un dört VPS planı vardır. BlueHost’un aylık 14,99 $ standart VPS katmanı, paylaşılan bir planın izin vereceğinden biraz daha fazla performansa ihtiyaç duyan bireysel veya küçük bir işletme için uygundur, ancak bundan çok daha fazlası için çok sınırlıdır. Diğer üç plan daha iyi özelliklere sahip ve aylık 29,99 $, 44,99 $ ve 55,99 $ olarak fiyatlandırılıyor. BlueHost VPS planları 1 TB – 4 TB bant genişliği sınırlarına sahiptir.

DreamHost’un VPS planlarında SSD’ler bulunur, ayda 15 ABD dolarından başlar ve ayda 120 ABD dolarına kadar çıkar.
Sınırsız bant genişliği ve sınırsız alan adı sunarak DreamHost VPS planları aşağıdakiler için uygundur:
Paylaşımlı barındırmadan daha küçük olan orta ila küçük ölçekli işletmeler.

BlueHost, 3, 4 ve 5 IP’ye izin veren ve 74.99 $, 99.99 $ ve
Aylık 124,99 $. DreamHost’un 149 $ ‘dan başlayan bazı seçenekleri var
Ay, seçilen yapılandırmaya bağlı olarak fiyatlandırma ile. DreamHost sınırsız
özel katmanlarında IP sayısı ve sınırsız bant genişliği.

Para iade garantisi: BlueHost, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir. DreamHost, endüstri lideri 97 günlük para iade garantisine sahiptir. BlueHost veya DreamHost’ta ücretsiz alan adı kaydınız varsa, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücretini alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

DreamHost’un BlueHost’un paylaşılan barındırmadaki en üst katmanı yarı fiyatına benzeyen sadece bir paylaşılan planı vardır. Buna ek olarak, DreamHost endüstrinin en iyi para iade garantisine sahiptir.

BlueHost vs DreamHost nasıl kullanılır?

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanır, ancak değiştirilmiş bir arayüze sahiptir, bu nedenle normal cPanel kullanıcılarının bazı ayarlamalar yapması gerekir. DreamHost’un tescilli kontrol paneli gereken özelliklere sahiptir, ancak endüstri standardı cPanel’e dayanmamak bazı kullanıcı sorunlarına neden olabilir.

Tek Tıkla Yükleyici. BlueHost, yaklaşık yüz uygulamayı kolayca yüklemek için MOJO Marketplace tek tıklamayla yükleyiciyi kullanır. DreamHost’un tek tıklamayla yükleyici bölümü var, ancak MOJO Marketplace’in sunduğu kadar seçenek yok.

Web Sitesinde Gezinme. Hem BlueHost’un hem de DreamHost’un siteleri bir plan seçmek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlar. Her ikisi de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için yararlı karşılaştırma çizelgelerine sahiptir.Ancak temiz ve kullanıcı dostudur, ancak DreamHost, Google’a başvurmadan veya wikiler aracılığıyla okumadan bazı bilgileri bulmayı zorlaştırır.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

BlueHost’un tek tıklamayla yükleyicisinin daha fazla uygulaması var. Her ikisi de normal cPanel’i kullanmaz, ancak BlueHost’un temelde özel bir arayüze sahip cPanel olduğunu. BlueHost’un web sitesi biraz daha fazla
kullanıcı dostu.

BlueHost ve DreamHost desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Müşteri incelemelerine göre, bu BlueHost’un eksik olduğu bir alandır. DreamHost, servis ve destek için müşterilerden yüksek notlar alır ve destek personeli dostça kabul edilir
ve bilgili.

BlueHost 7 gün 24 saat telefon, e-posta ve canlı sohbete sahiptir. BlueHost ve DreamHost’un bir blogu var ve
bir forum.

DreamHost’un sorularınızı e-postayla gönderdiğiniz bir iletişim sayfası vardır. Daha fazla destek seçeneği var
Onlardan satın aldıktan sonra DreamHost’tan bir telefon, ancak bir telefon bunlardan biri değil. DreamHost, gerektiğinde güncellenen ve bir bilgi tabanı gibi birçok bilgiye sahip benzersiz bir wiki’ye sahiptir..

Kullanıcı Desteği Görüşü

Her iki ev sahibi de mükemmel. BlueHost, daha fazla iletişim yöntemi sağlar, ancak müşteri desteği müşteriler tarafından yüksek oranda derecelendirilmez. DreamHost’un sınırlı iletişim seçenekleri vardır, ancak müşteriler aldıkları müşteri hizmetlerini yüksek oranda derecelendirir.

BlueHost vs DreamHost için üye yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Bir web barındırma seçiminde karar faktörü olarak bir daha gözden geçirme kullanmamalısınız. Genellikle, yorumlar tutkulu olanlar tarafından gönderilir, bu nedenle yorum gönderen çoğu müşteri ya çok olumsuz ya da çok olumludur. Ancak, bir şey sürekli rapor edildiğinde, dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

BlueHost ve DreamHost için Olumsuz Yorumlar

BlueHost. BlueHost için olumsuz yorumlar ezici bir şekilde destekle ilgilidir. Aynı sorun için uzun bekleme süreleri, kabalık ve tekrarlanan biletler nadir değildir.

DreamHost. Beklendiği gibi, en yaygın şikayet telefon desteği eksikliğidir. Bazıları sivilceli sohbet desteği de bildiriyor. Müşteriler ayrıca, bu kadar güçlü bir çalışma süresi garantisine sahip bir şirket için, şaşırtıcı sayıda kesinti şikayeti olduğunu belirtti.

BlueHost ve DreamHost için Olumlu Yorumlar

BlueHost. BlueHost müşterilerinin en olumlu yorumları, fiyatlarda ve planlarda sağlanan özellikleri övüyor.

DreamHost. DreamHost’tan müşteri desteği olumlu yorumların çoğunu alıyor.DreamHost, aynı zamanda neredeyse sınırsız olan her şey için düşük bir fiyata paylaşılan planı için övgü alıyor.

Kullanıcı Yorumları

Genel olarak, DreamHost, müşterilerinden BlueHost’tan daha olumlu eleştiriler alır. Bununla birlikte, BlueHost müşteri desteği hariç her şey için iyi yorumlar alıyor.

BlueHost ve DreamHost karşılaştırması

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

BlueHost ve DreamHost her ikisi de bir web hosting şirketi arayanlara hitap eden özelliklere sahiptir.

BlueHost üzerinden DreamHost seçmek için haklı nedenleriniz:

 • “Sınırsız” her şeye sahip tek bir paylaşılan plan
 • Daha uzun para iade garantisi
 • % 100 kesintisiz çalışma garantisi
 • EIG şirketi değil

DreamHost üzerinden BlueHost seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Paylaşımlı barındırmada daha fazla seçenek
 • Ücretsiz SiteLock
 • Değiştirilmiş bir arabirimle olsa cPanel’i kullanır
 • Tek tıklamayla kurulum için daha fazla uygulama mevcut

BlueHost’un yönetilen WordPress planları diğerlerinden daha pahalı olsa da
barındırır, içindeki özellikler onları çok popüler kılar. BlueHost’ta 1 milyondan fazla WordPress sitesinin barındırıldığı belirtiliyor.

Orta veya daha büyükseniz, makul bir şekilde Bluehost veya DreamHost’a bakabilirsiniz.
fiyatlandırılmış VPS veya özel sunucu planları olsa da, DreamHost’lar daha büyük işletmeleri
sınırsız bant genişliği.

Tek planlı paylaşımlı hostingiyle DreamHost, sınırsız isteyenler için caziptir
katmanlar arasında karar vermek zorunda kalmadan her şey sitede. Ancak, bunlar için uygun olmayabilir.
Web sitesi oluşturucu ve telefon desteği olmadığı için yeni başlayanlar.

Bu hosting şirketlerinin her ikisi de sundukları özellik miktarı için iyi fiyatlar sunuyor.

Bunlar sadece iki web hosting sunan birçok şirket vardır. Birkaç harcama yapmanın sakıncası yoksa
hızlı yükleme ve yanıt süreleri ve premium özellikler için daha fazla dolar, SiteGround kontrol etmeye değer.

Yönetilen WordPress için mükemmel bir seçim olan ve para iadesi olan bir ana bilgisayar için
DreamHost’tan sonra ikinci garanti, InMotion Hosting’i düşünmek isteyebilirsiniz.

BlueHost veya DreamHost hakkında sorularınız mı var? Ne web genel olarak hosting ile deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map