BlueHost vs Arvixe: Hangisini Kullanmalısınız?

Doğru web hosting şirketi seçmek için çalışıyor önemli bir karardır – ama tüm seçenekleri ve orada planları ile kafa karıştırıcı olabilir. Bluehost ve Arvixe arasındaki bu kafa kafaya karşılaştırma ile seçimlerinizi daraltın.


Hem Bluehost hem de Arvixe uzun zamandır web barındırma şirketleri. BlueHost 1996 yılından beri faaliyet göstermektedir. Arvixe 2003 yılında kurulmuştur. BlueHost, sunucularında barındırılan 2 milyondan fazla site ile iyi bir şekilde kurulmuştur. Arvixe tanınmış değil, ama hızlı büyüyen bir web hosting şirketi.

Bluehost ve Arvixe, paylaşılan barındırma, WordPress barındırma ve VPS ve özel sunucu planları sunar. BlueHost’un VPS ve özel sunucu seçenekleri oldukça yeni eklemelerdir. BlueHost Linux tabanlı, Arvixe tüm planlarında Linux ve Windows seçenekleri sunuyor.

Arvixe ve Bluehost karşılaştırması

BlueHost, “En Uygun Fiyatlı Barındırma” ve “En İyi Değer Barındırıcısı” seçildi. Arvixe, 2015 yılında bir PCMag Editörün Seçimi idi ve Inc.com tarafından ABD’deki en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak seçildi..

2010 yılında BlueHost, Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı ​​ve EIG, 2014 yılında Arvixe’yi satın aldı. EIG, çok sayıda barındırma şirketine sahip, ancak kendi orijinal isimleri altında çalışmalarına izin veriyor.

EIG şirketleri birbirlerinin klonu değildir. Bununla birlikte, aralarında birçok benzerlik vardır. Bir EIG şirketiyle sorun yaşadıysanız, başka bir EIG şirketiyle aynı sorunları bulabilirsiniz.

Bluehost ve Arvixe performansını karşılaştırın

Bluehost ve Arvixe: Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

uptime. BlueHost’un çalışma süresi istatistikleri düzenli olarak% 99,9 veya daha iyi olduğunu gösterse de, çalışma süresi garantisi yoktur. Arvixe’nin% 99,9 garantisi vardır ve aylık ortalama bu oranın altına düşerse ücretsiz bir aylık geri ödeme sağlarlar.

Verim. BlueHost kendi sunucularını kurar ve 16 çekirdekli AMD Opterons kullanır. Arvixe sunucuları en son Xeons’ları kullanır ve müşteri verileri 15K baskın on sürücüsünde saklanır. Arvixe’nin veritabanları ve e-posta sunucuları SSD depolama alanında.

BlueHost’ta barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom’da test edilen sitelerin% 65’inden daha hızlı bir 2.37s yükleme süresi sağladı. Karşılaştırılabilir bir Arvixe sitesi, test edilen sitelerin% 89’undan daha hızlı, 1,05s’lik bir yükleme süresi üretti.

Güvenilirlik. BlueHost’un veri merkezi Utah’ta bulunmaktadır. Veri merkezi, yedekli kaynaklarla çalıştırılır ve soğutulur ve acil durumlar için dizel yedeklemeler mevcuttur. BlueHost, Bulut Planları dışında yansıtılmış veya yedekli veri yedeklemesi yapmaz ve yedeklemeler en fazla 30 gün boyunca saklanır.

Arvixe’nin Kuzey Amerika (Dallas, Teksas), Avrupa (Amsterdam) ve (Hong Kong) veri merkezleri vardır. Tüm veri merkezleri, çoklu güç ve soğutma seçenekleriyle tamamen yedeklidir. Veri merkezleri güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir.

görüş

Hem Bluehost hem de Arvixe için güvenilirlik mükemmeldir ve çalışma süresi iyidir. Bununla birlikte, BlueHost için kesintisiz çalışma garantisinin olmaması endişe kaynağı olabilir. Testler, Arvixe sitelerinin tepki ve yükleme sürelerinde önemli ölçüde daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Bluehost ve Arvixe özelliklerini karşılaştırın

Temel Özellikleri Karşılaştır

Not: “Sınırsız” ve “ölçülmemiş” özellikleri tarif ederken web hosting şirketleri tarafından kullanılan popüler terimlerdir. Ancak bu “istediğiniz her şeyi kullanın” anlamına gelmez. Şartlar, barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak nitelendirdikleri anlamına gelir.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. BlueHost ayrıca yeni hesaplar için ücretsiz bir alan kaydı kaydı sağlar. Arvixe, planınız olduğu sürece ücretsiz bir alan adı sunar ve zaten bir alan adınız varsa ücretsiz bir aktarım sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. BlueHost, 5 web sayfasıyla sınırlı olan sürükle ve bırak Weebly Basic yazılımını sunar. Basic ücretsizdir. Daha fazla özellik ve sayfa için ek ücret karşılığında Weebly Premium sürümüne yükseltme yapılabilir. Arvixe planları, WSYWIG editörü ve 600’den fazla web şablonu içeren zengin özelliklere sahip bir geliştirici olan RvSiteBuilder ile birlikte gelir.

Veritabanları. Bluehost ve Arvixe sınırsız MySQL veritabanı sunar. Arvixe ayrıca PostgreSQL veritabanlarını da destekler.
E-posta hesapları. Bluehost ve Arvixe, sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar.

WordPress Barındırma. Bluehost ve Arvixe, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress planları, performansı ve kararlılığı artırmak için önbelleğe alma ve ekstra güvenlik özelliklerine sahip optimize edilmiş sunucularda barındırılır.

Yönetilen WordPress barındırma hizmetinin en büyük avantajı, sitenizin yedeklerinin ve WordPress’in ve eklentilerinin güncellenmesinin sizin için yapılması ve sitenizin içeriğine odaklanmanıza izin vermesidir.

Yönetilen WordPress planları genellikle standart bir paylaşılan plandan daha pahalıdır. Ancak, Arvixe’nin paylaşılan barındırma ve yönetilen WordPress planları aynı şekilde fiyatlandırılır.

e-Ticaret Çözümü. Bluehost, Magento, PrestaShop, ZenCart ve diğerleri gibi kontrol panelinden ücretsiz alışveriş sepetleri sunar. Arvixe ayrıca birçoğu 7/24 destek ve otomatik kurulum ile bazı ücretsiz ve ticari e-Ticaret seçeneklerini de desteklemektedir..

Yedekler. BlueHost günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler oluşturur. Ayrıca ek ücret karşılığında dosya düzeyinde yedekleme ve geri yükleme yapan SiteBackup Pro da sunarlar. SiteBackup Pro, Business Pro paylaşılan katmanıyla ücretsizdir.

Arvixe, sunucularının günlük anlık yedeklerini alır. Yedekleme ilkelerinden bağımsız olarak, ek güvenlik ve güvenilirlik için manuel yedeklemelerin yapılması ve tesis dışında depolanması önerilir.

Hosting Güvenliği. Kötü amaçlı yazılımlarla savaşmak için BlueHost, temel SiteLock hizmetini alt katmanlarında ücretsiz olarak ve SiteLock Pro yüksek seviye planlarında ücretsiz olarak sunar. BlueHost’un DDoS saldırılarına karşı korumak için dahili süreçleri vardır.

Arvixe, kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlamanın yanı sıra DDoS tehditlerine karşı tarama yapar ve proaktif davranır. Arvixe planları, e-posta için SpamAssassin ve Spamhaus filtrelemesi ile birlikte gelir.

Tüm Bluehost planlarının ücretsiz Paylaşılan SSL sertifikası vardır. BlueHost’un en çok paylaşılan planı olan Business Pro, ücretsiz Özel SSL sertifikasıyla birlikte gelir.

Arvixe, Linux paylaşımlı barındırma planları için ücretsiz paylaşılan SSL sağlardı, ancak Arvixe ile bir planınız olduğu sürece ücretsiz SSL’ye sahip olan İş planları hariç olmak üzere Linux veya Windows planları için artık ücretsiz SSL’ler kullanılamıyor gibi görünüyor..

Kontrol Paneli. Arvixe, endüstri standardı cPanel’i kullanır. BlueHost ayrıca cPanel kullanıyor ancak arayüzü kapsamlı bir şekilde değiştirdi.

Satış Ortağı ve Bayi Programları. Arvixe’nin bir bayi programı var. BlueHost’un bir bayi programı da vardır, ancak hizmet için üçüncü taraf ResellerClub ile ortaklık yapar. BlueHost’un satış ortağı programı, yönlendirme başına 65 ABD doları öder. Arvixe’nin satış ortağı programı, ayda kaç tavsiye yaptığınıza bağlı olarak, yönlendirme başına 70 ila 135 $ arasında bir ödeme yapar.

Ekstralar. BlueHost’un 150 $ reklam kredisi var; Arvixe, 200 $ reklam kredisi ile geliyor. Başka bir siteniz varsa, her ikisi de kurulmuş bir web sitesini taşıyacaktır. BlueHost, geçiş hizmeti için prim alırken, Arvixe ücretsiz bir geçiş sağlar.

görüş

Her iki hosting şirketi de bütçe barındırma fiyatlarında birçok “sınırsız” seçenekle premium özellikler sunar. Arvixe’nin daha sağlam bir web sitesi oluşturucu, standart cPanel ve PostgreSQL ve Windows desteği ile bir kenarı var.

Bluehost ve Arvixe web hosting planları ve fiyatlandırma karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Not: Büyük rekabet nedeniyle, promosyon fiyatlandırma web hosting şirketleri ile ortak bir uygulamadır. Promosyon fiyatları genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlıdır, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf sağlayacaktır. Tanıtım olmadan bile, daha uzun hizmet şartlarına kaydolmak genellikle fiyatlandırmada bir mola anlamına gelir. Aşağıdaki fiyatlar bu karşılaştırma sırasında ev sahibi web sitelerinde listelenmiştir.

BlueHost

Paylaşılan Evsahipliği. BlueHost üç katmanlı paylaşımlı hosting planı sunar. Basic, 50 GB depolama alanı ve sınırsız bant genişliği ve e-posta hesaplarıyla bir siteye 3,95 ABD doları promosyon fiyatıyla izin verir.

Ayrıca, ayda 6,95 dolar, 10 siteye kadar izin verir ve depolama alanı 150 GB’a çıkarılır. Bir CDN de Artı Planının bir parçasıdır.

Business Pro, ayda 14,95 ABD doları, sınırsız site ve sınırsız bant genişliği, depolama ve e-posta hesabı sunuyor.

Bir CDN, Özel SSL, özel IP ve Site Yedekleme Pro bu üst seviye plana dahildir. BlueHost’un planları da bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile geliyor.

BlueHost’, verilerinizi güvenilirlik ve daha hızlı yükleme süreleri için üç yerde yansıtan ek bir ücret karşılığında üç ölçeklenebilir Bulut planı sunar.

WordPress Barındırma Yönetildi. BlueHost’un VPS teknolojisine dayanan dört yönetilen WordPress planı vardır, bu nedenle sunucu başına daha az web sitesi vardır.

Aylık en küçük plan olan blogcu, ayda 12,95 ABD doları, 100 milyon ziyaret, 30 GB depolama alanı ve beş site ile sınırlıdır.
Aylık 85 $ olarak fiyatlandırılan en iyi plan olan işletme, 240 GB depolama alanına, sınırsız bant genişliğine ve 30 siteye sahiptir. Diğer ikisi, 37.50 dolar ile profesyonel ve 60 dolar ile iş arasında düşüyor.

Tüm planlar ücretsiz CDN ve SiteLock’a sahiptir (en alttaki iki katman SiteLock Pro’ya sahiptir, işletme SiteLock Premium’a sahiptir ve en üst katman SiteLock Enterprise’ı sağlar).

Arvixe

Paylaşılan Evsahipliği. Arvixe, ikisi PersonalClass’ta ve ikisi BusinessClass’ta olmak üzere dört ortak plan sunuyor. Müşterileriniz için daha hızlı yükleme ve yanıt süreleri için, ödeme sırasında ABD, Avrupa veya Asya veri merkezlerini seçme seçeneğiniz vardır.

Hem Kişisel hem de İş; sınırsız alan, bant genişliği, e-posta ve veritabanları sunar. PersonalClass aylık 4 $; BusinessClass aylık 22 $ ‘dır; PersonalClassPro ayda 7 $; ve BusinessClassPro aylık 35 $.

Profesyonel katmanlar sınırsız sayıda siteye izin verirken, düşük katmanlar yalnızca altı.

PersonalClass ve BusinessClass arasındaki fark, BusinessClass’ın sunucuda daha az kullanıcıya sahip olmasıdır – temel olarak VPS özellikleri ile paylaşılan barındırma.

ASP (Windows) seçeneği, her bir plan ve katman için birkaç dolar daha çalışır. Arvixe’nin paylaşılan planları sınırsız MySQL ve PostgreSQL veritabanı sağlar. Ayrıca, BusinessClass planları, sitenin Arvixe ile barındırıldığı sürece ücretsiz bir SSL sertifikasına sahiptir..

WordPress Barındırma Yönetildi. Arvixe, paylaşılan barındırma planları gibi ayda 4 $ ‘dan başlayan yönetilen WordPress planları sunar. Tüm planlarla birlikte sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı ve sınırsız sayıda site gelir.

WordPress siteleri, paylaşılan VPS ve özel barındırma ile kolayca ölçeklendirilir, ancak Arvixe’nin VPS veya özel sunucular için fiyatlandırması artar.

VPS ve Özel Planlar: BlueHost’un dört VPS planı vardır. BlueHost’un aylık 14,99 ABD doları standart VPS katmanı, paylaşılan bir planın izin vereceğinden biraz daha fazla performansa ihtiyaç duyan bireysel veya küçük bir işletme için uygun olacaktır.

Arvixe, Linux ve Windows’da her biri iki tane sunuyor. Arvixe planları Linux seçeneği için aylık 40 $ ve 70 $ ‘dır. İki Windows VPS katmanı ayda 60 dolar ve 100 dolar.

BlueHost’un en iyi VPS planı ayda yalnızca 59,99 ABD dolarıdır, ancak 4 TB bant genişliği ile sınırlıdır, dört Arvixe planının tümü de sınırsız bant genişliğine sahiptir ve planınız olduğu sürece ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir.

BlueHost, sırasıyla 3, 4 ve 5 IP’ye izin veren üç özel katmana sahiptir. Aylık 74,99 $, 99,99 $ ve 124,99 $ fiyatla satışa sunuluyor. Konfigürasyona bağlı olarak, Arvixe’nin altı tek işlemcili özel sunucu katmanı, aylık 128,70 dolardan aylık 227,50 dolara kadar fiyatlandırılıyor..

Daha fazla performansa ihtiyaç duyanlar için, Arvixe’nin ayda 357.30 $ fiyatla iki çok işlemcili katmanı var. Arvixe ayrıca ayda 108 $ ‘dan başlayan bulut seçenekleri de sunuyor. BlueHost’tan daha pahalı olmasına rağmen, Arvixe planları tamamen yönetiliyor.

Para İade Garantisi: BlueHost, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir. Arvixe’nin 60 günlük garantisi daha uzun. BlueHost veya Arvixe’de ücretsiz alan adı kaydınız varsa, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücretini alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

görüş

Arvixe’nin fiyatları BlueHost’un fiyatlarından daha yüksektir, ancak daha düşük katmanlar BlueHost’un alt katmanlarından daha fazla özelliğe sahiptir. Arvixe daha uzun para iade garantisine sahiptir ve ihtiyacı olanlar için Windows planları sunar.

Bluehost ve Arvixe'nin ne kadar kolay kullanıldığını karşılaştırın

Kullanım kolaylığı

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanır, ancak değiştirilmiş bir arayüze sahiptir, bu nedenle normal cPanel kullanıcılarının bazı ayarlamalar yapması gerekir. Arvixe düzenli kullanıcı dostu, simge tabanlı cPanel kullanır.

Tek Tıkla Yükleyici. BlueHost, yaklaşık yüz uygulamayı kolayca yüklemek için MOJO Marketplace tek tıklamayla yükleyiciyi kullanır. Arvixe, yüzlerce uygulama için tek tıklamayla yükleyici olarak Softaculous kullanıyor.

Web Sitesinde Gezinme. Hem BlueHost’un hem de Arvixe’nin siteleri, bir plan seçmek için ihtiyaç duyduğunuz verileri sağlar ve planlarındaki katmanları karşılaştırmak için yararlı karşılaştırma tabloları sunar. Her ikisi de temiz, düzenli ve kullanıcı dostu.

görüş

Hem Bluehost hem de Arvixe’nin tek tıklamayla yükleyicileri vardır, cPanel kullanın (BlueHost’un durumunda değiştirilmiş olsa da) ve kullanıcı dostu web sitelerine sahiptir. Her ikisi de kullanıcı dostudur ve aynı derecede kullanımı kolaydır.

Bluehost ve Arvixe desteğini karşılaştırın

Teknik ve Müşteri Desteği

Müşteri incelemelerine göre, bu BlueHost’un eksik olduğu bir alandır. Arvixe, müşteri desteği konusunda mükemmel bir üne sahipti. Ancak, EIG satın alımından bu yana, müşteri incelemelerine göre müşteri hizmetleri acı çekti. Hâlâ ortalamanın üzerinde.

Bluehost ve Arvixe’nin e-postaları ve 7/24 canlı sohbetleri var. BluHost’un telefon desteği de 7/24, Arvixe’nin telefon hizmeti Pazartesi-Cuma arasında mesai saatleri ile sınırlıdır. Her ikisinde de öğreticiler ve videolar içeren geniş bir bilgi tabanı vardır. BlueHost’un bir blogu ve bir forumu vardır; Arvixe’nin aktif bir blogu var.

görüş

Hem Bluehost hem de Arvixe çoklu temas yöntemleri sağlar. Arvixe’nin itibarı son zamanlarda acı çekmesine rağmen, müşteri hizmetleri ve desteği için BlueHost’tan daha olumlu eleştiriler alıyor.

Bluehost ve Arvixe kullanıcı değerlendirmelerini karşılaştırın

Kullanıcı Yorumları

Not: Genellikle yorumlar tutkulu olanlar tarafından gönderilir, bu nedenle yorum gönderen çoğu müşteri ya çok olumsuz ya da çok olumludur. Bu nedenle, ana bilgisayar seçiminizin ana nedeni olarak asla müşteri yorumlarını kullanmamalısınız. Bununla birlikte, birçok kullanıcıdan ortak bir şikayet varsa, dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

Bluehost ve Arvixe için Olumsuz Yorumlar

BlueHost. BlueHost için olumsuz yorumlar neredeyse tamamen destekle ilgilidir. Uzun bekleme süreleri, aynı sorun için tekrarlanan biletler oluşturmak ve hatta kabalık, yaygın şikayetlerdir.

Arvixe. Yakın zamana kadar, Arvixe hakkında çok az olumsuz yorum vardı. Son zamanlarda, bazı incelemeler kötü müşteri hizmetleri ve uzun bekleme süreleri hakkında endişe duyuyor.

Bluehost and Arvixe için Olumlu Yorumlar

BlueHost. Bluehost müşterilerinin en olumlu yorumları, sağlanan fiyatlar ve plan özellikleri ile mutluluğu ilgilendirir.

Arvixe. Arvixe, bu kadar uygun bir fiyata bu kadar çok özellik sunmak için müşterilerden yüksek notlar alıyor. Windows kullanıcıları uygun bir fiyata onlar için barındırma bulmaktan mutluluk duyarlar.

görüş

Genel olarak, son olumsuz müşteri destek incelemelerinde bile, Arvixe müşterilerinden yüksek puanlar almaktadır. BlueHost, çok sayıda müşteri desteği şikayeti dışında da çok seviliyor.

BlueHost ve Arvixe karşılaştırması

BlueHost vs. Arvixe: Sizin için en uygun hosting hangisidir??

Bluehost ve Arvixe’nin her ikisinin de cazip olmasını sağlayan avantajları var.

BlueHost üzerinde Arvixe seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Plan barındırıldığı sürece ücretsiz alan adı kaydı
 • Önceden yüklenmiş WordPress
 • Tüm planlar için Windows sunucu seçenekleri
 • Daha uzun para iade garantisi

Arvixe üzerinde BlueHost seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Paylaşılan hostingin birkaç katmanı için ilk hizmet dönemi için daha düşük fiyatlandırma
 • Ücretsiz SiteLock
 • Daha düşük VPN ve özel sunucu fiyatlandırması

BlueHost’un yönetilen WordPress planları diğerlerinden daha pahalı olmasına rağmen, BlueHost’ta 1 milyondan fazla WordPress sitesinin barındırıldığı gerçeğinde görüldüğü gibi özellikler onları çok popüler hale getiriyor.

Ancak, Arvixe, bütçe fiyatlandırması ile bir WordPress kullanıcısı olup olmadığınızı kontrol etmeye değer. Orta veya daha büyükseniz, BlueHost’un VPS veya özel sunucu planlarına bakabilirsiniz..

Her iki şirket de, endişe kaynağı olabilecek müşteri desteğini içeren müşteri incelemelerine maruz kaldı. Ancak, bu hosting şirketlerinin her ikisi de mükemmel fiyatlarla tam özellikli planlar sunuyor.

Bunlar düşünebileceğiniz birçok diğer web hosting şirketleri. Hızlı yükleme ve yanıt süreleri ve premium özellikler için biraz daha fazla harcama yapmayı düşünmeyenler için SiteGround’a bakmak zaman ayırmaya değer.

Yönetilen WordPress için mükemmel bir seçim olan ve sektördeki en iyi para iade garantilerinden birine sahip bir hosting şirketi için InMotion Hosting’i düşünebilirsiniz..

BlueHost veya Arvixe hakkında sorularınız mı var? Genel olarak web hosting ile deneyimleriniz nelerdi? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map