BlueHost vs A2 Hosting: Hangisini Kullanmalısınız?

Orada birçok web hosting şirketi hangi web siteniz için seçmek için. Aslında, o kadar çok plan ve özellik var ki başınızı döndürür. Sürece biraz istikrar katın ve seçimlerinizi daraltmak için bu kafa kafaya karşılaştırmayı kullanın.


BlueHost 1996 yılından bu yana web hosting işinde, bu yüzden sunucularında barındırılan 2 milyondan fazla siteye sahip köklü bir hosting şirketidir.

A2 Hosting, 2003 yılında kurulan sektör için daha yenidir. A2 Hosting, ilk olarak geliştiriciler düşünülerek başlatılmıştır ve PHP 5 ve Ruby on Rails’i sunan ilk şirketlerden biriydi. Şimdi odak noktaları performans.

BlueHost ve A2’nin her ikisi de paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunucu planları sağlar ve Linux tabanlı.

BlueHost, “En Uygun Fiyatlı Barındırma” ve “En İyi Değer Sahibi” olmak üzere birçok ödül kazandı. A2, birçoğu geçen yıla kadar bir çok “en iyi” ödülün sahibi oldu.

Birçok barındırma şirketine sahip olan Endurance International Group (EIG), 2010 yılında BlueHost’u satın aldı. EIG, her hosting şirketinin kendi adı altında faaliyet göstermesine izin veriyor.

EIG hosting şirketleri birbirlerinin klonları olmasa da, bir EIG şirketi ile sorun yaşarsanız, aynı sorunları başka bir EIG şirketi ile bulabilirsiniz..

A2 özel mülkiyete aittir. A2 Hosting’in adındaki A2, merkezi Ann Arbor, Michigan’da olduğu gerçeğinden geliyor..

BlueHost ve A2 Hosting'in performansını karşılaştırın

BlueHost vs. A2 Hosting: Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

uptime. BlueHost’un çalışma süresi istatistikleri düzenli olarak% 99,9 veya daha iyi olduğunu gösterse de, çalışma süresi garantisi yoktur. A2 Hosting% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. A2 Hosting, web sitenize ekipman veya ağ hatası nedeniyle ulaşılamadığı her saat için aylık ücretin% 5’ini iade edecektir.

Verim. BlueHost kendi sunucularını kurar ve 16 çekirdekli AMD Opterons kullanır. A2 Hosting, dört çekirdekli işlemcilere sahip Dell sunucularını kullanıyor ve SSD depolama biriminin kullanımıyla performansa odaklanıyor.

Pingdom üzerinde test edilen bir Bluehost tarafından barındırılan site, test edilen sitelerin% 65’inden daha hızlı bir 2.37s yükleme süresiyle sonuçlandı. Bir A2 tesisi, test edilen sitelerin% 81’inden daha hızlı 1.49s hızlı yükleme süresine yol açtı.

Güvenilirlik. BlueHost veri merkezi Utah’ta bulunmaktadır. Veri merkezi, yedekli kaynaklarla çalıştırılır ve soğutulur ve acil durumlar için dizel yedeklemeleri mevcuttur. BlueHost, Bulut Planları dışında yansıtılmış veya yedekli veri yedeklemesi yapmaz. Yedekler en fazla 30 gün saklanır.

A2 Hosting’in ABD (Michigan), Avrupa (Amsterdam) ve Asya’da (Singapur) veri merkezleri vardır. Veri merkezlerinin yedek gücü ve soğutması vardır ve yedekleme için dizel jeneratörleri vardır.

Veri merkezleri, güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir. Ayrıca, yedekli ve güvenilir hizmet için dörtlü ağ bağlantısına sahiptir.

görüş

BlueHost’un güvenilirliği mükemmel ve çalışma süresi iyi olsa da, çalışma süresi garantisinin olmaması endişe kaynağı olabilir.
A2 Hosting’in bir garantisi vardır ve A2 Hosting’in yükleme ve yanıt süreleri BlueHost’tan çok daha hızlıdır.

BlueHost ve A2 Hosting özelliklerini karşılaştırın

BlueHost vs. A2 Hosting: Temel Özellikler

Not: Web hosting şirketleri tarafından özellikleri tanımlamak için kullanılan ortak bir pazarlama terimi “sınırsız” dır. Hiçbir şey gerçekten sınırsız değildir. Bunun yerine, terimler hangi barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak kabul ettiklerini ifade eder. Barındırma şirketleri, “aşırı kullanım” olduğuna inanmaları durumunda uyarı verebilir veya bir siteyi askıya alabilir.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. BlueHost, yeni hesaplar için ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sağlar; A2 Hosting yapmıyor.

Web Sitesi Oluşturucu. BlueHost, 5 web sayfasıyla sınırlı olan sürükle ve bırak Weebly Basic yazılımını sunar. Basic ücretsizdir ve ek bir ücret karşılığında Weebly Premium’a yükseltme yapılır.

A2 Hosting, planlarının hiçbirinde entegre bir web sitesi oluşturucusuna sahip değildir, ancak ücretsiz ve ticari web sitesi oluşturucularının çoğunu destekler..

Veritabanları. BlueHost sınırsız MySQL veritabanı sunar. A2 Hosting, en düşük katmanını, diğer katman ve planlardaki sınırsız veritabanıyla 5 veritabanıyla sınırlar. A2 Hosting ayrıca PostgreSQL’i de destekler.

E-posta hesapları. BlueHost sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar. A2 Hosting, en düşük katmanını 25 hesapla sınırlar, diğer katmanlar sınırsız sayıda olabilir.

WordPress Barındırma. BlueHost ve A2 Hosting, yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen bir WordPress planı genellikle standart bir paylaşılan plandan daha pahalıya mal olur, ancak A2 Hosting hem paylaşılan planları hem de yönetilen WordPress planlarını aynı şekilde fiyatlandırır.

Yönetilen WordPress planları, performansı ve kararlılığı artırmak için önbellekleme ve ekstra güvenlik gibi özelliklerle genellikle optimize edilmiş sunucularda barındırılır. Yönetilen WordPress barındırma hizmetinin bir diğer avantajı da WordPress sitelerinizin yedeklenmesinin ve güncellenmesinin sizin için barındırma şirketi tarafından otomatik olarak yapılması ve sizin için önemli olana (içeriğinize.

e-Ticaret Çözümü. BlueHost ve A2 Hosting, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi kontrol panelleri aracılığıyla ücretsiz alışveriş sepetleri sunar. WP e-Ticaret eklentileri WordPress siteleri için her iki ana bilgisayarda kullanılabilir.

Yedekler. BlueHost günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler sağlar. SiteBackup Pro’ya Business Pro paylaşılan planı ve diğer planlar için ek bir ücret karşılığında ücretsiz sağlar. SiteBackup Pro yedekleme ve dosya düzeyinde geri yüklemeye izin verir.

A2 Hosting, sitenizin periyodik otomatik anlık görüntülerini çeken ve dosyaların, veritabanlarının veya tüm sitenin ücretsiz olarak geri yüklenmesine olanak tanıyan Sunucu Geri Sarma özelliği sunar – en düşük katman için mevcut olmasa da.

Hosting Güvenliği. Kötü amaçlı yazılımları araştırmak, kaldırmak ve yasaklamak için BlueHost, temel SiteLock hizmetini alt katmanlarında ücretsiz, SiteLock Pro ise yüksek katman planlarında ücretsiz olarak sunar. BlueHost, DDoS’ye karşı korumak için dahili süreçlere de sahip olduğunu belirtiyor.

A2, Perpetual Security ve HackScan ile ücretsiz olarak sağlanan DDoS tehditlerini, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tarar ve proaktif olarak davranır. E-posta için standart Spam Koruması ve Barracuda Gelişmiş Spam Filtresi kullanır.

A2 Hosting, yamalama gerektiren yazılım ve uygulamaları tarayan ve uygulamalar güncel olmadığında sizi bilgilendiren Patchman Gelişmiş Güvenlik Aracı da sağlar.

Tüm Bluehost planlarının ücretsiz Paylaşılan SSL sertifikası vardır. BlueHost’taki en iyi paylaşılan plan ücretsiz bir Özel SSL sertifikası ile birlikte gelir. A2 Hosting, planları için cPanel aracılığıyla ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve Özel SSL satın alınabilir.

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanıyor ancak arayüzü kapsamlı bir şekilde değiştirdi. A2 Hosting, endüstri standardı cPanel’i de kullanır.

Yeşil. DreamHost Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alır ve karbon nötr bir ayak izi ile çalışır. A2 Hosting ayrıca% 100 karbonsuz bir ayak izine sahiptir ve Ann Arbor’daki ağaç dikme ve diğer çevre dostu faaliyetlere aktif olarak katılır..

Satış Ortağı ve Bayi Programları. BlueHost’un satış ortağı programı, yönlendirme başına 65 ABD doları öder. A2 Hosting’in satış ortağı programı, yönlendirme başına 85 ABD doları öder. A2 ayrıca şirketinizin adıyla markalanabilecek bir bayi programına sahiptir.

Ekstralar. BlueHost’un 150 $ reklam kredisi var. BlueHost, başka bir siteniz varsa kurulmuş bir web sitesini taşıyacaktır, ancak hizmet için bir prim talep eder. A2 Hosting’in Bing / Yahoo’ya 50 dolarlık reklam kredisi var.

görüş

Hem BlueHost hem de A2 Hosting iyi özellikler sunar. Her ikisi de yeşil, her ikisi de cPanel kullanıyor, her ikisi de çekici ortaklık programlarına sahip ve her ikisi de sitenizi güvende tutmak için güvenlik özellikleri sağlıyor.

BlueHost, ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sunarak ve web sitesi kurucusu Weebly’yi sağlayarak özelliklerde hafif bir kenara sahiptir..

BlueHost ve A2 Hosting web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Not: Agresif rekabet, fiyatlandırmada sürekli değişikliklere ve büyük miktarda promosyon fiyatlandırmasına yol açar. Promosyon fiyatları genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlıdır, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha yüksek tasarruf anlamına gelir.

Tanıtımsız olsa bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle fiyatlandırmaya ara verir. Aşağıdaki fiyatlar bu karşılaştırma sırasında ev sahibi web sitelerinde listelenmiştir.

BlueHost. BlueHost üç ortak plan sunuyor. Temel, aylık 3,95 $, bir siteye izin verir, 50 GB depolama alanı sağlar ve sınırsız bant genişliği ve e-posta hesapları sağlar. Ayrıca, ayda 6,95 $ ile 10 siteye izin verir ve depolama alanını 150 GB’a çıkarır.

Bir CDN de Artı Planının bir parçasıdır. Business Pro, ayda 14,95 $ ‘dan sınırsız sayıda site, sınırsız bant genişliği, depolama ve e-posta hesabı sunuyor. Bu üst katman planına bir CDN, Özel SSL, özel IP ve Site Yedekleme Pro dahildir.

Paylaşılan tüm BlueHost planları bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile birlikte gelir. BlueHost, güvenilirlik ve daha hızlı yükleme süreleri için verilerinizi üç yerde yansıtan ek bir ücret karşılığında üç ölçeklenebilir Bulut planı sunar.

BlueHost, VPS teknolojisine dayanan dört adet yönetilen WordPress planına sahiptir. En küçük plan olan blogcu, ayda 12,95 ABD doları, 100 milyon ziyaret, 30 GB depolama alanı ve beş site ile sınırlıdır. En iyi plan olan işletme, 240 GB depolama alanına, sınırsız bant genişliğine, 30 siteye sahiptir ve aylık 85 ABD doları olarak fiyatlandırılır..

İki orta seviye 37.50 $ ‘dan profesyonel ve aylık 60 $’ dan iş yapıyor. Profesyonel katman 300 milyon ziyaretçiye izin veriyor ve 60 GB depolama alanına sahip. İş katmanı 600 milyon ziyaretçiye izin veriyor ve 120 GB depolama alanına sahip.

Hepsi ücretsiz CDN ve SiteLock’a sahiptir (en alttaki iki katman SiteLock Pro’ya sahiptir, işletme SiteLock Premium’a sahiptir ve en üst katman SiteLock Enterprise’ı sağlar).

A2 Hosting. A2 ayrıca üç ortak plan sunar. Lite, bir siteye, beş veritabanına izin verir ve aylık 3,92 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Swift ve Turbo planları, sınırsız web sitelerine ve sınırsız veritabanlarına izin verir. Swift ayda 4,90 dolar ve Turbo ayda 9,31 dolar.

Hepsi sınırsız SSD depolama alanına ve sınırsız bant genişliğine sahiptir. A2 Hosting, Centos OS’nin daha hızlı olan ve sunucu başına çoğundan daha az müşteriye sahip olduğunu belirten CloudLinux’a sahiptir..

A2 Hosting, paylaşılan barındırma planlarıyla aynı fiyatla yönetilen üç yönetilen WordPress planına sahiptir. Lite, bir web sitesi ve beş veritabanı ile sınırlıdır ve aylık 3,92 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Swift, ayda 4,90 dolardan ve Turbo, ayda 9,31 dolardan sınırsız web sitesi ve veritabanı sunuyor.

Turbo Plan önbelleğe almayı optimize etmesine rağmen, tüm planlar SSD tabanlıdır ve önbelleğe sahiptir. Hepsinde CDN ve ekstra güvenlik seçenekleri vardır. Swift ve Turbo ayrıca yedeklemeler için Server Rewind ile birlikte gelir.

VPS ve Özel Planlar: BlueHost’un dört VPS planı vardır. BlueHost’un VPS katmanları aylık 14,99 $, 29,99 $, 44,99 $ ve 55,99 $ olarak fiyatlandırılır. BlueHost VPS planları 1 TB – 4 TB bant genişliği sınırlarına sahiptir.

A2 Hosting, SSD’leri olan üç yönetilmeyen ve üç yönetilen VPS planına sahiptir. Yönetilmeyen aylık 5 $, 10 $ ve 15 $ ve 2 TB bant genişliği ödeneği var. Sırasıyla 20 GB, 30 GB ve 50 GB depolama alanı sağlarlar.

A2 Hosting’ten yönetilen VPS katmanları aylık 32,99 $, 46,19 $ ve 65,99 $ olarak fiyatlandırılmaktadır. 75, 100 ve 150 GB depolama alanına ve 2, 3 ve 4 TB bant genişliğine sahipler.

BlueHost, ayda 74,99 $, 99,99 $ ve 124,99 $ fiyatla 3, 4 ve 5 IP’ye izin veren üç özel katmana sahiptir. A2 Hosting, yönetilmeyen üç ve üç yönetilen özel sunucu katmanına sahiptir.

Yönetilmeyenlerin fiyatı aylık 99,59 dolar, 165,99 dolar ve 248,99 dolar. Yönetilen katmanlar aylık 141.09 $, 207.49 $ ve 290.49 $.

Para iade garantisi: BlueHost, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir. A2 Hosting’in 30 günlük bir tam geri ödeme ve 30 gün sonra oranlanmış bir geri ödeme vardır. BlueHost’ta ücretsiz alan adı kaydınız varsa, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücreti kesilir ve alan adını koruyacaksınız.

görüş

BlueHost’un paylaşılan barındırma, A2 Hosting’in planlarından biraz daha yüksektir, ancak daha fazla özelliğe sahiptir. A2 Hosting’in fiyatlandırması ve yönetilen WordPress planları özellikleri, WordPress kullanıcıları için cazip bir seçim olmasını sağlıyor.

A2 Hosting, yönetilmeyen ve yönetilen seçenekler sunarak müşterilere VPS ve özel planlarda daha fazla seçenek sunar.

BlueHost ve A2 Hosting'in ne kadar kolay kullanıldığını karşılaştırın

Kullanım kolaylığı

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanır, ancak değiştirilmiş bir arayüze sahiptir, bu nedenle normal cPanel kullanıcılarının bazı ayarlamalar yapması gerekir. A2 Hosting, düzenli, endüstri standardı cPanel kullanır.

Tek Tıkla Yükleyici. BlueHost, yaklaşık yüz uygulamayı kolayca yüklemek için MOJO Marketplace tek tıklamayla yükleyiciyi kullanır. A2, Softaculous ile yüzlerce uygulamaya tek tıklamayla uygulama kurulumu sağlar.

Web Sitesinde Gezinme. Hem BlueHost’un hem de A2 Hosting’in siteleri bir plan seçmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlar. Her ikisinin de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için uygun karşılaştırma tabloları vardır. Her ikisi de temiz ve kullanıcı dostudur. A2 kullanışlı bir özelliğe sahiptir – grafiklerinde gösterilen birçok terim ve seçenek için açılır pencerelere bağlantılar.

görüş

Her ikisinde de tek tıklamayla kurulabilen yüzlerce uygulama var, her ikisinin de web sitelerinde gezinmesi kolay ve her ikisi de cPanel kullanıyor – BlueHost’lar değiştirilse de. Çoğu kullanıcı bu hosting şirketlerinden herhangi birinin kullanım kolaylığı ile mutlu olurdu.

BlueHost ve A2 Hosting desteğini karşılaştırın

BlueHost vs. A2 Hosting: Teknik ve Müşteri Desteği

Müşteri incelemelerine göre, bu BlueHost’un iyileştirilmesi gereken bir alandır. A2 Hosting’in desteği sürekli olarak yüksek puan alıyor ve destek personeli güler yüzlü ve bilgili kabul ediliyor.

BlueHost ve A2 Hosting telefon, e-posta ve 7/24 canlı sohbete sahiptir. Her ikisinin de bir forumu ve geniş bir bilgi tabanı vardır. A2 Hosting aktif bir bloga sahip.

görüş

BlueHost birden fazla iletişim yöntemi sağlarken, müşteri incelemeleri sürekli olarak destekten şikayet ediyor. A2 Hosting aynı çoklu iletişim yöntemlerine sahiptir, ancak desteği büyük ölçüde kabul edilmektedir. Destek sizin için yüksek bir öncelikse A2 seçimdir.

Bluehost and A2 Hosting kullanıcı değerlendirmelerini karşılaştırın

Kullanıcı Yorumları

Not: Yorumlar genellikle güçlü görüşlere sahip olanlar tarafından gönderilir, bu nedenle yorum gönderen çoğu müşteri ya çok olumsuz ya da çok olumludur. Bu nedenle, incelemeler bir ev sahibi seçiminde ana faktör olarak kullanılmamalıdır. Ancak, bir şey sürekli rapor edildiğinde, dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

BlueHost ve A2 Hosting için Olumsuz Yorumlar

BlueHost. BlueHost için olumsuz yorumlar ezici bir çoğunlukla zayıf destekle ilgilidir. Aynı sorun için uzun bekleme süreleri, kabalık ve tekrarlanan biletler nadir değildir.

A2 Hosting. A2 için çoğu şirkete göre daha az olumsuz müşteri yorumu var. Gönderilen negatifler genellikle müşteri desteği ile kötü deneyimler içindir.

BlueHost ve A2 Hosting için Olumlu Yorumlar

BlueHost. Bluehost müşterilerinin en olumlu yorumları, fiyatları ve planlarda sağlanan özellikleri övüyor.

A2 Hosting. A2, müşteri desteği için olumsuzdan çok daha olumlu eleştiriler alır. Müşteriler ayrıca A2’deki web sitelerinin hızından ve fiyat için sunulan özelliklerin sayısından etkileniyor.

görüş

Genel olarak, A2 Hosting olumsuz incelemelerden daha olumlu eleştiriler alıyor.

BlueHost ve A2 Hosting karşılaştırması sonucu

BlueHost vs. A2 Hosting: Hangi hosting sizin için en iyisidir??

BlueHost ve A2 Hosting’in her ikisi de artı ve eksiler olarak kabul edilecek özelliklere sahiptir.

BlueHost üzerinden A2 Hosting seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Tüm planlarındaki SSD’ler
 • Herzaman (eşit puanlı) para iade garantisi
 • Çalışma süresi garantisi
 • Hızlı sunucular
 • PostgreSQL desteği

A2 Hosting üzerinden BlueHost seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Ücretsiz SiteLock
 • Diğer “sınırsız” özellikler
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu

BlueHost’un yönetilen WordPress planları diğer ana bilgisayarlardan daha pahalı olsa da, BlueHost’ta 1 milyondan fazla WordPress sitesinin barındırıldığı gerçeğiyle gösterildiği gibi çok popülerler..

Bununla birlikte, A2 Hosting’in yönetilen WordPress planları için aynı paylaşımlı barındırma fiyatlandırması, WordPress kullanıcıları için çok cazip hale getirir. Hem BlueHost hem de A2 Hosting, daha büyük sitelere veya daha yoğun trafiğe sahip olanlar için rekabetçi fiyatlı VPS ve özel sunucu seçeneklerine sahiptir..

Her iki ana bilgisayarda da tam özellikli bütçe fiyatlı paylaşılan planlar var. Bu iki barındırma şirketi arasındaki fark yaratan, A2 Hosting’in müşteri hizmetleri ve desteği için daha iyi bir kayıt olması.

Düşünmek için diğer web hosting şirketleri vardır. Hızlı yükleme ve yanıt sürelerinin yanı sıra premium özellikler için birkaç dolar daha fazla harcama yapmayı düşünmüyorsanız, SiteGround incelemeye değer.

Çekici yönetilen WordPress planlarına ve en uzun para iade garantilerinden birine sahip bir başka ev sahibi InMotion Hosting.

BlueHost veya A2 Hosting hakkında sorularınız mı var? Genel olarak web hosting ile deneyimleriniz nelerdi? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map