Bluehost ve Network Çözümleri: Hangisini Kullanmalısınız?

Bluehost ve Network Çözümleri Karşılaştırıldı


Tüm planları, özellikleri, seçenekleri ve eklentileri ile, web siteniz için bir web hosting şirketi seçmek şaşırtıcı bir deneyim olabilir. İşleri netleştirmek ve seçenekleri daraltmak için Bluehost ve Ağ Çözümleri arasındaki bu kafa kafaya karşılaştırmayı kullanın.

Hem Bluehost hem de Network Solutions yirmi yılı aşkın süredir web barındırma işinde. Bluehost, 1996’dan beri hizmet vermektedir. Network Solutions, 1979’da bir danışmanlık firması olarak başladı ve 1993’te 1999’da açık yarışma başlayana kadar ilk ve tek alan adı tescil şirketi oldu..

Network Solutions hala kârının% 45’ini alan adı tescil işinden alıyor. 2005 yılında, web hosting gibi daha fazla ürün sunmaya başladılar.

BlueHost, sunucularında barındırılan 2 milyondan fazla siteye sahiptir. BlueHost ve Network Solutions, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve VPS sunucu planları sunar. BlueHost’un da özel planları var, ancak BlueHost’un VPS ve özel sunucu seçenekleri son eklenenler.

Ağ Çözümleri özel sunucu planları sunmaz. Network Solutions, paylaşılan barındırma için Linux ve Windows seçenekleri sunarken, VPS planları yalnızca Linux’tur..

BlueHost, “En Uygun Fiyatlı Barındırma” ve “En İyi Değer Sahibi” gibi birçok “en iyi” ödüle sahiptir. Network Solutions, 2006-2010 yılları arasında J.D. Power and Associates tarafından çağrı merkezlerinden biri için “Üstün Müşteri Hizmetleri” olarak seçildi.

BlueHost, Endurance International Group (EIG) tarafından 2010 yılında satın alındı. EIG birçok web barındırma şirketine sahiptir, ancak kendi pankartları altında faaliyet göstermelerine izin vermektedir. EIG siteleri birbirlerinin klonları değildir. Ancak, EIG’nin sahip olduğu hosting şirketleri arasında bazı benzerlikler vardır.

Bir EIG şirketiyle ilgili sorun yaşarsanız, başka bir şirkette de aynı sorunları bulabileceğinizi görebilirsiniz. Network Solutions birkaç kez satın alınmıştır ve en sonuncusu 2011 yılında Web.com tarafından yapılmıştır. Bu satın alma sonucunda yeni liderlik, personel indirimleri ve birkaç ofisin kapanması sağlandı..

BlueHost ve Ağ Çözümlerinin performansını karşılaştırın

Contents

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

Çalışma süresi monitörü

uptime. BlueHost, kesintisiz bir çalışma garantisine sahip değildir, ancak istatistikler düzenli olarak% 99,9 veya daha iyi bir çalışma süresi olduğunu gösterir. Network Solutions, Linux için% 99,99 ve Windows planları için% 99,9 garantisi olduğunu söylüyor, ancak bu hizmet dışı kalma süresi karşılanmazsa geri ödeme Hizmet Şartlarında herhangi bir söz yoktur.

Verim. BlueHost kendi sunucularını kurar ve 16 çekirdekli AMD Opterons kullanır.

BlueHost’ta barındırılan bir sitenin test edilmesi, Pingdom’da test edilen sitelerin% 65’inden daha hızlı bir 2.37s yükleme süresiyle sonuçlandı. Bir Network Solutions sitesi testi, test edilen sitelerin% 48’inden daha yavaş olan 3.21s yükleme süresi verdi.

Güvenilirlik. BlueHost veri merkezi Utah’ta bulunmaktadır. Yedeklilik için, veri merkezleri birden fazla kaynak tarafından çalıştırılır ve soğutulur ve acil durumlar için dizel yedekleri mevcuttur. BlueHost, Bulut Planları hariç, yansıtılmış veya yedekli veri yedeklemesine sahip değildir. Yedekler en fazla 30 gün saklanır.

Kuzey Amerika’dakiler dışında Network Solutions veri merkezlerinin nerede olduğu belirsizdir. Veri merkezlerinin artıklık için HP ve IBM blade sunucularından oluşan kümelenmiş sunucular kullandıkları görülüyor. Veri merkezlerine yedek ve dizel yedeklemeleri ile güç sağlanır ve soğutulur, güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir ve her gece yedeklenir.

BlueHost ve Network Solutions Performansına İlişkin Görüş

Network Solutions kesintisiz bir çalışma garantisine sahiptir ancak herhangi bir spesifikasyonla desteklemez. BlueHost’un kesintisiz bir çalışma süresi garantisi yoktur, ancak sürekli olarak kesintisiz bir şekilde çalışma zamanı güvenilirliğini korumuştur. Barındırılan siteler için yükleme ve yanıt süreleri için testler BlueHost için daha hızlıydı.

BlueHost ve Network Çözümlerinin Özellikleri

Temel Özellikleri Karşılaştır

Karşılaştırılan temel özellikler

Not: “Sınırsız” veya “ölçülmemiş” sağlanan özellikler açıklanırken web hosting şirketleri tarafından kullanılan terimlerdir. Bu pazarlama terimi “kullanabileceğiniz her şey” anlamına gelmez. Bunun yerine, terimler, barındırma şirketi tarafından “makul kullanım olarak kabul edilen” değere karşılık gelir. Barındırma şirketi web sitelerini aşırı kullanım için askıya alabilir – bazen uyarı vermeden.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır – Network Solutions ilk kabul edilen alan adı kayıt şirketi olur. BlueHost, yeni hesaplar için ücretsiz bir alan adı kaydı yılı sağlar. Network Solutions bir yıl boyunca ücretsiz alan adı sunuyor. Ancak, bir sonraki yıl Network Solutions’dan alan adının yenilenmesi için fiyatlandırma, çoğu kayıt şirketinin ücretlendirmesinden iki ila üç kat daha fazladır.

Web Sitesi Oluşturucu. BlueHost, 5 web sayfasıyla sınırlı olan sürükle ve bırak Weebly Basic yazılımını sunar. Basic ücretsizdir, ancak daha güçlü Weebly Premium’a yükseltme ek bir ücret karşılığında mevcuttur. Network Solutions web sitesi kurucusuna sahiptir. Bu oluşturucu ayrıca bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Network Solutions, mobil cihazlar için bir web sitesi oluşturmak için goMobi’yi ücretli olarak sunuyor.

Veritabanları. BlueHost sınırsız MySQL veritabanı sunar. Network Solutions’ın MySQL veritabanı ödenekleri, seçilen plana bağlı olarak değişir. Üç paylaşılan plan için sınırlar 25, 50 ve sınırsızdır.

E-posta hesapları. BlueHost sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar. Network Solutions’ın paylaşılan planları için e-posta ödenekleri 1000, 2500 ve üç plan için sınırsızdır.

WordPress Barındırma. BlueHost ve Network Solutions yönetilen WordPress planları sunar. Yönetilen WordPress planları genellikle standart bir paylaşılan plandan daha pahalıya mal olur. Bu ekstra maliyetlerden bazıları, yönetilen WordPress planlarının genellikle gelişmiş performans ve kararlılık sağlamak için önbelleğe alma ve ekstra güvenlik özelliklerine sahip optimize edilmiş sunucularda barındırılmasıdır. Bununla birlikte, yönetilen WordPress hosting’in ana avantajı, WordPress sitelerinizin otomatik yedeklerinin ve güncellenmesinin sizin için yapılmasıdır. Teknik şeyleri yalnız bırakıp önemli olana odaklanabilirsiniz – içeriğiniz.

e-Ticaret Çözümü. BlueHost, Magneto, ZenCart, PrestaShop ve diğerleri gibi kontrol panelleri aracılığıyla ücretsiz alışveriş sepetleri sunar. Network Solutions, aylık bir ücretle üç planda yerleşik bir mağaza üreticisi sunar; bunlardan biri 25 ürün, 300 ürün ve en üst seviye 100.000 ürüne izin verir. Network Solutions ayrıca, mağazanızı 259 adede kadar ürünle bir kerelik 299 ABD doları karşılığında ayarlayan bir Hızlı Başlangıç ​​özelliğine de sahiptir..

Yedekler. BlueHost günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler sağlar ve ayrıca Business Pro paylaşılan planında ücretsiz olmasına rağmen SiteBackup Pro’yu bir ücret karşılığında sunar. SiteBackup Pro yedekleme ve dosya düzeyinde geri yüklemeye izin verir. Network Solutions, kontrol paneli aracılığıyla anlık web sitesi yedeklemeleri ve geri yüklemesi sunar ve bunları yedi gün boyunca saklar.

Hosting Güvenliği. BlueHost, alt katmanlarında ücretsiz olarak kötü amaçlı yazılım arayan ve ortadan kaldıran temel SiteLock hizmetini ve daha yüksek katman planlarında SiteLock Pro’yu ücretsiz sağlar. BlueHost’un DDoS’ye karşı korumak için dahili süreçleri de vardır. Ağ Çözümü, WordPress planları için DDoS tehditlerini, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tarar ve proaktif olarak davranır. Paylaşımlı barındırma işleminin üst iki aşamasıyla, Network Solutions otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma işlemini gerçekleştirir ve yaygın hacker saldırılarını önler. Ayrıca SiteLock’u aylık bir ücret karşılığında sağlar.

Tüm Bluehost planlarının ücretsiz Paylaşılan SSL sertifikası vardır ve en üstteki paylaşılan plan ücretsiz bir Özel SSL sertifikasıyla birlikte gelir. Network Solutions, üst düzey paylaşılan barındırma katmanı için ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve Özel SSL satın alınabilir.

Kontrol Paneli. BlueHost’un kontrol paneli cPanel tabanlı ancak değiştirilmiş bir arayüze sahip. Network Solutions’ın tescilli bir kontrol paneli vardır. Gerekli temel özelliklere sahiptir, ancak özellikle daha önce bir cPanel ana bilgisayarından geldiyseniz, alışmak biraz zaman alır.

Satış Ortağı ve Bayi Programları. BlueHost satış ortağı programı ile, aylık sınırlama olmadan, yönlendirme başına 65 ABD doları kazanabilirsiniz. Network Solutions’ın ortaklık programı ile ayda 150 dolara kadar kazanç elde etmek mümkündür. Network Solutions’ın bayi programı üçüncü taraf SRSplus aracılığıyla.

BlueHost’un reklam kredileri 150 ABD dolarıdır; Network Solutions, Network Solutions Pazarlama programlarına 50 $ değerinde krediye sahiptir. BlueHost, başka bir siteniz varsa kurulmuş bir web sitesini taşıyacaktır, ancak hizmet için bir prim talep eder. Network Solutions, aylık ücretler için bazı pazarlama, SEO ve e-Ticaret seçeneklerine sahiptir.

BlueHost ve Network Solutions ile İlgili Görüşler Temel Özellikler

Bu ikisi arasında birçok benzer özellik var. Ancak, BlueHost’un paylaşılan planlarında daha “sınırsız” özellikleri var. Bir Windows paylaşılan barındırma planına ihtiyacınız varsa, Network Solutions bu ikisi arasında tek seçiminizdir.

BlueHost ve Network Solutions web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Fiyatlandırma planları karşılaştırıldı

Not: Fiyatlandırma sürekli değişiklikler yoğun rekabet nedeniyle web hosting şirketleri ile ortaktır. Promosyon fiyatlandırması tipiktir. Promosyon fiyatları genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlıdır, bu nedenle daha uzun hizmet koşullarına kaydolarak daha yüksek tasarruf elde edersiniz. Tanıtımsız olsa bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle fiyatlandırmaya ara verir. Aşağıdaki fiyatlar, bu karşılaştırma sırasında ana bilgisayar web fiyatlandırmasına dayanmaktadır.

BlueHost. BlueHost tarafından sunulan üç paylaşılan plan vardır. En düşük katman olan Basic, bir siteye izin verir, 50 GB depolama alanı sağlar ve aylık 3,95 dolar karşılığında sınırsız bant genişliği ve e-posta hesabı sağlar. Ayrıca, ayda 6,95 ABD doları, depolama alanını 150 GB’a çıkarır, on siteye izin verir ve bir CDN ile birlikte gelir. Business Pro, ayda 14,95 $ ‘dan sınırsız sayıda site, sınırsız bant genişliği, depolama ve e-posta hesabı sunuyor. Bir CDN, Özel SSL, özel IP ve Sitebackup Pro bu üst seviye plana dahildir. Paylaşılan tüm BlueHost planları bir yıl boyunca ücretsiz alan adı kaydı ile gelir.

BlueHost, güvenilirlik ve daha hızlı yükleme süreleri için verilerinizi üç yerde yansıtan ek bir ücret karşılığında üç ölçeklenebilir Bulut planı sunar.

BlueHost’un VPS teknolojisine dayanan dört adet yönetilen WordPress planı vardır. En küçük plan olan blogcu, ayda 12,95 ABD doları, 100 milyon ziyaret, 30 GB depolama alanı ve beş site ile sınırlıdır. Aylık 85 $ olarak fiyatlandırılan en iyi plan olan işletme, 240 GB depolama alanına, sınırsız bant genişliğine ve 30 siteye sahiptir. Diğer ikisi, 37.50 dolar ile profesyonel ve 60 dolar ile iş arasında düşüyor. Tümünde ücretsiz CDN vardır. SiteLock Pro, alt iki katmanda sunulmaktadır; iş katmanı SiteLock Premium’a sahiptir ve en üst katman SiteLock Enterprise ile birlikte gelir.

Ağ çözümleri. Network Solutions’ın web sayfasındaki fiyatlandırma gereksiz yere kafa karıştırıcı. Fiyatlar farklı sayfalarda (açıklama yapmadan) değişiyor gibi görünüyor. Network Solutions üç paylaşılan plan sunar. En düşük katman planı olan Web Hosting için aylık 9,95 $ görünen fiyatlandırma disk alanını 300 GB ile sınırlar. 1000 e-posta kutusu sınırı olsa da, 25 veritabanı, sınırsız bant genişliği ve sınırsız e-posta iletmeye izin verir. Professional Hosting, sınırsız depolama alanı, 2500 e-posta kutusu, 50 veritabanı, ücretsiz CDN ve sınırsız bant genişliği için aylık 15,78 $ ‘dır. Premium Hosting, ücretsiz CDN, ücretsiz SSL, Sınırsız e-posta, veritabanları, bant genişliği ve depolama için aylık 21,26 $ ‘dır. Tüm planlar bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı ile gelir.

Network Solutions’ın ayda 35 $ ‘dan başlayan bir yönetilen WordPress planı vardır. Plan, kötü amaçlı yazılım ve virüs taraması sağlar, WordPress uzman desteğine sahiptir, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sağlar, bir SSL sertifikasına sahiptir ve Hazırlama sağlar. Evreleme özelliği web sitenizi çevrimdışı oluşturmanıza ve memnun olduğunuzda canlı yayına almanıza olanak tanır. Canlı siteyi etkilemeden değiştirmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Bir alanın WordPress planı tarafından izin verildiği anlaşılıyor.

VPS ve Özel Planlar: BlueHost’un dört VPS planı vardır. BlueHost’un aylık 14,99 $ standart VPS katmanı, paylaşılan bir planın izin vereceğinden biraz daha fazla performansa ihtiyaç duyan bireysel veya küçük bir işletme için uygundur, ancak bundan çok daha fazlası için çok sınırlıdır. Diğer üç plan daha iyi özelliklere sahip ve aylık 29,99 $, 44,99 $ ve 55,99 $ olarak fiyatlandırılıyor. BlueHost VPS planlarının bant genişliği sınırları 1 TB ile 4 TB arasındadır. Network Solutions’ın iki VPS planı var, Essential ayda 40 dolar ve Professional ayda 80 dolar. BlueHost’un katmanları, Network Solutions’ın katman başına BlueHost’tan daha fazla yönetilen etki alanını desteklemesi dışında daha az özellikle daha iyi özelliklere sahiptir.

BlueHost, ayda 74,99 $, 99,99 $ ve 124,99 $ fiyatla 3, 4 ve 5 IP’ye izin veren üç özel katmana sahiptir. Network Solutions özel sunucu planları sunmuyor.

Para iade garantisi: BlueHost, Network Solutions gibi endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir. Bununla birlikte, Network Solutions ile uzun vadeli bir sözleşmeyi iptal ederseniz, önemli erken fesih ücretlerinden sorumlu olabilirsiniz. BlueHost veya Network Solutions üzerinde ücretsiz alan adı kaydına sahipseniz, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücretini alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız..

Hosting Planları Fiyatlandırmasına İlişkin Görüş

Network Solutions’ın erken iptali ve daha yüksek fiyatlandırması nedeniyle aşırı cezalar, yönetilen WordPress dışında BlueHost’a avantaj sağlıyor. Özel bir planın sunduğu özelliklere ihtiyacınız varsa, Network Solutions’ın özel bir planı olmadığından BlueHost buradaki tek seçiminizdir. Evreleme ve “sınırsız” özellikler, Ağ Çözümlerine WordPress kullanıcıları ile avantaj sağlar.

BlueHost ve Network Çözümlerinin Kullanımı Kolay

Kullanım kolaylığı

Arayüzü kullanımı kolay

Kontrol Paneli. BlueHost, cPanel kullanır, ancak değiştirilmiş bir arayüze sahiptir, bu nedenle normal cPanel kullanıcılarının bazı ayarlamalar yapması gerekecektir. Network Solutions’ın tescilli kontrol panelinde ihtiyaç duyacağınız özelliklerin çoğu bulunur. Ancak, gezinmek kafa karıştırıcı ve sinir bozucudur, gerektiğinden daha fazla kazma ve daha fazla tıklama almak. Network Solutions’ın Windows planları standart Plesk kontrol panelini kullanıyor.

Tek Tıkla Yükleyici. BlueHost, yaklaşık yüz uygulama yüklemek için kullanımı kolay MOJO Marketplace tek tıklamayla yükleyici sağlar. Network Solutions, WordPress ve Joomla için tek tıklamayla yüklenir. Kontrol panellerinde başka bir tek tıklamayla uygulama mevcut olsa da, bu tek tıklamayla uygulamalara ulaşmak dokuz adımı bulabilir.

Web Sitesinde Gezinme. Hem Bluehost’un hem de Network Solutions’ın siteleri bir plan seçmek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlar. Bluehost, planlarındaki katmanları karşılaştırmak için yararlı karşılaştırma çizelgelerine sahiptir. Network Solutions da işe yarıyor, ancak bulmak için birkaç tıklama gerekiyor.

Network Solutions sitesinde fiyatlandırma kafa karıştırıcı. Aslında, Ağ Çözümleri ana sayfasında, “Hosting ve SSL” menüsü hariç, web barındırma söz konusu değildir – bunun yerine Ağ Çözümleri’nden diğer ürünler ve hizmetler öne çıkar.

Kullanım Kolaylığı Konusundaki Görüşler

BlueHost’un tek tıklamayla yükleyicisinin daha fazla uygulaması vardır ve değiştirilmesine rağmen kontrol paneli endüstri standardı cPanel’i temel alır. Ağ Çözümleri web barındırma daha diğer hizmetler üzerinde yoğunlaşıyor gibi görünüyor.

BlueHost ve Ağ Çözümleri Desteği

Teknik ve Müşteri Desteği

Kullanıcı desteği karşılaştırıldı

Bu, müşteri incelemelerine göre BlueHost’un yetersiz kaldığı bir alandır. Çağrı merkezlerinden birinin ödül kazanmasına rağmen, Network Solutions’ın da müşteri hizmetleri hakkında övgüden çok daha fazla şikayeti var.

BlueHost ve Network Solutions telefon ve e-posta adreslerine sahiptir, 7/24. BlueHost canlı bir sohbete sahiptir, Network Solutions yoktur. Her ikisi de öğreticiler ve SSS ile geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Her ikisinin de bir forumu var, ancak Network Solutions’ın forumu aslında Web.com’un forumuna bir bağlantı.

Network Solutions geçmişte tartışmalara yol açtı. 2009 yılında Network Solutions, web sitesi alan adı arama kutusunda yapılan alan adı aramalarının günlük listelerini yayınlamaya başladı. 2008 yılında, kullanıcı izni olmadan Network Solutions, etkin olmadıkları takdirde alt alanlara reklam koymaya başladı ve bunları Network Solutions için reklam dolu park edilmiş sayfalara dönüştürdü.

2008-2009’da Network Solutions etki alanı önünde çalışmakla suçlandı. Geçici olarak sahiplik alan arama yapılan alanları bekletirler, böylece Network Solutions’da bir arama yaptıktan sonra adı başka bir yere kaydedemezsiniz. “Etki alanı tadımcıları” olarak bilinen kişiler bu bilgilere abone olur ve Ağ Çözümleri dört gün sonra kayıttan çıkarılır kaldırılmaz, insanlar etki alanını hemen satın alır ve daha yüksek bir fiyata satışa sunarlar. 2011’de Web.com satın alımından sonra bu tür uygulamaların raporları durduruldu.

Kullanıcı Desteği Görüşü

Her iki ev sahibi de mükemmel. BlueHost, canlı sohbet nedeniyle ve Network Solutions’ın şüpheli uygulamalarının geçmişte ortaya koyduğu şüpheler nedeniyle hafif bir kenara sahip olabilir.

BlueHost and Network Solutions için kullanıcı yorumları

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı incelemeleri karşılaştırıldı

Not: Yorumlar asla bir web barındırma seçiminde karar faktörü olarak kullanılmamalıdır. İncelemeler genellikle tutkulu olanlar tarafından yayınlandığından, çoğu yorum ya çok olumsuz ya da çok olumludur. Ancak, aynı şey tutarlı bir yorum aldığında, dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

BlueHost ve Network Çözümleri için Olumsuz Yorumlar

BlueHost. BlueHost’un müşteri desteği incelemeleri büyük ölçüde olumsuzdur. Şikayetler arasında uzun bekleme süreleri, kabalık ve aynı sorun için tekrarlanan biletler bulunmaktadır.

Ağ çözümleri. Network Solutions sahip daha olumsuz eleştirilere sahip bir web barındırma bulmak zordur. Kötü çözümlerden bir web sitesi kurma zorluğuna kadar Network Solutions, müşterilerden düşük puanlar alır. Şirketin hemen her yönüyle şikayetleri oldu.

BlueHost and Network Solutions için Olumlu Yorumlar

BlueHost. BlueHost müşterilerinin en olumlu yorumları, fiyatlarda ve planlarda sağlanan özellikleri övüyor.

Ağ çözümleri. Olumlu müşteri yorumları çok azdır. Network Solutions web sitesinde yalnızca iki müşteri referansı var ve bu sitelerden biri şu anda başka bir yerde barındırılıyor gibi görünüyor.

Kullanıcı Yorumları

Belirtildiği gibi, müşteri yorumları web hosting kalitesinin sadece bir göstergesidir. Bununla birlikte, Network Solutions’ın müşterilerden aldığı olumsuz yorum sayısının potansiyel bir kırmızı bayrak olması gerekir.

BlueHost ve Network Çözümlerinin karşılaştırılması hakkında sonuç

Hangi barındırma sizin için en iyisi?

En İyi Platformu Seçme

Hem BlueHost hem de Network Solutions’tan onları birbirinden ayıran özellikler var.

BlueHost üzerinden Ağ Çözümlerini seçmek için nedenler:

  • EIG’in sahibi değil (geçmişte EIG ile ilgili sorunlarınız varsa bir endişe)
  • Linux ve Windows paylaşılan barındırma planları

Network Solutions üzerinden BlueHost’u seçmek için nedenler:

  • Ücretsiz SiteLock
  • Değiştirilmiş bir arabirimle olsa cPanel’i kullanır
  • Tek tıklamayla kurulum için daha fazla uygulama mevcut
  • İhtiyacı olanlar için özel sunucu planları
  • Çok daha düşük alan adı kaydı yenileme ücretleri

Network Solutions, küçük işletmelere yönelik olduğunu belirtir. İlk ay için düşük fiyatlar sunuyor, ancak bundan sonra hızla artıyorlar.

BlueHost’un yönetilen WordPress planları diğer ana bilgisayarlardan daha pahalı olabilir, ancak sunulan özellikler çok popüler gibi görünüyor – BlueHost’ta 1 milyondan fazla WordPress sitesinin barındırıldığı gerçeği.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için VPS ve BlueHost’un özel planları çekici olacaktır.

Özel sunucu seçenekleri sunmamak, Ağ Çözümlerinin daha büyük işletmeler için cazibesini sınırlayabilir.

Her iki şirketin de müşteri desteği yoktur, bu yüzden bu önemli bir husus ise, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Hızlı yükleme ve yanıt sürelerine ve premium özelliklere sahip bir ana bilgisayar istiyorsanız ve bütçe ana bilgisayar fiyatlandırmasından biraz daha fazla ödeme yapmayı düşünmüyorsanız SiteGround,.

WordPress kullanıcıları için InMotion Hosting, mükemmel özelliklere ve işletmedeki en iyi para iade garantilerinden birine sahip bir hosting şirketidir.

BlueHost veya Network Solutions hakkında sorularınız mı var? Genel olarak web hosting ile deneyimleriniz nelerdi? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me