Arvixe vs. SiteGround: Hangisini Kullanmalısınız?

Belki de web siteniz ile ilgili olarak yapabileceğiniz en önemli karar doğru hosting şirketi ve planı bulmaktır. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok işletme. Seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olması için Arvixe ve SiteGround arasındaki bu bire bir karşılaştırmayı kullanabilirsiniz.


2004 yılında kurulan SiteGround daha da yenidir, ancak sunucularında yaklaşık 500.000 siteye ev sahipliği yapmaktadır. Arvixe ve SiteGround’un her ikisi de paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve VPS ve özel sunucu planları sağlar. Arvixe’nin hem Linux hem de Windows seçenekleri vardır, SiteGround ise sadece Linux’tur..

Arvixe, 2015 yılında PCMag Editörün Seçimi olarak seçildi ve Inc.com tarafından ABD SiteGround’daki en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak adlandırıldı, birçok “en iyi” ödül kazandı, ancak birçoğu kendi kendini tanıtmak için oluşturdukları sitelerden – ki bu web barındırma şirketleri ile çok yaygın. SiteGround, çalışma süresi ve müşteri hizmetleri için meşru ödüller kazandı.

Arvixe, 2014 yılında Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı. EIG başlığı altında birçok web barındırma şirketi var, ancak hepsi kendi orijinal isimleri altında çalışıyor. EIG şirketleri birbirleriyle klon olmasa da, bir başkasıyla aynı sorunları yaşayabileceğiniz kadar benzerler.

SiteGround 2004 yılında kuruldu ve genel merkezi Bulgaristan, Sofya’da bulunan özel bir şirkettir..

Arvixe ve SiteGround'un performansını karşılaştırın

Arvixe vs. SiteGround: Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

uptime. Arvixe% 99,9 garantiye sahiptir ve aylık ortalama bu oranın altına düşerse ücretsiz bir aylık geri ödeme yapılır. SiteGround en az% 99,9 çalışma süresi için benzer bir garantiye sahiptir. Site% 99.9 ile% 99 arasında düşüyorsa, bir aylık ücretsiz hosting kazanırsınız; % 99’un altındaki her% 1 için ücretsiz bir ay daha alırsınız.

Verim. Arvixe, hızlı performans için web sitesi ile ilgili verilerin çoğunu veritabanları ve e-posta sunucuları da dahil olmak üzere SSD’lere yerleştirir. SiteGround yıllarca aynı teknolojiye oturmuyor.

Yeni yöntemler veya daha hızlı teknoloji ortaya çıktığında, SiteGround veri merkezlerini güncelleyecektir – sadece yeni gelenler için değil, tüm kullanıcıları için. SiteGround, çoğu şirket gibi sadece WordPress barındırma değil, tüm planları için Supercache kullanır.

Arvixe tarafından barındırılan bir web sitesi, test edilen sitelerin% 89’undan daha hızlı, 1,05 saniyelik bir yükleme süresi sağladı. Karşılaştırılabilir bir SiteGround sitesinin test edilmesi, test edilen sitelerin% 87’sinden daha hızlı 1,2 sn yükleme süresiyle sonuçlandı.

Güvenilirlik. Arvixe’nin dünyanın dört bir yanında veri merkezleri vardır – Kuzey Amerika (Dallas, Teksas), Avrupa (Amsterdam) ve (Hong Kong). Tüm veri merkezleri, çoklu güç ve soğutma seçenekleriyle tamamen yedeklidir. Veri merkezleri güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir.

SiteGround’un dünya genelinde de veri merkezleri vardır. Şikago, Londra, Amsterdam ve Singapur’da veri merkezleri bulunmaktadır. Veri merkezlerinin dizel motorlu yedeklemeleri ile yedek gücü ve soğutması vardır.

2015 yılında, paylaşılan sunucular, erişimi hızlandırmak ve daha fazla güvenilirlik sağlamak için sunucuları havuzlayan Linux kapsayıcılarını kullanacak şekilde yükseltildi. Tüm planları MySQL veritabanlarının yanı sıra depolama için SSD olarak değiştirildi.

görüş

Bunlardan biri hızlı ve güvenilir hizmet sağlayacaktır. Her ikisinin de olağanüstü çalışma süresi garantisi vardır ve her ikisinin de çok hızlı tepki ve yükleme süreleri vardır.

Arvixe ve SiteGround'un özelliklerini karşılaştırın

Temel Özellikleri Karşılaştır

Not: Her web hosting şirketi özellikleri açıklarken “sınırsız” veya “ölçülmemiş” kullanırken, biraz yanıltıcıdır. Bu pazarlama terimi “istediğiniz kadar kullanın” anlamına gelmez. Bunun yerine, terimler hangi barındırma şirketlerinin “makul kullanım” olarak nitelendirdiklerini ifade eder.

Çoğu şirket hiçbir zaman makul kullanımın ötesine geçmeyecek olsa da, barındırma şirketleri, bazen uyarı vermeden bunun ötesine geçtiklerini düşündükleri siteleri cezalandıracaktır..

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. Arvixe endüstri standardından farklıdır – planınız olduğu sürece ücretsiz bir alan adı sunar. Arvixe, başka bir alan adınız zaten varsa ücretsiz transfer hizmeti sunar. SiteGround bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sunar.

Web Sitesi Oluşturucu. Arvixe, WSYWIG editörü ve 600’den fazla web şablonu ile zengin özelliklere sahip bir oluşturucu olan RvSiteBuilder’a sahiptir. SiteGround, oluşturabileceğiniz sayfa sayısıyla sınırlı olsa da Weebly Basic’i ücretsiz sunar. Ek bir aylık ücret karşılığında Weebly’nin daha zengin özelliklere sahip sürümlerine yükseltebilirsiniz.

Veritabanları. Arvixe sınırsız MySQL veritabanı sunar ve PostgreSQL veritabanlarını destekler. SiteGround sınırsız MySQL veritabanı sunar.

E-posta hesapları. Arvixe ve SiteGround, sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar. Birçok çalışanı olan büyük bir şirketseniz, her biri için ayrı hesapların oluşturulmasına izin verdiği için sınırsız hesaplar bir avantajdır. Ayrıca, satış, destek ve bilgi gibi işinizdeki her departmanın ayrı bir hesabı olabilir.

WordPress Barındırma. Hem Arvixe hem de SiteGround, yönetilen WordPress planları sunar. Genellikle, yönetilen WordPress planları standart bir paylaşılan plandan daha pahalıya mal olur. Ek maliyetin bir kısmı, yönetilen WordPress planlarının genellikle performansı ve kararlılığı artırmak için önbelleğe alma ve ekstra güvenlik ile optimize edilmiş sunuculara yerleştirilmesidir..

Yönetilen WordPress barındırma hizmetinin bir diğer avantajı da, WordPress sitelerinizin otomatik yedeklemelerinin sizin için yapılması, ayrıca güncellemelerin planlanması ve yüklenmesi. Bu, önemli olana, içeriğinize odaklanmanıza olanak tanır.

Hem Arvixe hem de SiteGround benzersizdir, çünkü WordPress planları için ekstra ücret almazlar.

e-Ticaret Çözümü. Arvixe ve SiteGround, birçoğu 7/24 destek ve otomatik kurulum ile bazı ücretsiz ve ticari e-Ticaret seçeneklerini destekler.

Yedekler. Arvixe, müşterileri tarafından kontrol paneli üzerinden erişilebilen R1Soft’u kullanarak sunucularının günlük anlık yedeklerini yapar. Yedeklemeler yedeklilik için ayrı bir sunucuda barındırılır. SiteGround 30 günlük tutulan günlük yedeklemeler yapar.

Hosting Güvenliği. Arvixe, kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlamanın yanı sıra DDoS tehditlerine karşı tarama yapar ve proaktif davranır. Arvixe planları, e-posta için SpamAssassin ve Spamhaus filtrelemesi ile birlikte gelir.

SiteGround, SpamExperts’i kontrol panelinden sağlar. SiteGround ayrıca, kötü site aynı paylaşılan sunucuda olsa bile, sitenizin korunmasını sağlayan sorunları olan hesapları izole edebilen özel bir yazılıma sahiptir. SiteGround sunucuları gerçek zamanlı olarak izler ve yazılımı insan müdahalesi olmadan çoğu soruna otomatik olarak tepki verebilir.

Arvixe, Linux paylaşılan planları için paylaşılan SSL sağlardı, ancak şimdi Paylaşılan SSL’ler artık Linux veya Windows PersonalClass planları için mevcut değil. Ancak, Arvixe ile bir planınız olduğu sürece İş planları ücretsiz SSL’ye sahiptir ve özel SSL’ler satın alınabilir. SiteGround, en düşük katmanlar dışındaki herkes için bir yıl boyunca ücretsiz SSL sertifikası sağlar.

Kontrol Paneli. Arvixe ve SiteGround endüstri standardı cPanel kullanıyor.

Satış Ortağı ve Bayi Programları. Arvixe’nin bağlı kuruluş programı, ayda sahip olduğunuz tavsiye sayısına bağlı olarak, yönlendirme başına 70 ila 135 $ arasında bir ödeme yapar. Arvixe ayrıca Linux ve Windows için bir bayi programına sahiptir. SiteGround’un toplu indirimler sağlayan bir bayi programı vardır ve satış ortağı programı, aylık yönlendirme sayısına bağlı olarak, yönlendirme başına 50 ila 125 $ arasında ödeme yapar..

Ekstralar. Arvixe, Google ve Yahoo’ya toplam 200 $ reklam kredisi ile geliyor. Arvixe ek bir aylık ücret karşılığında “Öncelikli Destek” sunmaktadır. SiteGround, küçük bir aylık ücret karşılığında salt e-posta hesapları sunar. SiteGround ayrıca Joomla ve Drupal barındırma hizmetlerini de destekler.

görüş

Her ikisi de tam özellikli web hosting şirketleri. Bununla birlikte, Arvixe’nin “bir planınız olduğu sürece ücretsiz etki alanı” olan PostgreSQL desteği, hem Linux hem de Windows için destek ve daha iyi web sitesi oluşturucusu Arvixe’e SiteGround’a karşı hafif bir avantaj sağlıyor.

Arvixe ve SiteGround'un web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Not: Web hosting rekabetçi bir endüstridir. Sonuç olarak, fiyatlandırmada sürekli değişiklikler ve çok sayıda promosyon fiyatlandırması vardır. Promosyon fiyatlandırması genellikle ilk hizmet dönemi ile sınırlı olduğundan, uzun vadede kaydolmak daha önemli tasarruflar anlamına gelir. Tanıtım olmadan bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle fiyat kesintilerine neden olur. Aşağıdaki fiyatlar bu karşılaştırma için geçerlidir.

Arvixe. Arvixe, ikisi PersonalClass’ta ve ikisi BusinessClass’ta olmak üzere dört ortak plan sunuyor. Ana müşteri tabanınız için daha hızlı yükleme ve yanıt süreleri için, ödeme sırasında ABD, Avrupa veya Asya veri merkezlerini seçme seçeneğiniz vardır.

Tüm PersonalClass ve BusinessClass katmanları sınırsız alan, bant genişliği, e-posta ve veritabanı sunar. PersonalClass ayda 4 $ ve BusinessClass ayda 22 $ ‘dır. PersonalClassPro ayda 7 $ ve BusinessClassPro ayda 35 $ ‘dır. Profesyonel katmanlar sınırsız sayıda siteye izin verirken, normal katmanlar yalnızca altı.

PersonalClass ve BusinessClass arasındaki fark, BusinessClass’ın sunucuda daha az kullanıcıya sahip olması ve temel olarak VPS özellikleriyle barındırma paylaşmasıdır. ASP (Windows) seçeneği, her bir plan ve katman için birkaç dolar daha çalışır. Arvixe’nin paylaşılan planları sınırsız MySQL ve PostgreSQL veritabanı sağlar. Ayrıca, BusinessClass planları, sitenin Arvixe ile barındırıldığı sürece ücretsiz bir SSL sertifikasına sahiptir..

Arvixe, paylaşılan barındırma ile aynı ayda $ 4 ve $ 7 olmak üzere iki yönetilen WordPress planı sunuyor. Sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı ve sınırsız sayıda veritabanı tüm planlarla birlikte gelir. 4 dolarlık plan 6 web sitesiyle sınırlıdır, 7 dolarlık plan sınırsız sayıda.

WordPress siteleri, paylaşılan VPS ve özel barındırma ile kolayca ölçeklendirilir, ancak Arvixe’nin VPS veya özel sunucular için fiyatlandırması artar.

SiteGround. SiteGround üç ortak plan sunar. Başlangıç, bir siteye, 10 GB depolama alanına izin verir ve aylık 3,95 dolar fiyatlandırılır. Ayda 7,95 dolardan GrowBig ve ayda 14,95 dolardan GoGeek sırasıyla sınırsız web sitesi ve 20 GB ve 30 GB depolama alanı sunuyor.

Tüm planlar ücretsiz bir alan adı kaydı, sınırsız e-posta hesabı, sınırsız trafik, günlük yedekleme ve ücretsiz CDN ile birlikte gelir. GrowBig ve GoGeek planları, bir yıl boyunca öncelikli teknik destek ve ücretsiz SSL ekler. GoGeek planı sunucu başına daha az hesap, PCI uyumluluğu ve Git ekler.

SiteGround, bant genişliği kullanımınıza karşı ziyaretçi saymazken, CPU kullanımını ölçer ve CPU kaynaklarının aşırı kullanımını düşündüğü konusunda uyarılar verir.

SiteGround’un yönetilen üç WordPress planı vardır; Bir site ve 10 GB depolama alanı, 20 GB depolama alanı ile GrowBig ve 30 GB depolama alanı ile GoGeek ile sınırlı başlangıç. GrowBig ve GoGeek planları, sınırsız site, bir yıl boyunca ücretsiz SSL ve destek biletlerinde öncelik durumu sağlar. GoGeek planı Git’i ekler ve sunucu başına daha az kullanıcıya sahiptir.

Her üç plan da ücretsiz bir alan adı, ücretsiz CDN, WordPerfect desteği ve sınırsız trafik ile geliyor. Paylaşılan planlarda olduğu gibi, SiteGround ziyaretçi sayısını sınırlamaz. Bunun yerine, CPU kullanımı SiteGround tarafından ölçülür ve aşırı kullanım için uyarılar verilir.

SiteGround’un yönetilen WordPress planları, paylaştıkları planlarla aynı fiyatta $ 3.95, $ 7.95 ve $ 14.95.

VPS ve Özel Planlar: Arvixe, hem Linux hem de Windows’da iki VPS katmanı sunar. Arvixe planları Linux seçeneği için aylık 40 $ ve 70 $ ‘dır. İki Windows VPS katmanı ayda 60 dolar ve 100 dolar.

Dört Arvixe planının tümü sınırsız bant genişliğine sahiptir ve planınız olduğu sürece ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelirler. SiteGround’un dört VPS planı, sitedeki bulut barındırma altında bulunur ve aylık 60 ila 140 dolar arasında fiyatlandırılır. 5 TB bant genişliği ve 20 ila 80 GB depolama alanı ile sınırlıdır. Tamamen yönetilirler ve hız ve güvenilirlik için SSD’lerde bulunurlar.

Konfigürasyona bağlı olarak, Arvixe’nin altı tek işlemcili özel sunucu katmanı aylık 128.70 $ ‘dan aylık 227.50 $’ a kadar fiyatlandırılıyor. Daha fazla performansa ihtiyaç duyanlar için, Arvixe’nin ayda 357.30 $ fiyatla iki çok işlemcili katmanı var.

Arvixe ayrıca ayda 108 $ ‘dan başlayan bulut seçenekleri de sunuyor. Tüm Arvixe özel planları sizin için yönetilir. SiteGround’un ayda 229 $ ila 429 $ arasında üç özel planı var.

Para iade garantisi: Arvixe’nin 60 günlük para iade garantisi endüstri standardından daha iyidir. SiteGround, endüstri standardı 30 günlük garantiye sahiptir. Arvixe veya SiteGround’da ücretsiz alan adı kaydınız varsa, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücretini alıkoyacak ve alan adını koruyacaksınız.

görüş

WordPress kullanıcıları, ana bilgisayarların fiyatlandırmasını cazip bulacaktır. Bununla birlikte, Arvixe’nin en üst katmanına eşdeğer olan SiteGround’un en üst katmanı, fiyatın iki katıdır. Windows’a ihtiyacınız varsa, SiteGround’un herhangi bir Windows planı olmadığından Arvixe bu ikisi arasında tek seçiminizdir. Arvixe’nin fiyatlandırması ve özellikleri, SiteGround’un VPS ve özel sunucu seçeneklerindeki tekliflerinden daha iyidir.

Arvixe ve SiteGround'un ne kadar kolay kullanıldığını karşılaştırın

Kullanım kolaylığı

Kontrol Paneli. Arvixe ve SiteGround, bir nedenden dolayı endüstri standardı olan cPanel’in kullanıcı dostu, simge tabanlı arayüzünü kullanıyor.

Tek Tıkla Yükleyici. Hem Arvixe hem de SiteGround, yüzlerce uygulama için tek tıklamayla yükleyici olarak Softaculous’ı kullanıyor.

Web Sitesinde Gezinme. Hem Arvixe’nin hem de SiteGround’un siteleri iyi düzenlenmiştir. Her ikisinin de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için uygun karşılaştırma tabloları var.

görüş

Bu iki hosting şirketi, kullanım kolaylığıyla neredeyse aynıdır ve her ikisi de çok kullanıcı dostudur..

Arvixe ve SiteGround desteğini karşılaştırın

SiteGround ve Arvixe: Teknik ve Müşteri Desteği

Arvixe yakın zamana kadar müşteri desteği konusunda olağanüstü bir üne sahipti. EIG satın alımından bu yana, hizmet ve destekle ilgili müşteri şikayetleri arttı. Ancak, müşteri desteğinde hala ortalamanın üzerinde.

Müşterilerin incelemelerine göre SiteGround mükemmel bir desteğe sahiptir. SiteGround, destek biletlerinde bekleme süresinin sadece 10 dakika olduğunu söylüyor.

Arvixe ve SiteGround’un 7/24 bir telefonu, e-postası ve canlı sohbeti var. Her ikisinin de öğreticiler ve videolar içeren geniş bir bilgi tabanı vardır ve her ikisinin de aktif bir blogu vardır.

görüş

2014 yılına kadar bu şirketlerden biri de destek ve hizmet açısından aynı derecede etkileyiciydi. Bugün, müşteri incelemelerine dayanan SiteGround’un bu departmanda bir avantajı var.

Arvixe ve SiteGround kullanıcı değerlendirmelerini karşılaştır

Kullanıcı Yorumları

Not: Hangi ev sahibinin seçileceğine karar veren bir inceleme asla olmamalıdır. İncelemeler genellikle çok güçlü hissedenler tarafından yayınlanır, bu da incelemelerin güçlü veya olumsuz olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, sürekli bir şeyden bahsedildiğinde, içine bakmak bir şey olabilir.

Arvixe ve SiteGround için Olumsuz Yorumlar

Arvixe. Yakın zamana kadar, Arvixe hakkında çok az olumsuz yorum vardı. Ancak son zamanlarda incelemeler kötü müşteri hizmetleri ve uzun bekleme sürelerinden şikayet ediyor.

SiteGround. SiteGround’un olumsuz yorumlarının çoğu, politikalarından bazıları hakkında şikayette bulunur. Otomatik yenilemenin nasıl işlendiği konusunda bir memnuniyetsizlik ve CPU kullanım ortalamaları için bir siteyi kapatmadan önce uyarı eksikliği var.

Arvixe and SiteGround için Olumlu Yorumlar

Arvixe. Arvixe, bütçe fiyatlandırmasında mevcut tüm özellikler için müşterilerinden yüksek övgü alır. Windows kullanıcıları uygun fiyata hosting bulmaktan memnuniyet duyuyor.

SiteGround. SiteGround müşterilerinin olumlu yorumları, destek hızını ve yardımseverliğini ve SiteGround sunucularının güvenilirliğini sürekli olarak belirtmektedir..

görüş

Genel olarak, bu hosting şirketlerinin her ikisi de iyi müşterilerimiz tarafından alınır. Ancak, Arvixe ile ilgili yakın zamandaki destek şikayetleri nedeniyle, SiteGround daha olumlu eleştiriler alıyor.

Arvixe ve SiteGround karşılaştırması

Sonuç: Hangi barındırma sizin için en iyisidir?

Arvixe ve SiteGround onları birbirinden ayıran özelliklere sahiptir.

SiteGround seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Web sitesini başka bir ana bilgisayardan ücretsiz olarak aktarın
 • Hosting Güvenliği
 • Tüm planlar önbelleğe almayı kullanır
 • Ücretsiz CDN

SiteGround üzerinden Arvixe seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Plan barındırıldığı sürece ücretsiz alan adı kaydı
 • Önceden yüklenmiş WordPress
 • Tüm planlar için Windows sunucu seçenekleri

Arvixe’nin paylaşılan barındırma ile aynı şekilde fiyatlandırılmış tam özellikli yönetilen WordPress planları WordPress kullanıcıları için bir artıdır. Arvixe’nin fiyatlandırması, daha büyük siteler veya çok sayıda ziyaretçisi olanlar için de daha iyi bir seçim olmasını sağlar.

SiteGround’un paylaşılan planları cazip fiyatlara sahiptir, ancak depolama ve bant genişliği açısından biraz sınırlıdır. Yeni başlıyorsanız veya daha küçük bir siteniz varsa, planlar uygun olur.

Bu hosting şirketlerinin her ikisi de sundukları özellik sayısı için iyi fiyatlar sunuyor.

Bunlar sadece mevcut birçok web hosting seçeneklerinden ikisi. WordPress kullanıcılarına hitap edecek bir başka ana bilgisayar, mükemmel yönetilen WordPress planları nedeniyle InMotion Hosting’dir.

Arvixe veya SiteGround hakkında sorularınız mı var? Ne web genel olarak hosting ile deneyimleriniz olmuştur? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map