Arvixe vs. A2 Hosting: Hangisini Kullanmalısınız?

Bu kadar çok özellik ve birçok şirket ile zor hangi web hosting şirketi web siteniz için seçmek için önemli bir karar vermek zor olabilir. Seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olması için Arvixe ve A2 Hosting arasındaki bu bire bir karşılaştırmayı kullanın.


Arvixe, bazı hosting şirketleri olarak iyi bilinmeyebilir, ancak sektördeki en hızlı büyüyen web hosting şirketlerinden biri olarak ün kazanmıştır. A2 Hosting ilk olarak geliştiriciler göz önünde bulundurularak başlatılmıştır ve birincil performansları.

Her iki şirket de 2000’lerin başında başladı – 2004’te Arvixe ve 2003’te A2 Hosting. Arvixe ve A2 Hosting, paylaşılan barındırma, yönetilen WordPress barındırma ve VPS ve özel sunucu planları sunuyor. A2 Hosting yalnızca Linux iken Arvixe’nin hem Linux hem de Windows seçenekleri vardır.

Arvixe, Inc.com tarafından ABD’deki en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak adlandırıldı ve 2015 yılında PCMag Editörün Seçimi seçildi. A2 Hosting, 2015 yılında çeşitli sitelerden “En İyi Web Barındırma” dahil olmak üzere birçok “en iyi” ödül kazandı.

Arvixe, 2014 yılında Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı. EIG başlığı altında birçok web barındırma şirketi var, ancak hepsi kendi orijinal isimleri altında faaliyet gösteriyor. EIG şirketleri birbirlerinin klonları olmasa da, biriyle ilgili sorunlarınız varsa, başkalarıyla aynı sorunlara sahip olabileceğinize benzerler..

A2 Hosting, Ann Arbor, Michigan’da özel mülkiyete sahiptir. Şirketin adı Ann Arbor’daki “A” lardan geliyor.

Arvixe ve A2 Hosting performansını karşılaştırın

Çalışma Süresi ve Güvenilirlik

uptime. Arvixe% 99,9 garantiye sahiptir ve aylık ortalama bu oranın altına düşerse ücretsiz bir aylık geri ödeme yapılır. A2 Hosting, aynı 99.9% garantiye sahiptir, web sitenize ekipman veya ağ hatası nedeniyle erişilemediği her saat için aylık ücretin% 5’ini iade eder.

Verim. Arvixe, hızlı performans için veritabanları ve e-posta sunucuları da dahil olmak üzere siteyle ilgili verilerin çoğunu SSD’lere yerleştirir. A2, dört çekirdekli işlemcilere sahip Dell sunucularını kullanıyor ve tüm planları SSD depolama kullanıyor.

Arvixe tarafından barındırılan bir web sitesi, test edilen sitelerin% 89’undan daha hızlı, 1,05 saniyelik bir yükleme süresi sağladı. Karşılaştırılabilir bir A2 alanının testi, test edilen sitelerin% 81’inden daha hızlı bir şekilde 1,49 saniyede neredeyse aynı derecede etkileyici bir yükleme süresine neden oldu..

Güvenilirlik. Arvixe’nin dünyanın dört bir yanında veri merkezleri vardır – Kuzey Amerika (Dallas, Teksas), Avrupa (Amsterdam) ve (Hong Kong). Tüm veri merkezleri, çoklu güç ve soğutma seçenekleriyle tamamen yedeklidir. Veri merkezleri güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir.

A2 Hosting, Michigan, Amsterdam ve Singapur’daki veri merkezleri ile de küreseldir. Veri merkezleri güç ve yedeklilik ve dizel yedekleriyle soğutulur ve güvenlik ve güvenilirlik açısından yerinde izlenir. Ayrıca veri merkezlerindeki dörtlü ağ bağlantısı sayesinde daha fazla yedekliliğe sahiptirler.

görüş

Bu, her iki hosting şirketinin de parladığı nadir karşılaştırmalardan biridir. Her ikisi de hızlı ve güvenilir performans sağlayacaktır.

Arvixe ve A2 Hosting özelliklerini karşılaştırın

Ana Özellikler

Not: Özellikler tartışıldığında bulacağınız yanıltıcı bir terim “sınırsız” dır – bazen “ölçülmemiş” olarak da adlandırılır. “İstediğiniz kadar kullanın” anlamına gelmez. Bunun yerine, terimler hangi hosting şirketlerinin “makul kullanımı” kabul ettiğine ve barındırma şirketlerinin bunun ötesinde olduğunu düşündükleri siteleri cezalandıracağına işaret eder – ancak çoğu kullanıcı asla adil kullanımı aşmayacaktır.

Alan Adı Tescili. Her iki ana bilgisayar da alan adı kayıt kuruluşlarıdır. Arvixe endüstri standardından farklıdır – planınız olduğu sürece ücretsiz bir alan adı sunar. Arvixe, başka bir alan adınız zaten varsa ücretsiz transfer hizmeti sunar. A2 Hosting ücretsiz alan adı kaydı sağlamaz ve bir alan adını başka bir yerden kendilerine aktarmak için bir ücret alınır.

Web Sitesi Oluşturucu. Arvixe, 600’den fazla web şablonu olan bir WYSIWYG editörü olan RvSiteBuilder’ı sağlar. A2 Hosting, planlarının hiçbirinde entegre bir web sitesi oluşturucusuna sahip değildir, ancak ücretsiz ve ticari web sitesi oluşturucularının çoğunu destekler..

Veritabanları. Arvixe sınırsız MySQL veritabanı sunar ve PostgreSQL veritabanlarını destekler. A2 Hosting, 5 veritabanı ile sınırlı olan en düşük katmanı dışında tümünde sınırsız MySQL veritabanı sunar. Ayrıca PostgreSQL’i de destekler.

E-posta hesapları. Arvixe sınırsız e-posta hesabı ve e-posta yönlendirme sağlar. A2, yine 25 hesapla sınırlandırılmış en düşük seviyesi dışında sınırsızdır. Çalışanlarınız varsa sınırsız hesap bir avantajdır, çünkü her biri için ayrı hesaplar kurulmasına izin verir ve işinizdeki satış, destek ve bilgi gibi her departmanın ayrı bir hesabı olabilir.

WordPress Barındırma. Hem Arvixe hem de A2 Hosting, yönetilen WordPress planları sunar. Çoğu hosting şirketi, yönetilen WordPress planları için standart bir paylaşılan plandan daha fazla ücret alır. Ekstra maliyetin bir kısmı, performansı ve kararlılığı artırmak için önbelleğe alınmış ve ekstra güvenlikle optimize edilmiş sunuculara yönetilen WordPress planlarının yerleştirilmesinden kaynaklanmaktadır..

Yönetilen WordPress barındırma hizmetinin bir başka yararı da, WordPress sitelerinizin otomatik olarak yedeklenmesinin ve güncellenmesinin sizin için yapılmasıdır. Bu sizi teknoloji işlerinden kurtarır ve önemli olan içeriğe odaklanmanıza olanak tanır. Ne Arvixe ne de A2 Hosting, WordPress planları için ekstra ücret almıyor.

e-Ticaret Çözümü. Arvixe ve A2 Hosting, birçoğu 7/24 destek ve otomatik kurulum ile bazı ücretsiz ve ticari e-Ticaret seçeneklerini destekler.

Yedekler. Arvixe, müşterileri tarafından kontrol paneli üzerinden erişilebilen R1Soft’u kullanarak sunucularının günlük anlık yedeklerini yapar. Yedeklemeler yedeklilik için ayrı bir sunucuda barındırılır. A2, en düşük katmanları dışındaki tümü için Sunucu Geri Sarma sağlar. Sunucu Geri Sarma, sitenizin periyodik otomatik anlık görüntülerini alır ve dosyaların, veritabanlarının veya tüm sitenin geri yüklenmesine izin verir.

Hosting Güvenliği. Arvixe, kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlamanın yanı sıra DDoS tehditlerine karşı tarama yapar ve proaktif davranır. Arvixe planları, e-posta için SpamAssassin ve Spamhaus filtrelemesi ile birlikte gelir.

A2 Hosting aynı zamanda güvenliği de ciddiye alır ve ücretsiz olarak sağlanan Perpetual Security ve HackScan ile DDoS tehditlerini, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tarar ve proaktif olarak davranır. E-posta için standart Spam Koruması ve Barracuda Gelişmiş Spam Filtresi kullanır. A2 ayrıca yama gerektiren yazılım ve uygulamaları tarayan ve uygulamalar güncel olmadığında sizi bilgilendiren Patchman Gelişmiş Güvenlik Aracı’nı da sağlar.

Arvixe’nin İş planları, Arvixe’de bir planınız olduğu sürece ücretsiz SSL’ye sahiptir ve özel SSL’ler satın alınabilir. A2, planları için cPanel aracılığıyla ücretsiz paylaşılan SSL sağlar ve Özel SSL de satın alınabilir.
Kontrol Paneli. Arvixe ve A2 Hosting, endüstri standardı cPanel’i kullanıyor.

Yeşil. A2% 100 karbonsuz bir ayak izine sahiptir ve Ann Arbor’daki ağaç dikim ve diğer çevre dostu faaliyetlere aktif olarak katılır..

Satış Ortağı ve Bayi Programları. Arvixe’nin bağlı kuruluş programı, ayda sahip olduğunuz tavsiye sayısına bağlı olarak, yönlendirme başına 70 ila 135 $ arasında bir ödeme yapar. Arvixe ayrıca Linux ve Windows için bir bayi programına sahiptir. A2 Hosting’in bağlı kuruluş programı, kaydolmak için yalnızca 10 ABD doları, ardından yönlendirme başına 85 ABD doları sunar. A2’nin üç SSD tabanlı bayi planı var.

Ekstralar. Arvixe, Google ve Yahoo’ya toplam 200 $ reklam kredisi ile geliyor. A2’nin Bing / Yahoo’ya 50 $ değerinde kredisi var. Arvixe ek bir aylık ücret karşılığında “Öncelikli Destek” sunmaktadır. A2’nin aylık e-posta ve reklam yönetimi barındırma planları vardır.

görüş.

Her iki web hosting firmaları da çok çeşitli özellikler sunmaktadır. Bununla birlikte, Arvixe’nin “bir planınız olduğu sürece ücretsiz etki alanı”, hem Linux hem de Windows ve onun entegre web sitesi oluşturucusu için destek, Arvixe’ye özellikler bölümünde A2 Hosting’e göre hafif bir avantaj sağlıyor.

Arvixe ve A2 Hosting web hosting planlarını ve fiyatlandırmasını karşılaştırın

Hosting Planları & Fiyatlandırma

Not: Web hosting fiyatlandırma iş rekabet doğası nedeniyle sürekli değişir ve promosyon fiyatlandırması yaygındır. Promosyon fiyatlandırması genellikle ilk hizmet dönemiyle sınırlıdır, bu nedenle daha uzun vadede kaydolmak daha büyük tasarruf sağlar.

Tanıtım olmadan bile, daha uzun hizmet koşulları genellikle çoğu hosting şirketi için fiyat kesintileri ile sonuçlanır. Aşağıdaki fiyatlar bu karşılaştırma sırasındaki fiyatlandırmayı yansıtmaktadır.

Arvixe. Arvixe, Linux paylaşılan planlarını aylık 4 $ ‘dan PersonalClass, ayda 7 $’ dan PersonalClassPro, ayda 22 $ ‘dan BusinessClass ve aylık 35 $’ dan BusinessClassPro olarak ayırır. Tüm katmanlar sınırsız alan, bant genişliği, e-posta ve veritabanları sunar. Profesyonel katmanlar sınırsız sayıda siteye izin verirken, normal katmanlar yalnızca altı taneye izin verir. BusinessClass ve BusinessClassPro’nun sunucuda daha az kullanıcısı vardır, bu da temel olarak VPS özellikleriyle barındırma paylaşılmasını sağlar.

ASP (Windows) planları her katman için birkaç dolar daha çalışır. Arvixe’nin paylaşılan planları sınırsız MySQL ve PostgreSQL veritabanı sağlar. Ayrıca, BusinessClass planları, sitenin Arvixe ile barındırıldığı sürece ücretsiz bir SSL sertifikasına sahiptir..

Arvixe, paylaşılan barındırma ile aynı ayda $ 4 ve $ 7 olmak üzere iki yönetilen WordPress planı sunuyor. Sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı ve sınırsız sayıda veritabanı tüm planlarla birlikte gelir. 4 dolarlık plan 6 web sitesiyle sınırlıdır, 7 dolarlık plan sınırsız sayıda.

A2 Hosting. A2 üç ortak plan sunar: Bir siteye, beş veritabanına izin veren ve aylık 3.92 $ fiyatla sunulan Lite; Sınırsız web sitelerine ve sınırsız veritabanlarına izin veren ve aylık 4.90 $ fiyatla satılan Swift; ve sınırsız web sitesine ve veritabanına izin verilen ve aylık 9,31 dolar fiyatla satışa sunulan Turbo. Her üçünün de sınırsız SSD depolama alanı ve sınırsız bant genişliği vardır. A2 Hosting ayrıca Centos OS’nin daha hızlı olan ve sunucu başına çoğundan daha az müşteriye sahip olduğunu belirten CloudLinux’a sahiptir..

A2, yönetilen üç WordPress planı sunar. Lite, bir web sitesi ve beş veritabanı ile sınırlıdır ve aylık 3,92 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Swift ve Turbo sınırsız web sitesi ve veritabanı sunuyor ve aylık olarak sırasıyla 4,90 $ ve 9,31 $ olarak fiyatlandırılıyor. Turbo Plan önbelleğe almayı optimize etmesine rağmen, tüm planlar SSD tabanlıdır ve önbelleğe sahiptir. Hepsinde CDN ve ekstra güvenlik seçenekleri vardır. Swift ve Turbo yedeklemeler için Server Rewind ile birlikte gelir.

VPS ve Özel Planlar: Arvixe, Linux ve Windows’da iki VPS katmanı sunar. Arvixe planları Linux seçeneği için aylık 40 $ ve 70 $ ‘dır. İki Windows VPS katmanı ayda 60 dolar ve 100 dolar. Dört Arvixe planının tümü sınırsız bant genişliğine sahiptir ve planınız olduğu sürece ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelirler. A2 Hosting, her birinde üç katman bulunan yönetilmeyen ve yönetilen VPS planları sundu. Hepsi SSD tabanlıdır ve yönetilmeyen aylık 5 $ ila 15 $ arasındadır ve yönetilenler aylık 32,99 $ ila 65,99 $ arasında değişmektedir..

Arvixe’nin altı tek işlemcili özel sunucu katmanı, aylık 128,70 dolardan aylık 227,50 dolara kadar fiyatlandırılıyor. Daha fazla performansa ihtiyaç duyanlar için, Arvixe’nin ayda 357.30 $ fiyatla iki çok işlemcili katmanı var. Arvixe ayrıca ayda 108 $ ‘dan başlayan bulut seçenekleri de sunuyor. Tüm Arvixe özel planları sizin için yönetilir. A2 Hosting, yine, yönetilmeyen ve yönetilen özel sunucu planlarına sahiptir. Yönetilmeyen aylık 99.59 $ ‘dan başlıyor ve yönetilen aylık $ 141.09 $’ dan başlıyor.

Para iade garantisi: Arvixe’nin 60 günlük para iade garantisi endüstri standardından daha iyidir. A2, “İstediğiniz Zaman Para İade Garantisi” sunar. İlk 30 gün tam bir geri ödeme sağlar ve 30 gün sonra geri ödeme eşittir. Arvixe’de ücretsiz alan adı kaydınız varsa, herhangi bir geri ödemeden alan adı kayıt ücreti kesilir ve alan adını koruyacaksınız.

görüş.

Bu iki hosting şirketi rekabetçi fiyatlıdır, ancak Windows’a ihtiyacınız varsa, Arvixe bu ikisi arasında tek seçiminizdir. A2 Hosting’in VPS planlarının depolama ve bant genişliği konusunda oldukça sıkı sınırları vardır, ancak VPS’nin avantajlarını isteyen daha küçük bir site veya işletme için fiyatlandırmanın zor olması.

Arvixe ve A2 Hosting'in ne kadar kolay kullanıldığını karşılaştırın

Kullanım kolaylığı

Kontrol Paneli. Arvixe ve A2 Hosting, endüstri standardı cPanel’in kullanıcı dostu, simge tabanlı arayüzünü kullanıyor. Bu, gelecekte barındırma şirketlerini değiştirmeye karar vermeniz durumunda sitenizi aktarmayı daha az zorlaştırır.

Tek Tıkla Yükleyici. Hem Arvixe hem de A2 Hosting, yüzlerce uygulama için tek tıklamayla yükleyici olarak Softaculous kullanıyor.

Web Sitesinde Gezinme. Hem Arvixe’nin hem de A2 Hosting’in siteleri iyi düzenlenmiştir. Her ikisinin de planlarındaki katmanları karşılaştırmak için kullanışlı karşılaştırma tabloları vardır, A2’nin grafikleri ise grafiklerde kullanılan terimler için yararlı bir açılır pencere özelliğine sahiptir..

görüş.

Bu iki hosting şirketi, kullanım kolaylığı ve kullanım kolaylığı açısından neredeyse aynıdır.

Arvixe ve A2 Hosting desteğini karşılaştırın

Teknik ve Müşteri Desteği

Arvixe, müşteri desteği konusunda olağanüstü bir üne sahipti. EIG satın alımından bu yana, hizmet ve destekle ilgili müşteri şikayetleri arttı. Bununla birlikte, müşteri desteğinde hala ortalamanın üzerinde. Müşteriler sürekli olarak A2 Hosting’i destek ve servis personelinin bilgisi ve dostu olması için derecelendirir..

Arvixe ve A2 Hosting telefon, e-posta ve 7/24 canlı sohbete sahiptir. Her ikisinin de öğreticiler ve videolar içeren geniş bir bilgi tabanı vardır ve her ikisinin de aktif bir blogu vardır. Her ikisinin de Facebook, Google +, Twitter ve LinkedIn hesapları ile sosyal medya varlıkları var.

görüş.

2014 yılına kadar bu şirketlerden biri de destek ve hizmet açısından aynı derecede etkileyiciydi. Ancak bugün A2 Hosting’in bu bölümde hafif bir avantajı var.

Arvixe and A2 Hosting kullanıcı değerlendirmelerini karşılaştır

Kullanıcı Yorumları

Not: Hangi ana makineyi seçeceğinize asla karar vermek için kullanıcıların yorumlarını kullanmayın. Yorumlar genellikle tutkulu müşterilerden alındığından, incelemeler çoğu zaman negatif veya güçlü bir şekilde olumludur. Ancak, bir şey sürekli olarak ortaya çıkarsa, dikkate alınması gereken bir şey olabilir..

Arvixe ve A2 Hosting için Olumsuz Yorumlar

Arvixe. Yakın zamana kadar, Arvixe hakkında çok az olumsuz yorum vardı. Bununla birlikte, 2014 yılından bu yana, zayıf müşteri hizmetleri ve uzun bekleme süreleri şikayetleri var.

A2 Hosting. A2 için çoğu şirketten daha az olumsuz müşteri yorumu vardır, ancak olumsuz olanlar genellikle müşteri desteği ile kötü deneyimler içindir..

Arvixe and A2 Hosting için Olumlu Yorumlar

Arvixe. Arvixe, bütçe fiyatlandırması ve bol özellikleri nedeniyle yüksek övgü alıyor. Windows kullanıcıları uygun fiyata hosting bulmaktan memnuniyet duyuyor.

A2 Hosting. A2, müşterilerinin olumsuzlarından çok daha olumlu eleştiriler alır – genellikle müşteri desteği ile ilgilidir. Müşteriler ayrıca A2’de bulunan fiyatın özelliklerinden ve hızından da etkileniyor.

Kullanıcı Yorumları

Genel olarak, bu hosting şirketlerinin her ikisi de iyi müşterilerimiz tarafından alınır. Ancak, Arvixe ile ilgili yakın zamandaki destek şikayetleri nedeniyle, A2 Hosting başını salladı.

Arvixe ve A2 Hosting karşılaştırması

Sonuç

Arvixe ve A2 Hosting her biri onları birbirinden ayıran artıları ve eksileri vardır.

A2 Hosting’i Arvixe üzerinden seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Sizin için önemliyse, EIG’nin sahibi değil
 • Tüm planlarda SSD
 • Herzaman (eşit puanlı) para iade garantisi

A2 Hosting üzerinden Arvixe seçmek için haklı nedenleriniz:

 • Plan barındırıldığı sürece ücretsiz alan adı kaydı
 • Tüm planlar için Windows sunucu seçenekleri
 • Entegre web sitesi oluşturucu

A2 Hosting’in yönetilen WordPress planları rekabetçi fiyatlandırılsa da, Arvixe’nin paylaşılan barındırma ile aynı şekilde fiyatlandırılan tam özellikli yönetilen WordPress planları WordPress kullanıcıları için bir artıdır. A2 Hosting’in VPS planları cazip fiyatlara sahiptir ancak depolama ve bant genişliği bakımından biraz sınırlıdır. Yeni başlıyorsanız veya daha küçük bir siteniz varsa, planlar uygun olur.

Hem Arvixe hem de A2 Hosting hızlı ve güvenilirdir ve bu hosting şirketlerinin her ikisi de sundukları özelliklerin sayısı için iyi fiyatlar sunmaktadır. Bu ikisini ayıran neredeyse tek şey, Arvixe’nin hesabın ömrü boyunca ücretsiz bir alan adı sunması ve bir web sitesi oluşturucusuna sahip olmasıdır..

Bu iki çekici seçenek olsa da, düşünebileceğiniz diğer web hosting şirketleri vardır. WordPress kullanıcılarına hitap edecek başka bir ana bilgisayar InMotion Hosting’dir. Hızlı sunucuları ve premium özellikleri olan bir diğer ana makine (biraz daha yüksek fiyatlı olsa da) SiteGround.

Arvixe veya A2 Hosting hakkında sorularınız mı var? Genel olarak web hosting ile deneyimleriniz nelerdi? Yorumlarınızı bırakın ve bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map